ernst „het doel heiligt de middelen" ver dedigt. Verder acht spr. gehoorzaamheid en de noodzakelijkheid van tucht, het aan- leeren van zelftucht een integreerend deel in de godsdienstige opvoeding. Het be sef van saamhoorigheid moet worden aangekweekt, van gemeenschapszin. Doch alleen Godsdienstig gevoelen is niet genoeg, want het emotioneel, religi eus leven is onderhevig aan stemmingpn. Daarom moet hel Godsdienstig onder wijs de geloof- en zcdeleer ook een groole plaats in de opvouding hebben», Hij de gelegenheid tol het stellen van vragen wee's Dr. Canncgieter er o. a. op tioe noodzskelijk het is, dat net Gods dienstonderwijs ook op de openbare school komt en gesubsidieerd wordt door tien Staat. Spr. meent, dat in dat opzicht de bijzondere school een voorrang heeft op de openbare, en dus de gelijkheid niet heeleinaal volkomen is. Spr. zeide 't zeer te betreuren dal niet meer opvoeders uit deze stad naar deze lezing waren geko men kunst en wetenschappen. dalumcyfers ngg één of twee toepasse lijke foto's en een hoekje mei tekst be vatten. Vooral van het bedrijfsleven in 'verschillende deelen van het land zijn er interessante foto's. De kalender wordt tegen slechti 35 cent beschikbaar gestold. Het g r a f va n T o e b-a n k-A m e n. Reuter meldt ons uit Kaïro, dat in het graf van Toet-ank-Amen nu ook de der de kamer is geopend. Hoewel de inhoud van die kamer niet zoo zal zijn als die van de twee andere die reeds zijn geïnb ventariseerd, is die inhoud toch van zeer groot historisch belang. De kamer bevat aïle ^oorwerpen die hebben gediend bij de begrafenisplechtigheid. .Lelje, of de weg naar het G c 1 u k", door Top Naeff - v Holkema W'arendorf's Uit gevers Mij. Dit bock excelleert in datgene wat 'een typische uiting is van de Holland sche litteratuur de ,,Kleinmalerei" van het burgerleven. Deze Letje is de volkomen onbedui dende dochter van een welgestelde fa milie. En de schrijfster vertelt haar e\en onbeduidende levensgeschiedenis tol ze getrouwd is en voor de eerste toa; moeder is geworden. Dan wordt er nog als besluit een sprong gemaakt naar de zilveren bruiloft, om te laten zien. dat alles dan nog even onbeduidend is. Maar zes van de zeven hoofdstukken zijn ge wijd aan de kinder- en meisjesjaren. Dat alles bezien we onder de goedig- ironische toelichtingen en kwalificaties van de schrijfster. Dikwijls zeer amusant. De malle opvoedingsmanieren en de kleingeestige kwesties die in een verlo ving en trouwpartij en bevalling de ern stiger kwesties verdringen, worden ons ■aangetoond met een spot, waar de schrijf ster merkbaar zelf plezier in heeft. Sma kelijk opgediend, van het begin tot het eind. Tegelijk is het een vastlegging van veel gewoonten in het dagelijksch leven van een vorig geslacht in die kringen. Maar ironie, vooral goedige ironie, .heeft de kwade eigenschap, dat zo op den langen duur vermoeit. En dit is een dik boek vól ironie. We mecnen, dat enkele dezer hoofd stukken afzonderlijk reeds in tijdschrif ten zijn verschenen, We nemen dadelijk aan, dat ze toen door de lezers genoten zijn Als we nu weer een hoofdstuk op slaan zeggen we dat is knap en mooi gedaan Maar dit heele verhaal uitle zen kostte ons toch moeite. Het mist bovendien alle actie, terwijl over kleine bijzonderheden zoo erg lang wordt uitge weid. Dat Is ook wel weer een Hollandsche eigenschap, maar toch niet de beste „Verzen" van J. H. Leo pold. Tweede Bundel. W; L. en J. Brusse's U. Mij Er is om deze uitgave van de door dezen dichter nagelaten werken een on behaaglijke strqd ontstaan. Er is aanmer king op gemaakt, dat zij zijn uitgegeven ponder aanwijzingen, die ook naar des dichters bedoeling den tekst duidelijker zouden maken3 zondier gebruik van de latere lezingen van den dichter zelf. Zelfs werd er beweerd, dat er veranderingen in den tekst waren gebracht. De