II J*ijnen ft iA G »ot Vc 3Vt i Ve I 30' E ed E *k, nti etc rul ora. 'itte pel< Ml REURSNOTEERING VIN HEDEN. AMSTERDAM, 12 Augs. (Slotkoers). .6 pel. Nederl. 1923 103 een zestiende; "8 pet Nederl. 1922 106 vijftien zes tiende; 5 pet. Nederl. 1918 101 vijftien zestiende; 4,% pel. Nederl. 1917 100',; 2% pet. Nederl. W. Schuld 63%; 3 pet. do. Oblig. 77i/s, 3 pet. do. Cerlif. 75%; Cerl. Ned. Hand. Mij. 154%, Aand,. Ned Jnd. Handclsb. 167; Aand. Kol. Bank 192; Kon. Petrol. Aand. 380—383; Cult. Mij. Vorstenlanden 167%; Handelsv. [Amslerd. 635—641%; Javasche Cultuur 344; Aand. Deli Maatsch. 114—115%; (Amslerd. Rubber 312—313%. Ned. Amerik. Vaart 15%; Ned. Scheep- vaarlunie 1 SOo/sKon Holt. Lloyd 3C Kon. Ned. Stoomb. Mij. 94%; Aand. Pa-1 ketvaart 226%. Plilips A. 341; Jurgens A. 161-162%. Anaconda 100; Steels 118 vijftien zes tiende; Erie 34; Union Pacific 153— 153%; Common Marine 7 vijf lien zestien de; Prefered dp 313/4Maxwell Gr. C. v. A. 5 drie zestiende; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 1ö5/8. Prolongatie 2 Russen: Obi. 1880 3% Hope 3 elf zes tiende Markt sluit voor cultures op de hoog ste prijzen en voor rubbers op de laagste prijzen. Wisselkoersen Londen 12.11%; Berlijn 59.30; Weenen 35.20; Parijs 6.85; Brussel 6.82%; Dol lar Cable 2.491/8- WEERBERICHT. Medegedeeld door hel Koninkl. NederL Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Aug, Hoogste barometerstand: 765.5 te Clermont. Laagste barometerstand: 749.7 te Thorsfiyvn. Verwachting van den avond van 12 tot den avond van 13 dezer: Matige tot toenemende W. tot N. \V. wind. Zwaar tot half bewolkt Waar schijnlijk nog regenbuien. Weinig ver andering in temperatuur. Thermometersfand alhier 's morgens 9 uur 63 gr., 12 uur 65;g[r., 3 u. G8 gn- irrij dag Zaterdag »ondag Maandag Dinsdag Woensdag 18 Donderdag 19 HOOG WATER. Vliwingen. Zomertijd. 13 Aug. n.m. H 15 v.m. 16 17 5 15 5 50 6 15 6 57 7.49 8.52 10.07 (Het tijdstip van hoog water te Do m- ourg valt 9 minuten na dat te Vlis- tóngen.i in November j.l. een voorstel ingediend, daar gebleken was, dat die kosten zouden oploopen lot f 26424, vandaar dat beslo ten Werd van school R een driemans- school te maken. Toen was er ook een minderheids- voorstel om school B op te heffen, dat verworpen werd, doch nu is dat een mecrderheidsvoorstel. Spr. veronderstelt dat de reden hier" van is, dat Ged. Staten zich vereenigen met den hoofdinspecteur op het 1. oen de kans. dat Ged. Staten ingevolge art. 22 der L.. O. wet 1920 opheffing gelasten. Doch nu is bij eert' nadere opgave, ge bleken dat het aantal aangiften voor tien nieuwen cursus niet minder doch meer bedraagt dan bij die van 1925. Het argu ment van dö daling der aangifle vervalt dus. En hoe staat het bij de bijzon dere scholen De voorz. zegt, dat bij het begin van den cursus van 1925 voor de school aan de Singclslraat aangegeven waren 33 leerlingen nu 44; voor de school aan de Heerengracht zijn die cijfers respec tievelijk 32 en '40; voor die aan den ZiuÜ- singel 26 en 41: en die aan den Wal 26 en 36, doch spr. wijst er daarbij op, dat er veel aangiften van buitenaf bij zijn. De heer Paul meent, dat er voor de raadsleden, die vroeger tegen de ophef fing waren, thans geen reden is er ïui vóór te zijn. De toesland is niet ongunsti ger. Spr. meent zelfs iets gunstiger dan verleden jaar werd gedacht. Het totaal aantal was in 1925 867; thans 878 De kosten worden door het in November aangenomen voorstel beperkt tot f 17464, terwijl het voorstel der minderheid (school B niet op te heffen, doch een kleine leerlingen verplaatsing) zou wor den f12088 Iïet is iets hooger dan bij de ophef fing van School B .het geval zou zijn. Spr. meent, dat