^EURSNnTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM. 30 Juli (Slotkoers) 6 pCt Nederland 1923 102 vijftien zestiende, G pCt. Nederland 1922 106%; 5 pCt. Nederland 1918 101 zeven zes tiende, 4i/» jóCt Nederland 1917 100%; 2% pCt Neder] W. Schuld 63 vijf zestiende; 3 pCt do Oblig. 76«/4'; 3 pCt. do. Certif. 75%. Cert. Ned. Mand. Mij 154%; Aand. Ned. Ind Ilandclsb 165; Aand. Kolo- naile Rank 190%, Kon. Petrol Aand. 380—382. Cultuur Maatschappij Vorsten landen 168, Handelsv. Amsterdam 624, Javasclie Cultuur 339% Aand. Deli Mij. 410412; Amsterd. Rubber 319%— 3221/? Ned Scheepvaarlunie 183181; Kon. TIoll Llovd 30'/,; Kon Ned. Stoomi» Mij. 96—971/?, Aand Paketvaart 236 240 Gouda A 320; Jurgehs A. 162%-165i/2 Anaconda 101%; Steels 1951,,; Erie 34i/i; Union Pacific 153%, Common Ma rine 8; Prefercd do 33%; Maxwell Gr. C. v. A. 5%Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 15 negen zestiende. Prolongatie 3 Russen Obi. 18S0 3VsConsols 41/4; Hope 31/3. Markt sluit prijshoudend, zonder zaken. Wisselkoersen Londen 12 10% Berlijn 0 5926; Parijs 5.98; Brussel 6 27%; D. Cable 2.48%. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Juli. Hoogste barometerstand 770.5 te Rochefort. Laagste barometerstand: 751.8 te Isafjord. Verwachting van den avond van 30 tot den avond van 31 dezer: Matige tot zwakke N. Lo)t N Wi. wind Betrokken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 65 gr., 12 uur 68 3 u. 70 gr. 6—4 st. en één onthouding (de heer Blommaert) besloten niets te gunuen. De voorzitter deelde daarop mede, dal dit punt nader ter sprake zal worden gebracht bij de begrooting voor 1927 en doet het voorstel om de aanschaffingst- kosten van de bestekken terug te beta;- len. waartoe wordt besloten. Overeenkomstig het verzoek van den heer Lockefeer in de vorige vergade ring, kwamen B. en W- thans met een voorstel tot het vaststellen van een weli- standsbepaling in de plaatselijke bouw verordening, welk voorstel tweeledig is, n.l le de gevels van aan de straalt te bouwen woningen moeten voldoen aan bepaalde voorschriften ep 2e. aye ter reinen aan den openbaren weg grenzen de, moeten worden afgesloten op een wijze, door B. en W. goed te keuren Dit laatste gedeelte ontmoet zoodanig verzet, dat het wordt verworpen met 6 stemmen tegen, waarop de heer Poppe voorstelt om hot voorstel te doen luiden „alle lerreinen aan den openbaren weg grenzende, voor zoover in de bebouwde kom gelegen, moeten, enz." Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem (de lieer Blommaert). Tot een volgende vergadering werd aangehouden een schriftelijk voorstel van de lieeren Poppc, Bloinraaerl, Hooger- huis en de Boy om in te trekken en buiten werking te stellen de verordening op de vermakelijkheidsbelasting. Woensdagnamiddag brak een sport der ladder, waarop dy knecht van den schilder A. te Sas van Gent, werk zaamheden verrichtte aan een woon huis aan de Prins Hendrikkade. Van schrik wilde de schilder het raamkozijn vastgrijpen, doch sloeg met beidé fian- aer. floor de ramen waardpor armen en nanoen deerlijk wercfen verwond. In de omstreken der Belgische grensgemeenten Bassevelde en Asse nede schijnen zich de laatste dagen een vijltal jonge wolven op te houden. Reeds werden eenige kippen doodgebeten. Men maakt ijverig jacht op deze die ren Uit Zee u"w sch-Vïaanderen W. D. In de Donderdag te Biervliet gehouden raadsvergadering, deelde de voorzitter mede, dal er 11 