«BURvSNOTEF.RING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 26 Augs. (Slotkoers). 6 pCt. Neder!. 1923 103; 6 pCt. Ne derland 1922 106 vijftien zestiende; 5 pCt. Nederland 1918 101 negen zes tiende; 41h pCl Nederl. 1917 99; 2i/. pCt Nederl. VV Schuld GS'/*.; 3 pCt. do Oblig. 76i/23 pCt. do" Certif. 75$; Cert Ned. Hand Mij. 158#—159% Aand. Ned. Ind Iiandelsb. 172; Aand. Koolniale Bank 205206i/a; Kon. Petrol. 'Aand. 387—388%; Gecons. Ho 11. 170. Cult. Mij. Vorstenlanden 174i/2; Han dels v. Amsterdam 665669; Javasche iCultuur 359; Aand. Deli Maalsch. 423— 427 Amsterd. Rubber 321—330. Ned. Amerik. Vaart 49; Ned. Scheep vaartuuie 182%, Kon. Holl. Lloyd 31 Kon. Ned. Stoomb Mij. 98; Aand. Pak ketvaart 229%. Gouaa A. 301. Philips A. 340i/s; Jur- gens A. 177. Anaconda 102 Steels 1478/,; Union Pacific 159 vijftien zestiende. Prefered do 9%95/gMaxwell Gr. C v. A. 5 een zestiende; Maxwell Land Cerl. v. Inc. Bonds 15 elf zestiende. Prolongatie 23/4—3. Consols 4"/s; Hope 2tyi Markt sluit vast. Wisselkoersen Londen 12.115/,, Berlijn 0.5951; Wee- nen 0.3523; Parijs 7.13; Brussel 6 86'/» Dollar Cable 2.19$. tVËËRRElUCIIT. Medegedeeld door het Koninkl. NederL Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Augs. Hoogste barometerstand: 769 0 te Valencia. Laagste barometerstand: 744.1 te Haparanda. Verwachting van den avond van 26 tot 27 Augustus: Zwakke tot matige W. tot N. wind, half lot zwaarbewolkt, mogelijk nog eeni- ge regen- of onweersbuien, weinig ver andering in temperatuur. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 67 gr., 12 uur 70 gr., 3 uur 6? HOOG WATER. Vlissingen. Zomertijd. 'rfjdag 27 Aug. n.in. 5 04 Saterdag 28 5 50 Condag 29 v.ni. 6 22 Haandag 30 7.15 Dinsdag 31 8.17 ocnBdag 1 9.39 onderdag 2 Sept. 10 58 (Het tijdstip van hoog water te Do m- *»nrg valt 9 minuten na dat te Vlis- dngen.^ bracht op f 175 per "jaar De begrooting 1926 werd gewijzigd. De heer van Haneghem vraagt bij <.*e rondvraag wat of er nog met de armen huizen worot ge"daan, waarop de voor zitter zegt dat nog steeds overleg wordt gepleegd met Ged. Staten. De heer de Bliek vraagt of er geen verbetering lean worden gebracht aan het plantsoentje bij üe tram want dat dat gedurig onder water staat. De voorzitter zegt dat ver betering in voorbereiding is. Besmettel ij k e ziekten. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 15 tot en met 21 Augs. in de prov. Zeeland bedroeg Roodvonk: Haamstede 1, 's H. Arends- kerke 1, Middelburg 1. Reuesse 1, Zie- rikzee 1 LANDBOUW. Te Weslkapellc heerscht ook thans onder de varkens bij enkele land bouwers het mond- cn klauwzeer. Een Centraal Bureau voer de schapenfokkerij in Nederland Onder voorzitterschap van den heer J. Zuurbier te Alkmaar, voorzitter van de Nederlandse lie Federatie to4 verbetering van den Wolbandel le Amsterdam, is een vergadering gehouden om te geraken tot eene nationale organisatie van syhqpen- 'lokkers. Door den heer E. Dz. Govers te Alk maar, werd meegedeeld e©n schets zoo als men de organisatie voor de scha- penstamboeken wenschelijk acht. Als doel werd genoemd door vergelijk en voorlichting !e bereiken, dat de regi stratie van alle vereenigingen, welke fok- richting ook voorstaande of conlrolee- rende, zooveel mogelijk uniform wor den ingericht en bijgehouden, zoodat op grond hiervan legen het wederzijdsch er kennen van fokdieren, geen bezwaar lid staat. Door samenspreking en gezamenlijke vaststelling een voor alle vereenigingen geldende type omschrijving te maken voor elk geregistreerd type,, opdat het mogelijk worde niet alleen het type meer uniform te maken doch tevens zonder in betrekkelijike afwijkingen te vervallen van elders fokdieren te kun nen