lidopbe (om! Ah de HOEST AbdusïroOP 't slapen belet. DERDE BLAD ?AM BB VAN Zaterdag 20 Nov, 1026, No. 274 Uit Stad en Provincie. Uit Vlissingen, Naar aanleiding van het schrijven van de directie der stoomvaart maat schappij „Zeeland'1 waarbij zij mededeel de op dit oogenblik geen overeenkomst betreffende den bouw van een centrale slachtplaats te kunnen treffen, hebben B. en W. van Vlissingen met het ge meentebestuur van Middelburg de onder handelingen over deze aangelegenheid! voortgezet. Ten einde toit een oplossing te kunnen komen over de vraag in welke gemeente en op welke plaats het aanbe veling verdient hel abattoir voor reke ning van Middelburg en Vlissingen te stichten, achten burg. en weth. van Mid delburg en die van Vlissingen hot go- wenscht eene commissie te benoemen, bestaande uit enkele deskundigen, buiten beide gemeenten woonachtig, die daar over advies zon kunnen uitbrengen. Deze commissie zou dan levens nieuwe plan nen kunnen indienen nopens den bouw, inrichting en exploitatie van de centrale slachtplaats. Natuurlijk kunnen daarbij worden benut de projecten en beschei den, welke reeds (door burg. en welh. van f Vissingen zijn ontworpen en welke ook in het bezit zijn van het gemeentebestuur van Middelburg. In verhand hiermede stellen burg. en welh. van Vlissingen! den. raad voor hen te machtigen om, in samenwerking met het gemeentebestuur van Middelburg, over te gaan lot het be noemen van een commissie van deskun digen, hierboven vermeld en hen daar voor een blanco crediet te verleenen. Voorgesteld wordt verder aan den heer J. N. D. Bijl q.q. te verkoopen 134 M(c grond aan de Zuidzijde van dfs Paul Kru- gerslraal voor f 2010. In plaats van den h§er If. P. E. Flou- vier, die niet meer in aanmerking wenschl te komen voor lid van het bur gerlijk armbestuur, luidt het dubbeltal de heeren J. (L. Buising en E. Andricssen. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. In de Donderdag, voorm. 10 uur aangevangen raadsvergadering te Ter- neuzen werd afgewezen een verzoek van I. R. G, de Regt te Terneuzen tot beschikbaar stelling van het schoollo kaal voor het geven van een cursus in motorkennis. Nadat de Voorzitter had meegedeeld, dat die zaak door een ver zoek aan het bestuur der Ambachts school in gunstigen zin zal kunnen wor den opgelost, en de cursus in die inrich ting ook beter op zijn plaats is. Voor kennisgeving is aangenomen een adres van verschillende belanghebben den bij het assuranticwezen, er op wij zende, dat door een der secretarie-amb tenaren een assurantie-portefeuille is overgenomen Dooi verschillende raads leden werd er op gewezen, dat, al moge dit niet in strijd zijn met den letter van het besluit daarbij destijds aan gemeen te-ambtenaren het waarnemen van bij betrekkingen werd verboden, bet toch zeker in strijd is met den geest daarvan en dat vooral een ambtenaar ter secreta rie door hetgeen hij in zijn betrekking te weten komt, een voorsprong heeft op eventueele concurrenten. De hoop werd uitgedrukt, dat de betrokken ambtenaar uit de gehouden besprekingen zijn con sequenties zal trekken. Besloten werd B. en W. te machtigen in bijzondere gevallen bij de gemeente lijke werkverschaffing ook werkzaam te stellen personen die na 1914 havenarbei der zijn geworden. Tot bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand is benoemd de heer A. J. Dees, klerk eerste klasse ter se cretarie. Daarna werd overgegaan tot het vast stellen der gemeente-begrooting voor 't jaar 1927. Er werden uitvoerige alge- meene beschouwingen gehouden, die zich vrijwel bepaalden tot politieke be spiegelingen, doch waarbij geen practi- sche belangen naar voren werden ge bracht, behoudens door den heer Col- sen, die een pleidooi leverde voor de mogelijkheid tot het inrichten van ver volgonderwijs