»®s Advertentiën. maakte Ashby hel louw los" ca werkte hij zich óp de veilige zitplaats naast zijn redder. „Een klein whldstootje", aldus ver telde Kirk aan een correspondent van de „New-York Herald", ;,zou voldoende zijn geweest om mijn machine, die een oogen- Jblik geheel onbcsluurd was, neer le snipkken, zonder dat ik in de'gelegenheid zou zijn geweest haar weer op te rich- ten." jr; MISHANDELING. Donderdagnacht 2 uur is de marcr chaussée De L. uit Marum (Gr.), die in gezelschap van zijn verloofde op de keu- mis Je Roden (Dr.) vertoefde, onveiy- hoeds aangevallen en in den rijg gep stoken; ook de slagader aan den slaap werd geraakt. Nadat De L. geneeskundig was behandeld, is hij per auto naar .het academisch ziekenhuis te Groningen ver voerd. De daders zijn aangehouden en in de mareohausseekarzerne te Marum1 opgesloten. Als hoofdschuldige wordt be schouwd J. P„ uit Roderveld. Do toestand van De L. laat zioh niet ongunstig .aanzien. BRUTALE OVERVAL. Doaid.érdagmorgen zes uur vervoegden zich drie mannen ten huize van den (50- jarigeai heer Van der list, die alleen» woonde, Achter de Paltz te Soest. Ter wijl een van de drie een praatje met Van» der V. aanknoopte, grepen de twee an deren hem vast, gooiden hem op den grond bonden hem niet touwen en wier pen hem vervolgeus met een zak oven hoofd te bed. Daarop doorzochten zij het\ geheele huis van boven tot beneden. De» buit, die ze konden vinden was niet groot; met slechts 20 gulden en een re volver en jachtgeweer verdwenen de on'- genoode gasten. Nauwelijks waren ze vertrokken, of. Viati der V., die slechts enkele verwon dingen in het gezicht had, sprong het. bed uil en ging de buren waarschuwen; die op hun beurt de politie van deze; brutale aanranding in kennis stelden. Om; elf uur hield' de politie te Amersfoort drie personen aan, die door den heer Van der V. en nog eenigc anderen, als; de daders werden herkend. De aange houdenen blijven ontkennen. nis door de bescherming der minderhe den verdwijnt, is de weg vrij voor een duurzamen Europeeschen vrede en voor Europa's herstel. Op hel congres zullen vooral de vraag stukken van den Europeeschen Staten bond, het minderhedenprobleem, de ver houding tot Engeland en Rusland en voor al ook tot den Volkenbond, het vraag stuk der tol- en muntunie en dat van de geestelijke gemeenschap naar voren komen. érwijl de Pan-Amerikaansche bewe ging een conservatief en pacifistisch ka rakter draagt, is dat van de Pan-Aziati- sche beweging nationalistisch en revolu- tionnair. Pan-Europa nu is evolution- nair. Zijn doel is de langzame omzetting van het Europeesche stalen-systeem in een federatieve eenheid. BUITENLAND. HET HUWELIJK VAN DEN BELGI SCHEN KROONPRINS. De correspondent van de N. Rott. Ct. te Brussel meldt, dat, naar in hofkringen verluidt, het huwelijk van den Belgischen kroonprins met prinses Astrid van Zwe den zeer waarschijnlijk omstreeks 20 No vember aldaar zal worden ingezegend. Het staat zoo goed als vast, zegt het Laatste Nieuws, dat na hun huwelijk prins Leopold en prinses Astrid te Brus sel het paviljoen van het gewezen Hotel de Belle-vue, op het Koningsplein, zul len .betrekken. Alleen zou er van af gezien worden, indien de prinses den wensch zou uitdrukken elders te gaan wonen. In voornoemd gebouw is thans de dienst der Burgerlijke Lijst onderge bracht, welke dienst zal verhuisd wor den naar het gebouw, waar nu de wacht is ondergebracht, Hertogstraat. Het Hotel de Bclle-Vue werd door Leo pold II bij het Paleis gevoegd. Het speel de een gröote rol in de geschiedenis. In 1814—1815 stapten er vorsten en diplo maten af. Tijdens de