binnenland. FEUILLETON. GELDKONINQEN. B IJ VOEGSEL VAN DB ÉiWPÉ W VAN Donderdag 4 Nov. 1926, No. 260 OVER DEN MINISTER VAN ARBEID. In het verschenen <9 fdeelings verslag over de begrooting van Arbeid, Handel en Nijverheid leest men o. a. het volge den: Verschillende leden waren teleurge steld en ontstemd over het beleid van den minister van wien zij een doortasten de politiek op sociaal terrein hadden ver wacht Waarvan evenwel niets is gekomen,. De minister overweegt tal van vraagstuk ken, doch het ware te verkiezen, dat hij enkele met spoed aanpakte en tot oplos sing bracht. Men dacht o.m. aan de ziek teverzekering, de ouderdomsvoorziening, de wettelijke regeling van de werkloos heidsverzekering en in het algemeen aan de z.g. welvaarlspoliliek. Andere leden achten de critiek onge grond en kwamen er mei klem tegenop. Sommige leden achtten het gelukkig, dal het verstand het sociale liart wat remt. Toch hadden ook deze leden hun bezwarenzij waren van oordeel, dat de Minister tegenover de andere Mi nisters te bescheiden is en zich te weing doet gelden. Als gevolg daarvan zijn de belastingwetten blijkbaar uitsluitend uit fiscaal oogpunt behandeld. Voorts waren zij van oordeel, dat de positive van den Minister versterkt zou worden, indien hij hulp vroeg afin de organen, die uit het bedrijfsleven opkomen. Ook is de Minister, napr de meening van sommige leden, te lijdelijk bij de be handeling van economische en sociale aangelegenheden. Aan het vaargstuk van bestrijding der dumpingpoliliek moet een ruime plaats worden ingeruimd. De uit voer uit Duilschland naar Nederland is kunstmatig gestimuleerd. Daartegenover zijn invoerbelemeringen op haar plaats. Ten aanzien van de toepassing en na leving van de Arbeidswet vroegen verscheidene leden welke uitbreiding aan de toepassing gegeven zal worden en of die in het loopende parlementaire jaar haai' beslag zal krijgen. Deze leden achten uitbreiding met name voor het winkel- en kantoorpersoneel en voorts voor kellners, koks en verplegenden ur gent. evenals voor koetsiers. Men vroeg of de minister bereid is de arbeidstijden voor chauffeurs le regelen en van het personeel in de binnenbeurlvftarl. Andere leden drougen aan op behoed zaamheid bij de uitbreiding der toepas sing van de Arbeidswet, vooral met het oog op den moeilijken toestand waarin de middenstand verkeert en in verband mei de onrustbarende stijging van den kostprijs der ziekenliuisverpleging. Som mige dezer leden hadden geen bezwaar tegen een werktijdenbesluit voor winkel personeel, mits gepaard gaande met een wettelijke regeling der winkelsluiting. Verscheidene leden klaagden over het groot aantal overwerkvergunuiugen. Verscheidene leden vroegen den mi nister zijn oordeel, dat de publiekrechte lijke organisatie van den arbeid nog niet rijp is voor een wettelijke rege ling, nader te overwegen is het bijzon der wat hel medezeggenschap der ar beiders betreft en daarbij in aanmerking te nemen, dat w«[t de minister theoretisch nog niet rijp acht, in verschillende lan den reeds tot tevredenheid heeft geleid. Het ha.d deze leden voorts ernstig te- Geautoriseerde vertaling naar het Engel sch, van E. PHTLTPS OPPENHEIM, 23). Weiss reikte met de hand naar een kistje sigaren en na van oen de punt afi- gebeten te hebben stak hij die, onaan gestoken, in den mond. Hij maakte half een beweging om Vino te presenteeren, maar dezo schdude het hoofd. „Kom", zeide hij, „u bent wat raad selachtig, Er is maar ëén soort zaken, die wij hier doen. Do menschen komen hier om te koopen of te verkoopen. Hebt u iets te verkoopen?" Norris Vine lachte stil voor zich heen, als om een gedachte, die hem door het hoofd ging. Toen hief hij de oogen op, nu naar Weiss en keek hem rustig in 't ger Laat. „Ik hen in 'l bezit van