AEURSNOTEERING VAN HEDEN. i AMSTERDAM, 25 Augs. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 103; 6 pCt. Nederland 1922 106%, 5 pCt. Nederl. 1918 101 vijftien zestiende. 4% pCt. Nederland 1917 100; 2% pCt. Nederl. W. Schuld 63 vijftien zestiende; 3 pCt. do. Oblig. 76%, 3 pCt do Cert. 75 ze ven zestiende. Cert. Ned. Hand. Mij 155%; Aand. Ned 'Ind. Handelsb. 172, Aand. Koloniale Bank 204%—205, Kon. Perol. Aand. 386%'388, Cult. Mij. Vorstenlanden 1721/2174; Handelsv. Amsterdam 663% 665; .Jatfasche Cultuur 355; Aand De- li Maatsch. 422126i/2, Amslerd. Rubber 331%—3331/a; Ned. Amerik. Vaart 48%; Ned. Scheep- vaartunie 1831/2; Kon Holl. Lloyd 99; Aand. Paketvaart 229%, Bank Ass. 50. Gotida 300; Philips A. 341, Jurgens A. 1661/2—167. Anaconda 101-, Union Pacific. 158%; Common Marine 7%; Prefered do. 59%;, Maxw. Gr. C. v. A 5 één zestiende; Maxwell Land Cevt. v. I. B. 15Vs—15%,. Prol. 2%—3 pet. Russen Obl. 1880 3, Consols 4 vijftien zestiende; Hope 3%. Markt sluit vast, vooral voor Kunst zijde en Tabakken Wisselkoersen Londen 12.113ft- Berlijn 0.5947; Wee- nen 0.3525; Parijs 7.14%; Brussel 6.86%. Dollar Cable 2.49%. weekbericht. - Medegedeeld door het Koninkl. NederL Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Aug. Hoogste barometerstand: 768.7 te München Laagste barometerstand: 745.0 Ie Torshavn. Verwachting van den avond van 25 tot den avond van 26 Augs.: Matige tot zwakke wind uit Westel. richtingen, meest zwaar bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 68 gr., 12 uur 71 gr., 3 uur 74 gr. nagekomen berichten. (DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. LONDEN, 25 Augs. V. D. De di plomatieke correspondent van de Daily Telegraph stelt vast, dat de voorberei dende ontwapeningscommissie op geen enkel punt besluiten van beteekenis beeft kunnen nemen. De schuld hiervan ligt in de stemming der commissie over de kwestie <ler controle op de nationale ontwapening door internationale com missies. De meerderheid van dit voor stel bestond uit dc volgende leden Frankrijk, Bulgarije, België, Finland, Po len, Tsj, Slowakije en Roemenië; de minderheid, die een dergelijke beperking der nationale souvereiniteit afwees, be stond uit Amerika, Groot Briltanmë, Ja pan, Duitscbland en Italië. DE STRIJD IN CHINA. PARIJS, 25 Augs V. D - De Chi cago Tribune meldt, dat het Kanlonle- ger een heftige» strijd begonnen is in de provincie X. Hoenan, ten einde te trach ten het industriecentrum van Ilankau te veroveren. Woe Pei Foe's troepen bie den wanhopigen tegenstand. zegels te hebben verduisterd ter waarde van ca. f 2000. Ook werd deze beklaagde verdacht van een inbraak in het postkantoor te Zeist, waar hij evenwel verrast werd alvorens iels te hebben kunnen meenemen. Uit de gevonden vingerafdrukken was echter zijn identiteit komen vast te staan. Ten slotte had hij zich in 1921 aan een inbraak schuldig gemaakt in het Wilhelminapark bij Mevr. Gomperts-Jitta waar sieraden werden ontvreemd, die hij aan zijn meisje, in de buurt van Es sen woonachtig, ten geschenke had ge geven. Bij haar werden deze door de po litie gevonden. De> waarde hiervan be- oroeg ongeveer f 30 000. Nog kwam aan het licht dat verdachte behalve de genoemde feiten, eveneens verschillende inbraken te Zeist op zijn geweten heeft. Beklaagde bekende- het hem [en laste gelegde. Slechts aan één diefstal te Zeist was hij naar zijn zeggen niet sébuldig, n.l. bjj de Zeister Machinefabriek. De officier van justify eischic een gevangenisstraf van vier jaren niet af trek van voorarrest. In zijn pleidooi wees de verdediger er op 'dat beklaagde tengevolge van den oorlog in den treurigen toestand is ge komen waarin hij zich thans bevindt Hij is evenwel nog jong en