SOPLA 2'A CENT BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 20 Nov. (Slotkoers). 6 pOt. Nederland 1923 101%£* pCt. Ne derland 1922 105%'; 5 pCt. Nederland 1918 HOi/8, 4pCl. Nederland 1917 99 vijf zestiende; 2'/» pCl. Nederl. Schuild 62%; 3 IpÓt. do. Oblig. 75 vijftien zcslien- fcl©; 3 pCt. do. Certlf. 75%. Cert. Ned. Hand. Mij 156%; Aand. Ned lad. Handelsb. 170—171, Aand. Kolon. Bank 222»/?; Koninkl. Petrol. Aand. 363— .365; Cult. Mij Vorstenlanden 179—ISO; Handelsv. Amsterdam 678%—679: Java- sch© Cultuur 372—378; Aand. Deli Mij. 415418Amsterd. Rubber 315—316%. Ned. Scheepvaartunie 174%; Kon. Holl. Lloyd 30; Kon. Ned. Sloomb. Mij 97, Aand. Paketvaart 211. Gouda A. 328; Philips A. 340%Jurgens A. 165%. Steels 144%; Erie 38%; Union Pacific 162%; Common Marine 8%; Prefered do. 341/?; Maxwell Gr. 0. v. A. 5%. prolongatie 3. Russen- Oblig. 1880 4I/s; Consols 6% JJarkt sluit prijshoudend. De wisselkoers van Parijs was heden 9.42. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Met. instituut le De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Nov. Hoogste barometerstand. 765.3 te Vardoe. Laagste barometerstand 719.8 te Malinghead. Verwachting van den avond van 20 tot den avond van 21 dezer: Aanvankelijk krachtige lot stormachtige Z.-O. tot Z. of Z.-W. wind. Betrokken tot zwaar bewolkt ,met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk eeiiige regenbuien. Iets zachter. Thermometerstand alhier des morgens 9 uur 46 gr., 12 uur 19 gr. als bijv. het ledental der Z.L.M eens ver dubbelde. Spr. wekte de aanwezigen op al le kennissen tot organisatie aan te sporen, niet in het belang der Z L.M. doch in hun eigen belang. Zich richtende tol den voorzitter bracht hij den heer Boogaort dank voor de aan gename s aiuenwerking als kring voorzitter en lid van het hoofdbestuur. Don heer P. Melis Hz., lid van hot Dag. Bestuur, bracht spr. dan voor den aangonamen omgang als zoodlanig, ook bij verschil van meening. Spr. hoopt, dat de lieer Melis nog vele jaren lid van het Dag. bestuur zal zijn, iu hot belang der Z.L.M. en den Kring Walcheren. (Ap plaus). De 'heer Zwagerman wijst de Afge vaardigden van de dorpsvereenigingen er op de circulaire betreffende de weideverzor- ging niet ter zijde le liggen ,dodh rils tig te behandelen. Gewenscht is het zich daarbij door den heer Stevens te doen voorlich ten. De voorzitter brengt dank aan den heer Kielstra voor zijn woorden en drukt nogmaals zijn spijt uil over Jdiens heengaan Hij hoopt, dat het hem ook in zijn verder leven goed zal gaan en hij met evenveel opgewektheid als tot nu toe ook in zijn nieuwe betrekking zai mogen arbeiden De heer P M e 1 i s Kz brengt den heer Kielstra ook dank voor zijn aange- genamen omgang en het respect, dal hij had voor spr.'s opvattingen als praciiscli landbouwer terwijl de lieer Kielstra meer technische kennis bezit. Spr ver gelijkt de Z. L. M in den tijd, toen de heer Kielstra secretaris werd. met een ■stekje, dat nu is opgegroeid lot een boom, mede door de nieuwe leiding van den heer Kielstra. vooral in de oorlogs jaren. De heer D c Visser vroeg of het niet op den weg van den kring ligt le advi- seeren den heer Kielstra lot eerelid der Z. L. M. le benoemen. De voorzitter zal dit verzoek vol gaarne overbrengen en slool daarop de vergadering. RECHTZAKEN. te Biervliet te zamen en in Vereeniging P. A. Dieriks hebben mishandeld door hem opzettelijk ge weldadig te schoppen, en