tie van secretaris van den krijgsraad voor de zeemacht te Willemsoord (Hel- ■der). SPORT. Over de Schelde gezwommen. Woensdag zijn 5 leden van de Vlis- singsche reddingsbrigade, de dames I Louwereius en M H. Bresser en de heeren C. G. L. Pillen, P M. Bul en /H. Bode per boot naar Breskens gevaren en van daaruit in gemiddeld 2»/? uur naar Vlissingen gezwommen. ^VERSCHILLENDE BERICHTEN. Woensdagmorgen is in de Palm straat te Rotterdam tijdens een korte afwezigheid van de moeder een jongetje (van I1/? jaar uil een raam van de •derde verdieping gevallen. Ernstig ge- kwets! werd het stumpertje opgenomen en naar het gasthuis vervoerd, waar "het kort na aankomst overleed. Gisteren is de militair S. uit En schedé bij het zwemimen in een kolk langs de Waal onder Lent vèrdronken. Tiet onderzoek, Inzake de ont voering te Noordwijkerhout heeft nu uil- gemaakt, dat de twee meisjes door mid del van een auto zijn ontvoerd. De ont voering geschiedde door een vrouw, zoo goed als zeker de moeder vergezeld van een man. '(Telg.) Te Castricum sprong van een mo torfiets de voorband. De fiets sprong 'over den kop en de berijder, een Haar lemmer. werd met een hersenschudding naar Allernaar vervoerd. Hij reed met een vaart van 50 K.M. Op het gemeentehuis van Lonneker heeft een moeder aangifte gedaan van de geboorte van een land, met de mede- ïdeeling, dal zij niet gehuwd was. Het kind lrwam derhalve op haar naam te slaan. Later 'bleek, aldus de Stand" dat de vrouw wel getrouwd was, doch niet wilde hebben, dat het kind den naam van haar man kreeg. Door de po litie is proces verhaal opgemaakt wegens verduistering van staat. Aneta meldt d.d. 1 Sept. uit Che- xibon: De administrateur der suikeron derneming Ka*mg Socwoeng, de heer iT. Oelmeyer, is te Soerahaja door een tram overreden en gedood. (Naar het Haagsche Anela-kanloor ver neemt, spreekt een bij de familie aldaar ontvangen telegram van een auto-onge- jfliK. Mogelijk is de dood van den heer Oelmeyer veroorzaakt door een botsing van diens auto met de tram). Onzen landgenoot dr. ir. J. van Doi'p die als werktuigkundige bij de Soc. An. Italo-Olandese „Enka" te Palestro bij Mi laan werkzaam is, overkwam dezer da gen, naar het Hanaelsbl. verneemt, een ernstig ongeval. Ir. van Dorp raakte n.l. met zijn linkerhand bekneld tussclien den zuiger en den cylinderbodem van een compressor waardoor dit lichaamsdeel vrijwel geheel verpletterd werd. Pink en ringvinger moesten denzelfden dag nog woraen geamputeerd terwijl later ook nog de andere vingers behoudens de duim weggenomen werden. VEEREN KUSSENS EEN GEVAAR. Moeders, wil dit terdege leeren: Gevaarlijk voor Uw kleine is een kussen met veeren. Wilt ge den zuigeling voor leed bewaren, Laat hem slapen op een dun kussen met varen. GEZONDHEIDSRAAD. DE ONREGELMATIGHEDEN TE ST. PHILIPSLAND. Dinsdag heeft naar men aan de N. 31. Crt. meldt de gemeenteraad van St Philipsland vergaderd onder leiding van wethouder A. van Dijk, om een beslissing te nemen wat er gebeuren moest met den gemeente-secretaris-ontvanger en den kademeester, beide betrokken bij de onregelmatigheden, naar aanleiding waar van de burgemeester tegen 1 October ja.s. zijn ontslag genomen heeft Onder de ingekomen stukken was een brief van den waarnemenden Commissa ris der Koningin in Zeeland, meldende dat met ingang van dien d,ag den burge meester een maand verlof gegeven