iJ-TwrnwTT.TMW»™- PB _i som.. De pachters wpnen allen te Ierse- ijtói - bi j is Werk Io o he id Bij <le arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag ingeschreven 3 typo grafen, 5 grondwerkers, 2 loodgieters, 1 metselaar, 15 opper]., G schilders, 1 steenhouwer, 9 timmer!., 1 houldraaier, 9 meubelm., 2 stoffeerders, 2 stoelma kers, 1 borslelm., 8 lrleerm., 3 sclioenm., 1 zadcliu., 3 bankw., 2 electriciens, 2 kleermakers (ged. werkloos), 1 scheeps timmerman, 1 smeden, 5 bakkers, 2 sla gers, Gboerenarb 1 winkelbed1 chauf- leur, 3 kcllners, 7 kantoorbed., 1 vor mers (ged. world.) 11 van andere groe pen, 30 met vakkennis zonder bep. be roep en 127 zonder vakkennis (onge schoolden), waarvan 10 ged. werkl.). Verder 10 vrouwen w.o. 1 boekbindstcr, 3 kantoorbed., 3 werkvrouwen ,en 3 wasch vrouwen (voor wasch aan huis) Totaal 291 vorige week 301. 'Handelsregister. Aan de in „Handelsberichten" opge nomen wekelijksche openbaarmakingen inzake het Handelsregister, onlleenen we betreffende Zeeland de volgende op gaven Nieuwe inschrijvingen: Zeeuwsclie Eilanden (Middelburg). Bi. Th. Boot, CWzn., Burg (Z.), „Iris''', bloembollcnkwceker. F B.. Th. Boot CWzn., (H.V.), Burgh (2584). Zeeuwsch Vlaanderen (Ter Neuzen). N.V. Motorbooldiensl „Gideon III", le Breskens, Breskens, exploileeren van mo torschepen, met alles wat in den ruim- sten zin daarmede in verband staat of (daartoe behoort. Dir.: Iz. vin Melle, Breskens. Comm.P. C. van Melle, Bres kens, en A. I. Leenliouts, Retranche- ment. Maatschappelijk kapitaal f 12.500, ■waarvan geplaatst en gestort f 10 50R .(1671). iWij zigingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Hotel Maatschappij, Lange Delft I 33. Uitgetreden comm.: J. W. Engelen van Pijlsweert, 's Gravenhage en mr. J. A. Fokker, MiddQlburg. Benoemd tot comm.: W. Kosten. Middelburg en J. P. van Bel, gissingen. Onderlinge .Veeverzekeriug Maatschap pij „Walcheren", Noordweg S 223. Sta tuten gewijzigd. Zeeuwsch Vlaanderen (Ter Neuzen). Coöperatieve Boerenleenbank. Nieuw- Namen, gemeente Clinge C 130 Benoemd tot onder-directeur: A. C. J. de Decke- re, Clinge. Coöperatieve Boerenleenbank, SI. Jan steen A 251. Statuten gewijzigd. A. J. Faas, Sluiskil Q 4546, hajndel in rijwielen en onderdeelen, reparatie-in richting, café. LTitgetreden E.: A. .1. Faas. Nieuwe E.: W. A. Faas. De han delsnaam is gewijzigd in: W. A. Faas. Leonardus van Himschoot, Westdorpe, Graafjansdijk A 145, schoenmakerij, handel in manufacturen, schoenen en gedistilleerd. Overleden L. van Him schoot. Nieuwe E.: J. van Himschoot Speussens. De handelsnaam is gewijzigd in: Wed. L. van Himschoot. Onderl. Verzekerings Maatschappij te gen Hagelschade in Zeeland, uitgezon derd het voormalig IVe district, Hulst, dfCafkt C 22. Benoemd tot onder-voorzit ter: A. C. 'J. de Deckere, Clinge. P. C. Roest, Breskens, le Zandstraal* E 357, beurtvaart tusschen Breskens, Dordrecht en Rotterdam. De zaak is om gezet in een vennootschap onder een firma. De handelsnaam is gewijzigd in: „Piel Roest". .Venn.: P. C. Roest Sr., J. iW. Roest en P. C. Roest J„ Breskens. J. F. van Strien, Sluis, Hoogstraat 37, boekhandel en handel in galanterieën. Uitgetreden F.: J. F. van Strien. Niieuwe F.: P. C. Ide Smit, Sluis. De handelsnaam is gewijzigd in- P. C. de Smi,t—du Bois. A. Wiemes, Axel, Koestraat D 101, voerman. Uitgetreden E.: A. Wiemes. Nieuwe E.: L. J. Wiemes. De handels naam is gewij'zjgd in- L. J. Wj|emes— Dieleman. F. C. Wisse, Zaamslag, Axelschestr. A 138, schildersbedrijf, handel in verfwa ren. drogerijen en chemicaliën. Uitgetre den E.: F. C. Wisse. Nieuwe E.: Cl. Kaijser. De handelsnaam is gewijzigd in (C. Kaijser. Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). J. F. Boutens, Lange Delft H 9rood. Zeeuwsch-Vlaanderen (Terneuzen). G. J. Balkenstein, Schultershofweg 8, aannemer. V.G. Timmerman; Victor De- waegenaere, Sas van Gent, West kade 59, handel in aardappelen. V.: V. Dewaege- ïiaere, Sas van Gent; Firma van den Ouden en Co., Terneuzen, Kersstraat 3, makelaardij en commissiehandel in pu blieke fondsen. V.: G. Pruyser, Amster dam; J. G. J. Schoonakker, Kersstraat 1, kruidenier en handelaar in glas. V.: J. G. J. Schoonakker. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De tijdsruimte bij aan sluitingen. De directie der Nedcriandsfche Spoowgegcn heeft bepaald, dat bij het overnemen van aansluitingen tusschen twee reizigerstreinen, de vertrekkende* trein niet langer mag worden opgehouden dan voor het overnemen van de reizigers redelijkerwijs noodig is. Bagage moet worden overgebracht in iden tijd, die voor het overloopen van de reizigers noodig is. Alleen treinen, welke met overstap pen verbinding geven naar het buiten land, mogen voor het overnemen van bagage ten hoogste enkele minuten wor den opgehouden. Trbinverl raging. Op hel traject Den Haag—Amsterdam had gisterenavond laat een belangrijke trdinverlraging plaats, welke voor tal rijke reizigers groot ongerief tengevolge had. Bij Lisse n.'l. kreeg trein no. 26 die om 11.25 u. te Amsterdam moest aanko men, een defect aan een der rijtuigen waardoor een. oponthoud van ongeveer dnderlialf uur ontstond. Het gevolg daar van was, dal de laatste treinen uit Den Haag tegen ongeveer half twee te Am sterdam arriveerden, zoodat de reizigers hun Iramaansluiting misten. De gesta- lionneerde taxi's en rijtuigen werden na tuurlijk bestormd. Ind. Stoomvaartlijnen Speelman G Augs. v. Sabang n. Ba tavia. Karimala 7 Augs. le Batavia v. Am sterdam. Ivarimoen, 7 Augs. v. Port Said, Ba tavia n. Amsterdam. Grolius, p. 6 Aug. Ouessant, Amster dam n. Batavia. Prims Frederik Hendrik, p. 6 Augs. Dungeness, Amsterdam n. West-Indië. Rolli 7 Augs. v. Amsterdam n. Java. Rondo, 7 Augs. v. Port Said1, Batavia n. Amsterdam. Roepal, 6 Augs. le Sabang uitreis, Am sterdam n. Java. Sumatra 7 Augs. le Amsterdam v. Porl Said. Slamat, 6 Augs. n.m. 1 u. V, Marseille,. Rotterdam n. Java. Soekaboemi p. 7 Augs. Ouessant, Ba tavia n. Rotterdam. Stoomvaartlijnen op Noord- Amerika. Veendam 5 Augs. n.m. 6 u. 49 m. 120 mijl Zuidoost van Valentia, Rotterdam n. Halifax en New-York. Nieuw Amsterdam 9 Augs. v.m. le Plymouth vernacht, New-York n. Rot terdam. LEGER EN VLOOT. Officier van den mar ine stoomvaart dienst 2e lel. P. J. Slroo, dienende aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Heems- kerek", is overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Van Speyk" le Willemsoord. Majoor F. Piekema, districtcom mandant van de Kon. marechaussee te Groningen, wordt 1 October belast met het bevel over <de 4e divisie aldaar'. Majoor K. van Drimen, hoofdin" structeur bij het 14e regiment infan terie te Bergen op Zoom, wordt binnen kort bevorderd tot luilenanlt-lcolonel, re