BEURSNOTEERINQ VA1V GISTEREN. AMSTERDAM, 3 Aug. (Slotkoers.) 6 pet. Nederland 1923 102%; G pet. Nederland 1922 6%; 5 pet. Nederland 193S 10384; 4i/a pet. Nederland 1917 100%; 2% pet. Nederl. W. Schuld 63%; 3 pet. do. Oblig. 76% 3 pet. do. Certify 75%. Cert. Ned. Hand. Mij. 155; Aand. Ned. Inü. Handelsb. 168%Aaud. Koloniale Blank 190%; Koninkl. Petrol. Aand. 375— 378; Cult. Af ij. Vorstenlanden 1GG167; Handelsv. Amsterdam 211/2; Javasche Cultuur 3411/2; Aand. Deli Maatsch. -10 U/2 Amsterd. Rubber 312%315%. Ned. Amerik. Vaart 46, Ned. Scheep vaart unie I821/2Koninkl. Holl. Lloyd 30, Kon. Ned. Sloomb. Mij. 96s/,, Aand. Paketvaart 230i/2. Philips A 345, Jurgens A 165i/3; Ana conda 1021/.; Steels 147%; 'Erie 35%; Union Pacific 155%; Comm. Marine 7 dertien zestiende; Prefered do. 32%; Maxwell Gr. C. v. A. 5i/s; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 14 negen zestiende; Prolongatie 2%. Markt sluit prijshoudend, kunstzijde flauw. Wisselkoersen Londen chèijue 12.10%; Berlijn '59.27; Parijs 6.64; Brussel 6.74; Dollar Cable 2.48Va. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Augs. Hoogste barometerstand: 771.4 te Shields. Laagste barometerstand: 761.4 te Akureri. Verwachting van den avond van 4 tot den avond van 5 Augs.: Zwakke lot matige N. tot N.O.«wind Zwaar tot licht bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering in tem peratuur. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 63 gr.. 12 uur 6'5 gr.,, 3 u. G8S gr KUNST EN WETENSCHAPPEN. Blanke Ballast. Schouwburgloge. Ook de tweede avond werd een zeer groot succes! Het is ons echter gebleken, dat wij na de eerste opvoering lof hebben 'toege zwaaid aan personen die het niet toe kwamen, omdat.... zij de rol in kwestie niet vervulden. Da't w^s echter niet onze schuld, maar van het programma. Lang ford, de man die komt en die wij lang zaam ten onder zien gaan, werd nite't gespeeld door Veerhoff, maar door Go- bau, vanzelf blijven overigens de ad jectieven, die wij voor de uitbeelding bezigden, op hem van toepassing. Een pracht Engelsch predikantentype had Veerhoff gemaakt van Roberts, den zen deling. Zijn uiterlijk en houding bij het drinkgelag, in het tweede tafereel J>.v., en zijn poging Langford van gedachte 'te doen veranderen, om Tondeleyo te huwen. Er was veel en een zeer dankbaaj' gestemd publiek. Elias van Praag had de dubbele rol van den man die gaat, en de man die in de plaats van Langford komt. Nog het duidelijkste beeld van het verwordend en het frissche nieuwe. Wij herinneren aan de voorstelling, morgen van het aardige Duitsclie blijspel ,„Oud Heidelberg", en bevelen dit spel van studenten en vorsten, van het Duilschland van vóór den oorlog, met warmte aan. Velen kennen mogelijk al het bock „Karl Heinrich" waar dit spel uil is getrokken. Schouwburg. Boefje Het zal wel niet meer noodig zijrf te vertellen wat „Boefje" inhoudt. Meer malen werd het hier reeds opgevoerd en steeds konden wij getuigen van het schitterende spel van Annije v. d. Lugt Melsert-van Ees als Jan, hot Boefjtq; van haar echtgenoot als mr. Halma, den patroon van *,.Pro Juventule", cn ook van meer zou liet slechts een herhaling zijn als wij over de opvoering van gis terenavond lang uitweidden. Het geheele stuk, de vertolking van I iedere rol, lieten niet na een die'pen indruk te maken op de talrijke aanwe zigen die den Schouwburg bijna geheel vulden. Er moest ook nu na ieder bedrijf meermalen „gehaald" worden. Morgenavond de herhaling van Mrs. Cheyney's verdwijning. Na wat wij er Dinsdag al van schreven is een aanbe veling zeker overbodig. Men *ij verze kerd van een avond van echt Engel schen humor, en van voortreffelijk spel. Waar het echtpaar v. d. Lugt Melsert borg voor staat. LAATSTE BERtOHTEtS. MARKTBERICHT. OOSTBURG, 4 Aug. Veilingsvereenir