Al 1 11 11 irn en het geld enkel stal om le brassen cu zich aan uitspattingen over te geven. Ilij £,cht hier een strenge straf op zijn Dc rechtskundige raadsman van ver dachte mr. P. C. Adriaanse meende te plaats cn eischt oen jaar gevangenisstraf, kunnen volstaan met zich aan het oordeel vpn de Rechtbank te rcferceren Vervolgens werd behandeld do zaak tegen R. M 32 jaar, werkman te Ant werpen. in voorarrest to Middelburg die er van verdacht werd zich in de hiaind Augustus j.l. te hebben schuldig gemaakt aan oplichting door in verschillende ge meenten in Zeeland in hotels te hebben verbleven en na aldaar pension le heb ben genoten met de 'Noorderzon ver dween, waarbij hij de hotelhouders wijs maakte dat hij zijn vacautie doorbracht in verschillende voorname hotels, 911 zijn ouders te Rotterdam woonden, en aldaar een groot makelaarskantoor hadden, al dus het vertrouwen dier hotelhouders winnende. Door verschillende getuigen ter te rechtzitting afgelegde verklaringen bleek dat deze verdachte over een eerbiedwaar dige fantasie beschikt. De Officier van Justitie die ïn zijn re quisitoir opmerkte cteit achteraf ook is gebleken dat verdachte ook te Domburg, Breskeus, Scherpenisse en elders zijn truc heeft toegepast en liij zich bovendien te Hoofdplaat heeft schuldig gemaakl aan dicfstai eischt mede gelet op het verleden van verdachte die reeds ecnige jaren in de gevangenis heeft doorgebracht een jaar gevangenisstraf. De verdediger van verdachte achtte de straf van een jaar te zwaar cn ver zocht diens in vrijheidstelling ,welk lsalstc door de Rechtbank werd gewei gerd. R. W'. II42 jaar, zonder beroep, Mid delburg, werd ten laste gelegd dat zij op 1 September j.l. een postzegel van 10 cent heefl vervalscht inclt het doel om deze te gebruiken door van een gebruik ten postzegel van 40 cenl heit gestempelde gedeelte to verwijderen en hot voor het oog ongestempelde gedeelte naast eén gedeelte van een anderen gebruikten post zegel op een brief te plakken, alsof deze stukken een ongebrnikten zegel vormden, terwijl ze daarna 0ien brief opf 1 Pept. j.l in een brievenbus heeft geworpen. Eisch 11 dagen gevangenisstraf. M. II. V huisvrouw J. IIzonder be- ncroep te Veere, werd ten laste gelégd dat zij op 21 September 1926 te Middel burg opzettelijk den hoofdagent cn onbe zoldigd rijksveldwachter M. Verhage, die op <ie "Markt hel verkeer regelde, be- lecdigend heeft toegevoegd: ,,als je niets hebt gezien, dan ben je een sufferd. Eisch f 15 of 15 dagen hechtenis. Oneerlijke collectanten. Een 47-jarige kleermaker, zijn 47-jarige echtgenote en zijn 22-jarige zoon, even eens kleermaker, allen te Amsterdam woonachtig, stonden Donderdag voor de Vierde Kamer der rechtbank aldaar te recht, verdacht dat zij uit drie collecte bussen, waarmede op 24 September j.l. de moeder, de zoon en een dochter, (die niet is vervolgd) collecteerden voor het hersteHorc s „Zonnestraal", geld hebben genomen om dit ten eigen bate aan le wenden. Ter zitting bekende het drietal het hun ten laste gelegde. De moeder verklaarde het vorige jaar (voor Trein 828) met collecteeren te zijn begonnen. Zij heeft aan verschillende col lecten deelgenomen, eerst op eigen naam, later op een valschen. De vader verklaarde een jaar geleden met diefstal uit collectebussen te zijn be gonnen. Als het niet absoluut noodig was, deed hij het niet. Hij is van beroep kleermaker. De president wees er op hoe deze in