BEURSNOTEERING VAN IIEDEN. AMSTERDAM, 11 Sept. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 103%^ 6 pCt. Ne derland 1922 107i/si: 5 pCt. Nederland 1918 102'/s41/a pCI. Nederland 1917 101 vijf zestiende; 2i/s pCt. Nederl. Wl Scliuldi 641/,; 3 pCI. do. Oblig. 77«M 3 pCt. d10. Certif. 76Vs- Aand. Ned. Ind. Handelsb. 177—178; Aand. Koloniale Bank 221—22ls/i; Kon. Petrol. Aand. 388—390, Cult. My. Vor stenlanden 1831/2—1841/3; Handelsvereên. Amsterdam 679—682, Javasche Cultuur 381- 384, Aand. Dell Maatsch. 439—442; Amslerd. Rubber 326»/»—328Vi- Ned. Amerik. Vaart 491/2; Ned Scheep- vaartun;e 1803/jKon. Ned. Stoomb. Mij. 97971/3; Bank Associatie 521/4. Gouda A. 325.- Philips A. 355; Jur- gens A 162. Anaconda IOO1/4; Steels 149 vijftien (Bostiende; Union Pacific 164. Common Marine 75/4; Prefered do. 30%. Russen: Consols 46/g. Markt sluit op de laagste prijzen. WEERBERICHT. Medegedeeld door het IConinkl. NederL Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van den 11 Sept. Hoogste barometerstand: 766,1 te Zürich. Laagste barometerstand: 743.5 te Andaenes. Verwachting van den avond, van 11 tot den avond, van 12 dezer; Zwakke tot matige Zuidelijk© tot Wes telijke wind. Aanvankelijk Jicht tot half bewolkt met weinig of geen neerslag. La ter iets koeler. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 71 gr., 12 uur 78 gr. üoudag Ifaand»! HOOG WATER. Vlistingen. Zomertijd. 12 Sept. u m. 13 14 v.m. 13 V R 16 17 1 5.20 5.56 6.17 7.06 8 10 9.32 11.02 (Het tijdstip van hoog water It Do m- a ar g valt 9 minuten na dat te -Vlis- Angen.' locomotief en het postrijtuig alsmede de goederenwagen en het rijtuig, waarin het echtpaar Lobo-Braakensiek een zoo tra- gischen dood heeft gevonden, liggen nog op den weg. De laatste wagen heeft men in drie stukken gezaagd, teneinde de andere te kunnen verwijderen. We lezen in de Nieuwe Courant- Het overlijden van Greetje en Dé heeft in de kringen van de artisten groote ont steltenis gewekt. Zij waren zoo gezien, dat tweetal. Greetje was zoo aller-, aller charmantst. En dan die goeie Deetje. Een paar jaar geleden meenden Greetje en Dé, dat het maar beter was dat ze hun huwelijk ontbonden. Maar toen de band verbroken was, voelden ze al spoedig, dat ze -toch bij elkaar hoorden. Woensdag den dag vóór het oh-' geluk deal verjaardag van hun 16-jarigen zoon Ben waren zij in Amsterdam op nieuw getrouwd. De weduwe Schweiger—Harms, die ernstig gewond werd, was kleedster van het tooneelgezel.schap van Tartaud. Zij reisde met den heer en mevrouw Lobo. Een reiziger van den verongelukten trein ,die er heelhuids is afgekomen, ver- lelde aan de N. R. Crt. nog, hoe angst wekkend langzaam en gruwzaam tergend na een dergelijk spoorwegongeluk dé tijd voorlkruipl, zoolang er geen hulp is op gedaagd. Men hoort de jammerkreten der gewonden, rondom ziel men de vermink ten jiucn staat machteloos voor een in geklemd kind ,en men kan, met den schrik nog in de leden, niets, heelemaal niets doen. Geen wonder dal de spanning dan me nigeen wel eens te machtig wordt er er gekke dingen worden gedaan. Zoo sprong er iemand vooruit in een mod dersloot, om in wier en modder eenige vruchteloos© armslagen te doen ten einde een vrouw tien meter verder van een treeplank af te helpen, die al hulp had Totdat eindelijk een lang, eindeloos Lang halfuur verstreken is en dg bijstand als een o zoo helder licht aan den hori zon verscheen. Mevr. de Boer—van Rijk is Donder dag toen zij in het theater Heerengracht binnenkomend, d.e tijding van den dood van den heer en mevr. Lobo vernam, flauw gevallen, zoodat men om acht uur onmogelijk kon beginnen met de opvoe ring van Tropenadel. Ondanks het feit dat mevr, de Boer zeer van streek was, wilde zij toch spelen. Om, half negen heeft men h'et doek gehaald1 en