Ingezonden Stukken. bepaalden gasprijs, in Middelburg op 20 cent per M.3 Voor eiken M.# gasver bruik wordt dus door den muntgasver- bruiker voor een waarde van 20 cent in den meter ingeworpen. Hetgeen op deze wijze door den verbruiker te veel wordt betaald, werd tot op heden bij het ledigen van den geldbak aan hem gerestitueerd De administratie voor 1926 was ingericht op den ouden gasprijs cn was er tevens op berekend, direct met den verbruiker het prijsverschil te vereffenen. liet was meer bepaald voor die verbruikers, welke bij de oneterop- neming in September of daarna, boven 250 M.3 gasverbruik kwamen, dat de beslaande administratie moeilijkheden op leverde. De eenvoudigste oplossing zou nu ge weest zijn net prijsverscnn, in zijn ge heel, later te verrekenen, dus, niet meer bij bet opnemen van den meter. Voor vele verbruikers zou dit evenwel be zwaren opleveren, aangezien zij op de terugbetaling zijn gaan rekenen. Daarom wordt bij het opnemen van de meters terugbetaald oen bedrag, dat minstens terugbetaald zal moeten worden en volgt "definitieve afrekening c-eiiige dagen later De verbruikers, die bij de Tneteropne- mïng in 'September, of daarna, met hun verbruik boven 250 M.3 komen, krijgen dus eenige dagen na de meteropneming nog een restitutie wegens het hiervoor genoemde prijsverschil. De te restitueeren bedragen worden bij de verbruikers thuis bezorgd Elke verbruiker, die voor de tweede restitutie in aanmerking komt, krijgt van den be ambte een schriftelijke afrekening, waar uit blijkt, welk bedrag aan hem alsnog moet worden Jerugbetaald. De beambte is voorzien van een lijst, die de verbruiker voor de ontvangst van net bedrag zal hebben te teekenen Een en ander geldt voor de uieterop- neming in November 1926 en in Ja nuari 1927. RECHTZAKEN. Voor de rechtbank te Breda heeft terecht gestaan de 29-jarige J. H. V-, sjouwer te Tilburg, wegens poging tot doodslag, ten aanzien van den Tilburg- schen politieagent A. A. K. Verdachte beweerde, door den^ agent met den gummistok geslagen te zijn, dus uit zelfverdediging gehandeld te hebben. Eisch wegens poging tot doodslag één jaar gevangenisstraf. Een gehuwde vrouw, thans te Rot terdam wonende, is door de Rechtbank aldaar vrijgesproken van het haar ten laste gelegde veroorzaken door schuld van den dood van haar zoontje van elf maanden. Het Haagsche Hof nam aan, dat het aan de schuld van verdachte te wijten is, dat in het begin van dit jaar te Maas- s'uis haar zoontje van elf maanden is overleden. Het Hof achtte de schuld van verdachte gelegen in de verwaarloozing van de voeding, kleeding en verdere ver zorging van het kind. Verdachte werd veroordeeld tot 6 weken hechtenis. Voor de rechtbank te Assen moes ten terecht staan J. P. en J. v. d. W., bei den uit Roden. Deze verdachten werden beschuldigd den marechaussee W. de Lange te Marum met een mes ernstige verwondingen te hebben toegebracht. Verdachte J. P. ontkende. Verdachte J. v. d. W. bekende met een stuk ijzer te hebben geslagen. Het O. M. eischte voor ieder der ver dachten 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf. Boete wegens het teekene van ongezegelde kwitanties. Dezer dagen is het voorgekomen dat bij het controleeren van zaken papieren door de belasting-administratie een paar kwitandes van bedragen boven 10 wer den aangetroffen, welke niet gezegeld waren. Deze kwitanties nu zijn oorzaak geworden dat de leveranciers, door wie ze waren afgegeven, door de belasting administratie zijn beboet. Deze boete be draagt niet minder dan.honderd gul den. