KUNST EN WETENSCHAPPEN. Bekl. beid. De Leeuwciihoektilm. Half September 1925 was het 250 jaar geleden, dat Antony van Leeuwen hoek de vrijlevende oerdierljes in het zoete water ontdekte en beschreef, waar aan hij den eerenaam ..Vader der pro- tozoöiogie" te danken heeft De Koninklij ke Academie van Wetenschappen heeft deze ontdekking in een plechtige zitting herdacht en bij die gelegenheid den bac terioloog dr d'Herelles de Van Leeuwen hoek-medaille uitgereikt Men heeft nu deze gelegenheid te baal genomen om het leven en werken van dezen pionnier der micrografie na der lot hel Nederlandsche publiek te brengen en daartoe is een film tot stand gebracht, die reeds op verschillende plaatsen is vertoond en soortgelijke ver schijnselen te zien geeft als eenige jaren geleden die van Prof. Siedentopf Het eerste deel van de voorstelling is 'gewijd aan historische bijzonderheden (omtrent het leven van Van Leeuwenhoek, vergelijking tusschen opnamen met zijn microscoop cu met het moderne, en eindigt met een aantal prachtige micro filmopnamen naar kristallisaties van Aiuiu, Salpeter en Salmiak. Zeer fraai ziet men op deze opnamen liet langzaam uitgroeien van deze kristallen tol prach tige vormen. Het tweede deel begint met de oer- diertjes en bacteriën door v L. ontdekt Men ziet op de film de diertjes zich verzamelen en verdringen om een lucht bel in het preparaat, uit behoefte aan zuurstof. Men krijgt bacteriën van een Meter grootte te zien Bij de opname van Pan toffel- en Klokdiertje ziet men hoe dit laatste zich gedraagt bij voedselopname als cr gevaar dreigt In het derde deel worden veel diertjes uit het slootwater vertoond met hun ver schillende levensuitingen: liet Mosseldier- Ije, ltcl Schippertje, de Xpiraalmond liet Tronipetdierlje, hel Halsdiertje, het 'Kogeldiertje en eindelijk de in het darm kanaal van den kikvorscli levende zweep- diertjes en wimperdiertjes. In het vierde deel verschijnt de voort planting door knopvorming van de zocl- waterpoliep, het kloppend hart van de (watcrv'loo en d© levende jongen in de broedholle, de ontwikkelingsgeschïedcni.' van de steekmug, waarbij het wonder Van het uitkomen der pop, en eindelijk 't azijnnallje met jonge aaltjes in het moe- derdier. In het vijfue deel worden de zaaddier tjes vertoond van kikvorscli en slier, verder de bloedsomloop bij kikvorschen kikkerlarven en aal Men ziet de bloed lichaampjes door de aderen slroomen en zich met moeite door de nauwe haarva ten wringen. De film 'eindigt met een reproductie naar het handschrift van v L. in een Album Amicornm „Door Ar'beyt en Naar- sligheyt komt men tot Snaken, die men le vooren onnaspeurlyk aglen." Zooals we reeds vroeger meldden, zal deze film alhier vertoond worden in een 15 Dec a.s te houden bijeenkomst van het Natuurkundig Gezelschap voor leden en gcintrodueeerdeu. RECHTZAKEN. ,,0, neen. Ik deed hot uit lollig- De officier van justitie wees er op, dat de verdachte, die nog in een drie- ■igen proeftijd verkeert, na dit feil dus drie maanden gevangenisstraf, waar toe hij destijds, ter zake van diefstal1, voorwaardelijk werd veroordeeld, uil zal nieten zitten De officier vond deze daad van dierenmishandeling hoogst ern- eischte 3 weken gev straf. De politierechter veroordeelde den wreeden hakkersknecht tol f 50 boete, bij niet (betaling- te vervangen door 25 dagen hechtenis. Bij den lieer L. te Heinkcns- and is vlekziekte onder de varkens geconstateerd. LEGER EN VLOOT. Hel bekende militair bar ukken kamp de Vlasakkers le Amersfoort zal binnen kort door den ontvanger der Registratie aldaar onder den hamer worden ge bracht. Door den officier van justitie lej Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der rechtbank l© Middelburg van 9 November j.l., waarbij F. J B 46 j., werkman te Sas va(n Gent, ter