üEUHSNOrEEHING VAN HEDEN. •AMSTERDAM, 223 Juli. (Slolkoers). 6 pet. Nederl. 1923 103; 6 pet N'ed. 1922 1063/s; 5 pet. Nederl. 1918 101 dit tien zestiende; li/* pet. Nederl. 1917 100%; 2pet. Nederl. W. Schuld 63%; 3 pet. do. Oblig. 79«/»; 3 pet. do. Certif. 75 drie zestiende. Cert. Ned. Hand. Mij. 1151/2; Aand. Ned Ind. Ilandelsb. 162; Aan. Kol. Bank 1891/si^n Petrol. Aand. 376-3773/,; Cult. Mij. Vorstenlanden 165; HandeLsv. Amsterdam 620-629; Javosche Cultuur 339s/,; Aand. Deli Maatsch. 4141/2; Arn- sterd. Rubber 320— 322%. Ned. Amerik. vaart 45; Ned. Scheep vaartunie 178; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 94. Gouda A 326; Philips A. 340%; Jur- gens A 167- 169i/3. Anaconda 100; Steels 139 zeven zes tiende; Erie 349/j,Union Pacific 153»/8; Common Marine 7%; Prefered do. 32% Maxwell Gr. C. v. A. 51/4; Prol. 2ili pet. Russen Obl. 1880 3; Hope 3i/2. Markt sluit lusteloos. Wisselkoersen Londen 12.10; Berljjn 59.24; Parijs 5.80: Brussel 5.89; Dollar Cable 2. IS 8. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Roninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Juli. Hoogste barometerstand 767.6 te Clermondt. Laagste barometerstand 742.7 te Larwich. Verwachting van den avond van 23 tot den avond vaji 24 dezer Matige N. W). tot Z. W|. wind. Afwis selende bewolking. Later betrokken met regen. Aanvankelijk iels warmer. Tiierinomelerstand alhier des v.m. 9 uur 67 gr., 12 uur 75 gr., 3 uur 77 gr. HOOG WATER. Vlissingen. Zomertqd. Saterdag 24 Juli n.m. 1 35 Üondag 25 2 19 Maandag 26 3 05 Dinsdag 27 3.52 Woensdag 28 4.40 Donderdag 29 5.28 Vrijdag 30 619 (Het tijdstip van hoog water te Do m- hurg valt 9 minuten na dat te Vlis- aingen.) dank van het gemeentebestuur over, ter wijl de heer Bakker, lid der Oudercotn- niissie en oud-hoofd der school, een te legram van den voorzitter der Ouder commissie voorlas en wees op het vroo- ljjke, prettige humeur van den heer K. Ook de leerlingen huldigden hun on" derwijzer met bloemen en overhandigden hem e en aandenken. Geslaagd voor Engelsche handels correspondentie, diploma „Mercurius", fae heer J. H. v. d. Plank, a 1 hi er. .Van de R.H.B.S'. te Tiet is be vorderd tot de 5e klasse H. M. "Nuij- ten, tot de 3e klasse A. J. Nuijten en toegelaten tot de le klasse J. M. L. Nuijten, allen vroeger alhier. Geslaagd voor Engelsche handels correspondentie IL Wl Witte en S. Rij- keboer, beide te Vlissingen. Geslaagd voor 3en stuurman de heeren C. P. A. Asperslagh en C. H. C. Vierhout leerlingen van de De Ruij- terschool te V l i s s i n ge n. Geslaagd te 's Gravenhage voor liet examen handelskennis L. O., de heer H. C. van Donk te Goes. Tot plaatsvervangend lid der Com missie. in 1926 belast met het cxami- neeren van hen, die een akte van be kwaamheid verlangen tot het geven van L. O. in de Hoogduilsche taal, is a benoemd K. E. Freitag, leéraar aan de R, H. R. S. te O o s t b u r g. R. H. B. S. te Middelburg. Toegelaten tol de le klasse: J. van Loo,. A. F. Versluijs, A. F. van der Pluijm, S. M. J. Piclors, A. M de Looff, G. van Rallegojen. A. R. van Iren, S. G. v. Geuns, W. A. P. Flipse, A. H, Munnik, P. Hamelink. A. A. S. Lode wijk, G. Ruitenbeek, N. Holsters, J. A. Brands- ma, J. Allewijn, M. A. Terwoert, W. J. van der Borch tot Verwolde, S. San ders, F. II van der Bijl, A. van Giezen, C. J M. Eppings, P. L. Jasperse, 0. JFrancke, J. Auer, J. A. G. van