inwisselen. Voor de uitvoering worde een. Centraal Bureau gevormd, waarvan het hoofd be voegd is tot en in de gelegenheid gesteld wordt om inzage te krijgen van de ver schillende registratiebewijzen, ten einde door overleg te trachten een uniform© registratie te verkrijgen. Het Centraal Bureau worde gevormd door de provinciale vereenigingen of commission zich ten doel stellende de schapenfokkerij in hare provincie te ver beteren langs den weg van registratie. Elke organisatie draagt de kosten van zijn afgevaardigde. De kosten van het Centraal Bureau en haar beheer worden in evenredigheid van de ingeschreven fokdieren gedragen met een bepaald minimum. De bijdrage worde bij dp jaarlijks op le maken begrooting bepaald. De heer II. W. Küiinv te Naarden, zou eerst willen nagaan, welke provin cies bereid zijn mede te werken. Het blijkt, dat op medewerking is te rekenen uit Noord-Holland, Utrecht, Noord-Bra bant, Limburg, Gelderland,, Overijsel en Drente. In Zuid-Holland beslaal nog niets op dit gebied. Van Zeeland, Friesland en Groningen weet men nog niets posa tiefs. De heer Zijp dringt er op aan alle pro vinciale organisaties een afschrift van do notulen te zend,en en om verdpr per soonlijk contact le zoeken met die or ganisaties, welke nu nog niet warm zijn voor het denkbeeld. Daarop wordt besloten overeenkomstig dit voorstel te handelen en nadat over eenstemming is bereikt de oprichtings vergadering te houden. De proeven met mangaansul- f a a t tegen de ie pz i ek te. Ir. Jan F. Straatman le Enschedé wijst in de „N. R Ort." op dat als d(0 zieke iepenboomen te Rossum eens wer kelijk aan iepenspintkever ledenu cn dus niet aan de iepziclcte, het uitblijven van resullaat van een behandeling met man- gaansulfaal niet hoeft te verwonderen, omdat hel middel daartegen nooit is aan geprezen. Het geval te Rossum (G.) staat niet alleen, schrijft hij. Er is een gemeente in ons land die Ï80 kilo mangaansulfaat gebruikt heeft, op boomen, waarvan een ambtenaar van den Plantenziektenkundi- gen Dienst hen van te voren medege deeld had dat ze niet aan Iepenziekte, doch aan Iepenspintkever leden. Nog lastiger wordt de zaak als men zeer pertinent afwijkt van het door mij gegeven voorschrift voor de behandeling van de zieke boomen. Ik heb als voor schrift gegeven dat men in het algemeen een halve kilo per boom moet nemen voor jonge boomen iets minder, voor oude iets meer. Wat dan te denken als men telefonisch gevraagd wordt door een burgemeester, of hij een, enkele honderden jaren oude, iep, mag behan delen met 10 kilo mangaansulfaat? In het algemeen wil men veel te vaak proeven nemen op extreme gevallen, en is dan verwonderd geen goede resul taten le verkrijgen. Toch worden ook in zulke gevallen wel goede resulta ten verkregen cn ik memoreer spe ciaal het geval van iemand in J3reda_, die een boom van 40 lot 50~ jaar oud be handelde. j>reeies op de door my opge geven manier (met mangaansulfaat in den vrijen handel gekocht), en zoo vrien delijk was mij zijn tevredenheid te be tuigen over het zeer goede resultaal dat hij verkreeg. Zoo zou ik meer gevallen kunnen noemen, doch laat dit na om niet te veel van uw plaatsruimte te vergen. Ook wordt vaak het middel veel te laat in het jaar toegepast. Daarom raad ik thans steeds aan de boomen niet te be handelen, doch le merken, en volgend jaar Mei pas te behandelen. Dan kan men tenminsle succes verwachten. Verscheidene gemeenten bestelden groote hoeveelheden mangaansulfaat na verschillende schreven mij goede re sultaten te zien. èn ik ben overtuigd dat, als men nu de zieke booinen merkt, en daarop in Mei van het volgend jaar proeven neemt, men nog veel beter re sultaten zal zien dan thans reeds