Thans SIGAREN witte en blinkende tanden PflBSÖXlfiJXi Geldkisten, ALGEMEEN ADVERTENTIËBLAI 1 oriBineele Aupinq's Marras.) Eischt dit merk fljjpiüG fcijn na verhoor door de politie weer op Vrije, voeten gesteld. De toestand van K. blijft zorgwekkend De politie heeft tegen de beide aange houdenen proces-verbaal opgemaakt. Op den IJaag weg te Rijswijk is een groote handwagen, beladen met glias in topd, aangereden door een vrachtauto, waardoor al hel glas ter waarde van f 200 in gruizelementen over den weg werd ver spreid. Inden laats ten tijd werd er herhaal delijk geklaagd over diefstallen, zakken rollerij en beroovingen op de lijn Amster dam-Parijs. De politie le Antwerpen heeft in do afgeloopen week een streng toezicht uit geoefend aan'liet Centraal station, terwijl de commissaris van politie op het traject Antwerpen-Brussel twee personen volgde, tiio hem hijzonder opvielen door liun uitermate verzorgd toilet. In den trein kreeg de commissaris de overtuiging" dat hij met zakkenrollers le doen had en hij aankomst aan het station te Brussel lietl hij heiden aanhouden. Hel waren 'n TJru- guayaan en een Roemeen, die zich her haaldelijk in den van Amsterdam ko menden trein hadden schuldig gemaakt aan het rollen van portefeuilles en het wegnemen van koffers en dergelijke De heide personen zijn ter beschikking der jusïitie gesteld. (Telg.;) Te Nieuw vennep kwam op de Ilaar- lemmermeei'lijnen de locomotief van een trein in botsing met een in de HoofdviaarL aldaar liggend vaartuig. Het schip lag n.l. zoo dicht tegen de spoorbrug, dal de vooruitstekende boeg gedeeltelijk op de spoorlijn lag en de rails bijna raakte, liet gevolg hiervan was, d,at het raderwerk van de locomotief van den passeerenden trein met den boeg in hot sing kwam .waardoor hel vaartuig op zij werd geslagen. Aan weerszijden viel er nogal malerieeie schade le constateeren. Tegen den schipper werd proces-ver baal opgemaakt omdat hij er niet behoor lijk voov gezorgd had, dal de baan geheel vrij bleef De geheimzinnige dood van twee jonge personen, heeft Dinsdagmorgen in Stahnsdorf (Duilschland) veel consterna tie verwekt. De 21-jarige zoon en Pi- jarige dochter van den hakker Ziegeha- gen werden in hun wonijig' levenloos op den grond aangetroffen. Daar opk de hond doiod op den grond, lag uitgestrekt, vermoedt men, dal hier sprake van ver giftiging is geweest. De politie stelt een onderzoek in. Een 'eigenaardig ongeluk heeft zich te Hamburg voorgedaan. Een 7G-jurigc vrouvr kwam in haar woning le vallen, waarbij een haarspeld in baar schedel drong, wiat den dood tengevolge had. Opnieuw zijn te Stuttgart valschc munters gearresteerd, de '29-jarige G„ die ssincn met zijn broeder le Cannsladt in het huis van zijn ouders een groot aan- fcsl neer goed geslaagde stukken ven 2 mark bad vervaardigd en die met be hulp vpn zijn verloofde en van zijn broe der begin October in Wuirttcinberg en liet Rijnland had uitgegeven. Te Mimclien is Dinsdag in een .op straat s taanden vuilnisbak een pak gevon den, -TvSarin zich een mcnschenhoofd be vond. Een onderzoek wordt ingesteld. Te Londen is zekere Henry He- welt tof zes maanden dwangarbeid ver oordeeld wegens het stelen van houden en katten die hij aan een onderwijsinsti tuut verkocht, vvjaar ze voor vivisectie werden gebezigd. De man had zich zelfs van meerdere rashondjes, 100 gulden en meer waard, meester weten te msken. Aau het instituut, dat er volstrekt niets van wist, dat hij op oneerlijke manier aan de dieren kwiam. werd hem voor eiken aangebrachten hond f 3.50 uitbetaald. Do bond van fabrikanten van radio- artikelen Syndicat de l'Industrie Radio- Electriqnej heefl voorgesteld een nieuw krachtig radio-uitzendstation te bouwen van 6# K W waarbij Daventry als voor beeld wordt genomen Men zou dan de voorstellingen van de Opéra Comique.de Comédie Fran§aise on anderg Parijsche theaters .alsmede de voornaamste concer ten .bijeenkomsten lezingen, etc. draad loos kunnen uitzenden. Met