in de buitenbuurten, wan neer daarvoor voldoende belangstelling blijkt. Hij schreef het toe aan de hou ding van B. en W., dat zulks dezen win ter nog niet het geval kan zijn. De Voor zitter repliceerde dat ingevolge de nieuwe bepalingen de nieuwe voorschriften moe ten worden afgewacht. De heer Freeriks uitte de wenschelijk- heid van leeftijdsbeperking en filmkeuring bij de bioscopen. De Voorzitter zeide toe dat bij invoering der bioscoopwet de als dan noodige verordening zal worden in gediend. Bij de artikelsgewijze behandeling der begrooting werd een bijdrage van f 10. verleend aan de vereeniging voor chris telijke gezondheids- en vacantiekolonies te Bussum. Gunstig werd beschikt op een verzoek van de vereeniging het Groene Kruis om een subsidie van f 1200.van het Wit- Gele kruis te Sluiskil ad f 250.en van het Wit-Gele Kruis te Terneuzen ad f300.terwijl in handen van B. en W. om bericht en raad werd gesteld een verzoek om verhoogde subsidie voor 't ziekenhuis te Terneuzen, Naar aanleiding van een voorstel van den heer Colsen om aan de zangvereeni- ging Polyhymnia te Sluiskil een subsidie van f 50.— toe te staan, besloot de raad daarop gunstig te beschikken, omdat in de kom over een gesubsidieerd muziek gezelschap wordt beschikt, hetgeen te Sluiskil ontbreekt. Verworpen werd een voorstel van den heer Colsen om voor bewaarscholen een subsidie te verleenen van f 6.per kind, doch in beginsel besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. te subsidieeren naar behoefte. In verband daarmede zul len aan de besturen der R. K. bewaar^, scholen in de kom en te Sluiskil, die resp. f 1000.en f 600.subsidie hebben aan gevraagd, nadere inlichtingen worden ver zocht. Aan de maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland werd voor het houden van een cursus van ooft- en tuinbouw een subsidie van f 50.verleend. Gehandhaafd werd de subsidie voor de Volksbibliotheek in de kom op histori sche gronden, doch de aanvraag voor de R. K. bibbotheek in de kom, zoowel als voor een op te richten bibliotheek van wege volksonderwijs te Sluiskil afgewe zen. Dit laatste ook op grond van de mededeeling, dat de Volksbibliotheek be reid is, enkele honderden boeken voor Sluiskil beschikbaar te stellen. In beginsel werd besloten tot het in voeren eener rioolbelasting. Voorts werd het reglement van het Burgerlijk Armbestuur gewijzigd in dien zin, dat een bedeelde van dat college geen lid mag zijn, doch verworpen werd met zeven tegen zes stemmen een voor stel van Burg. en Weth. om aan de sub sidie voor het Burgerlijk Armbestuur de voorwaarde te verbinden, dat aan geen gezin een hoogere uitkeering mag worden toegekend dan van f 10.— per week. Ten slotte kwam des avonds te elf uur in behandeling een voorstel van den heer Colsen tot het heffen van een belasting op de publieke vermakelijkheden, dat tot breede bespreking aanleiding gaf, en ver worpen werd met 9 tegen 4 stemmen. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Tweede Blad). ALGEMEENS WONINGBOUWVER- EENIGING MIDDELBURG, We ontvingen het zesde jaarverslag van de bovengenoemde vereeniging, waarvan de verschijning vertraagd werd door een accountants-onderzoek, waar van het lijvig rapport ter inzage der be langstellende leden is gelegd. Het ledental bedroeg op 20 Maart j.1. 