iets ,zei hij, „waarvoor u, mijnheer Weisa, uw halve fortuin zoudt geven, maar ik ben hier niet gekomen om te verkoopen. Ik hen hier gekomen om u te waarschuwen voor hel gebruik dat ik binnen zeer korten lijd zal maken van een zeker document, dat geteekend is door u en Little son, leurgesteld dat niet één wetsontwerp tot verbindend-verklaring van de collectie ve arbeidsovereenkomst in uitzicht is ge steld. Verscheidene leden vroegen of de mi nister thans zijn definitief standpunt inr zake de reorganisatie van den Hoogen Raad van Arbeid heeft bepaald en zoo ja, of daaromtrent spoedig een voorstel zal worden gedaan. Zeer velen leden vroegen oT de mi nister nadere mededeelingen kan doen over de aangekondigde unificaiio van de sociple verzekering. Uit Stad an Provincie. De Minister van Financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen bij den inspecteur der directe belastingen enz. te V1 i s- singen onder letters X IJ Z, f 1000 we gens gewetengeld; als voren onder letter N., f 1111.32 wegens gewelensgeld bij den inspecteur der regisLraLLe en domeinen te Middelburg f 2681.26 wegens te weinig betaalde Vermogensbe lasting en Verdedigingsbelasling lb, over de belastingjaren 1919—1920 tot en met 1925—1926; als voren, f77 wegens te wei nig betaalde Vermogensbelasting over de belastingjaren 1919—1920 'tot en met 1925—1926; als voren, f77 wegens le wei nig betaalde Vermogensbelasting over de belastingjaren 1922—1923 tot en met 1923—1924; als voren, f24.75 wegens le weinig betaalde Vermogensbelasting over het belastingjaar 1923—1924; als voren, f 1464.05 wegens le weinig betaalde Ver mogensbelasting en Verdedigingsbelasling lb over de belastingjaren 1919—1920 lot en met 1926—1927; als voren, f311.75 we gens te weinig betaalde Vermogenbelas ting over de belastingjaren 1921—1922 tot en met 1926-1927. Uit Vlissingen. In den gemeenteraad van Vlis singen zal binnenkort een wijziging komen, doordat de heel* S. J. Hillinga, die voor den Vrijheidsbond zitting had, wegens vertrek naar elders ontslag neemt. In 1923 kwam de "Vrijheidsbond met 2 lijsten uit. Op die, waarop de heer Hillinga gekozen werd, komt verder nog voor dc heer P. J. Haaze, die dus gekozen zal worden verklaard. Uit Walcheren. Maandagmiddag hield de raad van N. en Sf. Joosland een openbare ver gadering. Alle leden waren tegenwoordig. De voorzitter deelde mede dat het kind van het hoofd der school, op de school niet meer wordt toegelaten; verder dat het schilder- en behangerswerk in de dokterswoning door B. en W. is opge nomen en dat, dit werk niet naar hun genoegen is afgeleverd. Over dit werk zal nog geconfereerd worden met den bouwkundige omreden de aannemer de Keuning er van af is. B. en \V. stellen voor een wijziging in de begrooting 1926 aan te brengen naar aanleiding o. a. van de gesloten geld- leening voor kasgeld en voor betaling van rentezegels volgens de I. Wet voor den grafdelver. De raad vond het vreemd dal voor dien ambtenaar een geheel jaar moei geplakt worden en dat dit moei plaats hebben met zegels van 60 cent, zulks in verband met zijn jaarwedde., Een en ander zal nader worden onder zocht. Verder werd de wijziging goedge keurd. Vervolgens kwam in behandeling de begrooting 1927. B. en W. hadden voor gesteld het gemeentehuis aan te sluiten aan het lelephoonnet, in verband met de telephonische gesprekken voor nood- slachting enz. De raad vond de daarvoor te betalen som le hoog, in verhand met het nut daarvan, zoodal besloten werd, dezen post te schrappen; 6 tegen 1 stem. ^Aanmerking werd gemaakt op den hoogen post die gemaakt is voor het ge bruiken van een kop thee tijdens de raadsvergaderingen en die van B. en W. Een voorstel werd gedaan om dien post te schrappen. Verworpen met 5 legen 2 stemmen. Bardsley en Seth