BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 13 Juli. (Sloctkoers). 6 pCI. Nederland 1923 203V&J," 6 pCt. Ne derland 1922 106 zeven zestiende; 5 pCt. Nederland 1918 101 één zestiende4% pOt. Nederland 1917 100*/s; 2% pCt. Ned. W. Schuld 62 drie zestiende; 3 pCt. do. Oblig. 773'gt; 3 pCt. do Certif. 75ya. Cert. Ned. Hand. Mij. 149%,'; A and- Ned. 4lnd. Handelsb. 161Aand. Koloniale Bank 189%Eoninkl. Petrol. Aand. 386%; Cult. Mij. Vorstenlanden ,66y>; Handelsv. Amsterdam 612—617; Javasche Cultuur 314; Aan<L Deli Maatsch. 408—412; Am- sferd. Rubber 325—328. Ned. Amerik. Vaart 51; Ned. Scheep- vaartunie 76; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 96—98; Aand. 'Paketvaart 209%, Philips A. 346%Jurgens A. 1773 178%. Anaconda 97%; Steels 140%; Erie 60; Union Pacific 156 vijftien zestiende; Com mon Marine 8 dén zestiende; Prefered do. 37%Maxwell Gr C. v. A 5, Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 15 drie zestien de. Prolongatie 2%. Russen Oblig. 1880 8%; Consols 4%; Hope 3 zeven zestiende. Markt sluit nauwelijks prijshoudend. Wisselkoersen; Londen chèque 12.11, Berlijn 59 28; Pa rijs 6.35; Brussel 5.57; Dollar Cable 2.49. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Juli. Hoogste barometerstand 769.4 te Blaavandshuk. Laagste barometerstand 749.1 te Akureyri. Verwachting van den avond van 13 lot den avond van 14 dezer; Zwakke N. O. Lot Z. O. wind. Helder tot ïich bewolk. Droog weer weinig verandering in temperatuur. Later wel licht iets koeler. Thermomelerstand alhier des v.m. 9 uur 71 gr., '12 uur 81 gr., 3 uur 82 gr. rr-=rr~._.ai. i- en "W. van Stavenisse inzake een te hou den bijeenkomst aangaande de voorge nomen wegsverbetering Scherpenissc- Stavenisse, sprak de vergadering uit, dat op zoodanige bijeenkomst geen prijs wordt gesteld. Wat betreft het maken van bestekken wordt een wijziging in de bouwveror dening aangebracht. Aangeboden werd de gemeenterekening over 1925 in ontvang gewonen dijenst op f 50795,24 en in uitgaaf op f 45770.971/2. En wat den kapilaaldienst betreft in ont vang en uitgaaf f 7620. Vaststelling geschiedt van de rooilijn voor de te bouwen woningen in de Juli- anastraat. Besloten wordt verbetering dn de rioleeriug bij liet perceel van M. An- drjesse te brengen. De voorzitter ocelde nog mede dat de verpachting van het grasgewas op de oude begraafplaats f 9 en op dc Nieuwe f13 heeft opgebracht ,en dat hem een verlof is toegestaan van 12 Juli tok S Augustus a.s. waarna de vergadering •werd gesloten. Uit Zeeuwse h-V Iaanderen OD. Vrijdagavond ontmoetten elkander twee wiclrijdende dames op de wijk Stui ver te Sas van Gent. De van de richting Selzaete komende (echtgenoot© van den heer M.) week echter verkeerd uit, terwijl de van Sas van Gent komende rechts wilde houden. Een aanrijding was het gevolg en waaraoor beiden kwamen te vallen. Mej. M. scheen zich deerlijk te hebben bezeerd, waar zij per auto ver der de thuisreis moest aanvaarden. Men schrijft ons uit Sas van Gent De massa kooplustigen, welke van den steeds en steeds lager wordenden francs- koers wil profiteeren groeit angstwek kend aan. Des Zaterdagsnamiddags en des Maandagsmorgens trekt men in dichte drommen naar het naburige Selzaete. om er een partijtje goedkoope francs in manufacturen, eetwaren of anderszins om te zetten. Voor de neringdoenden aan de grensplaatsen een ware strop. -o U i t Zeeuwse h-V laanderen W. D. Door wijlen mejuffrouw Magdalena Jozina Risseeuw, weduwe Willem Ris- seeuw, overleden te G roede 16 Juni 3.1., is aan den algemeenen armen 'Ie Groede gelegateerd ,eene som van 'f 50. KERKNIEUWS. Ned. flerv. Kerk. Beroepen te Wommels ds. E. van Rui tenberg te Oostburg. Gerof. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Middel burg, dooi*ds. G. Laarman to Klundert. Bedankt voor het beroep naar Melis- kerke, door ds. W. Doorenbos te Mid- wolda (O.) Geref. Gem. Beroepen te Sliedrecht ds. M. Hof man te Krabbendijke. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCIIEKIJ. Op het concours voor carrosse rieën van automobielen te Noordwijk aan zee, behaalde de Talbot van den heer A. v. d. Have te K a p e 11 e den eersten prijs in de afdeeling serie koets-" werken. ONDERWIJS. De candidaat A. D. Maartense der afd. B der R. H. B. S. te Vlissingen, wien verlengd examen was toegestaan is gisteren geslaagd. Geslaagd voor het examen Fransche Handelscorrespondentie van de Vereen, van Leeraren, de heer J. A. de Roos te Vlissingen. Voor Rijksklerk der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen zijn ge slaagd de heeren N. 0. v. d. Maden, P. Nonnekens en L. J. Oudeman, allen werkzaam op het kantoor der directe be lastingen te Vlissingen. Geslaagd te Leiden voor het econo misch doctoraal examen Indologie, de heer D. M. Holiesteile, te Goes Benoemd met ingang ,van 1 Sept. a.s. tot onderwijzeres te Leiderdorp, mej. J. Clarijs, thans werkzaam aan de R. K. school te Ovezande. Bevorderd tot de 3e klasse van het Chr. Lyceum te Haarlem A. L. G. van Doorn van Scherpenisse. Voor het examen kantoorstenograaf (Duitsche taal) zijn geslaagd de dames: C. Bijl, J. P. Knijpers, Af. Léon en C. P. Leinse; voor bet examen typist de hee ren C. W. Joosse en M. W. Nieuwen- liuijze, allen lo Vlissingen, en de heer J. van Dijk te Terneuzen. Deze examens werden afgenomen vanwege de Ned. Ver. van Leeraren in steno erf machineschrijven, systeem „Grootte". Gymnasium Middelburg. Hedenmorgen had de bevordering plaats. Van de Ve ld. A werden bevorderd tot de zesde klasse A P. van Empel, J. Franck, Ma. Harïog, I G. Hes, H W Kroeze, J. V. Sprengcr, C. Vreede, een leerling werd niet bevorderd. Van Vb tot VIb Ia. de Yicq. De toehoorder W. H. G. Reilingh is bevorderd als toehoorder voor dezelfde vakken in klasse VI. Van klasse TV bevorderd tot klasse V. J. A. Heyse, J. Minnaar, M. L. Quarles van Ufford, P. Schooneboom, Be. Urabgrove, J. C. Vollgraff, Ro Weijl, G. B. W'. Th. von Zitzewitz. Aan een leerling werd een herexamen opgelegd. Een leerling werd afgewezen. Van klasse III werde'n bevorderd tot klasse IV alle leerlingen: Th. Boesman, Ga. van Deinse, D. van Doorn, G. F. C. v. d. Ende, A. van Geuns, Ha. Haeken- berg, W. E. Ileijboer, Ga. Hollaar. Van klasse II tot klasse III zijn be vorderd U. C Fagginger Auer, T. Bijegman, A. C. van Empel, F. van Gelderen, B. Vree- de, A. W. Vreeken, Drie leerlingen werden niet bevorderd. Van klasse T tot klasse II zijn bevor derd Ja. H. Bakker, Ca A. M. A. Barend^ Su. Bor, Ca. A. Et J. van Bartel, C. F Diesch, G. W, van der Feltz, A. C. Feij, J. F. J. Geselschap, L. de Groot, IT. Ittmann, W. M. Kuijpers, J. Meeuwse, Aa. 0. Naezer, Joha. Parren, A. Staverman, P. Staverman, The. Vollgraff, R. A. War- menhoven. Niet bevorderd twee leerlingen. Eindexamen R. H. B. S. Geslaagd voor'het eindexamen der R., H. B. S. te Terneuzen de dames; "W. J. Smit, Terneuzen ,en G. Dregmans, £e Axel, en de heeren C.'L. Deij, J. Klaas" sen, Terneuzen; C. J. van Diiongelen, Hoek, en P. de Feijter, Zaamslag. Afge wezen één. Cursus automobielkennis. Zaterdagmiddag na afloop van den cursus in automobielenkennis te Oost burg aan dc dienaren der politie gege ven door den heer Visscher, onderwijzer aan de ambachtsschool te Middelburg, sprak de kantonrechter van het kanton Oosfburg, mr. A. E. van Eldick Thie- me, den heer Visscher toe om hem na mens' afte aanwezige cursisten