lÉhrplu: M FEUILLETON. ill HAND MET HIT LITTEIKEI. 6 IJ VOEGSEL VAN DE VAN Dinsdag 27 Juli 1926, No. 174 GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Gister vergaderde alhier de gemeen teraad. Voorzitter: air. A. A. de Veer, wet houder. Afwezig: mevrouw Weijl en de heeren Bosman, Mes en Streefkerk. Notulen. De notulen werden z. h. st. goedge keurd. Ingekomen stukken. Het adres van de afdeeling Middel burg van het N. O. O. over den toestand van het L. O. hier ter stede wordit ge voegd bij de desbetreffende stukken, als daarvoor een voorstel bij den raad in komt. Het adres van het Comité tol het verkrijgen van een openbare U. L. O. school voor jongens, zal worden behan deld l)ij het desbetreffende agendapunt. De verslagen van hel reizend Drank- weermuseum en van den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling wordt aangenomen voor ken nisgeving. Het adres betreffende de Zaterdag- sluiting der banketbakkers alhier, wordt in handen van B. en W'i. gesteld om ad vies. Toes t and Markt. De adressen van den Kooplieden- en Marktkramersbond „Eendracht maakt Macht" en van den commissaris van po litie over den toestand van de markt, worden voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van de Nederl. afdeeling van den Intern. Bond tegen vallende ziekte om als lid toe te treden, wordt in handen van B. en Wi. gesteld om ad vies. Ingekomen is nog een schrijven van den heer v. Beynum. Dit wordt voor de volgende vergadering ter visie gesteld. Voorts nog een adres betreffende de concurrentie in hel iruïtvak. Evenzoo. Het rapport van de G. v. F. voor het oprichten van een U. L. O. school wordt behandeld bij het desbetreffende agen dapunt. Ontslagen en benoemingen. Aan de onderwijzeres J. A. Cappon Geyp wordt met ingang van 15 Sept. e k. eervol ontslag verleend als onderwij zeres aan school 0. Tot leeraar in de gymnastiek aan hel Gymnasium wordt definitief benoemd de heer K. Smidt. Tot tijdelijk wethouder de heer Ver- tregt met 8 st. (4 op den heer Boasson f?n 1 op den heer Hondius). De lijdelijke benoemingen der leera ren 3an het Gymnasium H. J. K. Steen- meijer en R. van den Bout, worden weer voor een jaar verlengd. Tot tijdelijke leeraren aan de Avond school voor Nijverheidsonderwijs wor den benoemd de heeren A. de Smid* (natuurkunde); J.'Heuseveldt (lijnteeke- nen) en C. de Nood (wiskunde). Voor deze benoemingen was de ver gadering in comité overgegaan. Seer e l ar ie lege s. Aon ae orde is de wijziging der hef- fiugs- en invorderingsverordening van de secretarieleges. Z. h. st. goedgekeurd. Uit het Engelsch van Baronesse Orczy. (Geautoriseerde vertaling van A. T.) 32. HOOFDSTUK II. Bloedgeld. Die uacht lag Barbara wakker tot vroeg in den morgen. Zij kou het beeld van Jim, die ziek lag ,)eu van Tubal die bloedgeld aannam, om hem' aan zijn vijanden te verkoopen, niet uit haar ge dachte verdrijven. Zij1 wist, dat deze tij den ieder mensch hebzuchtig en hard vochtig maakte ,en zelfs de goede Squire, die in gewone tijden de goedaar digste van alle menschen geweest was, scheen nu in een harteloozen, wreeden broedermoordenaar verkeerd te zijn, maar er was zoo iets vreeselijks in hel cynisme, om te onderhandelen over het verraad en den moord van een ziek man een ziek man, dio eenmaal een vriend geweest was dat Barbara's gansclie ziel bij die gedachte in opstand kwam, zelfs al had zij Jim volstrekt niet lief. Inderdaad, dat was het afschuwelijkste in dezen oorlog, dat het dikwijls de hand' van een broeder was, die tegen een broe der werd opgeheven, een vriend tegen een vriend, zelfs een zoon tegen zijn va der. Van al de groote rampen, die de hartstochten der menschen over deze Wijziging begrooting. Voorts de 4de wijziging der gemeente- begrooling 1926. Z. h. st. goedgekeurd. Electriciteils- voorziening. Aan de orde is het voorstel een crediel van f10500 to verleenen betreffend^ de