Honderd Dagen werd het betrokken door prins de Condé. Gedurende meer dan 75 jaren lieten voor name persoonlijkheden er hun kamers bespreken. Het bewust paviljoen is in Louis XIV stijl. Aan een hoek is een plaat, welke aanwijst dat het oude hof des hertogen van Brabant op deze plaats lag, waar nu het Hotel de Belle-Vue staat. Het goedvinden van het koninklijk huis zal, naar eveneens het Laatste Nieuws meldt, een gedenkmedalje worden maakt in verband met het huwelijk van prins Leopold en prinses Astrid. Het Bel gische Roode Kruis is belast met den verkoop dier medalje, waarop de trekken der twee verloofden zullen weergegeven zijn. De beeldhouwer Dcvreese en het huis Fonson zullen dat werk uitvoeren. De verkoop zal plaats hebben in de twee weken vóór het huwelijk. HET PAN-EUROPEESCH CONGRES. Wij lezen in de Tel.: Van 3 tot 6 October vindt te Weenen het eerste congres van de Pan-Europee- sche Un'e plaats. Deze Unie werd drie jaar geleden opgericht: haar doel is de politieke en economische aaneensluiting van het Europeesche continent. De Pan-Europa-beweging heeft zich in korten tijd buitengewoon snel ontwikkeld en wordt gesteund door vele staatslieden. Voor velen is Pan-Europa de eenige weg om de Europeesche politiek voor nieuwe oorlogen en Europa voor verder verval te vrijwaren. Het programma van de P. E. U. laat zich kort samenvatten in de uitdrukking: afschaffing der Europeesche grenzen. Deze grenzen zijn volgens de Unie in hare tegenwoordige beteekenis een be dreiging van vrede en vrijheid. Slechts wanneer de strategische beteekenis der grenzen door een systeem van verplichte arbitrage-verdragen, de economische be teekenis door het stichten van één Euro peesche markt en de nationale beteeke- IIET ATELIER VAN Dl'NCAN. In een vorigen 'brief vertelde ik u een en ander van Raymond Duncan herinnert u zich?, de man, die het on derscheid tusschen de seksen zooveel mogelijk wil doei! verdwijnen; de man niet de lange als van een vrouw gekapte haren en hel Grlelcsche gewaad, de man met de discipelen, die zich kleeden en ":appen als hij, mannen, zoowel als vrou wen, en met wie hij, uit propaganda, over de boulevards wandelt; de man, dien ongeveer ieder in Parijs kent van aanzien, en om wien ongeveer ieder lacht. Ik vertelde u, dat hij ook teefcent en schildert, Raymond Duncan, en dat hij zijn teekenkunst ook voor doekversiering eet te benutten; hij houdt er een eigen procédé op na, om de rverf voor die doeken te bereiden, en ze na hel verven te „wasschen", zóó dat dc kleuren war den als oud, door den tijd vervaald. Het zijn ernstige, bijna sombere kleuren, die hij laat gebruiken, zelfs het rood en hel geel missen alle uitbundigheid; lat geeft iels heel waardigs aan zijn doe ken die zéér gezocht zijn in artistieke kringen, en die daar duur betaald wor- 'den. Die doeken laat hij vervaardigen in zijn ,atelier", waarvoor eenvoudig zijn thea- de rue du Colisée gebruikt wordt, dat overdag (behalve op enkele dagen, dat er middagvoorstelling is) tóch leeg staal. Door toevallige omstandigheden heb ik dat atelier van Raymond Duncan van heel dichtbij loeren kennen, en vond het zóó eigenaardig een Parijsche curio siteit op zichzelf! dal ik u er een en ander van vertellen wil. Het zijn bijna uitsluitend vrouwen en (meisjes, die er werken, 's Morgens om um- 'begint hel. 