biljetten wa ren ingeleverd bij de aanbesteding van de te bouwen openbare scho-ol in de kom, van wie de laagste was R. van den Hoogen te Biervliet voor f 29.990. Het adres van den heer R. Sturm te IJzendijke aan Ged. Staten om vrijstel ling van de forensenbelasting is door Ged. Staten ongegrond verklaard. Een bedrag van f200voor de ope ratie van een kind van de familie De Schoolmeester is voorloopig toegestaan onder voorwaarde lol het plegen van overleg met liet R K. Armbestuur. Ingekomen is een kennisgeving van dokter Boxslale te Terneuzen omtrent operatieve behandeling van vrouw Jan sen—Verbuijt, waarvan de kosten f150 'zullen bedragen. Volgens ingewonnen ad vies van den gemeente-geneesheer, dok ter Talsma te IJzendijke, is deze ope ratie niet noodzakelijk, terwijl de kosten' hem le hoog voorkomen Ook dokter B. verwacht weinig heil van de operatie. Verder is ingekomen een schrijven ▼an de curatoren in hel faillissement van de A Z. E M. omtrent de afbetaling der electrischc netten. B. en W. stellen voor om deze zaak nader mei den heer Brombacher te behandelen De heer Anthonisse geeft te kennen, dat het min der gewenscht is deze zaak met den heer Br. verder af te wikkelen. Mededeeling wordt gedaan van een schrijven van de directie der Staatsspoor wegen, dat er geen termen aanwezig zijn tot betaling der kosten van het ongeval met het kind van Parqueur. Ter tafel komt het adres van den ge meenteraad van Sitlard om adhaesie te betuigen aan zijn adres aan den Minister van Financiën om invoer van valuta-goe deren uit België naar Hollandsche mark ten te verbieden Na breedvoerige dis cussie wordt met 5 legen 2 slenVrnen besloten geen adhaesie te beluigen. Goedgekeurd wordt het aangaan van een geldleening van f 30000— lot het bouwen van een nieuwe openbare school. In het college van zetters worden herbenoemd de heeren W. P. .Verplanke Wz. en A. Oubrie en als hun plaatsver vangers de heeren A. Faas en W. Hoe venagel. Als leden der schattingscommissie wor den herbenoemd de heeren W. P. Ver planke Wz., Jac. Bliek, A. Oubrie en P„ Provoost. Benoemd worden de leden en plaats vervangende leden van de slembureaux Bij de rondvraag vraagt de heer De Kok naar het rapport van den voorzitter omtrent het niet naleven van de in structie door den gemeente-arts De voor zitter zegt, dal dokter Talsma beloofd heeft voortaan de instructie in acht le zullen nemen. De heer Thomaes merkt op, dat de slagers de afval bij het slachten beier dienen weg te stoppen, daar de honden er het dorp mee door sleepen. De heer Anthonisse vraagt of het niet mogelijk is te Driewegeu een nachtlicht aan le brengen. Besloten wordt wegens de vrij hooge kosten hier niet op in te gaan Tc Waterlandkerkje verga derde Woensdag de gemeenteraad; aan wezig alle leden, één vacature. De ge loofsbrieven van den heer J. Vermeulen werden in orde bevonden Benoemd tot leden van het college van zetters de heeren P. Bouwen's en "E. J. Hermans en tol plaatsvervangende leden de heeren Adr. Fouw en P. Casteleijn. Gewijzigd werden de legesverordening, en ten slotte werd aangeboden de ge meenterekening 1925. Ontvangen was f 28248,89, uitgegeven f 24582,37 goed tslot f 3666,52. Daarna sluiting. KERKNIEUWS. De Bisschop van Breda heeft be noemd tot kapelaan te Aar denburg Alf Wolters; te SI ui s J. Vermeulen; te Terne u ze n Hadr. Vermeulen; te St. Jans teen Ad. Meeuste Sas van Gent Jos Serrarens allen van het Se minarie. ONDERWIJS. Als onderwijzer aan dc school voor L. O. uitgaande van de Vereen, voor Geref. Onderwijs ailiier is benoemd de heer M K. Bouma, le Doelinchcm. Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken, de dames L. I'. Dekker alhier, P. Fleurbaaij te Koudekerk e, J. Remeens, J. A. Vink, beiden le Noord go uwe, M. Jerimi- asse, C. A. Kaboord, J. J. Lindhout,, E. F. Meijaard. M. Rottier, M. Vis eu G. Windhorst, allen te Z i e r i k z e e. De heer L. W. Brombacher on derwijzer Le Rotterdam, vroeger te O. en W. Sou burg is le Rotterdam ge slaagd voor de hoofdakte. Geslaagd te Rotterdam voor liet examen hoofdakte, de heer J. C. M. Mazure te Hoedekcnskerke. Geslaagd voor Ieerares bij het exa men vanwege de Modehacademie te Den naag, mej. Jo Heestermans van O u d- Vossemeer. Geslaagd le Rotterdam voor hel Mu-* lo-examen diploma B, N. Sligter te Nicuwcrkerk. LANDBOUW. Op de veemarkt le Oostburg werd j.l. Woensdag bij een tweetal aan gevoerde runderen mond- en Klauwzeer geconstateerd. Daar bleek dat de eige naren ter goeder trouw waren, we.d vergund de dieren weder naar de weide terug te voeren, waarin ze te voren ge- loopen hadden. Het feit had- reeds onmiddellijk dit gevolg dat verkoopers, die met hun vee naar de markt op weg waren, terstond huiswaarts keerden. Het vervoerverbod uit de 1 K.M. bree- de grensstrook en de moeilijkheid hét vee over de Schelde te vervoeren, bren gen veel onzekerheid en verwarring. BURGERLIJKE STAND» Middelburg Van 28 lot 30 Juli. Ondertrouwd: H. A. Joosse 21 j. en P- A. Ilamelink 20 j Getrouwd A. van Velzen 21 j. en D. Melis, 19 j. NAGEKOMEN BERICHTEN. STAKING TE ROUBAIX. PARIJS, 30 Juli V. D. 500 me taalarbeiders zijn in staking gegaan te: Roubaix. DE STRIJD OM SHANGHAI. SHANGHAI, 30 Juli. V. D Onder de bewoners van Shanghai heerscht groote opwinding, daar zij vreezen betrokken te zullen worden in den strijd. Abonnementen en Advertentiën voor 1» Middelburgsche Courant kunnen voor II3 s i n g e n worden aangenomen door Boekhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat. LAATSTE SERIGHTEN. DE EERSTE KAMERVERKIEZINGEN. In de vergadering der Provinciale Sta ten van Zuid -Holland waren van de 82 leden drie afwezig, t. w. dje heeren Colthof en de Visser (C. P.) en Jongers- durger (A. R.) Uitgebracht werden op lijst 1 (Nrrij- heidsbond) 9 lijstslemmen en 2 voorkeur stemmen op J. Koster, Heerlen; op lijst 2, (Vrijz. Demy) 5 lijstslemmen; op lijst 3 (A. R.) 17 lijstslemmen; op lijst 4 (Staaftk. Ger. Partij) 2 lijstslemmen; op lijst 5 (Christ. Hist. Partij) 11 lijstslemmen en 1 voorkeurstem op Dr. C. J. K. van Aalst Amsterdam, op lijst 6 (S. D. A. P.) 18 lijstslemmen; op lijst 7 (R. IC.) 14 lijstslemmen. De einduitslag. Volgens een officieuse bereking van de resultaten in Zuid-IIolland zoowel als in de Prov. Staten en groep II is de eind uitslag als volgt. voor groep II (Gelderland, Overijsel, Groningen en Drenthe): 3 ICath.: Arntz, Dobbelman en van d. Landen, allen herkozen; 2 Anti-rev.herkozen Diepenhorst, ge kozen A. Colijn (uitgevallen Fransen); 3. S. D. A. P.: Hermans, Mendels en Rugge. alle drie herkozen; 2 Vr. R. v. Nagell v. Auipsen (en Smeenge, herkozen 1 Vr. D.: Westerdijk, herkozen; 2 Chr. Hist.: de Vos v. Steen wijkde tweede was nog niet vastgesteld. Aftre dend was mede v. Wassenaer v. Gat- wijek. Groep IV (Z.-Holiand): 2 Anti-Rev.: herkozen Aueuia enBriêt (niet herkozen Amelinck); 3 S.D.A.P.