was. In bespreking kwam nog eens de ge- aneenterekening over 1925. De heer L'. J. van Nieuwenhuyzen, rapporteur der commissie tot liet nazien van de ge meenterekening, somde een aantal uit gaven op, waartegen, hij ernstig bezwaar heeft: lo. De uitgaven voor het slembureau waarvan de burgemeester voorzitter was. Hel menu voor drie personen voor dien dag bestond uit 9 pond paling, 11 pond kalfsborst, 15 pond kersen en aardbeien, 80 broodjes, een liter cognac, 15 flesch- jes citroenlimonade en flesschen wijn, tesamen een rekening van f64.75. 2o. De aanschaffing coöperaliewet ad f 10.75, volgens spr. slechts om een be staande coöperatie van de Elecfrische Maatschappij te dezer plaatse lastig te vallen. 3o. Reiskosten van den burgemeester waren op de begrooting en in de reke ning laag, echter was daarvoor een an dere bron gevonden. Als de burgemees- .ter een reis voor ge-meenterekening maakte naar Steenbergen of Zierikzee bracht hij reiskosten eerste klas in reke ning, ofschoon hij een vrijbiljet had op de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij 4o. liet vervoeren van grond van de haven heeft niet minder dan f 92.50 ge kost. Daar moest, volgens spr. iets ha peren. 5o. De veranderingen aan de onderwij - zerswoning hebben plaats gehad niet tegenstaande de begrooting ver overschre den was, zonder voorkennis van den raad. 6o. Op een schelppad zijn 11.5 M?, schelpen gebracht kostende f 46. 7o. Zijn in dat jaar dertienduizend klinkers geleverd door Capelle, wat wijst op bevoorrechting van ambachtslieden. 8o. Verschillende rekeningen wijzen een groot verschil in prijs aan. 9o. Levering van koffie en drank voor een vergadering van raad of burgerlijk armbestuur kost per vergadering f 7.50. lOo. Ondanks de procenten die haven en kademeester ontvangen, geeft de ge meente fooien van f 25 tot f 40 aan hen, die genoemde personen bijstaan. Voort aan zullen zij dit zelf"moeten betalen.-*,» llo. Het afgeven van kleine partijtjes zand moet leiden tot bedrog. De admini stratie van deze zaken ,door den secre taris gehouden, lijkt nergens op. 12o. Levering van schoonmaakartike len voor de school in de Anna .Tacoba- polder geschiedt door een door den bur- gemeeute bevoorrechten schilder in het dorp. 13o. Late betaling van ambachtslieden zelfs in Juni. 14o. Bevoorrechting van enkele perso nen onder wie een schilder 25 kruiiken creoline in rekening bracht, die niet ge leverd zijn. Controle heeft hem ertoe gedwongen deze rekening in te trekken. Deze schilder leverde vloermatten voor school enz., wat niet noodig is. 15o. De rekening van drank, gebruikt tijdens de schoonmaak van het secre tarie die zijns inziens in enkele dagen kon geschieden, bedroeg f33.50; zij ver melde o.a. 61/2 L. "brandewijn. Het advies der commissie was, van deze zaken kennis te geven aan Ged. Staten. De heer L'. J. v. Nieuwehuyzen zeide nog dat de wethouders de vertrouwens positie die hun geschonken was, door den raad hadden moeten gebruiken, wat niet geschied is. De wethouders voeren mede in het zog van den burgemeester. Het resultaat van het onderzoek is dat er veel aan den dag gekomen is, zoo f600 voor luxe uitgaven van den burge meester. Als hij naar een vergadering van de waterleiding ging met een college uit de buurt, als vertegenwoordiger van de gemeente, teekende hij de presen tielijst cn na een verblijf van een kwar tier verdween