te mogen zeggen, aat zij de interessante cursussen 'omtrent cfe fiennfs van den motor hebben gevolgd; speciaal het practische gedeelte daarvan viel ten zeerste in den smaak. Dat het nu der cursussen gebleken is, daarvoor herinnerde spr.. aan de tref fende staaltjes omtrent de wijze waarop Vernachten somtijds trachten de ver balisanten beet te nemen, in h?t bijzon der betreffende de remmen en de ver lichting Als hoofd van het kanton Ooslburg bood spr. namens alle cursisten, mede namens 3cn aanwezigen luitenant "fler marechaussee, den heer van der Hoek, als herinnering aan dc cursussen een souvenir aan, n.I. een klokje voor zijn auto. Voorts bracht spr. een woord van dank aan allen die dezen cursus mede hebben lol stand gebracht, en ook dank voor de trouwe opkomst van de politie en marechaussée in Z. Vlaanderen. De heer Visscher dankte voor de woor den; hij meende echter dat hij zijn stof behanaeld had zooals dat moest en dat lag ook op zijn weg. Hij dankte den voorzitter, in deze den kantonrechter, voor de wijze waarop hij dezen cursus had geleid. De heer v. d. Hoek, luitenant der ma rechaussée, bedankte bet bestuur van Ge ambachtsschool voor de bereidwil ligheid, wat betreft het afslaan der loka len, en spoorde alle cursisten aan van liet geleerde te zijner lijd een goed ge bruik te maken. Abonnementen en Advertentiën voor ia Middelburgsche Courant kunnen roor 71 i s s i n g e n worden aangenomen deor Boekhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat. NAGEKOMEN BERICHTEN. ABD EL KRLM. PARIJS, 13 Juli. V.D. (Offic.) - Abd El Krim zal op het eiland Bourbon ge ïnterneerd worden. HET FE ANSGR-SPAANSG1TE ACCOORD. PARIJS, 13 Juli. V.D. Briand en Primo de Rivera hebben hedenmiddag 12 uur het Marokkaansch accoord getee- kend. Primo de R,ivera kreeg van presi dent Doumergue hel gouden vlies. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 4 Aug., v.m. 11 uur, gebi Prov. bestuur te Middelburg, door Rijkswaterstaat, 't maken onder bouw aanleginrichting met bijk. werken haven te Vlissingen t. b. v. d. veerverbinding "Vlissingen— Breskens; Raming f153.000. Zie Staatscrt. 5 Juli 1926. LAATSTE BERICHTEN. AANGESPOELD, Gisterenavond circa 6 uur spoelde alain het strand te Cadzand, ongeveer tien mi nuten verwijderd van de plaats, waar hij Zondag 5 Juli j.l. zoo jammerlijk ver dronk ,het«lijk aan van den 17-jarigen Oh. Th. Stokx, herkomstig van Aarden burg. Het lijk werd door den vader herkend,. GESLAAGD. Bij het te Breda gehouden examen voor rijksklerk der directe belastingen enz. zijn geslaagd Mar. Griep en G. P. Kruithof beiden te Hans weert. UITGEVEN VAN VALSCH GELD. De politic van de afdeeling valsch geld centrale te Utrecht heeft aldaar een inwoner uit Apeldoorn gearresteerd wegens het uilgeven van een valsch bankbiljet van 20 pond. De gearresteerde is een oude bekende van de politie en heeft reeds tweemaal gcv. straf onder gaan wegens het vervaardigen en uitge ven van valsch geld. OPLICHTING. Op 29 Juni j.l. stonden voor de vier de Kamer te Amsterdam terecht de 25- jarige koopman M. P. uit Bussum ett een 35-jarig Amsterdamsch advocaat, 'eerst genoemde was ten laste gelegd oplichting, tweemaal gepleegd en verduistering, ter wijl de tenlastelegging van laatstgenoem de oplichting 2 maal gepleegd en poging tot oplichting luidde. Verdachten maak ten er hier werk van om schrijfmachines en andere waardevolle voorwerpen, die in huurkoop gekocht konden worden te koopen en deze Vervolgens te beleenen. De advocaat trad op als de man bij wien referenties gevraagd konden worden. Het geld zou dan gebruikt worden voor een door den advocaat op le richten informa tie of incassabureau. De vierde