van den steun zooals het door den raad op 27 October is vastgesteld, maar verder ook, dat men minstens 52 weken in da gemeente moet wonen en aldaar niet werkloos zijn gekomen, zulks om te voor komen, dat personen van de buitenge meenten zicli hier vestigen in de hoop zoo steun te krijgen De overige artikelen bevatten o.a nog de bepalingen, dat van de inkomsten, van den steunaanvrager zelf 2/3 on van de leden van diens gezin i/s 'n mindering wordt gebracht op zijn steun, dat slechts een lid van het gezin voor steun in aan merking kan komen, dat de steunbedra gen worden vastgesteld door de „Com missie voor Steun verleening" of een uit haar midden aan te wijzen z.g. „kleine commissie". Dat onverzekerden en mel- rechthebbenden 6 wachtdageu moeten doormaken, wat spr. billijk acht, om dat ook werkloozen, die verzekerd zijn, dit moeten doen. Ook wordt bepaald dpt de steun met f 2 per week wordt vermin derd voor hen, die niet kunnen aantoio- nen, dat zij de laatste twee jaren min stens 78 dagen gewerkt hebben, dat geen ondersteuning wordt verleend aan werk- looze arbeiders, die den 65-jarigen leef tijd hebben bereikt. Van meei' beteekenis is art. 12, dat be paalt, dal hoogstens gedurende 26 weken m één kalenderjaar ondersteuning wordt verleend, wat voor transportarbeiders 13 weken is, terwijl kleermakers tusschen 15 November en 15 Maart steun erlangen, üij, die 3 jaar achtereen telken jare ten volle gedurende die termijnen ondersteu ning genoten, worden naar het B. A. ver wezen. De spreker stond bij dit artikel iels langer stil en wees er op, dat 26 weken met zoo erg is als het lijkt, want men heeft toch eerst uit een werkloozen- kus getrokken en af en toe vindt men toch weer wel eens werk, al is hel maar tijdelijk. De regeling moet zich zooveel mogelijk bij den bestaanden toestand aan sluiten. Het geldt hier ook een groote verantwoordelijkheid voor de vakvereeui- gingen. Hel verdere van het reglement loopt over de controle vanwege het bestuur en de organisaties en over de redenen waarom de steun kan ophouden. Aan het einde van de mededeelingen over deze regeling wees spr. er op, dat men toch voor alles moet trachleu werk te vinden. (Applaus). De regeling kan z.i. met die van an dere gemeenten gerust vergeleken wor den. Uitkeeren van vol loon bij werk loosheid is een utopie, er moet een prik kei blijven om aan het werk te gaan en men moet niet vergeten, dat al het geld voor den steun moet komen van de be lastingbetalers, dus ook mede van de arbeidersklasse. Spr gaat nu na wat de werklooslieidbestrijding aan de gemeente kost. Dit jaar is dit reeds f23.500 voor werkverschaffing, f20.000 voor steun en f 15000 burgerlijk armbestuur, is f 58.500, of een achtste van den II. O. ad f 425.000. Als men de uitkcering door het B. A aan behoeftigen ad f80.000 er nog bij telt, wordt het Vs van den H. O. Spr. zegt dat er een grens is wat kan worden betaald, al heeft de werldotoze zeker recht op steun en is het een mccnschapsplieht de slachtoffers der sa menleving te helpen. Maar waar de on dersteuning alleen op de gemeenten rust. betalen vele in de buitengemeenten er niets aan en wordt alleen gesteund waar de democratie ver genoeg is doorgedron gen. Maar ook de werkgevers moesten betalen en spr. wijst op de Vitritc Works, die weer nul op het request gaf, het is een schande, dat zulk een lichaam niets betaalt. Er worden 150 tot 200 personen ontslagen, en toch krijgen de aandeed houders vette dividenden, wel een be wijs dat er toch iets niet goed zit. Er moet nu