J. E. Beliafantn, secretaris van den Uit geversbond van boeken koopen en ons Boek". „Duikelaartje", door .G van Nes—Uükers. v. Holkema en Waren- dorf's Uitg. Mij. Een duikelaartje is een poppetje dal door het lood Ln zijn voetstuk altijd weer overeind komt te slaan, hoe 'l ook wordt neergeworpen. De hoofdpersoon uit dit boek, een jonggehuwde vrouw, is ook zoo'n duikelaartje. Ze is een groo- te-stadskind, dat geplaatst wordt in d|e kleinzielige, conventioneele omgeving van een dorpje. De dorpsetiquelte en JieH dorpsgekiets doen al hun best haar on- derste-boven Ie werpen. Maar ze komt altijd weer overeind, ook zelf£ wanneer ze een oogenblik blijft liggen als de schijn tegen haar man is. Nu is het ons niet altijd mogelijk om te gelooven in personen, die aldoor zoo blijmoedig zijn als deze Theo, en die. dloor haar blijmoedigheid alles weten te over winnen. We gelooven eerder dat in menig dorp oen jongvrouwtje, dal zoo verhe ven spreekt als deze Theo vaak doel),, eenvoudig door do anderen uit don weg wordt gegaan als te geëxalteerd of iets dergelijks. Maar dit voorop gesteld is er in diit boek veel goeds. De beschrijving van hel dorp in het begin is een bijzonder ge slaagd stukje, en in de goed volgehouden tv peering van de verschillende dorps- notabelen is de schrijfster gelukkig. Wat voor haar echter de hoofdzaak zal zijn geweest: de zachte strijd van die vrouw tegen haar door het dorpsleven steeds in toom gehouden man, is ook werkelijk het mooie uit het boek geworden. „A p p a s i o n a t a", door Fan nie Hurst. - II I'. Leopold's üitg .Mij. Een buitengewoon boek. Heel anders weer dan het indertijd door ons met! hooge waardeering besproken „De Sloof" van dezelfde Amcrikaansche schrijfster. En weer een boek dat getuigt van cexi zeer persoonlijk talenl. H.et lijkt op wei nig andere romans. (Moeilijk te lezen, door den vorm waar in <le schrijfster hel verhaal doet,, n.l alsof ze aan den hoofdpersoon die ge beurtenissen weer in herinnering brengt; en ook door de vele korte onafgewerkte zinnen met snellen gedachtcnovergajng. |Maar zeer boeiend door de wairm- menschelijkc uitbeelding van haar per sonen. Niet-Katholieken zullen even de moeite moeten doen om zich te verplaatsen in de gedachten van een jong meisje dat neiging voelt om non te worden. Maar prachtig is dat zieleleven vertolkt, in haar twijfel over haai' verhouding to,t haar verloofde, tol wien zij zichi niet voelt zooals een bruid zich zou moeten voelen, in haar medelijden met haar huisgenootcn; in haar religieus gestemde gedachten. De omgeving is weer op zich zelf ver melding waard, door de prachtige typee ring en door de overtuigend ware uit beelding van het dagelijksch leven. Een werk van diepe gedachten, waar mee .T. van Schaik-Willing de vermoede lijk zeer lastige vertaling verdienstelijk heeft volbracht. „De valk in de ico nografie", door prof A. E. H Swaen. üitg. Gebr. van Aelst, Maas tricht. De valk, beschouwd als symbool van attribuut van liooge geboorte, en daarom aan adellijke en vorstelijke heiligen ge geven op afbeeldingen uil de middel eeuwen, vormt het onderwerp van een mooi gedrukt en met veel afbeeldingen versierd boekje. De schrijver gaat dat eerst na bij S. Bavo en daarna bij afbeel dingen van andere heiligen. (Maar wat dit boekje bovendien interes sant maakt, "s de typografische verzor