zake van poging toit diefstal le Sas van Gent op 1 September j.l veroordeeld Lot een gevangenisstraf een maand voorw. mot een proeftijd 3 jaar. Bij Kon. besluit is aan G J. Be ij er le, op zijn verzoek, met ingang van 15 Nov, a.s eervol ontslag verleend uit zijnj be trekking van kantonrechtcr-plaatsvervan- ger in het kanton Oostburg, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bi wezen diensten. De rcchtbaus te Rotterdam deed uitspraak in de zaak ran den onderwij zer M. tegen hel It. K schoolbestuur Gouda. Het betrof den cisch van den onder wijzer om tcrugga\e van z i. tijdens de mobilisatie onrechtmatig ingehouden sa laris Door den kantonrechter le Gou da werd destijds de eisch van geïnti- niiteerde toegewezen. De rechtbank be vestigde het vonnis van den kantonrech ter, behalve wat betreft de verhooging wegens le late uitbetaling van het salaris. JHet schoolbestuur moet dus aan geiiili miteerde betalen het ingehouden salaris fcd pl.m. f 1000, Icrwijl de T 500 schade vergoeding vervalt. Een 18-jarige bakkersknecht Baarn stond voor den politierechter Utrecht terecht, verdacht van mishan deling van een duif. Bij een verkooping in Baarn had de man twee duiven kocht; van één der duiven stak hij den kop in den mond, en hij klemde halsje tusschen de tanden. Het arme dier. op die wijze aan zijn eigen gewicht hangend, fladderde eenige oogenblikken voor iiet gelaat van zijn wreeden eige naar liet was zijn bedoeling om de dui ven te klachten en hij nam een zakmes en sneed, langzaam zagend met hel bolle (mes, de duiven den kop af. Politierechter: „Hoe kunt u toch zoo wreed zijn, begrijpt u niet wat voor af schuwelijke pijn u die duiven heeft ver oorzaakt?'' Beklaagde „Och ilee Politierechter- „Waarom deed u dit toch, u was zeker dronken?" Sitoebondo, p. 10 Nov. n.m. 7 u. Onw- sant .Batavia n. Rotterdam. Slamat 11 Nov. v.m. 10 u. t» Mar seille, Rotterdam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Leerdam 11 Nov. n.m. v. Corunna, Naw Orleans n. Rotterdam. Noordam, p. 11 Nov. 8 ti. n.m. Lizard, Rotterdam n. NewvYork. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Tabletten, behooren vóór het gebruik in een glas water opgelost te worden, want aldus werken zij sneller en beter. Zij zijn een weldaad tegen velerlei pijn. Onovertroffen is de uitwerking bij hoofd- en kiespijn, rheumatiek, len denpijn, jicht, verkoudheden, neuralgie, enz. De origineele verpak king moet voorzien zijn van den oranje het kruis. De Zender Schevening©n- Haven en de radio. De directie der telegrafie meldt: Zooals uit de desbetreffend© persbe richten bekend is, hebben dezen zomer proefuilzendingen plaals gehad met ra diotelefonie op een golflengte van 1950 door het station Scheveniugen-haven aartoe werd gebruik gemaakt van den idaar aanwezigen 5 K.W, lampzender, elke voor telegrafie dient, doch ook oor telefonie is ingericht. Het doei van deze proeven was na te an, in hoeverre een eventueel te Sché- eningen te plaatsen telefoniezcnder hin derlijk zou zijn bij den ontvangst van ver schillende omroepstalions. De nieuwe zender zou moeten dienen 'oor het uitspreken van zakelijke be richten, zooals dit thans met den zender op de effectenbeurs Le Amsterdam1 ge schiedt. Opstelling van den zender in Scheve- ningen biedt bijzondere voordeelen .om dat localiteit. masten en personeel voor de bediening aldaar reeds beschikbaar zijn, lerv ijl de goede, geheel in kabel gebrachte telefonische verbinding met de belangrijkste centra .des lands eveneens an belaug is. Aan allen, die door het zenden van apporten of het houden van besprekin gen hebben bijgedragen lot het verkrij- •n van een inzicht in de mate van sto- ing, welke door het lelefonieslation zal worden veroorzaakt, komt een woord van dank en waardeering loe voor de moei te, welke zij