hij. Toen hij als burge meester in de gemeente kwam, negen jaar geleden, zei hij: De ambtenaren zijn er voor de gemeente. Nu echter zei spr De belastingbetalers waren er voor den burgemeester. De haven- en kademeester hebben beiden in het volste vertrouwen op den burgemeester geteekend. Zij zijn reeds voldoende gestraft en blijven eer lijke menscben. Niet aldus de gemeente secretaris, zegt spr. Hij wist wel wat hij deed. Hij heeft zeer veel straf verdiend. De gemeente is door hem zeer bena deeld. Het is een moeilijk probleem, want spr. gelooft dal hij er geen voordeel uit getrokken heeft, maar bij had alles moeien openbaar maken. Op de vraag van P. J. de Ruiter of de voorzitter wist dat alle registers., van vorige jaren verbrand waren, antwoord de deze ontkennend. Eveneens wist de voorzitter niet dat de rekening van de reis naar Hardinxveld f 113 bedr.oeg, daar liij slechts twee mandaten van elk f 33 had geteekend. De voorzitter wees nog op de pressie die burgemeester en secre taris uitoefenden, opdat hij zou zeggen dal hel zoogenaamde besluit genomen was op 3 Februari 1926. Tegen de re kening van het stembureau had hij ge protesteerd. De rekening vau het schoon maken van de gemeentesecretarie had hij niet gezien 1 De heer P. J. de Ruiter vroeg of <ÜQ wethouders niet wisten dat een reeks van jaren de maandstaten van December vervalscht waren. De beer J. A. Stols merkte op, 'dat den raad nooit is medegedeeld dat in 1924 een kastekort van f1700 ontdekt was bij de kascontrole. De burgemeester achtte dergelijke mededeelingen niet noodig als niet tot de competentie van den raad beboerende. 1 Met algemeene stemmen wordt de re kening over 1925 voorloopig goedgekeurd, onder voorbehoud dat de f 600 in kwestie' teruggeboekt worden. Daarna was aan de orde do vraag of do gemeentesecretaris al of niet gehand haafd kon worden. B. en W. hadden hel! niet eens kunnen worden en lieten hetf aan den raad over met een vooirstel t<3 komen. De heer L. J. van Nieuwenhuyzen! meentesecretaris. Tegen stemde de héér stelde voor hem te handhaven als ge- A. A. van Nieuwenhuyzen. Deze nam' geen genoegen met het besluit van den1 raad en zou alle middelen te baat nemen' om den secretaris te laten straffen. Hij wilde een accountantsonderzoek of een onderzoek van de justitie. De heer D. J. van Nieuwenhuyzen wees er op dat de vorige spr. met dit standpunt in conflict kwam met Gedepu teerden, die hun advies ter zake hadden gegeven. Bovendien staan de wethouders zelf schuldig en ook de raad. B. en W. stellen nu voor den secretaris als gemeenteontvanger te schorsen voor een jaar en het ambt van secretaris en ontvanger te scheiden, waarmede de heer J. van Strien zijn instemming be tuigde. De heer L. J" van Nieuwenhuyzen meende dat ontslag veel onkosten mede brengt voor de gemeente, evenals schor sing. Hij stelde voor, mede namens drie der overige raadsleden, den ontvanger een financieele straf op te leggen: hij wordt benoemd met een proeftijd van een jaar en hij stort in de gemeentekas een bedrag van f3600, een bedrag dal ongeveer overeen komt met de vast te stellen schade, die de gemeente geledón heeft tengevolge van zïjn knoeierijen ge durende vele jaren. De verschillende ne venfuncties zal hij moeten neerleggen en de bijdrage, die de gemeente geeft voor een ambtenaar ter secretarie, zal hij zelf moeten betalen. Garft lnj hier mede