eindelijk toch eens een wet komen die de werkgevers verplicht mede te betalen aan de werkloosheidsverze kering en daarnaast de gemeenschap. Nu zendt men de arbeiders weg en heeft men ze weer noodig, dan roept men ze maar weer terug. Met de meelfabriek heeft men getracht tot een wachtgeldre geling te komen, waarvan volgende week. bij het stopzetten van de fabriek, de ia- voering te wachten staat, als de directie teekcht. Alle gehuwde werklieden, die ontslagen worden krijgen max. f 1.5 per week, hiervan belaalt dan de directie f 7.50 en hel rijk en de gemeente samen de andere helft. De rijksdienst heeft er echter nog bezwaar tegen, dal vele niet- georganiscerd zijn bij de Meelfabriek. Door bemiddeling van het gemeentebe stuur is toegezegd op te wekken lot or ganisatie. De regeling duurt voorloop^ maar tot 31 December en zijn er dan nog niet genoeg aangesloten, dan is het de vraag of het rijk er nog mede voort zal gaan. De betrokkenen dienen zich nog deze week te organiseeren, daar zij an ders werkloos zijn geworden en niet meer worden aangenomen. Spr. wijst er eten op. dat 'bij het ma ken van buizen de daarbij werkende beiders. ofschoon zij zicli nog uooit met cemenlwerk hadden bezig genouden ge loond hebben wat te kunnen prestee ren Verder wordt bij aanbestedingen steeds als voorwaarde gesteld, dat Middelburg- sche arbeiders voor moeten gaan. Dc werkverschaffing kan ecliter maar ten deele In de behoefte aan werk voorzien en dan nog slechts met 6 weeksche ploe gen. Voor het voorjaar wordt getracht met steun van het rijk grootere werken te doen uitvoeren. Spr. verklaart zich gaarne bereid zoo gewenscht nog meer inlichtingen le geven, maai' hoopte in het beknopte overzicht duidelijk te zijn geweest. (Applaus.) Door een der aanwezigen werd ge vraagd waarom hij en Snderc inwonende zonen niet gesteund worden, de vaders kunnen hun altijd toch geen eten blijven dan zouden zij het huis uit moeten. Een tweede persoon vroeg o a,. of de werklieden van de meelfabriek die bo ven 60 jaar zijn en zij, die buigen Middel burg wonen ook ouder de wachtgeld regeling zullen vallen De lieer Koning uit Vlissingen acht het onbillijk dat voor de transportar beiders het maximum aantal weken maar 13 is te meer waar vele \verklo(ozen uit andere vakken transporlwerk gaan verrichten en de leans op werkloosheid weer komen vergrooten voor de vaste transportarbeiders. 'De heer D. Sanderse uit Koude- kerke Iiad ook over de transportarbei ders willen spreken, doch wil nu dank brengen aan het gemeentebestuur van Middelburg voor de getroffen regeling en hoopt, dat andere gemeenten het zul len volgen en hun conservatief standpunt op zijde zullen zetten. Spr. vraagt nog wat een gangbaar loon wordt genoemd en wijst ook op de onbillijkheid, dat als bijv. een vader boven 65 jaar samen woont met een zoon van 40, en eerst ge noemde geen steun krijgt om dat hij le oud is en de tweede omdat hij inwonen de. zoon is. De heer wethouder O n d e r d ij k zegt niet bereid te zijn over alle onderdeden te gaan debateeren. dat is reeds in de crisiscommissie gedaan en liet reglement is het resultaat daarvan. Wat betreft het geval genoemd door den heer Sanderse zegt spr dat dan de zoon van 40 jaar natuurlijk kostwinner is. De inwonende zoons kan men niet steunen, omdat dit door Ged. Staten niet zal worden goed gekeurd en nergens ook niet bij het rijk gebeurt. Alle werkliipden van de Meelfa briek behalve dc toezichthoudende en het kantoorpersoneel, vallen onder de wachtgeldregeling, doch voor hen, die