zich hebben willen ge troosten Het resultaat van de proeven dat zij, die in de onmiddellijke omge- g van den zender wionen, niet geheel verhelpen bezwaren zullen oudervin den bij het uitsteinmon van de telefonie Scheveningen-havcn, doch dat zij. die in de verst van den zender verwijder de deelcn van de stad wonen, bij gebruik een goed ontvangtoestel, daarbij geen hinder zullen ondervinden. Voor de tus schen deze grenzen wonende ontvang zullen de Hiivcrsumsche omroep even- de uitzendingen op golflengten 200 tol C00 Meter zonder bepaalde hulp middelen ongestoord kunnen worden ont vangen en zal ook de ontvangst van de Voornaamste buitenlandsche lange-golf- stalions mogelijk blijven, vooral indien op 1950 M. afgestemde zeefkring met betrekkelijk groole capaciteit kleine zelfinductie in de antennes wordt gepiaatst. Thans is definitief besloten tol het plaatsen van den nieuwen zender Scheveniugeu. Verwacht kan worden, dat tegen hel einde van dit jaar de noodige afstemproeven enz. zullen genomen wor den en dat de zender 1 Januari indienst zal gaan. De energie en de diepte der modulatie zullen niet sterker worden genomen dan noodig is om het gesproken woord door het geheele land goed te doen opnemen op een lamptoeslcl met versterker De uren van uitzending zullen nader worden bekend gemaakt De golflengte zal dezelfde zijn als die yan het beursstation, n.l. 1950 M. Indien 'de besluiten van de hel volgend jaar te Washington le houden conferentie dit toelaten, zal getracht worden, de golf lengte verder van die der voornaamste omroepstations af te brengen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De Wassenaarsche brandweer is Woensdagavond gealarmeerd voor een uilslaanden brand op den Papevveg. De kippenmesterij en -slachterij van de lir- T. II. S. bleek in brand le staanf De arme dieren, die binnen ten prooi waren aan zengende vlammen en verslik- kenden rook, schreeuwden en kakekleij in liuu doodsangst zoo hard dat het van uit de verte reeds te hoorcn was. -Niets dan de kale muren bleven slaan. Ruim 500 kippen kwamen om. De politic stelt een onderzoek in naar de oorzaak van den brand. Naar de Maasb. vernooint is reeds gister het meerendeel der Amsterdam beslag genomen bescheiden van Witte Stad" door de politie uggobracht liet onderzoek en dus ook de inbeslagname betreft.uitsluitend de vraa, of do premieleeningpn van „De Witte Stad" al dan niet in strijd) zijn met do Loterij wet. In afwachting van die ba- beslissing ,die zeer waarschijnlijk pas na •en groot tijdsverloop zal vallen, wordt het bedrijf op do gewone wijze voortgezel. Woensdagmiddag reed con met paai den bespannen petroleumwagen van de Mij De Automaat over den onbewaaklon overweg te Meldcrslo( gom. Horst), juist toen de trein passeerde. De wagen werd ingereden en totaal versplinterd. Voer man en paarden bleven wonder boven wonder ongedeerd. Bij hel binnenkomen in de haven te Medemblik van den klipper „Rival" uit Zwartsluis, werd bij hel aanhalen van de sleepboot den Kiieèht een voel afgckneld. De man viel te water. Hij werd opge haald en in ernstigen toestand naar liet ziekenhuis le Hoorn overgebracht. Ind. Stoomvaart! ij nen Venezuela, 11 Nov, to Amsterdam Indié. P. C. Hooft, 11 Nov. te Genua, Batavia n. Amsterdam. Radja, 11 Nov. te Port Said, Am sterdam n. Java. Saparoea 11 Nov. v. Port Said, Bata via n. Amsterdam. Grotius 10 Nov. le Southampton, Am'r slerdam n Batavia. Jan Pieterszoon Goen, 11 Nov. v. Suez, Amsterdam n. Batavia. Kangoan, p. 11 Nov. Gravesend, Londen n. Java. Koningin der Nederland,en 9 Nov. te Sabang, Amsterdam n. Batavia. Riouw, 10 Nov. v. Padang n. Amb sterdam. Rotti ,p. 9 Nov. Peniche, Batavia n. Amsterdam. Het 3-jarig dochtertje van R. te Nij megen dronk uit een fleschje met lysol. Het kind kreeg ernstige inwendige brand