niet accoord, dan wordt hij ont slagen. De heer L. J. van Nieuwenhuy zen verlangde dal de secretarie, slaande do vergadering zou beslissen. Na eenige overweging zeide deze, dat bij dan liever tegen 1 Januari 1927 ont slag vragen zou, maar het slot was dat hij zich hij de gestelde voorwaarden neerlegde, waarna het voorstel van den heer L. J. van Nieuwenhuyzen is aan genomen. De haven- en kademeester zijn beide gehandhaafd in hun positie. BUITENLAND, Algemeen Overzicht. De permanente raadszetels. De Volkenbondscommissic voor de re organisatie van den Volkenbondsraad heeft in tweede lezing definitief vast gesteld het kiesreglement voor de niet- permanenle raadsleden, dat dc commis sie thans aan den Volkenbondsraad voor zal leggen. Kort samengevat heeft het reglement den volgenden inhoudin artikel één wordt het aantal niet-permanente raads leden verhoogd van zes tot negen; artikel twee bepaalt, dat hun amblsduur is drie jaar, dat ieder jaar een derde aftreedt en dat de gekozenen onmiddellijk na him verkiezing in functie treden; artikel drie bevat den regel der niet-herkiesbaarheid gedurende drie jaren na de beindiging der ambtsperiode, doch opent de mo gelijkheid dat dc Volkenbondsvergadering op het oogenbük van de beëindiging der ambtsperiode drie niet-permanente raadsleden herkiest, mits met tweeder den stemmenmèerderlieid. Ten slotte volgt een uit drie declen bestaande overgangsbepaling. Eerst wordt gezegd, dat niet het lot zooals oorspron kelijk was bepaald in het ontwerp-CeciL, doch de aanslaande Volkenbondsverga dering zelf bepalen zal, welke drie der in deze maand te kiezen negen niet- permanente raadsleden voor slechts één jaar worden gekozen, welke drie een zittingsduur van twee en welke er een van drie jaar zullen hebben. Verder zegt de overgangsbepaling, dat bij wijze van uitzondering de Volkenbondsvergadc- ring van dit jaar reeds terstond omtrent drie der negen losse raadsleden kan be palen, dal zij aan bet eind hunner ambts periode herkozen kunnen worden. Ein delijk zegt de overgangsbepaling, dat een dergel. herlriesbaarheidsverklaring ech ter geen inbreuk kan maken op het recht der Volkenbondsvergaderingen van 1927 en 1928, om andere dan aan de beurt van aftreding zijnde staten te lier- kiezen,» doch zij richt de dringende ver maning tot die Volkenbondsvergadering, dit slechts in gansch buitengewone om standigheden te doen, indien de vergade ring van dit jaar reeds drie staten her kiesbaar heeft verklaar#. Zoodat men het hier over eens is geworden, behalve echter Spanje. Hoe wel zoowel lord Cecil als Scialoja er op hadden gewezen, hoe tegemoetko mend de voorstellen t. o. v. Spanje zijn. Spanje blijft echter bij rfijn eisch van een vasten raadszelel. In de commissie voor de zetels steunde alleen China den door Spanje opnieuw geformulecr- den eisch doch verbond aan dien steun de voorwaarde, dal ook China een per manenten zetel zal verwerven. Duitschland verklaarde, dat zijn land uit bescheidenheid zich onthouden moest om het woord te voeren, zoolang het geen lid is van den bond. De vertegen woordiger van Polen onthield zich even eens. Alle andere landen, ten getale van *12, spraken zich duidelijk uit legen de uitbreiding van het aantal permanente feeleis in den raad. Zij verzochten allen den vertegenwoordiger van "Spanje hun tolk te zijn bij zijn regeering om haar te verzoeken baar kostbare