Iliggins. Het schijnt dat gij met elkaar een complot gesmeed hebt, om de mannen, die zich verbonden hebben tegen uw triits te bestrijden, uit hun plaats ,die zij in do regeering van dit land innemen to verdrijven. Door een toeval is mij dit document in handen gevallen. Mijn voornemen is, hot Ameri- kaansche volk te toonen, wal voor «oorl mannen gij zijl, die u 'lot de feitelijke regeerders van dit land hebt opgewor pen. De verrassing van Weiss was meesteiv lijk geveinsd. „Ik veronderstel, mijnheer Vine, dat u hier niet bent om ons grapjes te verton nen. Ik verzoek u, mij te zoggen, welft document het is, dat u bedotdt." „Ik geloof", antwoordde Vine, „dat ik niet in al le veel bijzonderheden hoef te treden. Het is een stuk, dat u en uw vrienden niet lang geleden op een avond in liet huis van Phineas Duge teekenden." Weiss stond op, liep het kantoor door en draaide den sleutel in het slot van de deur om. Hij was een groote man en er was een lichte blos op zijn gezicht ge- gekomen. Ook Littleson liad zich zachtjes van den rand van do tafel laten glijden, en stond met zijn blik op het gelaat van zijn vriend gevestigd, als het ware op een sein te wachten. Norris Vin* ,lang, hoekig, alles behalve Bij den post kosten voor bouwtoezicht, deelde de voorzitter mede dal van den heer A. Barentsen, bouwkundige voor de ze gemeente, een schrijven is ingekomen dat hij, met het oog op zijn hoogen leef tijd en andere drukken bezigheden nh 31 Dec 1926 niet meer in aanmerking wenscht te komen voor die betrekking. De raad vindt dit jammer, doch het besluit moet gebillijkt worden. Getracht zal worden op dezelfde belooning een ander bouwkundige in dienst te krijgen. Bij den post „ledigen vpn de in de lcom der gemeente staande aschbakken", deel de de voorzitter mede, dat deze gemeente thans een „Ambachlsvrouwe" heeft in- plsats van een „ambachtsheer'''. De asch bakken behooren aan haar, en zij heeft 'door haar gemachtigde laten mcdedeelen dat de gemeente die aschbakken mag ge bruiken, mits zij voor het onderhoud zorgt. Goedgevonden. De vraag wordt ge steld of die bakken aan haar of aan een ingezetene dezer gemeente behooren. Wejljouder Polderdijk zal dit nader on derzoeken. Verder werd nog besloten te trach ten liet keurloon Vja.n den vee- en vleesch- keuringsdienst verminderd te krijgen, om reden er al een paar jaar een ruim bati,g saldo op dien dienst is geweekt Men zal zich in verbinding stellen met andere gemeenten tol dezen kring be- hoorende. Ook werd besloten de verordening op het steiger- en kaaigeld le wijzigen mei ing3ng van 1 Januari 1927, en te stellen respectievelijk op 5 en 3 cent. Thans 6 en 4 cent. Dit in verband met het overschot dat de eenige jaren de „los plaats" heeft opgeleverd. Dit besluit werd diet 4 tegen 3 stemmen genomen'. De raming van le ontvangen steiger- en ksaigclden werd aaarop gebaseerd. Een voorstel om de opcenten op de gebouwde en ongebouwde eigendommen der grondbelasting elk met 10 le ver- hoogen. werd niet ondersteund, dus tem niet in behandeling. De begrooting werd daarna vastgesteld in ontvangst en in uitgaaf voor den ge wonen dienst op f >33232.31 met een som van f753.98 voor onvoorz. uitg. De kapi- Isaldienst op f 289.99 in ontvangst en f 90.46 in uitgaaf. De G. I. [Bel. is geraamd op- f 11500,-- evenals het vorige jaar. Verder werd mededeeling gedaan dal door den Minister v,an Financiën heslist is om geen voorschot te verleenen aan dc gemeente ingevolge- de Landarbeiderswet ten behoeve der vereeniging „Weder- zijdsch Belang" t© Middelburg; dat aan de gemeente Vlissingen moet betaald worden f 39.92 (ajs bijdrage in de kosten van Nijverheidsonderwijs, voor 1 mnd. over 1924 voor 1 leerling der Zeevaart school. Uit Tholen In de Dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering te T h o 1 e n, werd de heer P. J. Duinker, .arts, aldaar benoemd tot gemeente-geneesheer, in de vacature ontstaan door het vertrek van dr. de Jong. Uit Zeeuwse h-V laanderen W. D. De raad dei' gemeente Cad- zand kwam Maandagavond in voltallige vergadering bijeen. Met 't oog op de ongesteldheid van den secretaris werd tot waarnemend secretaris benoemd de heer 0. van Hdute. Het voornaamste punt dei' agenda, waarvoor de vergaderiug eigenlijk was belogd bestond in de kwestie van den bouw van een nieuwen toren. Volgons hel rijksbureau voor monu mentenzorg is liet voortbestaan van den legenwoordigen toren op het kerkgebouw niet vereenigbaar. Na heel wat besprekin gen hier omtrent werd eindelijk besloten lot het bouwen van een nieuwen tpren tegen de kerk; een besluit, waardoor Gadzand eerlang in het bezit zal zijn van een mooi bouwwerk. Aangezien het laagspanningsnet heel wat is uitgebreid sedert een paar jaar, werd het salaris van den meteropnemer met ingang van 1 Januari 1927 bepaald op f100. Bij de rondvraag werd medegedeeld, een athleet, vertoonde niet het minste spoor van ontsteltenis. Hij leunde ach terover in zijn stoel en liet hel, in hoorn gevatte oogglas ,dat hij gewoonlijk droeg, zachtjes aan het dunne zwarte koordje ronddraaien. „Mijnbeer Vine", begon Weiss, „wat oolc de liouding moge zijn, die we later aan zullen nemen, tegenover n is er niet de minste reden comedie le spelen. Wij hebben dal stuk geteekend en wij zouden onszelf wel voortdurend voor het hoofd willen slaan ,dat wij hel deden. Het denk beeld was Van Phineas Duge en wij zijn er vrijwel van overtuigd dat hij ons alleen overliaaklo onze namen te zetten als inteekenaars, om daardoor oen stuk in zijn bezit lo hebben ,dat ons in onge legenheid zou brengen, als de inhoud ervan beleend Werd. Heb ik gelijk met te veronderstellen .dat hij ons dien avond bedroog, dat hij zelf het stuk nooit toe kende?" „Zijn liandteekening", zei Norris Vine, „komt er inderdaad niet op voor!" Weiss knikte. „Juist zooals ik dacht", merkte hij op. „Een paar weken geleden waren er alle voorteekenen van wal werkelijkheid ge worden is, n.l. van een breuk tusschen ons en Phineas Duge. Dit stuk was het wapen waarmee hij de overhand over ons hoopte te verkrijgen. En nu zien dal van de directie van de stoomtram nog geen antwoord was bekomen op een vraag nopens do dienstregeling van de tram. (Voor verder Stad en Provincie zie men hel Hoofdblad). KUNST EN WETENSCHAPPEN. Tentoonstelling van werk van A. E r k e 1 e n s. Eenige schilderijen van stadsi- en dorpsgezichten, een aantal bloemstuk ken en een verzameling etsen van A. Erkelens uit Veere zijn thans op de ha venvoorzaal van „De Steenrotse" a II- h l e r geëxposeerd. Hel toeval of iets anders trok onze aandacht het eerst naar een klein schil derijtje, de markt te Veero in sneeuw^ mei een donkere kille lucht, een stn'kjo dat wel 'bijzonder geslaagd is in de weer geving van de koude stemming waar je van huivert. En bovondien een goed schil derstuk. We stellen het hooger dan heb grootere winterstuk van de kerk, dat iets. hards heeft. Twee werken van heel ando ren aard zijn het helder.-kleurige gezicht op Zoutelande, en het warme lioekje van Brugge bij een der oude bruggen. Alleen is ons liet water daarop wat te woelig. De bloemstukken zijn zeer verschillend van kracht. Er zijn er bij, die ons weinig zeiden, voornamelijk omdat de kleuren te mal werden, zooals de stroobloenien met kalebassen en de cynnia's. Zeer levendig en helder pralen daarentegen de roode anemonen in den mooi geschilderden wit ten lampetkan. En goed geslaagd door samenstelling en karakteruitdrukking der bloemen zijn de twee stukken met don ker fonds, waartegen de in in niet-glan- zondo verf geschilderde bloemen