BEURSNOTEERING VA1V GISTEREN. AMSTERDAM, 4 Oct. (Slotkoers.) 6 pOt. Nederland 1923 103 één zestien de; 6 pCt. Nederland 1922 107 één zes tiende, 5 pCL Nederland 1918 102%; 4Vs pOt. Nederland 1917 101; 2% pCt. Nederl W. Schuld 63%; 3 pOt. do ObTtg. 75%; 3 p01. do. Üertif. 75%. "Cert. Ned. Hand Mij 1591/2Aand. Ned. Ind. Handelsb. 174%. Aand. Koloniale Bank 217%; Koninkl. Petrol. Aand. 377%, Gec. Hollandsche 170; Cult. Mij Vorsten landen 176%'; Handelsver. Amsterdam 671 —674, Javasche Cultuur 369%, Aand. Deli Mij. 435; Amsterd. Rubber 330%— 342. Ned. Amerik. Vaart 34—37, Nederl Scheepvaartunie 180; Kon. -Holl. Lloyd 27; Kon. Ned. Stoomb Mij 99%Aand. Paketvaart 222. Gouda A. 320 Philips A. 349%; Jurgens A. 166—167. Anaconda 98; Steels 154*4; Erie 35%. Union Pacific 169%Prefered. do. 33%; Maxwell Gr. C. v. A. 5%8. Prolongatie 3. Russen: Ohlig. 1880 5%Consols 5Vi; Hope 5%. Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen Bonden cheque 12.11%; Berlijn 59 49; Parijs 7.01, Brussel 6,78; Dollar Cable 2.49%. WEEREERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. NederL Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Oct. Hoogste barometerstand 777.— te Aberdeen. Laagste barometerstand; 748.6 te Yardoe. Verwachting van den avond van i tot den avond van 6 Oct. Zwakke tot matige O. wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Koeler des nachts. Overdag weinig verandering, in temperatuur. 9 uur 60 gr., 12 uur 62 gr. 3 u.. 63gr. 9 uur 60 gr., 12 uur 62 gr., 3 u 01 gr. HOOG WATER. Vlitslngen. Z o n n e t ij d. Woensdag 6 Oct. n.m. 1.19 londerdag 7 1.46 Vrijdag 8 2 14 Jaterdag 9 2 48 Êondag 10 3.19 tfaandag 11 3.51 Dinsdag 12 4.30 (Het tijdstip van hoog water Ie Dom burg valt 9 minuten na dat te Vlis- singen.) se] van locale krachten, lot de invoering waarvan wederom overgegaan schijnt le worden, door de commissie van over leg, gezien de met dil stelsel opgedane zeer teleurstellende ervaringen een stemmig onvoorwaardelijk wordt afge keurd; i). wanneer hel dienstbelang vor dert. dal hier en daar locale krachten gedurende enkele uren per dag in don kantoordienst te werk gesteld worden, deze h. i. steeds op schriftelijke ar beidsovereenkomst in dienst genomen moeten worden; c. zoowel in het belsmg van den dienst, als om den betrokke nen in de toekomst mogelijke teleur stelling le besparen, alleen zij als lo cale hulpkracht, als bedoeld ouder b, te werk gesteld moeten worden die vol doen aan de onlwikkelingsoischen, wel ke bij indienstneming van vast kantoor personeel worden gesteld. SPORT. Korfba 1. Zaterdag j.l. werden de seriewedslrij- den van El to te Kloe tinge, welke op 28 Augustus wegens hel slechte weer moesten worden geslaakt, voortgezet. De uitslagen der gespeelde .wedslrijden zijn: Volharding (Icrseke)- D. O. S. (Mid delburg) 1 1 (door Volhard fóg gewon nen met het nemen van strafworpen). Voltas (Goes)—D. O. S. 2-0. Elto (Kloetinge)—Volharding 3—0. De eindstrijd, welke nu zou gaan tus- schen Elto en Zeelandia (Hansweert) werd niet meer gespeeld, en de le prijs toegekend aan Zeelandia. De 2e prijs behaalde Elto, de 3e Vol harding, de 4e Voltas, de 5e Ra putte- (Axel) en de 6e^D. O. 8. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Mosselen. Men meldt ons uit Ierse fee: Met de verzending van Zeeuwsehe mosselen per wagon naar Duitschland en Frankrijk is wederom een aanvang genomen. Dagelijksch worden zoo'n 200 a 300 zakken verzouden. De prijs is niet hoog, maar gelet op hetgeen gemaakt wordt in België, niet onbevredigend. De vraag maar eerste klas mosselen is het beste Faillissement. ..Handelsbelangen" No. 1945 zal de credileurenlijst en de staat van baten bevatten in het faillissement van A. 0. M. Poppe, deurwaarder te Hulst. De crcditcurenlijst telt 34 namen met een totaal bedrag aan vorderingen van f57.143.60. Do baten zijn geraamd op 12304.65 en eenige pro memorieposlen. De verificatievergadering is vastgesteld op 9 Oct. a s. des voorm. half elf ter rechtbank le Middelburg. BERJCHTEN UIT DE TWEEDE OPLAGE VAN ON» VORIG NUMMER. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 4 pdf. 3 uur. Een flinke affaire ontwikkelde zich in Russen, waarvoor ook thans vraag heette te bestaan. Rubbers wat zwak. Tabakken bij kalmen handel iets lager Oliefondsen beperkt. Koninklijken Vielen lichtelijk terug. Scheepvaarten stil. Suikerfondsen geringe belangstelling. Kunstzijde-aandeelen iets naar beno den. Prolongatie 3. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Tot 15 Oct. Tentoonst. schilderijen R. de Constant—Rebuque. In de Steenrotse. Dinsdag 5 Oct. Tooneelgezelscbap, ,d^ Speeldoos" (van Kerckhoven Jr) „Millionndr tegen wil en dank". Schouwburg 8 u. Woensdagö Oct. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. R. de Jos- selin de Jong, Utrecht. Vrijdag 8 Oct. Propaganda en Familie avond, muziek, zang en tooneel ,.Mercurius" H. A. S. Schutterst- hof 8 u. Zond ag 10 Oct. Nobel's Revue „Houdt oe manieren". Schouwburg. Woensdag 13 October Emiel Hulte- broeck. Concertzaal. Zaterdag 16 Oct. 535e concert Van het Muziekensemble t. b. Zieken^ huizen en Sanatoria. Luthersche kerk. 0 LAATSTE BERICHTE!®. C4RAANMARKT TE GOES. Vrij goede aanvoer met redelijke vraag. Nieuwe tarwe 13.50—14.75; Goudgerst 10.75—11.25; llaver 9 50, Kookerwten 15—19; Kroonorwten 1523.50. Bruine Hooncn 15—17 50; Maanzaad 41—15; Mosterdzaad 25.50—30. OVER DE POTEMKIN-FILM. Hedenmorgen heeft de heer Werkho ven, secretaris der S. D. A. P, en lid van den gemeenteraad, een interpellatie ge houden in den raad inzake het optreden van den liberalen wethouder mr. Moolen- burgh, die eenige coupures in de 5de acte van de Polemkin-film had doen aan brengen, waardoor den bioscoop'-exploi- tanl opvoering van deze film onmogelijk werd gemaakt. De heer Werkhoven zei een dergelijke censuur allerminst in de mentaliteit eener vrijzinnige rich ting ie hebben verwacht. Ten slotte dien de de mlorpcManl een motie van afkeu ring in, die na langdurige debatten ver worpen werd, mei alleen de drie s.d a p.- stemmen voor. De wethouder handhaafde zijn standpunt volkomen. DOODSLAG. De verdachte A. Bakker, legen wien terzake van doodslag met voorbedachten rade op vrouw Borghouts tc Spekholzer- lieide levenslange gevangenisstraf was geëischt, werd lieden veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoed.) Op de onderstaande nummers rieten de volgende prijzen 1000 899 13521 18937 f 100: 363 3383 8335 14637 13598 17872 19833 f 200 6819 17380 18231 20042. f 100: 1958 2251 2100 3086 7929 12297 16176 19111 19781 20705 WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 5 Ocl. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren: Londen 12.12 (12.113/*). Berlijn 59.50 (59.49). Parijs 7.07 (7.01). Brussel 6.80% (6.7&L Zwitserland 48.27 48.28%). Weeuen 35,27% (35.25). Kopenhagen 66.32% (66.32%). Oslo 54.72% (54.75). Stockholm 66.77% (66.72%). New-York 2.49% (2.49%). DE IIAMBU RGSCIIE HAVENSTAKING VERLOOPT. HAMBURG, 5 Oct. V.D. - De vak- vereenigingen hebben de arbeiders opge roepen zoo spoedig mogelijk den arbeid in de haven ie hervatten. Hedenmorgen is oen groot aantal arbeiders dat in sta king was gegaan, weer aan den arbeid getogen. DE TYPHUS-EPIDEMIE TE HANNOVER HANNOVER, 5 Ocl. V.D. - Hel aantal typhuspatiënten bedroeg heden 1606, het aantal dooden 