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De aalarieering van het lage en technisch personeel d poster ij en cn telegrafie. Zondagmiddag werd in het Nedjer- landseh Koffiehuis te Middclbur een door de afdeeling Zeeland on W telijk Noord-Brabant van de vakgroep van bestellers uil den O. B. P. T. T. be legde vergadering gehouden, die zeer druk was bezocht door personen uit "Wal cheren, Zuid- en Noord-Beveland en en kele uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorzitter, de heer H. de Beo van Uijen uit Ylissingent, heette allen welkom, in de eerste plaats den heer A. Tepper, voorzitter van den landelijken vakgroep van bestellers, en het aanwe zige middelbaar personeel. Spr. noemde het een schande dat de regeering nog steeds art. 40 van het bezoldigingsbesluit niet uitvoert en een betere regeling in voert, die heelemaal 96 cent per week beleekent. De heer Tepper, daarna het woord verkrijgende, zegt dat de eischen, die het lager postpersoneel thans stelt, 200 oud zijn als de vakbeweging zelve en! ondanks alle actie heerscht nog steeds armoede. In 1905 werd een kleine ver betering verkregen, maar bij het uitbre ken van den wereldoorlog waren de post- menschen het eerste de dupe, want een i-oor hen uitgetrokken meerder bedrag, werd direct terug genomen en eerst op grooten aandrang werd in 1916 de helft daarvan verkregen, wat met het oog op de gewjjzigde omstandigheden nog niet ■eel beteekende. Door de commissie- Stork werd eenige orde gebracht, toen het aantal groepen van 1500 op 160 werd werd gebracht en later door het bezoldi- ingsbesluit in 1920 op 100. In 1924 heeft minister Colijn bij den aftrek van 5 en 10 pet. gewezen op verlaging van het in dexcijfer, maar hij heeft vergelen er bij te zeggen, dat de loonen waren berekend op premievrij en inlusschen de premie aftrek toch weer was ingevoerd. In 1924 werd een aanslag gedaan op al het rijks personeel en speciaal op het lager post- personeel, dat werd ondergebracht bij de rijkswerklieden. Hierdoor bereikte mi nister Colijn veel meer voor de schatkist dan met herzien der classificatie cn spaarde hij veel meer dan de 3 ïnillioen, "ie hij op advies van de commissle-djet Wilde meer uittrok voor het rijksperso neel. Spr. wijst er dan op, dat de regee ring niet de classificatie invoerde, zooals die volgens het punlenstelscl, dat aan iedere gemeente in verband met den levensstandaard in verschillende plaatsen werd gegeven, zou moeten zijn. Men zou dan sommige kleine gemeenten hooger moeten plaatsen dan grootere. Dc com missie-de Wilde kon de classificatie ge rust voorstellen, want slech|ts 8 personen zouden er onder vallen als het postper- soneel er niet bij betrokken werd en zij wist niet, dat dit zou gebeuren door de •geering. De betrokkenen denken, dal men met een actie door de Rondsbestu- ren en wat goeden wil der regeering er wel komt, maar dit is niet zoo. Spr. wijst op den grooten invloed van het bureau, van voorbereiding, dat kalm dpor alle 'voorgenomen verbeteringen een streep haalt. De ambtenaren worden daar de dupe van. Dit bleek in 1925, toen minister Colijn zeide de meerdere winst, die hel bedrijf geeft dan waarop hel rijk rekent, voor ïiet personeel te willen besteden. Dit zou f 200.000 be teeltenen, maar toen kwam het Bureau er bij en waarschuwde dat het voor heel het