bereikt zijn. Ik meen dat het algemeen belang, verbonden aan een goede bestrijding der Iepziekte, groot genoeg is, om deze proefnemingen te wettigen, mits men daarvoor werkelijk boomen uitkiest die aan de Tepziekte lijden (en niet aan Iepenspintkever). en niet zich uilsluitend beperkt tot de alleroudste boomen. doch boomen van eiken leeftijd voor de proe ven neemt. LAATSTE BERICHTEN. UIT MIDDELBURG. Op verzoek wekken wij de leden van .Medioburgum" en hen. die deze ver- eeniging goed gezind zijn, op. ter eere van het 35-jarig bestaan dezer vereenii- ging, morgen de vlag uit te steken. DE RINGRIJDERIJ. Het jaarlijksch vermaak is als wij dit schrijven in de Abdij weer in vollen gang. Op den bepaalden lijd, 8 uur, konden 95 van de 9£ ingeschrevenen één was verhinderd met den vreedzameu strijd beginnen en spoedig klonken de bekende uitroepen over het Abdijplèin Onder de deelnemers was er één met een oud-Walchersch cosluum. een ge kleurd boezeroen, korle broek en niet te vergelen de ,,tunne" op het hoofd, die reeds vroeg door vreemdelingen op de gevoelige plaal werd vereeuwigd. Dit gebeurde ook met groepen van rijders, terwijl een bezoekster, een hier logeerende Nederlandsche, zich te paard liet kieken, eerst alleen, toen mei den rijder Deze reed daarna eerst stapvoets met de dame achter zich rond de Abdij, doch toen in draf, waarbij beiden van het paard op de steenen vielen. De rijdster was hevig geschrok ken en klaagde over pijn aan hoofd en "been, doch gelukkig bleek de onvoor zichtigheid geen ernstige gevolgen le zul len hebben. Nadat ongeveer 20 ronden waren ge reden, werd tegen 12 uur gepauzeerd. Om één uur maakten de rijders op hun paarden een rit over de Burg, Marlet, Noordstraat, Hofplein, Wagenaarslraat en Balans naar de Abdij terug, waar de wedstrijd werd voortgezel, thans opge luisterd door een goed Strijkje en 'bij gewoond door een steeds aangroeiende meniglc belangstellenden. Morgen komen wij uitvoeriger op een en ander terug. UIT VLISSINGEN. Met de 3 Provinciale booten Werden heden 1700 vreemdelingen aangebracht, B. en W. stellen den raad voor tegen den prijs van f 1 per M.2 aan de vereeni- ging Goed Wonen 3 perceelen grond resp. groot 3304, 1394 en 1995 M.2, le ver- koöpen om daarop de reeds eerder ge melde woningen te bouwen. LASTIGE PASSAGIERS. Onder de passagiers van de boot Ter- neuzenVlissingen bevonden zich heden ook twee ossen, die Ie Borsselen werden ingeladen. Een dezer ossen viel het water en trok zijn geleider mede. Zoowel de man als de os werd gered. Maar loen werd de Iweede os lastig en maakte een reu over de boot, door de eevste en tweede klasse, en be schadigde niet minder dan 15 rijwielen Ten slotte wist men ook dat dier te overmannen. GOEBKOOPE TREIN. W/oensdag 8 Sept. a.s. zal een goed- koope trein loopen van Vlissingen t.m. Roosendaal naar Den Haag en Amster dam en terug (met bezoek aan Artisi). Prijs van Middel burg naar Den Haag 2e kl. f 4.40, 3e kl. f 3.15; naar Amsterdam 2c kl. f6.65, 3e kl. f4.90. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers (Onder voorbehoud), f1000; 2893 f 100: 3571 6433 19379 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 26 Aug. 3 uur. De affaire bleef van kleine afmetingen. Van de eultuuraandeelen waren H. V. A.'s vast. Rubberafdceling: Amsterdam rubbers iets lager. Geruchten deden de ronde, dat de rubbercultuurmaatscliappij Amsterdam tot een uitgifte van nieuwe aandeelcn zou overgaan. Ned. induslrieelen bescheiden. Kunstzijde-aand. tamelijk goed. Tabak ken prijshoudend, in doorsnee weinig veranderd. Oliewaarden geringe affaire. Ned. Induslrieelen: Japanlijn nog maar matige belangstelling. Prolongatie 23/4—3 pCt. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 26 Aug. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.1l5/8 (12.11%). Berlijn 59.51 (59.47). Parijs 7.1-3 (T.H'/s). Brussel 6.861/2 (6.861/2). Zwitserland 48.19 (4818). Weenen 35.23 (35.25). Kopenhagen 66.30 (66.30). Oslo 54.721/2 (54.70). Stockholm 66.80 (66 80). New-York 2.49%' (2.495/8). MOOIE OPDRACHT. BERLIJN. 26 Aug. V.D. De werf le Danzig onving van het Poolsche mi nisterie van handel een opdracht om binnen 3 jaar 15 groote Poolsche han delschepen le bouwen. DE STRIJD IN MAROKKO. MADRID, 26 Aug. V.D. Die Hoogé Commissaris van Marokko vertoeft thans te Madrid ten einde met de .pegelering te confereeren inzake de werkzaamheden die het leger nog moet verrichten voor dat het protectoriaat volledig gepacifi ceerd zal zijn. BINNENLANDSCHE BESTUURS- HER VORMINGEN. ROME, 26 Augs. V. D. Officieus wordt gemeld, dat tot de nieuwe maat regelen die het kabinet in zijn a.s. zit ting zal hebben goed te keuren, behoort het voorstel tot algeheele opheffing van hel gemeentebestuur. In het begin van dit jaar werd een wet goedgekeurd waar bij gemeenten met minder dan 5000 inwoners werden geplaatst onder bestuur van het ministerie van binnenlandsche zaken. Deze wel zal thans worden uitge breid tol alle gemeenten in Italië. Zelfs de groote steden zullen het recht ver liezen haar eigen bestuurders voor plaat selijke aangelegenheden te kiezen. Mus solini is tol dit besluiL gekomen, omdat het resultaat, verkregen na een bestuur ■au eenige maanden door de regeering, zoo gunstig is, dal de uitbreiding der wet voor het geheele land van groote beteekenis is. Een der gevolgen van den nieuwen maatregel is, dat de wet tot uitbreiding van het gem©enletd,esrecht voor vrouwen, die korten tijd geleden is goedgekeurd niet toegepast kan wor den, zonder eoit in praclijk te zijn bracht- NAGEKOMEN BERICHTEN. DE DUITSCHE BUITENL. POLITIEKETOESTAND. BERLIJN, 26 Augs. V. D. De com missie voor buitenl. zaken van den rijks dag is hedenvoormiddag bijeengekomen om den buitenlandschen toestand in ver band met de a s. Volkcnbondsbijeen- komst onder de oogen te zien. De leden der commissie waren bijna allen aan wezig. De eenige regeer fngsverlegen- woordiger was dr. Stresemann, die in een lange rede den buitenlandschen po litieke 11 toestand uiteen heefl gezet. DE MIJNWERKERSSTAKING LONDEN, 26 Augs. V D. De con ferentie met de ministers, waarom de mnijwerkersbesturon gevraagd hebben, zal hedenavond gehouden worden. HERIJK IN 1926. Door Ged. Staten is bepaald, dat de herijk der maten en gewichten in 1 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben: te Zonnemaire 7 September. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een dame had in een tijdsverloop van 16 maanden voor niet minder dan f 11.000 aan mantels en eostuums ge kocht. De man weigerde echter de reke ning te betalen en toen werd hij door den leverancier in rechten aangespro ken. Het Gerechtshof le 's Gravenhage heeft op deze vordering beslist, dat deze koo- pen zulk een buitensporige verkwisting vormden, dal zij onder geen omstandig heden konden worden ge re Ice nd lot de gewone uilgaven eener huishouding, en de man ze dus ook niet behoefde te betalen Voor den leverancier is dit een be- teelcenend schadepost je. Men meldt uit Antwerpen: Terwijl de Hollander Jan Sp. uit Oos terhout aan een der lessenaars in hel hoofdpostkantoor 'n brief schreef, heeft men hem zijn portefeuille met 3000 frs. en f 200 Hollandsch geld ontstolen. Te Parijs constateerde iemand, die ,een uitvoering in de Opera had bijge woond, dat zijn auto verdwenen was. Hij rapporteerde zulks aan de politie. Te 2 uur aes nachts zag een politie-agenl een jongeman met een auto rijden. De