recht naar de Middellandsche Zee terug te keeren tot hel voortzetten vau de oefen ingslocht. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ind. Stoomvaartlijnen- Buitenzorg, 24»Nov. v. Padang. Batavia n. Rotterdam. Grotius, 23 Nov. te Port Said, Amster dam n. Batavia Tapanoeli, 24 Nov. v.m. te Antwerpen, Botterdam n. Batavia. Stuijvesant, 24 Nov. le Plymouth ver wacht, Barbados n. Amsterdam. Prins der Nederlanden, 24 Nov. te Southampton, Amsterdam u. Batavia. Vulcanus, 26 Nov. v. Wi.-Indïë te Am sterdam verwacht. Kertosono, p. 23 Nov. Finisterre, Ba tavia n. Rotterdam. Tjerimai, p. 24 Nov. n.nil 1.30 u Gi braltar, Batavia n. Rotterdam. Grotius, 24 Nov. v. Suez, Amsterdam n. Batavia. Helder, 24 Nov. v. Havre. Wi.-Indië n. Amsterdam. Karimoen, 24 Nov. v. Suez. Amsterdam n. Batavia. Mapia, 24 Nov. v. Genua, Amsterdam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Leerdam, 24 Nov. te Antwerpen. Rot terdam n. New-Orleans. "r Volendam, 24 Nov. ri.ny. 3 ui- v. Bou logne, Rotterdam n. New-York. SPORT. Duivensport. Sas van Gent geniet thans vooral fvan de belangstelling in de duivensport. Een tweetal hoktentoonstellingen hebben eiken Zondag plaats, n.I. bij de Duiven- maatschappij „De Vrede", gevestigd bij C. van de Winckël bij hel staiion en bij de maatschappij „De Vrije Vlucht" ge vestigd in de zaal Olympia bij' den heer F. MarquiDÏe. Zondag j.l. exposeerden voor „De Vrije .Vlucht" de lieeren M. de Vriend. P. Poignart en D Winne, waarvoor de be langstelling vrij groot was. Zondag ais-, zal geëxposeerd worden door den heer Aug. Marquinie. een der bekendste dui venmelkers uit Z. Vlaanderen en koning tover de jaren 19251926 van genoemde wereeniging. Verder zulten tentoongesteld worden duiven van de lieeren Maurice iWauters en Bernard van Damuie. Voor „Dc Vrede" zullen Zondag a s. bij C. van de Wincfcel exposeeren CL Inghels^JF. de la Rue lie en A. Claeyssems. Voor liet jaar 1926 zijn de volgende titels behaald: „De Vrije Vlucht" koning: Aug. Mar quinie; kampioen: Fl. Vermoet „De Vrede" koning: Fl. Vermoet, kam pioen M. Meuleman. Zeeuwsc-b Vlaamsche Duivenbond, ge vestigd bij F. Kieboom, ktming: A. Deur waarder Ie Sas van Gent; kampioen: O. Remtery le Westdorpe. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Dinsdagavond is zooals wij reeds in het kort meldden op deen Tilburg- schenweg bij Bredi; een berucht jenever- smokkelaar Emile V. aangehouden. Hij mpakte er zijn werk van belang rijke psrlijen jenever over de Belgische grens te vervoeren. Dinsdagavond passeerde de smokke laar in een luxe auto van een zekeren C. uit Roosendaal eerst het dorpje Rucphen. Niettegenstaande hem daar door de amb tenaren en politie een halt werd toege roepen gaf hij hieraan geen gehoor, zoo dal de politie zich genoodzaakt zag dc noodige schoten op den wagen te lossen doch zonder gevolg. In razende vaart reed V. door. Hij passeerde Princen- hage waar de politie ook was opgesteld. Op den Bï-edascheweg werd hij door ■fcnbtenaren en rijkspolitie gesommeerd halt te houden maar ook hier gelukte het hem te ontsnappen. Politiebeambten en ambtenaren te Princenhage reden den smokkelaar ach terna. De veldwachters en