gime nts-commandan t De luitenant-kolonel van den gene- ralen staf P. A. H. de Ridder, toegevocgjd aam. den chef van den generalen staf, wordt in dien werkkring 1 October be vorderd tot kolonel bij dien staf. Reserve le luitenant P. C. Boutens van het 3e regiment infanterie is 16 Aug. te Bergen op Zoom in werlcelijken dienst opgeroepen. Reserve 2e luitenants J. M. Koeman en H. A. P. Speek van het 14e regiment infanterie komen 16 dezer te Bergen op Zoom voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. Onder de ^predikanten die opgeroe>- pen zijn om ais reserve veldprediker dienst te doen tjjdens de dit jaar !ïe hou den herhalingsoefeningen behoort ds. M. Empel te M i d d e 1 b u r 2. aan wicn Ede als standplaats is aangewezen. (Reisplan Hr. Ms. Sumatra. Het reisplan van Hr. Ms. „Sumatra" is als volgt vastgesteld: vertrek IJmuiden 21 September, aankomst New-York 6 Oc tober, vertrek New-York 14 October, aan komst Havana 19 October, vertrek Ha vana 25 October, aankomst Tampico 29 October, vertrek Tampico 3 November, aankomst Curasao 11 November, vertrek Curasao 22 November, aankomst La Guayra 23 November, vertrek La Guavra 27 November, aankomst Balboa 30 No vember, vertrek Balboa 2 December, aankomst San Francisco 16 December, verlTek San Francisco 23 December, aan komst Honolulu 1 Januari, vertrek Ho nolulu 6 Januari, aankomst Yokohama 21 Januari, vertrek Yokohama 31 Januari, aankomst Shanghai 4 Februari, vertrek Shanghai 11 Februari, aankomst Batavia 21 Februari. SPORT. Bij den zwemwedstrijd Nederland— Duitschland te Münclien-Gladbach won nen de Nederlandsche dames de 4 maal TOO M. estafette vrije slag in 5 m.20.7 sec. tegen 5 m. 25.4 sec. van de Duitsche deelneemsters. De 100 M. vrije slag en de 100 M. rug- zwemmen werd resp. gewonnen door mej. Lehmann (Duitschland) in 1 m. 18 sec., en mej. den Turk (Nederland) in 1 m. 26.4 sec. De waterpolowedstrijd Voor dames werd door Nederland gewonnen met 8—0, die voor heeren door Duitschland met 5-4. Zwem1 me n. De Vlissingsche Reddingsbrigade, die op het gebied van maatregelen tegen het verdrinken van personen, die te water geraken, reeds menigen voorzorgsmaat regel heeft genomen, legt zich natuurlijk in de eerste plaats er op toe, haar leden te oefenen in het reddend zwemmen. Dal zij dan ook zoo nu en dan eens blijk wil geven van wal op dit gebied is te presteeren, is zeer goed te begrij pen eu zoo was tegen Zaterdagmiddag een demonstratie der leden der brigade dn het Kanaal aan de Keersluis Uitge schreven Niettegenstaande de dreigende luchten begaven zich zeer veel belang stellenden naar die omgeving en nestel den zich aan beide zijden van het kanaal om de demonstratie goed te kunnen vol gen. Hel was inlusschen vrij flink gaan regenen, maar toch werd besloten de oefeningen te doen doorgaan, in de hoop, dat de lichtere plekken in de lucht een bewijs waren, dat gpd Pluvius zich zou zien verdringen door de zon. Bij het eerste nummer, de bewijzen (van zwemvaardigheid door onder water (zwemmen over een afstand van 10 en 15 Meter, en het onder water blijven aan een lijn gedurende 20 a 30 secon den, bewezen de dames als de heeren, piie hieraan deelnamen, dat zij op dit gebied presteeren wat mag worden ver wacht, terwijl de dames dit nog eens nader demonstreerden bij ophalen van een bordje door 3 Meter te duiken. Is die