Ko van Dijk Fn die van den sluwen Levi door Jo Sternheim Laten we nu hopen dat mooi weer deze onderneming zal begunstigen In antwpord op de vraag, hoe men het terrein voor het openluchtspel kan be reiken, meldt men ons: Van Vlissangen is het te bereiken langs het rijwielpad, of over den Koudekerk- schen weg tot den zijweg vóór het Huis ter Schelde of over Koudekerke langs den weg voorbij hel tramstation. Van Middelburg is hel ook langs dezen tot de duinen toe verharden weg te bereiken. Touringcars brengen bezoekers van Middelburg en Vlissingen tot een halve minuut van het terrein. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Nieuwe rentezegels met an dere kleur. Bij Kon. Besl is bepaald, dat in de kleur van eenige rente- en dagzegels wij ziging wordt gebracht. De kleur van het rentezegel voor 1 oon- klasse IV is licht bruine opdruk op rose onderdruk en de op het zegel uitgedrukte geldswaarde 50 cent, de kleur van liet rentezegel voor loonklasse V is licht groene opdruk op rose onderdruk, en de op het zegel uitgedrukte geldswaarde 60 cent. De thans bestaande rentezegels voor de beide vorengenoemde loonklassen blij ven geldig. De kleur van het dagzegel, ter beta ling van een dag premip in loonklasse I en in loonklasse II is lichtgroene op druk op lichtgrijzen ondergrond, de kleur van het dagzegel ter betaling van een dagpremie in loonklasse III is lichtgrijze opdruk op rose ondergrond; de kleur van het dagzegel ter betaling van een dag premie in loonklasse IV en in loonklasse V is lichtblauwe opdruk op lichtgrijzen ondergrond. De dagzegels voor de vorenvermelde premies, zooals dip lot nu toe in om loop waren, blijven geldig. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag ats werkloos ingeschre ven 1 typografen, 5 grondw., 15 op pert 2 schilders, 9 limmerl., 1 hout draaier, 8 ineubelm 2 stoffeerders, 2 stoelm 1 borslelm 3 kleerm., 2 schoen makers, 1 zadelmaker, 7 bankwerkers, 2 electricians, 1 koperslager, 1 klinker, 1 machinist, 5 smeden, 1 stoker, 1 boekb., 5 bakkers, 2 boerenarbeiders, 6 wiukel- bed., 8 chauffeurs, 3 kellners, 7 kantoor- bed 2 huisknechten, andere groepen 6, 30 met vïkkennis zonder bep beroep, en 126 zonder vakkennis (ongeschool den). Verder 11 vrouwen, wo. 1 boek- bindster, 3 kantoorbed., 1 winkeljuf frouw, 3 werkvrouwen en 3 waschvrou- wen (voor wasch aan huis). Totaal 275, vorige week 293. Handelsregister. Aan de in „Handelsberichten" opge nomen wekelijksche openbaarmakingen inzake het Handelsregister, onlleenen we betreffende Zeeland de volgende op gaven Nieuwe inschr ij vingen. Westelijk Noord-Brabant (Breda). N. V. Carrosseriefabriek v.h. Smit, Bergen op Zoom, Stationsplein 15, bouw van carrosserieën voor automobielen. Dir W.. S Smit Bergen op Zoom. Comm.: B Vlaming, Goes. Maatschappelijk kapitaal f 5000, waarvan geplaatst en gestori f 2000. (4234). Wi ij z i g i n g e n Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Coöperatieve Verbruiksvereeniging „De Broederband" U. A., Korte Geere K 366. Uitgetreden bestuurder: J. J van Aaj't- sen. Middelburg. Benoemd tot Oomm A. M. C Thomassen, Koudekerke en L. J. Basting, Middelburg. Westelijk Noord-Brabant (Breda). II. Polderman Pz., St. Annaland, Molendijk 156, winkel en broodbajtkerij. Uitgetr. E.H. Polderman Pz. Handels naam veranderd in: A. M. v. Bendegom. Nieuwe E.: A. M. v. Bendegom Hub. Slager, S 1 Annaland, Molen dijk 157. slager. Uilgetr. E H. Slager VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Buitenhaven Hansweert. In antwoord op een desbetreffend ver zoek kwam bij het Hoofdbestuur van Schutlevaer bericht in, dat de beschik bare fondsen thans niet toelaten dat be doelde verbeteringen worden aange- doch dat in 1927 met het aanbrengen van bolders op het onderste en middel ste raamwerk van elk der ducdplven zal worden aangevangen, waarmede da», naar vertrouwd wordt, geleidelijk zal kunnen worden voortgegaan. De wrakken