GELDKONINGEN. 3 IJ VOEGSEL JAJH DB Woensdag 24 Nov. 1826, No. 277 DE BEZWAREN VAN DEFLATIE. In het begin van dit jaar stond de Noorsche kroon op ongeveer 50, als een achtergebleven broertje,v vergelekén bij de lcroon van Zweden en Dene marken, die boven de 60 stonden. In het voorjaar is de Noorsche kroon lang zaam gestegen tot zij in begin van Maart '54 aanwees en daarna is zij maanden achtereen op dat peil gebleven, dan eens erboven, dan eens eronder Tol zij hall October in eens zich met sprongen naar boven werkte, de 60 haalde en nu zelfs op 64 staat, Weet u, wat de gevolgen daarvan zijn geweest in Noorwegen? Dat de 'boeren bevolking nu voor haar producten, hout enz. een kleiner aantal kronen krijgt dan tevoren, terwijl ze hetzelfde aan tal kronen als tevoren moet opbrengen voor rente en aflossing van hypotheken Reken zelf maar uit. Voor een hoeveel heid hout, waarvoor een Noorsche boor in het begin van dit jaar een waarde van f 1000 ontving, zag hij zich toen uitgekeerd 2000 kronen. Nu wordt voor hem \oor datzelfde hout nog geen 1600 kronen gehoekt. En de industrie, die aan haar arbeiders vrijwel hetzelfde aan tal kronen als weekloon 'betaalt als in bet begin van dit jaar, ziel haar cxploi- pioitaliekoslen zoozeer verhoogd doordie duurdere kronen, dal ze niet meer logen de buitenlandsche producten kan con- curreeren. Gevolg een geweldige malaise, die zich als een olievlek uitbreidt over hel heele maatschappelijke leven en ook al de gemeenle-financicn heeft aangetast. De toestand moet er voor veten wanhopig zijn. Hoewel renteniers en mensclienmet vast inkomen ervan profiteeren. De amb tenaren hebben het goed en de arbeiders ookzoolang ze nog werk hebben. Nu in Frankrijk. Ook daar is de munt, de frank, onverwacht gestegen Sederl het ministerie-Poincaré aan het bewind kwam, en eindelijk eens een voorbeeld gaf van een ministerie, dat niet door de politiek gehinderd werd, en dictato riaal allerlei finaucieele maatregelen kon nemen, kwam het vertrouwen terug, [waarvan de verdwijning één der oorzaken ,van de inflatie was. De frank steeg en steeg, en staal nu dichter bij de 9 dan bij de 8. Er wordt nu in Frankrijk over getwist, of het verstandig van de regeering is ge weest de koers zoo te laten oploopen. Er worden schuldigen gezocht, en wordt zelfs weer gezocht naar de speculanten Sn het buitenland, die er wel zullen zijn, maar toch vermoedelijk minder invloed hebben gehad dan de Franschen zelf, die door het teruggekeerde vertrouwen him bezit aan buitenlandsche valuta dol lars, ponden, guldens, zelfs marken, weer verkochten. Dat werd nog gesteund door verschillende andere factoren. In ieder geval, de frank werd hooger in waarde. En de gevolgen? In Frankrijk zijn blijkbaar meer rente niers dan in Noorwegen. Wal we trou wens wel wisten. Men leest in de be richten uit Frankrijk dan ook allereerst van hel voordeeltje, dat de renteniers van die slijging van den frankkoers héb ben. Wat iedereen hen wel gunt, want ze hebben zware dagen gehad, toen de frank daalde- Maar in Frankrijk laten zich ook j luidruchtiger de arbeiders hooren, die heelemaal geen bezwaar ertegen heb ben om zich hetzelfde loon te zien uitge keerd in franken van hoogere waarde Nog is het in Frankrijk niet afgeloopen met de prijsstijging van de artikelen in de winkels, die blijkbaar nog altijd ach ter waren bij den prijs op de wereld- markt Dat is voor de arbeiders nog een 'reden te meer om niets gesteld te zijn op een loonsverlaging, al hebben ze ^zelf geen oogenblik geaarzeld telkens een Ioonsverhooging te 'vragen toen de frank daalde. En in dezelfde omstandigheden als de arbeiders, verkeeren de ambtena ren, die, zooals bekend, in 'Frankrijk een macht van bc teekenis vormen. Maar tegenover hen staan de fabri kanten. Die hadden in den lagen en voor al in den dalenden frank een soort uit- voerpremie. Ze konden lage aanbiedin