Rijkspersoneel wel1 twee ïnillioen zou beteckenen. De mi nister kwam toen op zijn toezegging te rug. De directeur-generaal voelt dat het lager personeel beter moet worden be taald, de minister was er ook voor, maar het Bureau houdt alles tegen. De 96 cent Verhooging, lioe weinig ook. had men toch aan de organisatie te danken, en dat het iets beteekende, blijkt wel daaruit, dat de werklieden van de Heemaf lang moesten staken om 48 en 96 cent meer tc krijgen. Spr. wijst dan op den droeven toestand van vele bestellers in de groo,te plaatsen, die de beste klanten van de bank van leening zijn, voor wie de direc teuren briefjes krijgen om huil belasting af te houden. De bestellers moeten dan ook strijden om weer opgenomen te wor den in het bezoldigingsbesluit met een jaarwedde van f 1.300 tot f1800. Met een aanhaling uit Max Havelaar zegt spr. dat het verzoek eentonig is, maar men moet het blijven doen en blijven ageeren op openbare vergaderingen. De ontevredenheid is sedert Januari toegenomen, toen hoogere ambtenaren tót f 700 toe meer kregen, maar het lager en technisch personeel niets, behalve en kele, die tot f 4 per week verhoogden. De regeering bereikt hierdoor wat zij wil, namelijk het bedanken voor de prganisa- ties, omdat men die verwijt er nieitfs wordt bereikt. En dan spelen personen als oud-minister de Yisser en ook mi^ nister König legen de onderhandelaars uit, dat de organisaties minder sterk worden. In het begin van dit jaar werd een (n'ieuwe verhooging van 96 cent niet mogelijk genoemd, maar de minister zou komen met andere reorganisaties, die nog van grooter belang voor de betrok kenen zouden zijn. jMaar tot nu toe heeft men daarvan niets meer gemerkt. De commissie van overleg besloot voor verhooging te plei ten en benoemde daarvoor een commis sie, waarin door loting de 0. B. P. T. T. geen plaats kreeg. Spr. zegt dan ookj dat deze grootste hond niet meer aam zulk een loting zal' deelnemen. Hij meent dat de Bond recht heeft in zulk een com missie te zitten. Ofschoon de huidige minister zegt, men hem toch niet zal kunnen overtuigen, heeft men een plan bewerkt en dat is deze week toegiezon den. Toen een half uur per dag meer werk werd gevorderd, beriep men er zich op, dat dit vergoed werd d|ior Öe 96 cent, die in 1925 meer zijn gegeven. Spr. acht dit onjuist. Hij wijst er verder op, dat vergelijking met andere groepen van rijkspersoneel niet makkelijk meer is, omdat men in het bezoldigingsbesluit aan meerdere daar van andere namen heeft gegeven, zoo b.v. heeten brugwachters, sluiswachters en wegwerkers nu kantonniers van kanalen, zeeën en wegen en met die mooiere na man kregen zij ook een kleine verbete ring, namelijk van 48 cent. Vergelijkt! men de loonen van het lagere poslper- soneel met die van ongeschoolde ge meentewerklieden, dan staan eerstge- noemden'nog achter. Spr. slaat niet opti mistisch tegenover de vraag of de regee ring zal helpen om aan het onrecht een einde te maken, zij voelt een groole kracht achter zich. Alleen een goede or ganisatie lean doeltreffend ^ijn. Ook in de Tweede Kamer voelde men door aanne ming van de motie-Bulten blijkbaar dat herziening der bezoldiging hard noodig is. Minister De Geer zeide indertijd zelf, dat art. 40 waarborgde dat de jaarwed'- den van 1 Juli 1922 gehandhaafd zouden blijven, maar nu denkt hij er niet meer aan. Men moet zich aan zijn eed houden en zijn plicht doen, maar van de regee ring ook eischen, dat