403, d. i. een stijging met 31. Daar op de algemeene vergadering zich na de aftreding der Bewoners-com missie niemand beschikbaar stelde, nam het bestuur zelf de controle ter hand. Daarvoor werd uit het bestuur een com missie benoemd, bestaande uit J. J. Ko renhof, Chr. Bank, A. Jobse en S. Blok- poel. Bij de vrij regelmatige controle mocht worden geconstateerd, dat, op een enkele uitzondering na, de wonin gen, zoowel in Nieuw Middelburg als op het Bagijnhof, vrij goed bewoond wer den. Er hadden in het afgeloopen jaar in hoofdzaak door vertrek naar elders, ver schillende mutaties plaats, en wel 22 in Nieuw Middelburg en 20 in het complex Bagijnhof. In eerstgenoemd complex had dit zon der hoegenaamd huurderving plaats, in het Bagijnhof kwam het echter nog al eens vaak voor, voornamelijk als het bovenwoningen betrof, dat hiervan en kele weken huurderving het gevolg was. De vrijgekomen woningen van Rijks ambtenaren werden als regel, na een aanvraag onzerzijds hiervoor nieuwe be woners te willen aanwijzen, door het Mi nisterie vrij gegeven, zoodat momenteel nog maar een klein contigent woningen van de verplichte 10 pet. door Rijks ambtenaren bezet zijn. Door het vele wisselen van bewoners, hadden vaak bij de eene meer, bij de andere minder, verschillende herstellin gen plaats, hetwelk van het onderhouds- fonds nog al eenige offers eischte. Een uitvoerig overzicht wordt gegeven van de, uit de handelingen van den Ge meenteraad aan onze lezers reeds be kende financieele moeilijkheden inzake herbestrating en verfwerk in Nieuw Mid delburg en de door de arbitrage opge legde meerdere bouwkosten voor den bouw op het Bagijnhof. Men zal zich herinneren dat de gemeente voor Nieuw Middelburg een crediet verleende van 5000.af te betalen met 1000.— minstens per jaar, uit het onderhouds- fonds, aan welk fonds dus de eerstvol gende jaren geen al te groote eischen kunnen worden gesteld. Voor het Ba gijnhof verleende de gemeente een derde hypotheek ad 25.000.tegen 5 pet., en tevens werd besloten de rente voor de tweede hypotheek ad 80.000.te verlagen van 51/s pet. op 5 pet. Het financieel verslag vangt aan met een uitvoerige toelichting van de balans op 21 Maart 1926 en op de winst- en, verliesrekening, door het Centraal Bu reau voor Verificatie en Fin. Adv. van Ned. Gemeenten. Hierop wordt het Verlies van den aan vang af tot en met 21 Maart 1926 ge steld op 127.425.501/». Daarin hebben bijgedragen Rijk en Gemeente tot en met 21 Maart 1926 'n bedrag van 90.492.65. Er blijft dus voor de vereeniging een verlies van 36.932,657a. KERKNIEUWS R. K. Conferenties te Middelburg. Gisterenavond hield de Z Eerw. Pater D. van der Geest in de R.K- Kerk te Middelburg de 2e der zes conferenties. Spr. constateerde, dat de menschheid zich op 't oogenblik bevindt in een tijd perk van overgang, d.w.z. de tijd van laag bij de grondsche levensbeschouwin gen, gaat weer plaats maken voor een periode, waarin het godsdienstig leven meer op den voorgrond treedt. Men be grijpt meer en meer dat de mensch nog iets anders noodig heeft, dan betere voe ding en gezonder huisvesting, dat een actentasch vol diploma's den mensch nog niet gelukkig maakt in het diepste van zijn ziel en dat hij ook nog heeft een hart en gevoel en een sterk verlangen naar iets hoogers, dat alleen de gods dienst hem vermag te geven. Het aan tal dergenen, die tot de R.K. Kerk over gaan beloopt in ons land jaarlijks in de honderden in Amerika bedraagt dat aantal ieder jaar plm. 80.000. Dit kan ons niet verwonderen. In ieder mensch, die nog niet geheel onder ging in mo- reele ellende, leeft als bij instinct de overtuiging, dat met den dood niet alles eindigt dat de mensch een ziel in zich ronddraagt, die onsterfelijk is cn voor 'n eeuwig voortbestaan geschapen werd. Spreker haalt hiervoor enkele bewijzen aan, ontleend aan de Christelijke wijs begeerte, die hiermede bevestigt wat reeds door heidensche wijzen, eeuwen vóór Christus, uitdrukkelijk was geleerd. In het licht dezer beschouwingen wor den de woorden van Christus zooveel begrijpelijker, als Hij zegt: Wat baat het den mensch, zoo hij de geheele wereld wint, maar schade lijdt aan zijne ziel Met een bemoedigende opwekking tot f.'ins hoorders, om boven de verganke lijke dingen des levens, het oog omhoog éeHpht te houden, eindigde spr. zijn za kelijke beschouwingen. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Vanwege de Geschied- en Letter kundige Vereeniging alhier sprak gis terenavond ir. Jan Gratama van Am sterdam over de nieuwste stroomingen in de moderne Nederlandsclie Bouwkunsl, vergelijking met de schilderkunst. ,Spr. wijst er fn zijn inleiding op, dat de bouwkunst volkomen analoog is aan de schilderkunst en de literatuur. Over de architectuur wordt echter veel minder gesproken. Spr. zal de nieuwste stroomingen be handelen in de moderne bouwkunst. Hij zal geen schoonheid demonsLreeren, de moderne kunst staat in schoonheid ach ter. Alleen de harmonische samenleving kan harmonische kunst voortbrengen, en daar de samenleving disharmonisch is. kan ook geen schoonheid worden ver wacht. Wel zijn de uitingen soms1 zeer individueel, maar spr. ziet eigenlijk toch liever Gothische bouwkunst. Er is een pnrust, die 't werkelijk genieten van kunst onmogelijk maakt. Alvorens tot zijn eigenlijk onderwerp lo komen, geeft spr. een overzicht van de historische leiding, hoe noodzakelijk na de romantiek ah.w. de nabootsing moest komen hel realisme, en hoe daarna noodzakelijk komen moest de verdieping van dat realisme tol futurisme, cubisme en expressionisme. Men verlangde alzoo in de romantiek den vroegeren lijd over te doen, de re actie daarop werd het zakelijke, hel objectieve, de realiteit, zooals wij die zien bij Zola, Breitncr en Berlage. poch dit bevredigde niet, want het op pervlakkig zien der dingen bevredigt nu eenmaal niet. De mensch heeft ook het wezen der onbegrijpelijkheid in zich: de mystiek. Zoo ontstonden de verdiepingen van het realisme: het expressionisme, hel cubisme en liet futurisme. Spr. behandelt die diverse slroomingen hierop met tal van zeer fraaie lanlaarnplaatjes. In de eerste plaats die der „naboot sing", of de poging daartoe, zooals die blijkt uil het café „De Kroon" tc Haar lem, die jammerlijk mislukt is tegenover de buitengewoon schoone vleeschhal al daar. Meer voorbeelden werden getoond ten bewijze dat aan die kunst alle eer lijkheid, alle doelmatigheid ontbreken moet. Totdat met Berlage de readlie. kwam. Zijn werk, zijn beg,inwerk al thans, is eerlijk en doelmatig, 'al is het niet schoon. 'Poch groeit de schoonheid in zijn werk (de Beurs te Amsterdam b.v.) Het beste bewijs van de fout in het realisme is een stoel van Berlage. Zeer doelmatig, doch onmogelijk als zetel. Zijn Amsterdamsche beurs is al niet zoo doelmatig meer, wat spr. duidelijk aan toont. Doch wèl was alles eerlijk. Do verdieping der realiteit uitte zich eerst in een erkenning van de grootheid der natuur. De Zwitsersche boerenwo ning met do intieme, kleine vensters en het machtige „beschuttende" dak. In Hol land, de landhuizen, is eenzelfde streven waarnoembaar, doch kon niet zoo in zijn geheel worden toegepast. Het 31o.s van'h^l malerieele leidde tot 't expressionisme in den woningbouw. Verschillende zeer mooie voorbeelden liet spr. ons hiervan zien. Ter vergelijking werd daarbij een voorbeeld van een relastisch, een cu- bislisch en een ultra-expressionistisch schilderij vertoond. Het was zeer jammer dat de lijd niet nog meer voorbeelden, ook van hel fu turisme in den woningbouw toeliet te vertoonen! liet Middelburgsch Dilettanten toon eel. De voorzitter van deze nieuwe ver eeniging, de heer Scüenk, heeft gister avond in den vollen Schouwburg in zijn welkomstwoord verleid hoe zij ontslaan is n.l. uit den wensch van acht oud-Ro- thorics-leden, om de prettige verhouding waarin zij een vorig jaar de uitvoering van „Inkwartiering" instudeerden verder voort tc zetten. Wij hadden dus wel eenigszms recht om op te merken zooals we indertijd deden. d3t de leden dezer vereeniging niet vreemd op de planken zijn. of iets van