3roca3es =^v r zrrmiLsLe drijsrekeningcn over 1925. Goedgekeurd werden een wijziging der gemeente-be- grooting voor 192ü en een wijziging der begrooting van het gem<»nte-grondl>cdrijf ▼oor 1926. terwijl wera vastgesteld het 2e suppletoir kohier der Hondenbelasting over 192G. Overeenkomstig het voorstel van B. en V. werd besloten hun te machtigen met de Bank voor Nederlandsche gemeen ten tot wederopzeggens een rekening-cou rantovereenkomst aan te gaan tot een maximumbedrag in debet van f 100.000. Goedgevonden werd <-en bedrag van f 90, hetwelk de lieer \V. J. van Doeselaar zon moeten betalen wegens aansluiting Van 30 woningen op de hoofdrioleering in de Scholdestraat in mindering te bren gen op liet bedrag van f 1000, hetwelk de heer Van Doeselaar zal hebben bij te dra gon ju de kosten van aanleg van het trot toir in die straal Besloten word de .Motor- en Rijwielver ordening zoodanig te wijzigen dat de mo gelijkheid bestaat dat B. en W. ontheffiu- geu kunnen verleenen van de bepaling ooi bepaalde straten die voor liet verkeer met alle motorrijtuigen zijn gesloten, in een bepaalde richting in te rijden. In verband met een door Ged. Staten gemaakte opmerking werd pvereenkom- stig hel voorstel van B. en W. beslopen de verordening op hot beheer van het gas bedrijf plsnog zoodanig te wijzigen dat door dat bedrijf bij geheele of gedeelte lijke aanwending van het reservefonds als bedrijfskapitaal, aim dat fonds rente zal moeten worden vergoed, berekend naar hetzelfde percentage als het bedrijf ont vangt voor tijdelijk belegd kasgeld. Gooedgrvondon werd tot uitbreiding der straatverlichting door het .bijplaatsen van. 5 straatlantaarns en wel 1 aan den Wesli- havendijk 2 aan den Oostliavendijk in de omgeving van hot Roosjehof en 2 aan den 's-H. Hendriksfcindercndijk Besloten werd hot pleintje gelegen ilus- schen de thans bijna voltooide woningen aan den Wostliavendijk don naam te geven van Pieter Jasperseplein. Op een verzoek van bet schoolbestuur der R.-K. jongensschool om een bedrag van f 116.50 beschikbaar te stellen voor aanschaffing van een nieuwe rekenmetho de aan die sciiool word gunstig beschikt Overeenkomstig hot voorstel van B. en !W. werd besloten lol het doen rooien van alle hoornen, welke als dood of ern stig ziek zijn le beschouwen zoomede van de geheele beplanting van den Stations- Weg en van het gedeelte van den Oostsim- gel, loopende van af „Roozenoord" tot den eerst Volgenden hoek in de richting der voormalige gevangenis on verder om overal, waar gerooid zal worden, nieu we beplanting aan te brengen. Voor het aanbrengen van nieuw plantsoen werd een bedrag beschikbaar gesteld van hoog stens 1 650 Vastgesteld werd een plan van uit te voeren werkzaamheden voor eventueel© werkverschaffing gedurende den wintel' [1926-1927. Na langdurige bespreking werd het voorslel van B. en W. om over te gaan tot oprichting van een openbaar cen traal slachthuis alhier en daarvoor een crediet te verleenen van ten hoogslte f 61.000 inel 8 legen 4 stemmen aangeno men. Tegen slemdon de heeren Siemoms, van Melle, Eckhardt en Potter Bij de rondvraag vroeg de heer Crucq inlichtingen omtrent de weigering alhier van de Potemkinfilm. Volgens den Bur gemeester was door tien bioscoophouder alhier daarvoor geen. officieel© aanvraag bij hem gedaan doch een verzoek ge richt aan den secretaris dar bioscoopcom missie. De heer Crucq hoopte echter wan neer een aanvrage daartoe werd gedaan, de Burgemeester de verlooning ervan zou. toe staan. De heeren v. Melle, Labrijn en Goedbloed hoopten daarentegen v;in niet. KERKNIEUWS. Confer© nlies te Middelburg. Nadat de Z.Eerw. Pater D. van der Geest in do vorige conferentie gespro ken had over de opperheerschappij van God, waaruit voor den mensch de ver plichting ontstaat