rijksveld wachter begonnen met de achtervolging. Zij sloegen een buitenweg m terwijl V. door de stad was gereden waar hij niet zoo süel mocht rijden. Het resultaat was dat de achtervolgers het eerst kwamen op den grooten rijksweg BiredarTilbure even achter den driesprong. Ilier plaatsten zij de auto dwars over den weg terwijl zij aan beide zijden van den wagen walsen plaatsten welke daar ter verbetering van den weg gelegen waren Met geljaden revolvers gingen zij den aan komenden luxe-auto tegemoet. Zij som meerden V. halt te houden. Deze geen uitweg meer ziende gaf zich over. De heer V. en G. werden gevangen ge nomen en zijn Dinsdag geleid voor den officier van justitie. De luxeauto bevatte 5 vaten jenever en 50 liter elixer den vers. De auto is naar den rijksontvanger te Bireda overgebracht. Reeds acht da gen en nachten hadden de ambtenaren en de politie op den smokkelaar geloerd. De heer V. werd reeds vroeger voor een zelfde feit te Tilburg veroordeeld. In verband met de mishandeling vseq den koetsier K.. te den Haag zijn aangehouden de vrouw1, met wie bij gp zeer vriendschappelijken voet omging, en haar vriend F. die verdacht worden K. te liebben mishandeld. De toestand van K. is vrij ernstig. Woensdag vervoegde zich aan ulo ge meentelijke arbeidsbeurs 1e Gouda een persoon, die voorgaf vertegenwoordiger te zijn van de uilgevers van een nieuw op te richten dagblad, en de bemiddeling inriep van de arbeidsbeurs bij de aam- stelling van eenige hoofd-agenten en agenten in de omgeving van Gouda. Er werden hem adressen verslrekl van werkzoekenden, die na sterling van een waarborgsom, tot hoofdagent werden aangesteld. De gedragingen van den man wekten echter argwaan, en de politie werd gewaarschuwd. Men bleek le doen te hebben met een handigen oplichter, die de boven omschreven truc reeds in verschillende plaatsen heeft toegepast. De politic stelt een onderzoek in, maar heeft den man nog niet gevonden. Zondagmorgen zou een juffrouw met haar verloofde even per auto haar ouders uit de-lcerk le Julphaas halen Of zij te snel gereden of niet voldoende aan dacht aan haai- stuurrad en den weg gewijd heeft, zekerheid hierover bestaat niet, maar halverwege Jutphaasche Buurt moest zij plotseling remmen voor een hond, die den weg overstak, waardoor de auto in een greppeltje langs den weg terecht kwam en over den kop sloeg. Zonder eenig letsel, alleen erg ge schrokken, lcwani liet tweetal uil de auto kruipen waarvan de motor nog werkte en de .wielen in razende vaart ronuvlogen. Xog,cven in de omgekeerde auto kruipen en den motor stil zet ten, was voor dc jonge dame het werk van een oogenblilc. Onderlusschen kwamen de bewoners van deze stille buurt van alle kanten toesnellen en met vereende krachten keerde men de auto weer om en plaatste haar weer op den weg. Daar pan den motor en dc verdere machine niets mau- keerde, slapte het tweetal weer in en snorde de jonge dame, terwijl zij tegen bet publiek wuifde of er niets gebeurd was, verder op Jutphaas aan. Woensdagavond is te Hengelo een paard van den expediteur v. Wi. op hol geslagen. De voerman T. geraakte onder pJfttTd en wagen en is aan de bekomen! wonden