puikslc behooren, loen weinig oï niets upbrachten en door de eigenaars, on machtig of onwillig als ze waren ojm hun waterpenningen en Stalenlasten te betalen, ia den steek werden gelaten of aan anderen cadeau werden gedaan. Het gebeurde ook, dat voor een zeer belachelijken prijs hun [jezit in andere handen overging en de overlevering zegt, dat daaraan sommige stukken land hun zonderlinge benamingen ontleenen. Veel van de toestanden van bijkans een halve eeuw terug, die men reeds waan de voor goed tol het verleden te behoo ren, zijn in den afgeloopen winter te ruggekeerd, zij het dan ook op een veel bescheidener schaal. Dc algemeen© wa termisère ongeveer begin December 1.1. b<(gonnen, bereikte omstreeks Nieuw jaarsdag haar hoogtepunt. Vele wegen in de Moeren van lerseke en Vlake, in den Poel en ook elders stonden over de volle lengte of gedeeltelijk onder water, soms op enkele plaatsen 30, j'a zelfs tot 40 c.M. boven de kruin, de richting er van was over vrij groote afstanden slechts te herkennen aan darnhekken en wat er droogvoets van begaanbaar was bestond veelal slechts uit een strookje van groo- tere of kleinere lengte, dikwijls ternau wernood ecu of twee <1.M. breed om op vele plaatsen nog onderbroken door ge deelten waar het water over vrij groote trajecten ecnige c.M. over de wegkruin vloeide of die even bespoelde. Allerwegen waren in de lage gedeelten de groolc leidingen, veelal over lange afstanden, buiten hun oevers getreden; vele watergangen waren zelfs geheel en al onzichtbaar geworden en vormden met ondergeloopen wegen en landerijen uit gestrekte plassen, soms ettelijke H.A. groot, waarin troepen watervogels rond zwommen. en waarboven liier en daar slechts eenige doornbosschen, dampalen en plaatselijke hoogten in den vorm van eilandjes uitstaken. T)o gehuchten Baarsdorp en Tnzomler field Sinoutskerke waren van Goes uit slechts langs een omweg te bereiken en de verbinding van die stad met de ank dere Poeldorpen kon gedurende eenigen lijd slechts over de straatwegen plaats hebben. In de laagste gedeelten van den polder stonden hier en daar gebouwen totaal door het water geïsoleerd en oip enkele plaatsen moesten landarbeiders hun levende have naar elders in veilig heid brengen en zagen een deel hunner opgeborgen veldvruchten verloren gaan. De ongeveer half Januari 1.1. ingetre den vrij felle vorsl, die echler niet van zeer langen duur is geweest en werd gevolgd door sneeuw, werkte mede lot vergrooting van den overlast. Het duurde tot diep in Januari eer het water eenigs- zins weg was. ''doch men schreef reeds half Februari voor men er overal geheel of gedeeltelijk van was verlost. Eenige dagen later trad evenwel een hevige, zij hel dan ook zeer korte regenperiode in bijna ziondevoog werd allerwegen waargenomen, doch door krachtige king van hel gemaal en geholpen dpor sluisgang was men binnen circa veertien dagen het waler over een aanzienlijke oppervlakte meesier. Van ongeveer don aanvang vair Dec. 1925 af lot even voor het einde van Febr. d a.v. hebben over een korter or ranger tijdvak op versprei de plaatsen in den polder verschillende gronden, niet alleen in de lage gedefeptein, maar nok in lioogere streken, over een grootere of kleinere oppervlakte blaiik gestaan. ONDERWIJS. Mijnhardt's Laxeertabletten •egelen zonder Kramp ot Pijn uw Stoelgang. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) RECHTZAKEN'. Voor het gerechtshof te 'sl-IIerto- Seuliosch stond terecht de chauffeur G. M. v. V. te Heesch, die te Berghein niet' groote vaart zonder eén signaal te geven een gevaarlijke bocht om reed, waar door het zoontje van (1. v. d,. Broek werd gegrepen en gedood. De rechtbank ver oordeelde hem lot 3 maanden hechlenis- straf. De Adv.