in de Wester- S c helde. Door het Hoofdbestuur van Schutte- vaeT" werd aan den Minister van Water staat het volgende adres verzonden: dat op de laatste algemeene verga dering der Schippersvereeniging „Schut- tevaer" opnieuw werd geklaagd over;' den last en de schade, welke door de visschers, welke in den mond der Wester Schelde hun bedrijf uitoefenen, wordt ondervonden van enkele aldaar liggen de wrakken. dat in het bijzonder werden genoemd hel wrak van el&n Franschen lichter in de Wielingen en dat van den driemast schoener „Westland", nabij Zoutelande, dat door hel langzamerhand verdwij nen van alle merkbare kenteakenen het gevaar voor schade en erger steeds toe neemt en dit wel in het bijzonder ten opzicht® van het eerstgenoemde wrak, dat weliswaar bedoelde wrakken bui len de toniienlijn liggen en dus buiten het vaarwater, maar dat door de vis schers juist buiten deze "tonnenlijnen moet worden gevischt, (lal wellicht de te maken onkosten voor het opruimen dezer wrakken niet' gering zullen zijn, dat echter bij het legen elkander we gen van de voor- en nadeelen, behalve aan de directe schade en de bedreigdp menschenlevens, mede moet worden re kening gehouden met het feit, dat het bij de bestaande werkloosheid zeker niefc gewenscht is, dat de toch al weinig rooskleurige uilkomsten der visscherij door oorzaken als de bedoelde zoodanig worden gedrukt, dat ook hierdoor de lust om de visscherij te blijven beoefe nen in meerdere mate dan reeds nu het geval is, vermindert. LEGER EN VLOOT. Een loods, waarvoor geen plaats was. De militaire medewerker vai „De Avondpost" schrijft In het militaire vliegkamp (e Soe ster- berg moét een nieuwe vliegioods komen. De levering van die loods is opge dragen aan een Dusseldorfsche firma De loods, die ruim f 10 000 zal kosten, is in Duitschland pasklaar gemaakt Op 7 Juli j 1. zou een aanvang worden ge maakt met het plaatsen van de loods. Doch nu blijkt bij het uitzetten van de rooilijnen, dat voor de bestelde loods geen plaats is, tenzij een andere loods, waarin wapenen zijn opgeborgen, wordt afgebroken Natuurlijk hebben de militaire auto riteiten te Soestcrberg bij hel denkbeeld een goede loods af Ie breken, bedenkelijk het hoofd geschud, maarde aanne mer van de nieuwe loods, die alles kant en klaar heeft om aan het bouwen te gaan en met zijn werklieden klaar staat, wijst op zijn recht om schadevergoeding te eischen Ten einde raad hebben de militaire autoriteiten te Soesterberg nu maar be sloten, dat de loods zal worden afge broken. (Een schade post je, dal het Rijk, ruw geschat, op f 20 000 komt te slaan) In den namiddag van 7 Juli is men begonnen om de loods te ontruimen en met bekwamen spoed op te ruimen. „De Avondpost" hoopt, in het belang van den belastingbetaler, dat dit muisje nog een staartje heeft „Want dal op de ze wijze wordt omgesprongen met 's lands financiën, is toch wel wat al te erg." SPORT. liet gebeurde in Agrarn bij een voet balwedstrijd om het kampioenschap van Zuid-Slavia lusschen S.A.S.R. en Slavija. Deze wedstrijd werd gespeeld onder lei ding van een scheidsrechter, die lid was van S A.S.R. Deze leiding was naar het oordeel van het publiek en van de op het terrein aanwezige politie zoo partijdig, dat de politije den wedstrijd onderbrak en den scheidsrechter arresteerde Dat is ongetwijfeld een unicum in de voethal- geschiedenis een scheidsrechter wegens partijdigheid door de politie gearresteerd. Toen gestaakt werd stond hol 2—0 voor S.A.S.R. De wedstrijd ?al thans onder leiding van een neutraal scheidsrechter overgespeeld worden. (N. R. 01.) VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Boxtel kwam de 10-jarige Z. Dinsdag van de fiels in een riek te val len. Woensdag is het kind in hel Liefde huis aan de gevolgen overleden. Te Delft is gearresteerd de aldaar wonnende losse werkman C. J. v. li., een oude bekende der juslitjj?, die (laar 'den laatsten lijd