overleden. Dinsdagnacht is tijdens een ver- jaarsfeeslje te Geesteren (gem. Tubber- gen) door den 23-jarigen Wi. een moordj- aanslag gepleegd op een bekend smok kelaar, zekeren R. Met een scheermes bracht WL, hem verschillende diepe sne den toe over het lichaam. De toestand! van den verwonde is zeer ernstig. De dader is in hechteniss genomen. De arbeider G. J. Tlii. te Maurikf is eenige weken geleden bij het perén,- plukken uit den boom gevallen. Dins dag is hij aan de gevolgen van dien val overleden. Hij laat een vrouw met vijf kleine kinderen achter.f Door het springen van een band is is een auto, die legen de helling vanl den Daclisberg bij Sagan opreed, omge slagen en vernield. Een der drie inzit tenden werd gedood, dfc: chauffeur zwaar gewond. Heden lvevdenkt mej. C~Diepeveen, geb. v. Zanten te Veenendaal, haar lOOsten geboortedag. Het hevig onweer dat eind October boven Siantar (Ned. Indië) en omstreken woedeje. heeft niet minder dan zeven slachtoffers geëiscüt. aldus meldde de „Deli Crt." van 29 Oct. Op Pagar Djawa sloeg de bliksem in een pondonk, met het gevolg, dat twee .Tavaansche vrouwen werden gedood. Voorts werden vier Ja vaan selie koelies gewond naar het hos pitaal vervoerd. Er is alle leans, dat zij in hel leven blijven. Ontzettend waren de gevolgen toen 'n kilometer of 10 boven Siantar, bij Tiga Bl3ta. de bliksem sloeg in een pondokje waar zeven Bataksclie knapen een schuil plaats hadden gezocht. Zij hadden, totaal tien in getal, karbouwen gehoed, hadden zich bij het losbreken van het onweer verspreid, een paar waren er onder een boom gaan zitten en de rest in het pon dokje. Vijf jongens van 9 tot 13 jaar werden door den inslaanden bliksem gedood. Eenige anderen, die zich in de onmiddel lijke nabijheid, in dezelfde pondok be vonden. Jvwxmeu er geheél zonder kleer scheuren af. Te Vienne (Frankrijk) heeft een 33- jarige Armeniër in een vlaag van! jalouzic zijn vrouw met een bijl het hoofd afge slagen en het lijk vervolgens op 0e straat geworpen. Daarna trachtte hij zichzelf op te hangen. Hel touw brak echter en dc moordenaar viel zonder zich le deren. Hij is in hechtenis genomen. Het concours hippique te New-York is Maandag aangevangen. De Nederland- sche ruiters konden reeds op dezen eer sten dag een succes boeken, meldt' de „Telg." Ritm. Labouchère bereed „Gamin" in het nummer officiers-dienstpaarden en mocht het genoegen smaken op den eer sten prijs beslag te leggen. Er waren 14 deelnemers. De dochter van thans wijlen Wil liam li. Vanderbill, Conseula, trouwde, toen zij 18 jaar was, met den hertog van Marlborough (24 jaar). Bij die ge legenheid werd een contract gesloten, waarbij aan Marlborough effecten ter nominale waarde van 25.000.000 dollar, doch opbrengende 100.000 dollar per jaar, werden verstrekt. Het inkomen zou ieder jaar aan den hertog worden uitge keerd, de hoofdsom zou aan den hertog komen zoodra Vanderbill zou zijn ge storven. De bepalingen van het contract waren zoo, dat er niets van zou komen te vervallen, ook zelfs indien hel hu welijk op dc een of andere manier zou 'worden verbroken. Dit laalslc is het geval geworden In 1920 is in Engeland de scheiding door