B UITEMLAH D. N. A. van. Daalen I© A aj den burg en A. S. van Male ie Schoondijke. Als U zich Onwel gevoelt la dit zeer dijkwijs een teeken dat U\v stoelgang niet voldoende geregeld is. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen dezen vlug, zonder kramp of pyn. B<j Apolh. en Drog. Doos 60 ct. (Ingez. Med.) RECHTZAKEN. Tegen den soldaat P. H., van het 16e reg. inf., is gisteren voor den krijgs raad te 's-Hertogenbosch wegens prrn- cipieele dienstweigering 6 maanden ge vangenisstraf met ontslag uit den dienst gcêischt. De krijgsraad veroordeelde hem tot 6 weken gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis en verder conform den eisch. Op 3 Augustus j.l. heeft een tramt- wagen van de H.T.M op de Haarlemmer straat to Leiden een voor den winkel' van de firma Biesot staanden handwagen aangereden ,die een toevallig daar staand jongoljo legeu den muur heeft doodge drukt. Woensdag hoeft de waarnemend ambtenaar bij hel Loidsche kantongerecht legen den bestuurder A de K. f 5 subs. 5 dagen en tegen M. H., die den wagen voor den winkel had geplaatst, f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis geêisckt. Aneta meldt d.d. 3 Nov. uit Medan De Raad van Justitie alhier heeft den Jflpanschen assistent, die optrad als ad ministrateur van Poeloe Mandi. wegens koeliemishandeling veroordeeld tot 2»/» jaar gevangenisstraf. De eisch was 3y3 jaar. LEGER EN VLOOT. De chef van den generalen staf wordt met ingang Van 1 Dec. eervol ontheven van het tijdelijk bevel over de Vesting Holland en dit bevel wordt dan opgedragen aan don commandant van het veldleger. Bij Kon. besluit is, met ingang Van 18 Nov. a.s. kapitein t. z. H. P. Prillevitz, eervol onthoven van de betrekking van directeur van het Marine-etablissement te Amsterdam, tevens onden-commandant der marine aldaar, on in deze botrekn king opgedragen aan den kapitein t. z. J. A, E. Schenck de Jong. Matroze n-o p 1 e i d i n g. In de eerstvolgende legerorders is op genomen een ministerieele kennisgeving, waarbij wordl bekend gemaakt, dat blij kens bericht van den Minister van Ma rine a.i. de functie van commies van aanneming le Gorinchem is vervallen en dal de aanneming van lichtmatrozen in den vervolge zal geschieden voor de rol van Hr. Ms. wachtschip le VI is sin- gen door den commies van aanneming aldaar. H r. M s. Trom p. Reuter seinde gisteren uit Angora De commandant en zijn staf van het Neder la ndsclie oorlogsschip „Tromp" dat thans te Stamboel ligt, zijn te Angora aangekomen voor een bezoek aan den president der Turksche republiek en en kele ministers. Zij werden aan het station gegroet door een detachement mariniers. Zij legden bezoeken, af op de ministeries v?|D marine en van buitenlandsche zaken. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Het st. Boekelo is Woensdag na gerepareerd te hebben, van V1 i s s i n - gen naar Londen vertrokken. men bezoeken?" „Ik ben gekomen", antwoordde Vine, „omdat ik tegen u persoonlijk niets heb.' Ik ben niet goed bekend met do wetten v,an dit land, maar het schijnt mij toe, dal de bekendmaking van den inhoud van dit stuk nog iets meer voor u zou beteekonen dan finantieel verlies. Hot zou waarschijnlijk de gevangenis beteekonen. Ik voor mij twijfel er geen oogenblik aan, of ieder van u verdiende met het inwendige van een gevangenis kennis te maken. Maar ik wil niet richten Ik geef u een kans. Als een reisje naar Europa, morgenochtend, met de ICaiser Wilhelm" u geschikt lijkt ,dan zal het n bespaard worilon, het verslag van uw eigen dwaast heid in de avondbladen te lezen. Weiss wierp zijn half opgekauwd© si gaar weg en nam uit het Icistje een' an dere, die hij bedaard aanstak. „Wel, mijnheer Vino", zei hij, ,u bent een jonge man, die zich nooit met den praclischen kant van het leven heeft bezig gehouden. U bent een