uitgeefster heeft daarop geant woord, dat Leopold in de jaren 1924, 1925 met haar onderhandelingen heeft gevoerd over en haar toezegging heeft gedaan van zijn Tweeden Bundel verzen. Toen de ühchter na een kort ziekbed gestorven was en zijn erfgenamen de nalatenschap onder hun hoede namen, bleek het dat Cheops, in de Zilverdistel editie en voorzien van Leopold's aan teekeningen en wijzigingen voor herdruk in den Tweeden Bundei, op onverklaar bare wijze was verdwenen. Overigen: werden bij het beredderen van de litte raire nalatenschap de verzen, die thans in den Tweeden Bundel zijn afgedrukt, persklaar voor den aan de firma Brusse ter uitgaaf toegezonden bundel, gevon den. Deze verzen zijn gezet zooals Leopold ze heeft nagezien en door twee cor rectoren van volkomen bevoegdheid confrouteerd en gecorrigeerd Hieraan zij nog toegevoegd, dat deze ibundcl bevat: 't lange gedicht „Cheops" Albumblad, Iwee, tal van kortere ge dichten tellende verzamelingen Oosler- sclie poëzie en vertalingen van spreuken van Omar Khavajni. En ten slotte: Laat ste verzen. De kalenders van d Raden van Arbeid. Als uitgave van de Vereeniging van Raden van Arbeid, verscheen voor 1927 een veertiendaagsche wandkalender met het propagandistische doel, het nut en de noodzakelijkheid van de sociale verzeke ring in het licht te stellen, In hun Vollen omvang: schadeloosstellingen, voorko ming van ongevallen, bevordering van hygiëne. Een kleurig, maar toch door de goede keus van kleuren niet te druk schild, vormt de omlijsting van de achtereen volgende kalenderbladen, die behalve d|e rechtzaken. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van den 60-arigeu arts H O. C. B., uit Oifsterwijk, die door het gerechtshof te 's Hertogenbosch is ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf gens verkrachting. In eerste instantie was requirant door de rechtbank te Breda die andere feiten als bewezen had aan genomen, dan het hof, veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf. - Aneta meldt d.dt 2 Nov. uit Batavia Tegen de Sm., die in Augustus j.I. den heer J. Lambach, oud-agent van de Kon. Paketvaart Mij. te Balik Papan, met een scheermes dermate verwondde, dat dfeze in hel ziekenhuis overleed, is als be klaagd van mishandeling en poging tot moord met voorbedachten rade op de familie Lambach, 15 jaar gevangenisstraf geëisclit. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: het loopen over een spoorbaan als de trein zichtbaar nadert: A. M., Bieze- linge, f 0.50 of 1 d. h.; dienstregeling niet in autobus ophan- nde hebben: J. 0. K.t Goes, 2 m. f3 |pf 2 m. 3 d. h.;* verboden vischtuig aan boord hebben F. P. P., Ierseke, flö of 15 d. h.; naam van den schipper niet op zijn vaartuig hebben: A. N„ Hoogeveen, f5 of 5 d. h.« wielen van wagen niet zuiver hou den: P. v. d. D., Ovezande, A. Nieuw- dorp, F. de L., Wissenkerke, f5 of 5 d. niet auto rijden over een daarvoor ver boden weg: H. S„ Nijmegen, vrijgespro ken i met auto 's avonds rjjden zonder licht J. B., Goes, f5 of 5 d. h.; s avonds fietsen zonder licht: P. de N., ICapelle, f2 ol 2 d. h., J. R., Goes, f 2 of 1 w. tJ van E., M. 's 1 renhoek, J. N„ M. B., J. 0f S., Wiemei- dinge, 0. K Wolphaartsdijk, 0. van H.. Waarde, M. 8., Hoedekenskerke, M. P. Colijnsplaat, B. T., Krabbendijke, J. K. (KruLningen, W. H Kloetinge, J. G., Goes, f6 of 5 d. h.1; dronkenschap bij zevende herh.: H. J. D., Utrecht, 3 w. h. en opzending rijks werkinrichting voor den tijd van 1 jaar, F. J. S„ Hansweert, 3e herh., straf als- voren; ,in staat van dronkenschap de openbare orde verstoren: H. J. D, Utrecht, f60 of 120 d. h. landbuuw. - Maandagavond werd In het café Union aan de Kerkhofloan te VIis singen door den heer Versluijs van Serooskerke een lezing gehouden over het nut vau de oprichting van een gei tenfoKvereeniging. Na afloop der lezing