dien aard. Dat was ook gisteravond le bemerken bij haar eerste opvoering n.l. van net be kende Duitsche blijspel „Mijnheer de Se nator". Dit was geen spel van personen <fic voor het éérst op de planken slaan. Er werd vlot gespeeld. En goed gety peerd. vooral door den schoonzoon cn zijn vrouw. Maar ook van de andere deel nemers wisten verscheidene verdienste lijk him rol te vervullen. En liet doel van dit product uit de kluchlenfabriek van von "Schöntan cn Kadelburg smake lijk te laten lachen, werd dan ook be reikt. Niet bet minst door net goede sa menspel. dat geen oogenblik haperde. Van de aankleeding van het loonecl was veel werlc gemaakt. Vooral in het tweede bedrijf., met het uitzicht op hel terras op den achtergrond. Na ieder bedrijf klonk luid applaus; en er werden veel bloemen aangeboden. Daaronder was een bloemstuk van „De Kunstclub". Een strijkje uit de leden vulde de pauzes verdienstelijk aan. Kunstveilingen bij Ant. W M e n s i n g. Van 30 November tot 3 December a.s. zullen bij bovengenoemde firma in de Doelenstraat te Amsterdam groote vei lingen plaats hebben, waarvoor een ze vental geïllustreerde catalogi het licht zagen. Een daarvan vermeldt 36 moderne schilderijen uit de school van Barbizon e. a. uit de verzameling-Dietel. Prach tige reproducties zijn er in opgenomen van schilderijen van Corot, Diaz, Dau- bigny, Descamps, Troyon enz. Een tweede catalogus vermeldt een twaalftal moderne schilderijen van ver schillende herkomst. Gereproduceerd worden o. a. werken van Monticelli, Diaz, Bosboom en Wauters- Een derde, lijvige catalogus vermeldt oude schilderijen, antiquiteiten, kunst voorwerpen, Chineesch, Japansch en Delftsch porcelein uit de nalatenschap pen en verzamelingen van: de familie de Blocq van Scheltinga, G. Honig te Koog, mr. G. J. Verburgt, Den Haag, de dames M. cn D. Evers, Overveen, en voorts van een kasteel bij Romilly la Puthe- naye. Een afzonderlijke catalogus van 350 nummers is gewijd aan de verzameling oude schilderijen, meubels, kunstvoor werpen, porcelein, enz., afkomstig uit de verzameling Harald-Petri, consul ge neraal van Zweden te Antwerpen. Eveneens een afzonderlijke catalogus vermeldt de oude schilderijen uit de ver zameling van Baron von B. in Den Haag. Gereproduceerd zijn hierbij schilderijen van Botticelli, Flippino, Govanni en een Fransch portret uit de 15de eeuw. Voorts is er nog een catalogus van de verzameling Chineesch en Delftsch porcelein en oud-Delftsch uit de verza meling van B. St. Dénis. En eindelijk nog een van gouden en geëmailleerd gouden doozen en tabaks- doozen uit de achttiende en negentiende eeuw, afkomstig uit een verzameling te Weenen. Van 27-29 November zal er in de zalen in de Doelenstraat een tentoonstelling van deze kostbare verzamelingen wor den gehouden. Deklasvan 12, door Car ry van Bruggen. Uitg. N. V. Hollandia Drukkerij, Baarn. Met illustraties van Henri Pieck. Heeft de schrijfster dit werk vroeger geschreven en het thans, een 25-tal ja ren later, doen uilgeven? Wij zouden het haast gelooven, want in het leven 'van jonge normaalschoolleerlingen zal wel weinig typisch gewijzigd zijn. Zij zullen thans wel even hard moeten wer ken als toen en grootendeels builen ontspanningen als dancings, tennissen en 'wat verder de tegenwoordige „leergie rige jeugd" van haar werk houdt. En wat dan nog anachronistisch is wordt vergoed door toevoegingen als: „zoo was 't nfog in die dagen", en dergelijke. Doch dit is per slot niet de hoofd zaak. Wèl dat het een zeer aantrekkelijk boek is van jonge meisjes in hun ver houdingen. Iloe raak zijn de verschil lende karakters uit elkaar gehouden, hoe wnrs van al het senlimenleele de 'vriendschappen, en alle felheid onder de vijandinnen. ,,De klas van twaalf? zal zeker veel vriendinnen krijgen, die met dit