II „■BafA no- laarnanc •m daarbij gedacht hebben aan den turn- makker Jo Winkster, die reeds enkele» maanden door ongesteldlieid verhinderd is mede te werken, maar nu gelukkig van af zijn stoel de wedstrijden kon vol gen en die spr. onder aller instemming een boek aanbiedt met den wensch, dat Jq spoedig weer flink zal kunnen mede •turnen, Spr. brengt den dank aan de juryleden om zich vervolgens met woor den van groofen dank te richten tot den secretaris, turnmakker v. d. Weel, die zooveel voor dit lustrum heeft gedaan en hem namens alle leden cn adspiranten een fraaie clubfauteuil aan te bieden. De heer v. d. Weel bracht dank voor dit geschenk, maar ontkende, dat hij, zooals de voorzitter meent, onmisbaar is. Hij hoopt nog vele jaren voor Medio te kunnen werken. Namens de jury voerde de heer C. A. Minderhout het woord en bracht dank voor de woorden van den voor zitter. Als oud-lid wijst spr. er op, hoeveel! er sedert den lijd dat hij en andere jury leden medewerkten, is veranderd. Toen een primitieye oefeningsplaats bij Mak, nu een flink oefenfokaal, en ook de» aard van het turnen is zeer vooruit) gegaan. Hulde brengt spr. aan den heer Mazure voor hetgeen hij presteert en hij hoopt, dat deze nog veie jaren aan Me dio zijn krachten zal wijden. Namens de damesleden en de meisjes richtte mejuffrouw Joosse zich tol den leider, den heer Mazure, onder aan bieding van een mooie ets. De heer M a z u r e wee* er in zijn woorden van dank o.a. op, dat uit dit alles blijk! de groote eensgezindheid bij Medio en wekte op, deze te blijven! bewaren. Hier zij nog gemeld, dat aan den des avonds gehouden gemcenschappelijkcn maaltijd mevr. v. d. Weel door bloemen en het bestuurslid en leider der heeren, den heer Cappon, door boekwerken op het gebied van het turnen, gehuldigd werden voor hun aandeel in dit lustrum feest. De uitslagen der wedstrijden waren: Jongste jongens, afdeeling gymnatiek, 'tweekamp: 1. P. de Graaf; 2. J. Yoor- hans; 3. van Iren; 4. A. Frederiks; voor 5den, 6dcn en 7den prijs werd geloot lus- schen Lievense en L. Hegberg en J. Holthuijzen, die ieder evenveel punten hadden. Yoor de oudere jongens was voor gym nastiek, tweekamp, de uitslag:: 1. La- mein; 2. A. Borket, 3 en 4 (na loting) Stevens en P. Wrakster; 5. de Smidt en 6. H. Voorhans. Een cxlraprijs voor het hoogst aantal punten met vrije oefeningen, zijnde een geschenk van Jo Winkster, behaalde de Smidt. Voor de oudere meisjes was de uitslag: 1 en 2 (na loting) B. Bongers en J. Si mons©; 3. S. Zeijgers, 4 en 5 (na loting) E. Belderok en J. Huijsse; 6. S. Huijs- heere, 7. T. Hamctink. Yoor het hoogst aantal punten voor de vrije oefeningen verkreeg S. Zeijgers een extra prijs. Yoor de kleinere meisjes was de uit slag: 1 en 2 (na loting) S. Pieters en 0. Bouwe-ns, 3 en 4 (na loting) Noten boom en Maartense. Yoor den driekamp dames waren prijs- winsters: 1. M. Joosse, 2. B. Joosse, 3. C. v. d. Staal, 4. 0. Kampman, 5. M. Winkster, 6. E. Kraak, 7. L. de Bruijn. Yoor den driekamp heeren was de uit slag: 1. J. Julianus, 2. H. J. M. van' der Weel, 3. F. Nieuwenhuijze en 4. W. Eoose. In de afdeeling athletiek waren da uitslagen: Dames: 1. M. Winkster, 2. M. Joosse, 3. R. Kraak, 4. 