electriciteitslevering aan de gemeente. De heer Hondius heeft met ontstel tenis vernomen dat er gevaar dreigt voor het stadhuis, nu nog altijd de kabel in dit gebouw samenkomt. Kunnen B. en W. de verzekering geven van bijzondere waakzaamheid 'f De heer Paul vraagt of de werken ook dan afdoende zijn als onze stad ook overgaat tot distributie van stroom voor Walcheren. De heer Mes vraagt naai* de voor stellen van de electrificatie van Walche ren. De voorz. zegt dat die voorstellen den raad zullen bereiken zoodra deze gereed zijn. De aanleg van de kabels zal voldoende zijn voor een electrificatie van Walcheren. De samenkomst vatuile kabels in het stadhuis is al een kwestie van 14 jaar. Wij zullen het nu nog eens een jaartje moeten aanzien. Het is in elk geval wenschelijlc het gevaar te verwijde ren. De lieer Portheine zegt dal van de rioleering de buitenwijken in het najaar ook veel opengebroken moet worden, en als gevolg van dil voorstel ook. Spr. vraagt of do gemeentewerken daarmede rekening zullen houden en er voor ge zorgd wordt, dat niet in verschillende declen tegelijk wordt opgebroken. De voorz. zegt dat dienaangaande zooveel mogelijk overleg zal worden ge pleegd. Zooveel mogelijk zal er tus- schen de gemeentewerken dien aan gaande samenwerking zijn. Het voorstel wordt z. h. st. goedge keurd. Armenraad. Goedgekeurd is de begrooting 1927 van den Armenraad. Z. li. st. goedgekeurd. Jaarrekeningen. Aan de orde zijn de jaarrekeningen 1925 van de gemeentebedrijven. Aangaande de rekening van hel elec trise h bedrijf zegt de lieer Hondius met blijdschap te hebben gezien dat de rekening met zulk een groot batig saldo sluit. Spr. vraagt of het geen aanbeve ling verdient de tarieven voor de klein- kracht te wijzigen, om zooveel mogelijk de industrie te helpen bevorderen. Mis schien kunnen B. en W. met de a.s. begrooling met voorstellen dienaangaan de komen. De heeren Mes en den Hollan der sluiten zich hierbij aan. De heer Paul vraagt of B. en Wl ook iets kunnen mededeclen omtrent de plannen van het vastrcchttaricf. De voorz. zegt hierover een rapport te hebben gekregen, dat hij nog bestu- deeren moet. In ieder geval zullen er vóór de a.s. behandeling der begrooling nadere mededeelingen worden gedaan. Wat liet tarief betreft, alle ,tariever| zijn al met ingang van 1926 mei 2 cis. verlaagd. Percentsgewijze was dit voor liet kleinkraclitbedrijf een groote're ver laging. Spr. wijst er voorts op, dat er voor kleinkracnt niet zoo veel wordt ge bruikt. In 1925 werd voor het enkel ta rief verbruikt 33000 K.W.U. en voor het dubbel tarief 146000 K.W.U. Een verla ging meit 1 cl. zal heel weinig uitmaken, doch de zaak zal worden overwogen bij de a.s. begrooting. De rekening wordt, evenais de andere, z. li. st. goedgekeurd. Oprichting U. L. O. school. Aan de orde is voorts het voorstel tot oprichting eener openbare school voor U. L. O. voor jongens; aan B. en W. machtiging te verleenen om in over leg met het Rijksschoolloeziclit, 't school gebouw aan te wijzen waarin de nieuwe school ondergebracht zal worden. aarde gebracht hebben ,is er geen te vergelijken met de verschrikkingen van een burgeroorlog het gevoel van haat is tienduizendmaal bitterder, omdat de vijand eens een vriend was en onidal de handen ,die tegen elkander opgeheven zijn elkander eens in vrieudschap om sloten; het is tienduizendmaal erger we gens het verleden, dal er door opgeroe pen wordt, door de taliooze herin neringen aan liefde en vijandschap, aan gedeelde gevaren en genoegens, herin neringen, die als een horde duivels op staan, en blinde en onverzadelijke wraak ademen. Het scheen Barbara dien nacht roe alsof de duisternis met die duivels bevolkt was, en met zuchlep en gelereun van spookachtige gedaanten die uit het verleden ontstonden. Zij trachtte tever geefs haar oogen te sluiten tegen het hardnekkige beeld van liaar vroegere» speelmakker, die