agent hield hem aan, doch de jeugdige bestuurder verklaarde, dat de auto aan zijn patroon toebehoorde. De politiebeambte, die in den jonge man een bekend auto-bandiet herkende, arresteerde het heerschap en gelastte 3iem, de auto naar hel politiebureau te rijden. De agent stond daaibij op de treeplank. Terwijl de aangehoudene met groote snelheid reed, poogde hij den politieman onverhoeds van de treeplank te werpen en sloeg den agent herhaalde lijk op het hoofd Er ontstond nu een worsteling, waar bij de politiebeambte zijn revolver trok en den bandiet doodschoot. Met den doode aan liet stuur reed de auto in de richting van het kanaal. Gelukkig lag er ter plaatse een schip voor anker en de auto botste tegen den wind van hel schip aan, terwijl de agent nog steeds op de treeplank stond. De auto werd aan de voorzijde be schadigd, doch viel niet le water. Te Biars (Frankrijk) reed een man met zijn vrachtkar naar het station, toen hij een kat op den weg zag liggen. Zijn vaart minderend, wilde hij schuin uit wijken. Maar op hetzelfde oogenblik sprong er een vrouw te voorschijn en ijlde naar voren om haar lievelingsdier te grijpen. Bij oeze verdedigingspoging kwam de ongelukkige vrouw, een 16-jarige wedu- moeder van vier kinderen, onder de voorwielen van den wagen terecht en kreeg zulke ernstige kwetsuren, dat ze tijdens de overbrenging naar haar woning overleed. Een van de zes aspirant-Kanaal zwemmers, die Maandagavond le water gingen, doch liet thans alweer hebben opgegeven, namelijk de Duitscher Kem- marich, maakte bij zijn zwemtocht een eigenaardig avontuur mee. Na een tijd lang goeden voortgang le hébben ge maakt. slaakte hij plotseling een pijn- lijKe gil. De sleepboot, die den zwemmer vergezelde, haalde hem binnen boord en toen bleek, dat een groote visch of het een haai of een bruinvisch was kon met worden vastgesteld hem1 in den buik had gebeten. De inbrekers profileeren ook in Engeland ten volle van het vacantiesei- zoen, zoodal vele inbraken in den laat- slen tijd bij de politie zijn aangegeven. Het meest opzienbarende geval had echter Maandag plaats te Claygale. waar tegen den avond een auto. bestuurd door een meisje met een Eton-kopje, stilhield voor een villa. Een chique gekleed© heer en dame stapten uit de auto en betraden door den tuin het huis. Aanvankelijk waren de omwonenden van meening, dat men met gewone be zoekers te doen had, doch toen de deur open bleef staan na het vertrek van. de auto, waarin de heer en dame weder hadden plaats genomen, kreeg men argwaan. Bij onderzoek bleek, dat er diefstal' was gepleegd- Juweelen, andere bqarhpden en kleedingstukken werden ontvreemd. (Tl51-) ïien anoniem schrijver, zoo melden Londensche bladen, heeft aan Scotland Yarn een brief gezonden, waarin hij bekent, dat hij 12 jaar geleden een man in een hotel le Ilarrogale door vrees- aanjaging heeft gedood. Toentertijd was de doodsoorzaak als een natuurlijke aangemerkt, doch de- details. door den briefschrijver gegeven, doen de politie veronderstellen, dal de man meer van de zaak afweet dan iemand anders. Bij het onderzoek, dat indertijd ge voerd werd, was gebleken, dal de doo de op den vloer van zijn kamer was gevonden en dat er een hoeveelheid; kalk in de maag van het slachtoffer kon worden aangetoond, doch dit had geen verdenking gewekt. De anonieme briefschrijver - vertelt thans, dat hij naar het hotel gegaan was, met het doel, den bewusten gast, die een vijand van hem was, den doodsangst op het lijf te jagen. Hij drong 's mans kamer binnen, richtte eeu revolver op hem en zeide hem op angstaanjagenden toon, dal hij moest sterven. De bedreigde beefde van schrik en scheen van angst in zwijm te zullen valien, toen