liet station zou men geheel Europa .Noord-Afrika en de Oostelijke Staten van Noord-Amerika kun nen bereiken. Aan dit plan heelt de ITansche regee ring naar de Telg. meldt echter nog niet haar goedkeuring geheclit, Terreinen zijn evenmin nog aangekocht. Een 21-jarig student uit Philadelphia, Blessing genaamd, is met de 15 jarige Mary Scott naar Camden in New-Jersey gegaan en heeft zich daar door den vre- desreohter met het meisje in den echt laten verbinden. De ontvoering was ech ter dadelijk ontdekt on juist toen helt huwelijk voltrokken was drong mama Scott de kamer binnen legde haai- doch ter .zonder eenige consideratie voor vre- desrechter on echtgenoot over de knie, en gaf haar een flink pak slaag. Even later arriveerde hel ouderpaar Blessing, dat zijn zoon onderhanden nam, ofschoon deze er zonder lichamelijke kastijding af kwam. Mama Scott heeft haai- dochter mee naar huis genomen. Daar vader Blessing rijk is en zijn zoon bijna afgestu deerd 'hoopt men dat mama Soolt nog wel te vermurwen zal blijken. De Cliarleslon eischt een speciaal soort schoenen, die ondanks de wringende en wippende bewegingen niet van den voet glijden De nieuwe Charloslonschoe- nen hebben veiligheidsriempjes die ovel den neus van de scnoen liggen waardoor de schoen steviger aan den voet bevestig! is. POKKENGEVAL De directeur va;i den G. G. D, meldt aan de ,.L. Kdat zich te Maastricht! een geval van pokken heeft voorgedaan welk geval allerwaarschijnlijkst is iiyje voerd uit Eckelr,aide. De patient is opgenomen in Calvariën- berg: het is een vrij ernstig geval. Na tuurlijk zijn direct de gewone maatrege len getroffen ter voorkoming van verdere besmetting. WENKEN VOOR DE VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID Goede verlichting, verwarming en Juchtvervcrsching bevorderen den lust tol werken. GEZONDHEIDSRAAD. Ingezonden Stukken. TER NEUZEN EN HET NEDERLANDSCH-BELGISCH VERDRAG. Door het Gemeentebestuur van Ter Neuzen, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen en de Maritime Vereeniging aldaar werd dd. 2 Mei 1925 aanyde Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gezonden, dat getuigde van de waardige houding, welke toen te Ter Neuzen werd aangenomen. Ik vermeen daarom uit dit adres liet volgende te mogen citeeren: „Het zal niet onbegrijpelijk voor komen, dat ten slotte met zeer ge- .mengde gevoelens is kennis genomen „van den volledigen tekst van het „Verdrag. Tot onzen spijt moeten wij „verklaren, dat de lezing en herlezing „ons hoe langer hoe onbehaaglijker „stemt. „De indruk wordt bijna gevestigd, „dat, behoudens de onopgelost geble- „ven politieke kwesties, België maar ,,te spreken heeft gehad en alle eco nomische voordeelen (die toch ze ker niet gering te achten zijn voor „het bestaan van een volk) die het „wenschte, zonder meer zag inge- „willigd. „In het licht van het Verdrag be- „zien en de aan België toegekende „onberekenbare voordeelen, met niet „geringe financieele verplichtingen „van Nederland voor het maken en „onderhouden van werken ten bate „der Belgische havens Antwerpen en „Gent, had naar onze meening de „regeling voor de haven van Ter Neu- „zen als tegenhanger (de Belgische „havenplaatsen hebben waterwegen „noodig over Nederlandsch gebied, „de Nederlandsche haven Ter Neu- „zen landwegen over Belgisch gebied) „niet in het Verdrag mogen ontbre ken en kan niet worden volstaan „met een gunst, die ten allen tijde „weer is in te trekken, terwijl onzer zijds alles contractueel wordt toe gestaan. „Naar we meenen te herinneren, is „in de zeventiger jaren een Verdrag „of Conventie, waarin dit werd vast- „gelegd, aanhangig gemaakt, dochJon- „der den invloed van Antwerpen door „de Belgische Kamer verworpen." „Ondanks de ons gedane welwil lende toezeggingen, dat van wege „Z.Exc. den Minister van Buitenland- „sche Zaken ten volle rekening zou „worden gehouden met de belangen „van Ter Neuzen, zijn wij over den „loop der zaak niet alleen onbevre- „digd, maar