185. Sinds gisteren konden 28 patiënlen uil de ziekenhuizen worden ontslagen. HET ONGEVAL IN DE RICKENTUNNEL BERN, 5 Pet. V.D. Het spoorwegver keer in de Rickentunnel is hedenmorgen hervat. (Zie onder beknopte mededeelingen Buitenland.) DE OOSTEXRI.TKSCHE REGEERING EN DE BEAMBTEN. WEENEN, 5 Oct V. D. Heden mie den de onderhandelingen tusschen de regeering en de beambten inzake de door deze gestelde eischen beginnen. De regeering heeft evenwel doen welen, dat zij niet vóór 12 October lol onderhan delingen kan overgaan. Het bestuur der beamblenorganisalie vergadert hedenmid dag om le beraadslagen over het be- fcluit oer regeering. De mogelijkheid van een staking wordt niet uilgesloten geacht. DE WERKLOOZEN IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 5 Oct. V. D. Het aantal iugcschreven werkloozen in Dene marken daalde de afgcioopen week met 129 lot 47.561, legen 2S.-100 in de cor- respondeerende week van het vorig jaar, ten 54.000 in 1921 AARDBEVING. ROME, 5 Oct. V.D. V. D - Het scis- mografisch instituut le Eaenza (N. Italië) deelt mede. dat gisteravond een hevige aardbeving is geregistreerd, vermoedelijk op ongeveer 10.000 K.M. afstand. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Ons werd verzocht le willen nagaan, van wie het liaiidschrifl is van het stuk, onderteekend door den heer E. de Wis- pclacrc, wethouder van Aardenhurg (met andere woorden, wie zich hier verschuil de achter een valsche vlag). Door vergelijking met andere papieren is ons gebleken, dat het geheel overeen komt met het schrift van onzen Bur- gemeesler, den heer Th. Over maat. Wij twijfelen er niet aan. Mijn heer de Redacteur, of u zult Zijn Edel achtbare in de gelegenheid willen stellen op uw bureau te bewijzen dal wij onsi vergissen en indien zulks 't geval mocht zijn, zullen wij gaarne onomwonden in Uw blad verklaren dal wij ons vergist hebben. Ook de heer de Wispelaere zult U wel in de gelegenheid willen stellen te bewijzen dat het schrift van een fa milielid was en niet van deu heer Th. Overmaat. P. DE BRUIJNE. J. J. V./D. IIOOFT. Ds. II. J.. EARNOUW,. C. M V./D. BROECKE. /VERSCHILLENDE BERICHTEN. Op den Haarlemmerweg te Leiden is een aulo door een haag gereden langs de Noord-Z. Hollandsche Trammaat- schnppij-baan, waardoor do auto gedeel telijk op de baan kwam le staan. Door een onmiddellijk daarop passccrenden tram-trein is de auto aangereden .en ge deeltelijk vernield. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. daar de inzitten den van do auto reeds waren uitgestapt. De oorzaak van het ongeval is dat de be stuurster haar stuur kwijt raakte door het verblindende licht van een onbekend gebleven auto. Te I-Ioorn is een hveeli'ng, vi|er maanden oud, plotseling overleden, 's Avonds waren de kinderen naar het scheen nog gezond en 's morgeus lagen ze dood in hun bedje. Naar de oorzaak van den dood wordt een justitieel onder zoek ingesteld. Men schrijft aan de N. Rolt. Crtl..- Te Maastricht heerschl in vrij sterke mate een meerendeels licht vcrloopende typhus, doch heeft zich het geval voor gedaan, dat de geneesheeren in de meening verkeerden, dal aangifte niet noodig was, omdat uit het laboratorium onderzoek bleek, dal de paratyphusba- cil hier de verwekker is. De betrokken inspecteur ,dr. Piek'cma, te Yelp, heeft echter bevolen, de ziekte als typhus aan le geven en alle maatre gelen te nemen om le trachten, haar voortgang te sluiten. -o DE ZWENDEL VAN DE EXPRESS'- BANK. De politie heelt Zaterdag een zwendeF- a ff a ire ontdekt, welke door de wijze waarop het publiek bedrogen werd, le vendig doet denken aan de beruchte practijken van wijlen Willem Broekhuys meldt de Maasbode. Honderd duizend cóupons, welke ge reed lagen de wereld te worden ingezon den, zijn in beslag genomen. Omtrent deve zwendel'-affaire het volgende De Express Bank, gevestigd te Schiedam, in de Emmastraat 28, gedreven door wed, B., is in Juli van dit jaar begonnen met de uitgifte van z.g.n. P. N. C.'