dan: een voorwaardelijke veroordeeling. De adv.-generaal eisclite om formeele redenen vernietiging van liet vonnis maar veroordeeling lol dezelfde straf. Ui (spraak 30 Nov. Doodslag te Soest Op 5 Augs. j 1 heeft voor het gerechts hof te Amsterdam terecht gestaan de 36- jaiige rijks wegwerker J. P. M. uit Soest, die in hooger beroep was gegaan van een vonnis der rechtbank te Utrecht \vaai> bij hij dd 13 April j 1. werd verootleekl' tot zes jaar gevangenisstraf wegens doodt- slag. Verd.'s echlgeiioote, met wie hij in on min leefde, had scheiding van tafel en bed legen !rem aangevraagd. In den midr dag van 7 J-ebr. j 1 haalde do zwager van verd. de echtgenoote uit haar werkhuis. ■Verd. was toen ook aanwezig en tussdien beide mannen ontstond twist. Plotseling 'baalde verd. een met scherp geladen re volver te voorschijn en loste daaruit op korten afstand twee schoten. De zwager liep zoodanige lichamelijke verwondingen op, dat hij spoedig aan de gevolgen ovorf leed De advocaat-generaal bij bet gerechts-, bof, die voltooiden doodslag bewezen achtte, had bevestiging van het Ulreclv:- sche vonnis gevraagd De verdediger had daarop een nader psychiatrisch onderzoek gepleit Het gerechtshof willigde dit verzoek in. Maandagmiddag diende de zaak opi nio uw en brachten de psychiaters rapt- port omtrent den verdachte uit. Beiden meenden dat het drankmisbruik, waaraan verd zich schuldig maakte, geen reden is om aan le nemen, dat hierdoor de daad is gepleegd. Zij concludeerden dan ook, dat aan verd. het gepleegde feit kan worden toegerekend. 3De adv.-gen zeide bij zijn oiscli te blij ven volharden ,doch verzocht het Hof bij' bet vonnis rekening te willen houden met den tijd, door verd. in hechtenis doorgebracht. Tenslotte was nog het woord aan den verdediger, die clementie pleitte. Uitspraak 25 November a.s. De Glindliorstza&k. Voor liet gerechtskof te Amsterdam diende Maandag voor do derde maal de bekende Glindhorstzaak Zooals men zich herinneren zal, had in do vorige zitting de advocaat-generaal in zijn requisitoir vernietiging v,an liet vonnis der Utrechtsche rechtbank (f 500 boete, subs. 50 dagen hechtenis), enverk joordeeling van bekl., ds S. J V., tot veertig dagen gevang, gevraagd. Na het pleidooi van don verdediger beeft toen echter bet Ilof besloten nog dkie getuigen te hooren Dit geschiedde in do zitting van Maanr dagmkidag. Gehoord werden de burger meester van Barradeel, levens voorzitter van liet burgerl armbestuur, en den boekt- houder van liet B. A in genoemde ga- rneente ,die verklaringen aflegden over 't verzoek van ds. V. om de verpleegde S. N. in een rijksopvoedingsgesticht te plaatsen. De adv.-gen. persisteerde bij zijn eisch. LEGER EN VLOOT. Hr. Ms „Tromp" in Bulgarije. D« Balkan-correspondent der N. It. Crt. schrijft d.d. 11 November: Den 4den November van KonstanLï- nopel vertrokken, is Hr. Ms. pantsersehip „Tromp" op zijn oefeningsreis, gepaard met vlagvertoon, den volgenden dag le Varna, de voornaamste haven, tevens de oorLogshaven van Bulgarije, aangekomen. Het is de eerste maal geweest, sedert hel bestaan van een zelfstandig Bulgarije, dat een Xederlandsch oorlogsschip er een bezoek heeft gebracht; met dc voor geschreven 21 kanonschoten hel Bulgaar sche land, het Bulgaarsche volk, de Bul- gaarsche vlag heeft gesalueerd; dat Ne- derlandsch vlagvertoon in Bulgarije heeft plaats gehad. In de waardeerendc artike len in de Bulgaarsche pers over dit be zoek, is dat feit bijzonder naar voreni gebracht. Het verblijf te Varna is een aaneen schakeling van attenties en feestelijkhe den geweest. De rij daarvan is geopend door onzen -waarnemenden consul-generaal met een zeer levendige vooravond-ontvangst,waar op behalve dc burgerlijke, marine- en militaire autoriteiten en het consulaire korps, zoo ongeveer