ongeveer 13 fietsen van den openbaren weg en uit gangen en portalen heeft gestolen. Vijf fietsen zijn reeds in beslag genomen, en ook een te Rot|ler- dam ontvreemde fiets is opgespoord D. W1. en J. v. R. zijn aangehouden wegens heling van die fietsen. Van R. had nog de brutalileifi aan iemand, wiens fiets hij gestolen had, zijn hulp aan te bieden tot het opsporen van den difT. Hij vroeg en kreeg voor zijn moeite f 2.50. De man is naar het huis van bewaring overgebracht. Omtrent het betooveringsgeval te Sliedrecht deelt de Telg. het volgende mede. De geheele „beweging" schijnl op louw te zijn gezet door een in de buurt wonende baker ,die zoo'n soort geval voor korten tijd ook bij de hand heeft gehad. Fen kleindochter van haar, was ook n 1 betoovferd en toen den „dokter" geraadpleegd werd, was hel antwoord „Neem een kip met zwarte veeren en duw deze levend in een pot kokend wa ter". Dit is dan ook geschied. Inmiddels begint het in de buurt van hel geval rustig le worden. De z.g. too- verkol is met het gezifn verhuisd, terwijl de familie V., waar hel „betooverd meisje" was, de gemeente gaat verlaten. Zaterdagnacht passeerde bij Sliedrecht de motorboot Risico door de Noord. De knecht stond aan het roer. Toen de schipper, eigenaar van de boot, van be neden aan dek kwam om den knecht zijn boterhammen te geven, verloor hij, al dus de „Voorw." het evenwicht, sloeg over boord en verdronk. De verdronkene laat een vrouw en drie kinderen achter, waarvan de oudste 7 jaar is.De po gingen om het lijk te dreggen zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Twee mannen, die naast elkaar loo- pendc een schuit voortduwden, werden op den Nieuwen weg le Loosduinen door een woesl rijdenden chauffeur met zijn vrachtauto aangereden. De een werd te gen de borst gestooten en omver gewor pen, waarna de achterwielen hem over de beenen gingen. De ander kreeg alleen kwetsuren aan een der armen. Te Katwijk aan Zee is de 15-jari^e W. bij het baden in zee verdronken. Zaterdagmorgen is H. v. "d. B. te Soest, terwijl hij aan liet gras maaien was in Eemnes, door den bliksem getroffen en gedood. V. d. B. was 50 jaar oud en vader van een groot gezin. Zondagmiddag geraakte te Helder een 18-jarige dienstbode in het Marsdiep te water. De heer A. D. J. sprong gekleed hel meisje na. De drcnkel^age was in middels door den sterken stroom mee naar buiten gedreven Met de uiterste krachtsinspanning kon de redder haar tot op ongeveer twintig me,Ier van den wal brengen. Hij slaagde er in zijch toen vast te grijpen aan een paal en zich zoo- boven water te houden De heer H de 5V'.. sprong toen ook te water, doch ook deze gelukte het wegens den sterken) stroom, niet het iutusschen bewusteloos geworden meisje op het droge te bren gen. Eerst nadat een derde, de heer B., zich te water had begeven, slaagden de redders er gezamelijk in. het meiisje weer op het droge te brengen. Door toepassing van kunstmatige ademhaling is het leven opgewekt. Maandagmorgen is in de dakpannen- fabriek le Oegstgeesl een werkman mei zijn arm lusschen een wals bekneld ge- raakl. Zijn arm werd tot aan den schou der afgekneld. Hij werd naar het Aca demisch Ziekenhuis le Leiden vervoerd Het Geldersche dorpje 'Oene,deel uitmakend van de gemeente Epe, spreekt druk over de bloote armen van een on derwijzeresje, zoo schrijft de „Telg." En de eriliek, die immers wel meer wreed is, liep uit op de schorsing van het meisje in haar betrekking! Het onderwijzeresje, werkzaam aan de Chr. school, kwam naar hel Yeluwsche dorpje uit het groote Amsterdam. Haar begrip van de mode en jioe men die, als vrouw, moet volgen, was ietwat rui mer ,dan men van de puriteinsche Ve- luwers mocht verwachten. Het vonnis, over haar geveld, steunde op de over wegingen, dat de mouwen in haar ja ponnetjes, die toch al le wereldsch luch tig zouden zijn, „te kort" waren. Maar nog erger was het, dat hel meisje dikwijls met