toe geeft, het leven totaal ondraaglijk loc en rukken hem de klecren van het van werkelijk internationale „klasse" lo voeren, mag, zooals reeds gezegd, betwij- 1 gemaakt door een .'iO-jarigcn zeer exccni- lijf om hein als 't ware ,;en flagrant dé- nieten, dal men vreesde, dal zij verre feld worden. Maar er zijn nog meer din- 1 trieken boerenknecht, die een hopelooze lit" te ontmaskeren. achter zouden slaan bij de Amerikanen, gen, die veranderen moeten om een der- 1 liefde voor bedoelde jonge dochter heeft De Parijschc universiteit, die den vol-1 van wie men zich wonder wat voor- gelijk vrij weekeinde populair te maken. opgevat. Heeft zij bv verkcering met j genden dag van dc filmgroteske van liasr stelde. Maar ziet, de prsctijk wees uit, De spoorwegverbindingen maar buiten,} een ander jongmensch aangeknoopt, dan Chineesje hoort, stelt zich voor diens dat de Duitschers hun man stonden! met de Ma#k Brandenburg, zouden aan-' wordt deze door den boerenknecht net vrijlating op do bres, maar verkrijgt die Dank zij het prachtige weer waren vele merkelijk verbeterd moeten worden. Ver- zoolang geplaagd en mishandeld, dat hij alleen op voorwaarde, dal de gele heer duizenden toeschouwers op de prachtig der zou er voor gezorgd moeten Worden - met de eerstvolgende gelegenheid het gelegen banen samengekomen. Nooit dat men tot ver in den omtrek van Bei de verkeering afbreekt. Reeds heeft deze boerenknecht deswege zes maanden ge vangenisstraf ondergaan, doch niets helpt. Thans hadden de buren van meer- bedoelde jonge dochter besloten haar van den* lastpost te verlossen. Met dit doel wachtte een 2Ó-tal jongelui den boef rcnknccht toen deze weer een bezoek aan het mqisje wilde brengen, op eij dreigden hem met' stokken af te ranselen. Aanstonds nam nu bedoelde persoon de vlucht, stormde het huis van het veel geplaagde meisje binnen, greep daar een hopivork en keerde zich daarna tot zijn achtervolgers, die op hun beurt op de vlucht sloegen. Algemeen wordl gevreesd, dat dit spel der liefde een noodloltigen afloop heb-1 ben zal. Terzake van verduistering van 1000 gulden ten nadccle van ren Ootd-Groning- schen stecnhandcl te Winschoten is1 de 25-jarige It B.. reiziger te Winschoten ter beschikking van de Justitie aldaar gesteld. Hij heeft een volledige bekentenis af- gelegd. In dc kathedraal van Notrcdamo dc Cléry, bij Orleans, hebben dicvert Je sacristie opengebroken. Tot de ge- f (stolen voorwerpen behoort een prachtige monstrans uit de 15de eeuw, bezet met' diamanten en andere kostbare steenen cn cenige kelken waaronder ©en met smaragden. Het gestolenc vertegenwoor digt een aanzienlijke waarde. Te Shelfielci zijn twee onderwijzers voor twee maanden geschorst met in houding van hun salaris, omdat zij een der kinderen op school mei een bijnaam hadden aangesproken Dat kind werd ziek en in zijn ijlkoortsen sprak het I voortdurend over dien bijnaam. Hel kwam tc sterven en hoewel bleek, dat dc ziekte en het overlijden mets hadden uit te staan niet zijn verblijf op schop! werden niettemin de onderwijzers op vrij strenge wijze gestraft. Bij het disciplinair onderzoek getuigde een voormalige onderwijzer, dat het ver boden was kinderen in de klas bij een bijnaam te noemen. Hij zou hel geven van bijnamen niet verdedigen, maar hij was