heel uitgaand Varna is verschenen. Daarop heeft de prefect van de provincie, de heer W. E Donts- jew, als hoogste autoriteit, uit naam van de regeering, eveneens een vooravond feest gegeven, en den dag vóór het ver trek hebben de commandant en dc offi cieren van de VTromp" aan boord ont vangen. Druk is er bij deze gelegenheden gedansi geworden en hartelijke toespra ken zijn er gewisseld, waarbij dc nadruk is gelegd op de verwekte wederzijdsche sympathie. Officieren en equipage zijn ook te gast geweest bij hun Bulgaarsche kameraden, die met groote belangstelling dc Tromp hebben bezichtigd. Ingevolge een bijzondere vergunning van tsaar Boris is ook heL koninklijk lustslot Ennenigrad, verrukkelijk aan de zee gelegen, bezichtigd mogen worden. Als blijvende herinnering aan het eer ste bezoek van een Nederlandsch oor logsschip aan Bulgarije en de met onze marine gesloten vriendschap, heeft de zeeschilder Kavarnaliew de Tromp twee schilderstukken, gezichten van de Bul- igaarsche kust, vereerd. De Tromp heeft den llden dezer de reis Noordwaarts voortgezet naar Kon- slanza in Roemenië, uitgeleide gedaan aan de kade en op de havenpieren door een hartelijk wuivende en tot weerziens roepende menigte. QOcU, per doos a l2i cackels 10 1» M M M 1 (Ingez, Med.) VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ind. Stoomvaartlijnen. Tambora, 18 Nov. 's midd. 12 u. te Southampton, Rotterdam n. Batavia. Medan, 17 Nov. v. Sabang, Rotterdam n Batavia Ivedoe, p. 17 Nov. Perim, Batavia m. Rotterdam. Slamat, p. 17 Nov. 's nachts 12 u Suez, Rotterdam n. Batavia. Tabanan, 17 Nov. v. Sabang, Rotterdam n. Batavia. Van Heutsz, p. 18 Nov. Gibraltar, Am sterdam n. Batavia. Djember, p. 18 Nov. Gibraltar, Rotter dam n. Batavia. Deli, p. 17 Nov. nml 9 u. Suez, Rot terdam n. Batavia. Grotius, 18 Nov. te Genua, Amsterdam n. Batavia. Oberon, 18 Nov. te Amsterdam v. W.- Tindië. Laertes, 17 Nov. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. P. 0. Hooft, 18 Nov. v. Southampton, Batavia n. Amsterdam. "prins Frederik Hendrik, 18 Nov. v. Amsterdam n. West-Indië. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Yeendam, 17 Nov. v. Southampton, RoP lerdam-n, New-York. Maasdam, If Nov. v. Havana, Tampico n. Rotterdam. SPORT. In den staat Illinois bestaat een cbllege waarvan de leerlingen tijdeus him sportbeoefening minder behoorlijke uitdrukkingen plegen te gebruiken of nauwkeuriger gezegd, wel eens Vloeken. Dit jaar werd er een vloekverbod voor sportsmen uitgevaardigd en de eerste overtreder van dezen regel, nog wel de aanvoerder van het college-team, is thans voor geruimen tijd geschorst. Het hoofd van de school Wl P. Morgan, heeft ver klaard. nog liever alle sportbeoefening te verbieden, dan te dulden, dat er op het sportterrein gevloekt wordt. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De opzichter A. O. bij de Nedcr- landschc Spoorwegen te Dordrecht liep langs dc spoorbaan toen een personen trein en een goederentrein uit tegenover gestelde richting naderden. O., die alleen den sneltrein bemerkte, stak de railsl over, waarbij hij door een treeplank van den goederentrein werd gegrepen, en naast de rails geworpen, zoodat do trein hem rakelings passeerde. Met en kele kneuzingen slechts en wonden aan het hoofd, bracht hij er 't leven af. Donderdagmiddag is een auto, die van de Rozengracht kwam. op den scher pen hoek Overwelving—Nieuwstïd le Zutphen door te groote vaart op de stoep van een daar gevestigden schoenwinkel gereden. Op die stoep liep een moeder met haar kind. De kléine raakte beklemd en werd met gebroken been den winkel ingedragen, later is het kind naar het ziekennuis vervoerd. De moeder is onge deerd gebleven. De winkelruit was ver splinterd. De politie heeft een 11-jarige knaap, A. v. d. W. te IJmuiden