ging. liet is gezet uit de 10-punts Ivoch Antique met sierletters van prof. Koch „Constantino pel", door Charles Dichl. Uiig. W. J. Thieme en Cie. Constantinopel is zich zeer snel aan het hervormen onder den invloed van den modernen geest onder de*huid\ige Turken. En nu is dit boek gewijd aan heigeen er nog in Constantinopel te zien is van het vroegere Constantinopel, van den Byzantijnschen tijd en van den tijd der Turksche sultans. Dat is veel en al is er veel van vervallen, toch blceF het merkwaardig omdat aan alles zoo veel belangrijke geschiedenis verbonden is. Na een hoofdstuk over Constantino pel zooals hel thans is, worden bespro ken wat er nog over is van Byzantium- de muren, het paleis, het wonder der Heilige Sophia, de andere Byzantijnsclie kerken, de resten van het Turksche Gon- stanlinopcl, de omgeving en de musea. Dat alles wordt boeiend verteld, met veel bijzonderheden uit de rijke geschie denis, en met ongeveer 120 afbeeldingen naar meest zéér fraaie foto's. LANDbuüW. Z.-A frik a's invoer van Friesch stumboekvce. De landbouwcorrespondent van de Ti mes" vestigt de aandacht op de kritiek in Engelsche veehouderskringon uitge sproken op het voornemen van de Z.- Afrikannsche Unie om Friesch stam- hoekvee uil Nederland in te voeren, ter wijl de invoer van levend vee uit Enge land in Zuid-Afrika is verboden. Men meent, dat ais de invoer ran levend slambockvee uit Nederland kan worden toegestaan, er zeker geen bezwaar be hoeft te bestaan tegen den invoer van Engelsch stnmboekvee, daar het aantal gevallen van mond- en klauwzeer ia En- gelano geringer is dan in Nederland. De Enoclsche veehouders, meent de cor respondent, zullen zeer zeker bereid zijn zich even goed te onderwerpen aan de strenge eischcn, die zeer zeker aan de Nederlandsche veehouders zullen wor den gesteld, zoodat de invoer voor En- gelseh vee eveneens toegestaan moet worden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Maandagochtend is de werkman H. S. uit Esbeek, die werkzaam was op do Tilburgsche melkfabriek, ter hoogte van den Hilvarenbeekschenweg met zijn mo tor op een kolenkar gereden. Hij was onmiddellijk dood. Controleurs van liet centrale gasbe drijf to Botterdam hebbon bij een vijftien tal inwoners van de binnenstad gecon stateerd, dal de gasmeter was opengebro ken. L it deze nieters waren penningen ont vreemd, of men had door middel van steeds dezelfde penning gas verbruikt. Door bemiddeling van de jpolitie hebben een twaalftal verbruikers de schade, die per hoofd varieerde van p.m. f 6 tot f 38, vergoed. Togen de weigorachtigen is procesver baal opgemaakt. -- Maandagnacht heeft een zwerver met een in een stuk papier gewikkeldlen steen een ruil ingeslagen van den juwe- hers winkel van J. Hocling, aan liet Ko ningsplein te Amsterdam. Hij'heeft een greep in de uitstalling gedaan,, die hem een viertal ringen opbracht, en is ver volgens doorgeloopen naar de Kalver- straat, waar hij hetzelfde kunstje be proefd heeft bij een bonizaak. Ditmaal slaagde hij minder, want een agent pakte hem bij zijn kraag. Op het politiebureau zijn de met juweelen bezette ringen op hem bevonden; overigens is er niets ver mist. Hel bleek dat de aangehoudenfe in de laatste 14 dagen npg twee derge lijke nachtelijke aanslagen op winkeluil- stallingen gepleegd had. Dinsdagavond is uit den Catharijne- singel te