HOFSTEDE advertentiEn. f¥EBSGKUXENDB BEnCHTEN. Van een tram der Zuid-Nederland- aöhe Stoomtram-maatschappij, waarin 493 kinderen van de St. Josefvereeniging te Breda gezeten waren, is Zondagoch tend bij den wissel van de Liesbosch- straat een wagen ontspoord, met het gevolg, dat een der kinderen, een 7-jarig jongetje uit het rijtuig geslingerd werd en onmiddellijk aan de gevolgen is over leden. Alle kinderen stapten uit de tram en gingen in gedrukte stemming terug naar Breda. Men meldt aan de „Bossche Crt." -uit Waspik Bij een enkelen harden donderslag, het onweer was overigens niet hevig, werd de landbouwerswoning van G. van D. Maandagnacht getroffen. Van D., die was opgestaan, sloeg bewusteloos neer en bekwam brandwonden aan arm en horst. De overige bewoners kwamen met den schrik vrij. Het woonhuis brandde geheel af, niets werd gered. De pas nieuw gebouwde landbouwschuur, die aan het huis vaststond, kon behou den blijven, dank het krachtdadig op treden van enkelen, die het blusschings- ■werk reeds waren begonnen voor de motorspuit aanwezig was. Maandagochtend om half negen ont lastte zich boven Veenendaal een zwaar onweer. Een zware populier achter het huis van den [Winkelier C. van Amerongen werd door den bliksem doormidden ge spleten. Er zijn geen ongelukken bij ge beurd. Zondagmiddag waren te Groningen drie jongelui, onder wie de 16-jarige W. H. uit Dordtround, in het Verbindingska- naal aan het spelevaren. W. wilde het bootje wrikken, verloor het evenwicht, stortte in het kanaal en zonk onmiddel lijk. Twee in een auto voorbij toeren de heeren doken hem spoedig na, maar mochten er niet in slagen hem te vin den. Een paar uur later werd het lijk opgehaald. Te Haren (Gron.) heeft de 49- jarige gehuwde stucadoor H. P. uit Wil- dervank bij werkzaamheden in den kel der van den in aanbouw zijnde christe lijke school den dood gevonden. Ver moedelijk is hij door een electrischen stroom getroffen. Onder Dokkum is de heer J. B., terwijl hij met zijn dochter een fietstocht maakte, door de stoomtram overreden en gedood. Vermoedelijk is de heer B-, toen hij wilde uitwijken, in- het mulle zand langs de rails gedipt. Toen de huisvrouw L. G. te Venlo, Zaterdagmorgen ter markt ging, sloot zij hare drie kinderen voorzichtigheids halve op de binnenplaats op. Öp het plaatsje bevond zich ook de hond der familie. Het schijnt, dat de kinderen al «pelende het etensbakje van den hond omver geworpen beben, waarop deze den 3-jarigen Laurence aanviel en hem verschillende beten aan de rechterzijde van het gezioht, aan het oor en aan het achterhoofdje toebracht. Door het ge schreeuw opmerkzaam gemaakt klom men de buren over het muurtje, en brachten hulp, juist op tijd om ernstiger onheil te voorkomen. Ernstig gewond is de kleine kleuter naar het hospitaal overgebracht. Men kon niet vaststellen of al dan niet levensgevaar aanwezig is. Aneta meldt d.d. 19 Juli uit Soe- rabaja: Twee Amerikaansche boormees ters van de Bataafsche Petroleum Mij., de heeren Glass en Daws, zijn bij 't pas- seeren per motorfiets van een spoor wegoverweg alhier door een trein ge dood. GEEN VLIEGMACHINE-DIEVEN. De Berlijnsche correspondent van de Tel, meldt een bezoek ontvangen te hebben van de beide vliegers, die on langs te Ostende een vliegmachine weg genomen zouden hebben, om, na te Vlissingen geland te zijn, er mede naar Zweden te vertrekken. De Neder- landsche vlieger R. A. Reiber, die het vliegtuig bestuurd haid en zijn Duitsche collega Ettel, hoorden