0. Kampman. Heeren: 1. W. J. de Bruijn, 2. Wi. Wol- ders, 3. F. Nieuwenhuijze. Oudste meisjes: 1. M. van Eenennaam, 2. J. Simonse, 3. E. Belderok, 4. K. Hegberg. Jongens (jongste): 1. A. Frederiks, 2 L. Hegberg, 3. P. Sinke, 4. J. Holthuijzen (1, 2 en 3 na loting). Jongens (oudste): 1. A. Borket, 2. F. Leijdekkcrs, 3. A. Mesu. 4. H. Jongepier. De 'jongste meisjes hielden een bal wedloop met den volgenden uitslag: 1. S. Pieters, 2. 0. Maartense, 3. M. Frede riks, 4 en 5 (na loting) D. de Graaf en M. van Flierehburg. De prijzen bestonden uit medaille^) of kunstvoorwerpen, meest alle geschen- ïen. W\» IBST De K. N. M. V. naar Zeeland. "■Zaterdagmiddag vereenigden zich een 24-tal leden van de Kon. Nederl. Mo ton, wielrijders Vereeniging in hotel „De Draak" te Bergen op Zoom, om te samen een toer door Zeeland te maken. Te ongeveer één uur werd van daar vertrok ken en met een kalm gangetje met mo torrijwielen en een paar auto's naar Goes gereden. Gecjurende ruim een uur werd aldaar vertoefd, enkele der meest bezienswaardige punten van de stad wer den. bezocht. Had men tot nu toe veto nauwe wegen moeten passeeren, thans werd de op vele plaatsen verbeterde en vooral verbreede weg naar Middelburg genomen, waar niet Werd gerust, maar door gereden naar Vlissingen^ met als eindpunt Hotel Britannia, waar spoedig de hongerige magen werden gestreeld door een goed verzorgden maaltijd. De nacht werd in dit hotel doorgebracht. Zondag was bestemd om de deelne mers aan den tocht nader kennis te doen maken met Walcheren en zijn bevolking. Over Zoutelande en Westkapelle werd naar Domburg gereden, waar het strand en de bosschen werden bezocht en* de lunch werd gebruikt. In den middag werd naar Yecre gereden, waar de ver schillende oude gebouwen en natuurlijk ook het stadhuis in ©ogenschouw werden genomen. Ook te Middelburg werd nu niet doorgereden, maar er werd Aalt ge houden om rusilg een kijkje te nemen op de vele oude gebouwen der stad. Nog even de vervoermiddelen bestegen en korten lïjci rther was men weer terug in het gasvtrije oord op den Boulevard, om ook den tweeden avond en nacht daar door te brengen. Hedenmorgen werd Ylissingen en ook Walcheren weer verlaten. Het einddoel was nu weer Bergen op Zoom, maar onderweg slondcn een bezoek aan een Zuid-Bevelandsch boerenbedrijf, het ge bruik van een echt Zeeuwsch koffiemaal en bezichtiging van een oesterbedrijf te Ierseke op het programma. Te Bergen op Zoom zou worden gedineerd en ge logeerd en morgen vertrekken de deel- •s weer allen naar hun respectieve lijke woonplaatsen. Dat de tocht goed geregeld was, mog©j a. blijken uit het feit, dat een motor met zijspan mede reed, die allerhande materiaal voor eventucele reparatie in hield. Demonstratie der Vlissingschö Reddingsbrigade. Toen op Zaterdag 7 Augustus een groot deel van de demonstratie van de Ylissingsche Reddingsbrigade in werke- lijken zin in het water viel, door de hevige regenbuien, was het direct te verwachten, dat noch bestuur, noch le den er over dachten, het daarbij te laten en hel verwonderde ons dan ook geens zins, dat Zaterdag j 1. het geheele pro- 'gram'ma nog eens werd herhaald. Thans heeft de natuur zich over de demonstree- renden ontfermd, en in plaats, dat het weer steeds slechter werd, zooals op 7 Augustus, werd het nu steeds