Utrecht opgehaald het lijk van den sedert eenige dsgen vermisten 20- jsrigen Utrechlschen student Joseph America uit Gulpen. r— Te Mierlo-Hout vond men H. V. bewusteloos langs den weg liggen. Hij was 's avonds te voren, vermoedelijk bij het uitwijken voor een auto, met zijn rij wiel tegen een boom gereden, waardoor bij waarschijnlijk een hersenschudding heeft bekomen. Hij is nog niet toit be wustzijn teruggekeerd. In de Geref. Pastorie te Morden heb- bcn sinds twee of drie jaar 2 groote bij enzwermen zich oen eigenaardige plaats uitgezocht om hun honing voor den win ter ie bewaren en we] lusschcn de pla fonds en den zolder. Tusschcn de an kers en den buitenmuur v,an hét huis onder de dakgoot, zijn kleine openiugen. waardoor de bijen kouden binnenkomen. Door eenige planken van de Zoldering weg te nemen. kwam men tot de ontdek king dat groote stukken honig aanwezig waren, die nu wel niet langer aan de bijen zullen gelaten worden. Te Ituischerbrug onder Noord wijk i(Gr.) waar een opengebroken wegge deelte met planken en palen was afgezet, is de motorrijder S. uit Slochteren, ver blind door de lichlen van een aanko mende autobus, in volle vaart door do afrastering gereden en in den 1.70 M. diepen kuil gevallen. Ernstig gewond en hevig bloedend aan het hootfd, werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. De toestand van de patiënt is redelijk wel. Bij gelegenheid van het honderd jarig bestaan der wijk ^Naamsche Poort'f te Brussel, heeft de buurtcoinmissie het reeds door Luik en Charleroi gegeven voorbeeld gevolgd, en een wedloop tus- schen kelluers georganiseerd. Zestig gsrfons", van wie verscheidene uit de provincie waren overgekomen, startten op een pistoolschot voor een course over 2i/a kilometer. Elk was m dienslkleedij en had een blad mei vijf gevulde glazen in fde hand. De loop moest in den snelstmogelijken tijd volbracht worden zonder het blad van de eenc hand in de andere over te nemen en. zon der dat meer dan het strikt onvermijde lijke gemorst werd. De deelnemer, die aJs eerste arriveer de legde liet traject af in 13 minuten 29 seconden. Aan de FranschZwitsersche grens bij Neufchalel ig, in een afgrond het lijk gevonden van een Zwitser, die reeds een tweetal weken vermist, werd. Het lijk vertoonde een groot aantal messteken, zoodat men vermoedt dal de man eerst werd vermoord en dan, na le -7-ijn beroofd, om elk spoor Van de mis daad te verdwijnen, in den afgrond ge worpen is. In het dorp Rottstock bij Brück in Brandenburg werd dezer dagen een 84- jarige grijsaard dood gevonden. Uit een onderzoek bleek, dat de man tengevolge van voortdurende mishandelingen over leden was. Zijn gehuwde 46-jsrige dochter gaf bij haar verhoor loe. ^an de mishandelingen af te weten, doch beweerde, dat ze haar «der door drie ,,W«uderbur«chen" had laten afranselen. Naar intusschen uit verdere na sporingen gebleken is, heeft i» echter zonder twijfel het plan gehad, haar vader te vermoorden Zij werd gearresteerd en in de ge vangenis opgesloten, waar zij zich door verhanging van het leven beroofd heeft. In het dakkamertje van een woning in de Slraatsburgsche voorstad Rup- prechtsau ontstond Zondag een brand die zoo snel om zich heen greep, dat de bewoonster, een weduwe en haar drie kinderen levend verbrandden. De andere huurders van het pand red den zich door uit een raam