ervan overtuigd, dat vele kinderen wanneer zij door den onderwijzer bij hun bijnaam worden genoemd zulks als een soort van vriendschappelijkheid be schouwen- Een ander intusschen was Van meening dat kinderen vaak zwaar onder hun bij naam gedrukt gaan. Op een uitstapje door Zuid-Frank rijk ontwaarde een te Parijs studeerde Chinees een beeldschoon Franfaisetje werd op slag tot over de ooren verliefd en vroeg haar in zijn koeler- waalsch om een rendez-vous. Het meisje wees hem lachend af en vluchtte naai* het pensionnaat, waar zij thuis hoorde. Nu verschijnt dezer dagen de verliefde Zoon des Hemels bij de directrice vim het pensionnaat, en vraagt verlof, zijn „rlarn" te mogen spreken. De directrice weigert. Volgens een ouden pensionnaat- regel mogen de jonge dames zich alleen door vriendinnen laten opzoeken. Onmiddellijk snelt de Chinees naar ■en dames-kleedingmagazijn, verwisselt laai* van ldcedij en verlaat als gracieuze 'onkvrouw den winkel. De eigenaar waar schuwt de politie, daar hij vreest, "dat die vreemde snoeshaan een misdaad in den zin heeft. Als nu de Chinees, als dame bij de directrice toegang verzoekt, bemerkt hij tot zijn verbazing, dat on danks het beweerde hccrenverbod, twee mannen zich in de directripe-kamer be vinden. Deze loopen regelrecht op hem land veriaat. Prettig, geruststellend nieuws brengt lady Mills, de dochter van Lord Oxford an<l Asquith, mee naar Londen van haar wcreld-zoekreis naar nienscheneters. In Liberia zogl de moedige Engelsche een stam te hebben opgesnord, die zijn gas ten als feestgerecht gegarandeerd versch menschenvleesch voorzet. Ofschoon lady Mills er zeer lief uitziet, hebben de be" voegde autoriteiten van dien stam haal bij haar bezoek uitdrukkelijk verzekerd, dal zij wel is waar vele jaren geleden eeuige blanke zendelingen verorberd heb ben. maar dal zij reeds lang weer tol hun goeden smaak zijn teruggekeerd cn heb ben afgezien van de verdere Consumptie van blank menschenvleesch, dat n.l. veel te zout is Die nii)ssi|ounarisscu werden verorberd in tijd van hongersnood; en honger maakt zoute zendelingen zoet. Maar nu is weer genoeg prima kwaliteit negervlcesch te krijgen Lady Mills, begreep nu ook, waarom men haar, ongalant, zoo maar onopgevre- ten liel verder trekken. VVFER EEN AARDSCHOK WAARGE NOMEN. Anela meldt d.d. 28 Jiui uit Padang Padjang Alhier is vannacht weder een vrij he vige aardschok waargenomen. heeft men, sedert den oorlog, een zoo elegante menigte, een dergelijke verza meling mooie vrouwen en bekoorlijke zomertoilettcn in Berlijn bijeen gezien. De geestdrift, welke zich van deze men- scheumassa meester maakte, toen het sleeds duidelijker werd, dat de jeugdige tennisspeler Landmann zich de eerste plaats veroverde,'is niet te beschrijven. Als bij donderslag was hier een nieuwe lieveling van hel Berlijnsche sportpubliek tocht te gebruiken" van uw lieftallig lichaam. Als gij ciit laatste te mijnen be hoeve van plan zijt, dan verzoek ik» u de moeite te sparenl^') „Ge begrijpt heel goed, wat ik meen Tubal. Met betrekking tol Davenffry en... en dan Fardon, dat is, zooals ge zegt, een zaak tusschen u en uw geweten, en al leen mijn trouw aan onze Koning doet ohi u haten voor wat ge toen deed' Ik bid u, laat mij spreken," ging zij sneller voort, toen zij zag dat