kon de voorstelling doorgaai. Naar de Telg verneemt, zijn de werk zaamheden aan den spoorweg thans zóó ver gevorderd, dat van nacht 12 uur af het opgaand treinverkeer d.w.m. het verkeer van Amsterdam naar Rotterdam via Haarlem over enkel spoor is her steld. De treinen zullen ter plaatse van de ramp met een snelheid van 10 K.M pas- seeren. LAATSTE BERSCHTEN. UIT MIDDELBURG. In de Doopsgezinde Gemeente alhier treedt morgen. Zondag, te 10'A uur op Ds. Koekebakker. (Adv.) GESLAAGD. Geslaagd te Amsterdam voor het exa men politiediploma met aanteekening de heeren D. J. L. Burm alhier en J. J. Franse, te Vrouwepolder; voor het gewone diploma de heer M. Drabbe te Sluis. DE SPOORWEGRAMP. De Prins begeeft zich heden naar Lei den om vandaag de plaats van de sjpoor- wegramp in oogenschouwij te nemen. Do Minister van Waterstaat heeft inge steld een commissie die in het openhaar een onderzoek zal instellen naar de oor zaak der spoorwegramp bij Leiden. Voorzitter prof. IJ. J. Craus, leden zijn prof. nir. E. M. Meijers te Leiden en ir. A. v. d. Vegte ,hoofd,insp, generaal van tramwegen. Als secretaris is toegewezen ir. D. Verloop, rijkshoofdinspecteur bij de spoorwegen. De commissie zal zoo spoedig mogelijk met haar werkzaamheden aanvangen. De directie van het Academisch Zie kenhuis te Leiden heeft aan V. D. bij informatie medegedeeld, dat de toestand der gewoncien van hel spoorwegongeluk bij Leiden naar omstandigheden redelijk goed is, al is <ie toestand van enkelen nog ernstig, doch er bestaat hoop ©p herstel. WAARSCHUWING. De Commissaris van politie te Tilburg raadt aan, inlichtingen bij hem in te winnen, alvorens handelsrelaties aan te knoopen met Johannes Hendrikus Hof stede, wonende Hoekschestraat no. 15, aldaar, of met Cornells Josephus Maria Janssens, die thans ook aan hetzelfde adres woont en tegen wien vroeger reeds gewaarschuwd is. BEURSOYERZICHT. AMSTERDAM, 11 Sept. 12 uur. Kalm verloop en goed prijshoudend. In suikeraandeelen ging nog het meeste om. Aand. H. Y. A.'s hoven het slot van gisteren geopend, werden later iets min der. Aand. Vorstenlanden, Koloniale Bank allen boven gisteren, terwijl aand. Po- woredjo onder levendige omzeilen op lioogere koersen verhandeld werden. Tabakken iets boven gisteren. Kunstzijde-aand. onveranderd. RECHTZAKEN. Donderdagmiddag is voor de Haagsche rechtbank legen mr. W. M W bankier te Wassenaar, die in den nacht van 15 op 16 Febr. j.l bij de Koningskade al daar een auto-aanrijding heeft gehad, waarbij mej. Ch. A. W. Z. zoodanig werd gekwetst, dat zij kort daarop aan de gevolgen overleed en wien lichtvaar dig en roekeloos rijden len laste is ge legd, één maand hechtenis geëischt. Uitspraak 23 Sept. a„s. Het Gerechtshof te Amsterdam Jieefl uitspraak gedaan in de zaak tegen den 25i-jarigen bankbediende J. de II., die door middel vau een telmachine bij de bankinstelling, waar hij werkzaam was, een bedrag van flOO.OOO verduis terd heeft. Dc vierde Kamer had den verdachte veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf niet aftrek van drie maanden gevangenistraf. Van dit vonnis was de verdachte in hoogcr beroep gegaan; het hof. van o on deel dat. ofschoon de verdachte op ernf- stige wijze misbruik heeft gemaakt van vertrouwen, hij niet geheel ten onrechte appel heeft aangeteekend. Het vonnis der rechtbank werd vernietigd en de ver dachte werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van 6 maan den voorloopige hechtenis. De Ilaarlemsche rechtbank deed uitspraak in dc zaak legen J. C. M.. die Verdacht werd ten nadeele van de Ilaaiv- lemschc Bank f2500 te hebben ont vreemd. De vorige week werd legen hem geëischt 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Het vonnis luidde thans conform. De ven- dachte werd onmiddellijk op vrije voeten