te springen, waarbij een dame ernstige wonden op- liep. Maandag werd in een vliegtuig van de ,lijn Londen—Parijs boven de Oroy- don-vlieghaven op 2000 voet hoogte een proefje genomen met dansen in de lucht. Bij de muziek van een gramofoon werd de charleston uitgevoerd door een be kend Londensch dansmeester en zijn partner, waarna de eerste aan een dei- passagiers les gaf in de kunst van Terp sichore. Het zal dus binnenkort niets bijzon ders meer zijn, als men iemand hoort zeggen; „ik ben van Londen naar Parijs gedanst". Hof „lijden" van een filmheld maakte dat in oen Londensche bioscoop een da me flauw viel. Zij was Mrs. Stewart, de mooder van John Stewart, den jongen En- gelschen film-acteur, die in de film Ma demoiselle d'Arniontières de hoofdrol ver vult. Toen ze tegen het einde hem „gewond" in de loopgraven zag liggen, viel zij be wusteloos en moest naar buiten gedragen worden. Den laataten tijd werden de om streken van Schöuberg (Maanë) onvei lig gemaakt door een inbrekersbende. Het lukte maar niet de dieven in handen te krijgen, totdat dezer dagen de burge meester v,an een der zwaarst ^geteisterde dorpen opgebeld werd met 'de mede- dceling, dal de dieven huisden in een hol in het bosch bij die plaats, 's Avonds trok een menigte boeren met 'n trojepje veldwachters het bosch in en omsingelde hot hol. Na herhaalde sommatie kwamen eindelijk drie ongunstige individuen uit het hol gekropen. De laatste wist, da delijk toen hij uit het hol kwam in het bosch te ontsnappen, doch de beide an deren zijn ,san üe justitie uitgeleverd. In het hol trof men houten britsfen, dekens een kachel en een goed verbor gen deur aan. Voorts vond men tal van levensmiddelen, kleedingstukken en an dere voorwerpen, alles van diefstal uil de naburige dorpen afkomstig. De 28-jarige Weensclie, Leopoldine .Liechtenstein heeft haar één jaar oude ren man, Hermann Liechtenstein, een metaalbewerker langzaam vermoord met behulp van rattenkruid. dat zij in kleine hoeveelheden telkens weer over zijn eicn slrooide. Zij „rechtvaardigde" haar daad diaarmee, dat zij door haar man werd veronachtzaamd en mishandeld, en dat zij geen huishoudgeld van hem ontving. Het vergif, dat den ongelukkige geleide lijk werd toegediend, bracht .hevige ziek teverschijnselen teweeg. De gencos- heeren, die den patiënt in het ziekenhuis behandelden, vermoedden dadelijk, dat yjj met een geval van chronische ver giftiging te doen hadden, hetgeen ook bij sectie na Liechtenstein'^ dood bleek. Niettemin ieder vrapgl zich nog at. hoe het mogelijk is duurde het eeh ral jjaar eer de dood als misdrijf werd gekwalifi ceerd. Het plan tot haar daad had de vrouw ontleend aan een roman-in-afieveringen waarin de „heldin" drie mannen op deze wijze liad omgebracht. Zij zelf mengde het vergif herhaaldelijk in ontbijt, mid dageten en avondmaal van haar man. De aandacht viel juist ioj> de vroujw als moor denares clpordien een bekende van den man bij de politie vertelde, dat de thans overledene, hem eens had meegedeeld, zich steeds onwel te gevoelen als hij thuis gegeten had. Voor de rechtbank te Czernowitz (Boekowina) begon dezer dagen een eigenaardig proces. Op het gymnasium aldaar liet de Roemeensehe leeraar bij het eindexamen een groot afanlal met- Roemeensche capdidaten zakken. Na het vernemen van den uitslag stortten de ge zakte jongens