de autobus, die Oene met de Deventer „wereld" ver bindt, naar de koekstad ging Men vree de van Deventer de groote-stads^-geva ren die zelfs door Deventernaren wel- leeht nimmer als aanwezig zijn hevroed. Ten slotte bezocht zij niet de door het schoolbestuur gewenschte kerk. De zaak is Ier afdoening gesteld in ban den van den Schoolraad. En die moet dus, om een juist yonnls te vellen, de stukken van overtuiging, hetzij al leen de japonnetjes óf de mouwen, of zelfs dp armen, mei kennis van zaken bekijken. De schorsing is gevolgd door aanstelling van een tijdelijke leerkracht Men meldt uit Deventer aan de N. R. Crt. De onlsmeltingsdiensl te Deventer heel't een gevaarlijken typhushaard ont dekt, welke men thans tracht onscha delijk te maken De dienst werd in het naburige Twello ontboden voor een ont smetting wegens hel voorkomen van ty phus. Daar was, in Maart 1926, een man ziek, werkzaam in een der fabrie ken. Wegens lyphusgevallen in zijn fa milie dacht men eerst aan familie-infer tie, totdat men, door hel voorkomen van gevallen te Apeldoorn en Deventer, bij monschen, die wel eens aan de fabriei; kwamen, de fabriek in het oog hield Een onderzoek leidde lol de ont dekking, dal een 68-jarige vrouw, bij den fabrikant inwonend, bacillendraag ster was, vermoedelijk reeds 50 jaren lang, wat was af te leiden uil hel steeds voorkomen van typhusgevallen in haar omgeving. Zij zelve 'hld op 19-jarigen leeftijd aan typhus geleden. Te Twello zijn thans nog twee lypluis- patiënten. De onlsmeltingsdiensl heeft den besmettingshaard geducht onderhan den genomen. De bacillendraagsler is opgenomen in de barakken le Deventer, waar pogingen in het wferk werden ge steld, haar te bevrijden van haar ge- vaarlijke bacillen. In een verwoed gevecht lusschen eenige arbeiders van de Zuiderzeewerken te Wierihgen bracht de arbeider J. een zekeren G. J. van M. met een mes ernstige steekwonden toe. v M. nam daarop een schop en sloeg J. daarmede op hel hoofd, waarna deze dood neer viel. Beiden waren onder den invloed van sterkedrank, v. M. is in attest gesteld en naar het Huis van ^ewarijfig le Alk maar overgebracht. Zaterdag is te Roermond een vracht auto met vier personen tegen een af sluitboom van den spoorweg gereden, waardoor de boom brak, juist toen een trein voorbij reed. De boom drong in een der laatste ooupé's waarin drie personen werden gewond, twee licht, en de derde, ernstig door een gecompliceerde been breuk. BUITENLAND. WIJ GAAN ETEN BIJ DE CHINEEZEN. Tusschen hel station Monlparnasse en de Place St. Michel wonen duizenden en duizenden vreemdelingen, niet-Fran!- schen, en bij tientallen vindt men dus ook builenlandsche restaurants in dat gedeelte van Parijs. Ge kunt daar gaan eten op z'n Russisch, Chineesch, Tsjecho- Slowaaksch, Grieksch, Turksch, Ameri- kaasch, Zweedsch precies zooals de gril van hel oogenblik u dat in mocht geven. He stel u voor, vandaag eens te gaan eten bij de Ohineczen. We kiezen daar voor uit een van de twee groote Chinee- sche restaurants, die zich bevinden in de rue de l'Ecole-de-Médicine. Hooge roode lak-zuilen heeten ons bij aankomst welkom met gouden, voor ons onleesbare letterteekens. We treden binnen in een ruime zaal, versierd met paneelen van Coromandel, waarop wilde rozenstruiken te bloeien staan en waar boven heilige lotosbloe- men, flamingo's in breede vlucht hun vlerken spreiden. Op een muur het geschilderde portret van den grooten Lao-Tsen, die in kleurige zijde gekleed, twee vingers omhoog houdt en wijsheid lieert Lantarens met bonte beelden versierd, en papieren lampions, versierd met op schriften, die feelukwenschen zijn, of wijze levens-lessen, verspreiden een zacht, bescheiden, rustig licht door de zaal. Borden en schalen en blauw-ei^-wit Chineesch porselein- Bij ieder bord een paar ivoren eel-stokjes, een dikhuikigen theepot en een ronde porseleinen kom voor de rijst. Ook lepels van porselein liggen