IN LOSSING E. EVERTSE. Gebruikt Orgel, Aanbesteding. KERSEN Mei in het hotel I)© Kroon tc Tilburg gepooga, zich geld en andere zaken toe te eigenen. Hij heeft zich daartoe onop gemerkt naar de bovenverdieping van het hfttel begeven. Beneden hporde men echter, dgt zich iemand boven beyond, pn de inbreker werd op hee térdaad betrqpl. Toen men hem wou vastgrijpen, /yyierp hij dei hoteleigenaar een hoe veel heid peper ïh liet ge2ichï 'en sloeg er met een pioertendooder op los. Men bleef hem echter baas, zoodat de po litie hem kon inrekenen. Verdachte bekende, in Nederland ge komen te zijn om in te breken. Het {bleek dat de man in Duilschlland al een aantal 'verooideelingen achter den rug heeft. De officier van justitie eischte wegens poging tot diefstal een gevangenisstraf van vijf jaar. Op 25 Mei j.l. werd het rustige dorpje Bommel in opschudding gebracht door een poging tot moord. De 23-jarig© W. v. d. M. had getracht zijn buurman A. M. v. d. M„ met een stuk ijzer Ie dooden. Oorzaak van deze diaad was, dat het jongmensch omgang had met de dochter van zijn buurman. Laatstge noemde wilde daar niets van weten, om dat zijn a.s. schoonzoon in de gevangenis had gezeten en ook bekend stond als een vechtersbaas. Ook in zijn diensttijd had hij dikwijls straf gekregen. Hij ver klaarde voor de rechtbank te Rotterdam dat hij voortdurend in het cachot zat. Op genoemden datum was M. ook pas twee. dagen uit de gevangenis ontslagen.- Hij had zijn buurman twee slagen gege ven, waardoor deze vrij ernstig werd gewond. Het O. M. eischte een onder zoek naar beklaagde's geestvermogens. Na in raadkamer geweest te zijn, ge lastte de rechtbank zulks. Bij verstek behandelde de recht bank te Rotterdam de zaak van W. J. G., wien ten laste was gelegd poging tot zware mishandeling. In den nacht van 30 April op 1 Mei had verdachte, zekere C. v. B. met een mes gestoken, waardoor deze een ernstige wonde in de zijd© "bekwam. De oorzaak van hef gebeurde was dat v. B. ruzie had gekregen met G., die hem op z'n teenen had getrapt. Het O. M. eischte zes maanden ge vangenisstraf. In de familie van v. M. te Gronin gen, een oppassend gezin, is wat men noemt een zwart schaap. Het is de 22- jarige zoon P. H. v. M., die op voor spraak van zijne ouders, vroeger niel vervolgd is voor diefstal. Vandaag echter stond hij terecht, omdat hij zijn broeder in den nacht van 1 op 2 Juni j.l. zonder eenige aanleiding eenige messteken hééft toegebracht en waarschijnlijk doodelijk zou hebben mishandeld, indien zijne moe der niet tusschenbeiden ware gekomen. Ter terechtzitting deden de familieleden het mogelijke den verdachte te sparen. Het O. M. meende evenwel, dat verdach te maar eens streng gestraft moest wor den en eischte een jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Marseille heeft 6 leden der bemanning van de „Sidi Ber- ruck", die betrokken waren bij het smokkeien van blinde passagiers, tenge volge waarvan onlangs een aantal Ara bieren door verstikking den dood heb ben gevonden, elk tot 2 jaar gev.straf veroordeeld. geen straf, met verbeurdverklaring der gewichten; G. de V, Zoutelande, ont slag van rechtsvervolging en bevel tot teruggave der gewichten; in de gemeente Middelburg de wogen in verboden richting berijden: P. D. B., Middelburg, fl lx s. 1 d. h.; C. P. S. en L, K,, beiden te Middelburg, ieder f 2 b. 5, 2d. h.j - in de gemeente Middelburg zich op de b-olwerkeu buiten de paden bevin den P. B., Middelburg, f 3 b. s. 3 d.h.; in de gemeente Vlissingen den Wes telijken rijweg van de KI. of'Ritthemsche Markt in een andere richting "berijden dan in die van de St. Jacobstraat: M. W. J. A., beiden te Vlissingen en