aangehouden^ die bij een winkelier een rijwiel gestolen en dit achter de ouderlijke woning ver stopt had. j)e jongen bleek toog meer op zijn kerf stok le hebben. Zoo heeft hij voor twee weken ingebroken in een tent op he(t kermisterrein en daar verschillende voor werpen weggenomen. Op school heeft hij al eens geld gestolen van de onderwij zeres zijner klasse. Op het jaagpad langs den Haagweg le Den Haag vonden voorbijgangers een juffrouw naast haar rijwiel liggen. Het bleek te zijn de 22-jarige mej. G. S. te (Loosduinen. Zij moet aangereden zijn, door een vrachtauto. Met een schedel- en een linkerschouderbreuk is zij dooi den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis vervoerd. Woensdagavond is de broodbezor ger J,_N. te Amsterdam op den Midden weg door de autobus van de Gooflefc- press overreden en gedood. De besfiiui-der van de autobus schijnt de broodkar niet te hebben opgemerkt' en reed tegen den linkerkant van' de kruk der kar aan. De kar maakte een, slingerende beweging en de broodbezor ger kwam onder dc autobus terecht en werd eenige meters meegesleurd. De be stuurder van de autobus remde uit alle macht en bracht daardoor de bus spoe dig lol staan. Het slachtoffer bleek 'echler reeds le zijn overleden. De po litie heeft een onderzoek naar den toe stand van de autobus ingesteld en daar bij bleek haar dal de voelremmen niet al te best werkten. Zij heeft proces verbaal tegen den bestuurder opgemaakt De Heidersche bevolking, doch in hel bijzonder de vletterlïeden en vis- schers, worden de laatste dagen druk be zig gehouden met de verschijning van een walrus, in de onmiddellijke omge ving van de haven. Zelfs waagde heil beest ziijh Zondagavond lusschen hel ha- venhofljjil en werd later opgemerkt opzij van een boller, Verleden week Donderdag werd het beest voor hel eerst gezien Het bevond zich toen achter den strekdam aan den overkant van de haven. Eenige botters hebben jacht op hel dier gemaakt. Ech- hebben toen op hel beest geschoten. In liet logge lichaam, dat door hel schot ter zonder resultaat. Eenige personen geraakt was, kwam beweging. De groote slagtanden plantten zich in de zware gteenen van den Strekdam, woelden er eenige los, en toen verdween het dier in zee. Het beest is zeker wel zes meter' lang en heeft naar schatting een gewicht van eenige honderden kilo's. Zondagmorgen begaven, zich vijf ste vige vletterlieden naar de haven, hopen de het beest weer op den strekdam aan te treffen. Hun tocht was niet teVer- geefs: het dier had zich weer op den dam ter ruste gelegd. Gewapend met een kabellouw en eenige stukken hout trok ken de mannen op liet dier af. Op die klappen die men het toediende, rea geerde het absoluut niet. Eerst toen het kabeltouw om het lichaam was bevestigd en dc mannen krachtig begonnen te trek ken, kwam er beweging in den kolossus. Met eenige sprongen verdween hel dier in zee, dc mannen meetrekkend. Het touw school over het gladde lichaam van den walrus lieen en hij was hierdoor weer verdwenen. Nadien is hij niet meer opgemerkt, Te Heemstede is de wed. R. Gom- perts, geb. Prins, die daar met haan* moeder woont, door gasverslilcking om het leven gekomen. De dienstbode, die was uit geweest, kwam des avonds 11 uur thuis en vond haar mevrouw dood in de badkamer, alwaar, door een tol nu onopgehelderd ongeluk, de gaskraan openstond. De reizigers, die Woensdagmorgen om 11 u. 24 met den trein uit Nijmegen naar Maastricht vertrokken zijn, hebben eenige benauwde oogenbliklcen doorge maakt. Even vóór bef station Reuver voelde men den trein, die in vollen vaart reed, slingeren en schokken, zoodat men met anders dan een ontsporing ver wachtte. De trein kwam evenwel zonder ongelukken te Roermond aan; in den restauratiewagen was aanmerkelijke schade aangericht en het