Sluijs, M. W. F. Meijer, J. Petiet, W. O. Wakkee: Tot de 4de klasse: A. A. de Troije. R. H. B. S. te Torneuz.cn. Aan bovengenoemde school zijn bevor derd tot de 2de klasse: N. A Buthfer, L. E. Cornelissen, II. F. van Enst, J. G. v. d. Peijl, 3. H, Ploem, J. H. v d. Valk, G. G. Zonnevijlle. allen te Terneuzen, H. H. S. de Caluwé te Westdorpe, J. Dekker le Borssele, ,T. A. van Dixhoorn te Zaamslag (Val.), D. A. Louwerse te St. Jansteen, G. G. Wulffaert te Sas van Gent, K. v. Hel lemond te Hulst. Her-examen 2; afgewezen 2. Bevorderd tot de 3de klasse: W. E. Cambier v. Nooten, L. 0. Ha melink, E. E. Sanders, allen te Ter- neuzen, L. H. Augusteijn, 0. J. L. Ruijsch van Dugteren, D. J Oggel, P. de Putter, allen te Axel, Oh. L. de Bal te Sas van Gent. Her-examen 2; afgewezen 3. Bevorderd tot de 4e klasse: W. J. van Kerkvoort, F. R. Kohier, 0. J. van der Peijl, A. van dfe> Reel, L. Simons, allen te Terneuzen, J. J. de Bruijne te "Hoek, N. 0. van Dis, L. F. Kaijser, beiden te Zaamslag, A. Hame- lijnck te Sas van Gent, J. P. Visser te Axel. Her-examen 3; afgewezen 5. Bevorderd tot de 5de klasse: W. de Bruijne, G. J. W. v. d'. Peijl, 0. A. Stuffken, P. J. A. van de Valk, allen te Terneuzen, A. H. L. de Bel te Sas van Gent, H. A. Brakman te Sluiskil.. A. E. Ruijsch van Dugteren, J. Scheele. beiden te Axel, J. W. de Feijter te Hoek. Her-examen geen; afgewezen geen. NAGEKOMEN BERICHTEN. GESLAAGD. Geslaagd voor het eindexamen der R. II. B.S. te Bergen op Zoom, J. Boogaard," te S tav enisse. HET NIEUWE FRANSCHE MINISTER. PARIJS, 23 Juli VJD. Poincaré heeft den geheelen dag besprekingen ge voerd met de vooraanstaande politici. De vermoedelijke samenstelling van zijn kabinet luidt als volgt- Minister-president min. v. fin. en be vrijden gebieden Poinoaré; justitie Bar- Ihoubuitenl. z-aken. Briand; marine Leygues; oorlog: Painlevé; binnenl. za ken Perraud; openb. onderwijs Herriot; koloniën Perrier; handel Bokanowski; landbouw. Queille; openb. werken Tar- dieu; pensioenen- Marin. De minister van arbeid «wordt nog niet genoemd. Briand zal tevens het vice-president- schap aanvaarden. LAAfSTE BERICHTEN GESLAAGD. Voor het diploma A en B. handenar beid slaagden te Amsterdam die dames G. MM. E. J. Pitlo en M. M. Minet— Pitto beiden a 1 hi er. VERBOD VAN VBEVERVOER UIT Z. VLAANDEREN. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft met ingang van 24 Juli 1926 ver boden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit een kring omvattend Zeenwsch Vlaanderen; bepaald, dat in zijn beschikking van 6 Juli 1926 in plaats Van 300 Meter, ge lezen wordt 1 K.M., zoodat de grens strook langs de Nederlandsch-Belgische grens, waarin het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden is, een breedte ver krijgt van 1 K.M. Voor bijzondere redenen kan afwijking van het verbod worden toegestaan door den burgemeester van de betrokken ge meente. POGING TQT INBRAAK. Hedennacht is gepoogd in te breken in het huis van den heer R. aan «BetnS Spoorsingel te Delft. Door het rumoer ontwaakten de bewoners, de dieven sloe gen vervolgens op de vlucht. Later is in gebroken bij zekeren B. aan de Beek manstraat. Door het indrukken van een ruit verschaften de dieven zich toegang. Zij namen een hoeveelheid zilver mede. MOORD. Donderdagmorgen vonden enkele land bouwers langs den veldleg van Njeuwen- hagen naar de Brunssumerheide den 4 !