er al zoo geen reden zijn terug te komen op dc vroeger ge nomen besluiten. De heer Bosman spijt "t, dat deze zaak midden in ïle vacantia wordt behan deld. terwijl dus de mogelijkheid bestond, dat vele raadsleden afwezig zullen zijn. Tt Spijt hem evenzeer van de gegeven cij fers. die niet juist bicken ,-en spr. acht "t daarom beter eerst den hoofdinspecteur mede te deelen dat er een vermeer dering van het aantal aanmeldingen is, in plaats van een vermindering. Ged. Staten dringen wel op haast aan, doch den termijn is al overschreden. Spr. acht 't nu geen tijdstip deze zaak te behan delen, en wil eerst een nader advies van den «hoofdinspecteur, wanneer hem de juiste cijfers zijn verstrekt. Daarom stelt spr.. uitstel voor. De voorzitter betoogt, dat een voorstel van uitstel niet samen kan gaan met een om eerst den hoofdinspecteur in te lichten. De heer Bosman zal zich dan be palen tot een voorstel van uitstel. De heer Onderdijk acht het niet wenschelijk dit aan te nemen, daar B. en W. met dit voorstel zijn gekomen, otó- dat op 17 Augs. de nieuwe cursus be gint. Een gevolg van het uitstel zou dus zijn, dat school B zijn gewone leer lingen krijgt, en later, als het besluit tol opheffing valt, al die leerlingen over de andere scholen verdeeld moeien worden, wat nadeelig is voor het onderwijs. Spr. zegt, dat B. en W. niet vroeger met het voorstel konden komen. Er is spoed betracht, ook bij de hoofden voor het aantal leerlingen. Spr. betreurt, dat de zaak in de vacantie behandeld moet worden, doch dat was nu eenmaal nood zakelijk. De voorzitter zegt, dal B. en W. zeker niet met dit voorstel waren geko men als de zaak niet zoo urgent was. 'Maar er is haast bij. En zoo Iron 't niet anders. De afwezige raadsleden hadden, als ze voor deze kwestie interesse, had den, dan maar moeten zorgen aanwezig te zijn Het belang der gemeente gaat dan toch vóór eigenbelang. De heer Bosman Irekt dan zijn voorstel in. De heer Hondius gelooft ook, dat dit voorstel het gevolg is van, den drang, die van Ged. Staten is uitgegaan. Hij gaat er in mede, want spr. meent dat goed onderwijs toch zeker niet afhankelijk is van een bepaald aantal scholen Spr. is het volkomen eens met de minderheid der C. van Fin dat het voorstel van en W. in het belang is van het onder wijs en rust geeft. Spr. wijst tevens op het groole vertrek uit de gemeente, als de werkloosheid blijft voortbestaan, daar dan de menschen omzien naar een an dere gemeente. Bovendien is het voorstel geheel vol gens het advies van den hoofdinspec teur, die toch wel geen raad zal geven als 't niet iq, het belang is van het onderwijs. En dan legt de bezuiniging toch wel eenig gewicht in de schaal, vooral waar er in de vorige vergadering nog gewezen is op het groote bedrag dat telkens weer noodig is voor de werkloosheidsbestrijding. Zeer zeker mag het getal leerlingen per klasse niet te hoog zijn, doch men moet de werkelijk heid niet uit het oog verliezen, en die is, dat de lasten zoo drukkend worden, dat 't zoo niet langer kan. Spr. wil het open baar onderwijs geenszins verslechteren, doch acht het voorstel van dc meerder- he d van B. on W". in het belang van het onderwijs. Want als wij het volgend jaar loch moeten komen tol opheffing, dan moeten er weer onderwijzers op wachtgeld, terwijl zij nu in vacatures geplaatst kunnen worden. Daarom zal spr. vóór het voorstel van B. en W. stemmen. De heer M e s zal stemmen vóór het voorstel van B. en W., ten eerste omdat het rust geeft, en ten tweede omdat het in het beiang is van hel personeel. De heer Den Hollander is voor /iet voorstel der meerderheid. Spr ge looft, dat het aantal leerlingen bij het openbaar onderwijs nog meer