werd een veree niging opgericht onder den naam van Ons Belang. In het bestuur werden gekozen de heeren M. J. Rottier, voorzitter, P. Jo- ziasse, Secretaris; J. Bostelaar, penning meester, H. Barendse en J. de Koning, commissarissen. Als bokhouder werd be noemd de heer E. Edelman. Een dekbok van de P. V. zal direct worden geplaatst. Tol 1 December kan men zich bij het bestuur als lid opge ven, zonder betaling van entréegektan. Alle aanwezigen gaven zich als lid op. verschillende berichten. Maandag vierde het echtpaar Jaco bus Adrianus Verbiest en Adriana Fran ken te Bergen op 'Zoom hun diamanten huwelijksfeest. Zondagmiddag is te Amsterdam dje heer A. G., die bezig was een reparatie aan zijn auto te verrichten, door anderen auto aangereden. De bestuurder van dezen wagen had den heer G., die gebukt stond, bij hel passeeren blijkbaar met of te laat opgemerkt De heer G. kreeg een hersenschudding en een beenfractuur. Tegen de onderwijzeressen de R. en M. te Steenbergen is proces verbaal op gemaakt wegens mishandeling van e jarig meisje, die zij aan handen en voe ten hadden gebonden om haai*, naar ven- luidt, te bewegen iets te zeggen in strijd met de waarheid. Haar wordt ten laste gelegd overtreding van art. 300 W. v. Dinsdagnacht is aan de sluiswerken te IJmuiden de 32-jarige H. V., afkomstig uit Blijham, door een zand trein over reden. Zwaar gewond werd hij opgeao men. Tijdens het vervoer stierf hij. Maandagmiddag is het örjarige zoon tje van d en heer W. te Katwijk aan den "'in bij het plotseling overstoken van de straat door een auto overreden. In zorg- wekkendeu toestand is 't kind naar het academische ziekenhuis te Leodeu ga- bracht. Maandagmiddag is te Apeldoorn het 3r-jarige dochtertje van G. T. door een ge meentelijke autobus overreden. Het kind was bijna dadelijk dood. Aan een hotel te Nijmegen is Maan dagmiddag afgestapt barones Linde von Klinshowstöm, die op een schimmel een tocht maakt van Stockliolm naar Parijs. Zij legt por dag ongeveer 70 K.M. af. Zij beschrijft haar reis voor een Stockh holmsch bLad. Op 20 September is zij van Stockholm vertrokken. Zij is over Hairu- burg gereden en is Vjui plan, verder over Brussel naar Parijs te rijden. Te Doetincheim is een paartje in het huwelijk getreden dat kan terugzien op een onafgebroken verlovingstijd van der tig jaren. Een bewoner van oen woonwagen kamp te Enschedé is doodelijk gewond aan den weg gevonden. Het is komen te staan, dat hem met ©en hard voorwerp een slag op hel hoofd is toege bracht. De man is aan de gevolgen over leden. De politie stelt een onderzoek Tot dusver is van de(n) dader(s) geen spoor ontdekt. Op de begraafplaats te Bleijerheide (gem. Kerkrade) zou liet stoffelijk over schot van vrouw P., van Duitsche nai- tionatileit te Kerkrade overleden, ter aan- worden besteld. Ze was Luthersch, doch iff jaar en dag niet in de kerk geweest. Ze leefde gescheiden van haar man, in Aken. Op verzoek zou dominee V. bij de be grafenis tegenwoordig zijn. Het was reeds 11 uur ,doch op liet kerkhof was niets te zien, wat op een begrafenisstoet ge leek. Dominee die reeds Langer dan een uur in de kou had staan wachten, ging naar h uis. Later kwam men hem verzoet- om bij de begrafenis tegenwoordig te zijn doch hij ging er niet op in, temeer daar hij vroeg in den middag in Valken burg moest zijn. Tevergeefs beproefden de familieleden nog een anderen domi nee, o.a. dien van Terwinselen, te kriji- gen; deze was niet thuis. Onder de bedrijH ven door was de schemer gevallen en nog immer stond de kist bij de open groeve. Op Last van den burgemeester werd ze toen overgebracht naar het lijkenhuisje, waar ze den nacht overbleef. Dominee had naderhand laten weten, dat hij den volgenden morgen half negen de teraardebestelling zou ve rrichten. Toen hij vóór half negen kwam waren de familieleden reeds