- herkozen de Zeeuw, Os- sendorp, en Danz; 2Chr. Hist.: herkozen de Gijselaar en v d. Hoeven 2 R. Kath.: herkozen v. Voorst tot Voorst; gekozen (in de plaats van Willert van Hoogland) A. M. Sleeger; 2 Vr. B.herkozen Rink; gekozen als nieuw lid J. Koster; 1 Vr. D.: herkozen Slingenberg. Er is dus behalve een enkele persoons wisseling, deze verandering dat de Anti- Rev. een zetel verloren aan den Vrij heidsbond, die nu ia de Eerste Kamer op 6 leden komt; terwijl de Anti-Rev. dalen van 7 op 6. Verhouding: rechts 30, links 20. GEDENICTEEKEN VOOR JULIANA VAN STOLBERG. In den lande heeft zich oen Comité gevormd met het doel ter gelegenheid van den 18den verjaardag van II. IC. II. Prinses Juliana op den 30 April 1927 te 's-Gravenhage een gedenkteeken op te richteu voor Juliana van Stolberg, de Stamvrouwe van hel Huis van Oranje. H. M. de Koningin heeft der commi'ssie haar waardcering en instemming met het plan doen blijken.. BEURSOWERZICHT. AMSTERDAM, 30 Juli 3 uur. Kalm verloop Rubberwaarden, waar van Amsterdam rubbers gister druk wer den verhandeld, trokken thans slechts matige belangstelling. De koersen kwa men daarbij weer beneden de vorige na- buurkoersen le liggen. Suikerfondsen prijshoudend, zonder meer. Petroleumnu en dan alleen iets 0111 in Koninklijken; Scheepvaarten merendeels gemakkkelijk op peil. Gewone aandeelen Jurgens in hoofd zaak omstreeks de laagste koersen van gister. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 30 Juli. 3 uur. De cijfers tusscben haakjes zijn de koersen ran gister: Londen 12.103/s (12.10%). Berlijn 59.26 (59.26%). Parijs 5.98 (5.93%). Brussel 6.27% (6.16%). Zwitserland 48.18 (48.16). Weenen 35.20 (35.20). Kopenhagen 66.— (66.—). Oslo, 54.55 (54.55). Slockhqlm 66.65 (66.65). New-York 2.48% (2.48%). HET SPOORWEGONGEVAL BIJ PARIJS. PARIJS, 30 Juli. V.D. Omtrent het spoor wegongeval dat hedenmorgen nabij Parijs lieeft plaats gehad, wordt nog ge meld dat de verongelukte trein ©en post trein was, welke echter ook passagiers vervoerde. De vier personen die gedood werden zjjn postbeambten, terwijl het meerendeel der gewonden eveneens amb tenaren zijlij DE ONDERSTEUNING AAN DE WERKLOOZEN. BERLIJN, 30 Juli. V.D. De tweede voorzitter Van het Algemeen Duilsch vakvereenïgingsverbond heeft in een on derhoud verklaard, dal de ondersteuning aan werkloozen per maand 115 milliocn vcreischt. UITDAGING VAN VALENTINO. BERLIJN, 30 Juli. V.D. Wegens be- lecdiging door een artikel over het on zedelijk poeieren door de Amerikaanschc mannen, heeft de filmster Rudolf Valen tino den uitgever van de „Chicago Tri bune" uitgedaagd. Hij heeft hem de keu ze gegeven tusschen boksen en worste len. SCHIPBREUKEN. BERLIJN, 30 Juli. V.D. Volgens een nader bericht zijn bij het vergaan der stoomschepen „Peaceful", „Macoria" en „Francscimy" 54 personen om het le ven gekomen- De schepen waren op reis naar de Kleine Antillen. HFT BANDITISME IN JOEGO SLAVIË. BELGRADO, 30 Juli V.D. 13 ban dieten zijn gedood en de rest teruggedre ven, toen een bende Bulgaarsche Comi- tadjr's de Zuid Slavische grens bij Uskub wilde overschrijden. DE REIS VAN DEN ZWEEDSCIIEN KROONPRINS. STOCKHOLM, 30 Juli \'.D. De Zwecd- sche Kroonprins Gustaaf Adolf, heeft zijn reis van 2 maanden door de Ver. Staten voltooid en vertoeft thans in San-Fran- cisco. 