'I Eerste, wat ze te doen krijgen bij aankomst, dal is de theater-zaal in een werkplaats om scheppen. Dc banken (er zijn geen stoe len, maar banken in de theaterzaal van Duncan ook al weer een Duncansche bijzonderheid') de banken dus wor den opzij geschoven naar ééne helft van de zaal; het vloerkleed wordt opgerold, een zwaar tapijt, bijna niet te hanleeren. Dan worden op het ontruimde gedeelle weer wat banken teruggedragen, die de werksters tol zitplaats zullen dienen en dan hollen de meisjes en vrouwen naar boven, naar de galerij boven het tooneel, waar hun lappen op lijsten ge spannen, "s avonds opgeborgen worden. Haast-je rep-je worden die over de leu ning heen naar 'beneden gericht, en dan zoekt ieder zenuwachtig naar het potje verf, dat ze noodig hoéft, en insla) leert zich voor haar lap. Én dan is 't erken, werken, want hoe meer lappen je afmaakt per dag, hoe meer je betaald krijgt, al bedraagt een dagverdiens te bij Duncan zelden of nooit meer dan 15 francs. Bij zóó'n betaling is hel le begrijpen, dat slechts wie in den hoog- stcn nood verkeert, werk gaat vragen bij Duncan. Maar één ding heeft Duncans atelier hoven dat van andereu voor, en dal is, dat hij nooit niemand afwijst die om werk vragen komt uit menschen- liefde, uit naasten-hulp. Tusschen al die meisjes en vrouwen, die uit nood bij Diuican werken, zijn er ook enkele luxe-meisjes, die daar alleen maar wat werken komen uit interessan- tighcid om aan vrienden en kennissen te kunnen vertellen, dal zij arlistieke doeken gemaakt hebben bij den artis- tiekeu, interessanlen Raymond Duncan. Het is dus uit den aard der zaak een heel eigenaardige verscheidenheid vrouwen en meisjes, die er weiken. Meer en minder beschaafde jongere en .oudere. Getrouwde en met-getrouwde. Er is een danseresje, dat 's avonds dansen meet, en overdag 'van 8 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds doeken kleurt; werkt nog niet vlug, maar bijzonder mooi, verdiende in 3 dagen aan een japon, die voor 'minstens 1000 francs verkocht zal worden 12 francs. „Werk toch vlugger en slordiger!!' raad den haai- een paar anderen. Maar dat wilde ze niet. ,,'k Zal 'l wel leereu antwoordde zij. Ei- is een volksmeisje, dal nooit een behoorlijk vak heeft geleerd; vroeger heeft ze kralen geregen op een fabriek, dag-in-dag-uit kralen geregen, heel fijne. Nu wou ze wel eens wat anders. Zag een advertentie van Duncan, en nam da delijk maar aan de eene sib elite betaling geruild tegen de andere, maar ten minste eens afwisseling van werk en van omgeving. En nis je geen enkel vak behoorlijk machtig bent, nietwaar, dan kun je niet vecleischend zjjn. Er is een schiklersvrouw, die voor haai* man wat verdient. Ze woont heele- maal in St. Cloud, èn komt eiken dag naar Parijs om daar die paar francs te ijgen in ruil voor 8 uur werk. Maar - 'l is voor haar man. Ze is zóó vervuld an hein, dal ze niet over hem zwijgen an. W'Yuir ze dat kan, brengt ze in haar gesprekken „mon mari" le pas, al is het maar om te vertellen, dal ze zelf haar penseelen niet gekocht heeft, dat „mon mari" dat voor haar doet. Er is ook een meisje, dat altijd komt in een keurig zwart-zijden japonnetje, een japonnetje om mee uil Lea-en le gaan. Ze spreekt niet, werkt stil en ijverig. En ziel er dom uit. Dat is alles, •at de andereu van haar welen- En er is een meisje zóó vaaltjes, zóó bleekjes, en in zulke versleten kleertjes! Dal van 12 lol 2, als de anderen weggaan oin fe eten, meestal blijft doorwerken, i !n zegt, dat ze „héélemaal geen honger" heeft. En dan zijn er de gewone charmante Parijsche „midinettetjes", vroclijk, bab belend, vol kwinkslagen, zingend af en toe; vertellend van een cinema waar geweest zijn, van.ecu wandeling naar „uiten, van een hoedje, dal ze willen 1c$open, en zoo en zoo opmaken; van een ardige japon, die ze gezien hebben Een contrast met die levendige, steeds ■aboefenae m'ïctineuétjes vormende