ftHurtisÉ M FEUILLETON. GELDKONINGEN 6 IJ VOEGSEL Vrijdag 15 Oet. 1926, No. 243 STUKKEN GEMEENTERAAD VAN* GOES'. Voorstellen aan den Raad der gemeen te Goes te behandelen in de op Donder dag 21 dezer te houden vergadering. Lanlan r .11 s. B. en W|. vragen mach liging om aan de Zaagmolenstraat 5 lantaarns te plaat en om er aan den Begraafplnatsweg 2 te verwijderen, terwijl tevens wordt gead viseerd een lantaarn te plaatsen bij de 20 kleine woningen aan den Westhaven- dijk. Centraal slachthui Voorgesteld wordt te besluiten tol op richting van een gemeentelijk centraal slachthuis en daarvoor beschikbaar sleden een crediet van ten hoogste f 55.000.—. In hun toelichting schrijven B. en W. dat zij op verzoek van den betrokken In specteur van de Volksgezondheid door den Diirccleur-Veearts van den Keurings dienst van Vee en Vleesch en den Direc teur van Gemeentewerken een onder zoek hebben doen instellen omtrent de vraag, of de oprichting en exploitatie van een openbaar slachthuis aldaar wen- sehelijk en uit iinancipel oogpunt be zien, mogelijk zijn te achten. B. en W erkennen gaarne, dal zij hij hel geven der opdracht vrij sceptisch tegenover de zaak stonden. liet rapport heeft hun echter de overtuiging geschonken, «lat de vraag, welke aan heide heeren werd gesteld, bevestigd dfenl te worden beantl- woord. De rapporteurs komen lol de volgende conclusies. Van hygiënisch standpunt be schouwd, zijn de voordeden van oen centraal slachthuis niet twijfelachtig. De in do kom der gemeente verspreid lig gende slachterijen leveren niel alleen reeds een bron van hinder voor de om geving, doch tevens van vervuiling der fiolen en al wal daarmede in verinnd staat. Ook zal hel slachten 111 een. vol gens de nieuwste begrippen ingericht slachthuis onder voortdurend toezicht veel meer bevorderlijk zijn voor reinheid dan die in slachterijen, vanwege de hoo- ge kosten, slechts volgens de minimum- eischen der Vleeschkeuringswcl veran <Terd, waar permanent toezicht buitenge sloten is on door den slager zelf gezorgd moet worden voor verwijdering van bloed, mest en verderen afval. Uil oeeonomiseh oogpunt is ook allo voor een centraal slachthuis le zeggen In de eerste plaats springt toch dadelijk in hel oog, dat één slachihiiisplaals voor alle slagers gezamenlijk naar verhouding goedkooper is op te richten dan vel schillende slachterijen voor alle slager afzonderlijk. Ook de exploitatie moet voordeeliger zijn. .Maar bovendien opent de aanwezigheid van 'een koelhuis, voor de slagers mogelijkheden, die bij behoud van den bestaanden locsland voor hen onbereikbaar zullen blijven. Verder biedt de aanwezigheid van een centraal slacht huis ook aan hen. die voor de oprichting van een eigen slachtplaats niel voldoen de kapitaalkrachtig zijn, de mogelijkheid, een eigen bedrijf op te zeilen, mei als volg lagere prijzen voor de consumen ten. De rapporteurs deelcn nog mede, dat Geautoriseerde vertaling naar hel Engelsch, vaa E. PHILIPS OPPENHEIM, door W. M. D. SPIES-v. d. LINDEN, 7). „Wees niel hoos op mij, juffrouw Longworth", zcide hij. terwijl hij een oogenblik wachtte met de hand op den deurknop; „het hoort allemaal nu een maal hij mijn werk. Ik moei probeeren al die dingen le welen 'le komen, anders ben ik mijn baantje niet waard. Wij hoorden op het bureau van onze krant, dat ,u juist van huiten gekomen was en dat men van n wel wal Ie welen kon komen." „En Ik vind dal heel onkies en onrid derlijk van u", begon Virghpa. „Dal schijnt wel zoo. \,in uw stand punt", gaf hij toe; „maar u moet be deuken juffrouw Longworth, dat hel al lemaal deel uitmaakt van een spel, dat hier voortdurend wordt gespeeld Iede re partij kent de zeiten van de andere, idal valt niet te loochenen. Mannen, zoo als uw oom, die hun liandolingeja verhor 'gen willen houden, doen evenveel moeite om1 ons le hlinddoeKen en gebruiken alle mogelijke middelen om ons in het duis ter te laten, als zij dat willen. Zij benut ten ons en wij moeten probeeren hen te benutten. Goeden avond, juffrouw Longworth!" zij, alles aan den hoogen kanl berekend, de koslen van slichting van een zeer eenvoudig, doch praclisch ingericht ge bouw, begroolen op f 27000,- en die van den benoodigden inventaris op 25000.