-epu- pons, welke een kwartje het stuk uit sluitend per 2 stuks, of veelvouden daar van bij diverse agenten in den lande ver krijgbaar werden gesteld. Deze coupons waren geldig voor een pre m ien um med-com b in a tie -systeemdat in liet kort hierop neer kwam; De nummers van drie gekochte cou pons, die volgens het prospectus tot hoogstens 5000 liepen, moesten door den houder bij elkaar worden opgeteld. Het alsdan verkregen getal kon men vergelij ken met een uitkeeringslijst, welke bij de coupons gratis verkrijgbaar was en waar op getallen vermeld stonden, welke recht gaven op prijzen van f 10.000, f 7500, f 5000, f 1000 enz., afgaande lot f2.50, in totaal tot een bedrag van 57.000 gulden. Men had dus kans, dooi* het koopen van 1 coupons voor het luttele bedrag van één gulden, een hoogen prijs te winnen. Voor hem, die even nadacht was het overduidelijk, dat, indien de zaak eerlijk was, een dergelijke 2-egeling onmogelijk zou zijn. Immers de bankhouders ontvinf- gen hoogstens 5000 kwartjes of wel f 1250, (nog afgezien de provincie aan de agenten) en zouden daarvoor 57 mille aan prijzen moeten uitkeeren. Indien alle nummers inderdaad waren uitgegeven ,zou elk getal op de uit keeringslijst als prijswaardig vermeid, door het optellen van drie bepaalde cocr- ponnummers mogelijk zijn geweest. Hoewel het dus klaarblijkelijk genoeg was, dal hier zwendel in het spel moest zijn, werden de coupons gretig verkocht, niet slechts in Rotterdam, doch ook el ders in den lande. In September werd een nieuwe serie nummers uitgegeven en een .dezer dagen zou de derde serie de wereld ingaan. Door een listig toegepaste meetkundige reeks, moet de Express Bank het onmo gelijk hebben gemaakt, dat door drie sa mengestelde couponnummers ooit een hooge prijs beschikbaar werd. Zij heeft daartoe een aantal nummers achterge houden, zonder welke het onmogelijk was de waardevolle getallen te verkrij gen. Wel werden af en toe kleine prijzen van f 2.50 uitgekeerd, doch de nooge prijzen zijn nimmer aan iemand ten deel gevallen. Nauwkeurig uit te leggen, hoe het systeem werkte, zou te ver voeren. Het zij daarom voldoende te vermelden, dat de bank de hooge prijzen uitloofde op ge" tallen welke gedeeld door een ander getal een overschot gaven, hetwelk nooit door drie samengevoegde coupon num mers te verkrijgen was. De bank hield de nummers welke op1 een of andere wijze de door haar vastgestelde prijzen- nummers zouden kunnen vormen, een voudig achter. Hoe de kooper ook kocht, rekende of overrekende, verder dan eeni ge prijzen van f J2.50 kon hij het nimmer brengen. Daar op het prospectus niet vermeld stond, dal alle nummers zouden wordtin uitgegeven, doch alleen, dal de coupons genummerd waren tot een bepaald getal, konden de couponkoopers niets doen om toch een hoogen prijs te bemachti gen. Er zijn menschen geweest, die tot hon derd gulden besteed hebben aan deze vrijwel waardelooze papiertjes. De centr. recherche le Rotterdam kreeg evenals de Schiedamsche politip den iaatsten tijd herhaaldelijk klachten van menschen, die veel geld aan deze bank geofferd hadden, zonder resultaat. Juist door de groote comhinalip-mogelijk- heden welke een groot aantal coupons boden werd het publiek in de verleiding gebracht, steeds nieuwe coupons bij le koopen, in de hoop op uileindelijk geluk. Er kwamen