op den leeraar en mishan delden hem ernstig. Toen nu het proces tegen deze jongens was begonnen en zij het Paleis van Justi tie na de eerste verhooren verlieten, loste een Roemeensehe nationalistisch student een revolverschot op. de groep beklaag den. waardoor een van hen een ernslöge buikwond opliep. Ilij werd gearresteerd en verklaarde, dat hij naar Czernowitz was gekomen om wraak te rtepjen Voor zijn volk. Hij wps lot zijn daad gekomen na lezing van een brochure van, deffii leeraar over de incid£ptien na het exa men. Ingezonden Stukken. 1IET H IT-GELE KRUIS *TE AARDENBURG. Geachte Heer Redacteur. Als \oorzillcr van het „Wit-Gele Kruis" te Aardenburg verzoek ik U beleefd, het volgende te willen opnemen In hetRoadsverslag dezer gemeente (in Uw blad van Zaterdag 13 Nov.) ko men enkele mededenlingen voor over liet W.-G. Kruis, die. zooals mij bleek uit het verslag in „Zelandia", alsook uil nadere informatie, niet volledig en juist zijn weergegeven. Uwe lezers zouden daardoor een scheeve voorstelling van zaken krijgen, waarom ik meende, U eenige plaatsruimte te moeten vragen In de eerste plaats dan, is door hel Wit-Gele Kruis een subsidie gevraagd aan het Burger Gasthuis, dus voordat onze insteding zich vervoegde bij de Gemeente en het Burger-Weeshuis. Wij meenden daar aan het goede adres te zijn om subsidie te verkrijgen, aange zien deze instelling (B. G.) ziekenverple ging ten doel heeft, en ze ook haar eigen wijkverpleging (aangesloten bij het Groe ne Kruis;, jaarlijks susidieert niet f 100 terwijl bovendien de wijkzuster grab's kost en inwoning geniet in het gasthuis. Deze kost en inwoning (laag) schattend op f 600.geeft het Burger- /lasthuis aan hare wijkverpleging jaar lijks f 1000—. We spreken nu nog niet van de vele gemakken en andere diensten waarmeo Tiet .Gasthuis haar wijkverple ging helpt. (Denk b.v. slechts aan allerlei verplegiugsartikelen). Uit informaties blijkt me, dal de voor zitter der raadsvergadering ook dit punt heel duidelijk naar voren heeft gebracht, toen de houding van B. en W. werd aan gevallen. Ongeveer heeft hij toen ge zegd: „dat liet wel van ïtomein- :schen burgerzin in de oprechte be- iteekenis van het woord zou getuigd heb ben, zoo noodig den groei van het eigen kind tegen te gaan, maardat die geest in Aaixlenburg nog zoek is.De be doeling ligt er dik op, n.l. dat door de Regenten van het B. Gasthuis de door ons "(W. G. K.) gevraagde subsidie was geweigerd. Waarom liet Uw verslaggever 'Jït alles weg? Onze vereeniging moest dus bij andere lichamen aanldoppen en het Burger Weeshuis verleende ons daarop een sub sidie van f 1250. in vergelijking met die welke hel Gast huis aan hare wijkverpleging verleent, is dat bedrag billijk. Ons ledenaantal iminers verhoudt zich (alleen te Aardenburg) tot dat van onze coilega, hel zgn. Groene Kruis als 5 4 en ook die voor ons gunslige verhou ding is sinds onze aanvrage verzonden werd, nog verbeterd: 5y? 4. Van bevoorrechting der Roomsche ar men is geen sprake, ook al niet, omdat iedereen, van welke gezindte ook, lid van onze instelling kan zijn. (Bij onze zustervereeniging le Sluis zijn reeds tal van niet-Katholieken aangesloten). Ieder, met een inkomen beneden f 1000.geniet gratis verpleging, dus eventueel natuurlijk ook andersdenken den. "U dankend voor de plaatsing, M. de R. Uw