goed' uitkomen. Een aantal etsen geven herinneringen' uit verschillende deelen van ons land. In het bijzonder trof nos een helling met tuinderyen, en de kronkelende dennen bij Vrouwepolder, dit laatste althans in de eerste bewerking. Hel N i b e 1 u n ge n lied, in hel Nederlandsch vertaald door J. M. Brans. Uitg. W. J. Thieme en Cie. Zijn er builen de litteratuurbeoefenaars die dit grootsche Duitsche epos in heb oorspronkelijke kunnen lezon, nog vol; doende andere gegadigden, die dit zeer lijvige werk in een Hollandsche vertaling in versmaat en rijm willen lezen? Het resultaat vau deze uitgave zal het bewijzen. De vertaler heeft zich door de bestudeering van dit epos gedrongen gevoeld lol een Nederlandsche bewerking En men kan niet anders dan eerbied heb ben voor dien omvangrijken, arbeid. Maar toch ook waardeering. Want hij heeft inderdaad voor mogelijk velen het le zen van dit heldendicht tot een „gemaft- kelijkerg enot" gemaakt. Een feit is het dat we onmiddellijk bij het openslaan van dit boek weer geboeid werden. De tallooze sagen en le genden die de schrijver o"f de achter oen- volgende schrijvers in het Nibelungenlied samenvoegden, zijn tot een eenheid go- worden, ook al door do menschelijklieid van de vele personen. Terecht noemt dc vertaler het een verbazend kunststuk van den onbekenden schrijver, dat we onze sympathie niet kunnen weigeren aan figuren als Hagen en Chriemhilde, al deinzen we terug voor hun vreeslijke daden Eu ook terecht wijst hij op het boeiende van do innige samensmelting van hoidensche en christelijke élementen. Over de vertaling kunnen we geen oordeel uitspreken. De klank moge dan in liet oorspronkelijke wellicht poëtischer klinken, toch stuit de vertaling zeker niet af door onwelluidendheid. En het lijkt ons een juiste opvatting, dat de ven- laler geen modernrHollandsch maakte, maar veel van de oude vormen behield. Het boek is versierd met 25 teekenin- gen van E Wiethause. Kinderboeken. De uitgevers G. B. van Goor en Zo nen le Gouda zonden ons e*n heele we het in uw handen in plaats van in de zijne. Wal bent u van pdan ermee te doen?" „Ik beu van plan het le gebruiken", antwoordde Norris Vine. „Ik ben van plan hel te gebruiken, om er een slag mee toe te brengen aan het afschuwelijke stelsel van roof en corruptie, dat het schoonste land op God's aardbodem te gronde richt." „Dat is alles goed en wel", zei Weiss, „maar wij zijn natuurlijk niet van plan hel er bij te laten zonder ons te verdedi gen. Wij kunnen bij voorbeeld verklaren dat het stuk valsch is, dat het samen- gel lansd is door u of door Phineas Duge, die er beiden reden genoeg voor zouden hebben. Oï we kunnen zeggen, dat het een grap was na een <linertje. We kun nen ook do beteekonis er van bestrijden en zweren dat we Van plan waren alleen wettelijke middelen ter bestrijding te ge bruiken. Of om nu maar geheel open ltaart tegen u te spelen ,wij zouden al de macht, <no wij bezitten, kunnen ge bruiken ,om u onschadelijk te doen ma,- ken, vóór u in de gelegenheid zoudt ziju, iets met liet stuk uit te riclien. U ziet we hebben meer dan één pijl op onzen boog. Onze zaak staat niet volkomen ho peloos. Nu richt ik dezo vraag tot u, als man tot man. De waarde van dat stuk is tenslotte die welke u er zelf aan toekent. KWATTAIYI VOLLE MELR KEEPEN Slechts één merk kan aan de spits staan DatsKWATTA Vraagt KWATTA-SPECULAAS (Ingez, Mod.) serie aardige kleuterboekjes toe met gees tige, passende plaatjes, u.L: Kinderprentjes, door Jenny de Bloeime Het A. B. C. Spoorboek en het A B. C. Reisboek, beide van dezelfde schrijfster. Van S. Maathuis—Ilcken twee boekjes Vacantie aan Zee en De Verjaarpartij; versjes en plaatjes. En voorts speciaal voor jonge jon gens van Maren Koster leerzame ver haaltjes als. In den