present. Nadat de kist in de groeve was gedaald, hield hij een toespraak. Doch deze scheen allesbehalve in goede aarde te bevallen want enkele familieleden interrumpeerden, luid en hefi- lig, en toen dominee een einde aan zijn toespraak maakte kreeg hij het met do vuisten van enkele familieleden en de pa/- rapluies die als strijdknotsen werden ge zwaaid, te kwaad. Men joelde hem na, uitte allerlei liefelijkheden aan zijn adres, kortom het was geweldige herrie op het kerkhof. (Vad.) Men meldt heden uit Roermond: Door het overstroomen van de Maas staan de uiterwaarden geheel blank. D« weg naar de Wecrd is hedennacht ou- dergeloopen, zoodat dit gehucht thans geisoleerd is. Nabij Roosteren staat het water gelijk met de tramlijn. Heden morgen bedroeg de waterstand 18.40 M. boven N. A. P. Uit België wordt een geringe val ge meld. Bij een ruzie heeft te Hamburg de zoon van een melkhandelaajr zijn der met een stuk hout zoo hevig op het hoofd geslagen, dat de man onmiddellijk deq. geest gaf. De jongen is ter beschik king van de justitie gesteld. Bij Maagdenburg is Zondagochtend een fruto in een scherpe bocht over jien kop geslagen. De drie inzittenden zijn oj» slag gedood. Bij Naumburg is door 't springen van een band een auto gekanteld. Van de vier inzittenden is een, een ingenieur, gedood. In de omgeving van Perpignan heb ben hevige onweders gewoed. '1'e Rous- silion brak een ware zondvloed los. Te Ccrbère viel gedurende een psar minuten een rookachtige hevige modderregen, na dat geweldige koperkleurige wolken wa ren gezien. In de groole vlakte van Ampurdan. even over oe Fransch—Spaansche grens, is ook modderregen gevallen, terwijl een vrij hevige aardschok werd gevoeld. Zondagmiddag gingen drie inwoners van Brighton in een sloep uit visschen op het kanaal. Het was hunne bedoeling vlak bij de kust te blijven, doch stroom, welke van het land opging, was zoo sterk, dat de sloep afdreef. Daar bo vendien de mast afbrak, zagen de man nen spoedig de kust uit het oog verdwij nen. Ongeveer 24 uur zwalkten zij hul peloos op zee rond totdat de bemanning van het Spaansche stoomschip Sella" dat van Liverpool naar Rotterdam voer, hen opmerkte en aan boord nam. Gister zijn zij te Rotterdam naar het Engelsche consulaat gegaan om zoo spoedig moge lijk de terugreis te kunnen aanvaarden, .Aan de „Chicago Tribune" wordt gemeld, dat het stoomschip „Louisiana" met een lading zwavelzuur aau boord op do Mississippi in aanvaring is geko men met het zusterschip „.Madison" Eerstgenoemd schip zonk onmiddellijk en de ontsnappende gassen raakten in brand. zoodat door de vlammen en den rook die redding der bemanning zeer bemoeilijkt werd. Ten slotte gelukte het de beman ning van de „Madison", met uitzondering van één varensgezel, allen te redden. Te Memphis (Tennessee, V. S.) heeft eén jonge kassier een bedrag, overeenko mend met 1.160.000 gulden, verduisterd. De man is voortvluchtig. Fen 17-jarig kamermeisje in dieust bij den heer en mevrouw Villèie, do een kasteel bewonen te Charlos la Forêt, Mayenne, kreeg eenig© maanden geleden enkele aanmerkingen van de vrouw dos huizes te hooren. Ze hoorde ze schijn baar in alle nederigheid aan, tnaar 'be sloot zicli op het zoontje van de familie, een kind van veertien maanden, le wre ken. Ze liet den kleine naalden on spel den inslikken. Een week lang leed het kind verschrikkelijke pijnen, waarna een braakmiddel het van zijn kwellingen ver loste. Twee weken later herhaalde de ontaarde dienstbode haar poging mei een naald, die zij, om ze dieper le laten doordringen, met den vinger in het keel tje van het kind duwde. Op het hart verscheurend geschrei van den kleine kwam de moeder toeloopen en nu werd de afschuwelijke daad outdekt. Het kind is op weg naar beterschap. Woensdag had de dienstbode zich voor de rechtbank te Mayenne te verantwoor