dw. L. P. NOLLET, Voorz. W. G. K. Aardenburg. Aardenburg, 17 Nov. '26. BEKENDMAKINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING SEISSINGEL. Burgemeester en Wethouders van "Mid delburg brengen ter openbare kennis, zulks ter aanvulling van huune openbare kennisgeving d.d. 12 November 1926 I dat de afsluiting van den Seissingel voor het verkeer met rij- en voortuigen en vee zal duren tot 1 Januari 1927; II dat, voor zoover mogelijk, do eigenaars en gebruikers der aan den Seis singel grenzende perceelen in de gelegen heid zullen worden gesteld deze met rij -of voertuigen te bereiken. Middelburg, den 16 November 1920. Burg. en Weth. voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzittet M. VAN DEB VEUR, Secr BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Van 15—17 Nov. Bevallen: A. G, de Groot, geb. Kerkhove, z. E. M. Schenk, geb. van de Sande, d. M. P. Lokerae, geb. de Kölc, z. J. 0. M. Jeelof, gob(. do Rijk, z. ■Overleden: L. de Rijke, 9 mnd., z. v. J. de Rijke en A. de Kuijper. Pt E. Knuijt, 59 j., geli. met M. de Back. L. Traas, 59 j., weduwn. van 0. J varf Ooslen. Ko udekerke. ..Wan 1—15 Nov. Ondertrouwd: J. Diour- iéin, 22 j. en W'. Schout, 21 j. 0. Zta- chariasse, 24 j. en J. Dekker, 20 j. Getrouwd: H. Raljeu, 25 j. en M. C. de Smit, 23 j. t Bevallen: A. de Kroo, geb. Gïdeianse, d. T. van Oeveren, geb van der Slik- ke, d. S. Huijsman, geb. Dekker, z. A. J". P. de Klerk, geb. Jobfse, df, B. Potappel, geb. Flohil', d. (levenl.) Goes. Ondertrouwd: P. Schwartz, 23 j. en ,T. 1'. Schouwenburg, 20 j. Bevallen: P. Capello, geb. Goeman, d. N. P. van Hese, geb. van Paassen, d. J. van Hoorn, geb. de Pan, z. Zierikzee. Van 4—15 Nov. Bevallen: M. M. Gunst, geb. Kristalijn, z. W. G. Schoonen^ geb. Lem'sofn, z. J. J. Tanis, geb. de Vos, d. A. m£ K. van 't Noordende, geb. Handels, d. J. de Kuijper, geb. de Wit, z. N, Leij- dekkers, geb. Bakker, z. Overleden: A. Aleman, 76 jong. z, Getrouwd: J. B. M. Boer, 27 j. en 0. J. Jongmaus, 24 j. BEVOLKING. In de eerste helft van de maand November aijn in de gemeente MIDDELBURG. Ingekomen G. Verheijke, van Ellewoutsdijk. Ne- derstraal O 109; S. van der Wijk, Renkum Brakstraat O 254, J. Goe man, Helder, Veersche wieg S 17; Mej. W. J. Biosschaart, Koudekerke, Koning straat E 187, A. van der Entle, ,0. en W. Souburg, K. Ileerengracht M 286; H. Bonnet. Wjjhe, Korte Delft F 14; H. Baljeu Koudekerke, KI. Vlaanderen M 167; AVJ. A. Keim. O. en Wi. Soubui#, Korte Gecre K 339; C. Clement, Oost- ka pelle. Ileerengracht M 27-28; Mej. M. J. J. van Eenennaam, Poortugaal, Noordplein M 292; Mej. M. J. Meeuw- se geb. Meyer, Goes, Zvidsipgel E 10c; A. J. Bierens Vlissingen, Veersche weg T 248; G. H. yaji Dongen, Bergen iop Zoom. Zusterstraat I 73; Wpd. P. Louwerse, Meliskerke, Segeersweg V 99; J. J. Snoep. Goes, L. Gortstn3at K 32; W. M. van Wage, Opperdoes, Hoog straat I 1133; Mej. 14. Ariesen, Heieren, Veersche singel S 123,; L. A. van de Va te Koudekerke, Noordsingel R 61; C. J. Gunter, Vlissingen, N. Oosterschestr. N 109; G. Th. Roovers, Tilburg, X. Delft Bi 152, A. Compeer, 's 'Graven- liage Bogardstr. D 33; Wied. S. Kentiu, Vlissingen. K. Noordstr. E 11; J. IX Hl A. ICoevoets Bergen op Zoom, Langeviele K 382; F. J. van Beeck Vollenhoven, Paramaribo, Loskade P 266; A. Cop- poolse. Vrouwepolder, Kromme Weele K 107. Ver t ro kken: Mej. G. S. van