Kamer der rechtbank deed heden uitspraak in deze zaait én veroor deelde den koopman overeenkomstig den eisch tot 8 maanden gev. straf, met af trek van 3 'maanden prev.. De advocaat' werd tot 3 maanden gev. straf veroor deeld. Het O. M. had tegen hem 8 (maan den geeischt. STAKING. Terzake van een nieuw uitbetalings- systeem door de directie der N.Y. Kristal Unie te Maastricht ingevoerd kwamen 2 dagen der uitbetalingstermijn te ver springen zoodat (lie twee dagen loon eerst later zouden worden uitbetaald. Een 50-tal werklieden vonden hierin aan leiding het werk neer te leggen. WEER AARDSCHOKKEN. Te Podang Pandjang is, naar Aneta meldt, Zondag weer een hevige aard schok gevoeld. Uit Fort de Koele wordt voorts gemeld, dat van een trein bij Piladang ten gevolge van een baanver- zakkiug acht wagens ontspoord en om gevallen zijn. Twee inlanders zijn ge dood, één werd zwaar en drie zijn licht gewond. Zateruag is ook te Ternale een hevige aardschok waargenomen. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 13 Juli. 3 uur. De omvang van het zakenverkeer ter beurze was heden allesbehalve groot. Op de cultuurafdeeling ontwikkelde zich eenige handel in H.V.A.'s die onderhevig' waren aan aanbod, dat overigens ge makkelijk werd opgenome.i, hetgc.n evenwel niet kon vei'hinderen dat een kleine prijs teruggang viel te constateeren. Van de Rubberwaarden waren het Amsterdam Rubbers, die in doorsnee even beneden de vorige koersen kwa men te liggen. Tabakken wéinig omgaand. Enkele Su- malrasoorlen eerder aangeboden. Oneiondsen rustig verloop. Koninkl. voornamelijk omstreeks de laagste prij zen van gisteren. Scheepvaarten geringe aandacht. Prolongatie 2%. WISSELKOERSEN. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren; AMSTERDAM, 13 Juli. 3 uur. Londen 12.11 (12.11). Berlijn 59.28 (59.28%). Parijs 6.35 (6.31). Brussel 5.51% (5.48). Zwitserland 48.21 (48.22). Weenen 35.20 (35.20). Kopenhagen 66.06 v66.05). Oslo 45.70 (54.65). 1 Stockholm 66.80 (66.80). -Nuw-i'qrk u.49 (2%9). TEGEN HET KABINET-RAMEK. BERLIJN, 13 Juli. V. D. De sociaal democraten in den Weenschen natio- nalen raad hebben in een motie het in dienen van een aanklacht geëischt legen de leden van het geheele kabinet-Rarnek, wegens schending van de grondwet, om dat zonder grondwettige toestemming 60 millioen shilling uit de openbare kas ter beschikking zijn gesteld van de Cen trale Bank. CAILLAUX WEER TERUG. LONDEN, 13 Juli. V.D. ÖaiRaux id heden van Croydon naai* Parijs terug gekeerd. NIEUWE POOLEXPEDITIE. KOPENHAGEN, 13 Juli V.D. Dinsdag a.s. vertrekt de bekende Deensche Pool- zeevaarder Lange Koch naar Scoretby- sund aan de O. kust van Groenland om een nieuwe expeditie te ondernemen. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. Ontvangst ten Stadhuize. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten houdt heden haar jaai*vergade ring en morgen haar congres te Mid delburg. Maandagavond had ter inleiding van deze dagen, de officieele ontvangst ten Stadhuize plaats, waar reeds een zeer groot aantal leden bij tegenwoordig wa ren, terwijl de ontvangst plaats had door de beide wethouders, den gemeen'tesie- cretaris, tien gemeente-archivaris en de raadsleden de dames Öorné, de Graai', en Weijl en de heeren Boasson, Portheine, Houdius, den Hollander, v. d. Weel, Paul en Cornel isse. Nadat allen zich in de Raadszaal ver- eenigd hadden, nam de heer mr. A. A. de Veer als loco-burgemeester, het woord en zeide dat het den burgemees ter, den heer P. Dumon Tak, in bijzon dere mate spijt, dat bij niet zelf hel wel kom aan de gasten kan toeroepen. Maar ofschoon gelukkig nagenoeg hersteld van een vrij ernstige ziekte, wilde toch zijn medicus