achteruit zal gum, zoodat er geen reden is niet met het voorstel van B. cn W. mede te gaan. Bovendien houden Ged. Staten de stok achter de deur, en zijn er de moeilijkheden als btcr de onderwijzers <op wachtgeld moeten. De heer Onderdijk wijst op het verleden jaar aangenomen voorstel van school B een driemansschool te maken, wat een gevolg was van het feit, dat de raad besloten had het aantal leerlingen te bepalen op 216 per school en 197 voor school J, B. en W. handelden toen in meerder heid analoog met de raadsbesluiten- van Juli 1925. Er was eeu minderheids- voorstel school B op te heffen, welke minderheid llians meerderheid is. Dc omstandigheden zijn echter zelf niet ver anderd dan betrekkelijk in gunstigenzin, doordat in vergelijking met vroeger hei aantal met 15 is toegenomen. Spr. wijst er voorts op, dat hel aantal kinderen per klasse zeer zeker van in vloed kan zijn op hel vruchtdragend on- Serwijs. Iedere paedagaog toch is de meemng toegedaan: hoe minder het aan tal leerlingen per klasse, hoe beier het onderwijs tot zijn recht komt. Practisch wordt door liet voorstel der meerderheid niet veel veranderd, want zoowel door dit voorstel als door de verschuiving der leerlingen volgens de minderheid wordt f 4500 bezuinigd. En wil men nu dit offer om het aantal leerlingen per klasse zóó op Ie voeren? Dal het voorstel gebaseerd was op een teruggang der aangiften konden B. en W. niet weten. Zij zijn bij de beoor- deeiing der zaak uitgegaan van toen bekende cijfers. Spr. wijst er voorts op, dat door bet voorstel der minderheid (overplaatsing van eenige leerlingen) hel totaal der kosten voor de voor gemeente rekening te nemen onderwijzers zou be dragen* f 5520.en voor het bijzonder f6568.—, wat samen f 12,088.— is, ter wijl de raad foch f 19.000.had toege staan. Spr. noemt liet niet in het belang van het onderwijs, als bij opheffing van school B 75 leerlingen worden ver plaatst naar de 3 scholen, terwijl met een kleinere verplaatsing dezelfde be zuiniging verkregen wordt. Door den heer De Veer was er al op gewezen, dat de hoogere aangifte der bijzondere scholen ook kwam door veel kinderen van buiten. Maar boven dien zijn er de betalingsvoorwaarden makkelijker, dan op de openbare lagere scholen, wat mede een voordeel is. Bn dan is er nog de rijkslcerschool, warop veeal kinderen gaan. Het eenige wat spr. vóór het meer- derheidsvoorstel pleitende vindt, is de kwestie van de vacatures, die vervuld kunnen worden door de onderwijzers van school B, als die wordt opgeheven. Doch ondanks alle beperkingen van het openbaar onderwijs, zijn er herhaaldelijk vacatures geweest. De voorzitter betoogt, dal er erg met cijfers gegoocheld is. Hij wijst er op, dat ai is de hoofdinspecteur afge gaan op onjuiste gegevens, wij mét de nieuwere gegevens over de aangifle ons .toch eerst moeten wenden tot G. Staten. -B. en W. zouden zeker niet op het voorstel zijn gekomen, als er geen schrij ven van Ged. Stalen ingekomen was. Er is nu een meerderheid vóór de opheffing, doordat één lid van het col lege van B. en W. sinds verleden jaar van meening veranderd is. Zij hebben eerbied voor genomen raadsbesluiten, zoolang er geen ander feit komt. En dat is in de aanwijzing van hoogerhand: waarom niet een openbare school op geheven? Spr. meent, dat zonder schade voor het openbaar onderwijs gerust tot die opheffing besloten kan worden. Cijfers houden spr. daarvan niet af. Bij de berekening moet trouwens rekening ge houden worden met het doubleeren in de hoogste klasse. Een gemiddelde van 36 leerlingen per Jdasse acht spr. niet overdreven. Die van de bijzondere scholen hebben veel meer leerlingen. Het voorstel der meerderheid is vol