P. M. motor, weEke in 2-fact werkt volgens het voorkamer systeem. Voor deze ma chine beslaat hier te lande veel belangstel ling en wel voornamelijk in kringen voor de binnenvaart. Deze motor kan zonder verwarming worden aangezet en heeft slechts 190 gram brandstofverbruik per PK. en per uur Door het verdwijnen van den compressor nadert de Diesel hoe larlger hoe meer hare Vofl making. De directeur der school1, de lieer C. Doets, bracht den spr. aan het einde (hartelijk dank voor zijn leerzame lezing. VERSCHILLENDE BERICHTEN Donderdagavond is «Ie 5-jarige J. I. van de VredenoordkaxL© te Rotterdam •p die kade onder een auto geraakt. Het kind kreeg een schedelbreuk en werd in hoogst ernstigen toestand naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd Bij aankomst aldaiar was het kind al over- (Jeckc. Naar men aan de N. R. Crt. uit Brussel meldt, is de invoer van herkau wende dieren in Belgié langs het grens- kantoor van Sanlvliet (prov. Antwerpen) tot nader order verboden. Te Ruurlo, zoo lezen wij in de 't,,G. B.", had een groen spechfcenpaar de zen zomer zijn nest in een boomholte. Toen wij er langs kwamen, verliet juist het broedende wijfje even het nest; '„éven" vrijgezellenïeveii toch niet alles in. Maar wezen, dat Michaêlis de toenmalige com- een feit was het de Zuid-Amerikaansche missie van zeven uit den Rijksdag om- schoonen konden hem de Fesche Wiener trent zijn politiek met voorbedachte rade Madeï niet doen vergeten. Daar hij an- onjuist had ingelicht, want het was de ders geen vrienden meer te Weenen had, plicht van den toenmaligen rijkskanselier verzocht hij zijn broer, „een lief vrouwfje geweest, de commissie mede te deelen, -1- fK«« -Jm -roto W voor hem uit te zoeken'?. Na eenigen lijd stuurde majoor Bernau aan zijn broeder te Pernambuoo een volledige correspon dentie met portret van de uitverkoren jongedame, zekere Ilse Koschut. De cor respondentie v/erd nu op meer directe wegen overgebracht en ten slotte schreef de jongeman te Pernambuco zijn onbe kende landgeiioote een brief, waarin 'hij 1 haar vroeg, of zij niet geneigd was zijn vrouw te worden. Ilse Koschut scheen het op den duur wat vervelend te vin den, alleen op> brieven en portretten aangewezen te zijn, en ga? haar jawoord, maar óp voorwaarde, dathet huwelijk reeds vóór het vertrek te Wleenen zou plaats -vinden met den bemiddelenden broer als strooman. Thans is mevrouw Ilse Bernau op weg naar Zuid-Amerika. Hajar huwelijksakte heeft ze in haar handtaschje. En al heeft èij ook nooit haar man, maar alleen diens broer gezien een oud Weensch woord zegt, dat „es unter Brüdern ganz egal ist, wer die Braut heimführt". DE MOORD IN DE DE RIEMERSTRAAT TE 's-GRAVENHAGE. Donderdagnamiddag is do verdachte van den moord op Van der'Stijl door den rechter-commissaris in verhoor genomen Na een langdurige ondervraging, waarbij dat de Duitsche opvatting in zake het teruggeven van België door de Curie niet bevredigend werd geacht. UIT RUSLAND. Het antisemitisme en de bolsjewilri. (Nadruk verboden.) want het mannetje was niet in Lok de verdediger van M. tegenwoordig de nabijheid en verving haar dus niet. Ben oogenblik daarna daalde een eek hoorn uit den top van den boom naar beneden totx>p de plaats, waar liet spech tennest zat. Hij keek in de holte, wipte er in en kwam er dadelijk weer uit met een ei tusschen de