heter. In den aanvang was het nog wel wat betrokken, maar spoedig begon de zon door te breken en het grootste deel van den middag scheen de zon en spreidde haar warme stralen over de vele hon derden, die aan beide zijden van het ka naal lusschen brug en keersluis de ver schillende nummers met begrijpelijke be langstelling volgden. Ook nu werden eerst proeven van zwemwaardigheid gegeven, waarbij opge merkt dient te worden, dat een der hee ren 82 sec. onder water bleef, terwijl de langste tijd op 7Augs. 40 sec. was. De verschillende gedemonstreerde gre pen voor het redden van drenkelingen en ook de bevrijdingsgrepen om zich van een vastklemmend drenkeling te verlos sen, trokken algeméene aandacht,'en ook het ongekleed duiken naar een pop, we gende 65 K.G., waarbij zoowel dames als heeren bewijzen van groote behen digheid aan den dag legden. Na de pauze werd op zeer duidelijke wijze door agenten van politie, die in heel de demonstratie een groot aandeel hadden, getoond hoe de verschillende reddmgsarfikelen als reddingshaak, red- dingsklos en reddingsgordel moeten wor- Iden aangewend, terwijl een der pseudo- drcnkelingen zich op voortreffelijke wijze buiten kennis hield en daardoor het toe passen van kunstmatige ademhaling en het gebruik maken van het zuurstofappa raat konden worden gedemonstreerd. Als extra buiten het programma om kwam toen de politiehond „Max" op de proppen, die zich ook een uitstekend redder van drenkelingen toonde. Zoowel door den drenkeling bij den arm1 te ne men als door hem op den rug te nemen, bracht de trouwe bond eenige malc/n een zwemmer aan den wal onder ap plaus der aanwezigen. Als slot werd op een daarvoor af zonderlijk ingericht vlot het clubhuis „Het Kurkje" ingewijd. Deze humoris tische vertooning welde den lachlust van de omstanders zeer op, maar gaf tevens aan de deelnemers gelegenheid nog eens hun groote behendigheid in 't water, ook met Icleeren aan, te toonen. Niet minder dan een 20tal spartelden tegelijk in hel kanaal. Dat de leden het werken van het be stuur op prijs stellen, bleek reeds des morgens, tooen bij den voorzitter, den heer dr. A. Stavermian, en den secretaris, den heer Di. W. Toussaint, een bloemen hulde werd thuis bezorgd, omdat de voorzitter des middags niet aanwezig kon zijn. Toch zouden ook 's middags nog bloe men worden aangeboden en wel aan de dames Lauwereins en Bresser, die ver leden week er in slaagden de Schelde over te zwemmen. Beide dames zijn lid Van de reddingsbrigade en namen ook aan de demonstratie deel. Ten slotte zij nog gemeld, dat de demonstratie werd opgehdslerd door het muziekgezelschap „St. Caecilia". pr. J. Leijs, Olympia, Kapelle; 3e pr. II. Schipper, Volharding, Goes; 4e pr. H. van Elsakker, Volharding, Goes; 5e pr. Kramer, Olympia, Kapelle; 6e pr. Meloen, Sparta,Krabbcndijke. Duitsche driesprong le pr. J. P. Schipper, Volharding, Goes; 2e pr. A. Geljon, E. M. "M., Middelburg; 3e pr. J. Schipper, Olympia, Kapelle. 4 maal 50 M. eslafette (voor dames) Beide prijzen gewonnen door de Ver. Achilles, te Middelburg. 1500 M. snelloop: le en 2e pr. J. Verpalen cn C. Heeren, S. Di. W., Nis pen; 3e pr. J. Westerweel, Goes. Speerwerpen: le pr. M. Padmos, Quick, Goes; 2e pr. M. Schipper, Vol harding, Goes. Touwtrekken: le pr. Volharding,Goes; 2e pr. E. M. M., Middelburg. 