liet Vaticaan bekrach tigd De hertog heeft in 31 jaar lijds 3.100.000 dollar ontvangen. Een jongedame riep op Montpar- passe te Parijs een taxi aan, en gelastte den chauffeur., haar naai- Bordeaux te rijijden De man nam' zijn cliënte eené terdege op. maar daar zij tip-lop m de ldeeren stak en haar uiterlijk alleszins vertrouwenwekkend mocht Tieeten, liet hij instappen, innerlijk blij met de ge dachte dat op een rekening van honder den francs nog een aardig fooitje moest overschieten Toen hij echter met zijn vrschlje in Blois was aangekomen, toonde de jonge dame niet de minste haast om haar be stemming le bereiken, zij slapte uit en ging dood kalmpjes het kasteel bezoeken De chauffeur kreeg argwaan eii verlang de betaling. Nonchalant kwam tiet ant woord. dal zij een telegram had gestuurd naar een bloedverwant in Bordeaux, en dal deze liet verschuldigde bij aankomst zou betalen De man weigerde echter le wachten en stelde zijn cliënte in handen der politie. Daar gaf zij haai* naam op met de toevoeging, dat zij geen centime op zak hsd. en dal die bloedverwant le Bor deaux uil haar vrucütbare duim was ge zogen. Voor de assizeu te Parijs is een eiscli lot schadevergoeding van 100,000 francs behandeld, die ingesteld was dooi den verpiaardcn vfieger Pelletier d'Oisy tegen een fabrikant van aperitifs, die een nieuwe likeur in den handel heeft ge bracht onder het etiket ..Pivolo". Zooals men weet. is 'dit de bijnaam van Pelletier wegens zijn stokpaardje dat hoogvliegen hei minst gevaar oplevert (et puis vole haul). Dc advocaat van Pelletier beweer de dat niet elk Franschman Pelletier d'Oisy kende, maar dat het kleinste kind wist wie met Pivolo bedoeld werd. I-lij leidde daaruit een soort juridisch gewoonterecht op dien naam af, dat al leen ,3an Pelletier toekwam. De tegen partij beweerde natuurlijk dat iemand geen recht op een „bijnaam" kan laten gelden, hoe algemeen verbreid deze ook mag zijn. De rechtbank zal dezer dagen conclusie nemen. Een jeugdig vrouwelijk advocaat heeft Zaterdag in een van de gangen van het paleis van justitie te Parijs groo- le opschudding verwekt door een revol ver te voorschijn te halen, op haar hart te zetten en af tê drukken. Een van de mannelijke omstanders ving het meis je in zijn armen op en de geneesheer van het hof was dadelijk bij de hand om haar bij 1e staan. Het schijnt dat de advocate verliefd was geworden op een mannelijk collega, die haar liefde niet beantwoordde. Men heeft hoop haar in het leven tc houden. Twee brutale inbrekers die in hel Opper Silezïsche dorpje Guttentag tie bevolking ierrorisseerden zjjn len slotte onschadelijk gemaakt. Dc bandieten' woonden in een naburig dorp en hadden de gewoonte 's nachts naar Gutlenlag te rijden en eerst er wat op los te schie ten om de inwoners in hun woningen le houden. De politic heeft de hulp van 30 man marechaussée moeten inroepen en met vereende krachten heeft men he't Hiol waar de broeders hun opslagplaats had den ingericht, omsingeld. De bandieten verwondden nog twee beambten, maar toen ze geen munitie meer hadden, ga ven ze zich over. Het hol geleek op een klein warenhuis. Een kindermeisje 1e Weencn, raak te met