-Gen. eischle bevestiging •van het vonnis. De procureur-generaal bij den Hoo gen Raad heeft geconcludeerd tot ver werping van het cassatieberoep van C. A. K. in hooger beroep door het Gep rechtshof te Amsterdam veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf wegens diefstal van een brandkast met inhoud uit het kantoor van de American Petroleum Company le Haarlem iu Augustus van het vorige jaar. Arrest 25 October. Het Gerechtshof le 's-Hertogenj- bosch heeft de kooplieden D. A. F. te Amsterdam on J. J. II. le Utrechlfc, die one tapijten voor Perzische aan een advocaat te Breda verkochten, van op lichting vrijgesproken. De adv.-gen. had legen ieder der ver dachten f300 boete geëischt, en terug name der tapijten legen het betaalde bedrag. Verdachten zijn voor dergelijke zaken nu reeds voor vier rechtbanken vrijge sproken. Kantongerecht le Goes. Door den Kantonrechter le. Goes zjjn veroordeeld wegens overtreding: het loopen over grond met verboden toegang: A. Z.. Rilland-Balh 15 of 5 d nachtrumoer verwekken: A. L. Vlake, f 10 of 10 d. h.; Invaliditeitswet (geen zegels plakken voor arbeider): J. R., 's If. Arendskerke, 14 maal f3 of 14 m. 3 d.; zonder vergunning als liedjeszanger op straat zingen: II. I. S., 's-Gravenhage, f5 of 5 d.; als schipper zijn naam niet op het door hem bevarende schip hebben: L. de K. Antwerpen, B. Wi., Emmerik, f5 of 5 d. zonder vergunning fietsen langs spoor weg- I. L, Rilland-Bath, f5 of 5 d. met motorrijtuig rijden zonder dat dit is voorzien van minstens twee onafhan kelijk van elkaar goed werkende rem men L. J. L Kamperland, f25 or 25 d, mei motorrijtuig rijden zonder num merhewijs: A. <Ie M Borssele, f 3 of 3 <1 's avonds fietsen zonder lichtJ. S. Wissenlcerke, f5 of 1 w. L, J. B., Nisse f5 of 5 d,; dronkenschap: 0. F. W L„ Hausweerl le herh., flö of 15 d. j Vrijgesproken: beklaagd van hel ine ■en motorrijtuig niet behoorlijk uifwij' keu, J. v, d. |\V. le Goes. den, onder bevel van luitenant ter zee le klasse J. L. IC. Iloeke, van Nieuwe- diep de reis naar Nederlandsch-lndije ia Suez aanvaarden. Reisplan II r. Ms. .Trump". Aan de goedkeuring van de Koningin onderworpen het volgende reisplan van Ilr. Ms. „Tromp" op de oefeningsreïs van dien bodem naar de Miadellaml- sche Zee_, onder bevel van den kapitein ter zee N. J. van Laer. Vertrek van Willemsoord 6 October, aankomst te Tunis 19 October; vertrek ■an Tunis 23 October; aankomst le Con- stantinopel 29 October; vertrek van Con- stanlinopel -1 Nov.; aankomst te Consltan- za 6 November; vertrek van Constanza 1 November, aankomst le Varna 12 November; vertrek van Varna 17 No vember; aankomst te Smyrna 22 No vember, vertrek van Smyrna 29 Novem ber; aankomst te Algiers G December; 'ertrek van Algiers 10 Decemberaan komst »e Willemsoord 20 Dec. - o Huldiging overste Thomson Luit-kolonel der marechaussee G. J. A. Thomson zal binnenkort den mi litairen dienst verlaten. Nu hij aan hel einde dezer maand zijn standplaats Den 'Bosch gaat verlaten om in de resistentie an zijn pensioen te genieten, meenden de buren dal zij den „burgemeester" van het Villa Park Vught niet zoo maar mochten laten vertrekken. Mr. Korthals Alles heeft overste mevrouw Thomson Zaterdag, naai- „liet Huisgezin" meldt, gehuldigd. Als een be wijs van aller waardeering bood de heer Korthals Altes namens bewoners van hel Villa Park en omgeving een schijden- stuk aan, voorstellende een gedeelte van Vughterheide en hel boschterrcin IJzeren Man, geschilderd door mevrouw Suze Slager. Hierna betuigde overste Thomson, ook namens zijn echtgenoote, diep i zijn dank voor de bewijzen van deering. Benoemd mei ingang van 1 October lol onderwijzer aan de Chr. school te Lisse de heer J. Gideonse van O. e n W. Souhur g. Benoemd lol tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. school te Scherpenisse, de heer H. Verkerk© te Tholen. De ..De R uij terschoo 1 Gisteren meldde een advertentie in ons blad ,dat aan de „de