ging „Avicultura". Aanvoer 1105*$ K.G boter verkocht voor f0.96 tot f 1.6-1 per K.G. DE TOESTAND VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. Naar wij uit Baarn vernemen!, is do toestand van H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana onveranderd. He denochtend is de hofarts uit Apeldoorn ten palcize op Soestdijk geweest. De Ko ningin en de Prinses zullen vermoedelijk morgen of in ieder geval a.s. Vrijdag naar den Ruigenhoek vertrekken. DE NIEUWE SLUIS TE ÏJMUIDEN.' Naai* wij vernemen zil het heiwerk aan hel binnensluislioofd te IJratiiden Woensdag gereed komen. Dien dag zul len de laatste palen van dil omvangrijke werk worden ingeheid. Ten einde liet storten van hel beton in veel versneld tempo te kunnen doen voortgaan, zal de capaciteit der stortinsLallatie worden verhoogd, hetgeen zal geschieden door verbetering der hijschinstallatie. Getracht zal worden de capaciteit op te voeren tol SO M.3 per uur. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 4 Augs. 3 uur. Tabakken ondervonden maar weinig den terugslag van de daling der rubber- aandeclen, doch konden zich naar ver houding dan ook tamelijk genoeg hand haven. Petroleum: Koninklijken eenigszins la ger. Suiker matige belangstelling. Jurgens eerder iets lager. Yankee's vast, voor industrieelen. Prol. 2% pet. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 4 Aug. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren: Londen 12.10% (12.10%.) Berlijn 59.28 (59.27.) Parijs 7.13 (6.64.) Brussel 7.10 (6.74.) Zwitserland 48.18 (48.17%,) Weenen 35 20 (35.20.) Kopenhagen 66.021/2 (66.02i/>.) Oslo 54.55 (54.55.) Stockholm 66.65 (66.66%.) New York 2.49 (2.49.) HET DUITSCH-FRANSCH HANDELS VERDRAG. BERLIJN, 4 Aug. V.D. De Duitsch- Franschc onderhandelingen over het slui- ten van een handelsverdrag naderen hun einde. Een voorloopig economisch ver drag 2o^i nog deze wee"k ondcrtcekcnd worden. DE COMMISSIE VAN HERSTEL'. PARIJS, 4 Augs. V.1A Naar verluidt heeft Poincaré thans senator Chapsal verzocht het voorzitterschap te aanvaar den van de commissie van herstel. Zoo als bekend had Simon voor de eer be dankt. LITWINOF IN FRANKRIJK. PAItlJPj, 4 Aug. V.D. Briandl heeft den Russischen Volkscommissaris Li'twi- nof, die in het Fransch Zuiden vertoeft, ontvangen. Heden is Litwinof weer"'naar Moskou vertrokken. ONTPLOFFING. ROME, 4 Augs. V. D. Een hevige ontploffing had plaats in de vuurwerkfa brieken te Caslclfranco. Twintig per sonen werden gedood; 30 gewond SCHIPBREUK. RIO DE JANEIRO, 4 Augs. V. D. Het s.s. Vila is'in de Amazonerivier ge zonken. 25 passagiers verdronken. VORSTELIJKE REIS NAAR HONOLOELOE. STOCKHOLM, 4 Aug. V.D. Do Zvfecdsche kroonprins en prinses zijn gisteren van San Francisco naar Hono- loeloe vertrokken. FINLAND EN NOORWEGEN. OSLO, 4 Aug. V.D. De president van Finland, Rylander, zal 4 October te Oslo arrivcercn om een officieus be zoek te brengen aan de Noorschie Ko ninklijke familie. iagszoindgn Stukken, Geachte Redacteur! Hef komt mij voor, dat hef noodig is, naar aanleiding van hel verslag van on zen gemeenteraad, opheldering te doen. Wanneer men het verslag zoo leest, zou men onwillekeurig denken: de firma Blok is zeker de dupe geworden van de scherpe discussies, die de toeeren over het vorige punt der agenda hebben ge voerd. Dil is evenwel niet het geval. Korten lijd geleden werd aan den bode van den Willem Annapolder, met' mede werking van Burg. en Weth. Vcreeke, resp. secretaris en dijkgraaf van b.g. pol der, een strook gemeentegrond verkocht, zijnde een uitweg van de toeeren J.oz. Lansen en J. Eversdijk en de firma H. Blok en Zonen. Deze uitweg is groot 15 M. lang en 4.50 M. breed, waarvan ver kocht werd 3.10 M brcedtte, zoodat er slechts 1.40 M. uitgang overbleef. De grond werd verkocht voor f75 