gesteld, daar hij reeds 5 maanden! in voorarrest had doorgebracht. Voor de rechtbank le 's-IIertogen- bosch had zich le verantwoorden P. IC, chauffeur uit Grave. Hij zou roekeloos over den openbaren weg hebben gereden terwijl zijn autobus slechts één licht op had J. H .die, op een motorrijwiel ge zeten, dat liclu zag naderen, had ge meend dat 't ook een motorrijwiel was, doch toen het dcihtbij gekomen de auto bus bleek te zijn kon hij niet meer wijken en had een aanrijding plaats Hij bekwam verschillende ernstige fracturen en kan nu nog niet zijn werk behoorlijk ver richten Wegens het door schuld veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel werd tegen den chauffeur 1 maand hechtenisstraf geëischt. koor de rechtbank le Rollerdnm stond terecht de 14-jarige varensgezel j L. P. M bijgenaamd „Louis de Paarden- j dief", die in den nacht van 22 op 23 Juni j.l. zijn echtgenoote, de 33-jarige Dirkje Sluisdam zoodanig mishandeld heeft, dat zij aan de gevolgen is over leden. Het O M. eischle tegen beklaagde ©en gevangenisstraf van twee jaar. - De kantonrechter te Rotterdam ver oordeelde 2 handelsreizigers tot f 15 boe te of 5 d. h'. en een tot f 30 of 6 d. h. wegens het hinderlijk volgen van een tweetal personen, zulks in opdracht van d^t Nederl. Handels- en Kantoorbedien- deuhond tijdens de staking bij Elcctrolux. De aanrijding te Grijpskcrke. Omtrent het reeds gister kort vermel de geval van De K. terzake van aanrij ding te Grijpskcrke, zij nog 't volgende vermeld Getuige C. den Hollander koopman te Ooslkapclle, als getuige gehoord ver klaart, dal hij op den bewusten datum reed van de richting Oostkapellc naar Grijpskerke, met een wagen bespannen met een paard. Getuige heeft geen sig nalen gehoord. Plotseling moest hij uit wijken voor een auto doch daar deze te veel vaart had kon getuige zulks niet, en volgde er een botsing, tengevolge waarvan getuige van zijn wagen viel en het bewustzijn verloor. Toen getuige weer bijkwam lag de wagen in den sloot. Hij was geruimen tijd niet bekwaam geweest om zijn werkzaamheden te ver richten en vroeg f 65 schadevergoeding. Verdachte, door den president onder vraagd, zegt, dat hij twee signalen heeft gegeven voor hij de bocht inkwam. Ver dachte beweert, dal getuige den Hol lander aan den linkschen kant van den weg reed. Dr. C. van der Harst, als getuige-des- kundige gehoord, verklaart, dat Den Hol lander bij hem was gekomen en hem medegedeeld had, dat hij een ongeluk was overkomen. Den Hollander had kneuzingen en een breuk. Hij is gerui men tijd onder zijn behandeling geweest. P. Rïeinens en J. Melse, beiden arbei der te Ooslkapelle, als getuigen 5 déchar ge gehoord, verklaren dat zij beiden na afloop van de botsing op de plaats zijn gekomen, en dat de auto van verdachte toen geheel rechts op den weg stond. De officier van justitie, requisitoir ne mende, zegt dat hel vast staal, dat ver dachte de aanrijding heeft veroorzaakt. De vraag is nu is hier schuld? Spreker meent van wel. Verdachte zag, dat hij den wagen niet kon passeeren en toch reed hij met onverminderde vaart door. Het is niet de eersle keer, dal ver dachte een aanrijding lieeff veroorzaakt, zegt spr. Het is de laatste maanden wel vier of vijf maal gebeurd. Ver dachte is een gevaar voor de voet gangers. Spreker eiseht dat verdachte zal worden veroordeeld tot een gevan genisstraf van 2 maanden voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd, en met ont zegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. De verdediger van verdachte, mr. C. \V. Kamphui sen zegt, dat 't Vast staat, dat getuige Den Hollander op den smal- leu weg links reed, althans midden op den weg, terwijl het zijn plicht was geweest op een dergelijken weg rechts te houden eri vooral in een bocht. Ver dediger zegt, dat