twee haar toevertrouwde kinderen plotseling voor een bierwagen. Op het laatste oogenblilc kon ze de kinderen van zich afstooten, zoiodat die gered wer den. Zij zelf werd door den wagen dood gereden. De stad Weenem wijdde haar een eere-graf. Twintig duizend menschen waven bij dc begrafenis van hel moedige meisje aanwezig. DE MOORD TE OVERSCHIE. De politie heeft, naar vernomen wordt, den tweeden persoon, die mededader zou zijn geweest bij den diefstal met geweldpleging te Overschic, gepleegd in den nacht van 16 op 17 Mei j.l., waarbij J. Hoogerbruggen werd gedood en W. Hoogerbruggen. ernstig gewond, aange" houden. Het is de 26-jarige TI. M„ ook wel R. genoemd, die in de laatste dagen ver blijf had gehouden in een logement aan de Bagijneslraat. De man had vroeger in een woonwagen gehuisd, later in een woonschip te Delft gewoond en was ongeveer in den lijd, dat liet feit te Overschie is gepleegd, uit <Sio stad ver- idwenen. Waarschijnlijk hebben de gegevens, die mr. E. J. ÏI. Heida, de verdediger van den verdachte V.. die Dinsdag voor de Rotterdamsche rechtbank terecht stond, aan de rechtbank heeft verstrekt, tot deze arrestatie geleid. DE ONTVLUCHTE APEN. Bimbo, een van de nog op vrij „han den" losloopende apen, is Woensdag ochtend te Rugby een afstand 'van 125 Iv.M. van Londen gepakt, toen hij keurig netjes uit een eerste klasse cou pé van den eersten trein uit Lonid|enl stapte. Waarschijnlijk is dit de aap die zich op den trein naar Paddington liad' laten vallen. Sandy en Franco zijn fnu nog in vrijheid, maar men' is hen waar schijnlijk op het spopr, aangezien dei eigenaar vau een porseleinwinkel in Lon den is komeii aangeven, dal zijn lieèTe magüzijn overhoop was gehaald, zonder dat iels gestolen was. De dieren hebben waarschijnlijk in dat magazijn naar voed sel gezocht. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Ondeugdelijk gereedschap, zooals los zittende hamers, gescheurde hamei-ster len, uitgesleten schroefslcutels, veroor zaken ernstige ongelukken. GEZONDHEIDSRAAD. Ingezonden Stukken. IN MEMORIAM F- A. DES TOMBE. Mijnheer de Hoofdredacteur! Naar aanleiding uwer mededeeling van het overlijden van den heer F. A. dog Tombe, verzoek ik u beleefd plaatsing voor onderstaande regelen: Niet alleen de tenniswereld, maar vele andere vcreenigingen zullen hef vroeg heengaan van dp ze groote werkkracht betreuren. Van de afdecling Rotterdam der Nederl. Natuurhistorische Veroeni- ging was de overledene oprichter, jaren lang secretaris, later lid van het hoofd bestuur en gehuldigd door het ecre-lkf- maafschap der afdecling. Van de Nederl. Mycojogische Vereeni- ging was hij bestuurslid. Een eereplaats nam de hoer Des Tom be in bij de Nederl. Vereeniging tot be vordering van de rozenteelt, waar hij se dert Juli 1921 het voorzittersambl be kleedde. De groote populariteit en toe name van leden, waarin deze Vereeni ging zich jn de laatste jaren verheugt, dankt zij voor een belangrijk deel' aan de toewijding en energie van haren voor zitter. Deze vereeniging heeft tol devies: „Nos Jungunt Rosae". Bij de viering van het 35-jarig beslaan dezer vereeniging, dat dezen zomer plaats vond, zeide die