litterator en u wan delt gewoonlijk met uw hoofd in de wol- ken. U hebt niet het nuchtere, gezonde verstand van ons, zakenmenschen, om precies te berekenen, wat in onze alla- daagsche wereld het resultaat zal zijn van een bepaalde handeling. Ik kan u verze keren, dat geen enkele gevangenis van Amerika mij of mijne vrienden ooit zal De passagiers van het transatlan tische stoomschip „Leviathan" kunnen gebruik maken van den draadloozcn te lefoondienst aan boord georganiseerd en die in staat is, met onverschillig welke stad der Vereenigde Staten van Ameri ka, telefonische geméenschap te onder houden, zoolang het scuip niet verwijderd is uit een straal van 2000 mijlen van New-Vork af. Gesprekken kunnen ook met andere schepen gewisseld worden. Het tarief voor dezen dienst is f 12 per 1000 mijlen voor een gesprek van 3 minuten. lnd. Stoomvaartlijnen. Jan Pieterszoon Coen, 2 NoV. v. Algiers Amsterdam n. Eatavia. Tabanan, 3 Nov. v. Port Said, Rotter dam n. Balavia. Boeroe p. 3 Nov. Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Patria, 2 Nov. te en 3 Nov. v. Sabang Rotterdam n. Java. Prins Frederik Hendrik, 4 Nov v. Wiest-Indië te Amsterdam verwacht Slamat, 3 Nov. v. Rotterdam n. Ba tavia. Termie, 2 Nov. n,m. 2 u. 51 m. 100 mijl Z-Oost van land'is End, Rotterdam n. Java. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Noords in, p. 3 Nov. n.m.' 8 u. 10 in. Lizard, New York n. Rotterdam. t Edam. 3 Nov. te .Antwerpen, Rotterdam n. New Orleans. Maasdam, 3 Nov. v.m. te New-Orleans v. Rotterdam. Rotterdam, 3 Nov. n.m. 1 u. v Bou logne, Rotterdam n. New York. SPORT. De Duitsche kanaalzwemmer E. Vierkötter is voornemens deel te nemen aan den wedstrijd rondom het eiland/ Manhattan. Voorts zal Vierkötter probee- ren van Los Angelos naar het eiland Catalina aan de Californische kust te zwemmen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. In de Zeezwaluwstraat le Den Haag is een 5-jarig jongetje de H, uit het raam gevallen. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar het knaapje Woensdag nacht is overleden, - De jongeman S., die Zaterdagmiddag bij een voetbalwedstrijd in Watergraafs meer tengevolge van een inistrap zoo ernstig aan een der beenen werd ge- kwelsl, dat hij naar het O. L. Vrouwe Oasthuis le Amsterdam moest worden vervoerd, is Dinsdagmiddag aan zijn ver wondingen .overleden. - De lieer Iv. de G. te Erica, die al daar door de Irara is overreden en wiens beide beenen werden afgereden, is in het Ziekenhuis le Hoogeveen overleden. - Men meldt aan de „Maasb." uil Enschedé Woensdagmorgen is de voerman L. die den overweg nog dacht te kunnen passeeren, door een goederentrein aan gereden. De vrachtwagen werd verbrij zeld; dc paarden moesten worden afge maakt. L., die niet levensgevaarlijk ge wond werd, is naar het ziekenhuis ver voerd. Te Veulo werd de 7-jarige Wi. v. d. II., die onverwachts den weg overstak, door een aulo, komende uit de tegenover gestelde richting, gegrepen. Het kind werd niet overreden, doch door liet be schermingstoestel voor aan de auto me" degcsleept. Met gebroken linkerdijbeen werd de kleine naar het gasthuis ge bracht. Te Terwinselen is de bejaard© vrouw H. onder een auto geraakt. Met een schedelbreuk werd de vrouw door den geneesheer, die haar had behandeld, naar hot ziekenhuis gebracht. huisvesten en dat het gevaar, dat wij tooi; pen in geenen dcele zoo groot is, als ge u voorstelt, maar, afgezien van ons en onze persoonlijke veiligheid, wil ik u dit voor oogen stellen. Indien u de inhoud van dat stuk morgen in de avondbladen bekend maakt, zult u in Amerika de grootste en noodlottigsie finani'ieele ca tastrophe veroorzaken, die dat land ooit gekend hoeft." Voor het eerst toonde Vine's koude, onbeweeglijke gelaat eenig teeken Van^bo- langstelling. Hij liet zijn ©enigszins nonr- chalante houding