kan zijn Jieele toekomst nog opbouwen, waarom pleiter de clementie der rechtbank inriep. ïïuishoudste r-o plichtster. De rechtbank te Amsterdam deed uitspraak in de zaak van de 26-jarigie huishoudster, die eenige jaren het huis houden. had waargenomen van een no taris in Noord-IIolland en na diens dood bij diens dochter bleef. Later bleek dat deze huishoudster op allerlei wijze deze familie oplichtte. De rechtbank veroordeelde haar tót zes maanden gevangenisstraf met aftrek van vijf maanden preventieve hechtenis. De cisch was zes maanden gevangenis straf met aftrek van een maand preven tieve hechtenis. Verdediger was mr. Kropman. De Kamperdiiinsche Spiritus- smokkelaars. De Rechtbank te Alkmaar deed uit spraak in de bekende spiriitussmokkel- affaire van Kamperduin. De verdachte F. S. te Bergen werd vrijgesproken. Ver dachte Chr. G. V werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De eisch te gen beide verdachten luidde 6 maanden gevangenisstraf en 1' 126.193 85 boete'. Inbraak bij den adv. generaal te Arn hem. Voor de vacantiekamer der Rechtbank te Arnhem stonden terecht de 22-jarige tuinman A. J,, de 24-jaijige arbeider J. W'. M. en de 23-jarige B- Z., allen wonende aldaar. Hun was ten laste gelegd, dat zij op 27 .Tuli 1.1. zouden hebben ingebroken in de villa van mr. A. A. Copijus, advo caat-generaal bij het Gerechtshof aldaar, waarbij zij zich verschillende voorwer pen zouden hebben toegeëigend. Verdachten bekeuden het hun ten laste gelegde en verklaarden wegens werkloos heid tot de daad te zijn gekomen. Het O. M. eisch te wegens diefstal met inklimming legen ieder der verdachten twee jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte clementie. Uit spraak over 14 dagen. Beschuldigd van heling van een Per zisch tapijt ter waarde van f200 af komstig van bovengenoemden diefstal, stond daarna terecht de 32-jarige in casseerder bij een afbetalingsbureau H. A. uit Arnhem, gedetineerd. Het O. M achtte het bewijs geleverd en eïschle tien maanden gevangenisstraf. De verdediger vroeg een voorwaarde lijke straf, met bevel lot onmiddellijke in vrijheidstelling, welk laatste verzoek door de Rechtbank, na in raadkamer te zijn geweest, werd ingewilligd. Uitspraak over 14 dagerui. Strong de kwestie van den finantieelen steun aan Frankrijk na de ratificatie der /schuldendvereenkomsten bestudeerd zou hebben. Tevens zou hij met de gedele geerden der Fransche regeering een be spreking gehouden hebben over de kwes tie van het mobiel maken van de tranche der Duitsche spoorwegobligaties, die eveneens na de ratificatie en met Parke Guilbert over het uauwenden der lood sen, die te Berlijn bijeengebracht zijn uit Amerikaanscli crediet en de opbrengst van het Dawesplan. HET PLAN-CEOIL. PARIJS, 25 Aug. Y.D. - De „Echo de Paris" maakt molding van besprekin gen die gevoerd zijn tusschen Bngelsche,, Fransche eu Duitsche deskundigen met betrekking lot het wijzigen van het plan,- Gecil inzake de permanente raadszetels ten einde deze kwestie voor Polen aan nemelijk te maken. NA DE REVOLUTIE IN GRIEKENLAND. ATHENE, 25 Aug. V.D. De laders der parlijcn hebben in den avond met Ivonóilis en Kondoriotis geconfereerd over de vorming van een kabinet. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHT. Oost burg, 25 Augs. Aanvoer 1138 l.G. boter, prijs f 0.9?f 1.79. DOOR DE TRAM AANGEREDEN. Hedenmorgen om 8 uur liep op <1© Oosterburgergracht te Amsterdam een 63-jarige werlcman met een handkar op het tramspoor, toen een motorwagen van lijn 13 naderde. De man kon zijn hand kar, waarvan een der wielen in de rails reed, niet op den rijweg brengen. Hoer- wel de wagenbestuurder van de tram al hel mogelijke deed om den tramwagen nog tijdig tol stilstand te brengen, kon hij niet verhinderen, dat de werkman op zoodanige wijze in aanraking kwam met de treeplank, dat hij met een smak tegen de straat viel. Aan de gevolgen! is hij weldra overleden. DF INBRAAK IN DE NEDERL. BANK TE TERAPEL. De rechtbank te Winschoten deed he den uitspraak in de zaak tegen J. M. Z. die terecht had gestaan in verband met de inbraak in liet agentschap der Neder- landsche Bank te Tcrapel in den nachf van 12 op 13 Mei. Verdachte werd ver oordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf met aftrek eter preventieve hechtenis. De cisch luidde 10 jaar. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers (Onder voorbehoud), f1500- 13223 20505 f 1000: 6C78 98*65 11105 18162 f 400- 12S60 200: 3377 f 100. 3266 11645 19891 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM,. 25 Aug. 3 uur. De fondsenmarkl was heden stil. Hel pu bliek blijft ongeneigd iets te ondernemen, en aldus is de handel gering. Rubber^ kleine belangstelling. In en- Ttele gevallen kwamen iets lagere notee ringen tot stand, waarschijnlijk in ver band met het feit, dat de Rubberprijzen een fractioneele verlaging hadden onder- gaail. Tabakken zoo goed als onveran derd. Cultuurafdeeling: H. V. A. lager, doch geen verlies van beteekenis. Olie: Koninklijken als gister. Scheepvaart beperkt. Alleen af en toe iets om in Java-Chipa-Japanlijn. Ned. Industrieelen slechts matige aan dacht. Prol. 2%3 pet. bekendmakingen. HINDERWET. Burgemeester en Weihouders der ge meente Middelburg brengen ter open bare kennis, dat van 24 Augustus 1926 af op de gemeente-secretarie ter visie zijn gelegd verzoeken, met bijlagen van: P. DE WOLEF ie Middelburg, om ver gunning tot uitbreiding der bakkerij, in perceel, kad. bekend, gemeente Middel burg in Sectie D no. 828, plaatselijk ge merkt wijk C no. 96, gelegen aan dfe. Lange Burg; W'. J. BEURSKENK, te Middelburg, om vergunning tot oprichting van een sigarendrogevij in perceel, kad. bekend, gemeente Middelburg in Sectie B nou 2417, plaatselijk gemerkt wijk A nou 126, gelegen aan de Korte Giststraat; dat op Dinsdag den 7 September a»s., des voormiddags te 11% uur ten raadhuize gelegenheid zal zijn tegen het verzoek bezwaren ln te brengen en deze mon deling of schriftelijk toe te lichten, als mede dat zoowel de verzoeker ais zij, die bezwaren hebben in te brengen, ge durende drie dagen vóór genoemd tijd stip op de gemeente-secretarie va*- ne ter zake ingekomen schrifturen kennis kuflinen nemen; dat ingevolge Circulaire van den Com missaris der Koningin d.d. 2 November 1907 A no. 4688, 3e afd. niet tot bet- roep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn erschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 24 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, J. ONDEEDIJK, Lo. Voorzitter. M. VAN DER VEÜR, Secretaris. verschillende berichten. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 25 Augs. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.113/4 (12.11%). Berlijn 0.5947 (0.5942%). Parijs 7.14% (7.07). Brussel 6.86% (6.8H/2). Zwitserland 18.18 (18.18). Weenen 0 3525 (0.3525). Kopenhagen 66.30 (66.30). Oslo 51.70 (54.70). Stockhblm 66.80 (60.80). New-York 2.49% (2.49%). FRANKRIJK EN DE SCHULDEN KWESTIE. PARIJS, 25 Augs. V. D. De Echo de Paris meldt, dal Mellon, die momen teel te Evian vertoeft, met Benjamin Dinsdagavond is op den Vosscheweg te Tilburg een. ernstig ongeluk gebeurd. Een motorfiets, bestuurd door den 29- jarigen H., met een jongen van 16 jaar achterop, wilde uitwijken voor een auto. Door te groole snelheid reed de motor legen de auto. H. en de 16-jarige jort- gen werden op den grond geslingierd. H. overleed spoedig daarop en d'e duo rijder werd levensgevaarlijk