builen Middelburg wonen zullen ook de betrokken gemeentebestuuren moeten helpen. Spr. vertrouwt dat dit zal gebeu ren en is overtuigd, dat ook de raad van Middelburg de regeling wel zal goedkeu ren ten opzichte van de Meelfabriek. De transportarbeiders doen het bests zich tol den rsad te wenden als zij mceneu onbillijk behandeld le zijn. Spr. deelt mede dat ernstig overwogen wordt hoe te voorkomen, dal vele werkloozen zich onder de transportarbeiders scharen. Betreffende het gangbaar loon zeide spr. dat daarmede bedoeld' is het loon vastgelegd bij collectief contract of an ders het gemiddelde loon in het betrok ken vak. Ten slotte dankte de voorz. den spre- ker voor de uiteenzetting en de talrijk aanwezigen, die de kleine Schuttersuof- zsal tol in alle hoeken vulden, voor hun opkomst, waarna hij de vergadering sloot. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Natuurkundig Gezelschap. Maandagavond hield de heer Fr. van Rummelen een lezing over: Zeeland in het steenkolenlijdperk". Spreker behandelde in het kort de ont wikkeling van het plantenleven op de aarde na vastwording van de opper vlakte. an de Ardennen loopt over Brussel naar Engeland een rug van Praecam- Jjrium, die door plooiïng aan de werking van lucht en water gelegenheid gaf tot vorming van sedimenten in de ter weers kanten ontstaande waterpartijen, die op hun beurt een plantengroei te voor schijn riepen tot vorming van laag- en later van hoogveen. Tengevolge van moe- rasvorming en gedeeltelijke verlanding ontstonden n.l. steeds andere levetnsvoór- waarden en dus andere planlenformaties. De strijd tusschen land en zee had tengevolge, dat men afwisselend zoel wa terfossielen en marinefossielen aantreft. Zoo wordt de geschiedenis der aarde af gelezen uit de op elkaar volgendp ge- steentclagen. Daar op sommige plaatsen de carboon- kalk thans aan de oppervlakte is, zooals in, het dorpje Epe in Limburg, en de la gen vandaar schuin onder het oppervlak der aarde doorloopen, kan men door boringen toeslandeu van de aardlagen lecren kennen, die op andere plaatsen eenige tot zelfs 3 K.M. onder de aard oppervlakte liggen. Boringen bij Woens- drccht gaven op 919 M. carboongesteen- ten en op 1176 M. kolenlcalk. Vermoedelijk verlengt zich het kolen bekken van de Kempe tot onder Schou ten en Goeree, zoodat in de verre toe komst, als de mijnen In Limburg zijn leeggehaald, zich in die streken een mijn industrie kan ontwikkelen. Een der groo te bezwaren is, dat op 1500 iM. diepte in ko.engebieden de temperatuur voor den mensch te hoog is. Mogelijk zal dan echter de techniek hieraan tegemoet kun- pen komen. De afmetingen van planlenoverblijfsels in de steeuKolenlagen stellen ons in staat het landschap uit dien tijd le recoustru- eereu. Waarschijnlijk tas de lucht toen veel koolzuurrijker dan thans en was de plantengroei dientengevolge veel weelde riger dan tegenwoordig. Karakteristieke planten uit dien tijd zijn de Kolomiten (verwant aan onze paardestaart), de scjiubboom of lepidodendron (wolfs klauw), de sigiilnria of zegelboomen (ver want aan onze isoëLes), de cordaiten (.onze naaldboomen) en vele groote va- reusoorten. Dikwijls vindt men nog volledige stam men met wortels. Waar men in de sedimenten conglome raten van groote steenblokken vindt, wijst dit op een afzetting bij groote stroom snelheid. Bij minder groote snelheid wor den de blokken kleiner, totdat het alleen zand is en eindelijk bij bijna volkomen stilstand klei, verhard tot leisteen. Vefe lantaarnplaatjes, benevens enke