varen en ging rechtop zitten met een aandachtige uitdrukking op zijn gezicht. „Wat bedoelt u?" vroeg hij. Weiss sloeg met de open hand voor zich op tafel.. „Weet u niet, dat Bafdsley, Higgins, Littleson, Phineas Duge en ikzelf het bloed en de spieren van dit land zijn, wat het geldwezen betreft? Goen enkele van de groote spoorwegmaat schappijen 'of ze is van ons afhankelijk. De koersen worden min of meer door ons bepaald. Drie van do grootste industrieel© ondernemingen ,die de wereld ooit gekend hooft en wa'arin voor honderden millioq- nen eerlijk Amorikaansch kapitaal belegd is, worden nog door ons beheerscht. In dien u dat stuk bekend maakt, zal er, wat ook ten slotte het resultaat moge De veehouder B. te Vinkeveen, die, doordat zijn paard op hol sloeg, van zijn wagen viel, is na 8 dagen overleden, zonder tot het bewustzijn te zijn terugge keerd. Hij laat een weduwe en 8 kinde ren na. Te Bodegraven ontstond een heftig gevecht tusschen een aantal opgeschoten jongens, van wie een zwaar met mes steken aan bet hoofd gewond, naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. De dader is aangehouden. Te Nieuwe Pekela, hebben twee onbekende mannen den zoon van den kassier O. van de Boerenleenbank over vallen, toen hij van een zitting van de bank terugkwam èn hem van een tasch beroofd, waarin echter geen geld, maar al de boeken van de bank waren. De po litie doet onderzoek. Op het station Recklinghausen O st zijn de lijken van twee rangeerders ge vonden. Men vermoedt, dat zij overreden zijn door een trein, waarvan de machi nist hen wegens den dichten mist niet heeft kunnen zien. Te Southampton heeft in een zaak, die voor liet graafschapshof diende, de vechter aan een meisje van negen jaar een schadevergoeding van 40 pd. st. we gens „aanranding" door een tennisspeler toegowezen. Het kind zat met een jongetje in een boom over een afrastering heen naar het tennisspel te kijken. Simmonds, de gedaagde, riep hun toe dat hij hen, als zij niet weggingen, zou krijen. Zij gingen niet weg, en Simmonds rende toon naar de afrastering en haalde daar dreigend zijn racket langs. De kinderen verdwe nen toon, maar het meisje viel bij het wegloopeu en bezeerde zich aan een boomstronk. Do rechter was vau meening, dat de bedreiging met geweld gepaard gaande met het halen van het racket langs de afrastering, den kinderen den indruk gaf dat Simmonds zijn bedreiging zou uit voeren en dat dit met een aanranding gq- lijlc stond. Do vader kreeg nog een vergoeding van 10 pd. st. 18 sli. voor kosten van de geneeskundige behandeling. MIJN INDRUKKEN UIT AMERIKA. door Dr. NEIL VAN AKEN. XVIII. New-"Yorlc, 22 October. De Koningin van Roemenië heeft zich eenige dagen geleden onderworpen aan cid "ïradilioneele feestelijke ontvangst, die New-York aan haar beroemde gaslen bereidt. Zij is van de „Leviathan"/ ge haald door het receptieschip de „Ma- com", is ontvangen aan Battery Place en is per auto langzaam langs Broadway naar City Hall gereden, waar de bur gemeester haar begroette. Ondanks het koude, grijze weer, on danks deii regen, waren Battery Place en Broadway dicht bezet mei menschen, en dc Iioemeensche Koningin, die zich zichtbaar interesseerde voor de verzon ken bergpas tusschen de geweldige grijze gebouwen, waarlangs zij reed, zal zich ook wel verwonderd hebben over die vele menschen, die zoo bereidwillig wa ren om le groeten en le klappen, over de vele vlaggen en over de snippers van quotatie-linten, de confetti van commer cieel New-York, die uit de groote han delshuizen als hulde neerdwarrelden. Maar wanneer Koningin Marie, die het er op gezet schijnt le hebben om alles in Amerika mooi te vinden, zich eens de private cynische overdenking zou per- milieeren om zich af te vragen of dit nu het democratische Amerika is, een land, waarin iedereen uitloopt