met messen, boksijzers of harde voorwerpen te slaan. Eisch tegen ieder f 20 of 20 d. h. L H., 22 jaar, werkman, Schoondijke, werd beklaagd dat hij op 25 Sept. j.l. te Serooskerke den gemeenteveldwachter A. Seijs heeft mishandeld, door hem opzette lijk gewelddadig op zijn voet te trappen, Eisch een maand voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. L. van C.4 19 jaar, A. L v. G., 2! jaar beiden straatmakers, E. de W., 22 jaar en J E. de W., 31 jaar beide vissclxers, al len le Philippine werd te laste gelegd dat zij op 30 Augs. j.l. t© samen en in ver eeniging te Sas van Gent, Johannes de Smit in zijn gezicht hebben geslagen of gestompt. Eisch voor E. de W. vrijspraak, voor de overigen f20 boeto subs. 20 d. h. V erduistering. Voor de buitengewone kamer der rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan een 29-jarige kantoorbediende, beschuldigd ten nadeele van de N.V. Centrale Suikermaatschappij te Amster dam een som te hebben verduisterd van f 70-299.96 of daaromtrent. Verdachte bekende volledig. Het O. M. eischte wegens verduiste ring in dienstbetrekking één jaar gevan genisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Mr. Zeldenrust zeide o.m. dat de kas controle bij de N.V. Centrale Suiker- maatschappij zeer sober was; slechts tweemaal per jaar werd er gecontroleerd. Reeds zes maanden heeft verdachte in voorloopige hechtenis gezeten. PI. vroeg clementie, zoo mogelijk een voorwaar delijke vcroordeeling en anders een zeer korte straf. Nog stond terecht de 17-jarige vriend van den ontrouwen kassier, beschuldigd, dat hij opzettelijk uit winstbejag be waard en vervoerd heeft bedragen van resp. f 20.000 en f 10.000, welke gelden door verduistering waren verkregen, Deze gelden waren hem door den kas sier te hand gesteld om te storten bij een financieele instelling om daarmee een speculatie in effecten te doen. Ver dachte zou zich hiervan wederrechtelijk f 1000 hebben toegeëigend. Het O. M. achtte verdachte's schuld grooter dan die van den kassier. Eisch: twee jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak. Arr. Rechtbank te Middelburg. Ochtendzitting van 19 November. De volgende zaken werden behandeld E. B-, 42 jaar, nachtwaker te Brussel, thans gedetineerd werd te laste gelegd, dat hij in September 1926 to St. Janstecn met li et oogmerk om zich te bovoor- deelen door het aannemen van een valsche hoedanigheid en een samenweefsel van leu gens, en wel door zich beclriegelijk tegen over J F. Herrewegh voor te doen als religieuze broeder en tot hem te zeggen, dat hij op weg was naar Torneuzen om betalingen te doen voor liet gesticht, daö hij in den trein zijn valies op de plank had neergelegd, en in slaap gevallen on dat zijn valies toen hij wakker werd ver dwenen was, dat hij nu zonder geld was en gaarne wat geld wilde hebben, voor noemden Herrewegh heeft bewogen hem f 12 af te geven. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. J. M., 38 jaar, Wcslkapelle, werd be klaagd op 15 September 1926 le Wcsl kapelle Jacob Joossc le hebben geslagen, Eisch f 25 boete subs. 25 dagen hecht M. M. S,, 22 jaar; J. J. S.