personeel ver keerde in zenuwachtigen toestand. De „N. R. Crt." verneemt, dat 10 K.M. vóór hel station Reuver de trein op een zijspoor werd geleid, en dat verzuimd was den machinist daar kennis van te geven, zoodat deze met vollen sloom was doorgereden. Op de klachten van de passagiers bij den chef le Roermond werd geantwoord dat de zaak onderzocht zou worden. Een wisselwachler heeft, hoewel beide lijnen vrij waren, den trein over de zijlijn gevoerd, hij had vergeten den wissel om te zetten. De trein had een vaart vaW! ongeveer 80 K.M. Op den Rijksstraatweg tc Aduard is Maandagavond de heer K. IJ., postdi recteur te Zuidhorn. met een auto, waar in ook een dame zat. tegen een boom ge reden. De vrouwelijke passagier is naar het ziekenhuis le Groningen vervoerd en de heer IJ. naar zijn woning, nadat bei den voorloopig geneeskundig waren be handeld. De oorzaak van liet ongeval is vermoedelijk een gebrek aan het stuur. De Hajari ge A. v. L. is le Hoensi- broek onder een auto. geraakt. Het jon getje overleed na enkele oogenbliklcen. Bij een wedstrijd in het snelschrij- ven op de machine le Londen gehouden, bereikten acht lieereu en acht dames den „eindstrijd", die onder elkander moest worden uitgevochten. Hierbij behaalden de dames een gemakkelijke overwinning doordat zij de eerste vijf plaatsen bezet ten. P,as op de zesde plaats kwam de vlugste heer Winnaar werd juffrouw Mayne uit Peckham met 340 lettergrepen per minuut. Twee vliegtuigen, die over de Ohi- leensche luchlvaartschooi (e Elbo-sque nabij Santiago vlogen, zijn met elkaar in botsing gekomen. De vliegtuigen stort ten neer, waardoor vier legerofficieren gedood werden ROETREGEN. In den laatsten tijd ondervinden de bewoners te Zwijndrecht herhaaldelijk last van epn waren roetregen, afkomstig van de oliefabricken. Huisvrouwen kla gen dat de wasch, builen gehangen, in een uur totaal zwart is. Een aantal tuin ders in den omtrek, wier groenten eij gewassen minderwaardig geworden zijn, hebben de zaak in handen van hun ad vocaat gegeyen en vorderen een scha deloosstelling. EEN WEDSTRIJD MET EEN CYCLOON Wij lezen in de Haagsche Crt. het vol gende schrijven, verzonden van Hr. Ms. Sumatra" uit Havana, 26 October. We zijn eenige dagen geleden van New-York vertrokken, New-York, dat ons zoo eervol en gastvrij ontvangen had. Heer Winter heeft de laatste dagen zijn voorboden over deze wereldstad losge laten en zijn komst den aardbewoners duchtig laten voelen, Zomertoiletjes wor den opgeborgen en menige schoonc Amerikaansche paradeert in 't nieuwste duurste bont op Broadway. Twee dagen zijn we weer in zee en hebben New-York achter ons We varen naar het Zuiden, naar Havana, Slechts twee da'gen zuidelijker en ziet, het kli maat is tropisch geworden Een alge- meene order wordt uit gevaardigd en even later loopt de bemanning der Su matra in witte tropen uniform. We bevinden ons 25-49 N.B 76-14 W.L. 't Is mooi helder weer. De zee is kalm als een spiegel. Geen geluidje is te hoo ren want 't is rusttijd. De welverdiende rusttijd, welke van oudsher aan boord van ieder schip gehandhaafd blijft. Al les slaapt, behalve de officieren en de wacht op de brug, dek en in de machine kamers. Het regelmatig slaan van de schroeven in het heldere diep blauwe water is het eenige geluid dat de slapers in slaap heeft gewiegd. Ik zelf had het erg druk met het ontwikkelen van de filmopna men van ons verblijf in New-York en was juist een groot gedeelte der ontwik kelde films aan het opspannen op het droogwiel toen een schel trompet sig naal weerklonk. Even. later hoorde ik een algemeen la waai en toen ik mij van deze uitbundige herrie op de hoogte wilde stellen, was alles op de Sumatra in beweging. Alle hens aan dek. De draadlooze heeft bericht gekregen van het s.s. Capenado, dat een gewel