voorpootjes, 't Werd dadelijk ingebeten en leeggezogen. Maar daar kwam de specht terug en stootte «eet den feilen kegelsnavel op den eek hoorn los. Beide dieren vielen op een dikken tak en draaiden wild om elkaar heen. Roode wol en groenbonte veertjes vlogen, naar alle kanten. Maar weldra stortte het eekhoorntje levenloos in de ruigte neer. De sterke specht had met zijn feilen snavel het schedeldak in- was. verklaarde de rechter-commissaris geen termen aanwezig te achten M op vrije voeten te stellen. Hij is in het huis van bewaring ingeslo ten. BUITENLAND. Men zal zich herinneren, dat op 27 November j.l. drie bandieten zich op slinksche wijze toegang verschaften tot •ée woning van den Parijschen componist Jean Nouguès. Zij knevelden de twee huisbedienden en drongen vervolgens in ate Slaapkamer van den zeer welgestel den kunstenaar binnen, dien zij dwongen tot afgifte van 4000 francs, waarvan zij hem nog 200 als „kleingeld" achterlieten. Al dien tijd heeft de politie ijverig ge speurd naar de daders van dit stoute stukje. Thans is haar pogen met succes bekroond. Haar aandacht is gevallen op een vroegeren huisknecht van Nouguès ■dien zij in een klein hotel verraste en arresteerde. De man heeft onmiddellijk bekend en zijn twee medeplichtigen ver klapt. Onlangs kwam een Ghineesche 'hoogwaardigheidsbekleeder met een ge wichtige diplomatieke zending naar Pa rijs. Daar leerde hij een zeer hoffelijken, en zeer invloedrijken Franschen diplo- mtaat kennen. De omstandigheden brach ten mee, dat deze heer zijn nieuwen be- keode, den mandarijn, bij de uitvoering van diens missie belangrijke diensten kon bewijzen. Hij deed dat met de gratie, die zijn volk en hem persoonlijk een zoo bijzondere charme verleenen, en men zag, dat de Chineesch de hulp, en vooral de wsjze waarop die verleend werd, op hoo- gen prijs stelde. Toen hij dan ook van zijn vriendelijken Franschen collega af scheid nam, overhandigde hij hem, met de bloemrijkste verzekering van zijn toe genegenheid, een waaier. Het was een I kostbare, uit ivoor gesneden waaier van1 oer-oud maaksel, waarop in relief een paar woordteekens waren aangebracht. De waaier berust in een vitrine bij den diplomaat thuis, waar op een avondpartij de beroemde sinoloog S. het stuk ont dekt en den gastheer verlof vraagt, het eens nader te mogen bekijken. „Natuur lijk", is het bescheid, „maar bij die ge legenheid, waarde S., wilt ge me mis schien ook wel de Ghineesche teekens uitleggen, die er zoo fraai op zijn uit gesneden? Een poëtische hiëroglyphe zeker, is 't niet?" De aldus aangesprokene begint te le zen. Pauze. Dan, met eigenaardige stem, volgt de vertaling: „Deze waaier is wegens vriendschap pelijke diensten door den mandarijn. aan den heer. ten geschenke gege ven. De heer.heeft zich een goed nvensch betoond. Verzocht wordt, wan- need de Chineezen te Parijs zijn, hem te ontzien 'De Rochus-kerk te "Wqenen was goed gevuld. Zóó gevuld zelfs, dat de deuren moeöten worden gesloten. Voor bet altaar knielde een bruid im witte japon, en naast haiar een officier in de uniform van het Oostenrijksche leger. Duidelijk hoorde men de stem1 van den i ge-ettelijke „Majoor Bernau, ik vraag u, in uw hoedanigheid van plaatsvervan ger van uw <te Pernambuco woonachtigen broeder, is het uw vast besluit... 9" En Velaar en. duidelijk was ook het „Ja!