„ 26 jaar J. J. S., 25 jaar allen te Hoofdplaat, Th E. de P 10 jaar te IJzendijke on C, 19 jaar, Schoondijke, allen arbeiders, wer den verdacht, dat zij op 15 Augustus 1926 tairen kregen voeling met oen deel der bende; drie communisten werden neerge schoten en een groot aantal gevangen genomen. Twee politio-agenten, die door de communisten werden vastgehouden, zijn bevrijd. De regeering bereidt maatregelen voor om alle leiders der communisten naar Nieuw Guinea te verbannen; begonnen zal worden met die uit West Java. Eeni- ge leiders zullen op vraagpunten wor den gehoord BERNARD SHAW EN DE NOBELPRIJS STOCKHOLM, 20 Nov. V. D. Ber nard Shaw zal toch den nobelprijs aan vaarden. DRUMMOND NAAN BERLIJN. BERLIJN, 20 Nov. .VD. Volgens de bladen zal de secretaris-generaal van den Volkenbond Sir Drummond de volgende week een bezoek aan Berlijn brengen. Zijn bezoek zou iu verband staan met de kwes tie der militaire controle. INTERNATIONALE BANKIERS GROEP. LONDEN, 20 Nov. V.D Do Daily Mail meldt uit New-York de oprichtings aan kondiging van een Araerikaaosch-Britsche continentale corporatie, een groote inter nationale bankiersgroep. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Alhier is heden aangekomen het Engelsche stoomschip „Student" mot een lading hout van Dematari. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Eu gros verkrijgbaar bij N.V. ,T. G. J. J. v. d. HARST, Grossiers, Middelburg. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken ge- opetfd Middelburg Vlissingen Wed Badhuisstraat. C. v. d. Ilarst. A, J. v. Ockenburg, LAATSTE BERICHTE?!. UIT VLISSINGEN. Gisterenmiddag is een 73-jarig werk man op de electro lolfabriek te Vlissin gen van een ladder in een vat met soda- oplossing gevallen. De man werd met vrij hevige brandwonden naar het St. Joseph ziekenhuis gebracht. De toestand an den man was hedenmorgen wel ern stig, doch niet levensgevaarlijk. UIT HULST. Door 26 bewoners van de Groote Markt en Gentsche straat to Hulst is aan den gemeenteraad vorzocht, de Verbodsbe paling om van 11 uur tot half vier met rijwielen te rijden of deze te laten staan, in te trekken; omdat zij als winlkeliers van deze bepaling groote schade vreezen. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 20 Nov. 12 uur. Geringe liandoi en verdeelde stemming. Zoo waren de suikerwaardon vast, wat tot uitdrukking kwam in II.V.A.'s, die en kele procenten noteerden. Rubberfondsen aan den zwakken kant. Amsterdam rubbers opnieuw lager. Tabakken betoonde rich goed prijshou dend. Koninklijken in reactie; opniemv moes ten die van hun prijs inboeten. Voor kunstzijdoaandeelen was do jian- voer bekoeld; ze waren over het algemeen niet veel veranderd. Een vrij omvangrijke affaire bestond in Fransche waarden, die vast gestemd waren in .verband met de stijging der Fransche frank. Ook voor nieuwe Belgi sche obligatie bestond eenige vraag. Prol. 3 pet. DE ONLUSTEN OP JAVA Aueta seint heden uit Batavia, dat een keline bende uit Zuid Bantam1 In Zui delijke richting is uitgeweken. De mili- De Nederlandsche Uitgeversbond heeft den minister van waterstaat ge schreven, dat het met leedwezen ken nis nam van eene afwijzende beschik king, kort geleden gegeven door den di recteur-generaal der P. en T., naar aan leiding van een denkbeeld, geopperd door het dagelijksch bestuur van het uit kringen van handel en nijverheid ge vormd comité tot verlaging der posttarie- ven, of het wenschelijk is, eene com missie van advies in het leven te roe pen, ter beoordeeling of bepaalde post stukken als perodiek of als drukwerk moeten beschouwd worden, Adr. geeft den minister alsnog in overweging, v neer hij mocht meenen, dat de voorge stelde weg minder gewenscht is, subsi diair het plan tot het instellen