—. De jaarlijksclie uitgaven worden be groot op f 7665.—De uitgaven zullen dan gedekt moeten worden door een hef fing van een reelit voor slachten, gebruik ■au kleerkasten, stalling vaa vee, ver- doovcn, wegen, gebruik van koelhuis en telefoon, alles inbegrepen, van 5 gul den voor een rundf; 3 gulden voor een arken; f2.50 voor een kalf; 4 gulden van koelhuis, en telefoon, alles inbe grepen, Van, 1' 5 vipioir een y.UimJ/ f 3 voor eelt varken; f 2.50 voor e|en lüa,l'fl- f I voor een paard; f 1 voor een schaap; 0.75 voor een geil, waarna de exploi tatie nog een bate zal opleveren van f 921,75 per jaar, berekéjjcl naar een lolale koslen van 1' 52000. B. en W. hebben een en ander bespro ken iu een bijeenkomst met tie plaatse lijke slagcrspalroons, welke, gelijk le ver wachten was, in hun mcening zijn ver deeld. De minder kapitaalkrachtigen ver klaren zich voor de oprichting van een centraal slachthuis en zonden daartoe een verzoekschrift iu; de heler gesitu eerden zijn er legen cn deden ook 111 een adres aan don Rand van die mecningf 'blijken. Ilel ligt in liet voornemen van B. en W., 0111 hun in de gelegenheid le stellen om over al wat de inrichting en werking van den dienst belrcrf, hun wenschem, kenbaar le maken. Als* plaats voor de stichting stellen en W. zicli voor een lerrein aan dej Zaagmolenstraat, hetgeen de twee voor deelen biedt, dal het niet te ver van de winkels der slagers gelegen is en boven dien in de nabijheid der gemeenlereijii- ging, hetgeen van belang is voor de ver wijdering dor afvalstoffen. Vergoeding 1. o. Voorgesteld wordt thans definitief vast te stellen de vergoeding over 1924 als bedoeld hij arl. 101 der Lager Onderwijs wet 1920. Hel bedrag der aan de school besturen toe te kennen vergoeding zal per leerling bedragen voor gewoon lager onderwijs f 11.771/? en voor uitgebreid la ger onderwijs f28.88Vï- Melk op Zonda Ter vaststelling wordl aangeboden een verordening houdende verbod van ven len van melk op Zondag 11a 11 uur voor middags. Over een en ander is de meening ingo wonnen van allen die er hun beroep van maken melk le venten. Van 32 per sonen werd antwoord ontvangen. Onder deze 32 verklaren zich 18 voorstanders van een regeling als bovenbedoeld. Aan gezien dus een meerderheid zich vóór beperking van hel mclkvenlen op Zondag verklaart, mcenen B. en W. een zoodani ge verordening in hel leven le moeten roepen. Restauratie örootc Kerk In een vorige raadsvergadering werd aangehouden een verzoek van de Com missie voor de Restauratie der Grooite of Sl .Maria Magdalenakerk om een voor schot uil de gemeentekas ten behoeve van vluggere aTwerking der restauratie zoomede verhooging van het gemeentelijk subsidie. Sedert dien is door R. en W met de Kerkvoogdij overleg gepleegd, Deze voert aan en Bk en W. wtllön zulks niet betwisten - dat zij geenjjroo- ter garantie op zich kan nemen dan die voor de toegezegde particuliere bijdragen gedurendc 14 jaar, doch, schrijven 13. en W. in hun voorstel aan den Raad. hier tegenover staal, dal er voor de gemeente- zekerheid dient te bestaan, dat de voor geschoten geleien in hun geheel terug ontvangen zullen worden. De Kerkvoogdij wil nu trachten het daarheen te leiden, dal de meesl moge lijke zekerheid worde verkregen omtrent de geregelde uitbetaling de\r toegezegde Rijks- en Provinciale subsidies. Hiervoor Hij verliet de lcamer en Virginia keerde naar de piano terug. Haar vingters beef den echter en zij was niet in staal te spelen. Zij nam