zwemvaardigheid reeds noodig om reddend te kunnen optreden, dit is niet minder het geval met de kennis, hoe men drenkelingen aan wal moet brengen, dal men ook daarin bedreven was be wezen achtereenvolgens de leden die demonstreerden kopgroep, bovenarm- greep, polsgreep en Nelsongreep, waar bij ook de dames-leden niet achter bleven. Een tweetal politiemannen, onder wie de agent, die verleden week hel geleer de in praktijk bracht, toen een vrouwe lijke arrestant te water sprong, gaven nu een demonstratie van verschillende bevrijdingsgrepen, als een drenkeling zich op gevaarlijke wijze aan zijn redder vast klemt Achtereenvolgens werden eerst op het vlot, daarna in het water te zien gegeven hefboom (rukbeweging), polsgreep, nelcgreep en mTddélgreep. Bij het ongekleed popduiken deed hel zwakke geslacht ook geenszins voor het sterke onder Voor de pauze werd nog gegeven een algemeenc kopgreep door enkele ptoegen van drie dames of drie heeren. Was het pauze volgens het program ma, voor den regen was het alleen pauze om met zachtjes vallen le eindigen; het begon le gieten en het werd juist, toen men met hel demonstreeren van reddingsmateriaal wilde aanvangen, een sauve qui peut. Zij die aan Ren wal ■stonden, waren in een mmffnnm van tijd even nat als de deelnemers aan de demonstratie, toen zij uit hel water kwamen. Beschutting was er in deze (omgeving weinig en trachtten de mees ten dan ook zoo spoedig mogelijk huiswaarts te komen. .Van verder voortzetten van de demonstratie was jammer genoeg geen sprake meer. want tegen de natuur valt niets te doen. o—» Wielerbaan Sas van 'Gent. Het weer, dal zich Zaterdag zoo slecht liet aanzien, was Zondag geheel ver anderd, zoodat de meeting der Sassche wielerbaan een goed verloop kon vinden De Helmondsche renner, Anton van den Bogaerd, die op het Sassche cement zijn twintigjarige rennersloopbaan her dacht, werd als zoodanig door het be stuur van genoemde baan gehuldigd eu reed voor den aanvang der matches een luid toegejuichte eereronde. Van den Bogaerd reed 602 wedstrijden, waar van hij Woensdag j.l. le Hannover zijn (556ste overwinning boekte De uitdaging van Jo van Boxsel aan Oscar Daemers ging met veel pech ge paard. Tot driemaal toe moest opnieintf worden gestart wegens valpartij of plat ten band. De Belg toonde zich echter tweemaal de meerdere van Van Boxsel, door hem xnel een half wiel en met een (banddikle te slaan. Een beslissingsmatch w~as dus niet noodig. In de achtervolgingen sloegen de beide Picavets het tweetal RanschaerlVan Wijk met 50 Meter en overklasten Van den BogaerdVan den Bussche—Pagnoul Duray met 40 Meter. De drie uren americaine hadden tot uitslag: Persijn—Verschelden 14 pun ten; Daemers—Vermandei 16; Pagneul— Duray 16; Van Boxsel—Van Wijk 26; Van den BogaerdVan den Bussche 27; Gebroeders Picavel 30; Roels—Cant 30. Op een rondeThollembcekThijs 26. Dit laatste tweetal was gevormd na een valpartij van Ranschaerl en Fre- derikx. Een dikke 3000 toeschouwers waren .opgenomen. D eerste vrouw over het Kan aal. We vermeldden reeds kort het suc ces van de 18-jarige Amerikaansche Ger trude Ederlej die na verleden niet ge slaagd te zijn, thans het Kanaal over zwom in veel korten tijd dan een van haar voorgangers. Ze was, met haar leider Burgess, (die in 1911 den tocht volbracht), van mee ning dat de gunstigste getijen slechts tusschen 6 