Wou nööVtttiU leidt door deJilacRj il v KOOPT HEDEN VERSCH GEKARND 3o cent per fia/fpond Ingezonden Stukken. gen, stopte hij direct. Door de gladheid der rails schoof de locomotief nog wat vooruit, waardoor twee der koeien er onder geraakten en de locomotief kan telde en tegen een boom terecht kwam. De machinist kwam hierdoor onder de locomotier te vallen. Direct werd met alle macht gewerkL om den man uit zijn benarde positie te redden, hetgeen na circa 20 ipinuten gelukte. Wonder bo ven wonder had hij alleen een gebles seerden arm. Een zijner helpers liep door den ontsnappenden sloom nog brandwonden op. Direct werd uit Veghel personeel aan gevoerd om met het opruimingswerk te beginnen, terwijl een extra-tram werd in,- gelascht. De eene koe was op slag dood, de; andere leefde nog, doch zou waarschijn lijk moeten worden afgemaakt. Te Zevenbergschen Hoek is het 2- jarig kind van den landarbeider IC. in een onbewaakt oogenblik in een waschketel gevallen en daaruit levenloos opgehaald. Pogingen om alsnog de levensgeesten op te wekken, faalden. Te Poeldijk viel een bejaarde vrouw door de onderlagen der bedstede in den kelder, waardoor zij, volgens „De Tijd", een zoo ernstige verwonding aan heli hoofd kreeg, dat zij in het ziekenhuis' overleed. Woensdagmorgen werd de melk venter G. J. S. bij den onbewaaklifeni overweg naar Egmondermeer bij Alk maar met zijn melkwagen door een goe derentrein, die een half uur te laat pas seerde, gegrepen. De man, die dagelijks dezen gang maakt, had de voorzichtig heid den overweg loopende te jiassee- ren, waardoor hij met een handwonde> vrijkwam, De melkwagen werd geheel versplinterd, meldt de „Tel." Bij den overweg is een bocht, zoodal men geen vrij uitzicht heeft. Volgens ver klaringen van den heer S. heeft hij geen ■signalen gehoord. Naar uit Brunswijk wordt gemeld, werd Dinsdag de slotenmaker Aubusch wegens tegennatuurlijke handelingen tol acht maanden gevangenisstraf veroor deeld. Nadat liet vonnis was uitgespro ken, haalde Aubusch een revolver te voorschijn en loste een schol op léén der getuigen, dal echter geen doel trof. In de omgeving van Bathmen en Colmschate worden in het jachtveld heel wat doode hazen gevonden, die kenne lijk hebben geleden aan mond- en klauw zeer. Reuter seint uit Ooethen-Wiohsdorf (ICreis Ooethen): *!f|i Woensdagmorgen is de echtgenoole van den herbergier Luck door een on bekend gebleven man neergeschoten en van verscheidene honderden Marken be roofd. De dader is op een rijwiel ont komen. De politie is de achtervolging van den roofmoordenaar onmiddellijk begonnen. Van Zaterdagavond middernacht af tot Zondagmorgen 9 uur de uren waarop de misdadigers het actiefst ple gen te zijn is er in heel New York geen enkele misdaad gerapporteerd. Het is voor het eerst in de geschiede nis van de stad, dat een nacht zonder misdaad is voorbijgegaan. In sommige opzichten is Amerika de Oude Wereld ontegenzeggelijk vooruit. Waar men in Europa de techniek van liet treinrooveu nog niet geheel machtig is, behoort dit in de Vereenigde Staten reeds weer tot het verledene, en spe- cialiseeren de misdadigers zich thans in het berooven van de vliegtuigen der vaste luchtdiensten. Maandagavond togen twee jongelui in een Pierce-Arrow auto op weg naar Had|- ley Field in den staat New-Jersey, waar het vliegtuig van de lijn New-York—Chi cago zou landen. Zij waren rijkelijk voor zien van revolvers en geweren, en schij nen ook een flinke hoeveelheid sterke drank met zich gevoerd te hebben. Het mistte erg dien avond, hetgeen him roof- plannen ongetwijfeld begunstig