gewond,. Beide zijn naar het gasthuis vervoerd. Het 4-jarig kind van H. L. te Iteusel had in een onbewaakt oogenblik hel ongeluk zich met een mesje in het oog te steken. Het kind is op medisch advies naar Eindhoven vervoerd. Vermoedelijk zal liet kind het oog moeten missen. De landbouwersknecht v. d. B., die vorige week te Woubrugge door den bliksem getroffen werd, is in het zie kenhuis te Leiden overleden. Dinsdagmiddag wilde de wielrijder H. uit Irnsum te Akkrum den straatweg oversteken, toen van den tegenoverge- stelden. kant een motorrijder naderde. De fietsrijder werd aangereden en zwaar verwond. Men vreest voor zijn leven. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. Te Falkenberg in dc provincie! Brandenburg, is het geheelje personeel 19 personen van het Evangelisch tehuis voor kinderen „St. Michaël" ziek geworden na het eten van vergiftigde» paddestoelen. Vier verpleegsters en een huisknecht zijn reeds overleden.Acht patiënten verkeeren nog in levensgevaar. De 150 kinderen in het gesticht hebben niet van de champignons gegeten. Zij warén echter plotseling zonder hulp aan hun lot overgelaten. Uit Berlijn, zijn gis terenochtend een aantal verplegers naar Falkenberg vertrokken om vooi- de klei nen te zorgen. In het Noorden van Londen is groote opschudding verwekt doordat 35 stieren, die naar de markt werden ge dreven, losbraken en in alle richtingen holden. Zij veroorzaakten uren lang eyen opstopping in het verkeer en der wondden vier menschen,-w.o. een politieagent. Een ambtenaar van het kantoor van Neurenbergs ontvanger was er in Octo ber 1925 met 140.000 mark vandoor ge gaan. Er werd een bevel tot inhechtenis neming tégen hem uitgevaardigd en over al zocht de politie naarstig. De man keerde echter vrijwillig 'terug om zich aan te geven, 's Avotkls 11 uur meldde hij zich keurig aan het Huis van Bewaring te Neurenberg, en werd afgewezen. „Het Kipijl ons wel, maar 's nachts is de zaak gesloten." 's Och tends om 6 uur probeerde hij het nog eens en werdweer afgewezen. Dit keer was hij te vroeg! Bij den rechter van instructie had hij evenmin .succes. Ten slotte ontfermde de recherche zich over den teruggekeerden zondaar. Maar, in gemoede, had men liet den man kwa lijk kunnen nemen,, als hij, na drie af wijzingen, er opnieuw vandoor was ge gaan? In het oude stadje Fouvines bij Di- nant reed Maandagavond een auto op heit trottoir voor een huis, waar een vrouw met een klein kindje was gezeten. Zij werd zwaar gewond. De echtgenoot liep het huis binnen, rnyn een geweer en vuurde door het raam op een der auto mobilisten, die op slag dood bleef. De politie van de Noordstatie te Brussel is er in geslaagd, een drietal jeugdige boefjes te arresteeren,, die er werk van maakten de reizigers op inge nieuze wijze van hun bagage te ontlasten. In de omgeving van dat slation boden zij n.l. hun diensten als pakjesdrager aan. In het station liep het boefje zoo vlug mogelijk vooruit om een wagon met een doorloopenden gang te zoeken. Hij klom naar finnen cn terwijl de eigenaar der baggage zich door hetzelfde portier heen werkte, stapte de pakjesdrager eenige meters verder weer uit en verdween met de bagage, die direct door zijn makkers werd overgenomen. Ten huize der drie dievenis eert groot aantal koffers in beslag genomen. In een dorp bij Amiens heeft eeh man tijdens een aanval van delirium zijn drie slapende kinderen van vijf tot veer tien jaar ge'dood. Een droevig ongeluk had plaats op de lijn Rijssel-Parijs. De machinist be merkte dat d« locomotief onregelmatig werkte en steeg op den tender om dc oorzaak daarvan te ontdekken. Juist op dit oogenblik passeerdo de trein een brug en de machinist kwam met zijn hoofd in aanraking