de laatste jaren zijn meubilair o.m. met een piano en een buffet heeft uitgebreid en dat bij ook een stofzuiger en rijwielen heeft gekocht. Verd. trachtte aan ie too- nen dat dit niet met gestolen geld is geschied. Hij bekende wat den diefstal uit de ,,Zonnestraal"-collectebussen betreft daaruit f 40 te hebben geschud. De eisch was tegen den zoon één jaar, en tegen den vader en de moeder ieder twee jaar gev. De verdediger wees er o.m. op, dat de physieke overmacht van den vader op het geheele gezin de oorzaak is geweest van het gebeurde. PI. verzocht de rechtbank er met de veroordeeling van den vader rekening mee te willen houden, dat deze zwaar tuberculeus is. Voor moeder en zoon drong pl. op cle mentie aan. Uitspraak over 14 dagen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. In den nacht van 2 op 3 Novem ber had, zooals men zich zal herinneren, een brutale inbraak plaats in het lom penpakhuis van Mok en Zonen aan de Linker Rottekade te Rotterdam. Daarbij werd een politieman deerlijk mishan deld, zoodat hij thans nog niet hersteld is. In verband met deze zaak heeft de politie thans aangehouden den 31-jari- gen reiziger A. D. wonende in de Car- nisselaan. Hij is met den hoofdagent ge confronteerd, Eenige maanden geleden kwam de leeraar boekhouden M. O., C. J. K., bij een muziekinstrumentenhandelaar in de Oppert te Rotterdam een viool te koop aanbieden. Het was geen Stradivarius en de handelaar voelde niets voor den koop. De leeraar had echter geld noo dig. De handelaar wilde hem uit den brand helpen en leende den leeraar te gen onderpand van de viool f 10. Er verliepen eenige maanden, maar de handelaar hoorde niets meer van den leeraar. Plotseling kwam deze de vo rige week echter weer opdagen en hij vroeg zijn viool terug De handelaar zocht in zijn magazijn, doch vond ner gens de viool. Hij bood den leeraar een schadevergoeding aan, doch deze hield voet bij stuk, hij moest en zou zijn viool terug hebben of anders f 125. Daar de handelaar dit bedrag veel le hoog vond, ging de leeraar naar de po litie en deed aangifte van verduistering. Deze onderzocht de zaak. Tijdens het onderzoek kwam de viool weer voor den dag. Deze was n.l. in de woning van den handelaar terecht gekomen. Doch er bleek nog iets meer. De viool was n.l. niet van den leeraar, doch van diens meisje, dat van de transactie van haar verloofde niets afwist. Hier naar ge vraagd, verklaarde de leeraar, dat zijn meisje tot zijn diepe droefheid was over leden. Ook dit verhaal was echter on waar, daar het meisje inmiddels zijn wet tige echtgenoote is geworden. Tegen den leeraar is nu proces-ver baal opgemaakt wegens valsche aangif te en verduistering van de viool ten na- deele van zijn vrouw. Hij is in bewa ring gesteld. Op 4 November 1924 deed een ze kere J. M. bij de politie aangifte, dat een Duitsch monteur A. E. te zijnen nadeele 2000 gulden had verduisterd. Het onder zoek had geen resultaat, E .bleek ge vlogen. Op 11 Nov. j.l. zag de moeder van den benadeelde in de krant, dat bij het spoor wegongeluk bij De Vink een man, ge naamd A. E., gewond was en in het zie kenhuis tc Leiden ter verpleging opge nomen. Zij waarschuwde de politie, die le Leiden een onderzoek instelde. Daar bleek de patient echter reeds ontslagen, doch men kwam te weten, dat hij aan het werk was in een machinefabriek te Wormerveer. Een rechercheur ging toen met M. en eenige getuigen naar Wor merveer, waar