zou heb ben, wanneer zij niet met him auto iia een slo(it waren terecht gekofnen. Drie jongelui in een Ford kwamen juist voor bij en hielpen de roovers uit de sloot. De Pierce-Arrow zette den sinisteren tocht voort. Doch de stuurinrichting bleek defect te zijn, waarvan dei driet Ford-rijders hel slachtoffer werden; hun voertuig werd door den zwaarderen wa gen getorpedeerd. Toen bemerkten zij ook, met welke luidjes zij le doen had den en wijselijk zochlen zij hun heil in de vlucht. Kort daarna kwam de New-Yorksche houthandelaar Kearne met zijn vrouw en zoon in zijn auto voorbij. De roovers vuurden op hen; Kearne werd gedood en zijn zoon zwaar gewond, waarna de onverlaten in „hun" nieuwen auto plaats namen, en er in volle vaart vandoor gin gen en mevrouw Kearne en passant uit de auto gooiden. Voort ging het weer de rails over, een seconde voordat de Pen- sylvania voorbijdonderdeVoort, naar Hadley Field, waar hel vliegtuig nu haast wel gedaald zou zijn. Maar de roovers hadden geen geluk, zij botsten tegen een telegraafpaal, hun voorruit sloeg aan splinters en beiden werden in het gelaat en aan de handen gewond. Zij biegaveln zich naar een nabijzijnd huis, en verzoch ten den eigenaar hen naar het zieken huis te rijden. Deze had geenauto. Dc ii>cg naar 't hart leidt door dc maag, 'l Goudbruin gebraad, tnaaroan dc geur Vol kruidige aroom hem prikkelt in den neus En 't oog bcgeerig maakt Van zoo'n kapoen smult Ureeröo graag! „Net kan verkeeren", zei je, man IDaar slechts mat d' overdaad betreft l-leb je gelijk; mant de moderne uroum die d' oude spreuk aan UlfUE UBHD paart lllcct evengoed bet hart te minnen cn legt het daarbij zuinig an! BLUEBAND doch zijn huurman wel, en deze buurman verklaarde zich bereid, den jongelui den gevraagden dienst te bewijzen. Maar nau welijks was de auto buiten de bebouwde kom, of de bestuurder zag een revolver op zich gericht. Hij moest zijn wagen in den steek laten en de bandieten gingen er vandaar, in auto No. 3! Men heeft hen niet meer gezien; de auto, waarmee zij gevlucht zijn, is Dins dag te New-York gevonden. De politie is door het vinden van sleutels, waar mede postzakken geopend kunnen wor den, tot de conclusie .gekomen, dat het doel der roovers geweest mpet zijn, de luchtpost te doorsnuffelen. Mevrouw Kearne is door het ontzet tend avontuur krankzinnig geworden. DE TYPHUS TE BREDA EN OMGEVING. Volgens een mededeeling aan de N. R. Ort. wordt de toestand gunstig geacht, ook al wordt verondersteld, dat zich nog verschillende conlactgevallen zullen blij ven voordoen. Sterfgevallen blijven uit, al deden zich onder de vele lichte ziek tegevallen enkele zware, gevallen voor. Voor de openbare inentingen legen de ziekte, stellen zich op verschillende uren van den dag eenige jjeneesheeren be schikbaar. Door het meerendeels lichte verloop der ziekte is de angst' bij, en) mede de toeloop van het publiek nog niel groot. Woensdag heeft zich het eerste geval van de'ziekte in het gezin van een melk veehouder voorgedaan. Strenge maatre gelen worden genomen om de melk van dezen melkveehouder óf niet öf slechts hoog gepasteuriseerd in de consumptie te doen komen. Zaterdag wacht Breda het resultaat der pogingen om te komen tot een flinke reiniging van het grachtwater door ver- versching. Het riviertje de Mark ont leent zijn water aan het Belgische ge bied, en juist over de grens wordt een vrij groot meertje gevormd, dat als re servoir dienl voor een groolen walermo- len. De eigenaar daarvan is bereid ge vonden, gisteren en vandaag niet le ma len, doch het water op Belgisch gebied