om een Koningin le zien, dan zou zij zich toch een foutieve voorstelling maken van de beteekenis van haar ontvangst voor den zijn, op de Amerilcaansche geldmarkt de vreeselijkste paniek ontstaan, die de we reld ooit gekend heeft. Het kwam Lon den en Parijs nooit zoo slecht gelegen als nu, om ons bij te springen, wat een blik in de ochtendbladen u zal doen zien.; U zult geen stad, geen dorp in dit land' vinden ,geen 'straat, ik zou bijna zeggen geen huis in Newt-York, waar niet een: geruïneerd man zou zijn, om u en uw' ondoordachte daad te vervloeken. De ver mindering in waarde van goede betrouw bare effecten zal, in een paai- uur, twee maal zooveel bedragen als de Russtscb- Japansche oorlog gekost heeft. Ik twijfel' er aan, of dit land zoo'n schok ooit to boven zou komen. Dat, mijnheer Vine, is precies wat zou gebeuren, indien u er toe over ging het plan te volgen, waarvoor u ons daareven waarschuwde. Weiss hield op mei spreken en slalc een sigaar weer in de mond. Littleson een.' paar passen verder voelde zich het zweel op het voorhoofd uitbreken. Zijn adem ging snel. De langzame, Verplet terende woorden van zijn vriend hadden.' hem in een toestand van opwinding ge*- bracht waartoe hij zich nauwelijks in; staat geacht had. En Norris Vine, de on verstoorbare, was zichtbaar getroffen. Weiss had bijna als in bezieling gesprek ken. Het scheen bijna onmoge'lijk, zijn woordeü licht te tellen. (Wordt vervolgd.) New-Yorker. De bevolking loopt niet uit om een Koningin te zien, maar grijpt alleen elke gelegenheid aan om haar nieuwsgierigheid, zucht tot sensatie of tot bewondering, tot uiting te brengen. De ontvangsten aan Battery Place zijn een deel van het „brood en spelen" voor New-York. Daar werden ontvangen velen van uileenloopenden rang en ver diensten. zooals dit jaar Byrd, die den Noordpool haa overgevlogen; Bobby Jo nes, met het wereldkampioenschap-golf in zijn zak; dc Kroonprins en Kroon prinses van Zweden; Trudy Ederle, die het Kanaal overzwom. En al dezen had den zich te buigen voor den wensch van hetzelfde New-York, dat hen zoo straks toejuichen zou; want op welken tijd de boot, die hen van Europa bracht, ook mocht arriveeren, de optocht werd uitgesteld lol twaalf uur in oen middag, zoodat elke sleno-lypisle, iedere loop jongen zijn parade, zijn ontvangst zou kunnen bijwonen, waardoor tevens de grootst mogelijke menigte tegenwoordig zon zijn om te juichen. De eene hand wascht de andere- het volk heeft zijn spelen, de beroemdheid haar publiek. En zelfs de Koningin van Roemenië heeft zich aan liezen regel moeten onderwer pen. Koningin Marie, die zich misschien een juiste voorstelling van den Ameri kaan had gemaakt, maar niet op de hoogte was van cle beteekenis, die New- York aan zijn ontvangsten hecht, had zelfs aan boord van de „Leviathan" wil len blijven om de beroemde sky-line" te zien, inplaals van speciaal afgehaald le worden; maar zelfs Koninginnen doen van h ar wenschen afstand, wanneer New-York's receptie er mee gemoeid is. De „Levialh n" kwam trouwens al tegen 7 uur in den ochtend aan, en feitelijk werd er dus vijf uur gewacht met de groote ontvangst. Niemand verwondert zich daarover, het zijn de „vox populi" en de traditie, die geëerbiedigd worden. New-York heeft haar gratis theatervoor stelling op den juisten lijd. En wat voor theatervoorstelling! Niel alleen het parLerre is bezet, ïnaar ook de balcons; op duizelingwekkende hoogten hangt men uil de ramen en slaat op de breede vensterbanken; niet alleen de trappen van het Custom House zijn vol, maar ook de indrukwekkende beel den voor dit gebouw, vier vrouwenfi guren, die de werelddeelen voorstellen, worden als uitzichttorens gebruikt. Misschien zouden deze ontvangsten nog niet zoo op het gemoed en op den geest van den Amerikaan werken, als de booten in de haven niet