de Duitsche monteur in derdaad bleek te zijn. Hij zal thans ge rechtelijk worden vervolgd J.l. Maandag is de veehouder H., te Weesperkarspel, door een inspecteur van den Amsterdamsdhen Keuringsdienst er op betrapt, dat hij melk afleverde aan d. H., welke melk niet minder dan 10 pet. water bleek te bevatten. Reeds eerder was de melk, door H. naar Amsterdam geleverd, aan een der inrichtingen aldaar onderzocht en van afwijkende kwaliteit bevonden, doch het spoor liep toen in de richting van d. H. Laatstgenoemde kon echter aantoonen, de melk te betrekken van den straks genoemden H., bij wien toen het bovenvermelde onderzoek plaats had. Tijdens het voetballen, zakte de 19-jarige A. v. O. te Maarsbergen, in el kaar en was op slag dood. Hartverlam ming werd geconstateerd. De Nederlandsche veenarbeider S. uit de gem. Vlagtwedde, tijdelijk werk zaam te Elisabeth fehn (Duitsche venen) is in het Emskanaal verdronken. Hij Iaat vrouw met dertien kinderen achter. Een der mooiste schepen van de Canada Steamship Line, de Montreal, is tusschen Quebec en Montreal door brand geheel vernield. Vijf der uit veertig le den bestaande bemanning worden ver mist. De lading bestond uit paarden en vee, die alle zijn omgekomen. Te Eeokeren (België) heeft een vliegtuig van den luchtdienst Parijs- Amsterdam een noodlanding moeten doen wegens een motordefect. Men zag het vliegtuig op een veld, ongeveer 300 meter van het station Eeckeren gelegen, neerstrijken. Het toestel brak doormidden, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het verongelukte vliegtuig was een Fatman-machine en vervoerde slechts postpaketten en bagage. Te Ottakring heeft tusschen een lijken-auto der gemeente Weenen en een vrachtauto een botsing plaats gehad, die heel wat consternatie verwekte. Tengevolge van het ongeval werden namelijk drie personen ernstig gewond, terwijl de carrosserie van den lijken-auto die omver geworpen werd, verbrijzeld werd. Bij het omvallen van den auto stortten de daarin aanwezige twee lijkkisten op de straat. Een der kisten sprong open en voor de verbijsterde omstanders werd het lijk van een vrouw zichtbaar. Het ongeval maakte begrijpelijkerwijze een pijnlijken indruk. Uit Warsdhau wordt gemeld, dat de 18-jarige leerling van een handels school aldaar, Lampin geheeten, den di recteur dezer inrichting door revolver schoten heeft gedood. Daarna keerde Lampin het wapen te gen zichzelf en bracht zich zware ver wondingen toe. De a'anleiding tot den moord was van zeer onbeduidenden aard. De directeur der school had L. er een aanmerking over gemaakt, dat hij zijn haar zoo lang liet groeien en hem gelast, het te laten knip pen. De jongen weigerde dit bevel op te volgen en hem werd daarom gedurende twee weken de toegang tot de school ontzegd. Toen deze veertien dagen verstreken waren, verscheen L. weer met zijn lange haren op school. Zoodra de directeur hem zag, gaf hij hem opnieuw bevel de inrichting te verlaten, waarop L. de mis daad pleegde. SMOKKELEN VAN REUKWERK. Men meldt aan de Maasb. uit Roosen daal Reeds eenigen tijd was het de douane aan het station alhier opgevallen, dat 'n zekere heert telkens met Ieege hand bagage de controle passeerde. Deze heer reisde Daar Nederland een gedeelte 3e klas en het verdere traject le of 2e klas. Dinsdag werd, daar er vermoedens wa ren gerezen, een tweetal rijtuigen le en 2e klasse van een trein, uit België ko mend, los gekoppeld