van eene commissie van beroep, welke desge vraagd, of bij reclame van belangheb benden op eigen initiatief, hem van ad vies zou kunnen dienen. D e Z o ndagsp os t. Bij de directie der posterijen bestaat 't voornemen om het uur waarop des Zon dags de poststukken kunnen worden af gehaald, te wijzigen en dat voortaan in plaats van tusschen 12 en 1 uur (hier tusschen 11 en 12 uur), tusschen 8.30 en 9.30 te doen plaats hebben, een en ander met het oog op de vervulling van de godsdienstplichten van het personeel. Naar het Handelsbl. verneemt, hebben zoowel B. en W. van Alkmaar als het bureau der Kamer van Koophandel al daar tegen deze wijziging bezwaar; naar het gevoelen dezer colleges kunnen de godsdienstplichten voor elke gezindte be hoorlijk vervuld worden als het uur van 12—1 gehandhaafd blijft, terwijl het pu bliek daarmede méér is gediend dan met het uur van 8.309.30. Uit een gehouden aanteekening door de directie van het postkantoor blijkt, dat het aantal stuks hetwelk des Zon dags van de plm. 2000 correspondenties te Alkmaar werd afgegeven 36 bedroeg, of 1.8 pet. I n d. Stoomvaartlijnen Saparoea. IS Nov. van Marseille, Ba tavia naar Amsterdam Tahanan, 18 Nov. n.m. le Belawan, Rotterdam naar Batavia. Tjerimai, p. 18 Nov. n.m. 11 u. Kaap del Armi .Batavia n. Rotterdam, wordt 21 Nov. n.m. 4 u. te Marseille verwacht* Insulindo, 18 Nov. n.m. 5 u v. Colom bo, Batavia Rotterdam. Mapia 18 Nov. te Suez, Batavia u. Am sterdam. Djembor, 19 Nov. te Genua, Rotterdam n. Batavia. P. C. Hooft, 19 Nov. le Amsterdam v. Batavia. Medan 19 Nov. v,m, 1 li. té Belawan, Rotlordam n. Batavia. Madioen, 17 Nov. v. Singapore, Batavia n. Rotterdam. Boeton ,p. 19 Nov. Gibraltar, Amsterd. n. Batavia. Blitar 19 te Soerabaja v. Batavia. Karimata ,p. 19 Nov. Gibraltar, Am sterdam n. Batavia. Prinses Juliana .p. 17 Nov I'erim B.i tavia n. Amsterdam Toen de conferentie der gedelegeer den van de mijnwerkers gister bijeen kwam, werd bekend gemaakt, dat dc meerderheid tegen het aannemen van de regeerings-voorstellen tot regeling van 't kolen conflict 147.606 bedroeg. Voor het aanvaarden waren 3(3.200 stemmen uitgebracht en tegen 460.806. De beraadslagingen der executieve commissie duurden 2% uur en toen zij naar de conferentie der gedelegeerden teruggekeerd was, bracht de executieve, naar vernomen wordt, het advies uit om aan de districten de vrije hand le laten, om de best mogelijke regelingen le tref fen. Daarop beraadslaagde de conferentie der gedelegeerden verder over den toé- sland. Tot op het laatste oogenblik hebben de gedelegeerden deze leiders moéten leiden het voorste Iwerd piet niet minder dflp 721.000 tegen 67.000 stemmen ver worpen Getracht werd een formule le viuden, die nog eenigermate den schijn kon op houden van nationale principes èn So merset formuleerde een resolutie waar in opdracht werd gegeven aan de districten, om onmiddellijk onderhande lingen met de eigenaars le openen, waar bij de nationale federatie den districten op elke mogelijke wijze zou moeten bij staan. om redelijke voorwaarden te ver krijgen. terwijl yan elke overeenkomst rapport aan de federatie zou moeten worden uitgebracht. Dit voorstel kwam den gedelegeerden blijkbaar als een al te openlijke erken ning voor van de volkomen machteloos heid der nationale federatie om nog cem- gèn werkclijken invloed op de districtsre gelingen uit te oefenen en het voorstel werd dan ook met 588.000 tegen 219 000 stemmen