komen in het belang van het onderwijs, dat rust en evenwicht noodig heeft, wat pas zal komen als er geen sprake meer is van overplaatsingen en dergelijke. Daarom is het 't beste school B thans op te heffen. Ook in het belang van de onderwijzers. Bovendien komt er dan eindelijk eens een wat stabieler toesland. Want nu staat men ieder oogenblilc voor hel feit, (dat er een onderwijzer voor eigen re kening bij zou moeten, en door de op heffing komt het totaal verder van het fatale cijfer te liggen.. Wij krijgen door het voorstel zoo een behoorlijke dee- ler. Spr. beveelt ten slotte het voorstel ook in het belang der financiën aan. Door school B op te heffen komt er een hoofd en twee onderwijzers minder, en een school voor onderhoud. De heer Paul zegt, dat de heele kwestie van cijfers aan elkaar hangt; er hoeft dus niet van een gegoochel met cijfers gesproken te worden. Spr. lieeft in de rede van den heer De Veer geen nieuw gezichtspunt ontdekt. De rUjksleerscliool heeft veel aangiften, meer dan er plaatsen zijn, doch daarbij is een voorbereidende klasse, zoodat een gedeelte later naar de openbare school De heer Bosman betoogt, dat op het oogenblik van hoogerhand wordt ingegrepen, naar aanleiding van het af nemen van de aangifte van het aantal leerlingen. En dat is niet juist, want er is geen afname, maar juist toename. Daarom gaat spr. niet met de meerder heid van B. en W. mee. De heer Onderdijk zegt, dat het schrijven van Ged. Staten op het stand punt staat van liet dalend aantal der aangiften op de openbare scholen. Wanneer Ged. Staten thans waren in gelicht, hadden zij vermoedelijk den brief niet geschreven. Spr. is er dan ook niet zeker van, dat zij de opheffing zul len gelasten. Doch al zou dit zoo zijn, dan nog zal spr. zijn overtuiging niet prijsgeven. Bij de stemming over het voorstel der meerderheid (tot aan nel voorstel den onderwijzer C de Nood als onder wijzer aan school J te benoemen) staken1 de stemmen (7— 7.3 rechts tegen links). Ilct voorstel, den heer C de Nood tol onderwijzer aan school J te benoemen, wordt aangenomen z h. st. De overige voorstellen worden aan- gehouden. Rondvraag. De heer Den Hollander vraagt naar een rapport over het resultaat van do driemansscholen, dat aan het eind van den eersten cursus was toe gezegd. 1 De voorzitter zegt, dat besloten was alleen van school B een driemans school te maken. Een rapport over den toestand kan eerst na eenig tijdsverloop zijn nut hebben. De heer Den Hollander vraagt, of aan de openbare lagere scholen niet dezelfde betalingsvoorwaarden toege staan kunnen worden als aan de bij zondere. De heer De Veer weet niet of dit mogelijk is. Mevrouw W c ij 1 acht het niet aan bevelenswaardig uit paedagogisch op zicht. Mevrouw C 0 r n vraagt of de Joden- gang ook onder de rioleering van de buitenwijken begrepen is. De heer Onderdijk zegt, dat dit volgens het bestek zoo is. Hierna sluiting. NAGEKOMEN BERICHTEN. VOORDRACHT ZETTERS RIJKS BELASTINGEN. In de (gister door den raad goedge keurde) voordracht van zetters der rijks- directe belastingen zijn in het raads- verslag een paar namen uitgeval len: n.l. die van de heeren A. Her togs, P. Koole en A. L. Goelhals. IIET RIJKSKABINET WEER BIJEEN. BERLIJN, 12 Augs. V.D. Heden komt het rijkskabinel voor het eerst sedert het zomerreces weer bijeen. Alle actu- eele binnen en buitenlandsche problemen zullen ter sprake worden gebracht. Dir. Stresemann zal een overzicht geven van den politieken toestand. DE D. V. P. BERLIJN, 12 Augs. V.D. Het partij bestuur der Duitsche Volkspartij is op 31 Augs. te Berlijn bijeengekomen om den politieken toestand te bespreken. ROEMENIE EN ITALIË. BOEKAREST, 12 Augs. V.D. In