en onder bewaking gesteld. Woensdag werden deze wagens aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen en werden onder het dak van de retirade-afdeeling dat boogvormig is, een aantal flesschen reukwerk gevonden. Bij het onderzoek is gebleken, dat het niet anders kan, of hij heeft den boven den retirade staanden luchtkoker losge schroefd en na het lichten van den ko ker, de smokkelwaar in de vrijkomende ruimte, die betrekkelijk klein is, verbor gen. Ongeveer 20 flesschen werd te voor schijn gehaald door de douanen. Ofschoon men vermoedt, wie de eige naar-smokkelaar van het reukwerk is, kan men hem niets doen, daar hoege naamd geen bewijzen aanwezig zijn. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Werp geen water in een brandend transformatorhuisje. De doodelijke stroom zou U langs den waterstraal kunnen treffen. GEZONDHEIDSRAAD. DE TIEN VEREENIGINGS- GEBODEN. Een vereeniging te Parijs, die blijk baar niet altijd medewerking vind bij haar leden, heeft tien vereenigings-gebo- den gepubliceerd, die we ook aan Neder landers die lid zijn van een bestuur of vereeniging, niet willen onthouden: I. Ga nooit naar de vergaderingen. II. Maar als ge gaat, kom dan te laat. III. Als het weer u niet aanstaat, kom dan toch vooral niet. IV. .Als ge op een vergadering zijt, ontdek dan alle mogelijke fouten en ge breken in het werk van het bestuur. V. Neem nooit zelf de een of andere functie aan, want het is veel gemakke lijker te critiseeren, dan zelf de dingen te doen. VI. Maar toch, wees gebelgd, als ge niet in het bestuur gekozen wordt; wordt ge er wèl in gekozen, toon dan absoluut geen belangstelling voor de bestuursver gaderingen. VII. Als de president u vraagt om uw oordeel te geven over de een of an dere belangrijke quaestie, antwoord dan, dat ge niets te zeggen hebt. Maar ga na de vergadering dadelijk aan iedereen vertellen, hoe volgens uw meening, de dingen gedaan moesten worden. VIII. Doe zelf niet méér dan het ab soluut noodzakelijke, maar als andere le den geheel belangeloos hun krachten en kundigheden wijden aan een goeden gang der zaken, ga dan rondschreeuwen, dat de vereeniging geleid wordt door een kliek. IX. Betaal uw contributie zoo laat mogelijk of heelemaal niet. X. Doe geen moeite nieuwe leden te winnen; laat dat aan het bestuur over. NlüNH.'RDT's Hoofdpijn-Ta bietten 50 of Laxeer-Taöletten60 ct Zenuw-Tabletten75 ct Staal-Tabletten 30 ct Maag-Tableitcn 75 ct Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) BUITENLAND. LOTISSEMENTEN. Ieder vreemdeling, die Frankrijk cloo- treinde. heeft zich bij het naderen van '11 groote stftd wel eens afgevraagd, wat toch die'groote lappen grond zijn, met dl die palen erop. en al die omheimingen, waar hier en tiaar wat hutjes op slaan kleine houten huisjes, in elkaar getimmerd van alle mogelijke soort planken en andere tweedehandse!} materiaal, en daar tus schen door pf en toe een zeer bescheiden huisje van steen. Dat zijn de z.g. .Jotissemeütcn." Zulke groote lappen grond in allemaal kleine stukjes verdeeld, ziet men vooral heel veel in de omstreken van Parijs Parijs is overvol van inwoners. Vóór den oorlog is de woningcrisis daar al be gonnen. en n-ïj den oorlog is die crisis chronisch geworden, en het wordt pr hoe langer hoe erger mee. Door den oorlog heeft zich onder de jongere generatie der Fransche boeren bevolking. een onweerstaanbare trek naar .,de stad" gevormd, naar