*' van de bruid. Fritz Bernau, een 'voormalig 'Ooslen- rijksch officier zoo vertelt de Wleen- sche correspondent van het „Berl'. Tage,- Wad" was na de revolutie geëmigreerd naar Zuid-Amerika en was te Pernam buoo een tegelbakkerij begonnen. Wel dra kwam hij1 op het denkbeeld, dat het DE VREDESPOGING IN 1917 VAN DEN PAUS. De parlementaire commissie van on derzoek van den Rijksdag heeft Dinsdag den voormaligen rijkskanselier Michaêls ondervraagd in verband met diens hou ding tijdens den oorlog. Michaêls wordt n.l'. door het lid van den Rijksdag Bredt, van de Economische Vereeniging er van beschuldigd, dat hij omtrent de antwoord nota aan den Paus in September 1917 de partijen verkeerd had ingelicht en dat hij liet, wat den vorm betreft, ver zoeningsgezinde antwoord op de nota van den Paus waardeloos had gemaakt door een particulier schrijven te richten aan den nuntius, waarin hij vasthield aan de bezetting van België Het voornaamste deel van de verdedi ging van Micliaêlsis bestond uit het voor lezen van een brief van ex-keizer Wil helm uit Doorn, gedateerd 17 Novem ber j.l welke brief aan Macliaëlis was gericht. In dit schrijven zegt de ex- keizer o. m „Ik herinner mij ons onderhoud "over den brief van den nuntus Pacelli van 30 Augustus 1917, welk onderhoud op September des avonds of 's morgens voor den kroonraad heeft plaats gehad. Ik heb mijn ernstige bezorgdheid niet ver borgen, die ik voor mijn volk koesterde! toen ik na de onvergelijkelijke prestaties van het leger en de marine besloot, het eervolle bezit van België op te geven, indien voor het einde 1917 een vrede tot stand zou komen. Ik kan evenwel de juistheid van den brief niet ontkennen en keurde in den kroonraad het opgeven van België goed, doch ik moest, zooals vanzelf spreekt., aan het algeheele en definitieve opgeven van België voorwaar den verbinden, 'die ik in het belang van mijn volk in de toekomst noodzakelijk achtte. In dezen zin was uw brief aan den nuntius Pacelli van 24 September op gesteld. Hij was, wat zijn strekking be trof, in overeensteming met mijn opvat ting. De in uw brief vervatte zinsnede „zoo ligt de reden geenszins daarin, moet zoo worden uitgelegd, dat een defi nitief opgeven van België door den brief geenszins als uitgesloten moest worden voorgesteld. Het zou slechts niet onvoor waardelijk geschieden. De brief was dus niet in strijd met het officieele antwoord op de nota van den Paus. Ook thans ben ik nog van meening, dat liet onverantwoordelijk zou zijn ge weest a priori te verklaren, zonder bij de te verwachten vredesonderhande lingen waarborgen te verkrijgen, die dk voor het welzijn van mijn volk noodig achtte." Door den sociaal-democraat Scheide- mann werd er op gewezen, dat de hou ding van den ex-keizer ten aanzien van de interventie van den Paus dubbelzinnig was. De slap van den Paus heeft zijn eigenlijken oorsprong gehad in een on derhoud tusschen den ex-keizer en Pa celli, waarin de ex-lceizer het een on- mogelijken toestand noemde, dat men een sociaal-democraat alleen voor den vrede liet arbeiden en dat het dei-halve beter zou zijn, wanneer de Paus dat zelf zou doen. Nadat de vredesnota van den Paus verzonden was en reeds door Engeland en Amerika was beantwoord had de ex- keizer de opmerking in m'argine gemaakt dal een Wilson-vrede noch door het le ger, noch door het volk, noch door den keizer aanvaard