hij een beweging maakte, alsof hij weer wilde protes teeren. „Wat ik kom zeggen is moeilijk genoeg en ik heb al mijn kracht noodig en al de hulp, die God mij schenken) wil. om u Ide zaak duidelijk te maken. Tubal!" zeide zij met plechtigen ernst, „ik ben gekomen, om met u over Jim te spre ken." „Jim!" riep hij uit, en een diepe blos spreidde zich over zijn gelaat. „Ja Jim. Men heeft mij gezegd, dat hij ziek is. Ik heb hem njet geziene Maar men heeft mij ook gezegd ,dat gij', Tubal hebt aangeboden, zijn Verblijfplaats te verraden aan kolonel Scrape op het kas teel ginds". „En al was dat zoo?" vroeg Tuba! ruw. Allen dit, dat als "kolonel Scrape Jim krijgt, hij hem zal laten ophangen." „Of laten geeselen, hè? Zooals uw Squire mij gegeeseld heeft?" „Tubal I" lijn goede hotels en restauranis vindl, waar men eenvoudig, met eenig com fort, kan logecren, waar men vriende lijk wordt ontvangen, zorgzaam wordl bediend en goed gevoed en dus enkjelio dagen rustig en aangenaam kan door- NOGMAALS DE ELECTRJUTEITS- TARIEVEN. M. de R., Wethouder De Veer zegt, volgens Uw verslag van de jongste gemeenteraads zitting, dal procent sge wij ze dc verlaging voor Kleiukrnclifhet grootste was; in derdaad was dc verlaging van alle ta rieven met 2 cenl procenlsgewijze het grootst voor dat tarief. De Wethouder vergeet er echter bij te z.eggen (althans het staat niet in Uw verslag), dat juist (Ingez. Med.) H U t H BRIEVEN UIT BERLIJN. Berlijn,, midden Juli. (Slot.) Maar dal „natuurlijke' geschiedde niet. Men liet alles zooals het was en toen bovendien nog onweersbuien van de kracht en hevigheid van wolkbreuken losbarstten, was het met de veiligheid der deelnemers aan den wedstrijd vol komen gedaan. De meest ervaren sport lui hadden zooveel te doen om, hun wagen in de hand te houden, dat minste complicatie voldoende was om een geweldig ongeluk te veroorzaken. De verontwaardiging is thans alge meen. De directie van de „Avus" wordt door de publieke opinie aangeklaagd we gens strafbaar verzuim. En het is zeer de vraag of in de toekomst dergelijke wedstrijden op dezen weg nog wel zul len worden toegelaten. Als tegenhanger van dit geval heeft de Berlijnsche sport op een ander gebied althans een succes tc boeken. Bij de groole tenniswedstrijden in t Grunewald aan den oever van het Hundekehlen- meer hebben de Duitsche spelers zelfs de Amerikanen, die als gast tegenwoordig waren, verslagen. Met niet geringen angst had men de ontmoeting mei deze ge- oelende spelers tegemoet gezien. De goede Duitsche spelers hebben zoo nig gelegenheid gehad zich met spelers .Nu wat? De schouders van Jim Fien- nes zijn niet ongevoeliger dan de mijne voor de wreedheden Van uw vrienden.",' „Er zijn aan beide dijden goede en slechte mcnschen Tubal; maar wij be leven belaas! een lijd in ons dierbaar, ongelukkig land, dat alle redelijkheid, allo meuschelijkheia uit de harten ver dwenen is. Wij bevechten elkander reeds zoo lang en zoo hardnekkig, dat het schijnt, alsof <le meesten van ons de leer van God geheel vergeten hebben." „Squire Prent heeft er voor gezorgd dat ik ten minste niets vergaten zal." „Ilt pleit «iet voor Squire Brent, Tubal en ook niet voor vergetelheid. Ilc ben hier gekomen, om u te smeken in naam der menschelijkheid, in naam van on zen kinderlijd, Jim