de groote men- schenopeenhoopingen, nam* het intense en veel soorligc leven der groote centra. Het leven op het land zijn ze saai gaan' vinden, triestig en wanhopig eentonig. Liever d*n dat te verdragen willen ze op elkaar gehoopt wonen in de nauwe krotten der Parijsche voorsteden, Willen ze in de fabrieken daar werken, en in de gelegenheid zijn van tijd tot tijd na ar, een cinema le kunnen gaan, naar een café-chantant. naar een volksbal verre, vérre verkiezen ze d3t boven het onaf gebroken werken en de zeer zeldzame vermallen van bet boeren-lcven. Ook het aantal vreemdelingen neemt steeas toe in P«rijs; cn dat heeft bij do buiseigenaren liet verlangen opgewekt om meer geld aan hun huizen le maken dan ze tot nog toe deden, zooveel mogelijk geld daarvoor te maken. En daar een hotel-kamer drie. vier maal zooveel op brengt als een kamer, die per kwartaal verhuurd wordt hebben vele huiseigenaars hun huurders op straat gezet, en hebben him huizen in hótels doen ombouwen. Eu wij? wsar moeten wij nu wonen? zoo vroeg zich de Parijsche werkman af, en de kleine winkel- en kantoorbedien den en vooral wanneer ze getrouwd zijn en kinderen hebben, wordt liet geval moeilijk want een gezin met kinderen daar heeft bijna ieder Parijsch huis eigenaar een broertje aan dood. En zoo hebben die toen hun blikken laten v,allen pp hel iland hel verlaten boeren land. waar zooveel woonplaats le over is En eenzelfde gedflichle heeft zich meester gemaakt van de kleine burgers. In plaats van leder jaar, als ze met va- csntie naar buiten gaan, daar in een ho tel of pension te gaan wonen, gingen de kleine Parijsche burgers bedenken, zou het toch veel prettiger zijn om een ruSUg plekje te hebben, neelemaal van hemzelf, waar hij met vrouw, cn kinderen zijn zo- mer-rust van enkele weken zou kunnen gaan genieten. Eu ze kochten lil de dor pen oude leegstaande boerenwoningen, Waarvan de eigenaar gestorven was, en waarover de erfgenamen zich niet meer bekommerden; en op een goeden dag komt er een troep werklui naar zoo'tp oude woning, gooit de oude muren naar beneden en op de plaats der oude huizen, waar heele gesiacnteii landbouwers ge leefd en gewerkt hebben, daar verrijst nu uit de ruines een coquet viliatje, een Zivitserseh chalet of een Engelsche cot tage. Maar voor don werkman en de kleine winkel- en kantoorbedienden zijn zulke boerenwoningen voor hoe betrekkelijk ge ringen prijs die ook gekocht kunnen wor den, nog veel en voel le duur. En ten hun ne behoeve nu zijn daarom de „lotisse- mentan" in het leven geroepen. Uitgestrekte bouwlanden, weiden, bos- fschen die aan een enkelen eigenaar behoorden, worden verdeeld in honderden heel kleine s tukjes en worden zoo stukje voor stukje aan particulieren verkocht. Om tegemoet to komen aan zelfs de allor- bescheidenste beurzon, geschiedt de koop op afbetaling, tegen zooveel per maand. Het succes, dat die eerste lotissemenleu hadden was zóó geweldig dat er aan alle kanten navolgingen verrezen, En zoo ziet men nu sinds eenige jaren al de muren van Parijs behangen met reusachtig groote aanplakbiljetten, die lolissement-tcrreinen in alle mogelijke soorten en in ollien prijs aanbieden, tot op een afstand van 60 K.M. buiten de barrière zelfs. Het verschil in prijs hangt af van twee dingen voornamelijk, lo. van den afstand tot Parijs, on 2o. van de bewoonbaarheid der terreinen. In het begin werden die terreinen ver kocht zóó ah zo daar