en 12 Augustus voorkomen. Bedekt met een dikke laag olijfolie ging ze ochtends 7 uur te Calais te water. Binnen een uur begon een sterke Zuid-Westerbries de toppen der golven te krullen, maar dezwemster schoot goed op en na 6 uur in het water geweest te zijn was zij 16 K.M. van de Fransclie kust. Van elf uur tot half vijf was het vloed naar den Engelschen kust en de jjwera ster bereikte een punt op twee mijl van hel Goodwinlichtsckip af. Toen kwam de tegenslag. Het getij en de wind draaiden, er begon regen tö vallen en het bjeek onmogelijk te Dover le landen. Gertrude zwom echter nog zoo krachtig en voelde zich zoo weinig vermoeid, dat zij parellel aan tic kust verder zwom om ergens eeu gaatje te ontdekken waar de slrooming minder he vig was. Dit gelukte en tusschen Deal en Kingsdown wist zij de ebbe te overwin nen en met krachtige slagen voorwaarts te komen. Precies een uur later stapte Gertrude aan wal. Na een half uurtje rust ging zij met Burgess en haar andere begeleiders in een der eigen booten naar Dover, waar het nieuws toen al hekpnd was. Hel lijstje van Kanaalzwemmers, wier poging geslaagd is, ziet er nu als volgt uit: 6 Aug. 1926 Gertrude Ebcrle in 14 uur 30 m. kapitein Webb, 24—25 Aug. 1875, in 21 uur 45 m.; T. W Burgess, 5—6 Sept. 1911, in 22 u. .35 min.; H. Sullivan, 5—6 Aug 1923. in 27 uur 25 m. S. Tiraboschi, 12 Aug. 1923, in 16 uur 23 in. C. Tolli, 8-9 Sept. 1923, in 16 u. 58 m. B IJ IT E N L A 0, Algemeen Overzicht. Fr. Üii. crisis. De diverse wetsontwerpen, die de Fransche volksvertegenwoordiging in Ka mer en Senaat krijgen le verwerken, gaan hun normaal, wettelijk verloop En telkens houdt Poincaré een min of meer belangrijke redevoering, wal de aanne ming makkelijker moet maken. De ontwerpen inzake Amortisatiekas en overeenkomst met de Banque de France zijn nu ook den Senaat gepas seerd. die ze resp. met 281 tegjein 6 st. en 271 tegen 11 stemmen heeft aangenomen. D. w. z. ide Senaat had in de Amortisfee tiekaswet eenige op zich zelf onbelee- kenende wijzigingen aangebracht, doch de Kamer verwierp, die, waarop de Se naat de kamer gehoorzaamde, en liet wetsontwerp in den oorspronkelijlcen tekst goed heeft gekeurd. Poincaré nu heeft in den Senaat een rede gehouden, waardoor 't voor de le den inderdaaa zeer aantrekkelijk werd het ontwerp aan te nemen. O. a. zei hij daarbij De nieuwe kas moet aah «le hoif- ders van stukken verschillende types obligaties kunnen aanbieden, die minder spoedig vervallen. Om haar obligaties te kunnen plaatsen, moet de kas zoo auto noom mogelijk zijn, en moeten haar ont vangsten gegarandeerd zijn. Elk jaar zal de Kamer den norm kun nen herzien van de belastingen, welke de kas voeden, maar de autonomie en het minimum,, waarmee de kas gevoed moet worden, zullen in de grondwet ge garandeerd moeten zijn. De kas zal over een eigen crediet moeten beschikken, maar de regeering zal hel recht behouden, de conversie en de aflossing van de openbare schuld te verhaasten. Het faegrootingsevenwicht, zoo eindigde Poincaré zijn rede, is reeds verwezen lijkt; als liet huidige wetsvoorstel is aan genomen zaï onze schatkist ontlast zijn, een tweede étappe, zal 'zijn afgelegd, be langrijke resultaten zullen zijn^verliregen. De nationale vergadering zal nu bij eenkomen ter beraadslaging van de op neming der wet op dc Amortisatiekas in de Grondwet. Contra-revolutie