400 M. snelloop: le pr. Th. v. Ecke- len, Mevo, Bergen op Zoom; 2e pr. C. Sinke, zeemacht, Vlissingen; 3e pr. F. v. Eckelen, Mevo, Bergen op Zoom'. 4 maal 1000 M. estafette: le pr. S. D. W., N'ispen; 2c pr. Vios, Middelburg; 3e pr. Quick, Goes. Polsstok ver springen: le pr. J. J. Kroese, zeemacht, Vlissingen; 2e pr. D. Lap, zeemacht, Vlissingen; 3e pr. S. Vreeke, E. M. M., Middelburg. Balwerpen dames: le pr. J. Lauwe reins, Sparte, Vlissingen; 2e pr. M. van Boven, Volharding, Ierseke. 4 maal 100 M. estafette: 1© pr. Vol harding, Goes; 2e pr. Mevo, B. op-Zoom; 3e pr. zeemacht, Vlissingen.. Vijfkamp: le pr. M Schipp.er, Vol harding, Goes; 2e pr. *C. Sinke, zeemacht, Vlissingen; 3e pr. J. J. Schipper, E. M. M., Middelburg. Na afloop der wedstrijden volgde prijs- uitdeeling in het Schuttershof. Mile Lenglen als beroeps speelster. L'Auto meldt uil New York, dat Mile Lenglen vermoedelijk 9 en 10 Oct. a s. le Madison Square en Neiw York voor hel eerst als beroepsspeelster zal uitko men. Ze zal aan het enkel- en gemend dubbelspel deelnemen. De tegenstand sters zijn nog niet bekend. In Australië worden pogingen in het werk gestela voldoende financiën bijeen te krijgenteneinde Mile Lenglen een toer door Australië te laten maken om demon stratiepartijen te spelen. Algemeen Overzicht. Daitecliland's toetreding. Duitschland kan nu keusch zonder bezwaar tot den Volkenbond toetreden: Vrij plotseling is thans de beslissing g< vallen waarover,in Maart j.l. zoo hevig Athletiékdag Goes. De athletiekwedstrijden, Zaterdag j.L te Goes gehouden, ter gelegenheid van het 35-jarig beslaan der Goesche Alhle- Viekvereeniging „Volharding", hadden een zeer geslaagd verloop. De uitslagen zijn als volgt: 100 M. snelloop: le pr. Th. v. Ecke len, Mevo, Bergen op Zoom; 2e prijs C. Schipper, Volharding, Goes; 3e prijs .T. Witjes, Mevo, B. op Zoom. Hoogspringen: 'le prijs M. Schipper. Volharding, Goes; 2e pr. F. Lauwereins, 'Sparta, Vlissingen; 3e pr. S. Vreeke. E. M. M., Middelburg. Kogelstooten: le pr C. Verbrugge, zeemacht, Vlissingen; 2e pr. A. v. Houte. E. M. M., Middelburg. 60 M. snelloop voor adspiranten: le pr. J. de Koninck, Volharding, Goes; 2e den Volkenbond le wenschen blijft Mijnwerfcarsslaking. De activiteit gaat door. Namens de regeering is aan den bond van eige naars medegedeeld, dat de besluiten der gedelegeerde conferenlié een voldoen de basis hebben geboden tot hel openen van nieuwe onderhandelingen. Derhalve zijn de vertegenwoordigers dor eigenaars uilgenoodigd met de a s. stecnkolencom- missie samen te komen. Het bestuur van den mijneigenaarsbond heeft daar op geantwoord, dat 'l geen machtiging bezit om onderhandelingen te heropenen op den voet cener nationale loonregeling. Hel hoofdbestuur zal echter afgevaardig den zenden, om <le meening der regee- ringscornmissie le vernemen. OrtusI jn Spanje. Ondanks hel persoonlijk telegram van Primo do Rivera aan de Tel. dat wij Za terdag meldden, blijkt uit latere be richten - dat de toestand weer geheel mis is. Bij koninklijk decreet zijn alle artille rie-officieren, met uitzondering van de in Marokko vertoevende officieren, uil het leger verwijderd ©n is hun het dra gen der uniform verboden. Al