le fossielen van den heer P. de Bruijne, gevonden in Epe, illustreerden de voor dracht. „Het raadsel van den dertienden December", door Ben v. Eijsselsteyn. W L. J. Brusse's Uitg. Mij. Een misdaden-verhaal dat heet te spe len in ous land, maar dat in werkelijk heid speelt in de fantastische wereld, die de deleclive-roman bedacht heeft, met scnsationeele-copy-zoekende redac teurs, gruwelijk misdadige Chineezen, rij ke Amerikanen, enz. Zoo'n verhaal moet boeien door velerlei avonturen. Nudaar- ver heeft de lezer zich niet le bekla gen. Maar bovendien moei de spanning erin gehouden worden, en mag de lezer langen tijd niet begrijpen hoe de zaak nu eigenlijk ineen zit Ook daaraan vol doet dit boek, als de lezer maar niet stilletjes achterin loert. En nu weet ónze lezer wel zoo'n beetje wat hij' aan dit bock heeft. „Lij f- en wapensprcu ken", door Heraldicus. Uit gave W. J. Thieme Cie. Vciledig is de titel. Lijf- en wapen spreuken van het vorstelijk huis, van den Nederlandschen adel, van beroem de Nederlanders en buitenlanders enz. bijeengebracht, vertaald en met opgave an bronnen voorzien. De bedoeling is om naast de bestaande uitvoerige wetenschappelijke werkeu een populair werkje le brengen. De meeste spreuken zijn in het Latijn vervat, maar de verzamelaar is niet ver der teruggegaan dan de middeleeuwen. Doordat ze alphabetiscli naar het eerste woord zijn gerangschikt, is het boek ge makkelijk na. te slaan. Een woordregister 'en een naamregister maakten het boek nog bruikbaarder. Behalve de Latijn- sche, zijn er ook een aantal in andere talen, telkens afzonderlijk per taaf ge groepeerd. „Jacht op groot wild in Ned. Oost Ind idoor J. C. Brasser. Uitg. W. 3. Thieme Cie. De schrijver, een officier van het In dische leger, is van meening, dat er naast de vele boeken over de jacht op groot wild in Afrika en Britsch Indië. ook wel een boek mocht verschijnen over dergelijke jachten in Ned. Oost- Indiê. En daarvoor heeft hij in dit boek opgenomen een serie natuurgetrouwe achlverhalen, die vroeger reeds ineen ndiseh periodiek zijn verschenen. De meeste der beschreven ontmoetingen had den plaats op palrouilletochten in de Indische binnenlanden. En zoo vertelt hij van zijn ontmoetingen met olifanten, t'hinocerossen, krokodillen, koningstijgers, reuzenslangen en nog andere Dc ervaringen worden smakelijk, soms met een genoeglijken humor, én zonder ophef vertelt. Integendeel spot hij vaak met de begane stommiteiten. De directeur-generaal der P. en T. maakt bekend, dal de volgende brieven malen zullen worden verzonden aan Hr. Ms. kruiser Sumatra naar La Guayra 12 November a.s- rechtstreeks uit Ara sterdam met het s.s. Oranje Nassau vau de Colon-lijn van den Kon. West-Indischen Maildienst; b. naar Balboa (Canal-zone) 16 Nov, s. met de boot van Vlissingen naar Fol kestone; naar San Francisco 3, 7, 10 en J 4 December a.s. met de bóót van Vlis singen naar Folkestone; d. naar Honolulu 17 Dec. a.s. met de boot vsn Vlissingen naar Folkestone Brieven en andere stukken, waarvan opneming in de genoemde brievenmalen wordt gewenscht. zijn te voorzien van twee elkaar snijdende lijnen over het geheele a^Orcs loopende van den eenen hoek naar den anderen. De zendingen moeten volledig gefrankeerd zijn. De ver zending van brievenmalen aan genoemd oorlogsschip na 17 Doe. a.s. ?al nader worden bekend gemaakt. De Directeur-Generaal der P. en T. maakt bekend, dat, in verband met de gewijzigde vaarroute van Hr. Ms. psntserschip „Tromp" de aangekondigde verzending van brievenmalen