getuige al 30 jaar met nat bewuste wagentje rijdt cn liet dus een oud karretje is, en waar nu blijkt, dat die kar niet stuk was, is de aanrij ding volgens spr. niet zoo erg geweest Hel is onmogelijk om signalen te hooren als men zit op zoo'n wagen die veel Heven maakt. Volgens verdediger is het licha melijk letsel een gevolg van de wijze, waarop hij den wagen bereed, en niet van de aanrijding. Het rapport (proces- verhaal) is niet juist opgemaakt, en niet door verdachte ondorteekend. Door de getuigen a décharge is volgens verdedi ger vast komen le staan, dat de ruimte over was voor getuige Den Hollander om de auto te kunnen la len passeeren Verdediger legt over een verklaring, door verschillende boden onderteékend dat verdachte een kalme rijder is. De verdediger vraagt vrijspraak voor den verdachte. De officier van justitie, repliceerende, zegt. dat hij niet in herhalingen zal tre den De verdachte hoeft liet zelf erkend, dat hij is doorgereden en er geen vol doende ruimte was om le passeeren. Het is spreker niet te doen om den mau in de gevangenis te krijgen, doch om hem een jaar hel recht te ontzeggen om motorrijtuigen le besturen. Do verloting van paarden enz. I e Kor t gene. Voor de Arr. rechtbank alhier ston den gisteren terecht Fr. v H., 65 jaar. landbouwer, J. L. V., 47 jaar, landbouwer, J. W., 51 jaar landbouwer, J. V 41 jaar land bouwer. ailen te Ivoïtgene, J. A. V44 j., landbouwer. Geersdijk, P. V58 j zonder beroep Kamperland, J. C. v. d. L., 45 jaar, landbouwer, Qólijnsplaat, C. L. M40 jaar, landbouwer, Co- lijnsplaat en C. P. K.. 51 jaar, land bouwer te Kortgeue. hun werd in hooger beroep ten laste gelegd dal zij als be stuurslid of lid van het verloüngsco- iiïité der vereeniging Landbouwbelang de Loterij wet hebben overtreuen. door het lolcngeld niet uitsluitend te beste den waarvoor het moest dienen. Door den Kantonrechter le Goes wer den de verdachten te dier zake vrijge sproken. De ambtenaar van het O M. was tegen deze vrijspraak in hooger beroep ge komen Volgens de oorspronkelijke dagvaar ding hadden zij allereerst voor de ver loting bij particulieren artikelen aange kocht, als een bureau-ininistre, een trap- naaimachine, 3 rijwielen, niet zooals was voorgeschreven op de jaarmarkt le Kortgene. Voorts wjbp f ,50,25 uitgegeven aan den Notaris voor het houden der verlotipg; f 37.50 voor arbeidsloon aan helpers; een bedrag voor diners; f 72 voor ka merhum' aan een caféhouder en f 10 voor vervoer van te verloten voorwer pen, hoewel in de voorwaarden was gesteld dat de loleriji in eigen beheer bij de belanghebbenden moest blijVen; de uitvoering der loterij1 kosteloos moest plaats hebben, en uit de opbrengst geen belooningen mogen worden toegekend. Toen deze zaak voor liet Kantonge recht te Goes diende, had Mr. J. Adrjaanf- se die eveuals 1111 voor de Rechtbank, toen als raadsman de verdachten bij stond, uitvoerig aangetoond dat geen der plaats gehad hebbende feiten in strijd was met de voorwaarden ,en dte Kanton rechter heeft dan ook de leden van het verlotingscomité vrijgesproken, omdat. a. in het K. B>. niet meer dan 75 pet cfer nominale waarde der loten aÜ 12000 gulden is vastgelegd en de koopsommen der bedoelde artikelen slechts bedragen '7'/? althans minder dan 25 pet. dier waarde b. de uitgave voor de lusschenkomsl van een notaris ,niet is een belooning, en deze uitgave ter voorkoming van mo gelijke fraude, valt te prijzen; c de andere uitgaven zijn geweest,- noodzakelijke uitschotten voor werk, niet in1 strijd met de voorwaarde dat de lo terij in eigen beheer moest blijven; d. ook de uitgaven voor diners en ka merhuur niet onder belooningen vallen De Ambtenaar van het O. M. die voor ieider 2 m| 5 otf 2 m», 5 d li. had ge- eisclit .had van deze vrijspraak geappel leerd