THERMOGENE Dat'sKWAÏÏA m m 'm u tv n ^s*ar ^^1 nrlb ^fflj wêêêê eischt hollandsche verpakking (Tngez. Med.) gors; luit. t. z. Ie kl T. Akkerman; luit. t. z. 2o kl \V. M. do Vries, luit. t,. z 2e lil D. 1 van Doorninck, luit] t. z. 2o kl. S. Visser, luit. t z. 2o kl. H. M van Bemmelen, luit. t z. 2e kl. L. Stroband, officior-vheger M. F. Eiker bout. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. lnd. Stoomvaartlijnen. Crijnssen, p. 5 Nov. Terceira, Amster dam n. West-Indiê. Indrapoera, Ti Nov. v. Tanger, Java n. Rotterdam P. C. Hooft 6 Nov. te Suez, Batavia ji. Amsterdam. Prinses Juliana 5 Nov. v. Singapore Batavia n. Amsterdam. Ssparoea, p. Nov. Perim, Batavia n. Amsterdam. Slamat, p. 6 Nov. Oucssant, Rotterdam n. Java. Ternate. p. 5 Nov. Peniche, Rotterdam n. Java. Kedoe. 5 Nov. v. Padang. Batavia "n. Rotterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Edam p. 6 Nov. Vlissingen, Rotterdam 1. v. Antwerpen n. New Orleans. Veendam, 6 Nov. 's midd. 12 u. 176 mijl v. Scillv. New York n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 5 Nov. v.m. 11 u v. Halifax, Rotterdam n. Newyork. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De „Maasb." verneemt thans uit betrouwbare bron, dat de beide onder wijzeressen R. en H. te Steenbergen we gens gepleegde mishandeling niet ontsla gen en evenmin ge-schorst zijn, doch dat zij naar aanleiding van het bericht in het ,,D. v. N. Br." over de beweerd© mishandeling van een schoolkind, tegen dit blad een aanklacht hebben ingediend. Den kaatsten tijd had een firma aan de Wijnstraat to Rotterdam argwaan tegen haar 18-jarigen expeditieknecht H. Z. Dik wijls als deze jongen kleine geldsbedragen was gaan innen en hem naderhand om afrokening werd gevraagd, beweerde hij, het geld al afgedragen te hebben, hoewel niemand zich daar iets van kou her innerenLater werd dan in de kas oen te kort ontdekt, in grootlo overeenkomende met 'hel bedrag, dat Z. had, geïnd. Eenige dagen geleden zou een reiziger van de fir ma in Den Haag een post innen. De klant beweerde evenwel hot geld al per postwissel overgemaakt te hebben. De firma liad geen postwissel uit Denllaa; ontvangen I)o verdenking rees tegen Z. die o.m. was heiast met het ledigen van den postbox. Toen aan het postkantoor een formulier was aangevraagd, om een onderzoek naar den wissel te dpen inste- len, kreeg de firma geen formulier, hoe wel do post zulk een formulier had toe' gezonden. Z. werd daarop aangehouden. Aanvankelijk ontkende hij alles. Later nel hij door den mand, en gaf hij toe, zich den postwissel en het formulier toe geëigend te hebben. Het Laatste had hij ge daan, om ontdekking te voorkomen. Den postwissel had hij van een valsche hand- teekening voorzien en geïnd. Ook heeft hij al eenige verduisteringen toegegeven. Hij is opgesloten. Vrijdagavond reed de heer B. met zijn auto over den Goudschen Singel te Rotterdam. Achter een tram kwam plot seling een autobus te voorschijn, moest rechls uitwijken en kwam toen in botsing met een handwagen. Een der lat ten verbrijzelde de voorruit. De chauffeur werd verwond aan zijn oogen, kreeg een scheur wond in zijn wang, raakte hel stuur kwijt en reed tegen een op bet trot toir staanden boom aan, die daardoor zeer werd beschadigd. De auto werd eveneens ernstig beschadigd. To Rotterdam is een agent van po litie toen 'hij drie Duit sellers, die een minderjarig meisje lastig vielen, aanmaan de door to loopen, door deze mannen aangevallen. Tijdens deze vechtpartij is do gummistok van den agent gebroken. Eëff van do mannen vast net grootste stuk te pakken te krijgen en daarmee ging hij den agent te lijf. Tenslotte wis ten do mannen te ontkomen. Later zijn zij aan