Ruijterschool" le Vlissingen radio-cursussen. die mi toe alleen aan leerlingen werden ge geven, ook voor niet-ieerli'pgen zulten worden ingesteld. Voornamelijk is be doeld om stuurlieden, die nog geen di ploma voor radio hebben, gelegenheid te geven dit nog te verwerven. Ook hel zich bekwamen voor radio-telgrafisl of be roepsmarconist wordt mogelijk gemaakt De cursussen zijn zoowel praótisch al theoretisch en dit eerste is mogelijk, om dat men op de school over alle- instru menten, die voor liet onderwijs noodig zijn, beschikt. Zoo heeft men o.a peil inrichting of radio-grononieter, voor het peilen van scheepsstations en kusl- stations. Met dit kostbare instrument, kan men o.a. bepalen waar een om hulp seinend schip zich bevindt. Onderhandeld wordl nog over het plaatsen van een loeslcl, waarmede men door eenvoudge aansluiting aan elk ra dio toestel liet in het openhaar verkeer geseinde "niet alleen kan opnemen, maar ook kan vast leggen en naar willekeur ten alten tijde in verschalende sterkte graden weer kan geven of herhalen. De leeraar in dit vak, de heer van Dolder heeft daarvoor een kleine uitbreiding Jiedacht, waardoor het mogelijk is liét geseinde in verschillende tempo's te doen liooren, waardoor leerlingen met verschil in vlugheid van opnemen, loch alle kun nen voorlwerken, wal voor het resuilaait der cursussen van groote beteekenis moet worden geacht. LANDBOUW. Hel terrein achter de fail-bank te Scherpenisse is voor het oplegge; van bieten gedurende dit najaar ver huurd aan de Ooöp. Beehvortelfabriek .Zeeland' voor f250 en do terreinen aan de haven en den Oliedam aan tie fabriek 1e Zevenbergen samen voor f 13.' HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCJflEIUJ. Faillissement. Het faillissement van Fr. Dhaen. koopman in manufacturen te Goes, cu rator mr. C. M. Kegge, te Goes, is opgehe ven, wegens gebrek aan baten. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Winterdienst Ncd. spoor wegen. De nieuwe olficiieele reisgids en hel dienstregelingsbiljol in 1 bladen zullen Donderdag 30 September a.s. verkrijg baar zijn. De gids der buijtenla'ndsche verbindingen zal Zaterdag 2 October a bij den stationsboekhandel, de stations en reisbureaus verkrijgbaar zijn. LEGER EN VLOOT. Bij besluit van Ged Staten van Zeeland is de dienstplichtige P. d'Ront, gemeente Neuzen, lichting '23, voor goed vrijgesteld van den dienst plicht wegens broederdienst. Bij Kon. besluit zijn in hun rang en ouderdom van rang overgeplaatst bij het regiment grenadiers de reserve- kapitein J. W. M. Wins en de serve eerste luitenant J. G Schumat- cher, heiden van het 14de regiment in fanterie. IIr. Ms. K XXI. Hr. M». onderzeeboot K XII zal he- Men vond hem nergens meer terug en men vreest dat hij zich in de rivier de Isèrc, die vlak bij hel ziekenhuis stroomt, heeft verdronken. LONDENSCIÏE BRIEVEN'. (Van onzen Loudenschen correspondent). BURGERLIJKE STAND. üoes. Ondertrouwd: G. D>. Meuser, 32 j. en M. A. J. Gentiane, 31 j. At Bou- tens. 18 j. en .J. de Vries, 18 j. A. "bleke, 23 j. en A. de Wjtte, 23 j. N. F. de Nijs, '25 j. en A. Versteegen, 24 j. VOOR DE SLACHTOFFERS VA|N DE PADANGRAJIP. Bij den penningmeester van het Prov. Comité voor de Padangramp zijn sedert de vorige opgaaf nog ingekomen dc vol gende giften: Burg Nieuwerkerk 1 113.07, idem Cadzand f91.39; idein Oudelande f78.20; idem Philippine f 11.05; idem ltelrancheraenl f 43.05; idem Overslag 1' 13.20. idem Oost- en WesL Souburg f 230.27: Comité Vlissingen (eerste zen ding) f 505. In totaal is nu ontvangen 1' 11.275.15. De Penningmeester, Mr. G. .1. Spreu- ger, Middelburg, Gortstraat K 23, gaarne meerdere giften tegemoet. VERSCHILLENDE BERICHTEN Maandagmiddag is in hel diaconie huis der Ned. Herv. gemeente te Leen arden in den ouderdom van 103 jaar overleden de weduwe Grietje van Hee ■ewaardon. Op 6 Augustus j.l. heeft