wonden. Men vreest voor haar loven. Bjj het grintlossen uit een schip l» Zwolle brak de giek .en stortten twee be laden manden op het hoofd van den ar beider W, "V. Hij viel op het ijzeren schip en vandaar in het water. Wel werd hij daaruit gered, maar hij overleed spoedig. Een jongen werd door de manden zoo danig getroffen dat hem twee vinger werden .afgekoeld. Te Nieuw-Vèquep waren Dinsdag twee metselaar bezig met het opladen van houten schotten, afkomstig van een keet. toen door een rukwind een dor schotten van do auto viel. Beide mannen goraakten er onder. Een hunner werd slechts licht gekwetst, doch zekere Fr. werd zwaar aan hot hoofd gewond. Te Wjnnevveer (Gron.) is de vrouw van schipper N door den noorden wind overboord geslagen en bekneld geraak tusschen schip en oever. Zij moest in hel ziekenhuis le Groningen worden opge nomen. Tc Emmerik heeft naar de Tel. meldt, een tramwagen vier Nedorlanders aange reden een van hen is gedood on twee an, deren zijn levensgevaarlijk gevtond. De be stuurder is gearresteerd. In oen school in hot Zwitserscho dorp Tagerweilen klonk op een gegeVen oogenblik midden onder de los, een schot. Een der leerlingen bleek door een revolver kogel aan het been gewond. Do onderwij, zer stelde een onderzoek in. Eon der andere kinderen had wat onvoorzichtig met een revolver gespeeld, die in zijn broekzak zat. Kwade gedachten bestorm: den den onderwijzer. Hij fouilleerde allo kinderen en uit de zakken van niet minder dan negen hunner kwamen gela,- den vuurwapenen' te voorschijn! Te Magliana bij Rome Ls een reus achtige meteoorsteen gevallen, die een gat van 45 M. in den grond heeft ge boord. Men zal h&ui uitgraven en naar Rome vervoeren, waar bij aan den paus aal worden aangeboden. Het bestuur van het Western Oog heelkundig Instituut te Londen heeft be kend gemaakt, dat de chèque van 20.000 p. st„ waarmee het de vorige week ver blijd was, ifls zijnde de helft van het benoodigde bedrag voor de op 'de richten kliniek, gebleken is valsch te zijn. Zij was onderteekend E. Hammond of Ham mer Leeds, maar niemand van dien naam beeft op de aangegeven bank een tegoed. Een legervliegtuig is 'tegen een berg kam van den South Mountain, 25 K M. ten Westen van Gettysburg (Pennsylva nia) gevlogen en te pletter gevallen, waarbij de twee inzittenden om het le ven kwamen. De inwoners van het dorpje Etusson bij Nantes werd tegen halfzes in den morgen gewekt door een geweldig lawaai, dal bleek voort te komen uit de electrir sclie leidingen in de "huizen. De plaatse lijke hoefsmid, die belast is met hot toe zicht op de lichtleiding, onderzocht ter stond den toestand. Hij constateerde, dat door ©en defect in een der transfor matoren de stroomsterkte was gestegen an 120 tot 10.000 volt^Iiij trachtte den stroom uit le schakelen, doen hij werd driemaal tegen den grond geslagen, eer hij daiarin slaagde. Een vrouw, die tracht te een lamp naast haar bed aan te draaien werd gedood. Uit de Yer. SLaiten is een nieuwe modegril naar Londen overgewaaid. Maandag verscheen in een van de schouwburgen een brunette met glad ge streken jongenskapsel waarvan één kral op het voorhoofd geplakt was, gedraaid in den vorm van den eersten Ietter van haar voornaam. Het nieuwtje wekte veel bekijks vooral hij de vrouwen in de zaal. Of het echter veel navolging zal vinden slaat le bezien. Men moet een matbleeke tint en heel donker hsar hebben wil de letter op hel voorhoofd goed uitkomen en een pittig effect maken. Er zullen dus niet veel vrouwen zijn, die er zich aan wagen kunnen. DE MOORD IN DE ASTERSTRAAT TE ROTTERDAM. Omtrent den moord die Zaterdagavond! in de Asterstr. neel't plaats gevonden, en waarvan de politie tot Woensdagavond de dader niet had kunnen vinden is een groote wijziging gekomen, zooals we in de tweede oplage van