boord van hun schip aangehou den. Te Delft zijn vier meisjes van 11 tot 13 jaar aangehouden, wegens diefstal van verschillende goederen uit winkels en van kramen op de weekmarkt. De kinderen hadden o.m. buit weten te maken 20 paar kousen, handschoenen, poppen bood- schaptasschen, vortcheidene tricotgoede- eeu volledig stel likeurglaasjes met lekbakjos, een tafelkleed en vele snuis terijen Een en ander is ten huize van de ouders in beslag genomen. De Dtrechtsche politie heeft den 35-jarigen boekhouder F. «aangehouden, als verdacht van verduistering van gel den, gepleegd in dienstbetrekking ten na- deele van de N. V. machinefabriek Jaffa. De boekhouder is eenigen tijd geleden ontslagen. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat F. door verkeerd© boekingen een bedrag van f15.000 aan het bedrijf onttrokken heeft. De ge arresteerde, die bekend heeft, is ter be schikking van de justitie gesteld. Een trein uit Hamburg heeft Vrij dagochtend in den mist bij het station Bergenthin een ploeg arbeiders overreden. Vier arbeiders werden gedood, twee zwaar gewond. de Noordzee, maar de tuinen waren be roemd door gefieel het Noorden van En geland Het duurde niet lang of hij wist haar te boeien. Zij voelde een wonder lijke rust over zich komen bij den klank' van zijn krachtige, goedhartige stem, waar iets beschermends in lag. Zij bleven daar zitten lot de gong voor de lunch ging en wandelden een tijdje samen. De zon was doorgekomen en de zee was van' grijs in blauw veranderd. De dekken wa ren droog. De stoomfluit zweeg. *De be weging van het schip was rusRg gewor den en de uiteenspattende golven flonker den in het zonlicht als diamanten drop pels. „Wat een verandering!" zeide zij zacht, rond zich kijkend. „Wonderlijk, is het niet?" stemde hij in. „En wat een verrukkelijke zeewind!'* „Ik moet zeggen," 2eide zij, „Rat ik werkelijk honger heb! Ik geloof, op stuk van zaken ,dat ik deze reis nog prettig ga vinden." Na de lunch weifelde zij een oogeöblik; en ging toen ,mel een fichten zucht,' naar haar hut'. Zij ging op haar kooi zit ten en, met haar elboog op de ronde opening leunend, keek zij peinzend uit de; open patrijspoort. Was het dwaas van liaar geweest, voor een oogenblik te ver geten en liep zij gevaar om nog dwazer, te worden? (Wordt vervolgd.) BURGERLIJKEN STAND. Goes. Ondertrouwd: 0. L. Koevoets, 25 j en A. E. Walrave, 23 j. Bevallen: W. Baarendse, geb. Rijn, d. Overleden: P. Verseveld, 13 d., z. BEVOLKING. Gedurende de tweede helft van de maand October zijn in "de .gemeente OOST- EN H EST-SOUBURG Ingekomen: Mej. E. A. Klein, Middelb.str. "A 279. uit Middelburg; mej. K. van Belzen, Abeelsche zandweg A 247, uit Middel burg; M. Moens en gezin, N. Abeele C 201. Koudekerke, M. Jacobsen, Pad- weg B 48, Scrooskerke; mej. J. Tange. Schroeweg A 207, Pitthcm; P. Kerck- hove, Oranjeplein A 175, Voorburg; mej M. Somnier, Xieuwstraat B 07, Duitsch- land; 9. ter Ilaar en gezin, Nieuwe Vliss. weg C 171a, Vlissingen, P. de Vuijst en gezin, N. Abeele C 227, Vlis singen; P. van Keulen, Padweg B Veere; mej. M. C Verstraale, N. Abee le G 220, Zoutelande; C. W. J. Cor- nelissen en gezin, Billh. straat A 124, Den Ilaag; J. J. van Beers, Ritth.slraat 124, Den Haag. Vertrokken: C. Timmers cn gezin, Vliss.straat 6, naar Leiden; O. P. Loolsma, Buteux- sti-aat B 252, Vlissingen; mej. S. C. Hoff Rosevelt, v. Turnhout sir. E Vlissingen; C. Braun en gezin, Paspoort straat B 367. Vlissingen; mej. M. Kuzee, Middelburgscheslraat A 271, Ritthem1 C. SaltzmanBaljeu, Padweg B 43, Am sterdam, I. Willemse en gezin, Vlis- singschcstraat B 268, Koudekerke; Th W. van Egmond, en gezin, N. Vliss. weg C 150, Rotterdam, G. Tienpond, Tuin dorp