gezellig troepje zullen meeleven. doordat er ontsteking veroor zakende slijm op Uw borst zit, zorg dan, dat er naast Uw bed Staat, om U een rustigen nacht te bezorgen. Akker's Abdijsiroop lost de slijm op en verdrijft den hoest- prikkel, beroemd en onge ëvenaard bij bronchitis, kink hoest, slijmhoest en asthma. Overat verkrijgb. in kokers f 1.50, f 2.75, f4.50 De groOte flacons zijn voordecliger. (Ingoe. Mod.) Rutger Moris, de Trom melslager van de Manhattans, door Ph. Exel. Uitg. G. B. van Goor Zonen, Gouda. Een verhaal uit Nieuw Nederland om trent 1626. Zéér boeiend geschreven en vol avonturen is dit verhaal van den jongen half Engelschman, half Hollan der, die uit de macht van een wreeden dronkaard. Lcrby, ob een plantage in de iVirginiers, weet te ontvluchten naar de Hollandsche nederzetting Manhattan, waar hij trommelslager wordt. Later komt hij weer in de macht van Lerby, valt in de handen van een beruehten Indianenstam de Mohawks, en wordt ge red door den medicijnman, die een Fransch edelman blijkt te zijn. Hij be reikt ten slotte weer behouden Man hattan. RECHTZAKEN. Arr. rechtbank te Middelburg. Middagzitti ng. Fr. SI., 34 jaar, boekhouder te Middel burg, thans aldaar gedetineerd, werd ver dacht dat hij te Middelburg op verschil lende tijdstippen in 1926 een zevental afrekeningen wegens door de Posterijen ingevorderde gelden op wissels, welke op naam gesteld waren van de firma Denevers Frères, opzettelijk heeft ver- valscht door dc naam van de firma De nevers Frères op de machtigingen te stel len als bewaargever en hem zelf als ge machtigde en daardoor de volgende be dragen ten postkautore te Middelburg te ontvangen omstreeks 18 Maart j.l. een bedrag van f 369.67i/s; omstreeks 20 Febr. 1926 een bedrag van, f 341.70 en omstreeks 2 Febr, 1926 een bedrag van f 147.12. omstreeks 1 Mei 1926 een be drag van f 212.95. omstreeks 22 Juni 1926 een bedrag van f 275.90, op 29 Mei 1926 een bedrag van. f 4OS 10, en jop 26 Juni 1926 een bedrag van f 321.67i/j, een en ander nadat hij de bedoelde ken nisgevingen had weggenomen. Als eerste getuigen in deze zaak wer den gehoord eenige postambtenaren die verklaringen aflegden over de aan ver dachte uitbetaalde geldsbedragen. Vervolgens werd als getuigen gehoord de heeren G. T. en J. E. Denevers wijn handelaren te Middelburg, die verklaar den dat verdachte ruim een jaar als boekhouder in hun diensl was. De kwi tanties en wissels .hunne zaak betreffen de gingen volgens deze getuigen per post of kassier. Het was verdachte uitdrukke lijk verboden de handteekeningen van de firma Denevers op d© afrekeningen te plaatsen. De door de President aan getuigen vertoonde handteekeningen voorkomen de op de ter zitting aanwezige kwitanties herkennen zij niet als van hun afkomstig. De gepleegde fraude door verdachte werd door getuigen ontdekt, doordat er te weinig kasgeld was. Zij liebbeu toeu de boekhouding door een accountant doen controleercn, waarbij toen bleek dat er een tekort was van ruim f 32/OCt Verdachte door den Presiident onder vraagd zegt zich omtrent een verbod tot hel onderteekenen van borderellen enz. dat hem zou zijn opgelegd niets te herin neren. Hij erkent de ter terechtzitting aanwezige stukken met den naam Dene vers te hebben onderleekend. Het geld heb ik opgemaakt zegt verdachte. De getuige Boucherie boekhouder te Middelburg, werkzaam zijnde ten kan tore vsu de firma Denevers. zegt dat de posten waarover het gaat wel in het kasboek waren genoteerd, doch dal de gelden door verdachte niet in de kas werden gestort. De Officier van Justitie requisitoir ne mende acht de feilen volkomen bewezen. Hij ziet geen enkele verzachtende om* standigheid voor deze verdachte die on gehuwd is een goede positie bekleedde

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 9