dige cycloon op handen is. Een cycloon niet de zelfde kracht welke Florida en Miami verwoest heeft. Zulke cyclonen zijn de gevaarlijkste vijanden van den en de grootste zeekasfeelen zijn tegen deze geweldige natuur uitbarstin gen niet bestand. Geen zeemanskunst en moed die deze duivelen kan trotseeren en is het alleen aan het bloote toeval te danken wanneer een schip behouden een haven binnenloopt. Geen wonder, dat kolonel Schorer, onze commandant, alles in 't werk stelde om .dit gevaarlijke zwarte monster te ont- loopen. De commandant en zijn officieren, zij nemen onmiddellijk drasse besluiten. De koers wordt veranderd en de snelheid van het schip verhoogd, maar vóór alles, ieder voorwerp aan dek zeevast sjorren. De order wordt doorgegeven. Korte bevelen weerklinken en rappe matrozenhanden leggen knoopen en lus sen en sjorren sloepen en luiken en alles wat bij een storm kan wegslaan. Op de stookplaten en in de machine kamers is alles één groote bedrijvigheid. „Volle kracht" wijst de telegraaf van de commando-brug, de omwentelingen van de schroef verdubbelen. De hitte daar beneden tusschen de machines stijgt tot 120 gr. Meerdere olie branders worden bijgezet, kranen open gedraaid en van alle kanten blaast de brandende, ziedende olie als een vuur gelijk dat der Morra, met een ontzet tende hitte onder de ketels. De stokers, groote zware kerels, de bovenlijve ge heel naakt, werken en zwoegen. Zij we ten dat het er op aan komt want de Sumatra moet den cycloon ontloopen. De schroeven malen ontstuimig, de commandant geeft zijn bevelen en ieder is op zijn post. Achter ons aan komt het groote don kere gevaarte met al zijn kracht, golven opzwiepend hooger als huizen om sche pen en alles wat onder zijn klauwen komt te verpletteren. Dikke zwarte rookwolken komen uit de schoorsteen en hult de zee in een zwart waas. Alles staat gespannen, ieder beseft de toestand. We loopen 22 mijl, en gaan dadelijk nog veel sneller, terwijl de cycloon met 12 mijls vaart achter ons aankomt. Zóó vervliegen uren en uren. Dank zij 't menschelijk vernuft hebben we 't gewonnen. 12 uur later. De draadlooze seint uit Havana: „De cycloon welke boven onze stre ken woedde, heeft danig huisgehouden. Schepen zijn vergaan. Honderden doo ien en vermisten. De nog bruikbare hos pitalen liggen vol met gewonden en kun nen niet over voldoende ruimten be schikken. Havana gedeeltelijk verwoest. De schepen welke zich in zee temidden van het brandpunt bevonden zijn me' man en muis vergaan". En.... het s.s. Capenado dat ons het eerst waarschuwde en wien wij het mis schien te danken hebben dat wij onge deerd doorvaren, heeft eveneens, met al zijn menschen, zijn graf in de golven ge vonden. Ingezonden Stukken. HEEMSKERK^ \YÏEGELIEDJK.. Slaap, kindje, (Zeeland slaap, D^ar buiten loopt een schaap België i Een schaap met vier witte voetjes. Het drinkt de melk (Hot Verdrag n [zoo zoetjes. Melkjevande bonte koe (Nederland Kindje (Zeeland doe je oogjes loc. Slaap, kindje Zeeland slaap. 'M. de R Nu U na de aanname van liet Neder landsch—Belgisch Verdrag uwe kolom men hebt open ges te ld, vermeen ik hel stuk redevoering van den heer Heems kerk, aan een nadere crilick mag worden onderworpen. Genoemde afgevaardigde sprak in de Tweede Kamerzitting van 10 November 192C als volgt „Ik ben zelf ook eens op kondschap „uitgegaan, en heb het gevraagd aan een „deskundige van wie ik overtuigd ben, ..(lat hij bekwaam en onpartijdig is De.