medewer king aan den Volkenbond voort te zetten. De bespreking werd door geen stem ming besloten, want de commissie was van meening, dat het de taak van den Volkenbondsraad, zat zijn om een besluit te nemen, waarbij rekening gehouden wordt met de gevoelens die in de be sprekingen der commissie tot uiting ge komen zijn. De vertegenwoordiger van Spanje sprak geen enkel onherroepelijk woord uit. Hij verklaarde, dat bij gaarne aan zijn regeering liet beroep zal mededee- leu, dat de commissie op hem gedaan heeft. Deze zal haar laatste zitting morgen avond houden om de voorlezing te lioó- ren van het rapport, dat Motta voor den raad zal voorbereiden. Motta specïïiceerob duidelijk, zonder 'dat een afwijkende stem zich liet I100- ren. dat de toetreding van Duitschland automatisch zijn opneming in den raad moet meebrengen als permanent lid Van invloea op de Duilsche toelating of op de kwestie oer zetels zelve is dit niet meer. Doch de kans bestaat, dat Spanje zich uit den Volkènbondsrtad zal terugtrekken, evenals Brazilië hcefl gedaan! Daarom is Spanje's besluit van belang Een macht als die van den Vol kenbond heeft natuurlijk alleen waarde, als de leden en bij blijven Wat moet er van worden, als telkens een land, als het zijn zin niet krijgt, zich terugtrekt. En vooral nu, nu de bond a h w. omgeven wordt door een kring van ver dragen tussclien de staten afzonderlijk met de noodigc geheime clausules Van daar, oat Spanje's houding de gedele geerden niet prettig stemde' Wij moeten nu afwachten, of inder daad het woord van den minister van huitenl. zaken het laatste is geweest: „een permanente zetel of niets." Noodweer in Spanje. Door de zware slagregens zijn tal van dorpen in den omtrek van Barcelona onder water geloopen, en zijn er ontzet tende verwoestingen aangericht. Naar gemeld wordt, is tengevolge eencr aard verschuiving een trein van Barcelona naar Valencia ontspoord, waardoor 17 personen werden gedood en 36 gewond. Het Journal bevat nog nadere bijzonder heden over het noodweer, dat in Span je gewoed heeft. In de provincie Almeria werden 8 personen gedood en 5 zwaar gewond. Te Malaga werden 5 personen gedood en 18 gewond. In de provincie Toledo bedraagt het aantal dooden 7 en het aantal gewonden 60, terwijl te Cordova 1 personen gedood werden. Het spoorwegongeluk bij Tertosa heeft 24 dooden en SS gewonden geëischt Ook in W. en Z. Frankrijk was het noodweer herig, vooral te Cherbourg, Angoulême en Perpignan is groole schade aange richt. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Men meldt uit Brussel aan de 4,N. Rolt. Crt.": Het brood is te Brussel met 10 centie men afgeslagen en wordt thans tegen 2 firs. 60 verkocht. De melk onderging even wel een nieuwe prijsverhooging e.n kost 1 fr. 60. Er zou sprake zijn hel wittle brood weder in te voeren. Met het oog op de uitbreiding van de stad langs den rechteroever vau de gehelde, heeft het Anlwerpsch stadsbe stuur aan den Staal voorgesteld een ter rein van 4000 hectaren, in de omgeving van Wilmarsdonck aan de stad over te doen voor 35 millioen. Het terrein is eigenlijk 40 millioen waard, tengevolge van de waardevermeerdering sinds den oorlog, doch de stad is de meening toe gedaan. dat de te verwezenlijken winst ten goede moet komen aan de uitbreiding van de haveninrichtingen. De regeering schijnt het nog niet eens met deze argu mentatie, die