H, B., Souburg, allen f2 b. s. 2d. h.; J. W. R., Souburg, voor hetzelfde feit en levens een valschen naam opgeven: f2 en f 15 s. 2 en 15 d. li.; in de gemeente Vlissingen het niet verbreed© gedeelte van den Boulevard Bankert berijden: A. M. A. M., Bigge- kerke, R. B., Vlissingen en L. K-, Am sterdam, ieder f2 b. s. 2d. h.; in de gemeente Vlissingen de St. Ja cobstraat met een motorrijtuig berijdt^ M., Amsterdam, f 3 ,1>. s. 3 d. h. LANDBOUW. Te Cadzand breidt het mond en klauwzeer zich langzaam uit. Maan dag werden weder 2 nieuwe gevallen aangegeven, n.l. bij de landbouwers Adr. Quaak en J. Ëlias. LEGER EN VLOOT. De schipper J. Roose wordt 19 Juli overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord naar het wachtschip te lis s ingen. De dir.-gen. der P. en T. maakt bekend, dat bestelling huis aan huis voortaan mede kan geschieden van bij abonnement gefrankeerde nieuwsbladen en gearukte stukken in den vorm van periodieke uitgaven, welke ten minste eenmaal per maand worden verzonden, mits de stukken bij ten minste 100 exemplaren gelijktijdig ten lean tore der posterijen worden aangeboden. Voor de nieuwsbladen is alsdan bet port der bij abonnement gefrankeerde nieuwsbladen, voor de gedrukte stukken het drukwexkport met aftrek van 10 pet. verschuldigd. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te MiddelDurg heeft in de zitting van 7 Juli veroordeeld wegens In de gemeente N. en St. Joosland met een motorrijtuig binnen de bebouwde kom der gemeente harder rijden dan 20 K.M. per uur H. W. II., Amsterdam, f 10 b. s. 10 d. h.; als vader van een kind niet zorgen, dat dit kind geregeld de lagere school bezoekt, bij herhaling gepleegd W. v. B., Arnemuiden, f 10 b. s. 10 d. h. straatschenderij: C. P., Middelburg, f5 b. s. 5 d. h.; J. G. F. te Nieuw- en Sint Joosland, 'I mud. ts. voorw. met één jaar proeftijd dronkenschap bij eerste herhaling A. L., Domburg, f 15 b. s. 15 d. h.; dronkenschap H. S., Domburg, f 15 b. s. 15 d. h.; Wi. F. de R,. Vlissingen* f3 b. s. 3 d. h.; P. J. van R» Middel- tburg en L. P., Domburg, ieder f5 b. s. 5d. h. in de prov. Zeeland vee doen verblij ven in de duinen: A. van V., Koudeker- ke, f 5 b. s. 5 d. h. wettelijk als getuige opgeroepen, we derrechtelijk wegblijven M. P. V., Mid delburg, f 5 b. s. 5 d. h. ,- fietsen zonder licht A. B., Middel burg, P. M., Serooskerke en J. G. S., 'Vlissingen, ieder f 5 b. s. 5 d. h. met een motorrijtuig over een weg rijden, terwijl dit rijtuig niet voorzien is van twee onafhankelijk van elkander krachtig werkende remmen: H. B., Goes, f 3 b. s. 3d. h.; J. C. B., Kruiningen^ f 15 b. s. 15 d. h.; J. J. L., Vlissingen, f 5 b. s. 5 d. h.; M. C. van d. J, Ierse- ke f3 b. s. 3d, h.; J. K., Vlissingen, f 1 b. s. ld. h.; met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden J. P. C., Ivoudekerke, f 1 b. s. 1 d. li.; C. K., Middelburg, f5 d. s. 5.d. h.; J. B., J. P, de Rv L. A. en J. v. d. V., allen te Middelburg, «llen f 3 b. s-. 3d. h.; als bestuurder van een rijwiel niet met de bel een signaal geven, telkens, wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert -. H. IC., Middelburg, i>. s. 5 d. h. fietsen zonder rem: J. A., Middel burg, f 3 b. s. 3d. h.; overtreding IJkwet A. P., Middelburg, aldaar. De koop kwam in massa aan den lieer C. Verhclst te Sluiskil voor een bedrag van f15525. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. SPORT. Bij het tc Heinkenszand houden concours van de handboogschut terij „Soranus" werden de prijzen ge wonnen als volgt le klep P. Remijn „Ons Genoegen", Oudelandc; 2e klep H. Paree, „Concor dia", 's Heerenhoek; hoofdvogel J. de Baar, „"Willem Tell I", Ovezand; zijvogel, C. Geense, ,.St. Sebastiaan", 's Heerenhoek; 2e zijvogel J. van '1 West einde, „Victoria", ICwadendamme; le hoofdkal H. de Jonge, „Willem Tell II" Ovezand; 2e hoofdkal W. F. Chamu- leau, „Willem Tell 1", Ovezand; le klei ne kal F. Vermeulen „Soranus", Hein kenszand; 2e kleine kal A. Rijk, „Con cordia", 's Heerenhoek. In het geheel namen 90 schutters deel. Nederland wint den tenniswedstrijd van België met 159. Wielerbaan Sas van Gent. Zondagnamiddag waren op de Sassche baan ongeveer 3500 toeschouwers op gekomen. De einduitslagen van den wedstrijd waren: SnelheidsmatchesBustraan—Dwvreng, 2 Ooms Bakker 1 min. 243/5. In achtervolging wonnen van Ilee de Muynlc op Clapdorp—de Neef 80 M. Omniummatch. Snelheid 1. Debruyc- ker, Boone, Raes, Hamelinck 14 sec. Scratch 1. Debruycker, Boone, Raes, Hamerlinck 3 min. 452/5. Afvalling Hamerlinck, Raes, Debruyc ker, Boone. Totaal: Debruycker 5 punten, Boone 8 p., Raes 8y& p., Hamerlinck 9 p. Waar Boone en Raes een gelijk aan tal punten hadden behaald werd een belle geloopen waarin Boone triompheer- de. Achter tandems: Ikelaar 3 p.; Francis Relissier 6 p.; Marcel Buvsse opgegeven. Ikelaar won de eerste reeks schitte rend terwijl Francis Pelissier in de tweede als eerste d,e finish passeerde, doch tot op 50 M. gegangmaakt werd, terwijl reglementair bij het luiden der bel de gangmakers zich moeten verwij deren. Hij werd. dus gedeclasseerd. Marcel Buvsse maakte tot tweemaal toe een ernstigen valpartij, waardoor hij zich genoodzaakt zag den strijd te sta- Bij een valpartij werd Dick ernstig gekwetst waardoor hij den strijd moes: staken. gOtTEWLAWO. Algemeen Overzicht. Fransch-Engclsclt aceoord. Alles gaat thans met een snelle af doening! Caillaux, die gisteren per vliegtuig naar Londen is vertrokken, heeft met Church ill geconfereerd, en waarlijk met hem nog denzelfden dag een overeenkomst gesloten over de nog hangende kwesties in verband met de fundeering der Fran- sche schuld aan Groot-Brittannië. De tekst'der overeenkomst zal alsnog nader worden bekend gemaakt; op het oogen- blik ,dat wij dit schrijven, is zij dat nog niet. Dat is nu eens vlot gedaan! Cail laux kwam om' 1 uur te Croydon aaW;-, hel communiqué verscheen om 7 uur. He denochtend zou hij weer naar Parijs te- rugkeeren. Churchill heeft in het Lagerhuis al, antwoord op een desbetreffende vraag, medegedeeld, dat hij op het bureau van het Huis 1700 documenten hoopte te de- poneeren over de Fransche schuld. Voor de liefhebbers om ze door te worstelen deze warme dagen! Caillaux zelf ver klaarde zich over het resultaat heel te vreden De overeenkomst zal, volgens den Pa- rij schen correspondent van den „Obser ver", wat den tekst betreft, niet' afwij ken van hetgeen reeds met vroegerie Fransche ministers afgesproken was, maar zal vergezeld gaan van twee brie ven, die er op berekend zijn aan de gevoeligheid der Fransclicn tegemoet le iomen. Zij zullen bevredigende toezeg gingen bevatten nopens een overdracht van de termijnen op zoodanige oogenblik- ken, dat de wisselkoers er niet door ontredderd zal worden, en voorts de verzekering geven, dat de Fransche beta lingen beperkt zullen zijn tot de som die Frankrijk zelf krachtens het Dawesplan van Duitschland ontvangt. De Belgische frank. Men heeft gisteren onder de Wissel koersen gezien hoe de Belgische Trank wéér een stuk naar beneden was! Dit heeft den Ministerraad te Brussel bijeen doen komen met gedelegeerden der voor naamste Brussclsch© banken, waarbij ccn reeks haast-dictatoriale maatregelen zijn getroffen om den val van den frank (tegen te houden, zooals de Maasbode melcït. Flink aanpakken kunnen ze de zaken daar zeker. Hielp het maar wat! In verband hiermede