- jarigen P. J. G. liggen. De man bleek verschillende wonden in het onder lichaam te hebben en verklaarde, dat hij en de 26-jarige weduwe II. R. door oen drietal Duitschers waren overvallen. De vrouw was door hen gedood, hij zelf echter slechts gewond. Op zijn aanwijzingen vond inmiddels gewaarschuwde marechaussée in een bosch op cenigen afstand van den weg het lijk der vrouw. Volgens het oordeel der geneesheeren moest de dood reeds 10 uur geleden zijn ingetreden. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 23 Juli V.D. Wegens gebrek aan affaire liepen oe koersen hier en daar tijdens de middag uren iets terug, o.a. voor Amsterdam rub bers, die echter in doorsnee niet veel veranderd waren. Van de Suikerwaarden volgden H. V. A's overeenkomstig gedragswijze. Koninklijken kwamen eerder iets lager 'De labakken bewogen zich op onge veer de vorige koersen. Van de Ned. industrieelea golden de gewone aandeeleu. J urgens iiooger. Kunst zijde aand. konden zich in prijs goed handhaven. Prol. 21/4 pet. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 23 Juli. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gister: Londen 12.10 (12.093/i,). Berlijn 59.24 (59.22%). Parijs 5.80 (5.57). Brussel 5.89 (5.67%). "Zwitserland 48.161/» (48.16%). Weenen 35.20 (35.20.) Kopenhagen 65.92% (65.92%.) Oslo 54.621/* (54.62y2.) Stockholm 66.62% (66. GO.) NewYork 2.48% (2.488/4,.) DE TAKS OP DE VREEMDELINGEN IN BELGIË. In den ministerraad van Vrijdag zal de kwestie besproken worden van de taks op de vreemdelingen. Deze taks zal ge heven worden op de basis van 50 pet. op den prijs die de buitenlanders betalen voor hun kamer, appartementen of vil la's. De verhuurder der appartementen en de eigenaars der villa's zullen aan sprakelijk worden gesteld voor het ignen der taksen. Deze zullen toegepast "wor den "bij middel van zegels. De ministerraad zal eveneens een be sluit voorbereiden waarin zal verklaard worden dat alle koffiehuizen, restaurants, dancings enz. moeten gesloten worden te middernacht. Dit besluit zal in wer king treden daags na de afkondiging in den „Monteur". DE SCHADEVERGOEDING AAN DE HOHFNZOLLERN'S. BERLIJN, 23 JulT V.D. Volgens den officieelen Pruisischen persdienst heeft de premier Braun zich in een schrijven aan den algemeenen gevolmachtigde van het vroegere Koningshuis-,bereidt ver klaard tot onderhandelingen met de Ho- henzollern's. Echter slechts op grond der Rijksdagdebatten. DE BEAMBTEN SALARISSEN. PARIJS, 23 Juli. V.D. - De beambten- organisaties hebben op Dinsdag a.s. een groote demonstratie aangekondigd tegen de onvoldoende verhooging der beambten salarissen. EEN 1TALIAANSCHE VOORSPELLING. BERLIJN, 23 Juli De Italiaansche „Tribuna"' zegt in verband mc?t de cri sis in Frankrijk dat het parlementarisme bewezen heeft dat het Quo-Vadis van Marianne naar Moskou of Rome leiden moet. DE RUSSISCIIE-JAPANSCHE ONDER HANDELING. BERLIJN, 23 Juli V.D. De Russische Gezant te Tokio, ICapp en de .Tapauschen Gezant Tanaka zijn le Moskou aangeko men in verband met de Russisch-Ja- pansche onderhandelingen. NIEUWE OYERSTROOMINGEN VER WACHT. WEENEN, 23 Juli. V.D. De Donau is gisteren plotseling gewassen, zoodat een nieuwe overstroomingsramp in de Woj- wodine dreigt. De dijk bij Oaraopovo is doorgebroken en 5 dorpen zijn over stroomd. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 21 tot 23 Juli. Ondertrouwd: II. de Nooijer 22 j. en K. M. Wanderer 25 j.; W. B. Kroeze 64 j. en T. Schreuder 51 j.; H. F. Slootmans 26 j. en C. van Wezel <2 4 j. Vlissingen. Van 15 tot 21 Juli. Ondertrouwd: H. L. Vanmassenhove 28 j. en M. R. L. Moes 21 j.; J. v. d. Velde 24 j. \en D. Vos 19 }.J F Kolijn 24 j. en I-\ Landmeter 24 j. Getrouwd: C.* P. Braat 38 j. en E. L. A. M. Nuijten 34 j. Bevallen N. Bostelaar geb. v. Burgh z.; D. Abrahamse geb. Ruijter d.; F. H. v. d. Vegt geb. Scheffer d.; J. C. de Smit geb. Gilden d.; M. Gugelot geb. v. Zantwijk z.; M. v. d. Gruiter geb. de Nooyer d.; C. Schreuder geb. Wielink z. Overleden G. Laernoes z. 15 j.P. C. Kokelaar z. 5 j.; II. Bostelaar z. 2 d.; J. Schreuder z. 4 d.; H. Dijkshoorn,' vrouw van A. J. Prince 27 j. O. en W. Souburg. Van 15—22 Juli. Getrouwd: F. Schip- per, 31 j. en P M. Haart sen, 26 j. Bevallen: J. Goedhart, geb Kasse, d. A. C. Wouters, geb. van der Staal, z. Overleden: J. Hoffman, 67 j., vrouw van J. Bazen- Goes. Ondertrouwd- A. Kosten, j-m. 27 j. en T. Verboom j.d. 22 j.; P. R. Hugen;- holtz j.m. 37 jaar' cn G. C. Mange, j.d 21 jaar. Bevallen- M. M. T. Simons geb. Borgh- graaf, z.; C. C. Hollestelle, geb. van 't Veer z.; BRIEFWISSELING. Huurder, Middelburg. Een geval als dit is uitsluitend van particu lieren aard, en dus niet geschikt om be handeld te worden in een ingezonden stuk. Belastingbetaler. Wan neer u in een courant schrijft dat de onderhoudskosten van de rijkswegen hoog vTbrden doordat sommige kanton- niers te weinig door werken, dan kan .$iat Maar wanneer u een bepaald wegvak noemt, zouden de drie betrokken kan- tonniers daarin aanleiding kunnen vin- deft tot een rechtsvervolging wegens aantasting van hun goeden naam. Daar om kan zulk* een bewering zeker niet' geschieden in een ingezonden stuk zón der naam van den schrijver. En mèt dien naam is het nog bezwaarlijk. RECHTZAKEN. Het auto-ongeluk op de Thool>- sche Pont. Het gerechtshof in Den Bosch heeft den chauffeur M. J. M. te Stavenisse* aan wiens schuld te wijten is geweest het autobus-ongeluk op de pont van het Thoolsche veer. waarbij een persoon een been brak, veroordeeld tot f200 boel© subs. 60 dagen hechtenis en betaling eener schadevergoeding van f60. Be eisch was twee weken hechtenis. De rechtbank te Breda had den chauf feur 2 weken hechtenis opgelegd met 2 jaar ontzetting uit zijn beroep van chauf feur. x. Melkvervalsching. Het kantongerecht le Druten heeft M. van der L uit Winssen, wegens melkver valsching veroordeeld tot f 200 of 2 maanden hechtenis. Hij had melk afge leverd, verdund met ongeveer 32 pet. water. De eisch was f 500 of 2 maanden. (y Koop en verkoop tusschen ech tgenooten. Een Bankvereeniging te Nijmegen had op iemand een vordering van f 100.000 en liet op die schuld beslag leggen ten huize van den schuldenaar. Diens echtgenoote kwam daartegen in verzet, omdat zij buiten gemeenschap van goederen was gehuwd en een groot gedeelte van de goederen, waarop beslag was gelegd, haar persoonlijk eigendom was. Een ge deelte der goederen had zij van haar echtgenoot gekocht, een ander deel had zij gekregen. In het proces, dat over de vordering van de Bankvereeniging werd gevoerd, besliste het Gerechtshof te Arnhem, dat koop en verkoop tusschen echtgenooten in het'algemeen niet mogelijk is dan al leen in bepaalde, in de wet genoemd© gevallen. Er