zou (worden. Het is goed. zeide de ex-keizer, dat "Wlil'sion er wordt 'gegooid. Ook de houding van Michaêlis in geheele aangelegenheid werd door ver schillende leden der commissie scherp becritiseerd. Met name werd er op Er was een tijd, dat de bolsjewiki be weerden dat zij het antisemitisme in Kusland hadden uitgeroeid, dat zelfs de onwetende massa haar antisemitische neigingen had opgegeven. En in het bui tenland waren er veel menschen die aan de juistheid van deze bewering geloof den. Dat was de oorzaak, waarom zulke sociale antipoden van de bolsjewiki als «fijvke Joodsche Bankiers van Amerika bereid waren met de bolsjewiki samen te werken, voor hun erkenning door de regeering der Vereenigde Staten te plei- ten. Deze bankiers zullen wel begrepen hebben, dat de bewering van de bolsje wiki niet geheel juist was, dat zulk een diep ingeworteld gevoel, door eeuwen gekweekt, als het antisemitisme niet in een paar jaar uitgeroeid kan worden, maar dat de regeerende partij geheel vrij van antisemitisme was, daar waren de Amerikaansche Joden zeker van. En toch bleek het, dat zelfs dit niet het geval was. In het begin ontkenden de bolsje wistische leiders het bestaan van het an tisemitisme onder de leden van de re geerende partij; zij beweerden, dat het slechts verhaaltjes van die booze witte gardisten waren, maar langzamerhand moest de leiding toegeven, dat de be wering niet geheel ongegrond was. Nu heeft het kwaad zulke afmetingen aan genomen, dat de leiders er niet meer aan denken, het feit te ontkennen, en de bolsjewistische bladen bespreken het vraagstuk, doen veel voorstellen en De lezer zal verbaasd vragen: „Maar hoe kan dat nou? Is de bolsjewistische partij dan niet voor het grootste gedeelte een Joodsche partij? Verbiedt het com munisme niet elke uiting van het antise mitisme? Neen, de bolsjewistische par- is geen Joodsche partij, het aantal Joodsche leden van de regeerende partij zeer gering, n.l. slechts 3.6 pCt. Op e ke 100 bosjewiki zijn er dus in Rusland ■i li Joden. Men moet in het algemeen voorgoed het sprookje opgeven als zou het bolsjewisme een Joodsche beweging zijn, als zou het Russische volk tegen zijn wil door Joden geregeerd worden. Dat is ten eerienmale onjuist. Het bolsjewjoMJ is een specifiek-Russisch verschijnsel^jioaR Er zich reeds in de oudste Russische ge- schiedenis heeft geopenbaard. Lenin had m de Russische geschiedenis vele voor gangers en sommigen hunner wisten een groot gedeelte van het land om zich te vereenigen. En het was in een tijd, dat er geen enkele Jood in Rusland heeft ge woond. De bolsjewistische partij is eenl Russische partij en het aantal Joodsche leden is zeer gering, vooral als wij be denken, dat de bolsjewistische partij een partij van stedelingen is en dat de Joden uitsluitend stedelingen zijn. En verbods bepalingen zijn er altijd geweest om over treden te worden, vooral in Rusland. De bolsjewistische partij is de eenige geoorloofde partij in Rusland. Als er naast deze partij ook andere partijen be stonden, dan hadden de antisemieten zich aangesloten bij een antisemitische Par|Ü> *Ee In Rusland in de toekomst veel leden zal tellen. Daar er slechts één partij bestaal en deze eene partij daarbij de geheele macht in haar han den heeft, vereenigt zij heterogene groe pen, die vaak verbaasd zijn leden van dezelfde organisatie te