BUITENLAND, Wanneer tanden verkleurd zijn ÜÉS LEGER EN VLOOT. BJJ beschikking van den minister van Marine a.i. zijn de navolgende plaat singen enz. gelast: Luitenant ter zee le kl. J. O. Cornells, 1 October, ondorzeedienst-kazerne Wil lemsoord; luit. ter zee 2e kl. F.. J. Kist, thaiys bij den marine-radiodienst te Am sterdam, 15 dezer ter beschikking ge steld; luit. t. zee 2e kl. C. Moolenburgh, 24 dezer aan boord van Hr. Ms. Z, 5, Iuifs. ter zee 2e kl. ir. A. A. Schimmei en J. E.' A. Post Ui ter weer, 4 October geplaatst bij den marine-radiodienst; off. v. gez. le kl. O. B. Joghem's, 1 Odt. wachtschip Vlissingcn; id. 2e kl. W. Doo- ren, 1 October a. b. Hi*. Ms. „Tromp".; luit. ter zee 3e kl. A. C. Lubbeek, 17 dezer aan boord van Ilr. Ms. Sumatra". Reserve-officier van gezondheid 2e kl. J. J. Visser is van lieden bij het 14c regiment infanterie, dat tot en met 25 dc- zer te Harderwijk najaarsocfeningeii houdt tot laatstgenoemden datum onder de wapenen gekomen. Bij de te Utrecht gehouden club- match van de Utrechtsche Vereeniging voor Duitsche Herdershonden behaalde in klasse A reuen, Wotans Treft, van den heer H. de Koning te Vlissingen den 3den prijs 3 Z. G. De correspondent der N. R. Crt. te Berlijn meldt: De Duitsche zwemmer Vierkötter is met zijn oefenmeester Barenschee te Ga lais aangekomen, vanwaar hij zal trach ten het wereldrecord zwemmen over het Kanaal wederom op zijn naam te bren gen. VERSCHILLENDE BERICHTEN In het grcnsplaatsje Gemen aan de spoorlijn Winterswijk—Borken is de groote boerderij van den landbouwer B. F. met alle voorraden geheel afge brand. De landbouwer kon zich in het midden van den nacht met vrouw en zes kinderen reefden. Drie dochtertjes .van 10, 8 en 6 jaar vond men verkoold onder de pmnhoiopcn, terwijl de ar beider H., die in de schuur sliep, wordt vermist. Men vermoedt, dat de brand is aangestoken. Van bet s.s. „Reynst' van de Kon. Paketvaart Mij. is in de haven van Be- lawan het voorschip uitgebrand. De brand ontstond in de residusloolcplaals. Het schip is de Belawangri<vier opge sleept. Een gedeelte vaii de lading is gered. De schade is nog niet bekend, maar is zeer aanzienlijk. Het lijstje van gevonden voorwer pen in de Noordstatie van Brussel leert niet alleen, dat er nog wel eerlijke men- schen zijn, maar ook, dat vergeetachtig heid niet slechts een eigenschap dei- spreekwoordelijke professoren is. In een trein, komende van Antwerpen vond de controleur een portefeuille in houdende 1000 francs in papier en 200 francs in postzegels, 40 guldens en ver schillende belangrijke papieren, focbe- hoorend aan een Nederlander. De trein uit Ostende verschafte 200 francs, een horloge en een vulpenhouder, terwijl in êen volgenden trein een dame gezorgd had voor een sierlijke tascll met sieraden. Fen heer uit Borgerhout liet den "vol genden dag 350 francs achter met een horloge en een zilveren sigarettenkoker. Dezelfde trein bracht' ook nog een post zegelverzameling. Dien dag liet ook de trein uit Ostende zich niet onbetuigd; men vond er twee valiezen, die geld en toiletartikelen be vatten, terwijl later een Engelsche dame nog een taschje met zeven pond sterling achterliet. DE SPOORWEGRAMP. Naar de Telg. verneemt, zullen de openbare vergaderingen der officieele commissie van onderzoek inzake de spoorwegramp bij De Vink niet voor de volgende week kunnen aanvangen. Dit houdt verband mei hel onderzoek, dat door de commissie naar de locomo tief zal worden ingesteld. Dit zal eerst minutieus kunnen geschieden, als deze weer recht overeind staat, wat ver moedelijk morgen het geval zal zijn. "Wel zal de commissie in besloten vergadering deze week bijeen komen. Naar liet blad verder verneemt, heeft de maatschappij „Apollo" te Amsterdam' de zorg op zich genomen voor de op voeding