Fiennes jnet rust le laten." „Ik wil Jim Fiennes wel met rust laten," antwoordde Tubal met een wee- den lach, „maar kolonel Scrape Wil het niet als hij hem krijgt." „Tubal!" „Nu, wat is hel? Jim Fiennes is niets voor mij: en veronderstel eens, dat ik wensch de zaak van den Koning uw zaaic mijn schooue een dienst ,te bewijzen, door een verrader aan het gerecht over te geven?" „Geen zaak kan door zulk verraad gediend worden", antwoordde zij; „en gij weet wel, Tubal, dat wat gij zoekt, ,geld is, cn .geen gerechtigheid. Geld" uit het duister der onbekendheid naar voren getreden. Hoe grooter de stad wordl, hoe wan- staitiger hel monster wordt, dat den fiaam Berlijn draagt, des te grooter wordt de rol, die de sport in al haar geledingen in het leven van deze miilioenen menschel! speelt. Hel is de reactie op de onmeedoogendheid van het beroepsleven binnen enge straten, dat de zenuwen verteert en de men sehen lichamelijk en geestelijk afmat. Onze vaders en grootvaders, die beha- gelijk in een veel kleiner stad woon den, hadden een dergelijke veiligheids klep niet noodig. Het tegenwoordige ge slacht zou eenvoudig niet kunnen be staan zonder de reddende en verlossende macht van de vrije en opwekkende li chamelijke oefeningen, die samengaan ïnet een bont, ongedwongen gezelschaps leven. De overtuiging wint meer en meer veld, dat voor de werkende bevolking van onzen tijd en wie behoort daar ten slotte niet toe! de sportgenoegens en de ontspanning van den éénen Zon dag in de week niet meer voldoönde zijn, dat het in hooge mate wenschelijk zou zijn, iudien Berlijn, evenals de En gelsche en Amerikaansche groole ste den, een „Week-end" invoerde. Dezer dagen heeft de tweede burgemeester, van Berlijn, de heer 'Scliolz, een oproep de wereld ingezonden, die dat ten doel heeft. Hij wekt de eigenaars van groote zaken en de leiders van groote bedrijven op, des Zaterdags hun inrichtingen en kantoren reeds om 1 uur des middags te sluiten en ze, indien eenigszins moge lijk, des Maandags te heropenen op een later uur dan tol dusver gebruikelijk is. Hiermede wordt een vraagstuk naar voren gebracht, dat voor het Berlijnsche leven van de grootste beleekenis kan worden. Of het mogelijk zal zijn in den legenwoordigen tijd van nog steeds voortdurende economische crises een dergelijke beperking van den arbeidsduur door te drijven, valt te betwijfelen. Al schijnt er een kleine verbetering der economische verhoudingen le zijn inge treden, toch staat men telkens nog voor minder aangename verrassingen. Juist Ihans staat weer een der oudste en 'be kendste, ja beroemdste Berlijnsche za ken op den rand van een bankroet: de groote delicatessen- en wijnhandel van F. W. Borcïmrdt in de Fransche Straal. Het is sinds vele tientallen van jaren de uil verkoren leverancier der eerste krin gen in Berlijn Als er een groot, elegant feest gevierd moet worden, wendt men zich lot Borchardt. Het kleine restau- ant, dat zich naast den winkel bevindt, is.de verzamelplaats der Berlijnsche up per-ten. Borchardt de klank van dezen naam vervult den Berlijners reeds met eerbied. Als de Berlijner op reis gaat, en in een vreemde stad het beste restaurant wil opzoeken, ,zegt hij„Ik zal eens zien weten te komen waar „de Borchardt" van Zurich, Stockholm of Madrid Maar ook