burgemeester van de Residentie: „Men kan geen lieflijker band denken, dan een band van rozen." Wij waren liet allen) hiermede eens, doch in memoriam F. A. des Tombe, moet ik voor onze vereeni ging deze droeve ervaring er bij schrij ven- „indien de dood op ruwe wijze dezen hand verbreekt, wonden de dpor- nen." J. H. Oud-bestuurslid N. J. R. BEKENDMAKINGEN, Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, dat Is ingekomen een schrijven, d.dï 23 November 1926 van J. TJAARDA, houdende verzoek hem wel verlof te willen verleenen voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in de benedenzaal ter oppervlakte ïifti 75.77 M.s en de achterbovenzaal ter oppervlakte van 26 95 M.2 van per ceel C 29, gelegen aan de Lange Noord straat alhier Binnen twee weken na heden kun nen bezwaren tegen het verleenen van het 'gevraagde verlof schriftelijk bij hun college worden ingediend. Middelburg .den 23 November 1926. Burgemeester en Wethouders van Middelburg P DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. GENERALE REPETITIE VEREEN VOOR INSTRUMENTALE MUZIEK. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, gelet op artikel 4 der Sckenkingsacle van het Bomtne-Van den Broecke-fonds, maken bekend dat voor de generale repetitie op Maandag, 29 November 1926, des avonds Ti/s uur, van de door de .Vereeniging voor Instrumentale Muziek" te geven uitvoering zoolang de voorraad strekt1 voor mingegoede ingezetenen in het Bureau Bevolking ten Stadhuize (bene denverdieping, ingang Helm) uitsluitend op Vrijdag 26 November 1926, des avonds om Ttyo. uur precies, kaarten zijn te ver krijgen legen betaling van 10 cents per kaark_ Middelburg, den 23 November 1926. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Van heden tot Zondag 5 Dec. Tent. schilderijen en etsen van A. Br- kelens te Veere Inde Steen- rotse. Donderdag 25 Nov. Nederl. Protestan tenbond, lezing ds. H. J. D R. Theesing te Middelie (N.-H.) 8.15 u. «x.m. Vrijdag 26 Nov. Lezing uitg. Vereen, v. Handelsonderwijs, spr. de heer M. van Overeem, accountant. Utrecht. Grand Hotel. Zaterdag 27 Nov. Feestverg. „Nihil Sine Lahore". Opv. „De Snoeven- do Krijgsman". Schouwburg 8u. Zaterdag 27 Nov. Propaganda-feest- avond uiig. Jeugdbond tot Onth.— Mercurius. Zondag 28 Nov. Adolff Bouwmeester „Intieme Kunst". Schouwburg. Maandag 29 Nov. Gen Repetitie In- «trumentale Dirk Schilfer. Concertzaal. Maandag 29 Nov. Alg verg. Z. I. M „De Vergenoeging." Dinsdag 30 Nov Bijeenk Inst. v. Arb Ontw afd. M'burg. Spr dr J. P Cannegieter, Middelburg. „Vooruit", 8 15 uur Dinsdag 30 Nov. Concert Instrumen tale. Dirk Schater Concertzaal. Dinsdag 30 Nov Alg verg Oponb. Leeszaal en Bibliotheek. 5 u. n. in- Donderdn'g 2 December Cursusver gadering afd. M*burg. Vrijz Dem Bond. St. Joris, 8 uur. Woensdag 8 D®c Abonn«menU- Schouwburgvoorst. „Het Hofstad Tooneel. Schouwburg. Maandag 13 Dec. Groote repetitie Zangvereen. „Tot Oefening en Uit spanning". Concertzaal. Dinsdag 14 Dec Bijeenk Inst, v Arb Ontw afd M'burg. Spr dhr Louis Heijtnans, Middelburg „Voor uit", 8 15 uur Dinsdag 14 Dec. Uitvoering Zangver „Tot Oefening en Uitspanning" Concertzaal. Woensdag 15 Dec Natuurk Gezel schap