eerst, na hun te rugkeer in Duitschland, wat er over hen •bericht was. De heeren Reiber en Ettel waren in opdracht van de Zweedsche Junkers- werke naar Ostende vertrokken, om daar een watervliegtuig te gaan halen en naar Malmö terug te brengen, dat bet eigendom der Junkersfabrielt was. Met inachtneming van alle internatio nale bepalingen omtrent de luchtvaart en in overleg met de Belgische politie hebben zij het vliegtuig te Ostende in bezit genomen, daar de Belgische ver tegenwoordiger der Zweedsche fabriek zijn verplichtingen niet nakwam. De Bel gische nationaliteit van het vliegtuig was reeds een maand voor de vlucht vervallen en daardoor trad automatisch net Zweedsche nationaliteitsbewijs weer ra werking. Er is dus geen sprake van dat men op sünksche wijze de nationali teit van het vliegtuig gewijzigd zou heb ben. Inbeslagneming van hef vliegtuig in Zweden is dan ook niet gevolgd en de beide vliegers konden de machine ongehinderd aan de rechtmatige eige naresse de Junkersfabrick ter beschik king ^tellen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Maandagochtend omstreeks 5 uur had aan de spoorlijn Zwolle-Meppel een doodelijk ongeval plaats. De landbouwer J. S. uit Nieuw-Leusen reed met twee aan elkaar gekoppelde hooiwagens op den overweg, toen een losse locomotief naderde. De hooiwagens werden gegre pen en S. kwam onder de locomotief te recht. Het hoofd werd hem van de-romp gescheiden. De wagens werden vernield en het paard is gedood. Het lijk van S„ dié een ziekelijke Vrouw en "vier kinde ren achterlaat, is naar het lijkenhuis te Nieuw-Leusen vervoerd. BUITENLAMP. Algemeen Overzicht. Die crisis in Frankrijk. Terwijl Herriol gister hard werkte aan het samenstellen van een kabinet daal de de franc met sprongetjes, die de o> gewondenlieid van het publiek vergroot ten. Voor de koersbericlilen vóór de ban kiers- en wisselkantoren verzamelde zich een publiek, dat zich allesbfclialvevrien- uitliet over Herriot. Vanmorgen kwam liet bericht dat Her riot geslaagd is in de samenstelling van een kabinet. "Dat wil zeggen hij heeft de mannetjes gevonden. Rest nu nog de vraag of hij ook een voldoende meerderheid heeft in de Kamer. Van de 23 nieuwe kabinetsleden ko men er drie uit den Senaat, behoorend lot de linker democraten of radicaal socialisten. De 20 anderen zijn Kamer leden, en van n»=a nehooren er 11 tot de radicaal-socialisten; ,2 tot de radi cale linkerzijde, 3 lot de republ. socialis ten, één tot de onafhankelijke linker zijde, 2 tot de linker republikeinen en één lol geen enkele groep. Met dit gezelschap heeft Herriot gis teravond vergaderd, en na afloop daar van verklaarde hij dat 'teenige doel der regeering is: het verdedigen van den franc, hetgeen buiten <Len geest der par tijpolitiek zal geschieden. Herriot beloof de met energie te werk te zullen gaan, doch het land moet zijn kalmte bewaren. De nieuwe regeering zal zich Donder dag aan de Kamer voorstellen. Dan zal ook blijken welken grond slag dit nieuwe kabinet in de Kamer zal hebben, wat voor het voortbestaan nog meer waarde heeft dan het program, al hangt dat natuurlijk ook samen. Maar voorloopig kan men al zeggen, dat er een felle oppositie zich vormt aan de rechterzijde. De loon der bladen is buitengewoon heftig. En hel schijnt dat ook een deel der radicalen zich zeer gereserveerd loont, of zelfs openlijk zich vijandig uitlaat. De Fransch-Engclsche schuldcregetinjf. Gister is in liet Engelsche Lagerhuis van liberale zijde, door Wedgwood Ben