zij haar belofte houdt. Dr. Kuiper zeide in 1903 dat de regeering een voorbeeldige werkgever moet zijn jen dit is er verre van. Als man nen als Troelstra en Domela Nieuwen- huis zielkundige offers brachten, moe ten de ambtenaren ook financieele of fers willen brengen, en niet wagen of zij na een contributie van 30 cent te hebben betaald, direct daarvoor 60 cent terug krijgen. Men moet onder de organisaties onderling elkaar niet steeds op kleine foutjes wijzen, maar allen samenwerken tot het verkrijgen van verbeteringen. Hierna stelde de voorz. een motie voor £tie na een kleine wijziging, als volgt met algemeene instemming werd aangenomeni „Het P. T. T.-personeel uil' Zeeland en West-Noord-Brabant, georganiseerd in den 0. B. P. T. T. in demlonistratievei vergadering bijeen; besprekende den 'toestand, waarin vporal hel laagsL bezoldigde personeel verkeert betuigt zijn instemming met den eisch, geformuleerd door het Landelijk Vak groepbestuur der bestellers en het Bonds- besluur van den 0. B. P. T. T., luidende: wederopneming in het Bezoldigingsbesluit op een jaarloon van f1300—f1800; constateert dat in den toestand van 's Rijks geldmiddelen zoo min als in de financieele uitkomsten van het P. T. T. bedrijf een redelijk argument gevonden kan worden om niet aan dezen billijken eisch te voldoen, hetgeen ook uitdruk king vindt in de 2de Kamer door heb aannemen van de motie-Bulten, doch dat eenerzijds onwil, anderzijds verkeerde Voorstellingen omtrent den arbeid van bestellers en technisch personeel, de ver wezenlijking van hun verlangen hebben tegen gehouden doet een ernstig beroep op den Mi nister van Waterstaat en de bedrijfslei ding. om eindelijk het te lang gedragen onrecht te herstellen,- (roept het P. T. T. personeel in zijn welbegrepen eigenbelang op om de vak organisatie te versterken en besluit deze motie te zenden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Regeering en Di recteur-generaal en te plaatsen in de pers. Nadat op een vraag uit de vergadering door den heer Tepper was geant woord, dat de kwestie of aansluiting bij liet N. V. V. de bereiking van het d(oel had kunnen bevorderen, hier, nu de be slissing in den Bond gevallen was, niet goed meer kan worden besproken, sloot de voorz. met dank aan spreker enl opgekomenen de vergadering. Ind. Stoomvaartlijnen. ,Van Hector, p. 19 Nov. Kaap Tenes, Amsterdam n. Batavia. Djember, p. 19 Nov. Algiers, Rotter dam n. Batavia. Hermes, 19 Nov. te Barbados, v. Am sterdam. Madioen, 19 Nov. te Medan. Batavia n. Rotterdam. Grotius, 19 Nov. v. Genua, Amsterdam n. Batavia. Stuijvesant, p. 19 Nov. de Azoren, Bar bados n. Amsterdam. Tambora, p. 20 Nov. Ouessant, Rot terdam n. Java. Tjerimai, 20 Nov. te Marseille, Java n. Rotterdam. 1 fTabanan, Nov. v. Medan, Roller- dam n. Batavia. Palembang, 19 Nov. v. Marseille, Java n. Rotterdam. iPrins Frcderik Hendrik, p. 19 Nov. Dungeness, Amsterdam n. West-Indië, Johan de Witt, 19 Nov. v. Singapore, Batavia n. Amsterdam. Kerlosono, p. 20 Nov. Gibraltar, Java n. Rotterdam. Kangean, 20 Nov, le Oatania, Amster dam n, Batavia. Kambangan, p. 19 Nov. Perim, Batavia n. Amsterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Veendam, 20 Nov. n.m. v. Santander, Rotterdam n. Tampico. Nieuw Amsterdam 19 Nov. 