ziek en hulpeloos nc- derlag terwijl de andere ,als een Judas de dertig zilverstukken telde, den prijs van het bloed van zijn vriend. En zij trachtte tevergeefs haar ooren fe sluiten tegen den aanhoudenden echo van den hardvochtigen lach van den Squire cri de scherpe stem van kolonel Scrape, die met koelbloedige cynisme zeide ,,Wij kunnen hem altijd ophangen en dan af wachten ,wat er gebeurt." Deze nachtelijke visioenen waren zoo hardnekkig, dat zij1, niet in staal om te slapen, van haar bed opstond; zij sloeg een mantel en kap om, trok schoenen aan ,en het raam openende, keek zij Voorts om de controle 7de kl. school op te heffen. De voorz. deelt mede, dat het rap- t van de commissie van toezicht op lager onderwijs is ingekomen, waarin de commissie adviseert een U. L. O school op te richten voor den cursdls 1926—1927, maar tevens niet over te gaan tot opheffing der Centrale 7de kl. school, daar in 1930 die mogelijk weer ver plicht is. Mevr. de Graaf is het heelemaal eens met het rapport der C. v. Fin. De centrale 7de klasse leerschool is indertijd ingesteld omdat het rijk uit bezuinigings oogpunt het 7de leerjaar schrapte, doch die wet duurt maar tot 1929. Spr. meent dat wij verplicht zijn tol zoolang die 7de kl. school te handhaven Aanvankelijk waren er meer dan 100 leerlingen, dus was er een zeer groole behoefte. Toen is dil achteruit gegaan doordat de school verkeerd is opgezet. Spr. acht het verkeerd, dat er tijdelijk personeel aan verbonden was, en er telkens zeer jonge krachten werden be noemd Daarom moet mende 7de klasse- schooi hervormen en op een andere leest schoeien. Door opheffing dupee ren wij veel te veel hef kind uit liet volk. Want hel kind eindigt de openbare school op 12-jarigen leeftijd en mag pas op z'-n lie in loondienst. Wij le veren het in dien lusschenlijd dus over aan de straat. Dal jongens van de centrale 7e klasse- school naar de U. L. O. school overgaan, daarvan komt niets. Want leerplan en doel zijn van beide zeer verschillend De U. L. O, school iminers is in wezen een opleiding voor het U. L. O. diploma; zij neemt als opleidingsschool een plaats in Spr. is in elk geval vóór het voorstel, want de ondertcekenaars hebben wettig recht op die school. Toch slaat spiv sceptisch tegenover de school zelf. Want de U. L. O. school wordt bezocht door kinderen, die niet capabel zijn een H B. S. of Gymnasium te volgen Anders komen ze eerder naar die beide richtiugen van onderwijs. Zal hier het U. L. O. bloeien? Spr. meent, dal liet idéé zich gevestigd heeft, dal het rijk de leerkrachten betaalt. Maar liet rijk doet dil alleen volgens eigen stelsel 1 leerkracht op 30 leer lingen Volgens de opgaven van B. en W.. drie leerjaren na liet derde jaar van min. 24 leerlingen, zou dus slechts 1 kracht worden vergoed, wat ondoen lijk is. Dus dan moeten wij boventallige leerkrachten hebben, en ook de bijzon dere U. L. O. scholen. De kosten zullen zoo hoog worden. Spr. vraagt daarom een rapport na 1 jaaropdat men niet voor buitengewoon hooge kosten ltóme te staan. De heer Hondius is het eens met de minderheid van de C. van Fin., en het verwondert hem*, dal de meerderheid tot een andere conclusie komt Spreker vraagt of de omstandigheden zich in 3 jaar zoo gewijzigd hebben. Toen toch adviseerden B. en W. om een dergelijke schooi niet op te richleu vanwege de kosten. En de kosten zijn niet vermin- dera, en de financieele toestand is niet verbeterd. Als' de wel 't vordert, dan moet er een openbare U. L. O. school zijn, doch dat is spr. niet gebleken. Daarom verzocht spr. onderzoek naar een combiuaUe met die voor meisjes. School G kost 1 7000 en een voor jongens moet toch aan dezelfde eischen voidoen. De coëducatic acht spr. tegen een combinatie geen bezwaab. Spr. is huiverig voor liet voorstel zoo als het daar ligt en zou gaarne nog eenige inlichtingen wenschen. De heer Boasson betoogt, dat