gen naar het buitenland doen, en zalen 'dik in de orders. Dat is afgeloopen. Alles wat ze in hel binnenland moeten heialen aan looneu, belastingen enz., dus-»vasle bedragen uitgedrukt in franken, haalt nu een veel grooter waarde uil hun brand kast dan tevoren. De winst verdween en de orders blijven uit nu ze hooger ihun prijzen moeten noleeren. Het aantal werkloozen neemt toe, zelfs zoo, dat er weer een afvloeiing naar liet Jand te bemerken is. En daar profïtee ren weer de boeren van, die juist veel gebrék aan /arbeiders hadden en die nu die Werkloozen niet eens hooge loonen hoeven te betalen. Deze zijn al blij als ze weer wat verdienen. Zoo heeft de slijging van den frank koers een aantal legenslrijdige belangen scherp tegenover elkaar gezet. Er zal in die groepeering echter nog wel wij ziging komen Als er steeds meer fabrie ken worden stop,gezel, zullen de arbei ders ook wel begrijpen, dat de stijgende frankkoers voor hen geen zegening be- teekeni, En de boeren, die hypothe ken hebben, zullen ook wel gaan voelen dat een hoogere frankkoers hun moei lijkheden berokkent. (Trouwens: van het omgekeerde hebben velen in onze cigén 'omgeving met voldoening geprofileerd. Toen de frank laag slond, hebben velen, die hypotheken in franken op hun be zitting hadden genomen, deze spoedig afgelost). Dat we deze dingen hier aanroeren, heeft geen andere 'bedoeling dan om in het licht te stellen, hoe buitengewoon ingewikkeld het vraagstuk der valuta is, en hoe ver de gevolgen Steilten We zullen ons niet mengen in de nu in Frankrijk pnlslane moeilijkheid moet de frank nog meer stijgen? Of moet men trachten zoo spoedig mogelijk te stabiliseeren, zooals de Belgen deden? De Fransche regee ring schijnt van meaning te zijn, dat de (frame eerst nog verder naai' hoven moet, vóór ze lol den ook niet onverdeeld makkelijken stap overgaat om met behulp van het buitenland de frank te stabili seeren. Want daar zit ook nog de kwestie van de 'buitenlandsche schuldregeling aan vast als een zeer netelig aaihnngsel En de regeling in België heeft bewezen, dat stabilisatie duür is! Toch gelooven we, dal de Belgen er slechts voldoening over zullen hebben, dat ze door invoering van hun Belga hun munt vrij hebben gemaakt van iede re n schijn van samenhang met den Fran schen frank. Ze blijven nu ook vrij van den feilen belangenstrijd, die thans ongetwijfeld ach ter de coulissen in Frankrijk gevoerd wordt. En die wellicht openlijk zal wor den, als binnenkort hel parlement weer bijeenkomt. tompouce met zoo'n mooien geklourdén knop. Karei was daarom naar den heer HUGO WILLEMSEX in de Lange Delft gegaan, en vond daar in deze modernste parapluies een 'flinken uitzoek, waaruil keer een naar maal de ander* keer een confecliecosluum en steeds was hij tevreden over het geleverde Mevrouw wilde nu een lekkere warme das en een paar winterhandschoenen hebben weer bewezen wordt, dal deze oude zaak vond daarin spoedig iels goeds, want on sleeds bij blijft en niet onder doel voor de grootste zaken op dit gebied in Hol land. Dit bewees ook de groote versehei- r 'tanks de groote keuze wist men haar goed te raden bij hetgeen zij koopen zou Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch, van E. PHTLTPS OPPENHEIM, door W. M. D. SPIES-v. d. LINDEN, 39). „Deze lieeron liepen mij in do hall voor bij, trachtte de lakei zich te verontschul digen. „Ik had me maar even omgedraaid en Wilkins was naar henedenn om te eten." „Je kunt gaan," zei Pbineas Dugo koel, hem uit de kamer wuivend. „Wal wil je Weiss?" „Vijf minuten verstandig mot je pra ten," antwoordde Weiss. „Je zufS er niets floor krijgen door naai' ons fe luisteren. Zc-nd je knecht weg en gun ons een kwar tier." Pkiueas Duge aarzelde ,inaar slechts voor een oogenblik. Deze mannenn waren openlijk gekomen en 'l KvP(s beleend, dal zij zijn vijanden waren. Het was niet moge lijk, dat zij