den. Hoewel zij bekende met voorbe dachten rade te hebben gehandeld en volstrekt geen berouw loonde, werd ze Diet tot gevangenisstraf veroordeeld op grond van het feit, dat haar geestver mogens niet geheel normaal bleken. In- tusschen zal zij tol haar meerderjarig heid naar een streng opvoedingsgesticht worden gestuurd en 2000 francs boete hebben te belalen. Houaini, de boeienlconing, is op 52-jarigen leeftijd te Detroit overleden. Harry Houdini was aanvankelijk slote- malcer. In 1900 trad hij voor liet eerst le Londen op en ook hier te lande heeft hij nadien herhaaldelijk zijn kunst ver toond. Men vertelt ven hem, dat hij uit 61 gevangenissen, waarin hij op zijn ver zoek was opgesloten, heeft weten te ont snappen. Een vermakelijk staaltje van zijn kunst heeft hij in 1901 te Liverpool len beste gegeven. Geboeid met drie paar handboeien was hij in een cel opge sloten. Binnen zes minuten had hij ,zich van de handooeieu welen te bevrijden, zijn eigen celdeur geopend en die van de overige cellen in dezelfde gang, met uitzondering van één, die hij zoo secuin gesloten hsd, dat de bewakers hem niet meer open wisten te krijgen en Houdini moesten roepen om den gevangene, die in de cel opgesloten zat, te bevrijden! HET WFER IN OCTOBER. Gemiddeld'over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur l,4o Celsius I laag. In de eerste en tweede decade vvt de temperatuur ongeveer normaal in de derde decade belangrijk. Gemiddeld 3,7o. beneden normaal. Het warmst was 't op den 13den met 5o afwijking boven nor maal. Het koudst waren den 22sten en 23slen, met 6o afwijking beneden nor maal. De gemiddelde maximumlempcraj- tuur was 2o. de gemiddelde minimum" temperatuur Vao. beneden normaal. De nachtvorsten waren van weinig belee- kenis. De regenval was in het N. W. het Land ongeveer normaal, overigens boven normaal. De afwijkingen namen naar het Z. en O. gelijdclijk toe, en be- ïgen in Zeeland, Utrecht en Dren the 30—40o, in 0. N. Brabant en N Limburg 80o., in Z. Limburg 12öo. boven het gemiddelde 86 uren zonneschijn vver- der geregistreerd tegen 101 normaal. weel* in geval van een Poolsclien inval te ondersteunen. Getuigo beriep zich ter staving van ze bewering op een onderhoud, dat zijn verdediger, dr. Moll, met den rijkst- vveerminister dr. Gessier had gehad. Zijn verdediger had er op aangedrongen, dat aan Buchrucker gratie zou worden ven- loend, waarvan de minister echter niets wilde weten. Buchrucker Verklaarde de minister, had door zijn Putsch het voort- zichtig en mot groole moeite opgebouwV- de verdedigingssysteem in het Oosten des rijks vernietigd en aan het vaderland een onherstelbare scliade berokkend, waarh inee dr Gessier doelde op dh ontbinding- van de arbeidscommando's. Men had door dit geheele verdedigingsstelsel na deKiis!- triner Putsch een dikke streep gehaald en hel liet den minister daarom dan ook koud, of het aan de Entente dan wel aan Polen werd verraden. Uit deze verklaring van dr. Gossler, di* door dr. Moll schriftelijk aan Buchruo- ker is nieogedeeld, blijkt, dat de arbeidsi- commando's wel degelijk doel hebben uit gemaakt van het verdedigingsstelsel. Dit was den manschappen ook ingeprent en zij beschouwden zich dan ook als gewone troepen. Bekijkt men de zaak van dit standpunt, dan i s het ook duidelijk, dat men geen verraders kon dulden. De eigenlijke bet slemming van de arbeider scommaiuio's moest immers geheim worden gehouden. „Voor ons" aldus getuige, „duurde de oorlog nog steeds voort. Hij eindigde voor ons eerst in den herfst van 1923. Wij gef- voelden ons ook als troepen te velde; zag iemand een overlooper, dan schoot hij hem dood." Op de vraag van den president, of luit. Schulz wel eons mot hem had ga- sproken over hel uit den weg ruimen van verraders, antwoordde getuige: „Neen, als Schulz iemand van verraad zou hebben