dat exnolio- neereude, doordringende geluid gaven bij de ontvangst van de gasl op de „Maconi". Soms is het een koor van Signalen, zware en schrille door elkaar, stemmen, die tot ver in New-York gehoord kunnen worden en ©en nerveuze spanning teweeg brengen in de duizenden bureaux down town, 'boven en onder elkaar gelegen, dozijnen en zelfs honderden in een ge bouw. Men moet zeer koelbloedig zijn om ongevoelig te blijven voor dc muziek die een kwartier daarop volgt op dal critieke moment verlaat zelfs een serieus bezig fnensch eventjes het kantoor, blootshoofds, om maar een oogenblik .aeel Ie kunnen hebben aan iets wat hij niel ongezien kan laten voorbijgaan. Be halve dat er een journalist in iederen Amerikaan steekt, is hij ook een „rub- bernek", en dit geestige woord duidt lieei goed zijn mentaliteit aan- een mensch, die zijn elastieken hals uitrekt om naar een schandaaltje, een optocht, een beroovmg of een ongeluk te kijken Er moet hierbij vermeld worden, dat de Amerikaan dit ^voord graag en zon der ongunstige beteekenis, op ziclwelt toepast. De parade, die Koningin Marie vooraf ging, was niel bijzonder groot en voor New-York tamelijk sober. Eerst kwam een rij bereden politie, flinke kerels in zeildoeken regenjassen, op mooie paard- jes; daarna de soldaten, gevolgd dooi de brandweer en de matrozen, allen mei hun eigen muziekkorps en vlaggen, die elke Amerikaan plechtig groet door hel afnemen van zijn hoed. Maar gewoonlijk zijn er nog een paar vereenigingen of i comilé's die meeloopen Tirolers met groene hoedjes bij Gertrude Ederle sporlvereenigingen cn nationale clubs, met allerlei vlaggen en emblemen, hoe meer hoe liever. Hel is het publiek niet alleen le doen om den „geëerden gast" het juicht ook zijn sladsfavorieten toe, zooals de politie of de brandweer, of een bijzondere compagnie soldaten, en geeft zijn tevredenheid te kennen door fluiten en aanmoedigende kreten. De ..gast" komt altijd het laatst en daar na is de spanning verbroken, de straten worden leeg en zijn binnen tien minuien weer normaal. De grootste enihonsiasten loopen natuurlijk mee, of Irachlen langs een kortoren weg eerder dan de stoet in City Hall te zijn, zoodat zij ook daar de ontVangst kunnen meemaken. "Bij de ontvangst van Koningin Marie werden èenige echte rubbernekken betrapt bij een misdadige poging om door een ach terraam in City Hall te kruipen, welke poging door de photographen onmiddel lijk werd vereeuwigd. „Rubbernekken" zijn de New-Yorkers, kinderlijk, enthousiast en vol belangstel ling; some zijn het een half dozijn din gen die hun aandacht trekken en zij ge- neoren er zich geen oogenblik voor om die belangstelling te toonen, en een paar minuten to blijven kijken. Is een huis in aanbouw, een ieder volgt met de oogen de zware sleenen, die door de reusach tige kranen opgetild en overladen won den; op een andere hoek trekt oen man met een „onfeilbaar" poetsmiddel aan dachtig publiek; een eind verder demon streert een meisje gezeten in een winkel raam de goodo kwaliteiten van een bo- paald merk calkeerpapier, en in dezelf de straat boren twee werklieden, met vakkundige gezichten, zeer bewust van het feil, dat zij werken voor een publiek, een paar gaten in een stuk marmer, tern wijl een andere menigte de prestaties van oen letlerteekenaar op een winkelruit volgt. Dat het „vubbernekken' 'niet a'.tijd; voordoelig is, bewijst wol het feit, dat minder onschuldige opstootjes, als vecht partijen en boroovingeu, vaak belangstel lenden die or niets mee te maken hobn ben, oen slomp of een kogel Dezorgén. Eu fijngevoelig is het „rubbernekken" ook Lang niet altijd. Eenige weken geleden zag ik een man, die op sterven lag aan' den kant van den weg in het drukste gedeelte van Newi-York; een priester voor zag hem van de laatste secramenten on der oogen van een