aan ge noemd oorlogsschip te Smyrna komt Ij vervallen. Onbewaakte overweg Axel. Door den Minister van Wialerslaat is krachtens art. 3 van het Koninklijk be sluit van 9 Augustus 1922 (Staatsblad no. 490) ontheffing verleend van de ver plichting lot afsluiting van den openbaren overweg no. 102 van den spoorweg Me- chelen—Neuzen, gelegen in de gemeenlé Axel. Deze overweg zal kenbaar gemaakt worden door de gewone waarschuwings borden, n.l. een in zwart-wltte kleuren geschilderde paal met aan het boven einde twee elkaar kruisende borden, waarop onderscheidenlijk vermeld1 staal ^.Onbewaakte overweg" en „Let op de treinen". De waarschuwingsborden zullen van een rooden reflector worden voorzien. VERSCHILLENDE BERICHTEN. „Naar onbekend M id den- Azië", door Ph. C. Visser. Nijgli Van Diünar's Uiig. Mij. Anders gezegd: een boek over de twee de Karakorum-rcis van den heer Visser en zijn vrouw, de reis waarbij hij niet een sporldoel had, zooals in de eerste reis daarheen nog altijd aan te wijzen was, maar waarin hij zich een bepaald welenschappelijk doel had gesteld, n.l. een onderzoeking van het onbekende en toch voor de keunis van klimaat en neerslag van Azië zoo hoogst belangrijke gebied tusschen de reusachtige geberg ten van Karakorum en Iiindu-Kush. Velen hebben door de interessante reisbrieven in enkele groote bladen reeds kennis genomen van de merkwaardige ontdekkingen in dat glelsckergebied, maar ook van de ontzaglijke vermoeienissen 'én gevaren. En anderen hebben hem zelf over die expeditie hooren spreken Toch durven we voorspellen, dat heel velen met belangstelling dit boek zul len lezen. We verklaren zelf bij er varing, dal hoewel wc ook trouw die reisbrieven hebben gevolgd, we toch weer met aandacht in dit boek herlazen wat we al wisten, maar toch nog weer wil den lezen, omdat het zulke merkwaardi ge ervaringen zijn geweest in dat wilde bergland. En omdat de schrijwr zoo zeldzaam1 onderhoudend weet te ver tellen. De s\e!«nsclinppe.-ijke result Heil cle- zer reis worden op een andere plaats publick gemaakt. In dit boek wordt de reis zelf beschreven, maar met vermel ding ook van de voornaam.ste weten schappelijke ontdekkingen- D at is al even interessant als de mededelingen over de moeilijkheden met de inl.andsche dra gers en als die over de vital; acrobatische tochten over en langs de. gletschers Bovendien heeft dat lioek de aantrek kelijkheid dal het ecu groot aantal zeer mooie en mooi afgedrukte foto's bevat van het indrukwekkend* s berglandschap en van de handelingen van de leden der expeditie. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGF f AFIE. te Verplaatst met ingang van 10 Nov. a s. de besteller J. W|. de Vries van het postkantoor te Rotterdam naar het post en telegraafkantoor te Vlissingen Thans is ook een der zwaar gewon den hij het spoorwegongeluk bij dc Vink op 9 Sept, de heer Elgströin uit Berlijn vrijwel geheel hersteld uit het Acade misch Ziekenhuis te Leiden ontslagen. De heer E. had nagenoeg al zijn ribben ge broken. Op de kliniek van prof. Zaaver zijn deze geheeld zonder dat zij beboer den le worden blootgelegd. Te Woerden speelden eenige kinde ren met een buks, welke geladen bleek. Een der kinderen schoot daarmee en trof hel U-jarig zoontje van den landj- bouwcr G. T. precies in het oog. In het ziekenhuis te Almelo werd het oog weg: genomen. Het kogeltje werd niet ge vonden. A Zondagmiddag werd in den trein tusschen Arnhem en Velp een dame op minder eerbare wijze lastig gevallen door een mede-reiziger, die alleen