waarvan thans behandeling voor de Rechtbank het gevolg was. De Officier van Justitie was van oor deel dat het vonnis van den Kantonrech ter juist was gewezen en vorderde der halve vrijspraak. Mr. J Adriaanse te Middelburg, kam zich deze verveling waarvoor zijns in ziens alle mo life ven' ontbraken, slecht begrijpen en ook zijne cliënten begre pen ze niet, want zooals reeds 35 jaren de verloting was gehouden ,had ze ook thans plaats gehad. De redactie der voor waarden mogen zijn gewijzigd, maar deze wijzigingen betroffen zeker niet de aan de verloting verbonden noodige uitgaven, welke van zelfsprekend in rekening mo gen worden gebracht. De Burgemeesler had dan ook, als aangewezen voor toe zicht op de administratie daarbij het ver- lotings-comité geprezen om de accurates se van het beheer. Met het aannemen van hun goede trouw waren verdachten niet tevreden. Zij meenen in geen enkel opzicht le kort te zijn geschoten, en al- of niet-veroordeeling is voor hen niet de kwestie van een geldsbedrag voor boete, maar een principieel© kwestie, waarom ze zich met kracht hebben verzet cn nog verzetten legen de beschuldiging van niet in acht nemen der voor de verloting ge stelde voorwaarden. De beschuldiging, te gen welker redactie nog wel wat is in te brengen .nagaande, bestreed de verde diger van verdachten uitvoerig dat niet minstens 45 pet. van de nominale waarde der geplajjlste loten was aangewend voor het doel der loting op de bij het K. B. aangegeven wijze Voorts besprekende het andere dpel der tenlastelegging, als of uitgaven zijn gedaan, b. v. voor het gebruik maken van een notaris tot hel houden, der verloting door zaalhuur te betalen, voor het dineeren van het co mité, op den dag der verloting, enz., wel ke alle onder verboden belooningen zou den vallen, werd de noodzakelijkheid der diverse uitgaven bepleit en aangetoond dat van belooniug geen sprake was. Met vol vertrouwen wachtte de verdediger dan ook eenc bevestiging van liet vrij sprekend vonnis des Kantonrechters. Uitspraak over li dagen. ken en wegen en rekening houdend met de bekende bezwaren, zijn bepaald, dat de Vereeniging voornoemd echter meent te moeten opmerken dat de be langen der scheepvaart, die een outftfj'ds Vrij water door een vaste, allerslechtst gelegen vaste brug in beteekeniis ziet achteruitgaan, h. i. meer met hel oog op de belangen der streek geweuscht mag worden geacht, zijn uit het oog verloren, dat dil te méér hel geval ïs, oniïlat de voorgestelde hoogte op pt.mj 3 M. boven Tloog Water ,liet tijdstip, waaromtrent de Fendracht moet worden bevaren, voor schepen van eenige afmetingen de door vaart op bedoeld tijdstip belet, redenen, waarom adressante met vori- gen eerbied verzoekt, wel die maatrege len te willen bevorderen, welke er toe zullen leiden dat, indien voor de belan gen der streek noodig, bedoelde brug gedeeltelijk beweegbaar zal worden ge maakt en gelegd op een pl.m. 200 M hoogcr gelegen punt. VERKEERSWEZENPOST EN TELEGRAFIE. De scheepvaart en det brug over de Eendracht. Door het Hoofdbestuur van Schutte- vaer werd aan den Minister van Water staat het volgende schrijven gezonden dat door de binnenscheepvaart de in uitzicht gestelde overbrugging van het vaarwater de Eendracht, onder Tholen, geenszins wordt geacht te zijn in hel belang dier vaart, dat toch bedoelde overbrugging df navigatie op bedoeld, ondijep, betrekke lijk smal en door de partijen bewogen vaarwater ten zeerste zal bemoeilijken cn grooter gevarenkans mei zich zal bren gen, -- dat de gevoelde bezwaren in de eerste plaats mede verband houden mei het voornemen om in bedoelde brug geen beweegbaar gedeelte aan le brengen, zoodat de passage steeds met gestreken mast en derhalve voor zeilschepen in den meest hulpeloozen toestand zal moe ten geschieden, dal