3 Augustus zal hij naai" Konoloeloe vertrekken en vaudaar naar Japan, China en Tndiê. VARKENSLONGZIEICTE IN ZWEDEN STOCKHOLM, 30 Juli V.D. De var kenslongziekte welke sedert 1905 niet is voorgekomen in Zweden is thans nabij Stockholm uitgebroken. Reeds 1500 var kens moesten worden afgemaakt. RECHTZAKEN. (Naar de Teleg. verneemt hebben de 15 landbouwers uit Markelo, die destijds tijdens het hooge water, om hun huis en have voor het stijgende water le behoe den, een dam hadden weggraven en 35e door het gerechtsliof te Arnhem op 1 Juli werden veroordeeld lol 14 dagen gevangenisstraf, ieder wegens het ver nielen van een waterkecriiigswerk, in die veroordecling berust. Zij zullen even wel trachten van H. M. de Koningin gra tie te verkrijgen van de hun opgelegde straffen. De Haarlemsche rechtbank deed uitspraak in de zaak Van den koop man in oudheden le Amsterdam, dje bij de familie jhr. Mock-van Limburg Sty- rum te Bloemendaal voor een prikje antiquiteiten had gekocht onder voor spiegeling van een koop van meubelen voor f 18.000. De verd- werd veroordeeld, tot 10 w. met aftrek van prev. hecht. o Kantongerecht te Middelburg. In de zitting van 29 Juli heeft de kan tonrechter te Middelburg veroordeeld wegens openbare dronkenschap A. B., Vlis- singen, f 10.— b. s. 10 d. h.; fietsen zonder licht: P. A. de M., te Middelburg, f5 b. s. 5 d. h.; met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: C. B. en II. J. V., beiden le Middelburg, W. S. Ooslkapelle, en J. K., ÏJmuiden, allen f3 b. s. 3d. h.; met een motorrijwiel over een weg rijden, terwijl dit rijtuig niet is voorzien van twee onafhankelijk van elkander krachtig werkende remmen C. F., Vlis- singen, en J. II. K., I-Ieinkenszand, ieder f3 b. s. 3 d. li.; in de maand Juli binnen de bebouwde kom der afdeeliug Arncmuiden secreet- mest vervoeren, anders dan tusschen 9 uur n.rn. en 5 uur v.m L. dc R-, Ar- neinuiden, f 5 b. s. 5 d. h.; in de gemeente Middelburg de wegen in verboden richting berijden: P. A. de M., Middelburg, f 3 b. s. 3d. h.; in de gemeente Domburg een ïnötor rijtuig met meer dan twee wielen, met in rust gebrachte motor, zonder voldoend toezicht op den openbaren weg laten stac'n: L. W., Middelburg, f 2 b. s. 2d. h. Dc moord in de Ro se si r a al. De vacanliekamer der rechtbank te Rotterdam heeft Donderdag uitspraak ge daan in de zaak Van den 34-jarigen lossen werkman J. L. O., gedetineerd die Dinsdag 20 Juli terecht tieeft ge slaan. Ilem was ten laste gelegd, dat hij op '20 Januari j.l. opzettelijk en mee voorbedachten rade zijn vrouw G. J. M. van het leven heeft beroofd. Ce rechtbank veroordeelde verdachte tot 4 jaar gevangenisstraf, overwegende, dat de voorbedachte rade niet is komen vast te staan, daar verdachte gepoogd heeft liet scheermes, een dag voor het misdrijf, te verkoopen. In hel vonnis wordt voorts overwo gen, dat verdachte, hoewel hij niet toe geeft de snede le hebben toegebracht, doch erkent met liet mes te hebben ge slagen en daarna liard is weggeloopen, de bedoeling moet hebben gehad zijn vrouw van Ij/et leven te berooven. Dit misdrijf gekwalificeerd als dood- slag, acjitte de rechtbank van zeer ern- stigen aard, waarvoor een ernstige straf moet worden opgelegd. Bij haar bepa len van de strafmaat hield de rechtbank er rekening mede .dat gebleken iis, dat de houding van de vrouw, die weigerde liet medegenomen geld terug te geven bijgedragen heeft, tot de slechte ver standhouding en dat, blijkens het psy chiaters-rapport, verdachte eep geeste lijk zeer laagstaand imbeciel en in zeer verminderde male voor zijn daden ver