verworpen. Ten slotte vond Zuid Wales de formule die de vergadering het best bevredigen kon. Dit district stelde een resolutie voor. waarin aanbevolen werd. onmiddellijk districtsonderhandelingen te openen, daarbij aan de executieve opdracht ge vend, te overwegen welke algemeene principes de mijnwerkers zouden moe ten leiden bij deze districtsonderhande- lingen. Geen finale regeling zal moeten worden afgesloten voordat aan een later te honden nationale conferentie rapport is uitgebracht. Dit voorstel werd aange nomen met 502.600 tegen 286.600 stem men. Hedenochtend komt de conferentie weer bijeen De executieve zal nu de algemeene principes formuliecrcn voor een leidraad bij de onderhandelingen. De volgende nationale conferentie, aan welke rapport zal moeten worden uitge bracht over de afgesloten dislrictsrege1- lingen. zal aan deze regelingen slechts weinig kunnen veranderen, daar de con ferentie geen macht zal kunnen uit oefenen j-vflnneer de regelingen niet vol doen aan de door de executieve vastge stelde algemeene principes Is het infusschen slechts toeval, dat de resolutie door de executieve" voorgesteld niet meer van een nationale principe spreekt? Door plgcmeene principes te foiinu- leeren. waarvan geen zekerheid bestaat dal zij verwezenlijkt kunnen worden en dan niet bij machte te blijken, die door te voeren, heeft de nationale federatie zich zelf een slbg toegebracht, welken dit verzwakte organisme niet kan weer lan. Het meest voor de hand ligt, dat de executieve zich baseeren zal op "de al gemeene principes, iu het regeeringsme- morandum vastgelegd. De resolutie van Zuid-Wiales laat de executieve volkomen het recht het regeeringsmcmorandum on gewijzigd over te nemen als leidraad voor de districtsonderhandelingeu en op die wijze toch nog te sturen n3ar aan" vaarding der regeeringsvoorstellfen. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. De AfijnwerLersstjfcifl; Men zal thans weer op een andere ma nier de oplossing traciiten te vinden. dende organisaties, waarin de fascistische jeugd getraind wordt, met de z.g. militie samengevoegd worden. Hierdoor zullen deze twee fascistische organisaties een meer fascistisch karakter krijgen. Uit Roemenie. De toestand van den Koning is be vredigend. Uit Opper-Silezië. Naar de Duitsche „Diplomatisch- PoÜtische Korrespondenz" aangaande de gemeenteraadsverkiezingen in Opper- Silezië verneemt, beschikken thans de Duitsche partijen in de Opper-Silezische hoofdstad over 34 mandaten, terwijl de Poolsche partij er slechts 26 betaalde. De „Korrespondenz" verwacht, in ver band met dezen uitslag, een betere be handeling der minderheden. U i t C h i 1 i. Opnieuw is een militaire opstand uitgebroken, welke reeds het aftreden der regeering tengevolge heeft gehad. Men gelooft niet, dat de vloot zich bij deze actie van het leger zal aansluiten. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Uit het antwoord van maarschalk Foch op het schrijven van koning Albert blijkt, dat de verklaringen, aan den maarschalk door den „interviewer" van de „Matin" toegeschreven door dezen niet zijn afgelegd. De onbetwistbare feiten, door den ko ning van België in zijn schrijven aan Foch gememoreerd, werden door Foch nim mer ontkend. Het incident wordt derhalve als ge sloten beschouwd. Francqui zal 21 November naar Mar.okko en Algiers vertrekken om ai daar rust te nemen. Uit F r a n k r ij k. Vaz Dias meldt: Dc Kamei behandelde