Leeu .venlioekfilm. Woensdag 15 Dec Lezing ver Leerl. mach aan de Ambachtsschool Spr ir. ter Wiel, 8.15 uur Donderdag 16 Dec Lutii. Kerk. Le zing Dr Joh de Groot, den Haag, 8 uur Vrijdag 17 Dec. Alg. vergadering Ver. lol verbetering van het Goitenras in Zeeland „De Eendracht" n. m. 11 uur. Zondag 19 Dec Bijeenk Inst, v Arb. Ontw afd M'burg. Spr. dhr W. Drop, Breda Vooruit" 10 30 uur vm Maandag 20 Dec. Lezing Natuurk. Ge zelschap Spr. Prof. dr. L. Bou- man. Utrecht. Zaterdag 25, Zondag 26 cn Maan dag 27 Dec. Pluimveetentoonstél- ling M. T. V. Rijschool. Dinsdag 28 Dcc Herdenking 50-jarig bestaan Rijkskweekschool v On- derw. en off. samenkomst, midd 2 uur. Concertzaal. 1027. Maandag 10 Jan Bijeenk Inst. v. Arb. Ontw. afd. M'burg. Spr. dhr. H. A. Enkelaar, 'Middelburg. „Vooruit", 8 15 uur. Maandag 10 Jan. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Ir. J. A. Ringers, IJmuiden. Donderdag 13 'Jan Luth Kerk. Le zing ds. A. de Voogd, Vlissin- gen, 8 uur Zondag 16 Jan Bijeenk lust. v. Arb. Ontw afd M'burg. Spr. dhr G F. Lindeijer, Vlissingen „Vooruit", 10.30 uur v.m. Maandag 24 Jan. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Ir. Jan G Sloff, Bergen op Zoom. Dinsdag 25 Jan. Bijeenk Inst. v Arb Ontw., afd Middelburg. Spr. dhr N. L Willink, Vlissingen. „Vooruit", 8 15 uur. Woensdag 26 Jan Abonn.-Schouw- burgvoorst. Het Nieuw Nederl. Tooneel regie Saalborn.-Schouw burg. Woensdag 2 Febr I.eziug ver Leerl. mach aan de Ambachtsschool Spr. dhr de Blécourt 8,15 uur. Donderdag 3—M a a n d a 7 Febr. Prov. Iluisvlijtteut le Middelburg. Vrijdag 4 Febr. 1927 Lezing Ge schied- cn Lelterk. Vereen. Spr. dr N. Japikse over Oranje-huwe lijken. Dinsdag 8 Febr. Bijeenk lust. v. Arb Ontw afd. Middelburg. Spr dhr. J. H. Klarenbeek, Middelb. „Vooruit". 8.15 uur. Donderdag 10 Febr Luth Kerk. Le zing Ds. M. van Empel, 8 uur Zondag 20 Febr Bijeenk Inst. v Arb. Ontw. afd. M'burg. Spr. dhr W. Drop, Breda. Vooruil" 10 30 uur vm. Dinsdag 22 Febr. Bijocnk. alleen v. mannen) Inst. v. Arb. Ontw. afd. M'ourg Spr dhr. A. Snethlage, arts, M'burg „Vooruit" 8.15 u. Zondag 27 Febr. Buitengew. bijeenk. Inst. v. Arb. Ontw. afd. M'burg. Spr ds G. Horreus dc Haas, Zwolle. Orgelspel door dhr Joh. H. Caro. - Kerkgcb. Fr. gem. L. Sl. Pieterslr. 7.30 uur. Woensdag 23 Febr Lezing ver Leerl. mach. aan de Ambachtsschool Spr. dhr. Dekker. S.15 uur. Maandag 7 Maart. Lezing Natuurk. Gezelschap. Spr. Prof. dr. A. Smits, Amsterdam. Donderdag 10 Maart Lulli Kerk. Le zing Ds T B. Netelenbos. Hein- kenszand, 8 uur. Vrijdag 11 Maart. Buitengew bijeenk. Inst. v. Arb. Ontw afd- M'burg. Spr. dhr. J. Kuiler. M'burg, met zang van mevr KuilerNouhe- bel. Concertzaal 8 uur. Dinsdag 22 Maart. Bijeenk. Inst. v. Arb Ontw afd. M'burg. Spr dr. W. S Unger. M'burg. Vooruit" 8.15 uur. Maandag 28 Maart. Lezing Natuurlc Gezelschap. Spreker de heer A. F. J. Portielje, Amsterdam. Dinsdag 5 April Bijeenk. Inst. v Arb. Ontw. afd. M'burg. Spr. dhr. G. F. Lindeijer, Vlissingen. „Vooruit", 8 15 uur. Donderdag 5 Mei Gen. Beetho- venavond T.O.ent'. Concert zaal. Vrijdag 6 Mei. Beethovenavond T. O. en U. Concertzaal.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3