meis jes in Duucan-Heeren. „Alsof er geen andere belangrijke dingen in het leven bestaan builen dc liefde' zo© smalen ze, met streng-afkeurende blikken. En zelfs een Duncan-meisje, dal hevig het hof gemaakt wordt door een Duncan- jongemau beweert legen de andere meis- es, dat ze niets van de liefde moet heb ben, en dal ze het vervelend vindt, als telkens en telkens weer over dat onder werp gepraat wordt. Ja, er zijn oolc een paar jongemannen het Duncan-atelier, maar voor ander werk: voor hel drukken van de leeke- ningen op de lappen, en voor het druk ken van de programma's en uilnoodi- giugsbiljelten voor Duncans lezingen want dat gebeurt allemaal daar iu dat theater; die jongemannen echter werken iu de voorhal, al komen ze wel eens even in het atelier om een praalje te maken met hun kennisjes daar. Er is een andere jongeman in Dun- can-kleeren, die niet zooals de anderen een witte tuniek draagt maar een grijze, met laag uitgesneden halsopening, waar boven heel aardig uitsteekt zijn energieke ;op met heel wijd uitstaand kroezig haar, zwart. „Monsieur Paul" zoo noemt iedereen hem heeft altijd haast, je ziet hem nooit anders dan rennend, met groote sprongen, de zaal door, de trappen op, af, dat z'n sandalen klappen. Raymond Duncan zelf laai zich ook wel een enkele maal in het atelier zien. laat zijn blikken gaan over de verschil lende doeken, maar zegt nooit iets over het werk; het maakl den indruk, alsof hij dat beneden zich vindt. Op- en aanmerkingen maken, dal laat hij over aan madame Berlrand, het hoofd van het atelier, een strenge vrouw in Duncankleeren, die nooit een praatje maakt met de werkster, enkel fouten aanwijst en bevelen geeft. En af en toe, als dat zooi eens le pasj komt, Ray- mondsch idealistisch doei, preekjes houdt over „eerlijkheid", als er een pot verf omgegooid is, en niemand wil zeggen Nvïe het gedaan heeft. Ze maakt er echter niet veel indruk mee, zooi gauw ze verdwenen is, wordt ev gegicheld om „zóóveel druk te om een pot verf." Door al het gebabbel en het gezing1, en soms het gekibbel van de vrouwen meisjes onder elkaar, en het verma nen en aanwijzingen-geven van Madame Bertrand, hoor je nog héén hel ge babbel en gelach en gehuil van een stuk of negen kleine kinderen, zoo van een half jaar tot 8 jaar, allemaal door hun moeders verlaten kindertjes, die Ray mond Duncan liefderijk bij zich opge nomen heeft, en die hij samen met zijn discipelen opvoedt Zoo onder het verven door hoor je de eene tuniek tegen de andere zeggen; „fs het nog geen tijd, dat de kleine Paul zijn pap krijgt?" of „Heb je eraan gedacht het tuniekje 'van ae kieine Raymond in het sop le zeilen?" of: „Zeg, a"ls het nu van middag mooi weer is, zal ik maar eens met de heele troep in de Champs Elysées gaan wan delen, dunkt je niet?" Of je hoort roepen van boven naai- beneden (van boven, d. van de galerij tegenover liet too neel, die toegang geeft tot de woonver trekken^- do kinderen die om iets vragen, of die eenvoudig maar een groet roepen naar een hunner verzorgsters. En van beneden tiaar boven: de verzorgsters, die antwoorden, of die vermaningen ge ven. Het is wonderlijk zoo zoet als die negen kinderen zijn; zelden ol' nooit kibbelen 2e, en een enkele vermaning is voldoende otn hen te doen gehoor zameu. Een van de kinderen, de oudste waarschijnlijk, heeft den schertsenden bijnaam van „Papa". En als een van de kleintjes lastig is, wordt aan „Papa" opgedragen p,m de rust le herstellen; l in een oogenblik is het dan in orde. Als er geen gekibbel is ondor dq werksters, als madame Berlrand geen veroivtwaardigingen uil, en als de kin deren stil aan