te houden, waarna het plotseling zal wor den vrijgegeven. Men verwacht, dat door dezen maatregel het bovenstroomsche water niet minder dan één twee meter hoog zal kunnen worden opgestuwd, waardoor onder goede regeling van de sluiswerken ook in de brcede grachten van Breda een ruime doorspoeling zal kunnen plaats vinden. Door medewerking van het waterschap Mark—Dinlcel zal de afvoer naar zee worden geregeld. BEVOLKING. In de tweede helft der maand Sep tember zijn in de gemeente O. E1V m SOUBURG. Ingekomen: J. Baart en gezin, N. Yliss. weg 0 179a, van Vlissingen. Mej. A. Huijsman—van Zwanenburg, Kanaalstraat B 10, van Voorburg. Mej. wed. Wlssekerke— Verhrugge en gezin, Ritlh. straat B 130, van Vlissingen. - B. Naaktgeboren, Mar- nixplein G 13boven, van Vlissingem. IC. Faasse en gezin, Nieuwe Abeele 0 228 van Pelten. A J. en H Th. Weijts, N. Vliss. weg 0 179, van Bergen op Zoom. .Vertrokken J. Schoolmeester, van Kanaalstraat B 8 naar Middelburg. Mej. L. Caljouw, van Visodeweg B 329 naar Ritlhem. Mej. M. A. Vrij, van Kanaalstraat B 160a naar Hellevoetsluis, P. Hage en gezin, van Turnhoulslraal E 50 naai- Vlissingen. Mej. J. L. Heijdens, van Kanaalslraal A 58k naar Breskens. A. O. Nilsson en gezin, van Turnhoulstraat E 45 naar Vlis singen. - Wed. 0. J. Geluk—Hengstmen- gel, vau N. Vliss. Weg 0 179a naad" Bireda. M. Nienhuis en gezin, vani Turnhoulstraat F, 49 naai- Vlissingen. BURGERLIJKE STAND. O. e n W. Souburg. Vau 30 Sept.—7 Oct. Ondertrouwd: J. Daniëlse, 26 j. en M A Krokké, 26 j. W. Kerkhove, 25 j. en J. van Waliem- burg 22 j. Getrouwd: B. Naaktgeboren, 23 j en J. 0. Arnoldus, 19 j. Al.! Naar aanleiding van een bericht, op genomen in dc Middelb. Courant van 5 Oct. 1.1., over de Landarbeiderswel en de Landbouwvereeniging van Retranche- ment wensch ik wel wal op te merken. Als secretaris dier vereeniging heb ik hel 'bericht omtrent de aanvraag, het bedoeld eventueel voorschol en bet verder be loop, om vrede te bewaren ook maar stil laten rusten. De bewering, dat er een aanvraag voor een voorschot groot f 5000 werd ingediend, niet om direct onroerend goed le "koopen, is slechts ten deele waar .De aanvraag op '4 Augs. aan het gemeentebestuur van Retran- chement ingeleverd, vermeldde, dat een partij bouwland eerstdaags publiek zou geveild worden, en dat men dat zoo mogelijk zou willen koopen. Zoo mocht blijken, dat bedoeld stuk bouwland le hoog zou loepen, dan werd gevraagd, of een dergelijk voorschol voor even- tueele gelegenheid kou worden toege staan. Zou het de eerste maal zijn, dal een dergelijk voorschot werd verleend? De Landarbeiderswel of de gemeente raad kan toch wel aanwijzen op welke wijze de gelden ten allen tijde in korten lijd beschikbaar zijn. De laatste zin: „Het 'behoeft geen verwondering te ba- ben, dat de gemeenteraad van R. zijne medewerking niet wilde verleenen", is in zoover juist, dat we er weer voor een tijd van af zijn. Maar daar de Landarb. Vereeniging van 11. langs minnelijken weg grond wil koopen, kan het ook niet an ders of er moet geld beschikbaar zijn. Wanneer een publieke veiling zal plaats hebben, zooals dan ook op 12 Augs. 1.1. plaats had, waarvan de gronden in de gemeeute Relrancliemeut gelegen zijn, én de gelden moeten dan nog aangevraagd worden, dan kan het wel niet anders of men komt met mosterd na den maal tijd. Mei dank voor de plaatsing, D LUTEIJN, Secretaris der Vereeniging ter bevordering van onroerend goed voor landarbeiders. Retranchement, 6 October 1926. Eiectrische Drukkerij G. W. den Boer, 1 Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6