de indringer hem verklaar de, dat hij hem nog één kans zou laten. Hij haalde twee pakjes uit zijn zak en deed wat witte poeder, dat zij be vatten, in twee glazen water, terwijl hij al dien lijd zijn revolver op zijn slacht offer richtte. „Een der pakjes bevat arsenicum", zoo sprak hij. „Doe een keus!" De be dreigde dronk een glas leeg, zakte in el kaar van doodsangst en was een lijk. Hij was door schrikaanjaging gestor ven, want beide pakjes bevatten slechts kalkpoeder. Na de glazen veilig weggeborgen te hebben, had de indringer verklaard, dat de hotelgast plotseling onwel geworden en overleden was. Niemand verdacht hem ervan, de oorzaak van het plotseling overlijden te zijn. Fen dokter le Harrogate heeft thans verklaard, zich nog enkele details van dit sterfgeval te herinneren. Wel had men toenmaals vermoeden, dat er iels niet in orde was, doch het post mor- tem-onderzoelc leverde geen verdachte aanwijzingen op. De aandrang van het publiek, om' het lijk van den filmacteur Rudolf Va lentino te zien, dat in de Broadway-kerk te New York is opgebaard was zoo ont zaglijk, dat 't tot schandalig© tooneelen is gekomen. De menschenmenigte, die toegang tot de kerk trachtte le verkrijgen, wordt niet minder dan op 60.000 personen geschat. Er ontstond een ontzettend gedrang, waarbij vele vrouwen onder den voet geraakten, en ongeveer 100 personen min of meer ernstig letsel bekwamen. De politic stond urenlang machteloos tegenover het gedrang en tenslotte moest bereden politie te hulp komen, om de orde weer te herstellen. Bij het ontruimen van de straal wer den de ramen van de kerk ingedrukt en ook de kerk zelf ernstig beschadigd De trottoirs in de buurt van de kerk waren bezaaid met damestaschjes, schoenen, en stukken van Itleeren. Deze betreurenswaardige gebeurtenis sen zijn veroorzaakt door een bericht in de sensatiepers, volgens hetwelk Valen tino vergiftigd zou zijn, een bericht, dat door de politie terstond ten stelligste te gengesproken is. o EEN NIEUWE LANDRU? De Parijsche redacteur der Maasb. schrijft: Eerst dacht men, dat het een gedaan tewisseling van een jaarlijksche zeeslang was, aan welke des te meer belioeftie bestond, daar de gedrukte politieke en economische omstandigheden wel een af- leidertje noodig hadden. Maar nu gaat 't er toch op lijken, dat Guyot, die enkele weken geleden in den omtrek van Parijs een telefoonjuffrouw, met wie hij in ongeoorloofde betrekkingen stond, wurg de op een autotochtje, haar lijk op een hooischelf wierp en deze in brand stale, meer misdaden op zijn geweten heeft. Het is thans uitgemaakt, dat zijn eer ste en zijn tweede vrouw ook op ver dachte wijze zijn omgekomen; beiden op een reis en, naar thans eerst blijkt, beiden door zoogenaamden zelfmoord. De eerste „zelfmoord" zou plaats ge had hebben bij vrienden, waar liet echt paar den nacht doorbracht, en loen heeft Guyot in de verbijstering de huisgenoo- ten kunnen doen gelooven, dat er inder daad zelfmoord was gepleegd, zoodat, na hun verklaringen, de gendarmerie blijk baar geen ernstig onderzoek heeft inge steld. Tn het tweede gevaL dat zich te Monte Carlo afspeelde, heeft Guyot den zelf moord opgegeven aan. den burgerlijken stand en bij het sommaire gerechLelijk onderzoek doen gelooven, dat zijn vrouw zich had doodgeschoten, omdat zij een groote som geld verspeeld had. Dat is echter thans eerst bekend ge worden en jaren lang heeft de familie, waaronder de ouders van de itouw, niet anders geloofd, dan het telegram, dat Guyot zond, n.l. dat de vrouw plotseling aan een hevige griep was overleden. Het K01 hee V< scho fste werli aann lijk als wet den iemb öouw -scha dam X>e die g©

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2