zij nog in volle opgewektheid haar 103en verjaardag gevierd. Tot kort voor haar dood heeft zij zich in een goede gezond beid mogen verheugen, meldt de Leeuw Cl., alleen de laatste weken is jyj bed legerig geweest. "T Maandagavond is er te Noordwijker- hout een heftige ruzie ontslaan in het café van v. D. Hierbij is de 38-jarige schoenmaker M. J. S. uil Amsterdam, lijdelijk werkzaam als orgeldraaier in een draaimolen, hoogst ernstig mishandeld. O.a. werd hij op den grond geworpen en heeft men hem tegen het onderlijf en hel hoofd geschopt. Op straat geko men heeft hij nog eenige meiers geloope en is toen in elkaar gezakt. Eenige later is hij overleden. Op last van de jusliLie uit Den Haag, die ter plaatse een onderzoek instelde, is reeds een zestal ingezetenen van Noordwijkerhout gearresteerd. Uit Keulen wordl d.d. gisteren ge meld Zondag is op den spoorweg alhier het lijk van een 20-jarige vrouw gevonden, Bij onderzoek bleek, dat dit het lijk van Louise Ruhsameii uil Dahlen was, die vermoedelijk mét hoOs opzei uit den trein is geworpen. De nasporingen wor den voortgezet. In 't ziekenhuis le Tronche (Frank rijk) heeft zich een eigénaardig min of meer dramatisch voorval afgespeeld. Een 75-jarige zieke, die zeer door hoest geplaagd werd, belette door zijn kuchen zijn medepatiënten le slapen. Eén hunner wierp hem in woede een breede leeren ceintuur naar het gezicht. Oogen blikkelijk zweeg de hoestende patiënt. Eenige oogenblikken later, loen een pleegster hem een drankje kwam bren gen, constateerde zij, dal de man dood was. De verpleegde, die de ceintuur na: hem toe geworpen had, werd zoo zeer door schrik aangegrepen, dat hij ijlings uit zijn bed sprong, zijn kleeren aandeed en uit het ziekenhuis wegsnelde. BUITENLAND. Dc officieele filmsterren. Dit is geen lijd meer voor regeeringen haar licht onder een korenmaat le hou den Niemand doel hel (in hel algemeen jesproken); en waar niemand het doet !{an ®,en regeering niet ter zijde slaan. Dit is blijkbaar de gedachte' van de huidige conservatieve regeering in Engeland. Zij heeft een accoortl moeien maken met haar heiligste beginselen, die schuw zijn van nieuwe banen en de progressieve driften en luidruchtigheid, die thans zoo lievig in het moderne volk werken. De politieke propagandisten zijn in de leer gegaan bij liet volk, bij den handel, bij al die gare. iudividualisliseh-ondernemen- de menschen, die op hel volksgemoed kunnen werken, hel kunnen kneeden naar hun zin en tol hun profijt, met de moderne middelen van reclame en hevig timmeren aan den weg. De oude, beproeRte methoden voor het versprei den van politieke beginselen, het spreek gestoelte, de meeting, het orgaan", zijn niet ianger afdoende. Zij zijn le oud, le „conservatief te oudbakken in een lijd, ■die luisterrijker en schokkender midde len kent om openbare belangstelling le trekken. Neen. hebben de Eugeische con servatieve leiders gelegd, dit is geen tijd meer om in prachtige aflzondering de zaken vin den staat te bedisselen, in ontoegankelijke kabinetten, waar slechts zelden een beduusd man op audiëntie 'bninentreedt, min of meer onthutst door het gewicht der formaliteit eir- de glorie van den groolen man, dien hij is gena derd. De groote (ormeele geheimzinnig heid, achter deftige muren met ramen, waarachter men geen leven bespeurt, be hoort tot een voorbijen lijd, toen onwe tendheid en mysterie en ontzag wekten. Dat doen zij nu niet meer. De nieuwe massa heeft geen ontzag meer voor ge heimzinnigheid en gelooft niet langer aan de macht en de grootheid van verbor genheden. Zij is weetgierig en wil het naadje van de kous weten. Wij moeten de bakens verzetten nu hel getij ver loopt. Het resultaat is geweest de con servatieve regeeringsfilm. Er zijn nog wel eenige ouderwetsclue menschen ach de jammerlijken die van mee ning zijn, dal ministers aan