blijkbaar berust op liet precedent van de Noord-Zuid-verbinding te Brussel. Daar zal de stad eveneens partij trekken uit de verhoogde waarde dor perceelen, hoewel de staat eerst thans van de verbinding afziet. In verband met de Dinsdag gehou den zitting van den Belgisehen minister raad, wordt gemeld, dat de overdrachts belasting op voor den uitvoer bestemde artikelen, welker heffing wordt over wogen, tien procent zou bedragen voor steenkolen en twee procent voor verscbe landbouwproducten cn spiegelglas. Uit Engeland. Volgens een mededeeïing van liet metereologisch observatorium te Kew, is er in dc afgeloopen maand slechts 15 m.M. regen gevallen, tegenover een nor- len neerslag van 57 m.M. Sedert 1899 is het de droogste Augustusmaand in Enge land geweest. Aan de aanhoudende droogte is gis teren een einde gekomen. Er is te Lon den meer regen gevallen dan in de go- heele maand Augustus. De storm die gisteren boven Londen gewoed heeft, heeft aanzienlijke schade aangericht. In O. Londen zijn meer dan 100 huizen on der water geloopen. Talrijke telefoon lijnen werden verstoord. Uit Duitschland. Te Berlijn is een hotellrust opge richt. Uit Frankrijk. Ook in het Zuiden van Frankrijk schijnt hef op het oogenblik ongewoon warm te zijn en daar de reeds langdu rige droogte er aanhoudt wordt er aan de te velde staande gewassen, ook aan den wijn, groole schade Toegebracht. Uit Span j e. Volgens berichten uit Madrid is het conflict tussclien Primo de Rivera en het artilleriecorps nog niet bijgelegd. Beide partijen handhaven hun standpunt. U i t H o n g a r ij c. Aan V. D. wordt geseind. Gister middernacht is het tussclien Hongarije en Tsjecho Slowakije gesloten handelsver drag ingetreden. Het verdrag is gebaseerd op het principe der meestbegunsliging. De overeenkomst blijft van bracht tot een definitief handelsverdrag gesloten is. Uit Rusland. De „Daily Mail" verneemt datToms- ky, de president der Russische vakver- eenigingen, geen verlof zal krijgen om de volgende week het vakvereenigings- congres te Bournemouth bij te wonen. Uit Italië. De Italiaansche ministerraad heeft besloten, de speciale belasting op de re keningen van hotels en pensions af (e schaffen. Er is een voorstel aangenomen, dal do regeering machtigt, de vrijstelling van belasting op roerende goederen, op voorwaarden van wederkeeriglicid, uit te strekken Lot de buitenlandsche consu laire ambtenaren 01 beambten in Italië. Uil Portugal. De gouverneur van het Horla-disJ- tricl doolt mede, dat tengevolge der aardbeving op de Azoren 8 personen ge dood en 200 gewond zijn; 100 huizen zijn verwoest. Uit Polen. Dc president van den ministerraad Bartel, beeft categorisch geweigerd de looncn der spoorwegbeambten te ver- lioogen, daar hel begrootingsevenwicht gehandhaafd moet blijven. BURGERLIJKE STAND. M i d d e 1 b u r g Van 30 Aug1 Sept. Bevallen "NV F. Goergen, geb. v. d. I.eijé. d N. Roelse, geb. Oslé, z. Overleden: G. Voorhrms, echtgenoot van II. M. S. Ilaccou, 77 j Goes. Ondertrouwd: A. J. Harmson, 30 j. en 0. ZweedTjk, 29 j. BevalTen: P. Boone, geb Dekker, z. J. E. P. Govers, geb. Walrave, <i'. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 2 Sept. Op de graan markt was de aanvoer vrij ruim. Tarwe f12.50—13 75, kroonerwlon 17—21, maan zaad 36—38. Noleering van den Marktmeester: BoteT f0.92yo. part. prijs fl02V*. Kipeieren ffl, part. prijs f7 EendeioTcn f6, part. prijs f7. Poelje-eieren f 4, part. prijs f 5 Opgave van den Marklzetler Z. L M r Boter f0.921,2. part. prijs fl.02'/». KipeicTen f6, pari. prijs f7 Eendoiercn f6, part. prijs f" Poelje-eieren f 4. pari. prijs f 5. 