ook ongerust. De kwes- „tie voor Ter Neuzen zou minstens „behooren te zijn opgelost, vóór het „Verdrag wordt goedgekeurd, en ook „voor de toekomst moet zijn g e - „w a a r b o r g d." „Dringend doen wij daarvoor een „beroep op uwe medewerking." „Wij eindigen met ongeveer de „woorden die op 1 Juni 1921 tot „Z.Exc. den Minister van Buitenland- „sche Zaken werden gericht: „We doen 'n beroep op Uwe me- „dewerking, ook naar aanleiding van ,,'t sterk ontwikkelde nationaliteits- ..gevoel der Zeeuwsch-Vlamen, dat „zich zeker in Ter Neuzen tijdens „de annexionistische uitingen in Bel- „gië niet onbetuigd heeft gelaten. „De bevolking heeft destijds uiting „gegeven aan de gevoelens van haar „hart en zou dit nog doen Zij „gevoelt zich Nederlandsch en zij „wenscht dit ondanks alles te blij- „ven, niettegenstaande het bij velen „vaststaat, dat, indien de haven van „Ter Neuzen Belgisch werd, zij een „ongekend economischen bloei zou „tegemoet gaan." Dit waardige bezwaarschrift ging ver gezeld van een paar bijlagen. In bijlage I werden de bedenkingen te gen tal van verdragsbepalingen uiteenge zet. Deze behoeven hier niet naar voren gebracht te worden, doch wel moge uit bijlage I nog dit worden aangehaald: „Het zij verre van onze commissie, „om de beteekenis der handhaving „van onze politieke rechten te onder schatten, maar toch acht zij de vraag „gewettigd, of in verband met de „zeer ruime bereidwilligheid, die ten „opzichte van België is betracht, en „die vast omlijnd in het tractaat zal „worden vastgelegd, ook geen tegen- „prestaties contractueel vastgelegd van België waren te bedingen ge- „weest. De politieke rechten „zijn o. i. duur gekocht en feitelijk „nog onopgelost gebleven, zoodat Bel- „gië daarop nog steeds kan terug- „komen." „De slotvraag waar het bij deze be schouwingen op aan komt is: of het „voor de Staten-Generaal gewettigd „zal zijn, goedkeuring te schenken „aan dit Verdrag, dat zooveel voor- „deelen aan den nabuur verzekert, „zonder dat zekerheid verkregen is „ten opzichte van de Nederland- „s c h e belangen, die voorziening „behoeven, speciaal die der haven „van Ter Neuzen. „Onze Commisie is van oordeel, „dat die zekerheid niet mag „ontbreken, ten einde de haven „van Ter Neuzen voor algeheelen on- „dergang te behoeden." Alle cursiveeringen zijn zooals zij in adres en bijlage voorkomen. In de eerste Memorie van Antwoord van Minister Van Karnebeek wordt aan de belangen van Ter Neuzen een lang betoog gewijd, waarin voorkomt: „Een nadere gedachtenwisseüng „met de Belgische Regeering heeft er „echter zeer spoedig toe geleid, dat „deze, ondanks het weigeren van de „door haar gevraagde medewerking „van de spoorwegmaatschappijen van „Gent-Terncuzen en Mechelen-Ter- .neuzen, zich bereid heeft verklaard „Terneuzen, wat de spoorwegtarieven „betreft, te herstellen in den toestand „van vóór den oorlog en met Ant- .werpen te assimileeren. De daar- „voor noodige voorschriften liggen „reeds geruimen tijd te Brussel ge- „reed en de afkondiging daarvan is „alleen vertraagd door het verzet, „hetwelk het verdrag in de Neder- „landsche pers heeft ontmoet. Het is „te betreuren, doch der Belgische Re- „geering nauwelijks euvel te duiden, „dat deze onder deze omstandigheden „niet door een financieel offer harer zijds op de bekrachtiging van het „verdrag wenscht vooruit te loopen," In de tweede Memorie van Antwoord bevestigt Z.Exc., dat hij de toezegging heeft verkregen, dat de Belgische Regee ring zal terugkomen tot de practijk van vóór 1914, waarbij Terneuzen, wat de toepassing van de spoorwegtarieven be treft, op denzelfden voet werd behandeld als Antwerpen. Tegen de grief, in het Voorloopig Verslag geuit, dat die toe zegging niet in een protocol is neerge legd, komt Z.Exc. op, doch verder zegt hij, dat, al moge hel waar zijn, dat bij gebreke van een schriftelijke contractu- eele verbintenis, formeel geen zekerheid bestaat, dat in de toekomst Terneuzen in het genot van de