om God als zijn Wet- geyer en Meesier le gehoorz.amen. ves tigde spreker nu de aandacht op dje ge volgen, die voor den mensch daaruit ont staan. Dan gaal het om maar een voor beeld te noemen niet aan. het men- schenleven in te richten op de wijze waarop de Duitsche wijsgeer Nietzsche dat begreep en propageerde, maar heb ben wij het ideaal van ons menschenïe- ven te zoeken in het voorbeeld van den Christus. f Alle Heiligen der Katholieke kerk heb ben zich naar dat toonbeeld van de meest ideale volmaaktheid gevormd, en zijn daardoor niet alleen zeer bewon derenswaardige. maar vooral ook zeer gelukkige menschen geweest. Niet in het zich uitleven zooals de wereld dat aan beveelt. maar in liet zich heheerschen en in de onderworpenheid aan Gods wet bestaat de grootheid maar ook het waar achtig geluk van den mensch, Ook deze conferentie werd wederdm door oen tal rijke menigte bijgewond. LANDBOUW. Op uitnoodiging van het bestuur der landbouwvereeniging ie Zo ut el an ti e. trad Dinsdagavond in de herberg .jde Roode Leeuw" van den heer Entink al daar op de heer C Stevens, rijksland- bouwconsulenl te Goes, tol het houden van een voordracht over ..weilandver zorging". Hij besprak de goede afwate ring, het uitspreiden van mollen- en mesthoopen, het gebruik van goede soort grassen van zaden die men bij vertrouw de handelaren dient te koopen, of bij de Coöperatie Eiland Walcheren, en vooral geen hooizaden, die zoo uit den tasch komen Ook besprak hij de bemesting der weiden en welke kunstmest hiervoor het best lean worden gebruikt. Na hel eindigen van zijn voordracht werden ver schillende lantaarnplaatjes op doek ge bracht. De heer De Visser bracht na mens de vele aanwezigen dank aan den heer Stevens. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. - Bij een te lerseke door een Thoolschen visscher aan den wal ver kochte wijling werd een halsband aan getroffen van gummi, zonder letters of tcckens. Uitgezet? De vïscli was hard ge groeid. De halskraag was reeds le klein De gezant was een man mei ruime Ln- zichten, die niel graag partij koos, tenzij hij gemengd werd (in den geweldigen strijd dien hij zelf jaren geleden voor speld had. Hij erkende PMneas Duge als een van de groote machten, waar heit land, dat hij vertegenwoordigde, op steunde en als diplomaat was hij er vol komen op voorbereid hem als zoodanig te ontvangen en te begroeten. ..Ik ben heel blij u weer te zien, mijn heer Dugezei hij gul, hem de hand 'toestekend. „Ik hoop. dat u tot andere gedachten gekomen bent en dat u ons in de gelegenheid wilt stellen u hier en daar te introduceeren. terwijl u in Lon den bent." ..Het is hee] vriendelijk van u„" ant woordde Duge. „maar ik kan dat niet aannemen. Mijn bezoek hier geldt twee zaken, die ik beide al. meen ik, met ,u besproken heb. U hebt nog niets mijn nichtje gehoord?" „Heelemaal niets, lot mijn groolte spijt.antwoordde Deane. ..Nu. dan nog dat andere," antwoord de Duge. U en ik hebben het daar al met een enkel woord over gehad en jpt mijn genoegen'heb ik gemerkt, dat onze vriend Vine zich nog. tenminste tolt (nu toe, door zijn gezond verstand heeft laten leiden. Toch zult u wel kunnen begrij KUNST EN WETENSCHAPPEN. „Geschiedenis van t Nederlandsche Volk", door prof. <lr P J. Blok. A. W, Sijthoff's Ui tg. Mij;. De derde herziene druk is nu gevor derd tot het eind van de negentieniflte eeuw. D.w.z. dat verhaald wordt hoe de huidige Nederlandsche slaat en onze maatschappij groeiden op de gewijzigde grondslagen die in het eind der. acht tiende en begin der negentiende eéuw gelegd waren. De aflevering 36/37 trekt in de stem ming vau het oogenblik, door de belang stelling voor het Belgische verdrag, zelfs bijzondere aandacht, want zij vertelt de vijftienjarige geschiedenis van de ver- eeniging