hem nog geen verlof geven bij deze ontvangst tegenwoordig te zijn. Spijt dit hem, spr. weet dat het ook de gasten en zeker hem spijt. Wiant waar spr. zelf fiid is van het bestuur der vereeniging, spreekt het vanzelf, dat hij geen lofrede kan houden ter ecre van de vereeniging, zooals dat anders zou kunnen, mogen en moeten zijn. Spr. wil alleen zoggen, dat toen bekend werd men er over dacht naar Middelburg te komen, de raad met' algemeene stemmen besloot een uitnoo- diging te zenden en burg. en weth. te machtigen oen ontvangst voor ie berei den zooals dat aan een bescheiden pro vinciale hoofdstad mogelijk is. Spr. hoopt dat 'de ontvangst niet zal tegenvallen. Het is gewenscht, dat men eens rustig kan samenspreken, want er zijn zoo veel verschillende gemeenten, en tusschen Amsterdam met zijn 760.000 zielen en Katwoude met zijn 200 zielen, is zoo'n groote afstand. Welnu, de stemming waarin men verkeert, draagt zooveel bij lot het succes van een goeden omgang, is een daarbij passende atmosfeer noodig. Spr. hoopt dat de leden die te Middel burg zullen vinden. Dat zoovelcn geko men zijn, verheugt, want de extreme dee- len van ons vaderland, die aan tie peri pheric leven, voelen zich wel eens wat vergeten en wat achteraf gezet. Mis schien terecht en misschien ten onrech te. Vragen als daar zijn of bij de verbin dingen met het centrum van ons land, wei altijd voldoende rekening wordt ge houden met de belangen van de excen trische deelesa, of de openbare diensten niet al te veel vaak gecentraliseerd' wor den ten nadeele van den cirkelomtrek en andere komen onwillekeurig naar voren. Wellicht is het verbeelding als men denkt de belangen niet zoo behartigd worden als wanneer men meer in het 'centrum gelegen was .maar verbeelding is erger dan de derdetidaagsche koorts. Wellicht kan de vereeniging nuttig werkzaam we zen door die gemeenten van hunne kwaal te genezen, of te "helpen de oorzaken, die de koorts teweeg brengen, weg te; nemen. Maar hoe. het zij, het doet altijd goed te ervaren, dat men ons niet ver geet en hot wordt dan ook zeer door hel gemeentebestuur op prijs gesteld dat zoo velen van alle oorden naar de vergade ring zijn gekomen om daardoor kennisje maken of te hernieuwen met stad en provincie. Spr. wijst er dart op, dat in toet geheel 70 der Nederl. gemeenten bij de vereeniging is aangesloten, tellende 89 pel. der bevolking, terwijl die cijfers voor Zeeland nog maar 40 cn 60 pel. zijn. Zoo juist heeft de voorzitter der vereeniging het verleden jaar gezegd, dat de invloed en de beleekcnis van de vereeniging toe neemt o.a. naarmate zij nadert tot het ideaal van alle Ned. gemeenten te om vatten. Spr. hoopt dat deze vergadering, en dit congres er toe zullen bijdragen, dat dit ideaal naderbij gekomen wordt en dat in kqt bijzonder Zeeland, aanzien doet gedenken, daartoe in hel nieuwe- jaar zal bijdragen. Spr. eindigt met den wensch, dat de jaarvergadering en con gres wel mogen slagen tiat de leden utile dulei goeae dagen iu de stad. en provincie mogen door brengen en1 huiswaarts keerend, aangename herinne ringen aan hun verblijf zullen bewaren.- De voorzitter der vereeniging, de. hoer <lr. J. P. Eockema Andreae, burge meester van Utrecht, verzekerde dat men- zeer verblijd is voor het door de ge meente gedane aannod, hier bijeen ter komen. Maar ook zeer dankbaar voor de hartelijke wijze van Ontvangst, Spr.. wil beginnen met zijn leedwezen te be tuigen, dat hel hoofd der gemeente nog. niet aanwezig kan zijn en spr. uit tie heste wenschen voor zijn herstel en ver zoekt hem den dank over te brengen) voor het aandeel, dat hij in de voorbe reiding van deze ontvangst heeft gehad- Spr. brengt den