van plan waren, gewold te gebruiken. Hij wendde zich lot den ball ier, die achter hein stond. „Geef dezen hoeren stoelen," beval hij, „en ga de kamer uit." Zij zaten aan zijn linkerzijde, Pliineas Duge schoof hun de karaf Bourgogne en de sigaren toe. Toen leunde hij achterover I EEN PADVLNDERSAVOND. IV. Had Karei dit geschenk gekocht voor zijn jongste zuster, voor de oudslc had hij iels anders moeten koopen, want deze behoorde nog lot de conservatieve leden van hel zwakke geslacht op het gebied van haartooi Doch ook alleen op dat gebied, want haar harlewensch was dit maal een nieuwe parapluie. en wel een in zijn stoel en wachtte. „Duge, wij hadden eerdel' bij je moeten kómen", begon Weiss. „Wij spelen een kinderspelletje ,vvij allemaal." „Wat hel ook voor een spel is,'" ant woordde Duge, „het is niet door mij be dacht." „Dat bekennen we, om mee te begin nen," antwoordde Weiss. „Wij hadden on gelijk Je hebt liet aardig tegen ons uitge houden. Wij zijn millioenen dollars armer en jij i'ijker na onze breuk. Laten wo 't hierbij (alen. We hebben andere dingen om aan te denken behalve dit gegoochel met fondsen. Ik neem aan, dat niemand van ons er buitengewoon nieuwsgierig naar is, om te weten hoe een rechtbank ,er uitziet." Phineas Duge maakte geen beweging va;i instemming of afkeuring. „Slaat dit op die beweging tegen de| „Trusts", die de president verondersteld wordt zoo prachtig te ondersteunen?" vroeg hij. Weiss knikte. „Do zaak is verder gevorderd dan een van ons geneigd was te gelooven," ant woordde hij. Allemaal hebben wij er be lang bij, jij nog meer dan eon van ons. Als Harrison's voorstel aangenomen wordt kunnen we ieder oogenblik gevangen ge nomen worden. Het ziet er slechts voor ons uil Duge en we kunnen ons niet behoorlijk te weer stellen als we oritïer elkaar harrewarren als een troep kleine 'ouw en Sophie hadden hun blik ken intusschen ook laten gaan over de undere heerenartikelen, die de firma brengt. Had Sophie lol uu toe hel woord ge voerd legen den hopman, de anderen zouden wel geen goede bakvischjes zijn (geweest, als zij ook niet iets van hun on dervinding der laatste dagen hadden ten beste gegeven. En het was dan ook de vroolijkc bru nette, Martha gehceten. die zeide bij den heer C. VAN DER KLEIJN in de Noordstraat te zijn geweest zonder di recte koopplannen, maar zij sloeg dezen winkel nooit over cn zij was blij er nu weer te zijn geweest; zij kocht er iets voor haar jongste zusje, een miniatuur rolveger, precies een échte, daar zou die kleine deugniet wat een pret mede hebben. Maar zij had er nog veel meer nieuws in speelgoed gezien en vooral had haar getroffen de nieuwste Richler's bouwdoos, waarmede men nu getrouwe copiên van de tegenwoordige landhuis jes kan bouwen, geheel van steen, maar met houten daken, voor een jongen met archileclonischen aanleg om van te smul len En voor dekjongens, die in hun jeugd al de kiemen voor een goed in genieur iu zich rond dragen, zag zij er de nieuwste coustructiedoozen, waarin nu ook gebogen stukken, en een kleine motor, die hel gewrochte in beweging ban brengen door aansluiting op de ge wone electrische leiding. Maar niet alleen in speelgoed, ook in luxe en praclische huishoudelijke arti kelen was er een groote voorraad en Martha noemde daarvan nog de döozen met "Luna Silver, zijnde geprepareerd alpacca. dat niet moet worden gepoetst. Zij had haar papa reeds een wenk gege ven, in dat meiaal eens een en ander te gaan koopen. Maar Martha was tocli eindelijk uit gekeken geraakt en de straal overgesto ken om in het VERKOOPHUIS AMERI KAAN bij den heer J KLAVER binnen te wippen. Zij moest voor haar pa gaan Vragen hoe het met zijn winterjas stond, die liij hier in den maak had gegeven, want sedert hem1 bekend was geworden, dat de heer Klaver niet alleen goedkoop? genres heerenkleeding verkoopt, maar ook hel betere tegen billijken