ons vorïg num mer nog kort konden melden. Een havenarbeider heeft op een der jolitiebureaux het volgende verklaard Ik aen er bij geweest dat de Ruiter een caféhouder, die reeds Zaterdagavond als verdacht van den moord was aangehou den .doch later weer op vrije voeten werd gesteld, den havenarbeider Roingoud heeft doodgesclioten. Zaterdagmiddag liep ik in do Violierstraat Wij groeten elkaar, doch spraken verder niet. Ik vervolgde mijn weg, en kwam later in de Astorstraat. Daar zag ik den caféhouder wear loopen met e©n man ,dien ik niet kende. Het tweetal was in twistgesprek. Waarover 't ging hoorde ik niet. Ik passeerde hon en bleef een oinde verder voor een winkel staan, met de bedoeling het tweetal in do gaten te houden. Plotseling haalde tóen de R. iets uil zijn zak, en onmMr' dollijk daarna hoor<le ik schoten knallen' Ik was in de overtuiging dat 't een grap' Toen ik evenwel bij den man kwam,' die op den grond Lag, zag ik dat hij bloedde, en begreep dpt 't ernst was -ge,- weest. De dader had) zich "toen al ver wijderd ,en ik besloot aanvankelijk om niets te zeggen en alles maar voor ma te houden. bon echter ongerust geworden en besloot tenslotte naar de politie te gaan. Na deze verklaring liet de commissaris van politie onmiddellijk den 35,-javigen caféhouder F. de R., in zijn woning aan do Nassauhaven arresteeren. Op hot bu reau Nassaukade werd hij verhoord. Hij bleef echter pertinent ontkennen, iets met den moord tc maken te hebben. De politie is evenwel overtuigd thans den juisten dader te hebben gearresteerd. Fisk. Hot volgende citaat zal wellicht de zen en genen belang inboezemen ,.Een der oorzaken", schrijft dr. Fisk, waarom ongehuwde mannen zoo laag gelaxeerd worden, is in elk geval het gemis eener stijfhoofdige, mopperende, maar toch welineenende echtgenoole, in het pogen, om tocii zijn zin door te drij ven, moet de man steeds weer zijn ge heele ,,ik" bepalen en deze peri|tidiek-te- rugkeoreude strijd beteekend een soort verjongend verfrisschingsbad de vrouw hier gebruikt dr. F. wei een typiscne vergelijking! is de snoek, die den kar per telkens weer opjaagt, hetgeen dezen wel ten goede komt. Het is in het geheel niet verwonderlijk, dat vrijgezellen veel vroeger sterven dan hun broeders, die na de goede zorg hunner echtgenoot©, zachtjesaan bet einde van hun leven na deren. „AUTO-FLIRT." Mevr. W. Wijnandts FranckenDysar rinck schrijft in „De Vrijheid": Allerdroevigste berichten ontvangen we over de ervaringen in de tehuizen voor ongehuwde moeders, die het Heilsleger in de Oostelijke Staten van Noord-Amcri- ka in de laatste jaren heeft opgedaan. Terwijl vroeger, d. w. z. nog in het be gin van deze eeuw de meeste aanslaande kraamvrouwen niet zoo heel jong meer waren en veelal met volle bewustzijn haar weg gekozen hadden als „de gemak kelijkste" maner om aan geld le komen, is nu een groot deel va,n de 15 inrich tingen, die liet Leger heeft, met school meisjes 'gevuld. Niet minder dan 42 per cent der opgenomen zwangcren zijn meisjes van middelbare ja zelfs lagere scholen. De gemiddelde leeftijd van 16 jaar wijst er reeds op dat er ook moe dertjes van 11 en 12 onder zij'n. Van de 169 schoolgaande meisjes, die in de laatste twee jaar werden opgenomen, danken 137 haar droevig lot aan een ..auto-flirt", veelal met een tevoren haar totaal onbekenden man. die haar op weg van school voor een tochtje uitnoodigde. Om dit te begrijpen mag ik er wel even bijvoegen dat het in de meeste gevallen vriendelijk en zonder bijbedoeling aange boden. „Give you a lift?" in de Vereenig- de Sl3ieii heel gebruikelijk is en gaarne aanvaard wordt. Van het Nederlandsche of wil men Europcesche egoisme van den doorsnee autobezitter heeft men daar geen voorstelling. Met da,t al zijn derge lijke uitwassen wel heel afschuwelijk. De