der Meij, Koepoortslr. N 29, naar 's-Gravenhage; H. Ludema, L. Delft B 129, Vlissingen; K. Schout, N'oordweg R 13a, Koudekerke; A. de Wolff, Koestraat K 40, Rotterdam; A. Mijnheer, Emmastr. W 18, O. en Wi. Sou burg; A. J. Berenpas, Vlasmarkt K 153, St. Laurens; J. Gabrielse, Gravenslr. I 197, Hilversum; mej. W. Codes, K. Noord- straal E 4, Woerden; F. W. de Bukviel, Uederstr. O 188, Rotterdam; K. Schutter, Pijpstr. N 216, Schiedam; L. Harpe, Na dorst S 253, Vrouwepolder; P. F. van Koepon, Vliss.slraat K 43, RotterdamTh. van Sorgo, Sleeperssingel Q 189, Rotter dam; mej. A. A. Gudde, L. Burgt U 101, Zierikzee; mej. wed. P. Zuijdweg, Jasmijn straat W 164, Vlissingen; mej, A. Louws Kl. Vlaanderen M 164, Waardingen; J. Marijs, K. Singelstr. O 289, Koudekerke; jhr H. J. van Adrichem Boogaert, Mol straat N 20, Oostkapelle; wed. J. Ver meulen, Korendijk P 73, Alkmaar; A. van .Geilen, Bollinkstr. G 166, Schoonhoven; mej. J. P. Lam, Koepoortstr. N 29, Wee- nen. Jn de eerste helft der maand Novem ber zijn in de gemeente KOUDEKERKE I ngeko men: K. Schout met gezin, E 68, van Middel burg. M, de Pagler, D 16, van Oost kapelle. M. L. van Burg;, D 1, vajnj Ouwerkerk. A. Leinse met gezin, 0 34, van Scrooskerke (Wi.) 0. M. J. Over- beeltc, A 85, van Middelburg. A, Sturm, mét gezin, D 31, van Aagtekerke. J. Marijs met gezin, 0 8, van Middelburg. Vertrokken: L. A. van de Vale van E 67 naar Mid delburg. W Ova, van B 50 naar Mid delburg. H. Baljeu, met gezin, van E 19 naar Middelburg. L D. Suringar, van D' 1 (haar Zeist. J. 0. 0. van Loo4 van D 79 naar Poortugaal. S. van Keu len, van E 158 naar Domburg. W'. J. Bosschaart, van C 32 naar Middelburg. G. J. Hoek met gezin, van A 181 naa^ Nunspeet. J. J. de Biruijne met gezin, van E 166 naai' Middelburg. J M. Wal- Jemsen met gezin, van E 169 naafr Middel burg. GOES Ingekomen: M. J. S. Bleiker, leer/, ana/ys/e. van Schoondijke. Kleine Kade 1 M. Snoep; bakkersknecht, Schore, Lange Kerkstraat 19 wed. Van der Klooster, geb. Den Haan, zonder beroep, Rilland Bath, 'sH. H. kinderendijk 63 E. J. Maartense, geb. De Gruijter, zonder beroep, Elle- Woulsdijk, Piccardlslr. 28 C. L. van Osch, landmeter, Engwirden, Wijngaard straat 13 L. J. C. Belzer, ambtenaar, N. S., Eiudhoven,Piccardtstraat 80 P. A. Blanker, expediteur, Middelburg, De Ruijtcrlaan 80 F. J. Boone, han delsreiziger, Oudelande, Groote Kade 30 P. C. Hubregtse, klerk gasbedrijf, Middelburg, Groole Kade 4 E. Ivrijn- sen, geb. Fruijlier, zonder beroep, Roo sendaal, Piccardtslraal 46 M. P, Kra mer, winkeljuffrouw, Korlgene, Piccardt- slraat 41 J. Dorrepaal en gezin, spoor wegarbeider, Kloetinge, De Ruijterlaan 66 W. F. J. M. Vienings, onderwij'» zcres, Nijmegen, Weslwal 24 P. Li Schipper, chauffeur, Wemeldinge, Lan ge Vorslstraat 33 Iz. van Boven en gezin, mcchanicien, Wemeldinge, West- wal 44 AI. J. Cornelisse en giezin, Rotterdam', St. Jacobstraat 36. Vertrokken: Joh. Verschuure en gezin, bakkers knecht, naar Kloetinge A 4f L. Schrij ver, horlogemaker, WissenkCrke J. W. H. Keijzer, leerares industrieschool, Groningen, Brugstraat 7a M. J. dé Dreu en gezin, gasfitter, Wemeldinge J. Af. de AVilde, stuurman, Vlissingen, Koudelcerkscheweg 79 J. P. AI. de Witte, winkeljuffrouw, Gouda, Turf markt 87. EteetrUche Drukkwij G. W. den Bmv, MUcMUB*.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6