en door R unci man een. scherpe kritiek uitgeoefend op de Fransch-Engelsche schuldregeling. En voorts door Snowden, den vroegeren kanselier van de schat kist in het arbeiderskabinet Eerstgenoemde klaagde er on. over, dat er bij de toestemming der reductie geen stappen zijn gedaan om Firaaikrijk en ook Italië te bewegen tot verminde ring der bewapening. In zijn antwoord zei Churchill o.a. dat Engeland geweigerd heeft in te gaan op Caillaus' aandrang om de betalingen van Frankrijk afhankelijk te stellen van de Duitsche schadevergoedingen. Een der redenen .waarom de Fransche be talingen tot 121/2. millioen pd. st. per jaar zijn teruggebracht, was, dat het mo gelijk zou zijn, dat deze betalingen uit sluifend op het crediet van Frankrijk zouden steunen. De gewisselde brieven geven Frank rijk ongetwijfeld het recht, om voor het geval Duitschland minder dan de helft van het voorziene bedrag betaalt, het vraagstuk van Franlcrijks vermogen, om de annuïteiten, te betalen, weer «au de orde te stellen. De Engelsche regeering behoudt echter ten volle vrijheid om tegenargumenten te berde te brengen. Ter opleving van Perz|ë Volgens een bericht uit Berlijn heeft' de sjah Rizakahn groote verkeers plannen bekend gemaakt om Perzië eco nomisch te ontwikkelen. Nieuwe wegen zullen worden aangelegd ter verbinding van de hoofdsteden met Turkije, Rus- Land, Turkestan, Afghanistan en Tndié. De Tiflis-Taibaz-spoorweg zal worden verlengd naar Teheran. Een scheepvaart kanaal van de Kaspische zee tot aan de Perzische Golf zal worden gegraven en vliegdiensten zullen worden geopend, ter wijl buitenlandsche geleerden zullen worden uitgenoodigd. bij deze eilanden aan Finland werden toegewezen, doch tegelijkertijd hun mili taire neutraliteit werd vastgelegd, niet erkend. Finland maakt thans van de aan staande onderhandelingen gebruik, om ook deze kwestie ten opzichte van Rus land te regelen. Tegelijkertijd wordt ib de Russische pers groote aandacht gewijd aan Polen en aan de activiteit der Engelsche di plomatic in de Oostzeestaten, Zoo be weert de „Prawda", dat Engeland op nieuw pogingen in het werk stelt Po len tot hel hoofd eener anti-Sovjett-unie in het Oostzeegebied te maken. Hel blad waarschuwt Polen ernstig hiervoor, en meent dat de aanwezigheid te Warschau van den Engelschen journalist Steed een aanwijzing in die richting is. Ook nemen de geruchten in de Sovjet pers toe over agressieve plannen van Polen jegens Liltauen, waarbij duidelijk te verstaan wordt gegeven, dat hij een eventueelen aanval op Littauen steun zal worden verleend. Ook mei Letland en Litlauon schijnen voorloopige onderhandelingen over een garantiepact aan den'gang te zijn? LONDENSCHE BRIEVEN. (Van onzen Londenschen Correspondent.) SOVJET RUSLAND EN DE OOSTZEE STATEN. De kwestie van een garantiepact tus» schen Sovjet-Rusland en de Oostzeesta(- ten is in een nieuw acuujt.stadiium ge komen. De Russische gezant te Helsingfors heeft namelijk aan de Finsche regeering medegedeeld, dat de Russische regeering bereid is mondelinge onderhandelingen aan te knoopen. Uit de desbetreffende nota blijkt, dat de Finsche gezant te Moskou aan de Rtfssische regeering had medegedeleld, dat zijn regeering bereid was, dergelijke, onderhandelingen in to leiden. De mondelinge onderhandelingen zul len, behalve een garantiepact, ook de kwestie van een arbitrageverdrag om vatten, benevens de regeling van het probleenj der Alands-eilanden. Gelijk be kend, heeft Rusland de beslissing van den