een boek op en probeer de le lezen. Aldoor keek zij op 0e klok Eindelijk slona zij op en vei'liet de. ki mer. D-.' anderhalf uur waren verstre ken. J HOOFDSTUK V. Bedrog in het spel. Toen zij eindelijk met een kfioppend hart de bibliotheek 'binnentrad, was Vir ginia eenigszins verrast haar oomt alleen le vinden. Iiij zal voor zijn open 'bur met een stapel papieren voor zflch en een lange, zwarte sigaar tusschein zijn lippen Nauwelijks opkijkend, beduidde hij haar te gaan zitten. „Over vijf minuten", zei hij, „heb ik wat met je te bespreken." Zij ging zitten op een van dj? stoelen die hij de tafel stonden, en iiu lee^. waren. De kamer was vol tabaksrook en er stonden leege likeurglazen op liel buf fel. Toch voelde Virginia op de een1 of andere manier, dal liet niel allefen was 0111 hun after-dinner koffie, le drinken ein een genoeglijk praatje le houden onde: het genot van een sigaar, dal de.te man non hijeen gekomen waren rondom de tafel, waarvoor zij nu zal. Zij lhad hel gevoel, dat er groolc dingen gebeurd waren in de kleine kamer, waairin nu alleen zij en Phineas Duge waren. „Virginia!" Zij wendde plotseling hel hoofd om. Haar oom zal haar aan le kijk-en. Zij' oogen hadden hun peinzetnde uitdrukking het evenwel van belang dat de Kerk voogdij verzekerd zij van de geneigdheid! den Raad tol medewerking. Het is aarom, dat 'B. en W. den Raad thans voorstellen, in 'beginsel te besluiten, de gewaagde medewerking le verleenen, on der bepaling, dat het bedrag van diet voorschot, zoomede de voorwaarden waaronder dit wordt verleend, nadpr zid- II worden vastgesteld en eveneens na der zal worden bepaald in hoeverre vol- "nan zal worden aan hei verzoek om 'erhooging van hel gemeentelijk subsidie. A a n b e s l e d i u Bouwplan III. Bij de gehouden aanbesteding voor den houw van 30 arbeiderswoningen in Bouwplan III door de bouwvereeniging „Nieuw Goes" len behoeve van het spoorwegpersoneel, is gebleken dat hel idaarvoor geraamde bedrag onvoldoende Nadat thans nog enkele bezuini gingen in den bouw zijn aangebracht en het bouwterrein iels is ingekrompen wor den de total" koslen nu geraamd op III .'000.B. en W- stellen in verband met .epn en ander voor hel reeds voor dien houw en den verkoop van den laarvoor benoodigden grond toegekendfc voorschot ad f 105.000.le verhoögen tot f 112.500—, aangezien de gelden aan de vereeniging kunnen worden verstrekt legen oen ïentcvoel van Ufe' pel. met een koers van 99. terwijl door den geld gever 'Vo pC.l. provisie wordl ebrekend. Voorts stellen B. en >V. voor, door bemiddeling van de Kanier Ilordijk's Bank le Goes met de Eerste Nederland- sche Verzekering Maatschappij op het Leven en legen Invaliditeit te 's Gra- enhage aan te gaan een geldleening groot 1 112.500 legen den koers \an 99 pCL met 3'« pet. commissieloon. Verkoop grond. Voorts stellen B. en \V. nog voior den heer W. J. van Doeselaar, in verband met den door hem voorgenomen bouw woningen aan de .Westzijde der Scheldestraal, voor de som van f -1 per vierkanten Meter le vorkoopen e. strooit gemeentegrond lang ongeveer 185 ,M en breed ongeveer 3,30 M. en voor dien en den daarachter gelegen grond uitwegen op de ScheJdeslraal le verlee nen tot zoodanig aantal als de heer Van Doeselaar of zijn rechtverkrijgenden zul len wensehen en levens om langs hel verkochte een trottoir te doen aanleggen zoo als door verzoeker bedoeld en daar- ocr beschikbaar te stellen een bedrag van len hoogste f 1550onder voor waarde evenwel dal verzoeker een oij drage in de kosten verleend van f 1000. en voorts om voor de le houwen huizen de rooilijn le bepalen. B c groot in g 192' Vocrfs wordl nog aangeboden de ge- mcon'cbegrooling voor 1927 met de daar bij behoorende bedrijfshegroo lingen rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1925; een besluit van hel Burgerlijk Armbestuur lol