de massa, zijnde een tiende van de waarde voor de aanliggende eigenaren. Hierop hebben de hoeren Jo'z. Lansen, J. Evefsdijk en de firma H. Blok en Zonen hij Ged. Staten hun bezwaren mede gedeeld en verzocht dat besluit te ver nietigen, hetwelk ook is gebeurd. Nu is het perceel van den h)eer J. Eversdijk door de firma H. Blok en Zonen aangekocht om te worden ver bouwd voor magazijn. Volgens de bouwverordening moet de eindgevel met een halven steen ver zwaard worden, waarvoor de firma H. Blok en Zonen 15 c-M. zegge: vijftien centimeter grond vroegen, waarop R. en W. adviseeren om dit niejt too té staan, op grond dat de firma destijds heeft medegewerkt om het raadsbesluit! vernietigd te krijgen bij Ged. Stalen'. Het was dan ook terecht een goede op merking van den lieer van der Have, dat het .een formeele plagerij is en een tegenwerking van een industrie waar toch zoovele gezinnen hun brood ver dienen- Op de vraag van den heer Ganseman, of het waar is, da,t de firma Blok reeds bezig is, antwoordt do voorzitter. Ja, dat heb ik ook gezien, terwijl 'de' voor zitter wist dat hij toestemming gegeven had om te beginnen en vermoedelijk hier een misverstand plaats had, wordt be sloten om directmaatregelen te nemen. Zaterdagmorgen werd ons door den bode de dreigbrief bezorgd, terwijl op hetzelfde oogenblik de gemeenteveld wachter bezig was, proces-verbaal op 'te maken. Een ieder kan hieruit opmaken hoe kleinzielig en persoonlijk dc verzoeken der burgerij worden behandeld. Met beleefden dank voor de gastvrij heid, teeken ik, H. BLOK Sr. Kapelle,- 3 Augustus 1926. HERIJK IN 1926. Door Ged. Staten is bepaald, dat de herijk der maten en gewichten in 1926 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben te Zopnemaire 7 September, te Brouwershaven: voor Brouwersha ven en Duivendijke 8 en 9 September. te Eikerzee: voor Eikerzee en Elle- meet 10 September. handelsbelang naar gent. Te kwart voor zeven kwamen Maan dagmorgen aan boord! Van de Prov. stoomboot die alhier aan de Los- kade lag ongeveer 80 personen, die aan den tocht naar Gent zouden deelnemen: o.a. 5 bestuursleden van Handelsbelang de heeren v. Nederveen, P. A. Stof Roe per, L. Leijdesdorff, M. Boasson en G. Mes. Verder de genoodigden, de rechtskundig adviseur van Handelsbelang, mr. P. Die- leman, de secretaris van de Kamer van Koophandel mr. H. Doorenbos en de di recteur van den Prov. Stoombootdienst den heer De Jonge. Door den secretaris werd aan elk der bestuursleden ais lier- kenningsteeken een insigne uitgereikt. Precies 7 uur vertrok de bpot. Twee leden, die achteraan kwamen, werden per sloep onder groote hilariteit aan boord gebraöht. Half acht was men in d© sluis te Vlissingen. Het schutten ging vlug, zoodat 8 uur de sluis weit} verla ten. Piano en vioolmuziek boven aan boord zorgden voor een vroolijke stemming- Begunstigd door prachtig weer en de mooie loonen der muziek heerschtte er een aangename stemming. Circa 9 uur werd Terncuzen bereikt ,dank zij (het prac)hlig tij. Te half elf ving dc lunch aan, een z.g. loopende lunch. Het weer was te mooi om lang te tafelen, zoodat ieder z'n hapje kon gebruiken waar hij maar wil de. In de sluizen van Sluiskil was drie kwartier oponthoud voor het schutten. Om half ééu kwam de boot in Gent pan waar de, auto's gereed, stonden en waai de leden in drie groepen werdén ver deeld. Aan iederen groep werd een der bestuursleden als leider toegevoegd,. Bij aankomst te Gent werden de deel nemers ontvangen door de heeren Noest, vertegenw. Nederl. Kamer van Koophan del in België; .1. van der School, voor- ziLter van de Nederl. vereeniging te Gent; H. J. Goeman, Nederl. consul te Gent en J. Silfhout, voorzitter van de vereen: van Weldadigheid. Onder de voortreffelijke leiding van genoemde heeren ging het naar het