meisjes ziju zeker niet altijd „verdorven" hel komt voor dat haar eerste vraag is of haar scnoolboeken mogen komen, zoa dat ze toch niet bij de kameraadjes in haar klasse acuter komen en een der di rectrices der tehuizen bericlüle over een twaalfjarige die tot aan den avond voor haar bevalling trouw over haar school boeken zat. De ochtendbladen brengen echter liet bericht da,l de R. een volledige beken tenis heeft afgelegd. De aanleiding was volgens hem, dat R. ongeoorloofde be trekkingen met zijn vrouw onderhiel^ zich daar openlijk liet voor staan. De R. was hem nu toevallig; tegengekomen, en heeft 'hem voor de zooveelsle maal verweten, dat hij zijn gezin ongelukkig had gemaakt Reingoud trok zich hier niet veel van aan en liet zich zelfs eenigszins spottend over de zaak uit, waardoor De R. opeens zoo driftig is geworden.d3t hij zijn revolver trok en zes schoten op zijn tegenstander loste. Hij liep den laalsten tijd altijd ge wapend omdat hij zich wilde verdedigen, als hij werd aangevallen. De laatste maanden had Reingoud. die sterk en ge spierd was, hem al enkele malen lastig gevallen. Na R.s dood heeft De R„ naar hij be weert. ,geen rustig oogenblik meer gehad. Het wapen heeft hij' in de Maashaven ge worpen waar het gistermiddag opge- vischt is door de politie. Nai Zaterdag is De R. bijna voortdurend dronken ge weest .om in een roes vergetelheid le vinden De R. verklaarde tenslotte, dat zijn be kentenis hem had opgelucht en dat hij blij wps z'ïju daad bekend te hebben. DE LANGEREN LEVENSDUUR VAN GETROUWDE MANNEN. .Huisarts" bespreekt in „De Tijd" een artikel van een bekenden Amerikaan dr. BEKENDMAKINGEN. AANSLUITING GEMEENTELIJKE RIOLEERING. Burgemeester en "Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis; I. dat zij, met betrekking tot de inge komen verzoeken iom aansluiting van per- ceelen, die thans reeds kunnen \yorden aangesloten op hel in de Gemeente aan wezige rioolbuizennet, doch tot heden nog niet werden aangesloten, hebben be sloten de uilgaven voor straatwerk van hel hoofdriool af toit de grens van eeiol aan te sluiten perceel, alsook die voor hel maken der opening in hel hoofdriool op de plaats, waar de huisleiding wordt .aangesloten, voor rekening van de Ge meente le nemen';i II. dat zij, die reeds een verzoek, zooals sub I bedoeld, hebben ingezon den, omtrent de uitvoering zich hebben le wenden lot het kantoor van Gemeente werken (Sladsschuur) III. dat eigenaren van perceelen, zoo als onder I bedoeld, welke Lol lieden nog geen verzoek om aansluiting deden, bij dezen alsnog tot uiterlijk 1 Januari 1927 in de gelegenheid worden gesteld om van de gunstige, onder I vermelde be palingen gebruik te maken, mits zij vóór laatstgenoemden datum schriftelijk ver zoek tot aansluiting doen aan Burge meester en Wethouders, onder nauw keurige opgaaf van de perceelen met bij voeging van de namen der straten en huisnummers; IV. dat het bovenstaande niet geldfl voor in aanbouw zijnde perceelen of ten aanzien van tol 1 Januari 1927 te ver- Icenen bouwvergunningen. Middelburg, den 9 November 1920. Burg. en Wetli. voornoemd, DE VEER, Lo. 'Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. - HINDERWET. Burg. en Weth. van Middelburg maken bekendl dat bij hun besluit vau heden aan de firma DEN BOUWMEESTER BOBSIUS EN VAN DER LEIJé te Middelburg en zijne rechtverkrijgende voorwaardelijk vergunning is verleend tot oprichting van een electrische houtbewerkingsinrichting in perceel, kadastraal bekend gemeente Middelburg, in Sectie 0 no. 2231, plaatse lijk gemerkt wijk P no. 3, gelegen ,aan| den Kousleenschen Dijk alhier. Middelburg, den 9 November 1926. Burg. en Weth. voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Drukkarij G. Wl MWdeltoWft.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6