met een. ijzeren balky tengevolge waarvan zijn hoofd van het lichaam werd gerukt. -O EEN SCHAT IN EEN RIJWIEL. Bij een fietshandelaar aan den Gouw- sluischen weg te Alphen aan den Rijn werd vorige week een oud rijwiel ter reparatie gebracht. Toen het'karretje on der handen werd genomen en het stuur was verwijderd, kwamen er tot groote verrassing van den reparateur eenige zilverbons vani f 1 te voorschijn. Dit gaf hem aanleiding het rijwiel aan een meer grondig onderzoek te onderwerpen en weldra was het bedrag tot f 40 aange groeid. Het rijwiel werd na de^e vondst gerepareerd, doch voor alle zekerheid onderzocht .de man het nog verder. In derdaad bleek de fiets nog grooter schat te bevatten; uit de stang onder het zadel kwamen geldswaardige papieren tot een bedrag van f 250 benevens familiepor tretten te voorschijn. De rijwielrepara teur stelde den gelukkigen bezitter van het rijwiel in kennis van de vondst, die zulks niet anders kon verklaren, dan dat een thans overleden familielid het geld op deze zonderlinge wijze had opgebor gen.. (Hdbld.) DE CHARLESTON. Naar het Vad. verneemt, mag in Cen tral aan de Lange Poten de Charleston niet worden gedanst. Dit wordt het pu bliek door middel van kaarten op tie tafeltjes meegedeeld. De directie ziet in de Charleston een Uitwas van de mo derne aansen en volgt dus het voetspoor van enkele groote buitenlandsche re staurants, waar de Charleston evenmin is toegelaten. Trouwens ook in Krasna- polsky en Trianon te Amsterdam wordt deze dans nïet geduld. Een bekend dansleeraar, de heer Willy Bosboom, schrijft juist deze week ih de Kunst over den dans het volgende. Het wordt te erg. Want ofschoon wij de charleston in Nederland importeer den, zouden wij thans niets liever wen- schen dan dat er een verbod werd uitge vaardigd tegen charleston-excessen. Im mers de charleston, zooals deze door de erkende dansleeraren. wordt onder wezen, zal, hoe men oolc over negerdan sen moge denken, geen aanleiding geven tot kritiek. Doch hel is de manier, waar op velen thnns de charleston trachten te dansen, waardoor de uitvoerenden zich verlagen tot de meest onbeschaafde oerphenomenen van het menschdom. Het is feitelijk onbegrijpelijk, dat uil dansleeraarkringen niet reeds veel eerder een krachtig protest is opgegaan tegen dc excessen van de charleston, of liever: tegen de manier van dansen op char" lestonmuziek. Het is waar: de sterk ge- rylhmeerde en gesyncopeerde muziek, welke veel overeenkomst vertoont met de negermuziek, doet het bloed Sneller stroomen en wekt op tot beweging en tot uitgelatenheid. Maar als de menseli niet in staat is zichzelf te beheerschen, dan moet hem dit maar worden geleerd, betzij door een charleston-verbod, hetzij door op het dansen censuur uit te oefend. Het blijkt, dat de menschheid, althans een groot deel ervan, niet zonder leiding kan dansen. Fn daar niet iedere dancing een technisch leider kan aanstellen, moet er op andere wijze toezicht worden ge oefend- De heer Bosboom Vertelt dan ook dat eenige directies van groote dancings in ons land de charleston reeds hebben verboden en vervolgt dan' Wij kunnen dit niet anders dan toe juichen. Te wenschen war©, dat overal in openbare dancings de charleston werd verboden. Zooals deze thans gedanst wordt door onbevoegden jongelui, dié blijkbaar nooit één les van een deskundb ge hebben genomen, die er maar op los- „fanlazeeren", de andere dansers hin deren, de kijkers onaesthetisch aandoen en prikkelen door hun gekke dans-uit- wassen, bij sommige jongelui lijkt liet of zij de Sint-Vitus-ziekte hebbent loopt hol de spuigaten uit. Daarom vóórdat de overheid ingrijpt en wij vreezen dat,- zóó voortgaande, het ervan zal komen is het beter dat