hun on dergeschikten worden ontslagen van den plicht, de bevelen der betreffende of ficieren op te volgen en hun wordt het recht verleend, de officieren te arres teeren, die hen 'daartoe zouden willen 'dwingen. De vaandelwacht in Re ka zernes is door reserve-officieren over genomen. Alle voor de artillerie wer ende fabrieken worden onder controle trole der arbeiders gesteld, zulks onder bevel van een officier. De artillerie-aca demie moet alle cadetten ontslaan en al- te lichtingen, evenals de officiercn- leeraren vallen onder de algemeene be palingen. Over geheel Spanje is de verscherpte staat van beleg afgekondigd. Elk verzet wordt beschouwd als een weigering dpr gehoorzaamheid voor den vijand. Hetzelf de geldt len aanzien van degenen, die weigeren aan de regeering bij het over winnen der moeilijkheden hun steun te verleenen. Het betreffende decreet is door den koning, die reeds op weg is naar Ma drid, Zaterdagnacht om 1 uur te San Sebastiaan onderteekend. BUITENLAND. De Volkenbondsraad heeft eenstem mig niet alleen het rapport van de Vol kenbondscommissie voor de raadisorga- nisatie goedgekeurd, doch gelijktijdig daaruit alle noodig© konsekwenties ge trokken en besloten aan de Volkenbonds vergadering voor le stellen zich ermede te vereenigen, dat Duitschland terstond bij zijn toestreden tot den Volkenbond een permanenten raadszetel verkrijgt en dat het aantal losse raadszelels tot negen zal worden uitgebreid. Zoo heeft de Vollcenbondsraad zijn eigen taak met betrekking tot de kwes tie van de raadssamenstelling geheel voleindigd en is het laatste woord thans aan de Maandag bijeenkomendp Volken- bondsvergadering die nu nog met ge won© stemmenmeerderheid het raadsbe sluit inzake Duiischland's vasten raads zetel en inzake de uitbreiding van het aantal niet-permanente zetels heeft (tf< ratificeeren en daarna dan ook die an dere voorstellen van de reorganisatie- commissie ten opzichte van het kiesre glement van de niet-permanent© raads leden zal hebben goed te keuren en aan te nemen. De Volkenbondsraad is, na de Zater dag genomen beslissing echter geheel uitgeschakeld. Zelfs indien de Mello Franco of Quinones de L'éon zouden wil len terugkeeren om een vasten raads zetel voor Duitschland te verhinderen, zouden zij niet meer bij machte zijn eenig kwaad le doen ,want die Vol- keabondsraad heeft thans het vcreischle eenstemmige besluit reeds genomn en daardoor de zaak niet langer in eigen banden. Al is het eenigszins eigenaardig, dat men nog voordat Duitschland Volken bondslid is, reeds officieel besloten heeft Duitschland een vasten raadszetel bij zijn toetreden toe te zullen kennen, mag men den Volkenbondsraad dankbaar zijn voor dit besluit, dat aan alle onzekerheid, eindelijk een einde maakt en die Vol kenbondsvergadering in staat stelt Maan dag in een kalme atmosfeer bijeen te ko men. Dat is dus alles zoo mooi als mflar denkbaar, en Stresemann hoeft dit ke©r niet meer met de kous op den kop naar huis. Spanje dn de Volkenbond. Spanje stelt zich in geen geval te vreden met een plaats tweede plan, al dus heeft Primo de Rivera getelegra feerd aan Briand en Chamberlain. De omstandigheid dat de Spaansche dictator eraan toevoegt, dat Spanje, zijn Koning en zijn regeering de vurigste