prijs en de afdeeling maatwerk ook steeds een beteren klank krijgt, was hij daar voor zijn klecren heengegaan en had zich voorgenomen, dezen weg te blijven be wandelen, te meer daar hij ook in hoor den, overhemden, dassen en wal verder tot zijn garderobe behoort, steeds een flinke keuze vond. Ben je toen naar huis gegaan? was de vraag van den hopman. Noen, en nog lange niet ook, zeide Martha, ik hen de Noordstraat verder ingegaan om bij den heer D. RIJKSE in de Korte Noord- straat binnen te gaan. Ik moest daar van de lekkere, eigen gemaakte marse- pijnfiguren gaan koopen en had toen ge legenheid te zien. dat ook in borstplaat, los en in doozen, in chocolade en an dere tellers de lieer Rijkse- goed gesor teerd mag worden genoemd. En ik was toen nog niet klaar met loopen. Ik moest terug naar de Lauge viele, want nu ik wist, dat mijn moeder wel thuis zou zijn om voor den maaltijd te zorgen, wilde ik stilletjes naar de zaak van de FIRMA L. GABRIÊLSE gaan om tc kijken naar een nieuw werktafeltje \oor moeder de vrouw. Ik heb heel het jaar gespaard, omdat ik weel haardair- mecit' zeker pleizier Ie doen Nu, ik had wei liet, goede adres gekozen, want mij werd veel getoond, en als ik nog vc denheid in wandelstokken en vooral in de dikke, die thans weer in den smaak vallen en bewijzen, dat ook de heeren even goed als de dames hun mode heb ben bij allo artikelen, die lol hun klee ding behooren of daarmede in nauw ver hand staan Het slond dan ook voor Ka- rel en zijn toehoorders vast, dal de heer Willemsen alles doet om aan de hooge eischen van het publiek te kunnen voldoen Maai- laten wij dit hoekje verlaten en aan de overzijde eens gaan kijken hij hel vroofijke groepje jonge dames en meisjes, die wedijveren in hel maken Van aardige pakjes, waardoor reeds ver schillende voorwerpen aan ons oog zijn onttrokken. Toch ligt er ook in dit hoekje nog veel, dat hel bewonderen overwaard is. Wij zien daar liet cersl een aantal aardige wollen bandschoenen en hooren bij informatie van de oudste der inpakslers, dat deze gekocht zijn bij den lieer J BEI.TXHOUDT in bet Domburgsch Schuitvlo!, tegenover de garage van den lieer Tan Graafciland In deze betrek kelijk nieuwe zaak van bijna uitsluitend wollen artikelen, ontwaarden onze pad- vindslcrs keurige jumpers sterke schooi en mooie fanlasiokousen in alle denk bare kleuren, in één woord alles wat tot de wollen artikelen van vrotiwenklee ding behoort. In dit stadsdeel was zeker een zaak als deze welkom voor de om wonenden, meende Sophie (zoo heette de woordvoerster). Nu zij toch aan hei redeneeren was kon de blonde vertelster niet nalaten 'ook mede te deeien, dat zij dien middag met haar mama was geweest bij de (firma DE JONG Co. in de Korte Delft, waar mevrouw een paar huishoudelijke artikelen als pannen enz. moest uitzoe ken voor de dienstbode, die binnenkort in hel huwelijksbootje zou slappen. Zij \wist dat deze firma daarop zicli ook al meer en meer gaat toeleggen naast haar meer van vroeger bekende artikelen op het gebied van gas en electricileit. als j lampen, kachels, comforen, schemer- en bureaulampjes. strijkijzers en wat dies j meer zij Maar de koopsters hadden hier nog een ontdekking gedaan. Uit hel kan- loor klonken de lonen van goed gespeel de operamuziek in den winkel door en Sophie had direct uilgeroepen: O, hebt II ook al radio? liet antwoord luidde, dat ile firma zich ook toelegt op het aanleggen van radio-inslallalies en zorgt steeds m toestellen en öndei-deelen goe den voorraad te hebben, maar alleen in de goede soorten, vervaardigd van goed materiaal De dames waren uilgenoodigd het toestel fn hel kantoor van naderbij te gaan bezien en nog even van de Londensche muziek te genieten. Beiden waren terecht vol lof over de werking van dit toestel. Eu het had haar dan ook moeile gekost dezen winkel (e verlaten om nog een anderen in de Lange Delft