lagen zonder we gen, zonder drinkwater, zonder rioleeriug' Er bestond dienaangaande geen*enkele ver plichting, noch van do zijde des verkoo- pers, noch van die des koopers. En dus ook geen enkele aansprakelijkheid. Zoo werden Lappen grond verkocht legen zéér Lagen prijs, dat is waar! die door en door moerassig waren. Het waren de allerarmsten, die afgingen op zóó lage prijzen. Op hun kleine moerassige plekje zeilen ze huljes neer zóó armoedig en zielig van uitzicht!En als de winter gekomen was, stonden die hutjes midden in het waterI... De Parijzenaar, die na tuurlijk niet het minste vorstand heeft van terreinen en grondsgesteldheid, en dus geen oordeel had voor zijn keuze, kocht maar van alles, wat aangeboden werd, luk raak. En pas later, wanneer hij al zijn spaarduitjes al in zijn aankook gestoken had, bemerkte hij pas dat zijn terrein zóó laag lag, dat do naburige rivier het 'swin7 sters onder water zette, dat geen begaan bare wegen er heen voorden dan,, dat or heelemaal geen drinkwater was en dat hij dat honderden meters ver door de modder heen moest gaan halen Toon zijn er kLacliteii geuit, zijn er pro testen ingediend. Mot het gevolg dat de regeering er zich mee is gaan bemoeien. En nu mag geen e|nkel terrein meer in Lotissement als woon terrein verkocht worden wanneer do verkooper niet op zich neemt voor behoorlijke wegen en voor drinkwater te zorgen. Ja, maar wegen aanleggen en voor wa terleiding zorgen door honderdtallen V. hectaren grond heen, dat kost handen vol geld aan een lotissementondernemer, cn daardoor moet die noodzakelijkerwijze oo(k zijn verkoopsprijs doen stijgen 1 Waar door weer een lieele msssa kloiue beur zen als koopers worden uitgesloten. En toen vonden de ondernemers een truc uit, om de wet te ontduiken. Sinds dien ziet inen overal op do Parijsche mu ren aanplakbiljetten en liet zijn do brutaalste met de meest schreeuwende kleuren en aanprijzingen! tlio aankon digen tegen lagen prijs „tuin-torroinen Je koop". „TuinterreinenP wat zijn dat»? zoo vraagt het adspirant klein-grondl-eigo!- naartje zich taf. ffuin of geen tuin, pp mijn i™ S eigen grond mag ik natuurlijk doen wat ik wil!" En hoewel in het koopcontract dat hem ter teekening wordt voor gelegd, er een clausule staat, waarbij! vastgesteld wordt, dat de kopper zich verbindt geen woonhuis op zijn terrein' le zullen zetten, en eijjeel zich daarvan als tuin le zullen bedienen i de lagel prijs van hel terrein lokt hem zóó aan^ dat hij tóch koopt, en teekent, en het tuinterrein is.zijn eigendom. Honderden hectaren worden op die manier verkocht en de meeste eigenaren van een perceeltje zetten tóch een hou ten huisje op hun terrein neer, maar ze zijn er geen oogenblik zeker van, dal niet op een kwallen dag de politie zich zal aanmelden met het bevel, onmiddel lijk dat huisje daar weg le nemei/j, enl hun op den koop toe nog een prooeis- verbaal geeft wegens contractbreuk. Inmiddels floreeren de ondernemin gen. van lotiissemenlen: van dag tot dag neemt him aantal toe, en reedis zijn er leekenen dat het aanbod de vraag bin nenkort overtreffen zal. Rced|S Is er een sterke concurrentie-geest waai- te nemen in de aanplakbiljetten en kranten-adver tenties. ""Beloften van wegen, waterlei ding, gas- en electriciteits-aanleg worden gedaan met gr ooien tojphefde kwaliteiten der terreinen worden geroemd; en hoe langer hoe gemakkelijker wordt de afbe taling gemaakt. De boeren