do opvoeding voor meisjes iels anders is dan voor jongens Meerdere paedagogen zijn tegenwoordig niet meer zoo vóór coeducatie. Voor meisjes die de lagere school verlaten is de U. L. O. school gewenscht en noodzakelijk. Van daar schooi G. Ook de overheden, van de scholeu deukeu er zoo over. Wanneer er nu behoefte en de wensch beslaat voor een openbare U. L. O. school voor uit in den nacht. De rozentuin lag bene den haar, omsloten door hooge, sombere taxisheggen ,en daarachter lag liet water van de gracht donker en stil, half ver- horgen onder een dak van waterlelie bladeren. En terwijl zij' daar bij hel open raain stond, kwam de afnemende ma,an, katm en geheimzinnig, een oogenblik door een scheur in de wolken kijken voor een jiaar seconden lag bel land schap in een vreemd schaduwloos licht, het water glinsterde met duizend kleine trillingen en ieder waterlelieblad werd een spiegel die de bleeke maan weer kaatste. Een geur van afstervende rozen steeg tof Barbara op ,en uil oen verbor gen, met gras bedekt hoekje bij de gracht verhief zich de zachte, droevige roep van een korhoen in nood. Barbara stond doodstil de schoonheid van den nacht, de bekoring van zijn geheimzinnigheid en vrede hield haar gevangen Zij keek op 'den tuin, waar "iedere roos ecu schelp leek, kleurloos en doorschijnend, en de taxisboomen 'n zwart leger van monslcrs die de voorportalen van deze verblijf plaats van geesten bewaakten. En terwijl zij keek, scheen het haar plotseling, als of een paar oogen recht naar bapr keken van uit dien spookachiigen tuin een geest misschien rusteloozer dan "de hare had de eenzaamheid van den nacht ge zocht en vond vrede in de stilte en ge heimzinnigheid van dit uur vóór de schemering. Dit was "Barbara's eerste ge dachte, want zij was niet in T minfL bang- zij leunde bit het venster, om te, jongens, dan kan spr. niet anders dan daar vóór zijn, daar deze weer een heel andere plaats inneemt dan handelsschool of gymnasium. De heer Paul betoogt, dal destijds de desbetreffende raadscommissie tot de coiiciusie gekomen was, dat school G moest blijven bestaan. Alleen spr. meen de toen een gemengde school te moeten voorslaan. Spr. spijt het, dat het rapport van de commissie van toezicht niet vroe ger aan den raad verzöhden is. Wal nu "het voorstel van B. en W. betreft, de raad kan niet anders doen dan dit in willigen. Spr. gelooft, dat veel leerlingen °der 7de kl school wel naar de U. L. O. school zullen gaan. Hij gelooft niet, dal het volkskind door de opheffing der eerste gedupeerd wordt Meerderen toch zullen gebruik maken van het U. L. O. Uit de woorden van mevr. De Graaf heeft spr opgemaakt, dat bij de 31ste leerling 2 leerkrachten door het rijk worden vergoed. Spr. gelooft, dat na een cventueelen officleelen oproep 't aantal jongens zeer zeker zal stijgen, zoodal hel volgend jaar twee leerkrach» vergoed kunnen worden. Spr. was des tijds vóór een gecombineerde U. L. O. school, omdat Itij niet de mogelijkheid zag van een afzonderlijke. Thans doet hij dit wel, nu die mogelijkheid blijkt. Wal hel gebouw betreft, wijst spr. op enkele leege lokalen van hel gebouw aan het Veersche Bolwerk en geeft hij nog eenige andere wenken. De heer Den Hollander heeft in de rede van hievr. de Graaf een be schuldiging meenen te moeten hooren over de leiding der 7de kl. school. Men zou tol de conclusie komen, dat B en W. daarom mei deze voorstellen ge komen zijn. Spr. vreest echter, dat de U. L. O. school een mislukking wordt. De ervaring heelt geleerd, dal veel meer meisjes dan jongens hel L. O.