- „ze heeft mij gezegd, dal naar zijne meening voor die doorsnijdingen ook ^nict voor opruiming ocververdedi- „gingswerken??, vermoedelijk wel geen „aanleiding zou zijn I)ul heeft mij nog ^1 gerustgesteld, omdal ik zelf gevoel- de, al zou eene zoodanige doorsnijding ],maar betreffen een bepprkl aantal „II.A., dit toch altijd een zekere in- .breulc zou zijn op ons grondgebied, en ,",dat zou ik als een pijnlijke operatie „beschouwen, snijden M. de Voorzitter „doet altijd pijn Ik ben dus door die „verzekering van bedoelde betrouwba re zijde daaromtrent gerustgesteld. „En de kleine schermutseling met den „heer Krijger, doet mij vermoeden. da( „deze heer ook geen reden lot zoo „groote ongerustheid gevoelt. Dit lean „inderdaad strekken lol geruststelling ^van onze Zecuwsche medeburgers Opmerkende dat volgens het verdrag, de bandijken zouden doorsneden moeten «orden en verdedigingswerken zouden moeten worde" opgeruimd, indien dit voor do iiaveu van Antwerpen noodzake lijk zou zijn, zij goreleveerd, dal -een der geringe wijzigingen van liet protocol op dit punt betrekking had Het aanvullende pro tocol bepaalt, dal mede pp de iielajigéh van het land moet worden gelet, doch de belangen van de haveü van Antwerpen WijYën derhalve» prae-domiueerend In dien derhalve hel bël&ng van de haven van Antwerpen zou vorderen doorsnij ding van Zeeuwsche bandijken dan moet dit ook nog met opoffering van Zeeuwscli land geschieden En indien nu België ook meent, dat van deze veel aangevochten bepaling geen ge bruik zal worden gemaakt, dan verWare België voor de behandeling in de Eerste Kamer, dat van dit recht nimmer gebruik zal worden gemaakt. Deze bepaling alleen is reeds van zoo-' veel gewicht ,dat daardoor het verdrag voor Zeeland onaannemelijk is. Zoude Z.- VLaanderou geannexeerd zijn, dan zou Bel gië de belangen van het iand moeten stel len tegenover de belangen van de haven Antwerpen, thans reageeren de belangen van het land niet. Zeeuwen, laai u niet door mr. Heems kerk op grond van zijn ongenoeraden en onpartijdige» deskundige in slaap sussen Een bepaling waarvan vermoedelijk (let wel op liet vermoedelijk van den deskun dige! geen gebruik zal worden, hoort niet in een dergelijk verdrag. Met dank A. J. EEN KLACHT UIT Z.-VLAANDEREN. Mijnheer de Redacteur. Hel is wel opmerkelijk dat iu Zeeuwsch- Vlaauderen westelijk deel zoo weinig is of wordt gesproken over hel Ned Belg ver drag, on dat in een streek, die zich in 1919 zoo onomwonden uitsprak Neder- laudsch te willen blijven en uog steeds zoo voelt. Wel kwam er eon motie van de afd. Oostburg van het Alg Ned Verbond tegen het verdrag en zal den heer Umb- grove sympathiebetuigingen ontvangen hebben bij zijn oproep kaartjes lo zenden, maar van sterke demonstratieve betoogin gen is men hier wars aan vlagdemonstra- ties hecht men weinig Men wil alles ver mijden wat kan prikkelen en de gemoede ren ophitsen, daar men zulks schadelijk acht voor een goede samenwerking, en dit niet de methode is om tot eon goede op lossing te geraken. Trouwens Z.-Vl. speciaal de landbouw heeft ook zijn eigen zorgen in deze da gen Meer wordt hier gesproken over de belemmeringen het bietenvervoer opgelegd, tengevolge van de vele bekeuringen voor te zware asbelasting, soms slechts enkele kilo's en over de veranderde postbestelling Do Ilollaudsche kranten komen dos avonds niet meer aan. Adressen tot verbetering der postbestelling zijn verzonden, waarin be toogd werd dat Z.-Vl. toch niet wijken kan voor het belang en genot van enkele Mid- delburgsche reizigers. Tot nu toe baatte niets Ook doet hel hier de bevolking pijn, dat tegenstemmers van het verdrag, geen tegen standers zijn om in België zooveel mo gelijk le koopeii of te halen, belangen van Ned Kooplieden of Winkeliers schij nen dan minder te gelden. Er zijn zoo \an tijd tot tijd oogenblik lcen als alom weer eens niet nadruk wordt gesproken over goed Nederlander te zijn, dat men iu Z.-Vl. vraagt, worden wij Zeeuwsch-Vlamingen door overig Neder land toch ook als Nederlander medege- teld? Een inwoner van Zeeuwsch- Vlaanderen.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 7