verdacht, zou hij hem waarschijnlijk zelf hebben doodgeslagen. Hij was er de man niet naar om anderen de kastanjes uit het vuur te laton halen". Buchrucker drong er ook op aan, dat de rechtbank dr. Moll en den rijksweerw minister Gessier als getuigen zou dag vaarden. Hij eindigde met de woorden: „Ilc heb deze verklaringen slechts hoogst ongaarne afgelegd. Het was mij uiterst pijnlijk het te moeten doen. Hei was niet mijn bedoeling om „uit te pakken", zooals waarschijnlijk in de Duitsche pers zal worden gezegd. Maarin het belang van den beklaagde moest ik spreken. Ilc heb het echter met een bloedend hart Ingezonden Stukken. DE leger en vloot. Hr. Ms. kruiser „Sumatra" Is November te Tampico aangekomen. handel, nijverheid en visscherij. De concentratie in het brouw- b e d r ij f Nadat in den loop der laatste jaren reeds verschillende kleine en middolmat- tig groote brouwerijen door de groote ondernemingen zijn overgenomen, heeft thans de Kon. Ned. Beierscht-Bierbrou- werij, te Amsterdam, haar omzet verkocht aan de, voor dit geval samenwerkende, Heiueken's bierbrouwerij-maatschappij, N. Brouwerij d'Oranjeboom en Beiersch bierbrouwerij De Amstel. De gebouwen en terreinen van de Kon. Ned. Beiersch-Bierbrouwerij worden door genoemde brouwerijen niet overgenomen, maar schijnen voor andere doeleinden te worden gebruikt. ,zeeuwsche" avond van den II. d. o. M. de Redacteur. Het door U gepubliceerd© program ma van den „Eersten Zee uwschen avond" van den Hilversumschen draad- loozen omroep, doet mij de vraag stel len, welk Zeeuwsch karakter dit pro gramma heeft. Het is niet anders dam een uitvoering van enkele "V1 i s s i n g - sche muziekvereenigingeti. Nog wol met uilzondering van één der beste. Een provinciaal Zeeuwsch elemont is er met te vinden. Als het muziekleven in Zeeland beoordeeld meet worden naar dezen zoo eenzijdig samengeste'.den „Zeeuwsche avond", krijgt men daarvan een zeer onjuiste voorstelling. Een lezeres. Middelburg, 2 Nov. 1926 bevolking. Tn de tweede helft der maand Octo ber zijn in de gemeente KOLDE KERKE. Ingeko meu: ,Wed. A. Wisse, gcb. Aarnautse, B 15, uit W. Souburg. J. Reijnierse, D 135, uit Middelburg. Wed. W. Barenlsen, geb. Boogaard, D 39, uit Middelburg. J. M. Onderdijk, D 141, uit Serooskerke. S. van Keulen, E 158, uit Middelburg. L.Willcmsen met gezin, E 166, uit O. en W. Souburg. Vertrokken: P. Louwerse, van B 94 naar Vlissingen M. Moens met gezin,, van 0 36 naar O. en W-. Souburg. H. Tisslnk met ge zin, van 0 25 naar St. Laurens 0. P. Joosse, van E 194 naar Middelburg. D. Plansoen, van D 175 naar Terneuzem J. Harthoorn, van A. 110 naar Bigge- kerke. W. Schout van E 184 naar Èit- them. J. de Rijke met gezin van A 57 naar Arnemuiden. A. Besuijen van D 32 naar Vrouwepolder. bekendmakingen. BUITENLAND. DE VEEMMOORD PROCESSEN. In hel veemmoordproces te Laudsherg heeft gisteren de beleende majoor Buehl- rucker, leider van de mislukte KGstriner Putsch, die als getuige werd gehoord, sensationeele verklaringen afgeiegd. Hij begon heel rustig, maar geraakte al spoedig in hevige opwinding en deelde toen mede, dat de z.g. arbeidscommando's slechts pro forma waren, belast met het inzamelen der munitie uit de wapende pots, in werkelijkheid waren zij wat naar men weet ook luit. SchuJz reeds heeft verklaard bestemd om de rijkst HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg' maken bekend, dal bij hun be sluit van heden aan W. HOEK te Mid delburg en zijne rechtverkrijgenden voor waardelijk vergunning is verleend tot oprichting van een stokvischbeukerij in perceel kadastraal bekend gemeente Mid delburg, in sectie D no. 1388, plaatse lijk gemerkt wijlc K no. 290a, gelegen aan de Koestraat, alhier. Middelburg, 2 November 1926. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Eiectrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6