-examen doen Dat is zoo bij het bijz. onderwijs, en spr. lean zich niet voor sleden, dat au 'bij net openoaar anaers zou zijn Spr. ziet er van komen, dal de U L O. school de laatste jaren zeer slecht be zocht zal zijn. Hij verzoekt den raad een gemengde l\ L. O school te over wegen "Dan worden ook de kosten on dervangen Ook van de coeducatie heeft het bijz. onderwijs geen last. Spr. zal zich bij de voorstellen moeten neerleg gen, maar hij vreest, dat in de 7e en 8e kl. een groot percentage de school zal verlaten. De beer Vcrlregl is de minderheid der C. v. Fin en heeft de ervaring dal de U. L. O school geleidelijk zal wor den verlaten, want dat weinigen tol het U. L. O. examen zullen komen. Spr. wil dus B. en W. waarschuwen voor de finantieele gevolgen. Hij vraagt^of dc wet tot oprichting ecner LT. L. O. school verplicht, als toelating gevraagd wordt voor 22 leerlingen. Gaan van die IX leerlingen van de 7de kl school nog af voor hol 1'. L O onderwijs dan heeft die school natuurlijk geen reden van bestaan meer De lieer On der dijk wijst er op, dat er buitengewone omstandigheden waren toen hier het 7de leerjaar werd inge steld. Het was op bevel van minister de Visser, en B. en XV.. hebben toen direct een oproep om personeel geplaatst. Er waren toen 115 leerliingen, doch daarna kwam er weer een beschikking, dat de verplichting van het 7de leerjaar er eigenlijk weer afging. Toen zijn B. en' W. overgegaan lot tijdelijke aanstelling van het personeel De 115 leerlingen waren over drie klas sen verdeeld, en de resultaten waren goed. Hel volgend jaar was echter liet aantal gedaald lol 36 leerlingen. Een bewijs, dat het 7de leerjaar niet veel opgang maakte. Dal kwam, omdat in onze stad tal van onderwijsinrichtingen zijn. waardoor de kinderen in de gelegen heid zijn zich te verplaatsen. De ver plichting van het 7de leerjaar was er af. Het is dus juist van B en gezien, trachten te onderscheiden wat voor soort geest hel zijn kon.; maar het volgende oogenblik bemerkte zij iels donkers en haastigs, dat zich onder bescherming der taxisbooinon snel voortbewoog. Een paar seconden later, voorbij den hoek van de heg, wierp de maan een vaag schijnsel op een donkere gedaante, gehuld in een mantel, het hoofd verborgen onder een breedgeranden hoed, die zich haastig naar de gracht voortbewoog. Hel was slechts een visioen, want 'in dat oogen blik bedekten dichte wolken weer de maan, de nacht verzwolg de geheimzin nige gedaante en Barbara zag niets meer, maar onmiddellijk daarna hoorden haar scherpe ooren hel geluid van een plons en daarna van regelmatige riemslagen overvde oppervlakte van de gracht. Het was alles zoo snel, zoo plotseling e» zoo geheimzinnig geweest, dat JJ-arbara een oogenblik dacht .dat zij zich alles ver beeld had; dat hel alleen haar verbeel ding was, die een spookachtig landschap bevolkt had met een heimelijken, dwa- icnoen geösl^ die uit he't duister gebo ren en weer teruggekeerd was 'lol den spooir.vhfigcn schoof, waaruit Jiy onl- ïtona. Maar terwijl zij daar stond, ïn gepeins en nog eens overdenkende, wat zij ge zien had, kwam iets in de vage, heime lijke gedaante haar bekend voor, «Is iels dat zij vroeger gezien had: en zij was zich op eens bewust van een gevoel van schrik. Zij sloot en grendelde het raam en sloop door de kamer naar de deur, thans met voorstellen lot opheffing te komen. Spr. gèlooït, dat de drang naar tie U, L. O. school grooter is dan naar liet 7de leerjaar. School G gaat in elk geval zeer goed Spr verwacht dan ook van de opheffing, meer bevolking van school G, zoo dat boventallige leerkrach ten niet noodig zullen zijn. Doch die bo ventallige Jeerkrachtenkweslie komt dan zeker eerst nog in den raad Zijn liet volgend jaar geen 31 teer lingen aanwezig, dan kan de eventueele voortgang van 7iet U. L. O. onderwijs nog eens in den "breede Besproken wor den.. Dc kfcr Boasson zegt, dat aan liet behoud van het zevende leerjaar ook nog een morecit ztjdc zitdat de kinderen op hun 12de jaar van do school afgaan en pas op hun 14de jaar aan den arbeid Spr. wil dus niet medewerken aan die opheffing. Dc heer do Veer zegt dal de voor stellen o,ok de goedkeuring hebben van den inspecteur van hel I. o Het zevende