zijn. Zeer veel leden van de reactionnaire en antisemi tische partijen, die vroeger het czarisme hebben gesteund, hebben zich na de mis lukking van de tegenrevoluties, bij de bolsjewiki aangesloten. Dezelfde mannen, die vroeger de vijanden van den czaar vervolgden, vervolgen nu de tegenstan ders van de bolsjewiki. Er is voor hen zeer weinig veranderd, alleen de heeren hebben andere namen gekregen In het begin, vooral toen de leiding van de partij voor een groot gedeelte uit Joden bestond, geneerden dé* antise mieten zich een beetje en scholden op Joden slechts als zij onder elkaar waren, als er geen Joden in hun nabijheid wa ren. Nu is de toestand anders gewor den. De tegenwoordige dictator, Stalin, is zelf bekend als een Jodenhater. De oppositie bestond voor een groot gedeel te uit Joden (Trotzki, Kamenef, Zinow- jef enz.), hetgeen den haat van den be krompen en weinig intelligenten Geor giër (d.w.z. Stalin; de man is geen Rus maar een Georgiër en heet niet Stalin, naar Dzjoegasjwili) tegen de Joden in het algemeen nog sterker maakte. Velen zijner aanhangers haastten zich van deze gezindheid van den dictator te profitee- ren om de Joodsche ambtenaren te ont slaan. Tijdens de discussies tusschen de aanhangers van Stalin en de oppositie mannen scholden de mannen van Stalin de tegenstanders van hun chef met „Smous terwijl de oppositie schreeuw de: „Antisemieten! Pogrommakers!" enz. Deze vriendelijkheden die de tegenstan ders elkaar toeriepen, bewijzen, hoe ver het antisemitisme is doorgedrongen. Wij willen echter geenszins beweren, j l i soviet"re£eering en de leiding van de bolsjewistische partij bewust het anti semitische aankweekt, zooals vroeger het czarisme dit had gedaan. De regeering en de leiding van de partij begrijpen zeer goed, dat het doordringen van het antisemitisme tot in de hoogste kringen van de partij een zeer gevaarlijk ver schijnsel is, dat dit het geheele stelsel in gevaar brengt. De leiders, wellicht zelfs Stalin, zullen dan ook teni volle beseffen, dat het kwaad bestreden moet worden, maar het zal vermoedelijk bij resoluties I blijven, want practisch kan de leiding' niets tegen het voortwoekeren van het antisemitisme doen. De oorzaak van het doordringen van het antisemitisme tot in het allerheiligste der bolsjewistische par tij is de tegenstelling, die er nu eenmaal bestaat tusschen de Joodsche en de niet- Joodsche leiders. Het antisemitisme van de leiders is een van de verschijnselen, die op een ont bindingsproces in de partij wijzen. De partij wilde tegenstrijdige belangen met elkaar verzoenen, groepen die elkaar op een felle wijze bekampen in één ver band vereenigen. Op den duur blijkt dit onmogelijk te zijn en de heterogene ele menten, waaruit de partij is opgebouwd, raken slaags met elkaar, waardoor de middenpuntvliedende krachten steeds sterker worden. De „choziajstwenniki" (de leiders van de genationaliseerde be drijven) raken slaags met de leiders van de vakvereenigingen, Joden met niet- Joden. Bijzonder sterk zijn de tegenstel lingen op nationaal gebied. De revolutie heeft in Rusland de sluimerende maxi- malistische neigingen wakker gemaakt. De Bolsjewiki hebben deze neigingen aan gewakkerd omdat slechts hoog oplaaien de hartstochten hen in staat konden stel len hun plannen te verwezenlijken -en de macht aan zich te trekken. Nu keeren deze