wijziging der begrooling voor 1925, en een besluit van het "be stuur van hel Gasthuis lol wijziging de begrooling vcor 1925. Verkeersregel Door een commissie uit en daartoe door den raad ingesteld, teneindp van advies le dienen inzake, hel treffen van een verkeersregeling voor de kom de gemeente, in verhand met het steeds toenemende drukke verkeer, is dienaan gaande een rapport uitgebracht, dal hier op neerkomt, dal zij hel verkeer door de gemeente langs verschillende stralen in Iwcc richtingen wil leiden. Voorts stelt de commissie o. m. no.; voor. te besluiten Jol he! verbieden va de Groote Markt als standplaats voor autobussen en het verkeer daarvan in de zgn. oude stad op Marktdagen, ker mis- en tooudagen ca andere dagen, door B. en W. vast te stellen en te heslissen of een dergelijke regeling voor alle da gen zal moeien géiden en le besluiten tol het treffen van' maatregelen om te voorkomen, dat particuliere automobielen in de straten slalioneeren en om daar verloren en keken in de hare, koud en zonder uitdrukking. „Ja, oom," zeide zij. „Ik wil een oogenblik met je spreken, zei hij. „Luister, en val me niel in del rede." Zij hoog zich wal naar hem toe cn bleef in aandachtige houding zilten. De woorden schenen langzaam door zijn lippen gevormd le worden. „Je zult je afgevraagd hebben, denk ik, zooals al de anderen, waarom ik ji hier heb lalen komen. Dal zal ik je 11 vertellen. Maar ecrsl moei je me iels zeggen. Ben je voldaan over wal ik voor jou en je familie gedaan heb? In andere woorden, heb je een ge voet van wat de menschen, geloof ik, dankbaarheid noe men, voor mij?" „Ik? Hoe kunt u dal nog vragen! zeide zij, met een licht lieven van haar stem. „U weel wel, dat ik heel, h dankbaar ben." „Houdt jè van je leven hier?" vroeg hij. „Vindt je hel hij aarzelde even prettiger dan in „Wellham Springs?" „Ik hen maar een gewoou meisje, antwoordde zij eenvoudig. E11 u moet eens bedenken, wat een verschil er lus- schcn is. Daarginds was het leven een soorl slrijd, die nergens toe leidde. ILier kan ik mij niel voorstellen, dal er iemand beslaat die gelukkiger is dan ik. En af gescheiden van dal, geldl, wal u voor do anderen gedaan hebt, voor mij no; hel allermeeste." „Ik ben blij," antwoordde hij, „d: je tevreden bent. Je denkt misschieln. voor dé Groote Markt, uitgezonderd des Dinsdags, als standplaats aan te wijzen. B. en W. hebben naar aanleiding van dit rapporl aan de commissie o. 111 be- •icht, dal zij er niel voor voelen, de Groote Markt tot een garage voor auto mobielen te maken. Bovendien zijn in Goes voldoende garages, terwijl toch niet gevergd kan worden, dal iemand zijn agen eerst op de Groote Markt plaats, (wanneer hij h.v in een daarvan ver 'cnvijdera gelegen slraal moet wezen De commissaris van politie adviseert' en W. ook le overwegen voor do ulobusscn een vaste standplaats He doen maken voor allo dagon op hot lerrein legen aan den Westwal (Koepoort) en daarvoor ter plaatse de noodige hoornen te rooien, grasveld te doen opruimen an hot terrein le doen rioleeren, bestraten en 'erlichtcu cn autobusondernemers voor hunne standplaatsen eenc vergoeding te Lalen betalen. En het Verdere betreffende do afsluitingen, te overwegen wanneer de nieuwe Motor,- on Rijwiehvet en de daar mede verhand houdende Koninklijke be sluiten in werking zullen zijn gelreden, omdat dan eerst kan worden nagegaan, welke bevoegdheden aan do gemeenten) worden toegestaan in verhand met hot verkeorsvrangstuk. De commissie deelde echter nadien me de, dat in een bespreking mei hel bestuur •an de plaatselijke aïdeeling van don Bond van Bedrijfsaulohouders, bleek dal dit bestuur met de door de commissie voorgestelde regeling instemde, en gaf B. 11 W'. in overweging hun hierboven ver meld voorstel ongewijzigd hij den raad aannhangig lo maken. B. en NV. schrijven naar aanleidiii] daarvan