's midd. 12 u. 880 mijl van Scilly, New-York n. Rot terdam. Naar men aan de N, R, Crt, meldt, is Vrijdag de heer J. S., directeur van de Hollandsche Handelsbank te Haarlem, in arrest gesteld, nadat naar aanleiding van klachten bij de justitie over onregelma tigheden, waardoor benadeeling voor groote bedragen moet hebben' plaats ge had, door rijksaccounntants een onder zoek was ingesteld naar de boekhouding van de bank. Bij het nemen van een korte bocht reed de ingenieur H. uit Bussuim met zijn auto op den rijksweg te Susteren tegen een viaduct. Met eenige gebroken ribben, een ernstige hoofdwonde en kwetsuren aan een zijner beonon, werd het slachtoffer naar Roermond vervoerd. De auto werd geheel vernield. Vrijdagmorgen bemerkte de arbei der Th. S. te Dinxperlo, dat zijn kippen hok bijna geheel was geplunderd. Van zijn negentien kippen waren er zestien verdwenen, welke men later dood aan den weg zag liggen. Een bloeddorstige hond had ze doodgebeten en weggesleept. Door onbekende oorzaak ontstond te Overdinkel (gemeente Losser) brand in een garage, waarin tien autobussen waren geplaatst. Negen er van verbrand den. Ook het woonhuis ging gedeeltelijk in vlammen op. Alles was verzekerd. Wij meldden dezer dagen dat H. V. te Mierlo Hout bij het uitwijken voor een auto tegen een boom was gereden en bewusteloos op den weg was gevon den. Naar het gasthuis te Helmond ver voerd is hij daar thans, zonder bij ken nis te zijn gekomen, overleden, Een lezer schrijft aan het Hdbl.: Toen de boot StavorenEnkhuizen van 2.27 Donderdagmiddag eerstgenoem de haven verliet, werd de aandacht van de passagiers en het personeel getrok ken door een merkwaardig schouwspel. Niet heel ver in zee, naar leekenschat- ting op een kwartier varen afstands, rees een zwarte „rug" uit zee op, die geen der passagiers daar ooit had waargeno men en waarvan de bemanning verklaar de, dat het, hoe onbegrijpelijk ook, Enk huizen moest zijn, omdat het niets an ders wezen kon. Ook Urk teekende zich heel zwart en duidelijk tegen de onge wone lucht af en zelfs de daarachter ge legen leusten waren vaag waarneembaar. Allengs begon Enkhuizen iets terug te wijken, maar bleef toch ongewoon duf delijk zichtbaar. De reis werd door het uiterst zeld zame schouwspel verkort. Te Madras is bericht ontvangen, dat er 55 personen van de 70, die aan een bruiloftsfeest hadden deelgenomen, onder wie de jonggehuwden zelf, in de rivier Godivari verdronken zijn, door het om slaan van de stoomsloep, die het gezel schap naar den anderen oever zou bren gen- VERSCHILLENDE BERICHTEN. Eenige dagen geleden kwam een man bij den heer A. D. te Rotterdam, wien hij o. m. vertelde, dat hij zoo goed bevriend was met een bekenden predi kant in Den Haag. Daarna vertelde hij, dat hij een lading ijzer op het Maasstation had liggen en dat hij, om de lading in ont vangst te kunnen nemen, 90-noodig had, welk bedrag hij op dat oogenblik niet bezat. De heer D. gaf den man het geld te leen, maar hoorde sindsdien niets meer van hem. Een onderzoek heeft uit gewezen, dat de man, zekere M. uit Den Haag, op hel oogenblik in het huis van bewaring te Arnhem zit en dat hij nog twee vonnissen wegens oplichting ie goed heeft. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdagmiddag werd het 41/2-jarig meisje J. van P. te Schiedam door haar moeder vermist. Na eenigen tijd gezocht te hebben vonden de buren het lijkje van het kind in het Spuikanaal. Mijnheer de Redacteur, pi feestdagen naderen en daarmede de tijd. d,at vooral in winkelzaken grootere drukte valt te verwachten. Vol verlangen zien begrijpelijk de win keliers deze dagen tegemoet, in de hoop, op wal versterking van liun inkomsten. Deze meerdere zakendrukte, brengt echter voor het personeel vanzelfspre kend langeren werktijd mede, een feit waarmede in de plaatselijke veror deningen in onderscheiden Gemeenten re kening is gehouden. Het sluitiugsu rr ïs in deze dagen in zeer veel gemeenten dan ook later ges Leid. De billijkheid gebiedt naar ons oor deel. dat aan deze bedienden, Tiie dan heel lange werkdagen maken, de extra- arbeid ook extra wordt vergoed. In dezen geest wendt ons afdeelingsbesluur zich dan ook tot II. II. winkeliers en wij ach ten ons gelukkig in ons oordeel over de billijkheid der extra bezoldiging niet al leen te staan, maar kroon" getuigen aan onze zijde tc vinden. B. en W. van Haarlem toch hebben in Augustus 1925, bij liet toestaan eener ontheffing van de sluitingsverordening aan de winkeliersorganisaties doen we len, te vertrouwen, dat het extra-werk dat door de bedienden tengevolge "van. deze ontheffing zou worden verricht, ook extra zou worden betaald. Het Bestuur van dc Middenstandscen- trale voor Haarlem en Omstreken heeft zich daarop iu de pers lol den winkel stand gewend en den vvensch, dien B. en W. uitspraken, niet alleen onderschre ven, doch ook tot den haren gemaakt. Mijnheer de Redacteur, waar hier blijkt, dat niet alleen de overheid van een belangrijke stad, doch ook de win keliersorganisatie zelf, de billijkheid van extra-bezoldiging erkende en uitsprak, daar mag oiuerzijds hopenlijk worden verwacht, dat ook dc winkeliers in gemeenten dit breede standpunt tol hel hunne zullen maken. U, geachte Redacteur, gaarne den dank Van betrolckenen, indien de plaatsing van ons verzoek in Uw blad daartoe een steentje zal hebben bijgedragen. Hoogachtend, Het Bestuur van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoor- bedienden, Afd. Middelburg. Middelburg, den 21 November 1926. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer L. P. Noliet in Uw blad van 18 dezer, verzoeken wij U beleefd eenige plaatsruimte, teneinde de scheeve voorstelling, die Uw lezers door dat stuk zouden krijgen, weer recht te zetten. Op twee punten willen wij de aan dacht vestigen. Ten eerste: Waar de heer Noliet schrijft, dat wij aangeslo ten zijn bij het Groene Kruis, en ten tweede, dat het Gasthuis zijn wijkverple ging helpt, aan allerlei verplegingsarti- kelen en andere diensten. Wal het eerste punt betreft, willen wij mededeelen, dat wij met het Groene Kruis totaal niets te maken hebben. Ook de voorzitter in den gemeenteraad heert van Groene Kruis gesproken.. Waartoe toch steeds die vergelijking Groen, te genover Wit-Geel? In den Gemeenteraad is gezegd, dat wij' contributie betalen aan liet Groene Kruis. Nog eens Wij hebben er niets mede te maken en nergens zal imen in d© rekening van het Gasthuis of Wijkverpleging een post vinden, die "hierop wijst. Wel is het Gasthuis al jaren lang lid, van do ver- eeniging tot Bestrijding der tuberculose. Is het misschien, omdat deze vereeniging een groen maandblad uitgeeft, waarop een kruis .dat men ons bij het Groene Kruis wil rekenen? Omdat de stoot lot oprichting is ge geven in het Burger Gasthuis, en ook om- dat deze instelling 400 Gulden subsidie geeft, noemen Wij onze vereeniging: Wijk verpleging en T. Bi. C. bestrijding, uil- gaande van het Bi. G. Verder spreekt de heer Noliet, van een soort verkapte subsidie, in den vorm van bet verstrekken van verplegingsar- likelen.. De