op te zoe ken, namelijk dien van den heer H. Meijer, het bekende magazijn „De Een hoorn", op den hoen van de St. Jan straat. waar mevrouw oen dozijn lij no zakdoeken moest gaan koopen en waai de keuze zoo groot was. dat de beslis sing niet makkelijk was. Trouwens dit was al een ondervinding van vroeger. Welk artikel men ook op hel gebied van dameskleeding hier vraagt, steeds krijgt men keuze van het beste en dit niet alleen op het gebied van kleinere mode snufjes, die in deze dagen het meest gevraagd worden, maar ook op dat van japonnen cn andere groote klcedingsluk- ken, Nog een boodschap hadden de dames j heler bij kas was geweest, had ik in dien dag gedaan en wel bij de FIRMA de andere artikelen als een makkelijke KREIJMBORG Co., eveneens in de stoel voor mijn vader, een muziekkastje. Lange Delft, hel adres waar Sophie's een der mooie kussens en een der niet vader steeds zijn pakken kocht, de eene minder fraaie kleedjes moeten hebben. kinderen. „Je steil dus voor," zei Phineas Duge langzaam, „om van nu af weer samen te werken?" „Precies," antwoordde Weiss. „Jij hebt gewonnen en misschien was 't piorgen onze beurt geweest ,dus je verliest; or niet bij, Wij willen een tijdlang liet werk staken om rond te kijken en dit nieuwe gevaar onder do oogen to zien." „Goed," zei Phineas Duge, ,ik stom toe. We zullen morgen op je kantoor bijeon komen cn onze ma,keiaars meebrengen. Ik wil graag dezen strijd eindigen. Ik ben er niet mee begonnen. Iliggins haalde verruimd adem. Hij was misschien de armste van de groep on "het waren zijn fondsen ,waar Duge het ergst in had huisgehouden. „Don hemel zij dank!" zei hij. „Nu kun nen we tenminste even op adem komen om to zien ,\vat we met die kerels moe ten beginnen die ons willen wijzen, hoe we onze eigen zaken moeien behandelen". „In do eerste plaats," zei Weiss, wat nu met het stuk, dal we teokonden? l'k kan begrijpen ,dat je 't ais dreigement hoven ons hoofd wilde houden, zoolang wij vijanden waren. Het was een goed wapon en je had er recht op, maar nu wo weer samen werken, zie je zelf wel m, dal het feitelijk de vernietiging van onze belangen z ou beleekenen, als de tegenpartij 't in handen kreeg." „Als ik dat papier hier had," zei Duge, (Ingez. Med.) Maar ai kon ik dan niet meer koopen, ik heb dc beide groote lokalen beneden rondgekeken zoo goed als hel maar mogelijk is, en ik begrijp nu, waarom iTc laatst mijn oom noorïle zeggen, dat hij altijd hier koopt. Het ziet er alles even soliedc en keurig afgewerkt uit. En daar vader wel op de sociëteit zou zijn, hen ik ook voor hom mijn inslag gaan doen en wel bij de FIRMA BESSEM EN IIOOGENKAMP in de iLange Delft tusscben Ileeren-en Segeerslraat Ik bad vernomen, dal daar juist zulk een prach tige étalage van pijpen, sigaren- en siga rettenkokers, en allerlei aardige andere snufjes voor rookers was gereed geko men. Nu, hel bleek spoedig, dal men niet te veel had verleid Wat een schat van mooie dingen ligt daar bijeen' Toen ik binnen ging om een Bic-Ben pijp te koopen. „die iedereen neemt", werd mij van nabij een zeer groote sorleering pijpen, de meeste in keurige etui's, ge toond. en dat in zeer ui teen loopen de prijzen. Ik zocht er een van middelma- tigon prijs uit. maar nam mij voor het een ieder te zeggen, dat men in dezen winkel naast de bekende verscheiden heid in sigaren en sigaretten, ook a\ meer en meer zich op de rookartikelen van langer duur toelegt. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD VAN MIDDELBURG. RAPPORTEN C. v. FAO. EN v. FIN. HET ANTWOORD VAN B. EN W OVER DE GEMEENTEBiEGOOTING 1927 I n ko m s te n. Naar aanleiding an een vraag van de C. v. Fin. over de bijdrage van den pol der Walcheren voor sualic door de vesten :f 700 deelen B. en \V(. mede dat bij de overeenkomst van 8 Febr. 1889 verschillende aangelegenheden (zooals hoogte der bruggen, wijdte der openingen onder dc bruggen, schoonhouden der vesten, bijdrage van den Polder aan de gemeente enz.) zijn geregeld voor een tijdvak van 50 jaar, eindigende 31 De cember 1939. In diezelfde overeenkomst wordt ech ter ook het leggen van hoofdbuizen voor de Waterleiding geregeld en wel voor zoolang dc gemeente Middelburg dc be doelde duinwaterleiding exploiteert. De C. v. Fab. vraagt of de posten a-ech ten. verschuldigd voor aansluiting aan <k- g c in e c n l e r i o 1 e n '330) niet ver hoogd worden moet met hel oog op meerdere aansluiting bij de uitbreiding der rioleering. B. en W. antwoorden hierop Bij raadsbesluit van 24 Maart 1926 werd reeds met de verhooging van de te omvangen som aan rechten voor aan sluiting aan de gemecnle-rioien rekening gehouden door liet betrokken volgn. in de toen vastgestelde 2e wijziging der ge- meenlebegrooling 1926 met f 1650 te vermeerderen. Wij achten het 't beste voorloopig af te wachten welk gedeelte van die ver hooging nog ten bsle van-dc begroot ing 1926 kan worden ontvangen. Bij den post opbrengst van school gelden voor het openbaar II, L O. ,1 2500) merkt de C. v. F|in op dat dtc opbrengst slechts f 7 20 hooger is ge raamd dan de ontvangst daarvoor in 25 kalm, dan. zou ik het op dit oogenblik verscheuren, maar hel spijl me to moe ten zeggen ,dat ik 't niet heb. Het werd gedurende mijn ziekte gestolen." „Dal welen we," zei Weiss. „Wé we- welon zelfs in wiens handen het is." Phineas Duge keek hem vragend aan. Norris Vine heeft T' vervolgde Weiss. „We hebben hem1 er een milUóen voor geboden, maar hij weigert hel af te staan, Ilij zou 't al lang voor zijn krant gebruikt hebben en wij zouden nu aan de overzijde van den oceaan zitten, als John Dray ton 't hem niet afgeraden had. Nu heoft hij 't mee genomen naar Londen. Hij is van plan Deane om raad te vragen. Ieder oogenblik kunnen we nu den slag ver wachten. Op een goeden morgen zien we '1 stuk mooi zwart op wit gedrukt in elke krant van New-York staan." „Jo hebt er hem een behoorlijke som voor geboden," zei Phineas Duge, „en hij weigert 't af te staan. Goed, wat bon je na van plan te doen?" „Het is jou ontstolen," zei Weiss. ,.Hij is in zijn recht, als hij weigert met ons te onderhandelen maar hel is jouw eigen dom en jij kunt er aanspraak op maken." „Dus je stelt voor vroeg Phineas Daige. „Dal je morgen do „Kaiserin" naar Londen neemt," zei Higgins en daar dion Vine te pakkeu ziel te krijgen. Do rest "kunnen we veilig aan je overlaten, tnaar ik geloof, als je jo best er voor doet, dal je 'l krijgen zult." Phineas Duge zat voor eeuigo oogen- ldikken onbewegelijk. Ilij nam in go- dachten verzonken kleine teugjes van zijn wijn gooide zijn sigaar, die uitgegaan was ,in 't vuur en slak een cigaret op. Ilel voorslel liet niet na indruk op hem lo maken en een reisje naar Europa had niets afschrikwekkends voor hem, mam- hij was er de man niet naar, om zoo iels te doen zonder '1 overwogen te hebben. „Een week geleden," zei hij met ge dempte stem, „ja zelfs een dag geleden zou mijn afwezigheid uit New York mijn on dergang geweest zijn. Als ik het land mor gen verlaat en mezelf voor zes dagen aan do zee toevertrouw, welken waar borg heb ik'dan, dat jullie jo aan de overeenkomst houdt, die we morgen zul len sluiten?" „Wc zullen een heëedigde verklaring teokenen zei Weiss „dal we gedurende je afwezigheid direct noch indirect effec ten zullen verliandelen ,dan tot profijt van jou, zoowel als van onszelL We zullen oen veiinootschapsacle opstellen wat betreft allo transacties die wij tijdens jo afwezig heid zullen sluiten." Phinoas Duge knikte nadenkend, „Ik veronderstel," zei hij, ,dal wo iets dergelijks kunnen opmaken Ik zou blij genoog zijn, als ik dat stuk terug had, maar Vine is niet gemakkelijk om mee om te springen en hij laai er zich op voorstaan, dat hij mijn vijand is. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5