prachtige stadhuis. Da;ar had in de groote trouwzaal de ontvangst plaats en werd het woord gevoerd door den voorz. van Handelsbelang, den heer G van Neder veen, die ongeveer het volgende zeide: Het is mij als voorzitter van de Neder- landsche vereeniging Handelsbelang te Middelburg een bijzonder aangename taak u hierbij o*us bestuur en ledencorps te mogen voorstellen. Zooals u bereids bekend is gemaakt is onze vereeniging een te "Middelburg ge vestigde Handelsvereeniging, die zich uit sluitend ten doel stelt de belangen van bij haar aangesloten handelslieden te be hartigen alles uitsluitende wal zweemt naar politiek of Godsdienstige richting. 't Is op die wijze, dat de belangen onzer leden het beste kunnen worden behartigd. Tot verruiming van onze kennis cn levens om onze leden in'de gelegenheid! Ie stellen de bron van de door hefci verhandelde producten tc leeren kennen, organiseert het bestuur jaarlijks een ex cursie naar een of andere industrieel© onderneming. Zoo werd het vorig jaar een bezoek gebracht aan de Coóp. Beet wortelsuikerfabriek te Bergen op Zioom. Ditmaal schroomde het bestuur niet om buiten onze landsgrenze te treden cn te reizen naar een buurtschap die door geschiedkundige feilen reeds lang ge leden nauw met 'Zeeland was verbonden. Daarom is het de vereeniging Handels belang een groote eer en tevens een bjj- zonder groot genoegen officieel in uw prachtig stadhuis te worden ontvangen. Reeds in de feerste helft der Middel eeuwen was uw zoo gunstig gelegen stad van beteekeuis voor den handeL en; de nijverheid. Yan oude lijden bestonden cr betrekkingen tusschen Gent en ecu belangrijk gedeelte van Zeeland. Gaven uw Gilden landjuweelen, ook Middelburg werd daarbij uilgenoodigd en deed mede en outviug.uw boden in har telijke vriendschap. Gaarne komen wij, Zeeuwen, nog in het aloude Gent, weleer zoo luisterrijk en ook thans door haren handel van steeds grooter toenemende heleekenis. Inzonderheid nu Gent door het mooié kanaal van Terncuzen, waardoor wij uw" stad heden bereikt hebben, feitelijk zee haven is geworden, 'terwijl ook overigens de ligging van Schelde en Leyfei -en ka nalen als naar Brugge, en spoorlijnen| naar Brussel, Ostende, Kortrijk, Rijssel, 1 Charleroi, Aodenaarde of Terneuzen uw stad wel tot een groote handelplaats stempelen moet. Wat tal van menschen vinden bij u geen arbeid, aan de vete gebouwen voor vlas, werk en jutespinncrijen, aan de ge houwen voor de katoenspinnerijen, bij het vervaardigen van kant, in uw fabrie ken voor leder, papier ol' tapijten, in de linnenweverij als b.v. La Lijs, in uw machinefabrieken of ijzergieterijen en om dit vooral ook niet te vergeten, hoe wereldberoemd is uw schitterende bloe menteelt in. uw honderden handelsbloe misterijen. Wij oordeelen dan ook dat in Gent voor het heden onelnfüg véél voor ons zou te zien en tc leeren vallen. Hierbij komt, waarop ik reeds wees, uw rijke geschiedenis. Waren de Gentenaren altijd bekend om hun groote arbeidzaam heid, zij waren het ook om hun, moed en zelfstandigheidszin. Hoe wist niet een Jacob van Artevelde de rechten der bur gers te verdedigen? Ook als stad van kunst cn wetenschap bewonderen wij uw Gent met haar vele wetenschappelijke instellingen en hare prachtige kunststukken van schilden of beeldhouwkunst en hare mooie gebou wen van machtigen stijl. Wij behoeven, slechts uw stadhuis te zien, waaraan ook voor uwe historie zooveel rijke momen ten zijn vastgeknoopt, waar eenmaal de pacificatie in 1578 gesloten werd die» eenheid trachtte te houden tusschen de Nederl andsche gewesten tegen den toen- maligcn overheerscher, die het op onze vrijheid had toegelegd. Zoo waren en zijn er talloos vele redenen die ons opgeto gen en dankbaar naar Gent deden varen en wij zeggen u hartelijk dank datpp zoo'n aangename