voor Antwerpen gel dende spoorwegtarieven zal blijven, men niet vergete, dat internationale overeen komsten in zake spoorweg- en andere tarieven het karakter van bestendigheid plegen te missen; opzegging daarvan, met een beroep op veranderde omstandighe den, behoort niet tot de zeldzaamheden. Ik twijfel er niet aan, dat, wanneer het Verdrag wordt aangenomen, de Belgische Regeering hare toezegging zal gestand doen, maar hoe lang zal Terneuzen die voordeelen genieten? Waar is de zeker heid voor de toekomst, welke door Ter neuzen wordt geëischt? Die zekerheid bestaat niet, maar toch is Terneuzen's burgemeester blijkbaar te vreden, want bij schrijven van 20 Novem ber j.l. heeft hij medegedeeld, dat verdere actie achterwege moet blijven en dat hij bedankt als lid van het Comité. De eerste Memorie van Antwoord da teert van 28 Mei 1926, de tweede van 29 September 1926. Waarom heeft Z.Edel- achtbare niet eerder bedankt? Hij schreef: „Nu de Tweede Kamer het Verdrag „met België heeft bekrachtigd, moet ver- „dere actie achterwege blijven." Dit schreef Terneuzen's burgemeester, de eerste onderteekenaar van het zoo waardige bezwaarschrift van 2 Mei 1925. C. BOUDEWIJNSE. ADVERTENTIES. Costumière, N. Boteringestraat 11, Groningen Telefoon 936 Verhuurt Costumes voor Tooneel, Balmasqué en alle andere gelegenheden. Agenten: F. J. MURK, Kapper en JOH. JEELOF, Kapper, beiden te Middelburg. Uw tandvleesch krijgt een gezonde kleur, die mooi bij de tanden afsteekt - gij be hoeft slechts den doffen tandaanslag te verwijderen en zie dan wat gebeurt. De moderne tandheel kundige wetenschap heeft thans een ma nier ontdekt, waarbij ver kleurde tanden thans weer blinkend wit gemaakt kunqen worden en wat aan het tartdvleesch een natuurlijke kleur geeft. Vooraanstaande tandheel kundigen dringen overal op de toepassing van deze methode aan, daar het het zwakke tandvleesch beschermtensterker maakt De naam is Pepsodent. Een nieuw type tandpasta dat tot uitwerking heeft, dat de doffe tandaanslag verwijderd wordt, iets wat bij ouderwetsche tand pasta's onmogelijk was. Daarom bereikt men met tandenborstelen weinig. Wanneer gij met Uw tong langs Uw tanden voelt, zult gij een kleveri- gen aanslag bemerken. Deze neemt kleurstoften in zich op en veroorzaakt verkleuring van Uw tan den. terwijl bacteriën er bij milhoenen in voort woekeren, welke het be derf der tanden, tand- vleeschkwalen en pyorr hea in de hand werken. Verwijdert dezen aanslag eens en gij zult verwon derd staan van het resul taat. Verban de oude methode. Vraagt nog heden Uw drogist om Pepsodent. ■IIIMIB—M HANDELSMERK, ft 06DEP. De Hedendaagsche Tandpasta. n over de gehecle wereld aanbcvola a en ia vtrkrfa- f 1.25 eo f 0.75. 2069 n het Sigarenmagazijn van W. J BOSDIJK LANGEVIELE 393 vindt U groote sorteering zoowel In groote als kleine verpakking. ST. NICOLAAS-CADEAUX. ZIERIKZEE. Aan PANDBRIEVEN in omloop voor ruim 16 millioen gulden. Verkrijgbaar 4'|2 Pandbrieven a 98<|a o|0 bij het Bijkantoor, Koepoort Btraat 27, en voorts bij alle Effectenkantoren, St. Nicolaas-Cadeaux. alle maten TEGEN LAGE PRIJZEN. ZIE ETALAGE FIRMA J. KONRAAD ZOON. Domburgsch Schuitvlot 204-205. Voor RECLAME uwer artikel«n in Westelijk ZEEUWSCH-VLAANDEREN is het DE AANGEWEZEN COURANT. Proefnummers gratis tse beschikking. Oplaag ruim 4200 exemplar sa. FIRMA A. J. BRONSWIJK, Oostburg. fersctirikkefijkj P '1- .s hef a/s je s nachts niet slapen kunt. 1 Een ORIGINEELE AU PIN GS MATRAS verzekert U onder alle omstandigheden een rustigen verkwikkenden slaap, daar de constructie van het stalen matrasnet zich volkomen het menschelijk lichaam aanpast. Geïllustreerde Brochure omtrent dc gratis cn franco op aanvraag aan dc fabriek „Auping" - Deventer. Iet is, behalve dc in onze Brochure nader omschreven merkcn_ n het bewijs voor 15 jaar garantie, aangebracht ter grootte an 45 X 15 c.M. in het matrasnet van elke ORIGINEELE AUPINGS

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3