politie ke kringen is men van meening, dat Avarescu voornemens is van zijn Ilali- aansche reis gebruik te maken voor bin- nenlandsche doeleinden. Hij is er n.l. van overtuigd, dat zijn bezoek aan Rome het politieke prestige van Roemenië zal be vorderen. Hij zal trachten in Italië steun te verwerven voor Roemenië's Balkan- politiek. Als deze hoop bewaarheid word,t dan zal de positie der regeering binnen kort beter versterkt worden. HET ZIEKENHUIS TE NOORDGOUWE* Een Dinsdag te Zierikzee gehou den algemeenc vergadering van de Ver- ceniging ,,Het Ziekenhuis" heeft een be langrijke beslissing genomen. In een uitvoerige rede zetlei de voor zitter, de heer A. v. d. Weijde, blijkens een verslag in de Z. N. uiteen waarom deze vergadering is bijeengeroepen. Toen dr. Huese wegens vertrek naar Goes ont slag had genomen als directeur, heeft het bestuur noodgedwongen dr. Sleur, geen chirurg, tot diens opvolger moeten benoemen, daar de huispraktijlc te Noord- gouwe aan het Ziekenhuis 'is gelcoppeld wat dc voorzitter een fout in den opzet noemde. Het bestuur is van meening dat aan het ziekenhuis moet verbonden zijn een op het eiland wonend chirurg, en zoo lang die er niet is, werd gevraagd of dr. Huese zijn hulp zou willen blijven ver- leenen. Deze antwoordde niet te kunnen beloven te Noordgouwe Ic blijven ope- rceren, en dat hij 1100de daar de prak tijk nog uitoefent. Uit informaties is ge bleken dat de praktijk voor een specialist geen voldoend bestaan oplevert als hij alleen de chirurgische praktijk uitoefent zondermeer. Hel zal daarvoor noodig zijn een flink salaris te geven, dat echter niet door vrij'willige bijdragen bijeen kan komen. Daarom acht 't bestuur den eeni- gen uitweg dat de gemeenten de vereenii- ging overnemen, wat kan geschieden door de bijdrage per inwoner inplaats van op tien cent per inwoner, op 35 cent te stel len. Het bestuur vroeg nu machtiging om' de bezittingen en schulden over te dra gen aan zulk een op le richten vereeni- ging van de gemeenten, en dan de ver- eeniging te ontbieden. -Met een eigen chirurg aan het Ziekenhuis valt of staat de inrichting. Na een uitvoerige bespreking heeft de vergadering het bestuursvoorstel met al- gemeene stemmen aangenomen. LAATSTE BERÏCHTEH. UIT MIDDELBURG. Heden js het aantal vreemdelingen, dat onze stad hezochl van uit de Bel gische badplaatsen weer zeer groot, en niet minder dan verleden week. Toen werden 2000 personen vervoerd van Breskens naar Vlissingen, nu moesten 4 booten varen voor 2400 passagiers. Vcor den volgenden Donderdag zal zeker op goed weer gehoopt worden, omdat het marktfeesl van den Markt- koopliedeubond dan extra belangstelling zal vragen. Reeds eenige medailles zijn voor feest 'toegezegd, maar ook wordt nog antwoord van enkele vereenigingen ge wacht, die vroeger bewijzen van be langstelling gaven. UIT OOSTBURG. Benoemd lot tijdelijk leeraar in het machine-bankwerken aan de Ambachts^ school le Oostburg, de heer II. J. C. van de Sande le Rotterdam. VERDUISTERING. Op klacht© is in verzekerde bewaring gesteld de 60-jarige kassier C. D>- W. wonende te Heinenoord, die in dienst bij notaris J. A. M. aan d© Leuvehave'n to Rotterdam zich schuldig zou gemaakt hebben aan verduistering van circa 60.000 gulden. De verdachte was al 14 jajar bij den notaris werkzaam en genoot het volle vertrouwen. Het groote tekort is langen tijd on bemerkt gebleven door knoeierijen in de boeken, waarin W. o.a. gefingeerde uitgaven noteerde. De zaak kwam *100 het licht doordat tijdens de vacantie van dpn notaris de boekhouder ontdekte d£t een afgelost hy potheek nog geboekt stond. Heden werd aan M.'