wenschen voor den voorspoed van d,en Volkenbond koesleren, schijnt erop te wijzen dat Spanje zich niet uit den'Volkenbond zal terugtrekken. "Wat tenminste voor het prestige van BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. De Parijsche oorrespondent van de Daily Mail seint dat Alfred Loewersteijn zich ïn een telegram uit Biarritz aan het Brusselsche dagblad Le Soir bereid heeft verklaard België lOmillioen pd. st. geheel vrij van rente t© loenen. Bij zonderheden van zijn plan zullen Vrij dag te Barcelona worden afgekondigd. Uit T u r k ij e. - Een speciale verslaggever verneemt uit goedvngelichte kringen dat de Turk- sche reg. diplomatieke stappen dgedaan heeft teneinde aan haar wtensch om lot den Volkenbond toe te treden, uit drukking te geven. De regeering van Angora heeft alleen als voorwaarde ge steld, dat haar een niet-permanente raadszelel wordt toegewezen, om niet alleen haar eigen belangen doch ook die der .andere landen van het ni.iije Oos ten te kunnen behartigen. Deze voor waarden heeft de Turksehe regeering in een brief geformuleerd, die dezer da gen aan de regeeringen der verschillende mogendheden werd toegezonden. Ingezendar» Stukken. NOTEERING DER GRAANMARKT VAN 2 SEPTEMBER. Geachte Redactie 1 Ondergeteekende die zijne medewer king verleend heeft aan bovenst, no teering, nam met eenige verbazing kennis van het bericht in uw nummer van 3 Sept. Die verbazing betrof niet zoozeer het bericht zelve .doch meer het feit, dat U het niet noodig hebt gevonden om toelichting te vragen aan de U bekende personen, die de marktnoleering opma ken en waartoe o. a. behoort de firma die sinds vele jaren de in Uwe courant voor komende graannoteering bezorgt Ik stel er prijs op U mede le deelen dat 98 pet. van de boeren, die 11.. Donder dag hunne erwten verkocht hebben aan de firma Bosman en van Goozen, v. Heel en Co., J. Monderhoud, W. Minderhoud en D. Alewijnsc en zoon (uitmakende het overrgoole deel van den aanvoer niet boven f21 per 100 kilo voor hunne erwten hebben kunnen besommen. Ten bewijze hiervan worden de aankoop- lijsten gaarne ter uwer beschikking ge steld. Dat „eenige graanhandelaren" eene no- leering van f 22 verlangen, moge voor buitenstaanders in strijd met goede koop manschap schijnen te zijn, insiders even wél begrijpen de leidende gedachle in (dez© heter. Fraai is het niet"! Met dank voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, J. VAN GOOZEN (De „verbazing" van den inzender ten onze opzichte verbaast ons. "Wanneer ons van inderdaad verschillende zijden de meedceling bereikt dat h. i. de noteering van een artikel hooger diende le rijn, dan eischt de billijkheid dat wij dasrvan melding maken, zonder dat wij ons een eigen oordeel daarover aanmatigen. Dat de marktzefters volkomen vrijheid be houden hun noteering te rechtvaardigen, bewijst de opneming van bovengenoemd schrijven. "Red.) 45S^SSfv^r-ïf-.- MAIÏHTBERICHTEN. Middelburg, 4 Sept. Yéilingsver- Walcheren. Op de groote veiling wer den de volgende prijzen besteed Bloemkool 0.70, Augurken I 14 70, dito II 9.70, dito III 4.50 on dito IV 0 50 al les per 100 Kilo. 4 Sept. Yeilingsvereen. Z.