naast de borden. De gasten zijn bijna allen Asiaten, Chi- neezeu, Japanners, Annamieten, Koree- ers en Hindoes. Allemaal hebben ze ernstige gezichteu gezichten van ge leerden en filosofen; de meesten dragen een gouden bril en heel glad kort ge knipt haar. Een Chinees in volksdracht brengt ons een spijskaart in het Chineesch! Wat moeten we daarmee beginnen' niet 'één letter zelfs kunnen we daar van lezenl Verlegen kijken we elkaar aan Een tweede Chinees in volksdrachj kamfH en legt ons een tweede spijskaart voor; in het Engelsch! Waarom Engelsch in ParijsP Vanwege de loe risten waarschijnlijk, die dit restaurant bezoeken, en waarvan de meesten En- gelschen of Amerikanen zijn. Wat een onmogelijke woorden staan er op die tijst! We zuchten Een derde Chi nees in volksdracht komt, en legt ons een spijskaart in het Fransch voor. Zoo, dat ziet er iets begrijpelijker uil, hoe wel toch wat kan dat bijvoorbeeld voor een gerecht zijn, dat letterlijk ver taald heet: „de terugkeer van kleine vo- gelljes in hun nestje"? Klinkt dat niet poëtisch?! laten we hel maar bestellen, alleen om dien mooien naam - Of heeft u liever een ragofit van vis- schenmagen en -ingewanden? of een soep van eetbare zwaluwen-nestjes met kip en harde Chineesche ham? van die Ohineesche ham, die als beschuit zoo droog en zoo bros en zoo croquant is? Goed! maar ik houd hel bij die kleine vogeltjes, Daar kond het gerecht al een soort heel fijn gehakt van vogeltjes-vleesch, dal opgediend wordt in een uitgeholde eetbare pompoen die pompoen is het nestje 1en de vogeltjes zijn tot moes gehakt daarin weergekeerd Met die ivoren stokjes eten? een beetje gewaagd, we zouden de helft mor sen, vrees ik! Reeds heeft een Chineje-s onze aarzeling gezien, en vorken liggen naast o.ps bord. Wijn? neen, théé drinken we na tuurlijk hij het eten, zooals betaamt bij een Chineesch diner; thee uit dien ge- zelliigen dikhuikigen thee-pot thee zon der suiker of melk maar, is ze n)e| verrukkelijk, die Ohineesche Ihee? Thee en rijst die wordt in ieder Chineesch restaurant gratis bij het diner verstrekt en je vraagt maar weer om nieuwe als de thee-pot uitgeput, en de rijstlcom leeg is. Heerlijke thee nietwaar?.. en dit is toch maar heel gewone, Ohineesche thee. Wilt u iets extra's drinken, bestelt u dan een portie „paardenmaag-thee". Wat dat Is voor thee? waarom die zoo heet? naar de bereiding, die ze ondergaal. Die bereiding is zoo: Je neemt een paard. Je zet het in een thee-plantage, in de lente, als de jonge knopjes van de thee-strui ken nog maar pas beginnen uit te komen. Je laat het paard nel zoo veel van die jonge thee-knopjes eten als het maar wil. Tegen den avond haal je het paard uit de plantage weg en slacht het. Je maakt zijn maag open en haalt daaruit de thee knopjes, die dan al een begin van spijs vertering hebben ondergaan. "Die jlseog je. En dan heb je ze, de beroemde paar- donmaag thee, die in China tegen zijn ge wicht in goud verkocht wordt. Als .groente raad ik u aan eens blokjes bamboe te probeeren. Ze hebben den smaak van asperges en daarbij het knappende en geurige van selderij. Je eet ze mei een takje soja er bij. De gerechten zijn werkelijk uitstekend, maar de porties zijn wel klein. Dus als we nu 'nog eens een „eenden-vet^' aten?.... Een eendenvel?! Ja, een speciaal-Chineesche lekkernij ook. Je laat een eend heel zachtjes s too men, daarna braden zóó lang, dal zijn vel gaat opzwellen, uitzetten en loslaat van het vleesch het is dan knappend hard geworden. Je eet dat vel alleen, de eend doe je weg. Bij dal eendenvel kunnjen, we dan een compöte van chow-chow ne men. Zijn ze niet verrukkelijk, die kleine donkergele harde fluweelige vruchtjes in honing geconfijt?!en zijn ze niet prachtig om naar te kijken? Als dessert wat kiest ge? Een stukje Chineesche kaas? düt raad ik u niet aan! die heeft een zóó wonder- lijk-s'terke smaak, dat Europeesche ver hemelten die niet