„ d,ï« kassier whs, 1 verhoor afgenomen. Hij bekende f 20.000 verduislerd te hebben^ doch ver- klaarde de overige geldpni, die als. hy potheek waren afgelost;, wel degelijk aan den boekhouder le hebben overgedragen. Deze zegt echter hiervan niets af tet* weten. VERMIST. Te Baarii wordt sedert Maandjag ver mist zekere de B. incasseerder der Pxov; Utreohtsche Electriciteiits Mij. Vermoedt wordt dat de man met medeneming van een belangrijk bedrag naar het bui tenland is uitgeweken. De justitie doe® een onderzoek. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers (Onder voorbehoud), f 5000: 11136 f 2000: 10345 f 1000: 12366 f 200: 14466 f 100: 9154 9443 WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 12 Augs. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.111/4 (12.111/8). Berlijn 59.31 (59.30). Parijs 6.85 (6.92%). Brussel 6.82% (6.86). Zwitserland 18.17% (48.17). Weenen 35.20 (35.22%). Kopenhagen 66.25 (66.12%). Oslo 54.75 (54.62%). Stockholm 66.75 (66.70). New-York 2.49% (2.49). BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 12 Aug. 3 uur. De affaire bleef van geringe afme tingen, en de koersen ondergingen geen< noemenswaardige wijziging. Voor Rubberwaarden speciaal Amster dam rubbers bestond aanvankelijk nogal eenige belangstellingdc koersen volgden' eerst een opwaarlsche richting. De handel in deze fondsen droeg in hoofdzaak een professioneel karakter. Tabakkeu waren kalm gestemd. Suikerfondsen bewogen zich op onge veer de vorige prijzen en eveneens was dit hel geval met de pelroleumaandee- Ien. Industrieelen tamelijk prijshoudend. Prolongatie 2%. DE GEZANTEN EN DE GRONDW11TS- DAG. BERLIJN, 12 Augg. V.D- De chefs der buitenlandsche diplomatieke vertegen" woordigers hebben door 't afgeven van kaarten in het paleis van den Rijkspresi dent of door inteekening in het bezoek- register hun gelukwenschen in verband met den Grondwetsdag overgebracht. President Coolidge heeft den Rijks president een gelukwensch-telegram ge zonden, waarin hij de hoop uitspreekt, dat hel Duilschland ook in de Loekomstt goed zal gaan. BRIAND NAAR BRETAGNE. BERLIJN, 12 Aug. V.D. Briand is naar Bretagne vertrokken om daar een korte vacantie door tc brengen. VERHOOGING AANDEELENKAPITAAL'. EERLIJN, 12 Aug. V.D'. De Raad van. beheer van de Dresdner Bank besloot tot een verhooging van het aandeelenkapi taal tot 100 millioen mark, en een uitgif te van een leening van 21 millioen tet doen. KONINGIN VICTORIA VAN ZWEDEN. STOCKHOLM, 12 Augs. V.D. Volgens! het bulletin van gisteren is Koningin Victoria de laatste dagen weer zwakker De hartslag is "echter rustiger en krach tiger en de slaap goed. worden gestild door TScts. (Ingez. Med.) VERSCHILLENDE BERICHTEN. Bij1 een kort -doch fel onweder is Woensdagavond ongeveer lialfacht te Til burg op twee plaatsen debliksem inge slagen. Bij de coiffeurszaak H. en in een sigarenwinkel aan de Ileumsgraat brandde de zolderverdieping uil. De wa terschade was vrij belangrijk, doch wordt tloor verzekering gedekt. In de wollens tof fenfabriek van de fir ma J. A. Karstens brandde, eveneens ten gevolge van liet inslaan van den bliksem, een zolderverdieping uit. Ook hier ont stond eenige waterschade, die door ver zekering gedekt wordt. Persoonlijke onge lukken'kwamen niet voor. De 6-jarige W'. S. van den Rooden Zand, die op den Eendrachtsweg te Rot terdam onder een motorfiets geraakt is, is gisterenmorgen in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de bekomen verwon dingen overleden. Te Bochum (Duitschland) is nabij het station een auto met twee inzitten den door een trein gegrepen. De chauf feur kon zich redden door uit de auto te springen, de twee passagiers zijn ge dood.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2