daarbij de plaats waar de brug, blijkens de door ons ontvangen inlich tingen ,zal worden gelegd, voor de scheepvaart allerslechtst is gekozen, om dat ter plaatse op beide oevers een zwaar wantij wordt aangetroffen, waardoor de met eenige veiligheid te benutten stroom- breete tot een minimum wordt terug gebracht, Tholen bericht is ontvangen, dat plaats en afmetingen na zeer zorgvuldig wijk- Bij Scheren géén Pijn en naschrijnen o! stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tuhe 80 ct. PETROL (Ingez. Med.) LEGES EN VLOOT, - Naai' het wachtschip te V1 i s - singen zijn overgeplaatst de sergean- 'ten-machinist J. W. Reuser en II. Evers, beiden van dc „Tromp" en de sergeaut- seiner J. G. N. Smelik van het wacht schip te Willemsoord. In verband met de overplaatsing van de opleiding der matrozen van Go- ricliem naar Vlissingen, kan thans wor den gemeld, dat de verplaatsing zal ge schieden op 1 October a.s., De „Noord- Brabant komt dan naai' Vlissingen, ter wijl het wachtschip van Vlissipgen naar Nieuwediep wordt gebracht. De zware marsch-. De conclusies van het door het depar tement van Oorlog ingestelde onderzoek van den zwaren marsch in Limburg, komen hierop neer: daf niet valt te ontkennen dat er te veel is gevraagd geworden; dat het prestatievermogen der troep zeer zeker is overschat; dat hel niet goed gezien was de 'oefe ning te 10 uur v.m. te beginnen, daar het toen te warm werd, en dat voorzichtig heid had geboden de uachtoefening niet te doen doorgaan dal de beweringen over gezegden van majoor Froeling geheel uit de lucht zijn gegrepen. BUITENLAND, Algemeen Qverzisht. SLresemann's rede. Geen onsympathieke indruk zal het hebben gemaakt, de vorm en de stijl der ï-eae, waarmee Stresemann Duitsch- land's lidmaatschap van den hond heeft bevestigd. Die miste hel gewoon-arro- gante, hel typisch Duitsche-van-voor-den- ooriog, zoowel als onderdanige dank baarheid over de genade, dat men Duitschland wel in den Volkenbond had willen opnemen. Waardig en bezield met góéden wil, heeft Duitschland plaats ge nomen temidden der groote mogendhe den 1 -Om enkele grepen uit zijn rede te nemen; - De Duitsche delegatie gélooft, dat bij de verdere werkzaamheden in de eersle plaats die gebieden de bijzondere aan dacht verdienen, waarbij de verschil lende volken, door zich te voegen in het gemeenschappelijk verhand, hun eigen prestaties kunnen verhoogen. Alle volleen moeten streven naar een gemeenschap pelijke rechtsorde, welk streven reeds tot uitdrukking komt in de oprichting van (het wcreldgerechtshof. Maar vooral zijn woorden over de ont wapening waren belangrijk. De volle dige ontwapening van Duitschland is door het verdrag van Versailles voorge- sclireven als het begin cener algemee- >jie ontwapening. Eu de opmerking, dat de Volkenhond in menig opzicht ook de executeur-tes- (tamenlaii' is der verdragen van 1919. Voorts sprak Stresemann den wensch uit, dat Spanje toch nog voor den Vol kenbond behouden blijft en betreurde 't, dal Brazilië reeds is gelreden uil de rij der Volkenbondsstaten. In officieele kringen wordt echter be vestigd, dat de Spaansehe regeering een notla uitwerkt aan den Volkenbond, waarin zij kennis zal geven van Spanje's uittreden uit den Volkenbond Stresemaun's rede werd beantwoord door Briand, die haai' geheel improvi seerde en niet zonder humor be schreef, hoe de volken van Duitschland en Frankrijk, die reeds meer dan ge noeg hun heldendom op de bloedige slagvelden getoond hadden, thans hun andere goede eigenschappen in loyale samenwerking op vredesgebied toonen zullen. Een rede met een geweldige ova tie. Echt Fransch doorspekte Briand zijn rede ook met diverse persoonlijke hof felijkheden aan hel adres van Strese-

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2