Volkenbond van het jaar 1921, waar- ne uitzondering, de zitplaatsen bovenop bussen en trams. Maar de verkeersauto- riteiten, die zoo vaderlijk over ons licha melijk gerief willen waken, hebben de meeste trams al voorzien van glazen, zoo goed als hermetisch gesloten kasten, en een aanzienlijk deel van de omnibussen al van opperdaken met schotten en rui ten, waar weer cn wind ons mef kunnen deren. (Wordt vervolgd.) Londensche warmte. Het is warm, het is heel, het is zwoel in de stad. De dagbladen gewagen weer in woorden van ontsteltenis en vervoe ring van de hittegolven, die in matelooze deining over de huizenzee en over onze dampende hoofden gaan. Iedereen heeft het woord „heatwave" voorop de lippen. Dat laat zich wel verklaren. Warmte in Londen, blakerende, zomersche hitte, met fel goud van de zon op de daken, straten en waterendat is een ge beurtenis voor deze stad. Uw correspon dent aanbidt de zonnewarmte, zelfs als zij zich heeft opgestoomd tot hitte. Hij kan niet begrijpen, wöarom men zucht dat het zoo drukkend is. Alle Londenaars vinden het drukkend. Zij zeggen dat zij niet kunnen slapen in de warme nachten en dat zij van den laten avond tot den vroegen dag onrustig woelen in hun slaapsteden. Wat een beweging in den nacht' Zeven millioen Londenaars woe lend en wakend, onder hun daken, onder de sterren aan een hemel, die nauwe lijks donker wil worden gedurende dit hartje van den Zomer! Hoe lang zal het duren? De meteoro logische instituten geven alle hoop of alle wanhoop, dat hangt van de waar- deering van hitte af. Ik heb met vreugde vernomen, dat het centrum van de „anti cycloon" boven de Nederlanden hangt. Ik hoop, dat De Nederlanden hun anti- cyclonische gesteldheid althans geduren de eenige weken zullen handhaven. Maar de dampkring is nukkig en mocht di/t verhaal over warmte in Londen en haar heerlijkheid vóór u verschijnen wanneer .pijpstelen des waters uit den hemel vallen, jnplaats van de musschen van het dak, dan heeft het wat men noemt zijn actualiteit verloren maar troost ik me zal het kunnen helpen d(Q schoone dagen van weleer, ook aan uwen kant doorgemaald, te doen herleven. Want zoo ver is het toch werkelijk met onze Zomersche ervaringen gekomen, dat zonnewarmte er een begeerlijke zeld zaamheid in is geworden, die wij met de herinnering en de verbeelding willen na genieten. Is er niet hier, in ditzelfde Londen, waar nu haast tropische gloe- den heerschen, nog slechts luttele dagen geleden een wetenschappelijke zwartkij ker a^n het woord geweest, die den ont hutsten volke konde deed, dat wij aan den vooravond staan van een nieuwen ijstijd en dat de symptomen er van zicht- en voelbaar zijn aan de beruchte zomers met winter-temperaturen? De zon heeft hem nn terdege het zwijgen opge- en het ware te wenschen, dat da natuur en haar wonderen op even dras tische wijze noodlotsboodschappers op 'ander gebied den mond konden snoeren of onoverkomelijke schrijfkramp konden geven. Een stad die als Londen zoi> zelden wordt bezocht door die hittegol ven, mist de middelen er praktisch en met succes weerstand aan te bieden, aangenomen nu, dat het noodig is er weerstand aan te bieden. Wij zijn gebo ren en getogen in mist en wind en regen De kleeding om de ongezellige invloeden van die bezoekingen te ontgaan, ligt py- ramidaal hoog opgestapeld in de groote pakhuizen van de OLty en den haveokanï en de winkels zijn er vol van. Geen nood wanneer de regen neeijgutst of -siepelt. Er is genoeg rubber en er zijn genoeg