tot de meerderjarigheid van den 16-jarigen Ben Lobo, het eenig kind van den heer en mevr. LoboBraa- kensiek. Men meldt aan de Maasb. uit Leiden d.d. Zondag: Naar den toestand van vandaag te oordeelen is er bij alle gewonden eeni ge Vooruitgang merkbaar, en kan ge- 'zegd worden, dat voor allen het levens gevaar geweken is. Zonder uitzondering maken allen het naar omstandigheden goed. De "eerste, "die het ziekenhuis zal kunnen verlaten, is de 21-jarige A. de Vries uit de Sarphatistraat te Amster dam. Zijn been moet beden echter op nieuw worden gezet. Omtrent den toestand der gewonden .vernam het blad Maandagmiddag nog dat deze nog steeds iets vooruitgaande is. De toestand van den heer Jac. J. Mefz uit Rotterdam, een der zwaargewonden, is langzaam vooruitgaande. De patient, die zWare "kneuzingen aan den linker bovenarm, benevens een wer vel- en ribbenfractuur bekwam en den rèchter-enkel brak, is echter nog zeer zwak, zoodat de toestand nog steeds ernstig is. Zondag kon hij voor liet eersr na bet ongeluk wederom eenig voedsel gebruiken. Gister onderging hij een lich te Öperatie. vl Het stoffelijk overschot van denhoofd- nua'chinist Van Rhooit is heden om half twee ter aarde worden besteld op de Nieuwe Oosterbcgraafplaats te Ad'am. Onmisbaar hulpmiddel bl| het stijven. Het maakt do fijne wnsoh sneeuwwit, stijl en toch buigzaam. Heinrich Mack Nachf., (Ingez. Meti.j Algemeen Overzicht. Dc nief-prrmanenie raadszetels. Het is thans vrij zeiter, dal a s. Don derdag dc verkiezing zal plaats heb ben voor de negen niet-vaste raadsze- lels. Stresemann, Br Land en Chamber lain moeten voornemens zijn nog (ot zoolang te Genève te blijven, olm bij eventueele verrassingen nog mede te kunnen helpen tot een oplossing. Als men de berichten uit Genève gelooven mag, schijnt Nederland een goede kans le krijgen voor een niet-permanenten zetel, wal mede te oanken zou zijn aan hel feit, dat ons land zoo voortref felijk vertegenwoordigd is behalve door j'hr. v. Karnebeek, door onzen gezant te Parijs jhr. Loudon, waarbij nog komt dat laatstgenoemde voorzitter is van de voorbereidingscommissie der ontwape ningsconferentie. Daarbij een algemeen geacht en gezien persoon in Volken bond skringen, wiens redevoeringen steeds de moeite van hel aanhoOren waard zijn, en waarnaar dan ook gaarne geluisterd wordt. Het eeuigste is: voor hoelang zal Ne derland gekozen worden. Zooals men weet, brengt de overgangsbepaling van het nieuwe, Woensdag nog aan te ne men kiesreglement mede, dal dc Vol kenbondsvergadering in dit overgangs jaar eerst drie staten met een ambtsduur van drie jaren kiezen moet, daarna drie staten met een ambtsduur van Iwee jaren, en ten slotte drie stalen mei een ambtsduur van slechts één jaar. Er be staat nog eenige twijfel of Nederland voor drie jaar of voor twee jaar geko zen zal worden. Polen is vrijwel ver zekerd voor drie jaren gekozen le wor den, doch voor de overige twee plaat sen zal de strijd waarschijnlijk gaan tusschen Nederland, Chili, China en Roe menië, waarbij Nederland over het alge meen geacht wordt mei Chili een goe de kans te hebben. Een gerucht, dat Nederland alleen te vreden zou zijn met een verkiezing voor drie jaar, werd direct vanwege onze delegatie tegengesproken. Wie 't ech ter in den strijd om een driejarigen zetel aflegt, krijgt waarschijnlijk een twee jarige, terwijl de herkiezing van België en Uruguay voor den éénjarigen zetel vrijwel schijnt vast te slaan. Doch door Spanje's uittreden is een negende zetel vrijgekomen, die slechts voor één jaar zou zijn, omdat men altijd nog hoopt, dal de afvallige het volgend jaar wel weer terug zal leeeren. Por tugal en Zweden zijn al gepolst, doch hebben beide voor dc eer bedankt. Even zoo schijnt het, dat de Britsche domi nions niet in aanmerking wenschen te komen. Het is ook niet heel aangenaam de stoel van een staat warm le moeten houden, en nog wel van een afvallige. Dat is de meeste staten de eer le na. Doch misschien zijn Bulgarije, Perzië of Finland alsnog Voor een zetel te vinden. Door een en ander denkt men echter wel, dat de zitting van Donderdag een viot verloop zal hebben, en men ziet dan ook meer met nieuwsgierigheid dan met belangstelling den uitslag tegemoet. 