met België, en van de ontbin ding daarvan, bemoeilijkt niet alleen door het starre vasthouden aan eenmaal ge stelde eischen, maar ook door het eigen belang der betrokken groole mogend heden. Er Ioopen over deze, voor ons land zoo hoogst belangrijke periode zóó veel vage voorstellingen, dal hel niel an ders dan nuttig kan werken dal een naai de jongste bronnenpublicaties bijgewerkt gedocumenteerd verhaal als dii onder veler oogen komt. Dan volgt de periode van Koning Wil lem n, ook al van zoo groole beleeke- nis voor den lateren tijd, door bewegin gen als het Reveil, en niet minder door de liberale beweging die voerde ngar den vrijhandel en naar dc Grondwetsher ziening van 1848. In de afleveringen 38/39 wordt de daar opvolgende gi'oote wetgevende periode Thorbecke vastgelegd, tot aan diens dood. met tevens een schets van de stof felijke ontwikkeling van landbouw en nij verheid. Deze aflevering leidt verder door de grondwetsherziening van 1886 heen naar dc kieswet-van Houten. Nog zij gemeld dat bij deze afleve ringen waardevolle geschiedkundige kaar ten zijn opgenomen. „Distels", door Julia Frank. - Leidsche TJitg. Mij. Een boek dat weemoedig stemt, want de jonge begaafde schrijfster is overle den. We hebben indertijd eenige van haar groote romans met warme waardeering besproken. We kunnen het ook doen met dezen bundel, waarin een keuze uil het verspreide werk is opgenomen: korte schetsen, beschouwingen, keuvel praatjes, vermoedelijk werk uit weekbladen. Luch tig werk dus, maar toch ook weer ge tuigend van een zeer fijnen, geesl, die vooral hel leven van de vrouwen met heldere onbevangenheid waarnam en daarover met geestige woorden, maar ook met veel menschelijkheid wist te schrijven. Er is niet veel van dal soort werk, dat waard is gebundeld; te wordien, „De Eeuwige Vrijge zel," door Anna Parrish. Uitg. v. Holkema en Wa- rendorf. Jo van Ammers-Küller koos dit Ameri- kaansclic werk ter vertaling omdat zij dezen psychologisch zeer knappen roman zulk een typisch staal vindt van' mo derne Amerikaansehe vertelkunst; maar ook omdat hel in veel opzichten parallel loopt met haar eigen roman „De Op standige". Dit laatste moet men niel al te nauw nemen; de naaste overeenkomst is dal ook dj! Amerikaansehe hoek den lezer voert door een reeks geslachten in drie kwart eeuw. ieder mei eigen zeden. Maar wat zij zegt over de psychologie en over do vertelkunst, is waar. Die zijn buitengewoon. We hebben in den laatsten tijd weinig boeken gelezen, waarin ieder zinsdeel, neen- ieder gezegde zoo'n in zicht geeft in menschelijk leven ats in dit verhaal. Dat laatste woord is beter kenschetsend dan „roman". Hel schrij nend verhaal van het leven van dezen „eeuwigen vrijgezel", verzorgd door drie zusters, geeft tegelijk een beeld van liet gedachlenlcven van de drie jongste ge slachten. Jammer dat voor zoo'n vaak le herle zen boek zoo'n slappe omslag werd ge kozen. „De vrijin aking der mensch he id", door H. W. van Loon. Uitg. Schettens en Giltay. Deze Amerikaansch-Hollandsche schrij ver van „De Geschiedenis der Mensch- heid" heeft in denzelfden geest als waar in hij dit werk opzette, een even lijvig boek geschreven bevattend „de geschie denis van 's menschen strijd om hetf recht van vrijheid van gedachte", waar van nu een Nederlandsche vertaling ver scheen van mr. J. L. Gunning}, De geest, waarop we hier doelen, is hel streven om die dingen te verteilen voor nic[--wetenschappelijk gevormden, zooals hij dat eerste werk schreef voor jongeren. Maar juist door dal streveni om helder en bevattelijk te zijn zonder groote geleerdheid, werd zijn boek oen lectuur die ook voor ouderen het aan trekkelijke heeft dat het in veel opzichten een helder licht werpt op vroegere gees tesbewegingen. Veel meer echter dan het eerste