waardigheid inboeten en dal eigenlijk de gansche regeeringslaak grof wordt gemaakt, in dien zij en de taak „in hemdsmouwen" op de films aan de openbaarheid wor den prijsgegeven. Maar de bezwaren van deze achterlijken kan men verwaarloo- zen. Zij kennen die vermaarde „eischen des tijds" niet en verzuimen te beproe ven de innerlijke roerselen der volks ziel te peilen. De moderne tijd eischt licht, niet zoo zeer het klare, nuchtere, oprechte daglicht, als liet kunstlicht dat verbijstert, flatteert en bedriegt. Want al wil de nieuwe wereld wéten, zij Schijnt er niet zooveel om le geveii dal zij bij hel stillen van haar honger naar kennis om den tuin wordt geleid. De conservatieven hier hebben inge zien, dat een democratisch vólk recht heeft le zien en wenscht le zien hoe het wordt geregeerd. Zij hebben ook inge zien, dal niets beter geschikt is om aan dien wensch tegemoet 1e komen dan de vertrouwde film,-die de wereld heeft veroverd. En die film kon dan aneteen worden uitgebuit voor de ver spreiding van de conservatieve begin selen onder bet volk en kon dit laten hoe de conservatieven waken voor den naam en de kracht van Engeland en hoe zij werken voor de ontwikkeling en de glorie van hel Britsche Rijk. Afgaande op de berichten over de vervaardiging van dit officieele filmspel (die nog niet ten einde is) mag men wel een klos van een paar mijl verwach ten. De Ministers Baldwin, Churchill, en Joynson-Hicks zijn reeds eenigen lijd geleden „gescholen", met aanwending van alle verrassende en effectieve hulpmid delen, die de moderne filmtechniek kent. Men ziet den Premier rondwandelen, de onafscheidelijke pijp in den mond, in den tuin' van zijn ambtswoning, in Dow ning Street. Hij is, naar de gezichtsuit drukking le oordeelen, maar half inge nomen met zijn 'rol in deze verloioining door zijn ijverige politieke vrienden op touw gezet. Later zieL men hem aan het werkt, verdiept in indrukwekkende dos siers, vóór zijn werktafel in zijn kabinet. Baldwin mist blijkbaar rilmacleursgaven. Hij brengt weinig leven en realiteit in zijn spel. Het is duidelijk aan het beeld te zien, dat „tle eerste artiest" het v<8- doende achtte „acte de presence" le ge ven. Wat een verschil mei Churchill! Deze veelzijdig begaafde (hij is behalve vaardig politicus, staatsman en journa list tevens schilder mei talent) blijkt ook een goed filnispeler te zijn. De cinema lieetl een Harold Lloyd in hern verloren. Churchill, in zijn kamer in hel ministerie van Financiën opgenomen, brengt levendigheid en realiteit in zijn actie. Het is terstond merkbaar, dal hij over zijn begrooling zit te broeien. Een paar afdeelingscliefs 'brengen hem stukken, die hij met gefronst vooriiopfd gaat zitten bestudeeren. Dezer dagen zijn twe» andere leden van het ministerie onder hel fitmvuur geweest, kolonel Walter Guinnes, de mi nister van Landbouw, die tegenwoordig Nederlandsch geslacht vee buiten deEn- gelsche kuslen houdt, en zijn onder minister Lord Blediscde. Men ziet hen in een landbouwdrama dal naar den grond ruikt. Deze twee recrulen zijn olgens de mededeelingen van den ope rateur voortreffelijke acteurs. Wanneer hel drama begint ziet men de twee mannen in levendig en ernstig gesprek over het uitbreken van liet mond- en klauwzeer. De gelaatsuitdrukkingen ont hullen dal zij elkaar vragen wal er gedaan moet worden. Dan komt er een secretaris binnen met een rapport, dal in koeienletters op het doek wordt gepro jecteerd en nieuws bevat van nieuwe gevallen in 's lands veestapel. De uit drukkingen op de gezichten worden zoo mogelijk nog plechtiger en zorgvoller. Naar den aard van de gewone film, waarin altes zoo vlol gaal, verwacht de toeschouwer spoedig een nieuwen tekst op het doek, die zal vertellen wét de ministers zich voorstellen tegen de bedreiging te doen. Minister Guinnes ■staat op en loopt naar een hoek