leerjaar beantwoordt niet aan zijn doel. Als slechts 11 zich hebben aangegeven, dan bewijst dit, datliet onderwijs niet gewild is. Dat is ook een reden voor het adres lot oprichting der l' L O. school Voor het U L O onderwijs is wél vraag, dat zien wij bij de bijzondere U. L. O. scholen, die, blijkens een slaatje ook door jongens worden bezocht. Een U. L O. school te bezoeken is toch beter als de zesde klasse der lagere school 1c doubleereji. Bovendien er is hier behoefte aan een U. L. O. school voor jongens, zoo- als de inspecteur heeft gezegd De combinatie mot school G acht spr. gevaarlijk De kosten zouden niet te over zien zijn. Wat wenschen de voorstanders School G mei de daaraan verbonden da mes, le houden, én daarop jongens als leerlingen toe le laten, of een mannelijk hoofd, met gedeeltelijk dames en heeren als onderwijskrachten? Bovendien krij gen wij geen recht op meer leerkrachten, als er 13 jongens bij school G komen; en van de nieuwe U. L. O. school vergoedt hel rijk het hoofd. Blijkt dat de U. L O school niet aan de verwachtingen voldoet, dan kunuen wij nog zien Wij moeten afwachten hoe de toestanden zich ontwikkelen. Blijkt er 1e weinig belangstelling, dan kan de school weer worden opgeheven. Bij com binatie zullen bovendien vele meisjes school G verlaten Na eenige replieken worden de voor stellen van B. en XV aangenomen Me vrouw de Graaf en dc heer Boasson wen schen geacht tc worden tegen de ophef fing van het 7de leerjaar te hebben ge stemd. R ij wielen politieper soneel. Voorts is aan de orde de aanschaffing van 10 rijwielen voor het politieperso neel voor f 950. De heer v. d. WieeJ wenscht in het vervolg een openbare inschrijving. I"r zijn toch verschillende andere merken, die geschikt zijn. De voorz zegt overweging toe Een rijwiel is echter een kwestie van ver trouwen De Eongers is bovendien een Nederl. industrie. Z h st. goedgekeurd. Crediel Zwemschool. Aan de orde is het voorstel een crediel van f200 te verloeuen voor de instelling y:m een deskundig onderzoek naar de uitbreiding der zwemgelegenheid. De beer Verlregt betoogt, dat ér op hel oogenblik geen behoefte is voor een deskundig onderzoek,' zooals dal door hem in de C. v. Fin. is uiteengezet Voor kinderen van mingegoeden wordl toch twee maal per week gelegenheid gegeven gratis zwemmen le leeren. De lieer v. d. Wloell zegt B en XV. dank voor hun voorstel, maar las met minder ingenomenheid de opmerkingen van een der leden van de commissi*) van financiën, die wel toegeeft er maar ten decle tegemoet is gekomen aan een even luisterend voordal zij den sleutel in liet slot omdraaide. Toen opende zij de deur eu keek naar buiten, dc lange galerij lag in volslagen duisternis behal ve aan het uileinde, waar boven aan de trap de schildwacht stond, bier viel een zwakke lichtstraal om den hoek en Bar bara's scherpe ooren vingen den klank op van een fluisterend gesprek, liet ge kraak van lederen wambuizen en een zacht gerinkel van staal. Weder gerust gesteld sloot zij de deur weer, en keerde naar bed terug. 2. Vroeg in den morgen viel Barbara eindelijk in een onrustlgen slaap, maar zoodra de ochtendzon door de gordijnen kwam gluren, ontwaakte zij weer Thans met een doel. Hel gebeurde van den nacht had voor een oogenblik de vree- selijke gedachte verjaagd van Tub-al's verraad eri Jim's wanhopigen toestand, maar hel morgenlicht verbande het voorval van den nacht naar den ach tergrond Tulral, de spion, verdween achter Tubal den verklikker Terwijl zij ontbeet in gezelschap van den Squire, vertelde zij hem, wat zij in den nacht gezien had, en hij beloofde, dat er voor laan ook een schildwacht 2011 staan onj der haar raam Later reed Squire Brent weg voor zijn zaken, en Barbara met jeen langen tijd voor zich, ging naar de stal len en vroeg, dat een paard voor haar gezadeld zou worden. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5