mackintoshes om de heele stad, dak en straat incluis, regenvrij te maken. Wij drinken altijd koffie binnenshuis, in de diepte der gebouwen, waar stof, nat en wind van de straat ons en onze eettafels niet kunnen bereiken. Soms gaan wij voor grootere zekerheid zelfs in de ab soluut watervrije lunchkelders, waar men altijd een glimp van de straatbewe ging kan opvangen, indien men door de met stalen ramen gewapende matglazen ruiten kijkt, die een deel van ons dak zijn en een deel van het trottoir voor de voetgangers buiten. Wij eten er degelijke kost in den vorm van heete pudding met gebraden ossenvleesch of ballen deeg met pekelvleesch. Zulke kost verschaft het lichaam wat de dieet-deskundigen „calorieën" noemen: het is brandstof, die het bloed warm en het kippenvel van de huid houdt. Wij weten in Londen ook wat reizen is en alle reisgelegenheid is ook al weer ingericht en ingesteld met het oog op de klimatologische onhebbe lijkheden ran de Londensche atmosfeer. -Er is in dit opzicht weliswaar een schoo- BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Bel gië. De Belgische ministerraad heeft gister de regeling besproken van verschillende beschikkingen, die aan den koning zul len worden voorgelegd over de rege ling van de fabricatie en van den ver koop van meel, van brood en andere voedingsmiddelenover den uilvoer en den invoer van graangewassen be stemd voor broodbereiding en van meelsoorten; over de maatregelen tot het tegengaan van berichten ot inlichtin gen die liet slaatscrediet aan het wanke len kunnen brengén. Uit Spanje. - Luitenant Manuel Duran, die in Januari j.l. van Spanje naar Zuid-Ame- rika vloog, is gister bij een botsing luS- schen twee marinevliegtuigen bij de ma noeuvres te Barcelona gedood. Uit R usI and. Over de districten Salsk en Staw- ropol is ler bestrijding van den sprink hanenplaag de staat van beleg afgekon digd. De plaatselijke autoriteiten worden verantwoordelijk gesteld voor een suc cesvolle bestrijding der sprinkhanen, die deu geheelen oogst dreigen te vernie tigen. Uil Moskou zijn vliegtuigen vertrokken tot het verspreiden van vergif over de veldeu MARKTBERICHTEN. Middelburg, 20 Juli. Op de vei- lingsvereening „Walcheren" werden de volgende prijzen besteed: Groote veiling Aardappelen, gele f 1.60 bonte fl.10. Roode bessen f 15.80, Wagenaarboonen 20.40; Augurken le soort f 23.20, 2e soort f 23.00, 3e soort f 21.40, 4e soort f 14 00, alles per 100 K.G. Eloemkool 10 cent lot 1.60 per 100 stuks. Middelburg, 19 Juli. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Aardappelen 3—4 c„ poters 1—2, Wa genaars 15—20, tuinboonen 5—8, stoksnij- boonen 6066, stamsnijboonen 25—35, princesseboonen 35—55, suikerboonen 16 —24, doperwten 10—14, zilveruien 9—13, postelein 4—6, kruisbessen 8—12, roode hessen 15—26, zwarte bessen 40, witte bessen 1822, aardbeien 22—33, fram bozen 52—61, morellen 74, tomaten I 46, idem II 17—30, perzikappel 17, madelevne I 221—23, idem II 14, alles per K.G. Bloemkool 2—10, komkommers 8 16, andijvie 1—2, sla 1—2, savoije kool 3—4, roode kool 5—7, perzik 38, meloen 30—32, alles per stuk. Peen 5—8, karoten 35, selderie 4—5, peterselie 3, rapen 2, rabarber 2—3, poolajuin 7—8, 'alles per Vlissingen, 19 Juli. Aardappelen 2,5—4,5, postelein 3—14, suikerboonen 22 —24, princesseboonen 47—50, Wagenaars 21—30, snijboonen (smal) 30—40, snijboo- nen 57—58, tomaten 40 -46, doppers 10— 15, tuinboonen 5—6, aardbeien 27—31, roode bessen 16—24, witte bessen 15—22, kruisbessen 