- Clapp's Favorite 15—25, de Vienne 18—31, Bonne Louisse d'Avrnnchcs 24—34, Spaansche Wijnperen 15—17, Julteperen 18—35, Marguerithe Marillat 17—29, Vijgepeer 10—14, Lange Perzikpere-n 12 16, Soldat Laboureur 5—12, Conseill a la Qour 9—18, William's Duchesse 1022, Calabasse Carafon 15—18, Seigneur 'Esperen 12—21, Dr. Jules Guvot 10—14, Marie Louisse 9—10, Beurre Hardy 16— 29, d'Amnnlis 10—17, Clairgeau 15— Lebrun .8—13; de Merode 6—12, Durandeau 8—13, Bouquet 16, Bon Ihretien William's 8—11, Souv. de Con gres 12—15, Maagdeperen 1012, Mar- 'sepijnperen 7—10, Solankaperen 9, Ber gamotten 7—10, Blanke Jutten 1012, Tertilitv 10, Dulfjespcren 6—9, Schel- lebellen 7—8, Ronde Perzikperen 7—9, Kaneelperen 67, Honingbekcrs 10, Jodenperen 5—7, Groenljesperen 4, Wit tebroodsperen 4—6, Pondsperen 7, Gal- leboutsperen 512, Scharlakenperen 4 6, afval- cn kroelperen 0.50—6 alles per 100 K.G. Appels Transp. de Cronceis 15—36, Lemoenappels 15—19, Oranje Reinclten 18—21, Manks Codlin 9—16, Warners- king 15, Signe Tellish 28, Grofzuur 10— 4, Paedgood Nonsucks 10—12, The Queen 10—18, Jacques Lebel 7—15, Bis marck 8—16, Hondsmuilen 10, zomer Court Pendu 817, Baumans Reinetten —8, Gulderlingen 6—11, Perzikappels Codlin Keswick 7—10, zoete Ribbc- ling 6—11, Kandijzoet 7—10, Afval- en Kroetappels 1—10 alles per 100 K.G. Pruimen: Abrikoospruimen 1227, Burbankpruimen 21—25, roode Eïerprui- men 22, Reine Yictoriapruimen 3—21 al les per 100 K G. Bramen 17, Moerbeien 2125, To malen 1—4, groene boonen 2i, snij- boonen 36, perfectboonen 47, Ren tegevers 48, stokprincesseboontje 16, Spinazie 2, sjalotten 1, augurken 1—12, poter aardappelen 1, alles per 100 K.G.; augurken 0.13—0.21, komkommers 12, meloenen 51, perziken 7—8, alles per 100 stuks; patrijzen 0.34, eenden 0.34 beiden per stuk. Rotterdam, 6 Sept. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 466 vette runderen, 221 vette- en graskalveren, 899 schapen en lammeren, 875 varkens. Prijzen voor: Vette koeien: lé kw. 1.071/?—1.12i/2, 2e kw. 1.00—90, 3e kw. 8090; ossen le kw. 1.00—1.05. 2e lew. 90—80, 3e kw. 70—60; Kalveren le kw. 1.45—1.65, 2e kw. 1.25—1.05, 3e kw, 65; Schapen le kw. 70—75, 2e kw. 60—50, 3e kw. 40; Lammeren: 80—85. Varkens: le kw. 7-476, 2e kw. 72—69, 3e kw. 67—65; Licht soort 70-74. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon- van blauw 600 K.G. prijze n901.05, van Groningsch 4000 st. .prijzen 85—95, van Hollandsch geel 6000 st., prijzen 8595. Lijnzaad: veer 1618, zaai 1920. Mosterdzaad: Geel 2527, Blauw Maanzaad 35—37, Koolzaad 22—24, Kar- wijz&id 36—38, Mantsjoerijsche Boek weit 13.90. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe 2.80 3.25, Zeeuwsche bonte 3.00—3.40, Po ters 1.00—1.50, Zeeuw. Eigenheimers 1.60—2.00, Blauwe Eigenheimers 2.00— 2.70, Brieische Eigenheimers 1 90—2.90. Zeeuwsche- en Overmaasche eieren 7—8. ADVERTENTIËN. Geboren: CO RN ELI S JACOB Zoon van L. V AN DALSEN EIT L. VAN DALSEN—CRÜCQ. Middelburg, 5 Sept. 1926. De Heer en Mevrouw KLAAS- SENDULFER geven kennis van de geboorte van bunnen Zoon, CORNELIS JACOBUS FRANCOIS. Helder, Hoofdgracht 27 5 September 1926. Voor de deelneming betoond bij het overlijden van onze Tante Mevrouw Wed. JOH. MUNTERS—MAKKERS, zeggen wij hartelijk dank. Familie MUNTERS. A. SNETHLÖGE, HITIDAKTS, is AFWEZIG tlm 12 SEPT.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3