niaximalistische hartstochten zich tegen hen zelf, want zij zijn onvereenig- baar met elke staatsformatie, want zij drijven naar den chaos, de anarchie. Naast het economische en politieke ma-" ximalisme is er het nationale maximalis- rae. Volkeren, die vóór de revolutie geen enkelen eisch formuleerden, leveren nu warhoofden op, die de krankzinnigste eischen stellen, en deze warhoofden heb ben, dan-k zij de waanzinnige en mis dadige politiek van de bolsjewiki, die overal bondgenooten zochten en bereid waren ver gaande offers ten koste van den Russischen staat en het Russische volk te brengen als dit hen maar in staat zou stellen de macht te behouden, overal aanhangers gekregen en werden de offi cieele vertegenwoordigers van hun ras- J. Kleinneder. 77 j.; C. v. Maarlen, vrouw van L. Bosschaart, 63 j.; J. Brou wer, wed. van A. W'ielemaker, 80 j. Koudekerke. Van 1—15 Dec. Onderrrouwd: J. L. v. d. Velde, wednr. 30 j. en A. P. Roose, jd. 24 j.; P. Verhage, jm. 22 j. en E- Jleij- nierse, jd. 23 j. Bevallen N. v. Malde?e'n,geb. Abraham- se, z.J. Geldof, fgiob. de Klerk., d.; O.' Brasser gel». Kluijfhout, <L; J. Adnaianso, Bassie, d.; J. Nieuwerihuijze, geb, Dingemanse, "z. genooten. Zoo is het ook met de Joden gebeurd. Het antisemitisme is een van deze ver schijnselen in de partij zelf. Daarbij komt, dat de Joden meerendeels tot de bourgeoisie behooren, zij het tot de kleine bourgeoisie, en dat zij zoodoende feitelijk de vijanden van het regime zijn. fïr ontstaat een onmogelijke toestand. De bolsjewiki zijn tegen pogroms, dat is vrijwel zeker en daarom is de Joodsche massa bereid hen te steunen, maar als kleine neringdoeners lijden de Joden meer van het bosjewistische regime dan de niet-Joodsche bevolking, die grooten- deels uit boeren bestaat. Op economisch gebied zijn de Joden dan ook de gevaar lijkste vijanden van het bolsjewisme. Het zijn de Joden, die door hun clandestie- nen «handel, door hun pogingen zaken te doen enz. het bosjewistische stelsel het meest ondermijnen. Het gevolg hiervan is, dat bolsjewiki, die vroeger geen anti semieten waren, dit nu wel worden, om dat zij in de Joden het meest actieve element zien, dat het regime ondermijnt. Wij zien dus, dat het antisemitisme van de bolsjewiki uit verschillende elemen ten bestaat. Het antisemitisme is een van de aller gevaarlijkste ontbindingsverschijnselen voor het communisme. Het kan echter niet uitgeroeid worden, omdat de oor zaken te diep wortelen. Naast dit anti semitisme van de bolsjewistische elite is er nog een antisemitisme van de massa. Daar werken oude herinneringen, eeuwenlange propaganda enz. voort, ter wijl de grenzelooze ontwetendheid het verspreiden van het antisemetisme in de hand werkt. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. BURGERLIJKEN STAND. BEVOLKING. Gedurende de eerste helft van de maand December zijn te MIDDELBURG. Ingekomen P. Plooij, Helder, Itarelsgang T 43; J. Mulder, Vlissingen, Giststraat A 128; mej. E. RutgersPost ma, Leeuwarden, Slee pers singel Q 156, G. de Winter, O.enWu Souburg, Kinderdijk P 110; J. Jobse, Ar- nemuiden, Breestraat O 171; P. Bouman, Rijswijk, Londensche kade II 54; mej. C. Burggraaf, Rijssen, Veersch© ringel S 73; mej. M. Raspe geb. v. d. Straaten, 's-Gra- venhage, K, Noordstraat E 21-22; mej. J. C. Tissink, St. Laurens, Loskade P 263; G. Eijkolonboom, Maassluis, Spanjaardstr. E 