deze firma zag zich verplicht zich onder „Geschaftsaufsicht" le plaat sen. Dat is de tegenwoordige uitdruk king voor wat men in den volksmond „op de flesch gaan" pleegt te noemen. Of het in een tijd, waarin dergelijke steunpilaren der Berlijnsche koopman schap wankelen, mogelijk is een „Week end" naar Angelsaksisch voorbeeld in te (groole stad, in hun omgeving geen ge- UUÏI-H i u-11 li: C|1 «aiii^uciciui ivan uuui- i .1 -1 1 brengen. Daarvan is voorloopig in Berlijn tarieI ™°l' ta-achtgebrmk buiten cte geen sprake. Heel anders dan de Parijze- speroren, - «wals meermalen aange- naars, die aan dergelijke inrichlingen, too"f- Mgemollveerd vertegenwoordigers van het comforder v,ejd verhoogd mei 2 cent terwijl ade b. andere tarieven onveranderd bleven, Wa re deze verhooging niet geschied, dan zou dat tarief, deelen'dc in een aigemeen- ne procenlsgcwijze verlaging, thans 8U3 cent moeten zijn, inplaats van 10 cent.' Met dank voor de plaatsing, ALBT. JERONIMUS. Middelburg, 27 Juli 1926. brek hebben, weet de Berlijner, die beetje verwend en op zijn gemak gesteld is, nauwelijks waar hij op heele zomer dagen den avond behagelijk door kan brengen. Zeker, er zijn enkele landelijke gelegenheden, ook in Wannsee, dal we reeds eerder noemden, of in Potsdam en de mooie omgeving daarvan Maar het aantal is zoo klein, dat zij hij mooi weer dadelijk zoo stampvol loopen, dal eigenaars en kellners totaal radeloos staan en niet weten hoe den stormloop der bezoekers, meester te blijven. Behalve deze punten in de Westelijke omgeving, vindt men in andere windrich tingen alleen café's voor den werken den stand, waar het 's Zondags sleeds zulk een gedrang is, dat het burgerpu bliek er zich nauwelijks in waagt. Ook daar is de toestand lang niel zooals hij tfvezen moet. Dat bleek onlangs nog eens duidelijk, ook weer door een onge luk, dat voorviel. In de Oostelijke voor stad vau Berlijn, Woltersdorf, hadden een aantdl Zondagsgasten bij een plot seling'losbarstend onweer een toevlucht gezocht in een restaurant. Daar de uimle te klein was, liep ook de kegel baan vol. Plotseling sloeg de bliksem' zonder weliswaar zeff ongelukken te veroorzaken, maar door den slag vstortte de bouwvallige steenen wand van de kegelbaan in, met het gevolg, dal in de daarop volgende catastrophe 12 per sonen gedood werden en een groot aan tal zwaar gewond moest worden weg gedragen. Daarbij kwam nog, dat de wegen slecht onderhouden zijn, en bij regen dadelijk blank staan. In één woord, Berlijn heeft nog veel le doen om in de toekomst zijn millioenen-bevolking op Zon- eu feestdagen ontspanningsmogelijk heden in de vrije natuur le kunnen bieden, zoodat de menschen na thuis komst niet zeggen: „Het was meer een piaag dan een vermaak en als we het ons den volgenden .Zondag eens aange naam willen maken, blijven wij.lek ker thuis 1" Dr. MAX OSBORN MARKTBERICHTEN. ging zij minachtend voort. „Ba! Een man. die zijn vriend verkocht, hing zich zelf uit schaamte op." ,Ik zal mij zelf niet ophangen, dat beloof ik U," antwoordde Tubal met een vroolijken lach. „Wat Jim betreft, hij is mijn vriend niet." „Hij is eten man, ziek en in nood. Hij was eens uw speelmakker." „En gij waart ook mijn speelmakker I gij, dc geliefde dochter van Squire Brenl, en loch liet hij mij' geeselen erger