D 74, Vlissingen; mej. C. Schoon- derwoerd en gezin Vliss. straat B 306, (Vlissingen; F. J. Pluijmers en gezin, Mid- delbiirgscheslr. A 199a, Vlissingen; H. Overdulve en gezin, v. Turnhoutstr. E 11. Vlissingen. BUITENLAND. reeds beginnen er nachtvorsten te vallen. De boomen hebben reeds een groot deel van hun bladeren verloren. In den tuin der Tuilerieën ligt op de paden een geel bruin tapijt. Mannen met roodge rande petten zijn daar voortdurend druk bezig met 'hun bezems en harken en kapwagens om dat mooie tapijt weg te ruimen. Hoog opgestapelde wagens doo- de blaren worden weggereden. Vogels zie je en hoor je er nu bijna niet meer. Die houden zich schuil in de takken, en wachten op den een of an deren dagelijkschen wandelaar, die hun brood komt voeren en tracht hen uit zijn hand te leeren eten. Want niet alleen Amsterdam heeft zijn „musschenman' die heeft Parijs ook, en niet één, maar verscheidene zelfs. Er zijn er bij, die het hee ver gebracht hebben: die zóó zeer het vertrouwen van de vogels hebben weten te winnen, dat die tot op hun schouders de kruimpjes komen weg halen.Eén is er bij wien een paar van de brutaalste musschen de kruimpjes van zijn lippen durven pikken. En trotsch dat hij daarop is! Geen openlucht-concerten meer in de parken! En de enkele huursioeljes, die er nog staan, blijven ook zoo goed als leeg, staan zielig ongebruikt naast elkaar. En weldra zullen ze heelemaal opge ruimd worden. Maar op de boulevards, daar zitten de Parijzenaars nog buiten, op de terras sen der café's. Want daar staan de be kende Parijsche „brasero's", open pot kacheltjes, waarin houtskool en cokes gestookt wordt, en die een enorme hitte verspreiden kunnen, zoodat twee of drie ervan voldoende zijn om een groot café terras te verwarmen een ideale uit vinding werkelijk, die den Parijzenaars veroorlooft om zelfs tot in het hartje van den winter hun café-crême en hun apé- ritif in de open lucht te genieten. Hier en daar naast de café's hebben zich weer de marchands de marrons ge ïnstalleerd met hun fornuis en hun zak ken kastanjes een van de eerste tee kenen in Parijs, dat de winter nadert, dat de kou op komst is de kou, die zoo'n zakje gloeiend heete geroosterde kastanjes tot een allerheerlijkste versna pering maakt, waaraan midinettejes en werklui niet alleen, maar ook „heeren" en „dames" zich gaarne te goed doen! Maar ze zijn dit jaar alwéér duurder geworden, de geroosterde kastanjes precies zooals alles hier duurder wordt, steeds duurder, hoezeer de franc ook in waarde stijgt. Maar de kastanje-koop man, die weet ten minste te vertellen, waarom hij zijn prijzen heeft moeten op slaan, alweer. Door de „maladie de I'encre", die de kastanjeboomen in Frank rijk aantast, zoo legt hij uit. In het jaar 1882 is die ziekte voor het eerst ver schenen in de Baskische provinciën, en heeft zich sindsdien sterk uitgebreid. En er schijnt niets tegen te doen te zijn alle aangetaste boomen sterven. Zoodat er hoe langer hoe minder kastanjes in Frankrijk zijn. En daardoor worden ze de stille paadjes, het gouden licht dat door de boomen-schijnt, den bleekblau- wen hemel, en de duizend hiaten van gele, roode en bruine bladeren...." Tranen zult ge in zijn oogen zien blin ken, bij het oproepen van deze gevoe lens. En zelf zult ge misschien ook even iets weg te pinken hebben. Verwonder u niet, als je hem plotse ling ziet opstaan en snel een zijweg ziet inschieten. Wat was daar? Was daar misschien plotseling een te troosten ziel verschenen? Liep daar één eenzame vrouw? Ge kijkt, kijkt.niets ziet ge echter en de „herfstminnaar" is ver dwenen en blijft weg. Maar, als ge weer voor u uitkijkt, ziet ge twee bosch wachters naderen En als ge