89; W. Luksenburg, N. Oost-lndië, Bel- linkstr. G 190; J. J. J. Sinke, Vlissingen, Sclioorsteenvegerssingel Q 94; mej. A. Gemier, Rilland Bath, Giststraat F 205; T Verburg geb. Geelhoed, O. en W Sou burg, Rozemarijnstr E 152; G. Geertse, Grijpskerke, Veerscho weg T 270; mej. A. Jongepier, Domburg, Heerenstraat II 149; H. Bolhuis, N. en St. Joosland, Vlissing- sche sir. I 159; M. Koole, St. Laurens, Nadorst S 253, J. Boekolaar Wormer- veer Wagenplein P '118. mej. .T Roclofs, Vlissingen, Rozenstraat W 209, mej. C. Boone, 's-Gravenhage, RrommeweeJe K 100 Vertrokken. C. Geervliet, Veersche" singel S 42, naar Arnemuiden; mej. M. A. Bouwens, KL Vlaanderen M 79, 's Gravenhage, d. Ko ning Vlissingsche str. I 159, Steenbei^en; S. J. Zandee, Eigenhaardstr., Goes; P. J. Maljers, Noords S '169. Delft, P Iïuijs- heere, Gravenstraat I 269, N. O. Indië; C. F. Dekker, Lange Delft I 33, Vlissingen; J. de Vries, Goesche 'Korenmarkt P 56,, Aalsmeer; mr. P. J. v Bortel, L. Noordstr. L 114, 's-Hertogenbosch KOUDEKERKE Inge komen: L. Willemse, C 21 van Serooskerke; P. Simonse, D 172, Aardenburg. Vertrokken: A Wonderdeun, E 162 naar Oostkapcl- le; F. Gilde, E 155, Vrouwepolder. O. EN W. SOUBURG. Ingekomen: Mej. J. C. M. Polderman, Bermweg B 3, van Middelburg; A. J. Eiff en gezin van Turnhoutstr E 17, Vlissingen; J. de Vis ser en gezin van Turnhoutstr. E 42, 's-Bosch; J. J. Suurmond, Kanaalstr. A -, Middelburg. Vertrokken A. van der Resh en gezin, Nieuwe Vliss. 3g C 172 naar Vlissingen, J. Sanders© Groote Abeel© A 225, Middelburg; mej. P. Pieterse, Middelb. str. A 194, Middel burg; M. de Boer en gezin, Vlissingscih.© sir. E 5, Helder; wed. S. P. Hollebrandse de Baaij en gezin, Ritthemsche str. B 399; Oost Voorne; mej. T. VerburgGeel hoed en gezin, Marnixplein C 13a, Middel burg; G. de Winter en gezin, Tuindorp D 16, Middelburg; Ch. Schoonenwolf en ge zin de Deekerstr. E 35, Helder; J. H. Keijzer, de Deckersir. E 26, Ned. Indië; K. Venema, v. Teijfingonstr. B 224. Lndië; E. K, Zech ©n gezzin, Tuindorp, D 43, Vlissingen. ADVERTENTIES. Middelburg. Van 1517 Dec. Ondertrouwd G. de- Vos Burchart, 22 j. en P. M. Vogelen zang, 21 j.; P. Vermaas, 29 j. en A J. Gabriëlse, 31 j. Getrouwd: .T. Jobse, 24 j. en A. B. Des- son, 21 j. Bevallen E. Janse, geb. v. Nieuwen- huijzon, z.; P. A. Joosse, geb. Hamelink, C. de Munck geb. de Jonge, d J. W Wisse, geb. Andriessen, z. Overleden: N. van Aarlsen, ongeh. d. 72 j. V lis sin gen. Van 9—15 Dec. Ondertrouwd; C. P. v. Dijke, 26 j. en M. E. M. Bukkens, 24 j. Getrouwd II. A. v. Amersvoort, 30 j. ©n C. Soetemoijer, 25 j. Bevallen: I. v. d. Velde, geb. Vader, d.; M. C, Plasse, geb. Kemeling, z.; G. Bie sing. geb. Kusse, d. Overleden: C. Meeusen, vrouw van A. v. d. Kuijl 75 j.; A. A. C. M. Klijberg,'jm. 30 j.; F- R. Haarsma vrouw ran J. Co, Vervark, 30 j.A. de Boer, wed. van R Koudenburg, 82 j.C. P. Vernieuwe, wed van E. ,T. Plouvier, 82 j. O. en Wi. Souburg. Van 9—16 Dec. Getrouwd: D. Louwer- se, jm. 27 j. en W. P. Roose, jd.26 Overleden - C. M. Kruijsse, wedn. van J. Verkrijgbaar voor MIDDELBURO en Omstreken bij: J ALLEWIJN Langeriele Telefoon 388 VERVEN - STOOMEN AUG. BIERENS - DO RPREC H T. Agent te Middelburg Magazijn „DE LELIE", Korte Delft G 23. Agent te Domburg P. Kampman, Manatactureo^

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 7