publiek van minstens dertig menschen. Aan den anderen kant van de straat ging het leven zijn ge-- wonen gang; de menschen liepen geaffai- reerd door, (rams tingelden, auto's snor den voorbij. Maar de morbide rubber nekken klommen zelfs op vensterbanken om in staat te zijn de laatste .zucht van den armen stakker, die daar doof- eon of ander ellendig toeval lag, op te kunnen vangen, en het Lragisch-komi;- sclie element was een klein mannetje, dal Ie laat was aangekomen om goed te kunnen zien, en nu telkens op en neer sprong om voor een "fractie van een se conde in staat te zijn een blik te werpen! over de schouders van zijn met een grooi- ter postuur bedeelde mede-rubbernekken. Of hel nu een zonsverduistering is, of een boksmatch, of een receptie, het is voor dien dag „het", dat iedereen met interesse vervult. „Did Youi see ,,it"?" wordt er gevraagd, en iedereen weet wat hiermee bedoeld wordt. Maar een paar dagon later is „het" vergeten en 'bq- hoort het weer tot de herinneringen, waarvan down town New-York al een f linken voorraad heeft. BEVOLKING. In de tweede helft der maand October zijn in dc gemeente GOES Ingeko men IC. Zimmermann, orgelmaker, van Dur- lach (D.), Weslsingel 55. - M. KanIJ, agonlesss spoorw. boekhandel, van ICa- pelle, Lange Yorslstraat 49. 0. Hengst- niengel, Wed. J. Geluk), zonder beroep, van O. en W. Souburg,, v. d. Goieslcadd 19. I. M. A. J. Meuser, geb. Genlinne, (zonder beroep, van Brussel, K. Vorst- straat 42. P. J. van Driel, telefoniste, van Middelburg, Lange Vorststraat 62. E. Eelius, bakkersknecht, van Wemel- dinge, "St. Adriaanstraat 15. W. P. vrtii der Slaaij, reiziger, van Middelburgs Vlasmarkt 14. A. Smolders, geb. de Jager, zonder beroep, vah 's H. Ablsker- lce, Oude Yischmarkl 10. J. Kosten eil gezin, veldarbeider, van Rilland-Balh, De Ruijtcrlaan 33. M. Imanse, bakkers knecht, van Wolphaarlsdijk, Groote Kade 2. Adv. Harthoorn, huishoudster, van Wiomdldinge, Poel weg IY no. 3. P. O. Plantefeber, hakkersknecht, van Öojijns- plaa-t, SI. Jacobs-traat 13. J. de Ronde, verpleegster, van Utrecht, Kleine Kade 37, M, de Borst, onderwijzer, v&ni Rrabbendijke, Poelweg V no. 8. Vertrokken: H. It, J. van der Veen en gezin, no taris, naar Terneuzen, Markt 3. L. H. van de Schelde, hotelbediende, naar 'Dordrecht, Oranjehotel. M. O, Taze- laar, huishoudster, naai- Ierseke, Juli- anastraal. H. Booij, waarn. rijksont vanger, naar Bussum, Nieuwe Englaan 14. - D. A. Oranje en gezin, onderwijzer, naar De Bildl, Melkstraat 7. A. M. Plasse, geb. van Gorp, zonder beroep, naar Vlissingen, Walstraat 92. J. Rijn en gezin, schipper, naar Brielle. J. J. Snoep en gezin, koopman, naar Middel burg, Lange Gortstraat IC 32. H. Gelok, 'bakkersknecht, naar Wolphaarlsdijk, A 46. M. L. Paasse, geb. Padmos en kind, zonder beroep, naai- Borneoi, Ned. Indië. J. P. Schouwenburg, costuunmaaisler, naar Amsterdam, Bataviastraat 15. J. 0. van de Velde, Wed. D. Dorst, zonder 'beroep, naar Ierseke, 220. M. J. van Zeijl, liefdezuster, naar Maastricht. M. Stalewska, liefdezuster, naar Maas tricht. S. J. Damen, schrijyer postkan toor, naar Den Haag, De Gheijnslradt 128. J. Barlelse, malroos Kon. Marine, naar Yliss'ngen, Hr. Ms. Wachtschip. BEKENDMAKINGEN. Burgemeester en Wethouders vdn Middelburg maken bekend: dat door het Polderbestuur van Wal cheren in 1927 de navolgende walër- gangen en sprinken zullen worden ge dolven de Schella'chsohe sprink aan de per- ceelen gemeente Middelburg, sectie E No. Ill, 11 1, 803, 929. 1659. 1660, 1666, 2380, 2664, 2665, 2666, 2667, 2574, 2949 cn 2950 in de maanden Juli, Augustus en September. Middelburg, dèn 2 November 1926. Burgemeester en Wethouders vftn Middelburg: P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Eleclrische Drukkerij G. W. din Doer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6