van hel vertrek, waar een groote kaart met tabellen hangt. Onze verwachting wordt sterker gespannen. Nu zullen wij toch spoedig vernemen hoe de minister met het gevaar voor den veestapel zal afre kenen. Maar neen, de volgende tekst zegt, dat de Minister bezig is nauwkeu rig op de kaart aap te geven waar het nieuwe geval van mond- en klauwzeer zich voordoet. Op deze en andere manieren kan dc bevolking iets vernemen van de zorgen en verantwoordelijkheden van hel mi- nislerainbl. De groolste attracties moeien nog komen. Sterren van de eerste groot te, zooals dc Chamberlains, de ministers van landsverdediging en Luchtvaart, zijn nog niet in het vuur geweest. En men verwacht dat de geheele verlooning nu nog slechts fragmentarisch openbaar gemaakt eerst over een paar maanden te zien zal zijn. Dun zal moeten blijken of de sterren van de Britsche tregee- ring de beings telling' van van het pu bliek kuunen ontfutselen aan de helden van Los Angeles, aan Charlie Chaplin en Douglas Fairbanks en dezulken. De film, die zooals ik zeido in oe eerste plaats moei dienen om de be- volkiug den zegen van een conservatief besLuur te leeren, zal het gansche land rondgaan en de openbare propagandaver- gadering der conservatieven opluisteren. Boeren, burgers en buitenlui zullen vertrouwdheid verwerven met de too- lieelen van Whitehall (het Londensche Plein) en van aangezicht lol aangezicht staan tegenover de behartigers van hun belangen in den staat. Ik vind hel een stout propagandamiddel van de conser- 'atieven. Want hoe zeer ook de opvat tingen op alle gebied zijn veranderd, hoe zeer men oak in dezen lijd aan vertoon en uiterlijkheid overdreven waarde toe kent, er zijn zekere oude en onvergan kelijke waarheden, die zich blijven doen gelden. Een er van is dat de groolen aan ontzag en eerbied verliezen indien men hen le zeer van nabij leert kennen. Nie mand is groot voor zijn kamerdienaar en de Engelschen zelf hebben een sterk spreekwoord, dal de lenilenz uitdrukt: „Familiarity breeds contempt" Gemeen zaamheid kweckl minachting: Hel is niet te vrcezen, dat de officieele filmsterren zich aan minachting zulten prijsgeven, maar het is loch ook niet aan 1e nemen, dat zij aan ontzag en luister zullen win nen. Bovendien mag men verwachten dat „Labour" en liberalen straks in liet voetspoor van de conservatieven zullen .volgen en dat zij naar hun aard wat verder zullen gaan in hun reclame voor zichzélf en hun beginsel. Deze nieuwigheid leert, dal de wereld meer en meer een schouwtooneel wordt; ze leert ook, dal de film in liaar verove ringskracht voor niets blijft slaan, zelfs niel voor de zo,o. lang onneembaar ge achte veste van regeering en ambtenarij. Londen, 23 September 1926. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 9 Oct. voorm. lD/s uur ten gemeentehuize door Bl en W. van Oostburg, herbesteding, 'l bou wen van een openb. school, met kweekschool met bijlevering alle materialen inbegrepen op terrein bij de Volderstraat. Zie Middelb. Crt. 29 Sent. '26. Dinsdag 12 Oei. v.m. /(•uier, lokaal Boogaard te SI. Anna land, door bestuur Waterk. Calm. Suzanna- polder, 'l maken nieuwe steen- glooiingwerkon en van werken tot verdediging onderzeeschen oever waler keer ing gen. Polder Raming f 13.200. Zie Midd. Crt. van 15 Sept. '26. Woensdag 13 Oct. v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur 1e Middelburg; het onderhoud van hel Nedjerl. gedeel te van hel kanaal Sluis naar Brugge gedurende 1927, '28; '29. Raming 1" 500 p. j. Zie Staats Crt. 6 Sept. 1926. Donderdag 21 Oct., n.m, 1.30 uur, Polderhuis Abdij door dagel. be- sluur Polder Walcheren, '1 beslor- ten onderzeeschen oever lusschen dijkpalen.12 en 17 aan dc West wa tering nabij het Nollchoofd. Zie Midd. Crt van 15 Sept. '26. £tect*o>che Drukkerij G. .V. deu Bom, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6