verdragen kunnen. La ten we wat vruchten nemen liever, wat „letchys" bij voorbeeld, van die groote, witte, geurige vruchten, heel sappig, waarvan de smaak eenigszins aan die van ananas doel denken. En wat „manda rijnen in den knop": héél kleine manda rijntjes, niet veel grooter dan een Hol- landsche meikers, goudgeel, en je eet ze met schilletje en al op. Ze hebben een frissche zuur-zoele smaak. Eigenlijk zijn ze het nog niet heelemaal vruchtjes, maar half bloem half vrucht ?ijn ze nog, die „mandarijntjes in den knop" at u al wel eens eerder bloemen als des sert Nu nog een kopje koffie met een „ro- zenlikeurlje" toe?..,. Je ruikt er aan: „Net pruimen op brandewijn!" zeg je. Maar - laai eens een paar druppels in het holle van uw hand vallen, daar .even verwarmd worden en ruik nu nog eens. Is hel niet of heel een bloemen'tuiri ini zwoelen zomeravond u zijn geuren toe zendt heel een bloementuin, maar waarin vooral veel roode rozen, leliën en anjers staan. En nu, drink ze, uw likeur, met kleine langzame bedachtzame slokjeskunl ge u voorstellen, dat ze niet in China zijn Dan vragen we naar de rekening. En tot onze verwondering zien we, dat die per persoon nog geen dertig francs be draagt in Hollandsch geld omgere kend maar iets meer dan twee gul den Zeg mij nou, waarl ge tevreden, dat ik u bracht in dit Chineesche milieu? Dat ik u midden in Parijs een uurtje in China heb doen meemaken?O ja, ik wed, dat binnenkort ge er no.g eens weer heengaat, om eenige van de \«pïe, vele andere gerechten der Chineeschle spijskaart te probeeren; en dat ge na uw derde bezoek reeds uw rijst met de ivoren stokjes eet I M. DE ROVANNO. Parijs, 3 Juli 1926. BEKENDMAKINGEN. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvullingsreserve en inlevering van rijksgoederen. Behoudens onvoorziene omstandighe- deh, zullen op 1 October a s. naar de aanvuilingsreserve overgaan de gewone dienstplichtigen van de landmacht, be- hoorende tot de lichting 1911. De tot de aanvuilingsreserve beboeren de dienstplichtigen zijn bestemd om in geval van mobilisatie eerst na de alge meene oproeping in werke.lijken dienst te worden geroepen en om dan op te komen bij de depóts. De aan deze dienstplichtigen verstrek te rijksgoederen zullen met uitzon dering van het zakboekje in Decem ber van dit jaar moeten worden inge- ievera. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken, of dat deze niet in den vereischlen staal verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aan gaat, zich o a. aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden wor den bekend genlaakt, wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben Aan de hierbij betrookken dienstplich tigen wordt in hun eigen belang aan bevolen er intijds voor te ïorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. Ten aanzien van den overgang naar de aanvullingsreserve worden de dienst plichtigen, al verkoeren zij in een bijzon der geval, niel gerekend te behooren lot een andere lichting dan die, waarvoor zij zijn ingelijfa Genoten uitstel van eerste oefening, onderbreking van dienst enz., hebben alzoo niel ten gevolge, dat de overgang in een later jaar geschiedt. Middelburg, 9'Juli' 1920. De Burgemeester van Middelburg, P. DUMON TAK. DIENSTPLICHT Uitspraken in zake vrijstelling De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeonc kennis, dat JACOB HAGE, lichting 1927, voor goed is vrip gesteld wegens broederdienst, bij besluit van Ged Stalen van Zeeland, d.d. 2 Juli 1926, no. 236, 3de afdeeling Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen a door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, or door diens wettigen vertegenwoordiger b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting inge schreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger Middelburg, 9 Juli 1926. De Burgemeester, P. DUMON TAK. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6