de arbeidsbegrooting. Bij de verschillende stemmingen verlcreeg Poin- carë een meerderheid van '406 legen 150 en van"350 tegen 200 stemmen. Uit Duitschland. Een wolff-telegram uit Berlijn meldt: In het Kutisker-proces werd beklaagde Iwan Kutisker wegens herhaalde over tredingen van de wet inzake kapitaals- vlucht en de devisen-verordeningen tot 5000 mark boete veroordeeld. Uit Engeland. De reeds aangekondigde conferentie tusschen de vertegenwoordigers van het rijksverbond der Duitsche industrie en van de Engelsche industrieele organisatie zal 3 (December le Londen plaats vinden. Uit Italië. Op bevel van Mussolini, den leider der fascisten, zullen de twee voorberei- Vervaardigd van blaadjes tabak.die 0 voordefijnste sigaren te klem zijn.T J? In allsigexraawnkmta. I** itW/N* (Ing. Med.) MARKTBERICHTEN. Middelburg, 19 Nov. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Peen 1—3 ct., Koolraap 1—2, Kroten 2, Groote Ajuin 2—4, Kleine id 1, Sprui ten 5—12. Spinazie 11, Veldsla 12—16, Molsla 1260, witlof I 27—31, witlof II 1520, Nero 10—14, Kleiperen 58» Gieser Wildeman 10 Rielperen 7, Jo- denpeer 13. Beurre Clairgeau 31—32, Tomaten 6, Groene Chaumontelle 11, zure Bellefleur 1622, zoete Bellefleur 11—16, Pipping 14, Tulpappel 16—22, Go.udreiuet I 33, Goudreinel II 20—26, Roode Ribber 15, Gmuwzoet 11, Peper appel 10, Reine d'Or 13, alles per IC G Bloemkool 1321, Bloemkool II 26, R. Kool 25, Boerekool 1,5, Andijvie 1— 2,5, sla 1, alles per stuk; peeën 24, Prei 35, Rapen 2—3, Kroten 2—4, Ra- menas 1, Selderie 0,5—2, afles per bos. Vlissingen, 19 Nov. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed Foppepeer "7 c.t., Kleiperen 34. Pondsperen 1316. Gieser Wildeman 8 —11, B Clairgeau 21 33, Nouveau Poi- teau 1518, Curé 8, Doyenne de Co- mice 3044, Due de Brabant 20, Le Leclier 24, Winterlouwtje 9. Trumphe de Jodoigne 18, Rietpeer 19, Goudsappel 21, Reine d'Or 16, Campagaczoet 18, Goudreinel 2441, Zure Bellefleur 17 24, Zoete Bellefleur 19, Warncrsking 17, Gi-auwzoet 20—22, Sterappef 22—31, Ermgaard 23, Landsberger Reinet 15, Ribslon Pipping 26, Bruine Boonen 19, Mispels 9—18, Poters 3, Uien 2—3, Sprui ten 7—12.5, Witlof 27—33, Wagenaars 70, Tomaten 8—19, alles per K G. Kip eieren 131132, per 10 stuks; Boeren kool 13, Roode Kool 1.5—2, Savoije Kool 2.53, Bloemkool 8—24, alles per stuk; Selderie 1.5—4, Prei 4-5.5, Peen 25, Kroten 1—3, Ramenas I. Rapen 13, Chrysanten 5—9, alles per bos; Veldsla 17, Andijvie 13—48, Kervel 17, Sla 17. alles per kist. Goes, 19 Nov Yeilingsvereen. Zuid-Be veland. Op de veiling werden de volgen de prijzen besteed. Goudreinet f 16—40, Zure Bellefleur 12 27, Court Pendu 1014, Zoete Cam pagne 1219, zoete Armgaard 1018, diverse appels 12—20 alles per 100 ICG.; Peren Doynne d'Alencon 9, Gieser Wil deman 6—11, Kleiperen 5—8, Groene Cha- monthel 6—13, Winter Suikerij 6, Ponds peren 4—8 Diverse peren .6—10 alles per 100 IC G Diversen: Mispels 12, spruiten 3—10, beiden epr 100 IC.G.; bloemkool 310, roode kool 4, wittekool 2—4, savoijdlflool 3P- alles per 100 sluks; Prei 3J. karrdea 2.60, beiden per 100 bos; hazen B 91 -4.81, Fazanten 1.361.81, Houtsnip 75 alles per stuk. ADVERTENTIËN, Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze Vader, Behuwd- en Groot vader de Heer H. DE VRIES. Uit aller naam: K. DE VRIES A. G.M. DE VRIES DraaismJl en kind. Middelburg, 17 Nov. 1926. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6