het spelen zijn, gaan er uren voorbij in een werkelijk weldoeiffle, opwekkende vreedzaamheid, waarin er hl leen is hel ingespannen werken van ieder, en het luchtige heen en weer praal van de eene gebogen figuur naai de andere. Zoo is hel atelier van Raymond Dun can een Parijsche curiositeit, zoo als hij zelf ier een ife, en heb ik mij' vergilst? vond >o,dk u het de kennisma king niet ruim en breed waard? M. DE ROVANNO. Parijs, 24 Sept. 1926. Ingezonden Stukken. |D E GR A AN BEURS TE OOSTBURG, Geachte Redaolie. Reeds meerdere malen werd in uw jeaoht blad op gewezen dat het met .hef oeursbezoek te Oostburg nog niet vlotten wil. Gevezen werd ook op hel onverstan dige om steeds den handel op straat, aar men geen enkele controle op den loop der prijzen heeft, te doen. Te .meer loopt dit in het oog wijl dit Voorjaar na •en door mij gehouden redevoering ovOr het nul van beursbezoek een 200 a 300 beurskaarten werden genomen. Hieruit bleek dus dal de boeren overtuigd war» ■n van het nul en het gemak van het bruik van de beurs. De eerste Woen.su dagen na mijn uiteenzetting werd de beurs Hink bezocht. Langzamerhand celu ier verminderde dit om ten slotte weeijj geheel te verloopen. De zomertijd heeft hieraan veel schuld. De handelaren varen sleeds eerder ter markt dan dc boeren en zoodra de Iaatsten afkwamen, werden zij aange klampt door den oenen hmdelaar na 'den anderen. De boeren hadden haas't geen tijd in dc beurs lc geraken en ge zien de weinige zelfstandigheid die de boeren hier, zoodra zij him hofstede ver laten hebben, in het algemeen aan den dag leggen zij volgen veelal een of andere sieur ontbrak hun a. h. w. [de kracht in de beurs le gaan. A.s. Woensdag is de zomertijd voorbij! De zooeven genoemde bezwaren zijn dus vervallen en er is dan lijd genoeg de zaïcen in (fe beurs af le wikkelen. Laat dan ook minstens degenen, die indertijd beurskaart namen en daarmede be wezen het nul van beursbezoek le erken nen, alle laksheid en slem- laten .varen en als één man om 10 uur precies, en niet later, niet om 10 minuten over tien of om kwart over tien dan komt het er weer niet meer van dus om 10 uur precies na een flink klokgelui de beurs binnenkomenhel zij zool Hartelijk dank voor dc opname. Hoogachtend, A. I. LEENHOLTS, Voorz. Afd. Ooslbürg Z. L. M, Retranchcmenl, 30 September 1926. geb. de Nooijcr. z. N. Antheimisse, geb. Schefl'cvs, d Overleden: If. Dane, 7(5 j man van C'. Blommacrl. A. Maasdam, 32 j., man van A. van der Linde. IC o u d e k c r k e. Yan 16- 30 Sept. Ondertrouwd: I. A. Itoose, 22 j. en E. -7. lloclse. 27 j Baljeu 23 j. en M. C'. de Smit, 23 j. Getrouwd1). van Leuverden, 19 j. en A. Wielemaker, 23 j. APOTHEKEN. Zondag en de nachlcu der volgende weck zijn dc navolgende apotheken ge opend: Middelburg: G. K. A. Nouhebel. Vlissingen: A. J. v. Ockenburg, Kleine Markt. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 29 Sept.—1 Oct. Ondertrouwd: J. Meeuvvse, 28 j., en C. M. H. Mink, 30 A. Joossc ,29 j., en A. Dingemansep 23 jaar. Getrouwd; J. S. Zandee, 29 jen J. F. Krcllo, 29 j. Bevallen: G. van de Goorberghe, geb. Frijters, d.; A. M. Koster, geb. Kaalt, d. Overleden: li. van Slooten, ongeh. d., 22 jaar. Vlissingen. Van 23—29 Sept. Ondertrouwd: A. Oosthoek, 27 j, en N. Gunter, 24 j.; A. v. Hasselt, 23 j„ en N. A. Louwerse!, 27 j.; A. Tiieuue, 27 j., en H. Goed hart, 23 jaar. Getrouwd: W. de Kam, 27 j., en M. M. W. van Lindonk, 24 j.; P. Dinge- manse, 27 jen M. Moerland, 27 j.; P. C. Tellier, 23 j,, en P. v. Hoorn, 23 jaar. Bevallen: A. J. Schoe, geb. Louwerse, d.; M. J. Gazan, geb. De Blieck, d.; A. M. Everacrs, geb. 