met haar in een coupé niet-rookeu zal. De dame ontvluchtte te Velp de coupé mei terlating van een tasch en deed aangifte aan den conducteur, die in Dieren de po litie te Zutphen telefonisch waarscliuw de waar het heerschap aan het station door een tweetal agenten werd opge wacht. De dader beweerde in een hotel Deventer ali tijdelijk kellner werkzaam te zijn. Gisteren heeft te Nieuwveen de tuinder T. J. K., toen hij met hagel op musschen aan het schieten was, de echt- ge'noote van A. Slof en het 5-jarig doch tertje met een schol liagel getroffen. Bei den werden ernstig gewond. Het meisje is naar het Academisch ziekenhuis Leiden overgebracht. In de gemeente Oalmpthout, dicht bij de Nederlandsche grens, heeft een 20-jarige jongen zijn vader, die zich door gaans aan drankmisbruik schuldig maak te, in een twist met bijlslagen gedood. De jongen is gearresteerd en ter beschikking an de justitie te Antwerpen gesteld. Het „Soer, Handelsblad" meldt, dal ■an het echtpaar G. 0. 0 Thierens, ad ministrateur van de suikerfabriek ,.Wa- roe" bij een diner in hotel Nongkodjadj (boven Malang), mevrouw onpasselijk werd en opstond met krampen in de in gewanden. Kort daarop kwam zij leru; waarna de heer Thierens onpasselijk op stond. Hij bleef ziek en is den volgenden dag overleden. Mevrouw schijnt buiten gevaar. Het is nog niet uitgemaakt of hei hier een criraineele vergiftiging betreft of een vleesch- of blikvergiftigmg. De be dienden zijn voorloopig gearresteerd. In een Fngelsche film werkplaats is Vrijdag een schipbreuktooneel opgeno men, waarbij 210 ton water verbruikt zijn. Men had een nauwkeurige copy van een oud Fngelsch zeilschip opgesteld, dat meer dan 15.000 Ion woog. Op een sein van den operateur begon het schip te slingeren en uit het dak stroomde hel water neer. dat door drie luchtschroeven fijn verdeeld werd weggeblazen. 'Een half krankzinnige figuur (de held van de film) rende als een bezetene over het dek, ruk te het roer uit de handen van een droomenden matroos en wees verwoed naar het boord van het schip. Andere matrozen schoten toe, riepen iets en Iels nipten zich vast aan de reeling, ter wijl zes groote tanks hun inhoud uitstort ten en een reusachtiige golf brak over d« zijdo van het schip. Tot zevenmaal toe werd de seëne her haald. telkens met een half uur lusschen- ruimte om de tanks weer te vullen. De bouw van het schip, waaraan een hondertal arbeiders langer dan drie we ken gewerkt had. had alleen over de 4000 pond sterling gekost. EEN WEERZIEN. Men weel, hoe buitengewoon hartelijk New York de bemanning van den Itruiiser ..Sumatra" verwelkomd heeft. Een aar dig tafereeltje, dat de plechtige gezichten bij de officieele ontvangst wel even uit de plooi gebracht zal nebben, vinden wij nog verhaald in een der Amerilkaanscüe bladen. De Sumatra lag nog maar juist vastge- meerd. Op het dek stonden de étal-major en de geheele bemanning correct in de houding., waentend op de dingeh, die ge schieden zouden, op den wal bevond zicli een groep autoriteiten en officieele per sonen. die hel scnip zouden verwelko men. EenigS2ins verwonderd keken allen naar een niet ver van deze groep staan- den man en een vrouw, beiden uitbundig wuivend in dc richting van de Sumatra. Niemand begreep eerst iets van dit enthousiasme. Plotseling rent een ma troos alle discipline ten spijt, 'naar de reeling en roept luid vader, moedert"' Een oogenblik zijn dc aanwezigen een en al verbazing, maar spoedig is de situatie duidelijk. Eén van de Hollandsche Jantjes ontmoet voor het eerst na, langen tijd weer zijn ouders. Zestien jaar geleden waren de oude lieden naar Amerika ver trokken en sindsdien hadden zij hun jon gen niet meer gezien. De komst vian de Sumatra was een welkome gelegenheid en uit Detroit, hun woonplaats, reisden zij naar New York. Dc commandant, Jhr. Schorer had ook schik in het geval Met 24 uur verlof ging de matroos met zijn ouders mee. AAN TWEE KANTEN LEKKER. Men schrijft pan. 