een praatje met de bosch wachters maakt, en hun vertelt van uw eigenaardige ontmoeting, dan zullen de boschwachters half nijdig, half lachend u vertellen, dat de „herfsminnaar", bij zijn gevoelvolle troostmanieren er nog deze hebbelijkheid op nahoudt dat hij na de poëtische boschwandeling er ge woonlijk met het handtaschje der ge trooste dame vandoor gaat Parijsche herfst M. DE ROVANNO. Parijs, 26 October 1926. schen avond. Hierop meenen wij' ont kennend te moeten antwoorden, omdat niet alle medewerkenden ijl Vlissingen zijn gevestigd. Het zou zeer wel mogelijk zijn dat een volgenden Zeeuwschen avond zou worden gegeven door Middelburgsche vereenigingen. met uitzondering van een spreker uit Zierikzee. Wij meenen dan niet te mogen spreken van een Mijcldel- burgschen avond doch van een Zeeuw schen avond. Hopende een lezeres naar genoegen te hebben beantwoord. Hopgaéhtend, ARTISTIEKE "LEIDING m du Q. «ÏAA2A RJEEPEftT .Slechts één merk kan 't beste zijn Vraagt KWATTA-SPECULAAS 'fr»gez. Med.) Ingezonden Stukken. DE vanzelf duurder. Een heel logische uit eenzetting, maar dat neemt de teleur stelling van midinettetjes en andere lief hebbers niet weg! In het Bois de Boulogne, daar ziet ge nu bijna geen auto's meer rijden, daar zie je nu zelfs op Zondagmorgen bijna geen wandelaars meer. Hoogstens wat sport-menschen nog, die weer of geen weer, voor niets ter wereld hun dage- lijksche „footing" zouden willen missen. En wat eenzame of dichterlijke zielen, die in den weemoed van de stervende bladeren een troost zoeken voor den weemoed van hun eigen hart. Daar dwaalt nu ook weer rond de „herfstmin naar"? een heel aardige Parijsche fi guur, Daar ziet ge hem gaan, met aan zijn arm een dame, die niet heel jong EERSTE ZEEUWSCHE AVOND VAN DEN II. D. O, Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoeken wij U plaatsing van het volgende in antwoord op het in gezonden stukje v,an een lezeres in Uw blad van 3 Nov. De geachte schrijfster ontwikkelt in haar stukje verscnillende bezwaren, waarop wij gaarne met enkele woorden ingaan. Ie. Naar aanleiding van de pertinente bewering dat er geen prov. Zeeuwsch karakter of element in het geheelc pro- gramma is te vinden, geven wij schrijf- 'ster den raad, dien avond vooral niet te verzuimen te luisteren. Zij zal in de Causerie van den heer Houtekamer uit Kloe tinge wellicht bevrediging vin den van haar verwachtingen. Mo gelijk ook, dal de uitvoering van het Zeeuwsche Volkslied, door een mengil Koor met Orkest en later ook door Harmonie-Orkest, iets kan bijdragen tot de kennis van datgene wat leeft JZeelsnd. Een echt Zeeuwsch lied van dichter en compouist op Zeeuwsche bo dem. uitgevoerd door Zeeuwen (daar onder mogen we de bewoners van Vlis- 'singen immers ook rekenen? zou niet echt Zeeuwsch zijn? 2e. ,,Het is niet anders dan een uit voering van enkele Vlissingsche muziek- vereenigingen. Nog wel met uitzon dering van een der beste?. Moge- öp den voorgrond worden gesteld, dal oorspron kelijk twee andere vereenigingen buiten Vlissingen waren aangezocht, op te tre den voor den H. D. O. Na ingekomen meer is, en ook niet mooi meer. Hijzelf bericht van verhindering (welk bericht PARIJSCHE HERFST. Het is nu volop herfst in Parijs. Alle kenteekenen zijn er. Zoo lang ze kon den, hebben de Parijzenaars getracht het idee van een na-zomer vast te houden. De zon hielp mee wat ze kon, om die illusie te versterken. Maar nu is het ge daan, haar krachten zijn uitgeput. En zware wolkluchten hangen over Parijs neer. Af en toe klettert de regen. Het is gedaan met de frissche, fleurige vrou- wenkleeding, die tot voor korten tijd nog de Parijsche straten sierde. Donkere wol len mantels cn bontkragen