de directies zelf op|trcden cn het z.g. charlestou-uansen absoluut; verbieden handel, nijverheid en visscherij. D,óor "de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zceuwsche Eilanden werd van de aTdccling Handel veïu het Departement bericht ontvangen, dat het Fransche douanetarief, dat in April -j.l. met 30 pet. werd verhoogd, thans we derom eene verhooging van 30 pet. heeft ondergaan. Vrijgesteld zijn enkele artikelen, met name: tabak, fruit, papier, eleetrische machines, meubelen en hoeden. Te Ylissingen is binnengeko men het Belgische stoomschip „Vilvoorde Maritime.", van Engeland naar Antwer pen, om kolen te bunkeren. Faillissementen. Door de Arr. Rechtbank alhier is het faillissement van A. de Beste, handels agent te Middelburg, curator mej. mr. E. E, C. de Visser le Miburg, opge heven wegens gebrek aan baLen; even eens het faillissement van L. Schrijver, horlogemaker en koopman te Goes, cu rator rar. Joh. Adriaans© te Middelburg. De verkoop van de „Rindjand'V De verkoop van het stoomschip de „Rindjani" van den Rotterdamschen Lloyd naar Turkije, is, naar het „Hbld."" meldt, een voldongen feit. De directie van den Rotterdamschen Lloyd doet thans mededeeling van den verkoop. Het stoomschip Rindjani, 4762 ton bruto en 2952 ton netto, werd in 1906 bij de Kon. Mij. De Schelde le Vlissin- gen gebouwd. Het herstel van de „Paris". Naar de „Tel." verneemt, zal de repa ratie aan het s.s. „Paris", het gi'ootste vaartuig dat ooit den waterweg opstooni- de én dat thans bij de firma Wiilton te Rotterdam in reparatie is, Donderdag avond gereed komen. De reparatie heeft een zeer voorspoedig verloop gehad en alles wijst er op, dat men nog binnen; den gestelden tijd gereed zal zijn. De firma Wilton zal dan een record-pres tatie op reparatie-gebied hebben geleverd. verkeerswezen, post en telegrafie. Woensdag 1 September rijdt weder een goedkoope trein van de Zeeuwschei stations naar Rotterdam D. P, en Den, Haag. Mail. Aneta meldt d.d. 24 Aug. uit Batavia: ut iqoBinaaz nop inepuuuitnoo oq Ncd.-Indië stelt een oorlogsschip ter be schikking om de mail van 9 September naar Deli over-te brengen en over tei geven aan het stoomschip „Jan Pietersz» Coen", in verband met dc late aankomst van het stoomschip ^Grotius" en het vervroegde vertrek van de „J. P. Coen". LEGER EN VLOOT. De duur van de oefening eerste UClCIUUg. In de eerstvolgende legerorders is op genomen een ministerieéle kennisgeving over den duur van dc eerste oefening, zooals deze bij Kon. besluit is bepaald. De duur van de eerste oefening van de gewone dienstplichtigen, die bij het vooroefeningsinstiluut van den vrijwil- ligen landstorm in den Tang van vaan drig zijn aangesteld, wier opkomst in werkelijken dienst onmiddellijk aansluit aan het beëindigen van de verbintenis bij den vrij willigen landstorm en die na hun inlijving in opleiding zijn geno- anen lot officier, bedraagt twee maanden. Dit geldt voor de lichting 1926 en volgende lichtingen, alsmede voor hen,, die tot een oudere lichting behoorende, met een der bedoelde lichtingen hun, eerste oefening vervullen. Mutaties Marine. Bij beschikking van den Minister van Marine a.i. worden de oïï.«v. adm. 3e kl. S. Groot, E. A. Kengen en H. C. van 't Hof, 3 Sept. geplaatst de beide eerst genoemde a. b. „Tromp", laatstgen. bij de onderzeedienstkazerne te Willems oord; wordt de le luit. der mariniersL P. J. van der Endc 3 Sept. geplaatst, b. d. afd. te Rotterdam; worden luitsu ter zee 3e kl. J M. Logger, dicnehdé a. b. Z 7„.pn C. J. Wd'ngerder, geplaatst) bij de onderzeedienstkazerne te Wil lemsoord, 24 Sept. ter beschikking ge steld; zijn de volgende plaatsingen enz. _gev

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2