in Rusland? De Roemeensche Maden maken mel ding van een contra-revlutie, die in Rus land zou zijn uitgebroken. In dc Oekrai- ne zou een „witte" opstand zijn ont slaan, waarvoor de Sovjettroepen moes ten terugtrekken. Verder wordt gemeld, dat de opstand zich lieert uitgebreid tot de Zwarte Zeevloot. Verscheidene Krim- s leden zouden door oorlogsschepen ge bombardeerd worden. De Sovjetregee- ring zou de algemeene mobilisatie ge last hebben. Ook te Londen worden uit Rusland tegenstrijdige berichten ontvangen om trent een revolutie, die onder leger en vloot ia Rusland zou zijn uitgebroken, en welke gericht zou zijn tegen de Sov- jetregeering. De meeste berichten ma- Ken, meldt de Daily Pail, evenwel mél ding van een muiterij op de Zwarte Zeevloot, die de kuststeden van de Krim zou bombardeeren. Verder melden de meeste berichten een terugtrekken der Sovjettroepen voor de revolutionnairen. Volgens nadere'be- richfen zouden Trotski en "Zinowjeff zich bij de revolutionnairen hebben aan gesloten en zouden, in de Oekraïne ver woede gevechten geleverd worden. De Daily Mail maakt verder nog melding van een mislukten aanslag. Slalin, Pe- trograd en Kroonstad zouden centra der revoluties zijn, en Odessa zou zich in handen der revolutionnairen bevinden. Ook uil Kopenhagen waren berichten gekomen, dat Trotski zich van het gezag had meester gemaakt en een openlijke revolutie in Petrograd gaande is tegen de centrale regeering le Moskou. De Sovjetregeering spreekt echter of ficieel al de "berichten over een opstand tegen. Doch als op drie verschalende plaatsen berichten zijn ontvangen, zal do zaak toch wel niet geheel uit ctett duim zijn gezogen. De geschiedenis der laatste jaren heeft bovendien geleerd welke waarde gehecht moet worden aan (officieele tegenspraken. Wij kunnen hier dus nog wel meer van verwachten. I)e mijnwerkersslaking. Hel uitvoerend comité van den mijn werkershond zou heden in Londen bij eenkomen. en vermoedelijk trachten een onderhoud le krijgen met den premier Baldwin. Ondertusschen traineert de slaking door tot een eindeloozc vervelendheid. Ook hel publiek in. Engeland heeft er matige belangstelling meer voor. nu er voldoende kolen van buitenaf komen om den treinenloop aan den gang le houden Do voorstellen lol bijlcgging van liet conflict in de mijnindustrie, destijds als grondslag voor onderhandelingen door de gedelegeerden-bijeenkomst aangeno men, maken nog steeds een onderwerp van bespreking uil in de mijn-districten Yan de mijnwerkers in Derbyshire zijn 90 pet. "tot een beslissing gekomen Met een meerderheid van vijf tegen één heb ben zij zich verklaard vóór aanvaarding van bedoelde voorwaarden. In Yorkshire is veel verzet legen hot voorstel. Verschillende andere .districten o.a. Lancashire zijn legen hel voorstel Overigens is de toestand in de mijn industrie onveranderd. Behalve in Wal- wickshirc waar een steeds toenemend aantal arbeiders weer aan het werk gaat. ligt .overal liet werk stil, ofschoon in Notts en Derbyshire vele arbeiders aan het werk zijn buiten de mijn. Naar het heet. zouden de mijneigena ren in deze laatste districten voorne mens zijn een nieuw voorstel tot her vatting van den arbeid te doen. op voor waarden. die naar de bladen mcenen, aannemelijk zullen zijn voor de arbei ders. Dipltnnalickc slakken verdwenen. Beuier meldt uit Angora, dat