werd in deze zaak niet gesteld, dat die wettelijke gevallen aan wezig zouden zijn- Schenkingen staande het huwelijk tusschen echtgenooten zijn van rechtswege nietig, terwijl in deze1 zaak niet blijkt, wanneer de beweerde schenkingen hebben plaats gevonden. Het Hof heeft de Bankvereeniging in het gelijk gesteld. De tegenpartij heeft te gen die beslissing cassatie aangeteekend. LANDBOUW. De in- en uitvoer van vlees ch. Dezer dagen werd te Utrecht een spoedvergadering gehouden van verte genwoordigers van den Bond van Melk veehouders, den Aarts-Diocesahen R. K. Boeren- en Tuindersbond, den Utrecht- schen Bond van Veehandelaren, het Utrechtsch Landbouw Genootschap en den Ohristelijken Boeren- en Tuindersl- bond. In deze gecombineerde vergadering werd omstandig de noodtoestand van de bedrijven der veehouders en veehande laren besproken, ontstaan: le. door het invoer-verbod van versch vleesch in. Engeland. 2e. den smokkelhandel van slachtrijp vee uit België, welke nog steeds voort duurt, hiettcgenstaande de reeds geno men maatregelen. De vergadering was unaniem van oor deel dat de onder 1 en 2 genoemidia punten de noodlottigste gevolgen voor onze veehouderij en veehandel hebben, welke nog verhoogd worden door de hooge invoerrechlen die Duitschland heft waarvan de druk thans nog in meerdere mate wordt gevoeld, vooral in de paar denfokkerij en den handel. Op deze vergadering werd dan ook besloten de bezwaren in een verzoek- schriftonder de aandacht van de Regee ring te brengen en tevens te verzoeken zich steeds in het nauwste contact te stellen met de Engelsche Regeering ten aanzien van het invoer-verbod, en tevens den strook langs de Belgische grens te verbrecden, te verlengen langs de ge- heele grens en het toezicht aanmerkelijk te doen verscherpen. Als een zeer belangrijke factor ter verlichting van 'dezen noodtoestand meende men, dat de invoer van versch, gekoeld en bevroren vleesch worde ge weerd, of indien dit niet mogelijk is, een maximum dient te worden gesteld van de in te voeren K.G. vleesch of door verhooging van invoerrechten dezelfde beperking dient verkregen. Wegens den toestand waarin zich de geheel© Neder- landsche landbouwende bevolking en handel bevinden tengevolge van deze. omstandigheden, werd besloten deze punten op een landelijke vergadering, te Utrecht te houden, waarschijnlijk op Woensdag 4 Augustus a.s., te bespreken. Hiertoe zijn verschillende deskundige" personen uitgenoodigd korte inleidingen te houden. (Msb.) VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Nederland Ned.-Indië dooi' de lucht. Gemeld wordt, dat officier-vlieger der 2de klasse bij de Koninklijke Marine M. F. Eikerbout van plan is, in. 1927, al hij van zijn zesmaandsch verblijf in Ned.-In- dië waarheen hij deze maand vertrekt om als instructeur in het marinevlieg kamp bij de behandeling van de drie voor de Kon. Marine iin Ne<l. Indië aangeschaf te en reeds naar Indië verscheepte Dor- nier Wiall-vliegbooten op te treden zal zijn teruggekeerd, op eigen gelegenheid met een Dornier-verkeersvliegtuig waar in vermoedelijk *een Lorraine Dietrich- motor zal worden geplaatst, naar Nederl.