antwoordelijk is, doch >dat door het ont breken van een psychopathen-wet ver dachte gevangenisstraf zal moeten wor den opgelegd. Hel O. M. waargenomen door mr. .T. A. de Visser had 10 jaar gevangenisstraf geëischt. Verduistering van geld voor steun verleening. De 48-jarige J. C. J. II. H. uit Rof- terdam, thansJ gedetineerd wegens ver duistering van f 7000 ten nadeele van het Bureau „Bijslag Ongevallenrente" dat werkte met steun van het Koninklijk Na tionaal Steuncomité" en wegens ver duistering van geld ten nadeele van en kele particulieren tot tien maanden ge vangenisstraf veroordeeld. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat bjj be paling van fde 'straf rekening moet worden gehouden met het feit, dat verdachte een ziekelijke neiging had om anderen goed te doen. De eisch was één jaar gevangenisstraf. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Op de Roosendaalsche baan ouder Bossclienhoofd sloeg vgu een melk wagen, bestuurd door den 1 "-jarigen P. J. aldaar, het paard op hol door het schrikken voor een passeerende auto. De leidsels vieleu van den wagen en J., trachtte ze, van dc kar vooroverhan gende over het paard, t© grijpen. Hij viel en kreeg een der wielen over het hoofd. Vreeselijk verminkt werd de ongelukkige opgenomen. Hij overleed eenige oogen- blikkcn later. De commissaris van politie te Til burg .geeft belanghebbenden in over weging bij hem inlichtingen in te wini- nen alvorens handelsrelaties aan te knoo- pen mei Cornelis Josephus Maria Jaus- sens, timmerman, wonende aldaar Noord BesterdsLraat 23. Er wordt ijverig gezocht naar den dader, of misschien wel de daderes vau den juwfeelendiefstal in het Schevcni.ng- sche en 'het Haagsche hole], 'aldus net Vad. Hoofdzakelijk houdt de politie zich bezig met het maken van vergelijkingen tusschen beide diefstallen. En naar ver luidt heeft men daar goede resultaten mee In het Scheveningsche hotel zijn aardige aanwijzingen gevonden mét een politiehond. Het spoor leidde o m. naar de lift, via het voeteneinde van hel bed. De dader heeft zittende pp het bed, dlei cassette geïnspecteerd. Vast staat dat hier een deskundige aan het werk is geweest. Uit het tei't dal de dief enkele voorwerpen heeft laten lig gen o.a. imjlatije-werk, valt te conciu- deeren, dat de man verstand van ju- weelen had. Voor het geval men hier te doen heeft mei een buitenlandschen hotelrat heeft de politic contact gezocht met l>ui- tenlandsche recherche-afdeelingen. Te Zandvoort reden Donderdag vier vrachtauto's met schoolkinderen op de Zandvoortsbhe laan. Plotseling z.ag de chauffeur van den tweeden wagen voor zijn auto, den 5-jarigen F. BIdat naar zijn neefje aan den overkant, van de Straal liep. Het kind werd door het voorspatbord van de auto gegrepen en kwam onder den wagen terecht. Met een ernstige hoofdwonde en een inwen dige kneuzing werd het bewusteloos weg gedragen. Tijdens afwezigheid vau de bewo ners blijkt ingebroken 4e zijn ten huize van den advocaat-generaal bij hei ge rechtshof 4e Arnhem, wonende aan de Huygcnslaan te Arnhem. Het huis stond 's nachts onder toezicht van een waker. Toen deze man Dinsdagavond op zijn post kwam, zag hij dait er ingebroken was. Een voorloopig onderzoek heeft aangetoond, dat o.a. verdwenen zijn twee kleine tapijten en een groot tapijt. Ook verdere artikelen worden waarschijnlijk vermist, doch men heeft dit nog niet

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2