heer de Veer niet alleen dank als loco-burgemeester, maar ook als ijverig bestuurslid. De groote op komst toont wel dat men de ontvangst! waardeert en men er prijs op stelt hier te zijn. Het is voor een gemeentebestuur wel wat gewaagd burgemeesters enz. van andere gemeenten op zijn raadhuis te ontvangen, want men gaat dan licht ver gelijkingen maken met zijn eigen stad huis. Maar voor Middelburg was het niet i gewaagd, want hier kan alleen gezegjtL worden dat geen der antieren zulk een mooi stadhuis heeft. Er kan slechts een klein gevoel van jalouzie opkomen, maar dat is niet erg. Zeker, in de komst naar Zeeland zit wel eenige propaganda, omdat men daar het nut van samenwerking niet genoeg begrijpt, en er is dan ook nog geen af deeling Zeeland. Spr. is overtuigd, dat de hoofdstad alles zal doen om mede te helpen aan het doel te kunnen spreken van de vereeniging van de Nederland sche gemeenten. Maar dat is toch niet de voornaamste reden, die is de wensch om eens in Zeeland te zijn. Zeeland, dat toch 'öok is een Nederlandsch gewest. Nederland bestaat en moet blijven be staan uit elf provinciën waarvan Zee land een zeer waardevol lid is. (Ap plaus). Spr. herinnert er aan hoe een voorganger van den heer dc Veer, nu 3%| eeuw geleden, weigerde de Unie van) Utrecht te teekenen, omdat Middelburg! iets terug wilde hebben, dat haar vroe ger was afgenomen, en dat zij nu vroeg van een lichaam, dat het niet terug kon geven. De Pensionnaris van Middelburg teekende echter wel voor Zeeland en het bleef voor Nederland behouden. Spr. zegt dat niet allo betoogen van de vereeniging direct worden ingewilligd» maar de aanhouder wint en eendracht maakt machjt en ook kan zij trachten wat lo bereiken voor de excentrisch gelegen dcelen van het land. Spr. eindigde mef de besle wenschen voor de gcmdenite Middelburg. Hierna werden ververschingen aange boden, terwijl velen van (le gelegenheid! gebruik maakten, het stadhuis verder int ©ogenschouw te nemen, i Voor het jgebouw werd een foto van het gezelschap gemaakt. Hedenmorgen werd de algemeene ver gadering der vereeniging gehouden in de groote zaal van het Schuttershof alhier Deze vergadering werd geopend door den voorzitter ,den heer dr. J. P. Focke- ma Andreae, burgemeester van «Utrecht;, met een rede, waarin hij wees Qp hef feit, dat helt 5 Juli 75 jaar geleden wag Mat de gemeentewei werd afgekondigd, en waarin hij utivoerig het tot stand ko men dezer wet hesprak en de meening; van Thorbecke daarover, om ten slotte te cloncudeeren, dat als men de juistheilct zijner stelling te bevoegder plaatse bewust dan zullen wij naar spr. vertrouwt, met Thorbecke's riemen nog best eenigen tijd kunnen roeien zonder le stranden, (e verdrinken of de gemeenten of den staat aan andere ernstige gevaren bloot te stel len. Op de vergadering komen wij morgen nader in 't kort terug. Thans zij nog gemeld, dat hedenmiddag, door dc gemeente Middelburg aan de leden der vereeniging een autotocht Werd! aangeboden, waarvoor om ruim half één! een groot aanUil auto's, autobussen en toeringcars van de Markt Vertrokken! naar Domburg. Hier werd eveneens door de gemeente Middelburg in het Badhotel een lunch aangeboden, waarna over den; Rhijnsburgschen weg naar Oanjezon) werd gereden om kennis te nemen van de aanplantingen bij de prise d'eau der waterleiding. Ten slotte zou Veerc worden bezocht en bij terugkeer te Middelburg de Abdij gebouwen. Hedenavond heeft in hetf Schuttershof een diner plaats. RECHTZAKEN. Voor de rechtbank te Breda heeft Vrijdag terecht gesLaan (Ie 39-jarige koopman A. H., gcb. te Keulen. Verdachte heeft in den avond van 20

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2