aan den raad, dat de ïnvocrin: der regeling het noodig zal maken een zeer grool aantal waarschuwingsborden plaatsen .welk aantal wordt geschal op 131 en de kosten op 12170, terwijl afgezien van deze groote onkosten, die in een geval als dit evenwel van onder- •hikt belang zijn, liet voor inwoners misschien op den duur wel mogelijk zijn zal op do hoogte le geraken van do te vol gen route, doch dal Goes voor vreomdc-t lingen in oen ware doolhof zou worden veranderd. Bovendien zou hel dan ook noodig zijn, op verscheidene puuteii vaste posten lo plaatsen, belast niet Ut* geven van aanwijzingen .waarvoor hel politiecorps te gering is. De 'commissie wil ontheffingen gegeven zion aan personen wier woning of bedrijf in een afgesloten slraal gevestigd is. Doch dit is niet voldoende, ook zij die hen gere geld bezoeken, dienen van ontheffingen le worden voorzien .waarvan hel gevolg zal zijn een beduidend aantal onthef fingen .waardoor hel doel der regel inj grootendeels wordt teniet gedaan. Het meest zwakke punt van. het voor stel is evenwel dal de commissie de Opril «le Beestenmarkt, de Magdalcnaslraa en de Opril van de Groote Markt, juist het meest gevaarlijke punl in heel Goe wil bestemmen voor verkeer in hvee rich lingen en dus, aangezien andere stralen, voor verkeer in twee richtingen zullen orden gesloten meer dan dubbel wenschl' le belasten, vergeleken hij hel verkeer thans. een mei B. en W. gevoerde bespre king, erkende de commissie dit hezwa. doch verklaarde tevens, geen andere c lossing mogelijk le achten. Op grond van een en ander meeneii B en W. dan ook dal hol treffen van een re geling als door de commissie bedoeld, een onmogelijkheid is en adviseereu zij den "aad hol voorstel niet aan le nemen. Bij liet voorstel is nog overgelegd oen hij den burgemeester ingekomen verzoek schrift van ongeveer 120 onderleekenoars bewoners van de Groote Markt en om trek waarin wordt gewezen op hel groote nadeel dal aan hun zaken zou worden berokkend wanneer 0.111. do autobussen van de Groote Markt geweerd zouden wor den. Bijna iedereen icbruikl thans Odol. Waar om hebt l' het nog niet ge probeerd? Uw tanden wor den er wit van en houdt zo tevens gezond (Ingez. Med naar wal jc gezien hebt sedert je. hier kwam, dal de macht van hol geld onbe grensd is. Ik kan je echter zeggen, dal er zeer zeker vaste, afgebakende grenzen zijn on hol was, toen ik 111e daar reken schap van gaf, dat ik 0111 je zond. Ik hoop, dat jij mij schenken zuil,, wal in heel New-York voor geen geld te koop is." Zij was zoo wijs hem niet in de rede tc vallen, maar haar oogen waren vol onuitgesproken vragen. „Ik meen," vervolgde hij, trouw, vol komen, nooit falende trouw. Dc vier mannen, die. vanavond hier geweest zijn. noemen zich mijn vrienden. Wij werken samen in ondernemingen van onmete lijk belang. En toch, neem ze elk afzon derlijk, dan is er niel éénv dien ik kan vertrouwen. Ik heb er de bewijzen van. Ik betaal mijn twee secretarissen' heller dan elk ander zakenman in de -«lad. Zij doen hun plicht, maar ik weel opper best, dat iemand hun maar meer behoeft le bieden dan ik zo geef én zij gaan met anes wat zij van mijn zaken ie weten zijn gekomen, naar effen ander. /Iet noodzakelijk geworden, dat er iemand is, w'ien ik sommige dingen veilig kan toe vertrouwen. In heel New-York is zoo iemand niet le vinden. Hel is daarom dat ik je hier hob lalen komien." Hij zweeg daarop zoo lang, dal zij meende wat le kunnen zeggen. „U woel heel goed, oom», dat ik niel knap hen en dat ik absoluut geen ver sland van zaken heb, maar ik kan u ten minste beloven, dal ik u trouw zal zijn. ATEREEIDlNG TE RORSsELEN. Zooals bekend, is Porssclen de eenige gemeente op Zuid-Beveland. die niet is toegetreden lol de N Waiberlcidiiiig- Maatschappij Zuid-Bcveland Eerst 111 1910 waren er twee waigerachltige [cmeentebesturen Maar nog vóór de iu- rkinglrcding van liet bedrijf, koos s Gravenpolder eieren voor zijn geld •n trad loc, maar Borsselen volhardde in zijn weigering. Later in 191-1 wa* er in den gemeenteraad wel een sterke slrooming vóór toetreding, maar toen kwam al gauw de oorlog en vlogen de prijzen van de voor den aanleg benoo- digde materialen de hoogte in, zoodal er •11 lang van dien aanleg niets komen kon. Telken male is wel door de belangheb benden hij een goede drinkwatervoor ziening actie gevoerd vóór toetreding, vele malen is door Gczondhoiidsoommij.