wérk is dit ccn boek met een lendenz, eén betoog. Een tamelijk uitvoerig overzicht van de vroegere eeuwen voert den schrij ver naar den tijd der renaissance. Daar begint zijn eigenlijk werk. Hij beschrijft de Hervormingsperiode, manncn-der-ge- dachle als Montaigne. Arminius, Bruno en Spinoza, stelt den Zonnekoning tegen over Frederilc de Groote. om dan de ver draagzaamheid der revolutie le stellen tegenóver Lessing Dat alles doet hij eenvoudig, soms heiligschennend nuchter, vaak geestig, maar geeft het bovenal als een pleidooi voor verdraagzaamheid. Maar hel spreekt van zelf dat zijn ken schetsingen vaak in hotsing zullen ko men met de meening van hen, die zich een voornamer beeld van die vroegere geesten vormden. Dr. C. P. Gunning schreef een woord vooraf voor deze uitgave. Kerstnummers. De vrouw on haar Huis gaf in haar Kerstnummer weer een rijke ver zameling platen een houtsnede van Edith Pypers. en een van Sophie dc Gruyter, een portretteckening van M. Cohen TervaertIsraels, door E. L. H. Woutersen—v. Doesburgh. en een groot aantal illustraties bij de artikelen Daar van noemen we: „Oude Kerstspelen", door G van Vladerackcn; een artikel van J. H. de Bois over de schilderes Manie de Jonge (met veel mooie reproducties); van Elis. M. Rogge over nieuw tafeldamasi; an Lebeau; A. v. d. Boom over Aarde werk. En voorts een aantal korte artike len. veelal betreffende Kerstfeest of win tertijd. Benevens eenige muziek-bijdra- gen, De Prins geeft in den omslag en in twee gekleurde platen een mooi voor beeld van zachten kleurendruk. Vooral het aardige winter tafereeltje, naar een schilderij van C. Vreedenburgh is goed geslaagd. Voorts vermelden we uit dit lijvige nummer een rijk geïlluslreerd ar tikel van dr G. Stiasnv over diepzee; een over de romantiek van de waaier •an R. Rannucci--Beekman: over de jury in strafzaken door mr. G. Parser; over liet meteorologisch instituut van prof. dr. E. v. Everdingen; over de instrumen ten van 't moderne orkest door Cornells Dopper; over historische en legendarb scne dieren van J. Schuitemaker. Vertier letterkundige bijdragen van H Moulijn—Haitsma Muiier Tine Horsling- Boerma. Iïenny Kepler, Eline van Sluwe, Lita de Ranitz, H. Lamau Trip—de Beau fort, v. Gogh—ICaulbach, enz Onder de groote platen trekt zeer de aandacht een mooie foto van de groole Markt te Arnhem. RECHTZAKEN, Dcor de joncje Moedei) qenotenkomt de baby ten cpede' P (Ing. Med.) ieder f25 of 1 m. li,; G. O. van IJL 27 j., koopman te Maldeglienï (B.) f 25 of 25 d. li.; J. de V„ 33 j„ arbeider te Nieuwdorp, f 50 of 1 m. h. In de zaak tegen C. A., 22 j„ chauf feur, Vlissingen, is len uitvoerlegging-be volen. van het vonnis der rechtbank van 25 Mei 1923, waarbij hij ter zake van diefstal is veroordeeld tol 3 m. gevan genisstraf voorw., proeftijd 3 jaar. VERSCHILLENDE BERICHTEN. pen, dat het een onaangename situaltie is. zoolang dat stuk bestaat." De heer Deane boog langzaam het hoofd. „Zonder twijfel," gaf hij loe, .zou het u en u^y vrienden een behaaglijker ge voel geven als het stuk in kwestie nief meer bestond." „Ik ben hier alleen in 't belang va(nl mijn vrienden," antwoordde Duge, eenigszins kort. „Mijn eigen naam komt er niel op voor. Toch is mijn beaopgd- Iieid om te weten, waar het is, er nieG minder om. -JEtebl u den heer Vine gesproken?" vroeg de gezant. ..Dat heb ik." antwoordde Duge, „en ik ben tot de conclusie gekomen, en heb daar goede reden voor. dat hel stuk voor het oogenblik niet in zjjn bezit is. Ik hei) mezelf daarom de vraag gesteld aan wien aan deze zijde van hel groote water hij het naar alle waarschijnlijkheid zoii toevertrouwen. Ik bedacht, dat hij het mogelijk bij een bank gedeponeerd had. maar ik heb ontdekt, dat hij hier niets op oen bank heeft staan. Dc ..Ame rican