wijze wij onze entree in dc aloude hoofdstad van Vlaanderen mogen maken. Van Rolant, de Genlsche Rolant, immers in uw Belford, het zinne beeld uwer vrijheid, nog aanwezig, heet te het toch: Als ik kleppe, dan! is 't brand Als ik luie is cr victorie In Vlaanderenland. Wat ons aangaat, moge Rolant veel en dikwerf luiden ten teeken van vreug de en blijdschap, van vooruitgang van Gent éti hare burgers, van groote eco nomische overwinningen of victorièn, be haald op handels- en nijverheidsterrein. U nogmaals hartelijk dankzeggend voor de goede ontvangst, spreken wij als on zen "hartgrondigen wensch uit: Dat het nijvere Gent, onder uw krach tig bestuur, in vrijheid en dnafhanke- lijlcheid ook maatschappelijk steeds meer in welvaart en bloei toeneme, en noodig ik u uit deze wensch mejt een krachtig driewerf hoera le willen onderstrecpen. Op deze toespraak antwoordde, daal de burgemeester uitxtcdig was, mej. Boo- nants, schepen van hanael en nijverheid van Gent, ongeveer als volgt: Het is met een groot genoegen, dal ik U hier in ons aloud stadhuis, in naam van het Gentsche Magistraat, hartelijk welkom heel. Bezoeken zooals deze kunnen niet an ders dan onze wcdcrzijdsche betrekkin gen bevoordeehgen, en meer toenadering brengen tusschen" beide landen, die als goede buren er alle belang bij hebben in goede verstandhouding tc leven. U zult bij het doorloopen der nijver heidsinrichtingen, die gij zinnens zijl de zen namiddag te bezichtigen, benevens de kennis over de bron der onderschei dene producten, U een gedacht kunnen vormen over de helangrijldieid der Gent sche nijverheden, die velerlei zijn waaronder de voornaamste het textielbe drijf, de metaalbewerking en den hof bouw. Terecht wijst U er op, dal reeds in de midoeleeuwen Gent een bedrijvig cen trum was. Onder meer was er de laken weverij bloeiend en van overwegenden invloed op den politicken toestand van dien tijd, die Vlaanderen noopte het bondgenootschap aan te gaan mei En geland, zijn leverancier der wol, tegen Frankrijk, zijn leenheer. De oorzaak der oorlogen is imhier dezelfde gebleven en indien de grenzen kunstmatig de landen scheiden, zouden de tolbarreelcn dienen te verdwijnen om iedereen vrij te laten in zijne handelsbe wegingen met hel buitenland. IIcl skaat buiten twijfel, dat al deze beperkingen de transacties belemmeren in plaats van ze te begunstigen en uit le breiden. Daarenboven kosten deze instellingen schromelijk duur aan de regeeringen en slorpen een niet aanzienlijk deel der hulpbronnen op. Hopen wij, dat in een niet onafzien- baren tijd de volken tol een beter besef zullen komen in het regelen hunner betrekkingen eu die str emmingsmiddelen zullen afschaffen. U hebt zooeven van ons prachtig ka naal van Terneuzen gesproken, dat op ons beider grondgebied zijn wateren spoelt en wiens monding aan den mach tigen Scl/eklestroom gelegen is, langs waar het zich in de Noordzee werpt. Dit kanaal, verbonden aan dat van. Gent naai* Brugge, en aan de binnenwa teren van Ldie en Schelde, met een uitgebreid kruispunt van spoorwegen en een intensief werkend hinterland bevor dert op ongemeene wijze het trafiek dor productie van de Genlsche nijverheden en geeft alle gemak lol het aanbrengen, der grondstoffen. Hel is ook langs dit kanaal, dat onze stad- en landgenooten sinds jaren re gelmatig pleziertochten ondernemen naaf Terneuzen, Vlissingen en verder op naaf Miduelburg, waar zij het natuurschoon Uwer Zeeuwsclie landschappen 'bevor deren met hun poëtische windmolens, hun ifrissche weiden, waarin een rijke veestapel graast, hun weelderige lan douwen. De stad Gent bezit een handelskamer, aangemoedigd door het gemeentebestuur 'cn ui welker bestuur alle nijverheden vertegenwoordigd zijn. Hel is een hoogst nuttige instelling, welke aan de belang hebbenden