dan een knecht ,erger dan een hond. Neen. mijn meisje! vriendschap beteekent uiei veel in deze dagen. Laat ieder mail voor zijn eigen zak zorgen, zeg.ik, en den dui vel voor al het andere.'i „Maar het is niet Squire Brent, die u smeekt Tubal," hield zij aan, en zij werd wanhopiger, naarmate hij somberder en slijfhoofdiger werd- „Ik ben het." „Gij, dat weet ik," zei hij met een grijns, „gij komt hier om voor Jim te pleiten, en ik zeg U: „Als ik Jim met rust laat, wat wilt gij dan voor mij doen Zij fronste de wenkbrauwen en was een oogenblik in de war. „ik, ERubal, wat kan ik doen?" „Ja, gij! wilt ge Squire Brent hier brengen, om mij vergiffenis af te smee- ken voor de geeseling, die hij mij toe diende? Zeg me, wilt ge dat doen Want dan zou ik er over kunnen denken en Jim Fiennes met rust laten, als 'dal AFLOOP VERKOOPINGEN. Door den notaris Blaupot ten Cate is Woensdag j.l. op de Sociëteit ,De Vergenoeging" alhier publiek ver kocht de hofstede „Zandijk-Buiten" te V e e r e, als volgt De hofstede op en met 29.88.50 H.A. bouw- en weilanden, aan den heer A. Simonse alhier voor f 68.100.—; 3.39.70 H.A. weiland aan den heer van Houle, alhier, voor f 6500. 1.4350 H.A. weiland aan den heer A. de Visser, St. Laurens, voor f 2640.—; 1.91.40 H.A. weiland aan den heer J. J. Geerse, St. Laurens, voor f3839. 1.1740 II.A. weiland aan den heer P. Kousemaker te 's Gravenpolder, voor f2550.— 1.2450 H.A. weiland aan den heer A. Pluijmers, alhier, voor f2819.— 2.5988 H.A. bouw- en weiland aan den heer G. van de Pulte, Vlissingen qq. voor f 4925.—; 7.7920 H.A. weiland aan den heer K. Brouwer, Oostkapelle, voor f 13.066. hofsteedje bewoond door A. Goed- bloed, groot 59 A. 90 c.A„ aan den heer Goedbloed te Veere voor f 1940. Vlissingen, 28 Juli. Aardappelen 3—4, princessen 21—27, suikerboonen 20 —24, Wagenaars 9—15, snijboonen 17— 30, tomaten 28—31, doppers 3—15, tuin- boonen 1.52, aardbeien 28—30, roode bessen 10—20, witte bessen 18—22, kruisbessen 5—9,5, Madelein 19—30, mo rellen 27—38, spuitjes 7—14, zomerlouw- tjes 711, suikerij 3,-5, pruimen 28—38, oomskinderen 8—24, Poire Madame 12, Dirkjes 6—8, Keswich 9—15, alles per :.G. Roode kool 6—12,5, bloemkool 0.25— 10, sla 0,5—2, komkommers 5—8,5, perzi ken 8—12, netmelocnen 44—82, suiker- meloenen 30—34, alles per sluk. Selderie 3,5, uien 3,5—4,5, peeën 3—5, kroten 3, rapen 3, gladiool 14—26, dahlia 12 !8, alles per bos. Andijvie 1—59, pos telein 48, kervel 915, peterselie 10 17, zuring 15, alles per mand. Augurken 20-23 per 100. Gees, 27 Juli. Vcilingsvereen. „Zuid- Beveland". Groote veiling: roode bessen 13.80—15 30, sjalotten 3 per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Oomskinderen 14 •28, Petite Marquette 14, Audré Despor- tes 9—11, Precose de Trevoux 6—9, Beur- d'Aremberg 6, Heerepeeren 8—11, Sambree 8—13, Poire Madame 7, Polle- mans 8, spuitjesperen 10, zomerlauwtjes .—lo, langslelen 4—8, roode suikerijen! 