Dierentuin; Dieren uit de Wildernis en Onze Huisdieren. Bij dezelfde uitgevers verschenen voor kindei'en van 7 lot 10 jaar in de serie Gezellige Uurtjes Wat de Vacantie bracht, door Maren Koster, met platen- en omslagteekeningen van Sijtje Aafjes-, Hel haar van Prinses Sylvia, door Pie- ter Poutsma, met platen en bandleeke- hing van Adri Alindo; Vroolijke vertellingen, door M. Schelt- huis—Brugsma, met teekeningen en plaat jes van Sytje Aafjes; en Jan en Zus, door Dien Brinkgreve, met platen van Johanna Coster. In de serie Ontspanningsboekjes ver scheen: „Wanneer liet regent"; van al lerlei kunstjes, knutselwerkjes, raadsels, rebussen, spelletjes, leekenvoorbeelden, enz., verzameld door Jeannetle Lugten en Sytje Aafjes. ,.I n v ij f werelddeclen", door mr. C. P. van Rossem. H. P. Leopold's U. Mij. Uit de tallooze reisbrieven die de schrijver maakte van zijn ervaringen op zijn wereldreizen, heeft hij de sterkst sprekende uitgezocht en in oen, toch nog dikken bundel verecnigd. Dal is geen gewone reisbeschrijving geworden. Do. reizen waren wel echte toeristenreizeu, zij het ook vaak in weinig bezochte gebie den, maar wat mr. van Rossem ervan vertelt, is een zeer persoonlijke kijk op menschen en zaken, en heelemaal geen concientieuse opsomming. Hij waar schuwt den lezer in een voorwoord niet alles le gelooven, want anderen denken over die dingen heel anders dan hij. Die ksrakteriteriseering van wat hij met scherp kritischen blik waarnam, Is vaak echter veel onderhoudender dan een ge trouw reisverhaal. Sommige hoofdstuk ken doen niet anders dan op amusante wijze vertellen van de dwaze types die hij in hotels van een of ander oord ont moette. Toch wordt zelfs ook d&5rdoor de ver houding der minste op onze aarde vaak scherp belicht. Maar soms wordt het degelijker dan een luchtig prsatje. Zoo bijv. als hij het heeft over de interessante vulkanische streken van Nieuw Zeeland. Of over de eilanden van de Stille Zuidzee. En wat hij vertelt over de democratie in Austra lië is met alle luchthartige hoon toch zeer leerzaam. Het boek is versierd met een groot aantal bijzondere foto's, die echter meestal slechts in verwijderd verband staan met het vertelde. ONDERWIJS. Geslaagd le Amsterdam voor het examen Geschiedenis M. O. de heer D. L. Hage, te O o s t b u r g. Bij het door de gemengde coinmisaie in October le Rotterdam gehouden exa men voor de akte B (hoofdonderwijzeres aan een bewaarschool) zijn o.a. geslaagd de dames 0. M. Prince te Vlissingen; Noem uw prijs en bestrijd ons met onze eigen dollars. Norris Vine schudde zacht het hoofd. „Ik denk er niet over. Indien u mij de helft van uw fortuin gaf, zouden we nog oven ver zijn." „Wij doen de dingen niet in 't klein" zei Stephen Weiss langzaam. „Wij ver tegenwoordigen een groote macht, waar we van plan zijn voor te vechten. Als ik tegen u van geld spreek, meen ik het. Wij zullen voor morgenmiddag een mil- lioen dollars tol uw beschikking stellen, als u dat papier hier achterlaat. „Wij kunnen de bespreking bekorten",, antwoordde Norris Vine, „door mijn plechtige verzekering dat noch één, noch twintig millaoen dollar dit stuk van mij zouden kunnen koopen. Ik heb jaren besteed en elk greintje, van wat ik aan bekwaamheid bezit, gebruikt om te schrij ven en te preeken en te strijden tegen die afschuwelijke praktijken, van u, om in bandon van enkele weinigen op te sta pelen ,wat tot de wolvaart en het geluk aan allen moest dienen. Ik meen de rijk dom van dit land. Zelfs al was mijn leven in gevaar ,dau nog zou ik geen afstand doen van liet meest doeltreffende wapen dat ik ooit in handen had." „Waarom dan, mijnheer Vine* 'vroeg Littleson terwijl hij zich vanwaar hij zat naar hem toe boog, „bent u ons kot-

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5