zou heden een nieuwe verklaring in het parlement wor den afgelegd. De controle op d© wisselopcraties zal scherper worden. De regeering zou heden een wetsvoor stel indienen om aan den koning gedu rende zes maanden volmacht te geven voor het regelen van aangelegenheden betreffende den geldomloop, de leenin gen, de bevoorradingen en het verster ven van het amortisatiefonds. Men zal een mengingsmaatstaf vast stellen voor het in hot brood te ver werken meel om een half millioen per dag te bezuinigen op den meel import. Ook in verband met den export van graangewassen, suiker en kolen zullen nieuwe bepalingen worden vastgesteld. Do luxe consumptie zal beperkt wor den en de spoorwegtarieven voor goe deren en de prijzen van de abonnemen ten zullen resp. met tien en twintig percent verhoogd worden. Staking fa Antwerpen. In Antwerpen duurt de staking der metaalbewerkers voort. Met zeer groote meerderheid zijn de _pantroonsvoorstel- lcn verworpen, die gebaseerd waren op het index-cijfer. Het metaalbewerker yndicaat had eveneens een loonschool opgesteld, gebaseerd op het index-cijfer, maar hooger dan die der patroons. AFLOOP VERKOOPINGEN. 17—22, bonte jutteperen 16, tomaten I 45—49, tomaten II 29 -35, alles per K.G. Bloemkool I 10—17, id. II 4—10, kom kommers 7—15, andijvie 1—2, sla 0,5—1, postelein 5, alles per stuk; peen 5—7, ka- roten 4—6, posfajuin 6—S, ajuin 2—3, ramanas 3, selderie. 2—5, rabarber 2, al- Jcs per bos. Vlissingen, 4—6, poters 1,5—2, Wa genaars 68—83, snijbooncn 72—75, toma ten 53—56, doppers 9—12, tuinboonen 4— peulen 8—9, aardbeien 18—30, roode bessen 18—24, frambozen 28—35, kruis bessen 10—14, zwarte bessen 46—48, Ma- daleinen 10—17, Capucijners 12, alles per ,G. Savoije kool 8—9, bloemkool 7 -22, komkommers 8—10, alles per stuk. Sel derie 0,5—2, uien 3—9, peeën 4—10, ra barber 2—2,5, kroten i—4, gladiool 32— dahlia 20-35, alles per bos. Andijvie —74, postelein 1—63, peterselie 30, zu ig 6—10, sla 25—75, alles per ben. Goes, 12 Juli. Yeilïngsvercen. „Zuid- Beveland. Bloemkool 0.90—6.30, groene savoije kool 6.S0, komkommers 8, alles per 100 stuks; Wagenaars 35, aardappelen roode bessen 6—9, kruisbessen 8. Goes, 13 Juli. Eieren 4.80, boter 0.90. Aanvoer V. P. Z. 20.900 stuk, f 5.10 per 100 stuks. Rotter dam, 13 Juli. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd. 289 paarden, 53 veulens, 484 magere runderen, 774 vette runderen, 254 vette- en graskalveren, 511 nuch. kalveren, 41 schapen en lammeren, 23 varkens, 202 biggen, 6 bokken of geiten. Prijzen voor: vette koeien le kw. 1 .05, 2e kw. 0.92—0.95, 3e kw. 0.82— 86; ossen: lc kw. 0.95—1, 2a kw. 0.85 0.90, 3e kw. 0 78—0.80; slieren: le kw.' 76—74, 2e kw.' 0.74—0 75, 3e kw, 0.73; kalveren: Ie kw. 1.20—1.40, 2e kw. 1 1.10; 3e kw. 0.90—0.95. Prijzen voor: melkkoeien 250400, kalf koeien: 250—450 stieren 260320; werkpaarden: 200300; slachtpaarden90 190; hitten 120—200; nucht. kalveren 12; veulens 2545, fokkalveren 14 22; biggen: 10—22; overloopers 2440 Eieren- Rotterdamsche consumptie veiling. Aangevoerd: 12000 stuks. Prijzen voor kipeieren 4.756, eendeieren 5— 25, kalkoeneieren 8—10. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Duitschland. Duitschland had de Poolsche regee ring beloofd dagelijks twee tot vier trei nen met Poolsche steenkolen te zullen laten passeeren via Hamburg en 8 via Stetting. Gisteren is zulks aangevangen. Uit Enge la nd. Het was gister zeer warm in En geland. De temperatuur was de hoogste van het geheeie jaar. Te Leeds wees de thermometer 85 graden aan. —200 it 300 personen te Poplar Stepney zijn ongesteld geworden door het eten van ijs, dat gekocht was bij een gewonen straatventer. Geheeie families werden ziek. Uit Noorwegen. Amundsen is van zijn tocht naar de Noordpool te Bergen teruggekeerd. Uit Grieke nlan - Pangalos heeft gister een telegram gestuurd aan den president van het Hof appèl Zeienon, waarin hij dezen ver zocht een niet politiek kabinet te vormen. Aldus heeft de dictator toegegeven aan de wenschen van alle partijen. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 12 Juli. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Aardappelen 4—4,5, poters 2, doperw ten 10—15, tuinboonen 5—10, Wagenaars 45—60, suikerboonen 60—63, snjjboonen 54—90, capucijners 1012, zilveruien Te "Westdorpe werd ten over staan van notaris E. B. Dumoleyn, publiek geveild het woonhuis èn erf en I spercieboonen 80, roode bessen 18, aard- kolenschuur van den heer A. Verhelst 'beien 27—33, kruisbessen 7—18, Wiestfries ADVERTENTIËN. Heden overleed onze ge liefde Broeder, Bchuwdbroe- der en Oom, JOHANNES BOSDIJK, in den ouderdom van zestig jaar. Uit aller naam: Wed. S. DE NOOIJER BOSDIJK en Kinderen. Heden overleed onze innig geliefde Vader, Behuwd-, Grootvader en Broeder JOB ADRIAAN BOLLE, in den ouderdom van 78 jaar. Haamstede J. J. M. VOORBEYTEL— BOLLE. Soestdijk J. G. DE LOOZE— BOLLE. D. DE LOOZE en Kinderen. Loemadjong. Java: C. M. BOLLE J.Azn. E. G. BOLLE—THOMAS en Kinderen. Haamstede .- C. "M. BOLLE. Leiden J». G. HOOGENBOOM— BOLLE. Middelburg M. J. BOLLE— MULOCK HOUWER. i&ONBONSi Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg ran den 7en Juli 1926 is verklaard In staat van faillissement JAN DE BREE PIETERSZOON, van beroep landbouwer, wonende te Zoutelande, met benoeming van den E. A. Heer Mr. TH. PORTHEINE tot Recbter-Commi8sari8 en van Mr. J. I. DIJKHUIS, wonende te te Vlissingen, Badhuisstraat 46, tot Curator. Dit is ts koop Een Salougarnituuï. Twee pracht Buffetten. Een lederen Club. Acht Tapijten. Pantoffels 100 ct. p. p. Tandborstels 20 cent. Tandpasta 35 cent. Haarkammen 15 cent. d'Orsay Shampoo 35 cent. Theetafel modern. Strandstoelen. Vinolia Zeep 39 cent. *5 el Stof voor ccosluum, 140 breed, nu 575 cent. AUes moet weg voor zeer concurreerende prijzen. Merchant House, Markt 12. uit de beroemde mijn Couffre (onovertrefbaar in kwaliteit) VRAAGT MIJN ZOMERPIJ/EN Koestraat K 296297 L. Breestraat O 144145. Ook worden bestellingen aange nomen WAGENAAUSTUAAT B82. Van Benthem Jutting. Algemeene Boekhandel Lange Burg C 92. LEERBOEKEN. WOORDENBOEKEN. ATLASSEN SCHOOL- en TEEKENBEHOEFTEN. Ford Touring. met kilometerteller en reserve band, in zeer prima staat, kleur grijs, voor den spotprijs van 550 gulden. Sarage KIEVIET MIDDELBURG. Meubilair te huur aangeboden (o. a. Ledikanten met toebehooren) geschikt voor pen sions e. d. Op aanvraag te Dom burg te bezichtigen. Aanvragen daarvoor onder letter R, Bureau dezer Courant. als nieuw, mooie kast, 12 registers voor lagen prijs te koop. jgsü Levering met garantie, franco in huis. Gemakkelijke betalingsconditiën. Zeeuwsche Piano- en Orgelhandel, Korte Bare A 33 - Middelbare* BURGEMEESTER en WET HOUDERS ran BIERVLIET rallen op Donderdag 29 Juli 1926 des namiddags 3 uur in bet Ge meentehuis aldaar, onder nadere goedkeuring aanbesteden het bouwen van een vier-klassige School met Gymnastieklokaal en ver der bijkomende werken, op een perceel grond nabij de Gentsche straat te Biervliet. Bestek en teekening verkrijg, baar vanat Vrijdag 16 Juli 1926 tegen betaling van f 5,ter Gemeente-Secretarie te Biervliet en bij den Gemeente-Opzichter J. A. VAN BAAL te Oostbnrg, welke laatste tevens nadere inlich tingen verstrekt. AANWIJS terT5plaatse r op Dinsdag 20ZJull, des na middags 3 uur."^,

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3