4—9, Dirkjesperen 48, Groninger Ber gamotten 4—7, Janbaasperen 4—10, N. H. suikerperen 6, afvalperen 1—8. Prui men: vroege oranje pruimen 22—34, Prince pruimen 13—21, Okkelancn 22—34, Marbelaneu 13—18, Eng. Krozen 18—28, Precose Prolifix 30, Kouwelijnen 8—12, diverse pruimen 14—26, afval 4—14. Ap pels: Madeleincn 13—34, Bcaulhe of Bath 14, zomcraagt 11—12, Mr. Gladstone 11—15, Codlin Ketwich 12, diverse appels ■8, zoele St. Janappel 4—11, afval ap pels 1—2. Diversen: Kruisbessen 5—8, roode bessen 15—20, aardbeien 25, fram bozen 52, moerbeien 50, zure morellen 47—56, tomaten 21—30, postelein 3, groe ne boonen 6—20, gele boonen 4—8, snij boonen 10—22, augurken 14—36, aard appelen, groole, 3—4.50, id„ poters, 1.60 —2.40, sjalotten 3—6, zilveruien 4—11, alles per 100 K.G. Bloemkool 0.80—3.80, roode kool 8, sav. kool 5, komkommers I.10—11, augurken 0.20—0.33, kropsla 2.10, perziken 1—9, alles per 100 stuks. Uien 1—4 ivorteleti 4—7, kroten 5, alles per 100 bos. Eenden 0.44 per stuk. Goes, 28 Juli. Vcilingsvereen. „Zuid- Beveland. Bloemkool 0.10—4.90, savoije kool 2.40—3, komkommers 5—6, augurken 0.15—0.30, fcnijboonen 0.26, preiplanten 0.04, alles per 100 stuks. Groene boonen 16, snijboonen 9—10, tuinboonen 3, aardappelen 4.60, zilveruien 2, alles per 100 K.G. Kroten 2, wortelen 5, uien 3 per 100 bos. genoegen doet." „Ge wieet wel, Tubal, dat dit onmoge lijk is." ,Dat is het juist," antwoordde hij'toor nig. .„Het is, zooals gij zegt,, voor een groot heer onmogelijk vergeving voor een beleediging aan ©en weerloos man te vra gen, en toch komt gij hier en Stelt voor. dat ik mij een voordeelige zaak zal laten ontgaan betreffende een man, die mij niets is. Wat duivel, waarom zou !1* dat doen?" „Waarom gij dat doen zoudt?" vroeg zij met toenemende heftigheid. „Waarom gij het doen zoudt? Och, denk toch eens, Tubal, denk toch eensl Jim Fiennes was eens uw speelmakker ,uw vriend; hij is nu ziek en in nood, en gij' spreekt er van hem voor eenige ponden te ver- koopen, zooals Judas Iscariot onzen Heer Verkocht." „Jim Fiennes was nooit mijn vriend," antwoordde Tubal cynisch. „Hij was, mijn gelukkige mededinger in uw lief de." „Dat is dwaasheid. Tubal, en dal weet ge.' Onze ouders verloofden ons met'el kander, en ik hield vroeger werkelijk veel van u." „Vroeger 1 Nu niet meer?" vroeg hij met een duivelschen grijns. Barbara deed of zij1 de vraag niet hoor de en herhaalde steeds dringender met een droevigen klank van wanhopige angst in haar stem: Oostburg 28 Juli. Veilingsvereen. ,Avicultura". Aanvoer 1154 K.G. boter, prijs f 0.99—1.64 per K.G. „Jim Fiennes heeft u nooit kwaad ge daan Tubal, waajTom zoudt ge hem dood willen hebben?" .Kom! Ge praat mooi, Mevrouw. Jim Fiennes is niets voor mij." „En ge wilt hem verltóopen? Hij is ziek, weerloos, en ge wilt hem verkolo pen?" „Ik was gisteren oook weerloos!" zei Tubal, onverschillig schouderophalend. „Oorlogskansen, Mevrouw 1" Tubal 1" riep zij, vol verontwaardi ging- „Nu, wat is het?" ging hij Voort, en hij' stond op en begon de kamer op en neer te loopen. „Wat is Jim Fiennes voor u, dat zou ik wel willen weten. Als del menschen waarheid spreken, wacht gij1 slechts op het einde van <!en strijd, om hem weg te zenden. Waarom zoudt ge opeens zooveel belangstelling in hem koesteren, dat gij hier lcomt hier naar het huis van een man, dien gij minder dan een hond acht want ge zoudt nooit een [hond een. pak slaag geven om zooals gij zegt, uw laatsten adem tocht 'te gebruiken met voor hem te plei ten? Waarom Vraag ik?l" (Wordt vervolud.) Blactr. Drukkerij G. W. DEN BOEK, Middelburg. I

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6