'I Vlissingen, 1 Sept. Op de veiling werden de volgende prijzen besleed Clapp's 8—13 et N. H. Suikerboonen 6, Scharlaken 5—6, Bergamot 6. Beurré de Merode 57, Beurré Hardy 15—16. Muskuspeer 710, W. Ducliosse 6—7, Marsepijen G8, Jutten 22—30. Bismarck 13—15, Keswick 3—10. Transparant «ie Croncel 1116, Cox Pomona 6—8, Dant- ziger Kant 10, The Queen 1012, Celine 8, Pruimen 12—39, Aardappelen 3 5—4. Uien 4 5—5, Spruiten 8, Princessen 9 22, Dubbele idem 78, Snijboonen 5 —18, Druiven 55—60, Tomalen 1—7, alles per K.G. Kipeieren 50, por 10 stnks; Roode Kool 0 5—1.5, Savoije Kóól 0.5—5, Bloemkool 0.5—3, Komkommers 0.5—1.5, Perziken 12, alles per stuk; Selderie 0 51, Prei 1—4.5, Uien 34, Peen 2—2.5, Kroten '2—2.5, Ramenas '2. Rapen 0 51.5, Gladiool 7—10. Dahlia 2—3, alles per bos; Andijvie 9—24, Ker vel 1, Pieterselie 1. Sla 17—77, alles per kist; Augurken 10—20, per 100 stuks. Goes, 31 Augs. Op de veiling wer den de volgende prijzen besleed Peren: Clapp's Favorite f 12f31. Tr de Vienne 15—27, Bonne Louise d'Avran- ches 1821, Marguerithe Marillat 13 —25, Seigneur d'Esperen 9—18, Souvenir de Congres 1013, Souvenir Madame Treyve "9—14. Bon Chretien Williams 6»17, Dr. Jules Guyot 8—12, Keizer Wilhelm 9, Calabasse Carafon 11—15, William's Ducliesse 1017, B. Hardv 1120, B. de Merode 7—14 B. d'Aman- lis 7—17. B. Durandeau 7—10, B. Clair- geau 711, B. Lebrun 8—15, Diamant peren 5—10, Bergamotten 7—8, Ronde Perzikperen 58. Marsepijnperen 5—8, Duifjesperen 48, Sijsjesperen 9, Vijge peren 1014, Jutteperen 16—32, Blan ke Jutten 812. Rietperen 6—10 Schel- lebellen 68, Groentjesperen 4—6, Wit tebroodsperen 47, CalJeboufsperen 4— 7, Scharlakenpercn 4—6, Afval- en Kroetperen 1—5 Appels: Manks Codlin 12—38, Transp. de Croncels 10—30, The Queen 10—26, Signe Tillish 12—14, Le- moenappel 18. Paesgood Nonsuch 10—14, Warnersking 1218, Duch d'Oldenburg 10—14, Sterappels 14, Jacques Lebel 1016, Zomer Court Pendu 7—12, Cod lin Keswick 715, Cox Pomona 6—16, Bismarck 9—13, Clasieappel 5—10. Kei zer Alexander 69, Roode Calville 8—9, Witte Calville 7—11, Gulderlingen S— 10, Ganzebout 7—11, Notarisappel 9— 12, Const, de Groot 1012, Reinetle d'Automne 10—11, Poezelingen 9—11, Gravensteiners 89, Zoele Ribbeling S— 14, Blomzoet 810, Diverse Zoete Ap pels 712, Afval en Kroetappels 1—7 Pruimen: Reine Claude 3036, Burbank 2528, Witte Wijnpruimen 25, Jeffer- sons 19. Abrikoospruimen 18—28, Belle de Louvain 1517, Reine Victoria 11 19, Roode Eierpruimen 10—25, De Montfortpruimen 15, .Blauwe Kwetsen 15, Diverse Pruimen 516, alles per 100 K.G. DiversenMeloenen 2557, Perziken 17. beide per 100 stuks; Pa trijzen 0.40—0.59, per stuk. Goes, 1 Sept. Veilingsvereen. Zuid- Beveland. Groene boonen l—4, Perfcctboonen 12 —13, Rentegevers 20, Stamsnijboonen 1 —5, stoksnijboonen 8—18, pronkbooneam 1—3, tomaten 3—7, uien (groote) 2. ziU veruien 1—2, aardappelen i3 augurken 1 —3, alles per 100 K.G.augurken 0.05 0.20, komkommers 1.S0, meloenen 55 —0.60, stoksnijboonen 0.06—0.09, alles per 100 stuks; bloemkool 0.50—6, roode kool 1.801.90, witte kool 1.50, savoije- kool 2 alles per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3