in de advertentie-kolommen van sommige bladen zelfs advertenties voor, waarin bepaalde coupons te koop werden gevraagd. Zaterdag j.l.. heelt dc Rolterdamsche recherche met de Schie damsche politie een overval gedaan in het kantoor der Bank. De geheele serie C„ die voor verzending gereed lag en volgens een nieuw talstelsel geordend bleek, en 1000.000 coupons omvatte, is in beslag genomen. Den bankhouders zal overtreding der lolerijwet ten laste worden gelegd. Aan de reeds verkochte coupons zal ver moedelijk niets meer te doen zijn. Een merkwaardig staaltje van handige oplichterij deze coupon-uitgifte! DE MOORD OJP DEN HEER LAMBACH. In het „Bat. Nwsbld." wordt de voor geschiedenis van deze zaak verteld: Zekere F. de Smedt had zoogenaamd een dochter van een huishoudster, doch later is gebleken, dal het meisje tzijnf doch Ier niet i s. Deze was indertijd weg- geloopeu en had een toevlucht gezocht bij de familie J. Lambach, die haar lief derijk in huis nam, tot het meisje naar elders vertrok. De reden nu waarom het meisje van de S. was weggeloopen, had gelegen in de omstandigheid dat deze haar bedreigd had met een scheer mes, indien zij hem niet ter wille zou zijn. Het meisje wist te ontsnappen. Van dien tijd dateert de vijandschap van de S. tegenover wijlen den hee!r Lambach en diens echtgenoote, waar uit verschillende moeilijkheden ontston den, die steeds eindigden met de inter ventie van politie en justitie ten nadeele van de S., daar deze niet schroomde! mevr. L. zelfs op den openbaren weg! molest aan te doen. Zoo rijpte bij hem het plan om zich te wreken. Getuigen welen mede te dec- len, dat hij reeds lang moorddadige be dreigingen aan het adres van L. had geuit, zelfs nu kort geleden 'n scheer- _jnes had geloond, waarmede hij zijn plan zeidc le zullen volvoeren. Dit heeft hij dan ook dien bewusten dag gedaan, toen hij beiden, op straat ontmoette. Hij wierp zich, naar reeds is gemeld, onverwachts met hot geopende scheermes in de hand eerst op mevrouw L„ die een lichte wond daarbij opliep, en vervolgens op haar echtgenoot, toen deze tusschenbeide wil de komen. De. heer L. was een rustig en kalm man, ongewapend en wegens zijn meer deren leeftijd geen partij voor zijn aan valler. Mei afgrijselijke diepe snijwonden werd hij uil de handen van den woeste ling verlost. Hel bloedverlies was reeds direct zoo groot, dal het ergste viel te vreezen, nog denzelfden namiddag is hij, bezweken. BUITENLAND Algemeen Overzicht. Geruchten over Spanje. Er liepen weer eens ernstige geruch ten over den toestand in Spanje Niet meer of niet minder dan dat de koning zo,u zijn vermoord. Doch het telegraal agentschap Fabra te Madrid wist van geen vermoording af, maar wel, dat de koning heel rustig leefde te San Sebastian. Zoo dat dit dus blijkbaar weer teens Jn „canard" is. Spanje en Marokko Ernstiger is dan ook eigenlijk, wat uil Madrid gemeld wordt over de Spaan- sche plannen met Marokko, meer be paald met Tanger. Gister is n.l. in het regceringsoi-gaan een mededeel ing ver schenen, waarin verklaard wordt, dat als Spanje bij de besprekingen met En geland en Frankrijk Tanger niet krijgt (wat zij wenscht), zij een andere tac tiek zal moeten gaan volgen. Verder wordt gezegd, dat de Spaansche regee- fring nog niet alle kaarten op stapel heeft gelegd. Dc Spaansche regeering wil een definitieve oplossing van het Tanger- vraagstuk in overeenstemming met de verantwoordelijkheid, die zij voor liet protactoraat in Marokko draagt De Spaansche ambassadeur (e Parijs wordt binnenkort te Madrid verwacht, tot het in ontvangst nemen van nieuwe instructies. Dat klinkt nu niet bepaald erg vre delievend en aanmoedigend, en l wordt voor Engeland en Frankrijk weer tijd zich met de Tangerkwestie bezig te houden. Wat er met die andere taktiek bedoeld wordt, en die „definitieve op lossing"? Als een staat daarvan gaat spreken, is het gewoonlijk een oplossing naar zich toe. Waar 't blijkbaar een. of ficieel orgaan is, dat een en ander lan ceert, is 't dus best mogelijk, dat de zaak-Tanger weer spoedig in de actuee- le politiek zal komen le staan. 