onschatbare diensten bewijst als bemiddelaarster en raadgeefster. Gent is Lrotsch op zijn roemrijke ge schiedenis, en wijst met fierheid op zijne oudbeidskundige monumenten die een in drukwekkend en eerbiedwaardig geheel vormen en getuigen van een grootsch- godsdienstig en kunstvol verleden. Ten einde de vreemdelingen alle in lichtingen daaromtrent le verschaffen, heeft het stadsbestuur een bijzonderen 'dienst ingericht, gevestigd in een dezer praalgebouwen, het „Belfort", waar men zich mondelings of per briefwisseling kan wenden. Moge Uw bezoek aan Gent U een Iblijde' en nuttige herinnering laten. Graag her- herhalen wij in het openbaar, dat U in volle vertrouwen U tot ons stadsbe stuur wenden kunt wanneer U het ge raadzaam acht, inlichtingen in te win nen, niets beters wenschend <lan U dienstvaardig en behulpzaam te wezen ra onze gemeenschappelijke belangen tot heil onzer "beide volken.* Daarna werd hef Stadhuis bezichtigd 0111 (dan van daar 111 drie groepen de stadi in te gaan. Een groep naar een katoen)" slpinnerij^ en weverij, één groep naar de Superfosfaa tfabriek cn één groep naar het Electrische Havenbedrijf. Nog vergaten wij te melden, dat men een collectief besvijs van Nederlandschap had waarmede door 'de Belg. autoriteiten genoegen was genomen. Te kwart voojt* 5 vereenigden allen zich aan een gemeenschappelijke tafel in ho tel de la Poste. In zijn openingswoprd bracht de» voorz. een toost op het Belgische Koningspaar. Waarna d© Barbaiiconn© gezongen werd. Daarna dronk de lieer Poucquet. Havenmeester van Gent, op onze Koningin, waarop liet Wilhelmus, werd gespeeld en gezongen. De heer Goeman, Nederlandsch con sul nam als Zeeuw het woord en be pleitte bevordering der verbroedering van Zeeland en België, waarna het Zeeuwsch Volkslied weerklonk. De heer Noest* sprak namens de Ne- derlandsche Kamer van Koophandel te Brussel etn sprak over hel samengaan van Nederland en België, waarvoor van bei de kanten opofferingen moeten geschie den, men moet de pers matigen in haar critiek: het nieuwe verdrag moet kleine gebreken overbruggen. U hebt gezien, zeide spr., met Uw be zoek aan Gent, dat ge van de Belg. in dustrie veel kunt leeren. Verder wenscht spr., Handelsbelang veel geluk met zijn excursie. Mr. D i e 1 e m a 11 sprak ook over het tractaat men moet tot eenheid komen. Spr, eindigde met: Vrije Vlamen Ronde Zeeuwen één voor allen en, allen één. Daarna werd gezongen „de Kloeke Roclands" en „de Gilde viert" Daarna voerde het woord een van de heeren van de pers, die dank bracht voor alles _cn een goed verslag toezegde. -De secretaris de lieer Stof koper bracht dank aan de Belgische heeren voor de keurige en hartelijkcn ontvangst-, Dc lieer Leijdensdorff meende niet het woord te voeren, maar vertelde aan de gasten dat liij, toen hij aan den heer van der School werd voorgesteld in. hem een oude schoolvriend ulit een klein stadje in Friesland ontwaarde en om dat te bezegelen verzocht hij! de aanwezigen met hem en den heer van der School het Friesch Volkslied 1© zingen. De heer L.. Onder dijde sprak na mens alle leden een hartelijk woord van <lank aan het bestuur. 1 Ongeveer 8 uur ging men per aiito'ts naar de haven, vanwaa|r 0111 bijna half negen dc hopt vertrok. Begunstigd door een prachtigen zomeravond kwam men te> kwart voor twee aan de Loskade aan Er heerschtte nog steeds een aangename stemming, ©en ieder heeft volop genoten en hel reisje zal niet gauw velgelen wor den. Met een woord van hulde aan het Bestuur van 't Handelsbelang, maai* spe ciaal aan den secretaris, deen lieer Sloflco.- per voor het vele dat bijl heeft gedaan en voor de voorbereidende maatregelen die hij had genomen; willen wij dit ver slag van de welgeslaagde exclirsie be sluiten.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2