hebben ze vervangen. Ook in de parken zijn de frissche zomer- kleuren verdwenen, en hebben plaats moeten maken voor de somberder herfst tinten der chrysanten maar hoe lang zullen die het nog uithouden? Want daarentegen is jong, is knap en is een en al beminnelijkheid en voorkomend heid. Vol genegenheid houdt hij zich naar zijn gezellin toegebogen, en zoo drente len ze samen langzaam de stille paadjes door van het weemoedige herfst-boscli. Een enkele maal vindt je hem alleen zitten op een bank. Ga naast hem zitten, en maak kennis met hem. Dan zal hij u vertellen van zijn herfst-stemming, zijn herfst-liefde. Dan zal hij u zeggen, in meer of min dichterlijke bewoordingen, dat niets hem zóózeer ontroert als de herfst, vooral de herfst van een men- schen-leven, speciaal de herfst van een vrouwenleven. Hij zal u vertelden, dat de mooiste taak, die een man zich den ken kan, is een vrouw te troosten., die wel wjat heel laat binnenkwam) moe sit' be sloten worden enkele andere vereeni gingen te polsen, wélke tol onze vol doening aanstonds bereid waren, zoodat op den reeds vaslgeslelden datum de ze avond kon worden gehouden. Nu gelooven wij niet d£,t het schrijfsters be doeling zal zijn. geen enkele „der besten'' uit te sluiten van dezen avond. Wij zo" den dan wel voor de consequentie wo den gesteld nagenoeg een geheelen nacht aan deze uitzending te offeren. Afgezien vsn hel feit dat men op- den duur als! luistervink van het goede te veel lean krijgen, geven wij er de voorkeur aan op dezen Eersten Zeeuwschen s,vond meerdere te doen volgen. De thans uitg: zonderde Vlissingsche vereeniging, be niet jong en niet mooi meer is, haar nog hoorende tot de Beste en waarnaar een beetje vreugde te geven, wat illusie schrijfster ons laat raden, zal zeer z,e- van geluk. Dat daarom, hij voor zich, ker te zijner tijd gevraagd worden me- geen grooter voldoening kent dan zoo'n eenzame, al wat oudere vrouw, die zoo zielig alleen door het bosch wandelt, aan te spreken en haar te vragen, of hij niet een heel klein eindje haar zou mogen vergezellen op haar wandeling door 't herfst-'bosch. „O, de blijdschap, die je zoo lang zamerhand ziet opstralen achter het eerst weigerende afwijzende gezicht!... En dan hoe langer hoe méér haar ver trouwen te winnen, dat eindelijk zij alle wantrouwen varen laat, en op mijn arm leunend, met een gelukkig gezicht zich overgeeft aan haar illusie, en we samen bewonderen, zachtjes voortkuierend over sle te werken pan een ZeeuWschen avond. Door bemiddeling der Redactie zullen wij gaarne den naam van bedoelde ver eeniging vernemen. Of echter de toevoeging v.a,n bijv. tweede gemengde zangvereenigLng aan programma van dezen Eersten Zeeuw schen pvond. het Provinciaal Zeeuwsch karakter van oezen avond zoude acccn- tueeren. dan wel de beoordeeling van het Zeeuwsche Muziekleven op zuiverder basis zoude doen geschieden, laten wij' gaarne aan het oordeel van schrijfster over. Rest de vraag of het niet juister ware geweest te gewiagen van een Vlissihg- DE WEG AAN DE ZUIDWESTZIJDE VAN WALCHEREN. „Du choc des idéés Jaillit la chaussée." Wanneer men over Walcheren 'n rondrit maakt, beginnende bij Middelburg, over Serooskerke en Domburg, dan gaat tot Westkapelle alles vrij makkelijk. Wil toen nu verder naar Vlissingen, dan' be merkt men, dat men te Westkapelle feitelijk in een fuik gereden is, want an daar af is de weg zoo smal, dat op sommige plaatsen voertuigen elkaar niet voorbij kunnen. Deze weg slingert zich op hieer dan landelijke wijze langs de liefelijke landauwen en telt lol ©en eind bezuiden Koudekerke ruim vijftig (50) bochten, waaronder verscheidene ge vaarlijke. Geen wonder, dat de vroede vaderen van