7. Afrika en Engeland. Generaal Hertzog, de eerste minister van Zuid Afrika, is gister in Londen aangenomen voor de bijwoning van de Rijksconferentie. Dc minister deed en kele mededeelingen aan de journalisten. Hij wilde het volk van Groot Brittanniê de verzekering geven, dat Zuid Afrika niet anders wilde dan ter Conferentie nuttige medewerking te verleenen tot bevordering van de belangen van de Britsche volkcufamilie. Zoo zeide Hert zog- „Het is ons plan ons le wijden aan het werk van de Conferentie in een geest van medewerking. Een van de belangrijkste oplossingen, misschien de belangrijkste, welke de Con ferentie zal moeten vinden, is de samen werking van de verschillende deelen des Rijks op een hechte eu bevredigende ba sis tc stellen. Indien in die richting onze arbeid resultaten zal opleveren, zullen vraagstukken van principicelen aard no pens de betrekkingen des Rijks, zoowel tusschen dc deelen onderling als die met het buitenland, moéten worden on der dc oogen gezien en opgelost. Gelukkig schuilt er in geen van die vraagstukken iets revolutionairser steekt niets in, dat niet in volledige harmonie is met de reeds gelegde grondslagen. Indien er blijken worden gegeven van welwillende gezindheid, moed en vertrou wen, moeten wij er in kunnfen slagen veel te hereiken van datgene, dat be stendigheid en harmonie zal schenken aan al onze betrekkingen in de toe komst." Dergelijke uitlatingen vóór en bij die Britsche rijksconferentie, als alle pré miers der Dominions bijeen zijn, zijn voortreffelijk als reclame voor Albion's eenheid. Zij werken meer nog als een Wejnb ley-tentoon stel ling als een detnon- tratie voor de machtsgrootheid van Groot Britlannië. En als zoodanig moeten ze vooral ook worden beschouwd,» naast de practische belangen die een dergelijk pe riodiek bijeenroepen van de autoriteiten der dominions naar de moederstad Iieeft. Aanslagen- De aanslagen in hel bezette) gebied worden haast epidemisch.'Nu weer te Mainz, waar nu een onderofficier van het bezettingsleger door een Duitscher is aangevallen. En al mag Briand er weinig waarde aan hechlen; ze zijn toch verre van bevorderlijk voor den goeden geest. Intusschen wordt het onderzoek naar de lil incidenten van Germersheim ijverig voortgezet. Oiamlictrlain over zijn reis. Ook Chamberlain heeft zic-li thans uit- «eiaten over de diverse reizen ©n ge sprekken die hij de laatste dagen heeft geL had. Ilij was verheugd geweest, toen hij vóór zijn vertrek uit Genève vërnam, dat de bespreking ie Thoïry zou plaats hel/ hen. Thoirv. aldus Chamberlain, be* schouw ik als een nieuwen stap naar den wederopbouw van Europa en als het heuglijkste resultaat van het tractaatvatt Locarno en van Duitschlands toetreding lot deu Volkenbond. Met Mussolini besprak hij de vraag stukke?), welke Italië en Groot'-Brittannia betreffen, alsmede de. kwesties van ruü- mer Europeesche strekking. Het verras te mij niet, maar bevredigde mij zeer, te merken dal op de hoofdpunten onze inzichten grootendeels met elkaar over eenstemmen. De politiek van beide landen streelt naar de handhaving van den vrede en de! ontwikkeling van den handel, welke zoof

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2