5,5—11, Madaleinen 1822, capucijners 17—18, morellen 30—52. spruitjes 11—17, zomerlouwtjes 11, Poire Madonne 14, suikerijpeer 11, pruimen 33, alles per K.G. Roode kool 15, savoije kool 3,55, bloemkool 5,5—14, komkom mers 11—12, alles per stuk. Selderie 2— 4, uien 47,5, peeën 7,517, rabarber 1—3,5, kroten 2,5—6,5, ramanas 4,5; diool 12—21, dahlia 12—14, alles per bos. Andijvie 1—76, peterselie 25—27, zuring 3—7, sla 1059, bloemkool 160, alles per mand. Augurken 30—42 per 100. Goes, 19 Juli. Veilingsvereen- „Zuid- Beveland". Bloemkool f 1.10—5.10, savoije kool 3.50, kropsla 1.60, augurken 0.32— 0.35, alles per 100 stuks. Snijboonen groene boonen 19—23, beiden per 100 K.G. Goes, 20 Juli. Eieren f 5.40. Boter f 0.95. Aanvoer V. P. Z. 23250 stuks f 5.70 per 100 stuks. Rotterdam, Veemarkt. Op de vee markt van heden waren aangevoerd62 paarden, 80 veulens, 641 magere run deren, 712 vette runderen, 324 vette- en graskalveren, 44 nuchtere kalveren, 29 schapen en lammeren, 5 varkens, 74 biggen, 3 bokken of geiten. Prijzen voor. Vette koeien: le kw. 1.05 —1.10, 2e kw. 1.00—90, 3e kw. S0—70 Ossen: le kw. 1.00—1.05, 2c kw. 90—80, 3e kw. 7060; Stieren le kw. 8590, 2e kw. 7565, 3e kw. 55; Kalveren le kw. 1.20—1.40, 2e kw. 1.00—80, 3e kw. 70-60. Prijzen voor: Melkkoeien: 100—390, Kalfkoeien: 215—425, Slieren 185-390, Pinken: 150—170; Vaarzen: 160—190, Werkpaarden-. 100—300; Slachtpaarden 95—150; Hitten: 95-105; Nuchtere kal veren: 8—11; Fokkalveren- 1426; Big- gem 15—20; Overloopers- 20—30. Eieren: Rotterdamsche consumptiovei- ling. Aangevoerd 115000 stuks. Prijzen voor kipeieren 5.00—6.50; eendeieren 4.755.00, kalkoeneieren 8.0C9 00 De Heer en Mevrouw L. A. WILLEMSE-DRONKERS geven met blijdschap kennis van de ge boorte van hun Zoon CHRISTIA.AN HENDRIK. Soerabaya, 19 Juli 1926. Botnstraat 28. Verloofd: RIEK KUIJPER AD. J. VAN SLUIJS, Med. Stud. BadhuisBtr. 66 j 20 Juli 1926. Middelburg j R. WEIJL SNUIJF L. WEIJL° Artsen, zijn afwezig. HNGERS1 !D.I.D.A£| FfWe eliocotsdcs/ g* I Geurig an pfkanfc g TE KOOP MOTORRIJWIEL A. C. E. zoo goed als nieuw f 400,—. Brieven onder letter A., bureau van dit blad. TE MIDDELBURG. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN Cate zal op Woensdag den 28 Juli 1926, des voormiddags te tien uur, op de Bovenzaal der Sociëteit „de Vergenoeging" aan de Groote Markt te Middelburg, ten ver zoeke van de Erven wijlen Vrouwe Douairière W A. Graaf VAN LYNDEN—DE BRUIJN, in het openbaar VERK00PEN DE KAPITALE „ZANDIJK-BUITEN", zeer gunstig meen te in de ge- VEERE, op Zandijk, aan den Veerschen Straatweg, bewoond door den Heer D. GIDEONSE, bestaande uit Woonhuis met Schuur, Wagen huis, steenen V arkenshok, Kippen hok, Erf, Tuin, Boomgaard, en daarbij behoorende en HOFSTEEDJE, bewoond door den Heer ABR. GOEDBLOED, bestaande uit Woonhuis met Schuur, Wagenhuis, Erf en Wei land, ter gezamenlijke grootte van 50 Hectaren 3 aren 98 centl aren of 127 Gemeten 156 Roeden. De veiling zal geschieden bij den hoop, bij inschrijving en opbod, in 39 perceelen, met verschillende combinatiën en in massa. Bezichtiging der Landerijen van at Maandag 19 Juli op iederen werkdag der gebouwen alleen op Dinsdag 20 Juli, Woensdag 21 Juli en Dinsdag 27 Juli, telkens van 25 uur Notitiën met kaart dezer veiling zijn verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris aan de Lange Delft te Middelburg, tegen he aling van 25 cent per exemplaar ten bate van ^Kinderxorg".

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3