't Schijnt inlusschen vrijwel zeker, dat Nederland een niet-permanenten ze tel voor twee jaar zal krijgen. De cómtmissie tot voorbereiding van de ontwapeningsconferentie, aan welker werkzaamheid thans ook de Duitsche gedelegeerde graaf Bernstorff deelneemt, is gister bijeengekomen ter behandeling van de kwestie der bijeenroeping van een internationale conferentie voor de controle op particuliere wapens- en mu nitiefabrieken. De vertegenwoordiger van Salvador, Guerrero, en die van Noorwegen, Lange, pleitten met kracht voor een spoedige bijeenkomst der conferentie, terwijl de Fransche afgevaardigde Boncour en de Duitsche gedelegeerde, graaf Bernstorff, van meening waren, dat de kwestie van het tot stand komen van een internatio nale conventie met betrekking tot de controle op de particuliere wapens- en munitiefabrieken op de algemeene in ternationale ontwapeningsconferentie be handeld moet worden en tevoren voor de commissie tot voorbereiding van deze conferentie onderzocht moet worden. Nederland heeft destijds in de derde commissie het voorstel gedaan om met de studie le beginhen. Volgens de Germania zouden de ka tholieke gedelegeerden in den Volken bond zich aaneen hebben gesloten lol een groep, ter betere behartiging der katholieke belangen. Mijnwcrkersslakiug. Men zou er haast toe komen een prijsvraag uit le schrijven, wie een ge schikte oplossing weet voor dc niijn- werkersslaking. Met uitzondering van één etiket district in Warwickshire hebben dc 24 aistriclsvereenigingen der pa troons zich unaniem tegen een rege ling op grond van een nationale over eenkomst verklaard. Tevens hebben zij een motie aangenomen, waarin zij ver klaren, dal het hoofdbestuur van den •bona van eigenaars niet voor en namens de districtsorganisaties kan onderhan delen. Op grond daarvan heeft Evan JViln'ams gisterenavond een brief aan Churchill geschreven, waarin hij zegt dal, met deze Feiten voor oogen, het geen zin heeft, een conferentie van de drie partijen regeering, eigenaars, stakers bijeen te roepen, daar zulk conferentie van te voren tol mis lukking gedoomd zou zijn. Verder schrijft hij echter, dal dc dis- triclsbondeu geneigd zijn, in ieder dis trict direct met hun arbeiders le on derhandelen en dat voorstellen tot vast stelling van een minimum-loon zullen worden overwogen, mits voor ieder district met de eigen arbeiders afzon derlijk. Wij zijn dus weer even ver als een tijd geleden, en er is nog niet het minste uitzicht. De regeering zal nu het antwoord be spreken, dat weer aan de mijnwerkers gestuurd wordt. Heden komt Baldwin terug uil Aix-les-Bains. Na den annVIag'. De Fransche bladen zijn niet best te spreken over Mussolini's brallerige woor den, gisteren na den aanslag, waarin maar dadelijk de schuld wordt gegooid op buitenlanders. Zij herinneren er aan, dat Orsini, die een aanslag pleegde op Napoleon en Caserie, die den president der Fransche Republiek Oarnol ver moordde, Italianen waren, en zij voe gen er aan toe, dat er tal van Italianen, die elementen van wanorde zijn, over de wereld verspreid zijn. De bladen, o.a. de „Giornalc dTtalia", do ,,Tevere" en de „Impero" zetten hun aanvallen op Frankrijk voort, naar aan leiding van den aanslag op Mussolini. 