't Vad. uit Enschedé: Dezer dagen is een slager aldaar de dupe geworden van een vermakelijke ad- erlentiefout. Een jubileerende vereeni- ging had een feestavond georganiseerd, waarvoor program ma,s zouden wórden gedrukt. De kosten moesten natuurlijk worden gedekt door advertentie's en ook een slager werd bereid gevonden om te annoncccren. Het moet een opvallende annonce worden, waarin des slagers pri ma lcookworst werd aangeprezen en om het effect te verhoogen moest in de vier hoeken het woord „lekker" worden ge plaatst. Dit bleek echter om technische redenen niet goed mogelijk en de druk ker stelde daarvan den slager telefonisch in kennis. Deze gaf daarom opdracht dan maar aan twee kanten lekker" te plaatsen en dat de collega van wijten Laurens Coster zich prompt van deze op dracht kweet, blijkt uit de annonce, die als volgt in* het feestprogramma ver- scheëh „Aan twee kanten lekker! Neemt proef met mijii prima, kookworst.'l Volgde de naam van den slager, wiens telefoon aanhoudend in werking werd ge steld door leden van de jubileerende ver- eeniging, die met belangstelling infor meerden uit welke bestanddeelen die worst in het midden clan wel j)estond! GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te be komen zijn: a. Op hat Politiebureau: Kinderhandschoen, Sleutel, Kinder handschoen, grijze Jongenspet, Kinder- handsehoen, Notitieboekje, Moer vaneen wagen, Sleutel, Rijwiel. b. Bij Particulieren Paar Heerenhandschoenen, Geldof, bo- Souburg B 279; Handschoen enZak- cfoek, v. d. Ven, L. Singelstraat N 171; een plank, Dronkers, N. Haven I 107; Bril in étui, Brusket, L. Delft; pak ZakJ- ken, J. Joosse, Veersche weg S 254; Fa zant (liaan), M. J. Berger, St. Janstraat f[ 193; 2 Breinaalden, J. Adriaansen, Rozenstraat W 233; Dameshandschoen, A. de Smid. Karelsgang T 75; Autowiel, J. W. Biorens, Wal B 73; zilveren Collier, J. Vermeulen, Karelsgang T 64; Lipssleu- tel, M. v. d. Berge, Jasmijnstraat W 127; zilveren Broche, U. F. Auer, Abdijpoort A 133; jonge Hond, B. Kruze, Dam ZZ. G 38; zilv. Padvindersinsigne, M. Ilacken- herg, L. Burg B 3; Zakje met inhoud, P. Poppe, Dampoort T 186; paar Hoe- renliindscnoenen. C. Volkers, Noord weg, Brigdamnio B 116; witte Schoen, mej. J. de Nooijer, Zach. Jansenstr. W 71; Belas tingplaatje, W. J. Net, Zusterstr. I 219; pakje Margarine, mej. Bostelaar, Neder- straat O 203; koperen Gewicht, P. A. Wondergom, Penn. singel L 12; Rédicule, J. v d. Hulst, Oude Vliss.weg V 29; Handschoen, A. Overweel, Pluimstr. E 167; Damesarmbandhorloge, v. Gemerb, Bree, E 215; stuk Zooileder, I. Reijerse, Zusterstr. I 217; Huissleutel, P. Luit- wieler, Veersche singel S 33; gouden Bro che, Ilotol Du Commerce, alhier; Draaier van Speeldoos, A. C. Bosdijk, Eigenhaard- straal F 203; Jongenspet, A. Pelïet, N. Petiet, N. Oostersche straat N 83; Zilver bon, A. A. Florisse, Bagijnhofstr. E 194; Kinderportemonaie, II. Ruck, Emmaslraat W 120. Inlichtiugen aan hot Bureau van Po litie alleen des Zaterdags tusschen 7 on 8 uur n.m. Eiootrische Drukkerij G. W. don Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6