Express Company" heeft geen pak ket van hem in consignatie. Daarom ben ik tol de slotsom gekomen dat hij hét aan een vriend te bewaren heeft gege ven in wien hij onbeperkt vertrouwen heeft. Het is dwaas, om dat te hebben mijnheer Deane," vervolgde Phineas Duge langzaam, zijn gastheer scherp aan kijkend. „Men loopt kans bedrogen uit te komen, waar men het 't minst verwacht.' „Uw zakenleven heeft u ongetwijfeld geleerd, dat voorzichtigheid een voor name factor is." „Ik wilde wel," zei Phineas Duge met nadruk, „dat u dat kleine axioma ter harte nam, mijnheer Deane. U zult het met me eens zijn, dat" een man in.' positie, de gevolmachtigde gezant van een groot land, zich meer dan'iemand in acht inoet nemen bij alles wat hij doet en zegt, vooral als het belang van een deel van zijn eigen landgenooten er bij be trokken is." „Ik geloof, mijnheer Duge," zei de gezant, „dat ik mij daar altijd naar ge dragen heb." Cl „Ik lioop het ook,antwoordde Duge. „Ik zei u, geloof ik, dat ik tot do conclu sie gekomen was, dat Norris Vine, nu hij zelf hel stuk niet meer heeft, dal aart iemand gegeven moet hebben, in wien hij een onbegrensd vertrouwen stelt." „Ik meen inderdaad, dat u clie veron derstelling uitte," gaf Deane toe. „Ik vraag me zelf daarom af," ver volgde Phineas Duge. „aan wien van zjjn vrienden in Londen Norris Vine naar alle De buitengewone kamer der recht bank le Amsterdam deed Vrijdag uit spraak in de zaak tegen den 46-jarigpn, commissionnair in effecten J. v. E., die terecht had gestaan wegens verduiste ring, 7 maal gepleegd, van effecten, wel ke hij onder zich had cn wegens oplich ting van een zijner cliënten van een obli gatie groot f 1000, rentende 7 pet. Lee ning Ned. Indiè. De rechtbank veroor deelde verdachte overeenkomstig den eisch van het O. M., tot t /jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek pre ventieve hechtenis. Arr. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 10 December wer den de volgende vonnissen uitgesproken: hcL dronken maken van een kind: H. de C„ 21 jaar, arbeider le Hontenisse, M. van G., 20 j., werkster te Ter- neuzen, ieder f 25 of 25 d. h. diefstal. P. F. dc K., 35 j„ werkman, Ossenisse, f20 of 20 d. li.; G. R„ 75 j., werkman te Ossenisse, f20 of 20 d. h.; overtr. Motor- en Rijwielwet: IC. S., 23 j arbeider le Oud Sabbinge, Wol- faartsdijk, vernietiging vonnis kanton rechter en vrijspraak; A. Ie D„ 15 j., zonder beroep, Middelburg, bevestiging vonnis van den kantonrechter, behalve de straf, teruggave aan de ouders; dronkenschap: C. M. L. K., 26 j., va rensgezel le Ilausweerl, vonnis van den kantonreenter vernietigd, ambtenaar van liet O. M. niet ontvankelijk verklaard; W. D„ 37 j., landbouwer, Axel, vernie tiging van hel vonnis van den kanton rechter.. 14 d. h.; verduistering L. J. V.. 27 j., werk man te Middelburg, vrijgesproken; Rijksbeiasting-overtredingen: F. F., 30 j.. schipper a. b. van het sleepschip „Elisabeth", Heimbach (D.) f 50 of 2 m. li.; F. J. F. dc G, 28 j.chauf- ,leur te Hilversum, L. v. d. M„ 24 j., kooptaan, Terneuzen, beiden f 5 of 5 d. h.; M. E., 32 j„ koopman, Middelburg, F. L„ 28 j„ werkman, St. Nicolaas (B.) en V. E. P., 35 j„ voerman le Clinge, De oudste ingezetene van Deven ter, mevr. 0. Timmerman-De Haan, is in den ouderdom van ruim 100 jaar over leden. Paul Beer, de schrijver van hel vre- desstuk A., is Donderdagochtend over de grenzen gezet. Met den trein van kwartt over achl uit Deu Hang is hij onder po- litiegeleido naar Zevenaar vertrokken. Donderdagochtend, zijn in oen! boer derij le Süghtem bij Viersen door een defect aan de slorkstrooimleiding, do ijze ren deelen van een stal met 28 runde ren onder- eleclrisclie spanning fcoaneu te staan. 