daar hij een onderzoek naar diplomatieke stukken dezer dagen gebleken is. dat het tractaat, waarbij Turkije zich ver bonden lieefl om als deelgenoot der centrale rijken aan den oorlog deel te nemen, nergens meer te vinden was Moestafa Kemal. heeft daarop een nauw gezet onderzoek (e Konstantinopel laten instellen met hetzelfde negatieve resul taat Aangezien de beide onderteekenaars Enver bei en Liman von Sanders beiden overleden zijn. slaat men iu Angora voor hel tamelijk gekke geval, dal geen mensch weet, wien feitelijk verantwoor delijk is geweest voor den beslissenden stap, die zulke noodlottige gevolgen voor Turkije gehad heeft Spanning in den Balkan. De Joego Slavische gezant te Sofia, (Rakitsj, die twee dagen geleden te Bel grado was aangekomen, is gisteren we der naar Sofia teruggekeerd. Hij T; in het bezit van een nota aan de Boelgaar- ,sche regeering, welke hij zal moeten overhandigen, wanneer hij zijn terng- fkomst nog geen maatregelen zijn geno men om een herhaling te voorkomen van de incidenten aan de Zuidelijke Joego Slavische grens. De inhoud der nota zal eerst gepubli ceerd worden, wanneer de situatie de overhandiging aan de regecring te So fia noodzakelijk maakt. (Volgens een an der bericht zou de nota reeds heden ochtend worden overhandigd Er is reden om aan le nemen, dat de nota den eiscli stelt van ontbinding van het Macedonisch Comité, de uitleve ring vraagt van Joegoslavische onderda nen, die bij de opstanden der Bulgaar- sche benden zijn betrokken en voorts be straffing der schuldigen en toekenning van schadevergoeding aan dé bloedver wanten de slachtoffers van de jongste incidenten. De no la is echter geen ultimatum. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. 'Uit Engeland. Een trein, die 2 mijl zonder ma chinist gereden had is bij hel Mamonseat station op de lijn New Castle tegen een goederentrein gebotst. Vijf passagiers kre gen een zenuwschok. Hel lichaam van den machinist werd op 2 mijl afstand gevonden Hij is waarschijnlijk van do locomotief gevallen. Uit Duitschland. De grondwetsfeesten zijn in het geheele Rijk geviera. Te München hiel den de sociaal-democraten, vakvereéni- gingen, democraten en rijksbanier een groote demonstratie. Het rijksdaglid Wels verklaarde, dat zoolang de grondwet van Weimar erkend wordt de democratie heerschen zal. De Beiersche regecring onthield zich van deelname. Uit Frankrijk. Clemenceau, de hoog bejaarde Fran sche staatsman, heeft een open brief ge richt aan president Coolidge, waarin hij zegt- „Er zijn tusschen de drie groote geallieerde en verbonden mogendheden meeningsverscliillen ontstaan over de re gelingen der schulden, die ernstig de fpekomst der beschaafde wereld dreigen aan le tasten. Wij zijn schuldenaren en gij zijl crediteuren. Hel schijnt louter een kwestie van geld te zijn. Zijn er dan geen andere overwegingen die geldén? Het „Petit Journal" zegt heden: Clemen- ceau's brief is een waardig manifest. Clemenceau heeft het stilzwijgen ver broken niet om zich in do binncnland- sche kwesties te mengen, doch om de Fransche belangen bij het Amerikaan sche volk te bepleiten. Uit Griekenland. Er is een aanslag gepleegd op den Griekschen dictator Pangalos in een hotel te Spatrae, aan de golf van Nauplia, door zekeren Andanapoulos, die op hem wilde

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3