Westkapelle, Zoutelande, Biggeker ke en Koudekerke, naar een verbetering zoeken, die hoogst gewenscht is. Maar lastig is het om een oplossing te vinden en met alleen zij, maar ook de hoogere oome's hebben zich al achter de ooren gekrabd, eens gepraat, eens overwogen, eens vergaderd, eens nader bekeken, eéns ernstiger overwogen enz. En zij dronken een glas, en zij de-den eenen de aak die bleef zooals zij was. Toch niet geheel; heel, heel schuch ter kwam een denkbeeld naar voren om' een nieuwen weg te maken, want aan het geschikt maken voor het tegenwoor dig verkeer van den beslaanden weg valt niet te denken; dus een nieuw® en die zou dan komen van Westkapelle langs den duinvoet tol Zwanenburg en zoo zou men ?lan gemakkelijk Vlissingen bereiken. De voordeeleu van dit denkbeeld zijn-, geen of weinig grondaankoop noodig eln een goeden ondergrond. De nadeelen zijn: vrij veel grondwerk, dure en moei lijke aanvoer van materialen, last van :overstuiving van de duinen en dat deze weg vrijwel een luxe weg zou zijn. Dit laatste bezwaar is inderdaad klemmend, want de streek, die toch een belangrijk deel van de kosten zal moeten dragen, zal voor het locaal verkeer weinig mul van dezen weg hebben, omdat hij geheel aan een zijde ligt en slechts enkel© verharde wegen erop uitkomen. Er is echter nog wel een andere plaats voor een nieuwen weg aan te Wijzen, die aantrekkelijk is en wel een weg parallel aan en bewesten de trambaan van af het station Westkapelle tol aan liet „Iluis ter Schelde". Ten Zuiden van dit punt is de bestaande weg wel geschikt voor het verkeer of kan zoo noodig verbeterd Worden. De voordeelen van dezen weg zijn o. a.hij loopt midden door een bebouwde streek, hij kruist verscheidene verharde wegen, grondaankoop voor de Oostelijke afwateringsslool is niet noodig daar voor de afwatering reeds een sloot aanwezig is, de ligging voor aanvoer van materialen voor den bouw en het onderhoud is ideaal. Enkele nadeelen zijn: benoodigde grondaankoop, noodza kelijke aanvoer van zand voor bedding van de bestrating, kruising 5 niveau met de tram bij het „Huis ter Schelde". De Stoomtram Walcheren zou den aan leg van zulk een weg misschien met wat schele oogen aanzien, maar de pil wordt verguld, daar zij den aanvoer van de materialen krijgt. De weg zou lang wc:aen ruim 10 K.M., de duinweg on geveer 1 K.M. langer. Of de duinweg nu zooveel goedkooper zou zijn in aanleg dan dezen weg, valt nog te bezien. Deze weg met ©en kruins breedte van 11 M., een verhardingsbreeld- te van 5 M. en een sloolbreedte aan de Westzijde van 4 M., kost, aannemende, dat de grond 5 fO.10 per vierk. M. is aan te koopen, f 40.000 per K.(M. Daar de weg bij Koudekerke bewesten de stoomtramgebouwen moet omgeleid wor den en nog enkele "andere werken imoeten uitgevoerd Worden, kunnen de aahleg- kosten op rond f 450.000 worden gesteld. Daar de verdeeling van de kósten soms enkele kleine moeilijkheden mee brengt, raad gewaagd aan een Musso lini, die ^gewend is dergelijke zaakjes op te knappen en aan zijn advies, dat hier volgt, toevoegde„mochten zij tegen sputteren, dan onverwijld in ruime mate wonderolie toedienen, onverschillig wie." De Provincie betaalt 4 pCt. van de kosten, de Polder Walcheren 20 pCt., Meliskerke f 10.000 en de rest wordt ten slotte betaald door de hierboven ge noemde vier gemeenten, naar verhouding van hun zielental. Het onderhoud van den weg komt bij den Polder Walcheren, terwijl de Pro vincie daaraan de helft betaalt of omge keerd. Toen de vroede vaderen en de lioogere oome's dat lazen, toentoen krab den zij zich achter de ooren. Kan-tonnier. Eiectrische Drukkerij G. Wl den Beer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6