zelf begonnen mee te doen. Daar er geen wer kier ach ten genoeg zijn om het land le bebouwen, daar bijna alle jonge mannen weggetrokken zijn naar de ,.slad", naar fabrieken en handelshuizen, bieden de. boeren zelf hun vele braaklig gende terreinen aan de „Parijzenaars" te koop aan. Op sommige plaatsen zijn door die) lotissemenleu al heele dorpen ontstaan. En wanneer men 's morgens of 's avonds met een Parijsehen werkmanslrein mee reist, hoort men daarover niets anders praten dan over de hoedanigheid vapi verschillende terreinen, de prijzen van huizen, over soorten bouwgrond, het kweckep van groenten, het fokken van kippen, enz. Jn de week liggen de meeste lolisse- menten slil en verlaten daar. Maar des Zondags dan komt er Ifeven inl Dan lgaan de nauw-bewoonbare houten huis jes open, en de Parijsche werkman, de winkel- en kantoorbediende, vergezeld van vrouw en kinderen, koint indien het weer daartoe gunstig is uitrusten van zijn wekelijksche werk in de sladj door hier zijn grond le komen om spitten, zijn magere plantjes te verzorgen, en Le droomen van den welgelukzaligen tijd, wanneer hij eens werkelijk een huis, een „echt" huis zal kunnen bouwen op zijn lapje grond, en er zooveel mogelijk profijt en plezier van zal kunnen trekken. Mensclien van alle beroepen en be drijven wonen er naast elkaar in zo®'ui lotissement: een gendarme, een kantoor klerk, een timmerman, een drogist En al die mensclien kennen elkaar, en groeten elkaar vriendelijk, voelen zich lolgenoolen, levensgenooten, begrijpen el kaar, Wanl allen leven samen in de eene, zelfden gróóten droom van hun leven, daar eens, ééns een comfortabel huis te bezitten, waar ze omringd van hun fa milie, in wede zullen kunnen leven, mid den in de frissché buitenlucht, rustig hun eigen tuintje bebouwend M. DE ROVANNO. 4 November 1926. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. ,Van 17—19 Nov. Ondertrouwd: 0. Geer vliet, 25 j. en L. Boone, 23 j. J, Zandee, 27 j. en P. S. Walraven, 25 j. Getrouwd: M. A. Marsh, 30 j. en M. S. Davidse, 32 j. J. de Voogd, 30 j. epl M. L. lLcrlogs, 36 j. Bevallen: E. 0. J. van Leeuwen1, geb. Drost, z. Overleden: K. A. van Waarde,, 46 j., ongeh. d. Vlissingen. Van 11—17 Nov. Ondertrouwd: L. Va der, 28 j. en J. M. van Hoepen, 23 j. A. L. Goormachlig, 29 X en J- w 4 Heuvel, 20 j. Gelrouwd: A. J. Bel fro id, 34 j. en J. 0. Step, 38, j. A. de Vos. 23 j. en A. BI, Koolwijk, 18 j. E. Kiolijn, 24 j. en F. Landmeter, 24 j. Wc 0. van Ham, 21 j. en P. P. Roelse, 19 j. L. de Wolf, 26 j. en 0. P. Joosse, 22 j. Bevallen: O. Ketting, geb."de Kaart, z. M. v. d. Grijp, geb. Koeman, d. M. E. van Leeuwen, geb. Euijtenschildt, z. J. Grijs, geb. Koppelj an, z. EL Blaauw, .geb. Schutte, d, J. Engelse, geb. v. Boven, d. F. H. Wolf, geb(. v. Beusichem, d. P. H Vreke, geb. Bout kan, z. S. de Nooijer, geb Brasser, d. Overleden: J. D. Wannee, 51 j. oog. d. 0. Reijtvell, 44 j., ong. d. J. Av Veencnbos, man van E. J. J. Korteweg, 63 j. M. J. van de Velde, wouw van P. van Boven, 37 j. O. en W. So ub urg. Van 11—18 Nov. Ondertrouwd: 0. Beek man 22 j. ictn D. Wielemaker, 21 j. Overledem- M. J. van de Velde, 31 j., vrouw van P. van Boven. Goes. "Ondertrouwd: J. A. Go® vers, 25 j. en H. 0. van Eekelen, 21 j. Bevallen: G.Hofstra, geb. van Os, z. Overleden: M. Sanders», 77 j'., wouw van G. Semeijn. Eleotriwho Drukkerij G. W- dm ESmt, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 10