- Indië te vliegen- Eenige marinevliegers hebben indertijd het voornemen gehad, met de drie boven bedoelde vliegbooten in groepsverband! naar Ned. Indië te vliegen, maar daar iS niets vaq gekomen. Ind. Stoomvaartlijnen. Johan de Witt, 21 Juli v. Sabang, Ara sterdam n. Batavia. Kambangan, 22 Juli t© Amsterdam v. Java. Crijnssen, st. 22 Juli te Amsterdam, v. West-Indië. Djember, 22 Juli v. Sabang, Rotterdam n. Java. Gorontalo, p. 22 Juli Malta, Rotter dam n. Java. Singkep, 21 Juli v. Londen, Amster dam n. Batavia. Texel, 22 Juli te Batavia v. Rotter dam. Jan Pieterszoon Coen 22 Juli v. Sou thampton, Amsterdam n. Batavia). Stoomvaartlijnen op Noord-A meri ka. Rotterdam, 21 Juli n.m. 11 u. 45 mv v. Southampton, Rotterdam n. New-York. Leerdam, 21 Juli v. Tanipico, Rotter dam n. New Orleans. LEGER EN VLOOT, Luitenant ter zee der 2e klasse mar. res. D. de Boer is den Hen Augus tus a. s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Gelderland. Reserve-lste-Iuitenants J. Erasmus en W|. K. G. Job, van het 14de reg., komen te Bergen op Zoom van 3 lol en met 26 Augustus in werkelijken dienst. De opperschipper J. J. Goeman is overgeplaatst van Hr. Ms. „Van Speijck" naar het wachtschip le Willemsoord. Ilr. Ms". „Soemba' 'en „Flores" op hun uitreis naar N.-Indië zijn Donderdag uit Aden vertrokken. VERSCHILLENDE BERICHTEN. BANKOVERVAL TE BUSSUM. Donderdagmiddag, omstreeks 4 uur vervoegde zich een tot dusver onbekend gebleven persoon aan de kassa van del Boaz-Bank aan de Brinklaan tc Bussunn en vroeg aan den directeur, die aan de kassa zat, den heer Jooosten. een bank biljet van f 10, te willen wisselen. Terwijl de heer J. met het geld terug kwam, wrong de man zijn bovenlijf door het loket, cu haalde plotseling een re volver voor den dag en richtte deze op den heer J. Hij riep hem toe: ,,Je geld of je leven!" Hevig ontsteld wilde de heer J_. in de £prsle opwelling den in dringer te lijf gaan en daarbij beging! hij de onvoorzichtigheid, de kantoor deur, die gesloten was, open te doen. Eo^ terwijl de bankdirecteur door de geopen de deur op den indringer wilde gt komen, kreeg hij van laatstgenoemde een slag met de kolf van den revolver op heit hoofd, waardoor hij ineenzakte. De vrouwelijke kantoorbediende was door een andere deur naar buiten ge- loopen om hulp te roepen en de indrin ger zag toen zijn kans schoon om de por tefeuille met bankbiljetten, welke op de brandkast lag, weg te nemen en op d©o fiets springendë, er van door te gaan. De heer J., die zich weder had weten Op te richten, liep naar buiten en liep, terwijl hij „help, help" riep, den roover achterna. In de Eslaan verloor de gevluchte uit de portefeuille een .pakje met bankbiljet ten van f 10, waarover de in de buurt wonende notaris zich ontfermde, toen bleek, dat de straatjeugd reeds bezig; was de waardevolle papiertjes op te ra pen. Inlusschen was een auto den roo ver, die een groote voorsprong had. ach tervolgd. Een wissellooper van de Boasz-Bank had den man op zijn fiets in razende vaart zien rijden, maar ofschoon deze met een vaart van 80 K.M. aan de achter volging deelnam, wist de man in de buurt van Jan Tabak te ontkomen. De politie zocht den heelen omtrek af, maar slaagde er niet in den dader te achterhalen. De portefeuille bevatte aan bankbil jetten een bedrag aan zilverbons van f7160.50, waarvan f900 aan tien-gulden- biljetten door den notaris waren terug gevonden. In totaal wordt er dus een bedrag van f6260,50 vermist. De verwonding welke den heer J. op bel hoofd was toegebracht, was van vrij

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2