verplegingsartikelen van het Gasthuis en die onzer vereeniging, wor den streng van elkaar gescheiden. In het Gasthuis hebben we een apart magazijn lot het opbergen van onze -artikelen., die aangeschaft zijn uit eigen fondsen. "Deze verdachtmaking door den voorzitter van W. G. gaat dus niet op. Ook stelt de heer Nollet het voor, alsof kost en inwoning van de wjjkzuster, gerekend moet worden als een subsidie. Ook dit is niet juist. In 1922 drongen Ged. Staten er 'bij de regenten Van het Gasthuis op aan. dat er een tweede gedi plomeerde kracht zou komen. Regenten konden hiertoe niet besluiten, daar de kosten hiervoor te hoog zouden zijn en er bovendien tijden van slapte komen, waarin de beide krachten niet noodig zijn. Toch bleef men in het ziekenhuis vaalc de behoefte aan een tweede gedi plomeerde kracht gevoelen. In 1923 meende men een oplossing gevonden te hebben en ging d3arom met de vereeni ging wijkverpleging, een accoord aan, dat tegen vergoeding van kost en inwoning, de wijkzuster hulp zou verleenen in liet ziekenhuis. In de instruclie van onze Wijkzuster staat dan ook: De verpleeg ster is verplicht in liet Burger Gasthuis hulp te verleenen in tijden van drukte en bij operaties. Zij vervangt de Direc trice bij (afwezigheid of vacant'ie. De prac- lijk leert, dal de wijkzuster vrijwel dage lijks op de ziekenzalen helpt. Waarom het Burger Gasthuis, geen subsidie verleende aan Wi. G.? Sedert Januari 1924 bestond de Wijkverpleging uitgaande van liet Burger Gasthuis, die aan alle eischeu voldeed.. I-laar Zuster is in het bezit van een diploma alge meene zieke verpleging, l. b. c. huisbe- zoelcster en kraamverpleging. Gaat men de diverse jaarboekjes na, dan blijkt dat een bevolking van ruim 2000 zielen vol doende kan geholpen worden door een zuster. Stelt men zich op een neutraal standpunt. wat het B'. G. moet doen, dan is dus de komst va,n eeu tweede zuster overbodig. Wil men daarnaast uit reli gieus oogpunt nog een eigen zuster ne men wij respecteeren die gevoelens, doch dan mag men 'niet putten uit de kas van een neutrale armeninstelling. De heer Nollet spreekt v,an een bil lijke verdeeling. Wij willen den lezers! het volgende voorleggen. Naast onze wijk verpleging met haar leden, bestrijden wij de T. B. C. als volksziekte. Art. 2 van ons reglement zegt duidelijk Wjauneer T. B>. C. lijders verpleging behoevetn, wordt geen onderscheid gemaakt tus* schen leden der wijkverpleging en niet leden. M. 3. w. hiervoor kennen wij geen leden, Niettegenstaande dit feit, en het feit dat Wij beschikken, over een ver pleegster met een diplom», ingesteld na mens de Inspectie van de Volksgezond heid. terwijl de Zuster van Wi. G. geen bevoegdheid l. b. c. bezit, wordt gemecn- tesubsidie voor T. Ei. C. bestrijding, zoo danig verdeeld, dat wij het kleinste part krijgen, omdat de Protestanten ip Aar denburg de minderheid hebben. Mijnheer Nollet, Uw vereeniging zal den groei van ons eigen kind, niet legen- gaan; wij respecteeren Uw werk cn dat Uwer zuster uit een religieus oogpunt, doch de billijkheid eischt, dat neulralo gelden ook neutraal besteed worden. U dankend voor de verleende ruimte mijnheer de redacteur. Het Bestuur v,an de afdeeling Wijkverpleging T. B'. G. bestrij ding, uitgaande van het Burger Gaslhuis te Aardenburg. C. M. VAN DEN BROECKE, Voorzitter P. DE BRUYNE, Ontv.-GrifRer. EteatriMhe Drekktdj Ml dm

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6