- e, Gcd. Stalen en Inspectie der Yolks- zondheid pressie op den Gemeenteraad 'uitgeoefend, wel waren <lc geregeld «oor- komende lyphus-gevallon een duidelijke waarschuwing, maar dal alles baalle iels. Ook i!n den Jaalslen lijd ip nog weer u bleken, dal er van den Borsselschcn Gemeenteraad In dezen niets le verwach- 'ten is. Tocii is er groote behoefte aan goed drinkwater. Dal is wel heel duidelijk ge bleken in droge zomers De Directie dor N. V. Waterleiding Mij Zuid-Beveland was toen zoo bereidwillig om in 's- Heerenhoek water beschikbaar te stellen, maar een walcrtransport over den af stand 's Ileerenlioek-Borsselen levert ,1-oote moeilijkheden op. Hol kón zooveel gemakkelijker, als de Raad mgar wilde Nu heeft de watervoorziening van Borsselen tien lnatsten lijd weer een punt an bespreking uitgemaakt hij Ged. Sta len. En ook in Borsselen heeft men niel stil gezeten. Men wil nu op toetre ding door den gemeenteraad uici ge hoopt kan worden een anderen weg inslaan. Er is enkele jaren geleden in 1921 opgericht een coöp vereeniging tot voorziening vau goed drinkwater „Al- jemeen Belang". Deze coöperatie heeft connectie gezocht met de waterleiding maatschappij en hel resultaat van die besprekingen is, dal een circulaire is opgesteld en verzonden aan de bewoners an de pl.m. 225 aaiisluitbarc perceelen. Als nu deze e^gpcralie voldoende me dewerking van de heirokkenen krijgt, dan wordt de gemeente Borsselen beschouwd als grool-verbruiker. De Waterleiding Mij. legt een buisleiding van 's Hee- renhock naar Borsselen. de, eoöperalie betrekt liet water en verkoopt het onder hare leden. In de circulaire worden ook de prijzen genoemd, waarvoor bij voldoende deelname het water aan huis (dc bewoners zijn dus vrij van aaiilegkoslen) geleverd wordl. Deze prijzen lijken ons zeer billijk. De betrokken ingezetenen zullen goed doen tot deze coöperatie loc te treden Dat lijkt me al een heel povere ver gelding voor alles wat u voor mij gedaan hebt." „Ja!" zeide liij, „ik geloof dal je meent, wat je zegt. Nu nioett ik' je nóg iets vertellen. Deze vier mannen, die hier vanavond bij mij gedineerd .hebben, en ik zelf, hebben met elkaar een plechtige overeenkomst gesloten, dat wij al onze operaties, hetzij op de effecten-markt of in bankzaken, zoowel in dil land als In Europa, alleen gemeenschappelijk zullen uitvoeren. Wij beschikken feitelijk over onbegrensd kapitaal en wij houden alle winst bijeen. Wij speculccren nooit afzon derlijk, dat is leiuninsle een voorwaarde, die wij overeen gekomen zijn. Jc begrijpt dit misschien niet, maar zoo'n combi natie als de onze lieefl, als ieder er zich eerlijk aan houdt, feitelijk overal met de geldmarkt vrij spel. Wij richten haar ge heel naar onzen wil. Wij koopen en ver- koopen en zijn zeker van onze winst. Wij houden onze overeenkomst geheim, maar locli vermoedt de wereld, dat er zoo iets beslaat. Ik kan je verzekeren, dal wij waarschijnlijk de vijf meesl gehate man nen in Amerika zijn. Gedurende de laat ste twee jaren hebben wij groote for tuinen veroverd. Ons systeem is vol maakt. Als hel 0111 hel verkrijgen vare grooten rijkdom le doen was, z.ou bedrog geen rful hebben en locli speelt een van deze mannen dubbel spel, als hel er niel meer zijn." (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5