12 melkkoeien waren 'onmiddellijk dood; de overige dieren moesten' worden afgemaakt. Door het te vroeg openen van de a£- sluil'boomen is een auto met twep perso nen bij een overweg van de lijn Keulen Aken door een sneltrein gegrepen en ver nield. Een der, inzittenden is gedood, de- ander kwam met don schrik vrij. Tussehen Caslrcs en Castelnau, de Brassac, hij Toulouse, is een autobus, met elf personen 'beladen, in een! ravijn lestort. Door den schok werd de auto in tweeën geslagen. Een der inzittenden was op slag dood, terwijl acht anderen gewond werden, van wie een ernstig. Uit Buenos Aires wordt aan de „Matin" geuield ,dal een herige hittegolf In Argentinië woedt. Gedurende een el- maal zijn 25 personen door zonnesteek om het leven gekomen. Uil Sondria (Italië) wordt gemeld, /dat op den Cevedalo een lawine twee bergbeklimmers aan den rand van- een af grond verrast heeft. Een hunner, eon Duit schei', kon in veiligheid gebracht worden, terwijl de tweede, een Italiaan, omlaag stortte. Twee hoeren le Mondrepuis, een dorpje aan de Belgische grens worden er van beschuldigd dat zij ieder hun zoon vermoord hebben. De eene zou in het bij zijn van den ander zijn! jongen hebben doodgeschoten in een twist over een vrijage van den jonge nun en do pndere boer zou zijn zoon hebben opgehangen om dat deze wist van de medeplichtigheid van zijn vader aan den dood van don and,eren jongeman. De twee slachtoffers waren vrienden. Tegen sluitingstijd kwamen twee goed gekleede heeren de Gewerbebank te Dessau -binnen op het oogenblik dat de laatste drie bedienden met lid', wegber gen der boekon en contanten bezig wa- waarschijnlijkheid een stuk, zóó belang* rijk, zou 'toevertrouwd hebben. Behoef ik u te zeggen, wat de eerste gedachte was, dal in mij opkwam? Het was om u raad le vragen, dat Norris Vine dent oceaan óver stak. U hebt het stuk gele zen, u weet hoe fyelangrijk het, is. lEr zou, meen ik, in heel Londen geen vei liger plek zijn om het te bewaren dan de brandkast der kanselarij," die ik daar in den hoek van uw kantoor zie slaan!" U veronderstelt dus," zei de heer Deane langzaam, „dat Norris Vine mij het stuk ter bewaring gegeven heeft?" „Ik veronderstel het niet alleen," ant woordde Duge, „maar ik ben er vast van pvertuigd, dat het zoo is. Kuhjt u (het ontkennen?" De heer Deane haalde de schouders op. „Dat is, zoover ik er mee le maken: heb," antwoordde hij, „een persoonlijke zaak tussehen Vine en mijzelf. Ik kan uw vraag niet beantwoorden." Phineas Duge schudde nadenkend hel hoofd. „Daarmee, mijnheer Deane," zei hij, „hebt u hel nu juist geheel mis. Vergun mij p te zeggen, dal de officieole post, (die u bekleedt, er u van terug moest hou den, u met deze zaak in te laten. De zaak is. zooals u zegt, een persoonlijke. Er kan geen persoonlijke zaak bestaan lussdien u, den betaalden en gevolmach tigden vertegenwoordiger van uw land en een van zijn burgers. Om ronduit le spre ken, u (hebt het recht nïe(t om dc bescher ming van het gezantschap te verleenert aan het stuk, dat Norris Vine u heeft! toevertrouwd." „Hoe weet u, dat hij dat gedaan) heeft?" vroeg Deane. „Noem het een fngeving, als u wil IJ' antwoordde Duge, „in ieder geval ben ik er zeker van." Er heerschic een oogenblik stilte. Toen stond de heer Deane eenigszins stijf op. „Misschien hebt u geljjk," zei hij, .„en locli ben ik er nog niet zoo zeker van." „Een weinig nadenken zal u, denk ik> overtuigen," zei Phineas Duge rustig. „Dat u dat stuk in bewaring houdft, be- teckenl. dat u partij kiest in. den civie- len 'strijd, die mijn. land bedreigt'. Bo vendien beteekent hel ook en hoewel1 ik het tot mijn spijt moet zeggen, mijn heer Deane, verzeker ik u, dat ik u geen kwaad hart toedraag het beteékenl een ernstige stoornis in uw carrière. (Wordt vervolgd»)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 10