2—3, Spinazie 4— 6. .Spruiten II. Ajuin 23, Zilver Ajuin 7, Tomaten 1-2, alles per K G.; Savoije Kool 23, Roode Kool I3, Witte Kool 1, Sla 1—1.5, Andijvie 0 5—1, Komkommers 1—3, Meloen 30— 40, Vijgen 3. alles per stuk. Peen 2—1, Prei 5—6, Kroten 2—3, Rapen 1, Ra- manas 1, Peterselie 1, Selderie 1—2, alles per bos. Vlissingcn, 13 Sept. 1926 Op de veiling werden de volgende prijzen be steed Foppepeer 10, Clapps 22, Scharlaken 8, Bonne Louise 9—19, Be de Merode 7—14, Be Durandcau 9, Be Ilardy 1618 Be. d'Amanlia 12, Seigneurd'Esperen 16, Galabas Canafon 14—10, William Duches- se 8—11, Conseiler de Ia Cour 1 I, Mar sepijen 10—14, Maagdepeer 12—15. Dr. Jules Guyot 17, Transparant dc Croncel 15—17, jacq. Lebel 9, Keswick 6—11, Cox Pomona S; Dantziger kant 12, No tarisappel 12, Bramen 15—17' Pruimen 7—32, Aardappelen 3—4, uien 2 5—3, Princessen 6—18, Wagenaars 2,5—6, snij- boonen 11—12, Druiven 47—57, Tomaten 3—5, alles per K.G.j roocfc kool 23^ savoijekool 1,5—5, bloemkool 2—6, kom kommers 1,52,5, meloenen 2312, al les per stuk; selderie Va—2, prei 5,5—7, peeën 1,54, karoten 23,5, rammanas 2,5—4, rapen 3, alles per bos; andijvie II55, kervel 68, peterselie 6, sla 30 —89 alles per kind'; augurken 10—19 per 100. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. UitDuitscbland. Dc lyphus-epidemie te Hannover blijft zich nog steeds uitbreiden. Tot gis terenmorgen waren 733 gevallen gecon stateerd. net aantal dooden is gestegen tot 13. Van Zondagnamiddag tot Maan dagmorgen werden honderd nieuwe pa tiënten opgenomen. Verschillende gebou wen worden tot hulp-ziekenhuis inge richt. Te Maagdenburg hebben zich 30 ge vallen voorgedaan. Na het verhoor ter plaafee van Schlesinger en Weber, die den D-trein naar Keulen bij Leiferde tot ontsporing hebben gebracht, is uitgemaakt, dat zij zullen terechtstaan wegens moord, om dat zij zich ten volle bewust waren van de gevolgen van een aanslag, welke zij in alle nauwkeurigheden uitvoerig had den voorbereid. Uit Frankrijk, Reuter meldt uit Konstantinopel, dat Desmons, de scheepsofficier van de „Lotus" gisteren in vrijheid is gesteld op last van de regeering te Angora. Uit Tsjech o-S lowak ij e. De regeering heeft een wetsontwerp ingediend, ter beperking van het kies recht voor personen, die tot het leger of de gendarmerie behooren. In de toelichting van het wetsontwerp verklaart de regeering, dat zij op grond van de opgedane ervaringen en van d© bestudeering der wetgeving in hot builen land tot de overtuiging is gekomen, dat het in hot belang van den staat drin gend noodig is, dat de politieke strijd niet wordt overgebracht in het leger eh in do gendarmerie, daar do discipline dan ernstig zou kunnen worden bedreigd. Uit Roemenië. - Het „Journal" verneemt uit Boeka rest: Het blad „Lupta" meldt, dat 'er een algeheele verzoening heeft plaats ge had tusschen prins Carol en zijn vader. De prins, die in November te "Boekarest zal terugkeeren. zal in al zijn waardig heden worden hersteld. De politie heeft alle exemplaren van de „Lupta" in beslag genomen. Uit Australië. - Nabij Blandfqj-d is een personen trein in botsing gekomen met een ^goede ren trein. De vernielde wagons vlogen in brand. Er zijn 25 dooden en 32 gewonden AFLOOP AANBESTEDING. Te O ud-Vosscmeer is aan besteed de verbouw van de pastorie der Geref. Kerk. De totale aannemingssom bedraagt f J5615, hit te voeren door Math, van Driel c. s. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 13 Sept. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: BI. Eigenheimers 2—2 5 ct., Princesse- boonen 1016, Stoksnijboonen le soort 10—14, 2e soort 3—7, Stamsnijboonen Goes, 13 Sept. Veilingsvcrcen. Zuid- Bevelaud Snijboonon 25, perfectboonen 3, groe ne iioon-tjes 2—5, spruiten 1 alles per 100 KG.; wortelen 5, karoten 2, beiden per 100 bos; bloemkool 5, groene kool 1.40, komkommers 2, augurken 0.05 0.15 alles rer 100 sinks Boter f 1, eieren f 6.20. Aanvoer V.P.Z 16250 stuks, 6.60 per 100 stuks. Rotterdam, 14 Sept. Veemarkt, op do veemarkt vau heden waren aange voerd 191 paarden, 55 veulens, 201 ma gere runderen, 891 vette runderen, 781 vette en graskalveren, 513 nuchtere kal veren, 271 schapen en lammeren, 14 varkers, 517 biggen, 14 bokken of gei ten. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.05 1.15, 2e kw. 0.95-0.85, 3e kw. 0.75— 0.65; ossen le kw. 1.00—1.05, 2e kw. 0.90—080, 3e kw. 0.70—0.60; stieren: le kw 0.85—0.95, 2e kw. 0.75—0.65, 3e kw. 0.55: kalveren le kw. 1.50—1.75. 2e kw. t.25-1.15, 3e kw. 0.95—0 75 Prijzen voor: melkkoeien 200—390,kalf koeien 210-125, stieren 185390, pin ken 150—165, graskalveren 55—95, vaar zen 160—185, werkpaarden 100300, sladhtpaarden 90—150, hitten 95—160, nuchtere kalveren 8—12, fokkalveren 16 —27, biggen 12—22, overtoopers 21—38. Eieren: RotterdairSdhe consumptievei- Jing. Aangevoerd 60.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 6.257.50, eendeieren 6.507, kalkoeneicren 910. ADVERTENTIEN. Hiermede betuigen wij onzen dank voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond ge durende de ziekte en bij het over lijden van onzen lieven Man, Vader en Behuwdvader PIETER ZEEVELD. Wed. P. ZEEVELD- Sanderse. P. ZEEVELD. M. M. ZEEVELD— Kwekiceboom. Oostkapelle, 13 Sept. 1926. STUDIE PIANO Zeer voordeeiig Zeeuwsche Piano- en Orgelhandel - Hel Bestuur der Vereen, tot Werkverschaffing aan hulpbehoe vende Blinden, PI. Middenlaan 64, Amsterdam, deelt belanghebben den mede, dat met voorkennis vau de Edelachtbare Hoeren Bur gemeester en Wethouders der ge meente Middelburg, de zal gehouden worden Woensdag 15 en Donderdag 16 September. In bovengenoemde slichting wer ken dagelijks 160 blinden. Steunt ous in onzen zegenrijken arbeid. Namens het Bestuur voornoemd, Mr. L. M. DE JONG SCHOUWENBURG, Voorzitter. kunnen deze weer spoedig wit gemaakt worden Omdat Uw tanden er dol uitzien behoeft ge nog niet te denken dat ze op natuurlijke wijze verkleurd zijn. Gil kunt ze weer spoedig wit maken. De tandheelkundige wetenschap heeft eenige belangrijke ontdek kingen gedaan om beslagen tanden weer wit te maken. Het «s een nieuwe methode om tanden en tandvleesch te behandelen. Deze methode is op nieuwe principes gebaseerd. In enkele dagen kunt gij een algeheele verandering in het uiterlijk van Uw tanden te weeg brengen. Het is slechts een tandaanslag Enkel borstelen is niet vol doende. Wanneer ge met Uw tong langs Uw tanden voelt, zult ge een tandaanslag bemerken. Een kleverige aanslag, die de schoon heid van Uw tanden verbergt. Ouderwetschc methoden konden dit niet op afdoende wijze, be strijden, daarom blijven Uw tanden verkleurd. Wanneer ge dezen aanslag ver wijdert, zult gij verbaasd zijn. Gij verbergt 'Uw schoonhied slechts, juist zoo als een aan slag op ivoor. Deze tandaanslag veroorzaakt tevens de meeste tand- en tand- vleeschkwaien. Het zet zich in de tanden vast, werkt zich in holten en blijft daar zitten. Bac teriën vermenigvuldigen zich er bij milhoenen in en stellen de tanden open aan bederf, terwijl tevens Uw tandvleesch gevaar loopt. Zij met tandsteen zijn de voornaamste oorzaken van pyorrhea- Neemt eens proef. Dc tandheelkundige wetenschap heeft thans een strijder tegen dezen aanslag gevonden in een nieuw type tandpasta Pepsodent genaamd. Deze lost den tandaanslag op en verwijdert hem, terwijl het tevens een goede uitwerking op het tandvleesch uitoefent. Probeert Pepsodent. Een gebruik van eenige dagen zal reeds goede resultaten hebben. Het verschil bij vroeger zal duidelijk merk baar zijn. Gij zijt Uzelf schoone tanden verschuldigd. Vraagt thans een tube bij Uw drogist. HANDELSMERK, ft De Nedendaagsche Tandpasta. ran f 1,25 ra t 0.75.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 1