'v. Boven, z. (levenL) Overleden: J. E. van Os, wedn. van -P. Krakeel, 81 j.; L. C. S. Scheijbeler, vrouw van, J. Plasse, 55 j.; J. P. J. Corveleijn, wouw van M. Vuijk, 43 j. O. en W. So uburg. Van 23—30 Sept. Bevallen: O. Sturm, geb. Dingemanse, z. N. Marinissen^ VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Tot 15 Oct. Tentoonsl. schilderijen R. de Constant—Rebuque. In de Sleenrotse. Dinsdag 5 Ocl. Tooncelgczelsdiap, <1^ Speeldoos" (van Kerckhoven Jr) „Millionair legen wil en dank". Schouwburg 8 u. Woensdag 6 Oct. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. R. de Jos- selin de Jong, Utrecht. V v ij d a g 8 Oct Propaganda- en Lam ilie- avoud, muziek, zang en tooneel „Mcrcurius" li. A. S. Sdiullersi- hof 8 u Zondag 10 Oct. Nobel's Revue „Houdt oe manieren". Schouwburg. Woensdag 13 October Emiet Hulle- hroeck. Concertzaal. Zaterdag 16 Oct. 535e concert van het Muziekememble l. b. Zieken huizen en Sanatoria. Luthersche kerk. Vrijdag 22 October. Abonnements Schouwburgvoorst. „Het Schouw- tooneel". Schouwburg. Zondag 21 Oct. Iioll. Tooneel „Clown" {Schouwburg. Woens dag 27 Oct. Afscheidsvoorstel- ling mevr. Theo Mann-Bouwmees- ler. Schouwburg. Maandag 1 Nov. Cor. Ruij%Eusemble. (Schouwburg. Zaterdag 6 Nov. Uitvoering Maudo- line-Vereenigiug „Sempre Avanti". Schuttershof. 8 uur. Maandag 8 Nov. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Rector Jos. Cre- mers, Maastricht. Woensdag 10 Nov. Vlaamsch Volks- tooneel Joh. de Meester Jr. Schouwburg. Zondag 14 Nov. Jan van Riemsdijk. „Intieme Kunst". -- Schouwburg. Vrijdag 19 Nov. Lezing Geschied- en Letterk. Vereen. Spr. Ir. Grata - ma van Amsterdam. Vrijdag 19 Nov. IleL Middelburgsch Di lettanten Tooneel. Schouwburg. Zaterdag 27 Nov. Uitvoering „Nihil Sine Labore." Zondag 28 Nov. Adolff Bouwmeester „Intieme Kunst". Schouwburg. Woensdag 8 Dec. Abonnements- Schouwburgvoorst. „Het Hofstad Tooneel. Schouwburg. Maandag 13 Dec. Groote repetitie Zangvereen. „Tot Oefening en Uit spanning". Concertzaal. Dinsdag 14 Dec. Uilvoering Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning" Concertzaal. Maandag 20 Dec. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Prof. dr. L. Bou- man, Utrecht. Zaterdag 25, Zondag 26 en Maan dag 27 Dcc. Pluimvee tentoonstel ling M. T. V. Rijschool. It27. Maandag 10 Jan Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Ir. J. A. Ringers, IJmuiden. Maandag 24 Jan. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Ir. Jan G. Sloff, Bergen op Zoom. Woe .n s (1 a g 2(3 Jan. Aboiuu-Scliouw- burgvoorst. Hol Nieuw Nederl. Tooneel regie. Saalborn,-Schouw burg. Vrijdag 4 Febr. 1927 Lezing Ge schied- en Letterk- Vereen. Spr. dr. N. Japikse over Oranje-huwe lijken. Maandag 7 Maart. Lezing Natuurk. Gezelschap. Spr. Prof. dr. A. Smits, Amsterdam. Maandag 28 Maart. Lezing Natuurk. Gezelschap. Spreker de heer A. F. J. Portielje, Amsterdam. Harde Huid, Eeltplekkên en Wratten worden absoluut zeker cr, gevaarloos binnen 2 dagen verwijderd door Kukirol. De pijn houdt onmiddellijk op, het gebruik is zeer eenvoudig en veroorzaakt geen last. Kukirol-voetbad en -strooipoeder zijn het beste voor transpi- reerende, brandende en doorgeloopen voeten. Ze versterken spieren en pezen en zijn een ware weldaad voor de voeten. Koop het beste; Kukifol. Pleister, -toereikend voor 12-15 Likdoorns- 60, voetbad 40, strooi poeder 70 cent; alle drie artikelen in speciale verpakking f J.50, Uw geneesmiddelen koopt U het voordeeligst bij: N.V. v/h. C. A. Schulte SchulUe Thierae, I.ange Co., Lange Delft H 2 en Fa. Delft 94

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 7