KWATO Vacantie beursnoteerfvg van HEDEN. AMSTERDAM, 12 Ju!i. (Slotkoers.) 6 pet. Nederland 1923 103 6 pOi. Ne derland 1922 106 vijf zestiende; 5 pCf. Nederland 1918 101' 4'/? pCt. Nederland 1917 100; 2'/? pCt. Nederl. W. Schuld 62'i. 3 pCt. do. Obiig. 78%; 3 pCt. do. Gertif. 741/». Oert. Ned. Hand. Mij. 151»/?; Aand. Ned. Ind. Handelsbank 161 Yt; Aand. Koloniale Bank 189',:-; Koninkl. Petrol. Aand. 387- 390; Gecons. Hollandschc 170; Cult, Mij. Vorstenlanden 168VaHandelsvereen. Am sterdam 619—622; Javasche Cultuur 341; Aand. Deli Mij. 414-4161/?; Amsterd. Rub ber 327—3331/t. Ned. Amerik. Vaart .52'/?— 54%; Nederl'. Scheepvaartunic 175—177; Kon. Nederl. Sloomb. Mij. 97—98»/?; Aand. Paketvaarl SOS/v Gouda A. 320; Philips A. 348; Jurgens A. 177V,. Anaconda 96"Steels 141 y?; Erie 38»/? Union Pacific 157; Common Marine 8»/?, Prefored do. 37V; Maxwell Gr. O. v. A. 5 vijf zestiende; Maxwell Land Oert. v. Inc. Bonds 13. Prolongatie 2»/i- Russcn: Hope 3 negen zestiende. Markt sluit prijshoudend, alleen rub bers flauw. "Wisselkoersen; Londen chèque 12.11'/$; Berlijn 39.2S»/«; Parijs 6.31; Brussel 5.48Dollar Cable 2.49. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 Juli. Hoogste barometerstand 767.6 te Groningen. Laagste barometerstand 755.te Stornoway. Verwachting van den avond van 12 lot den avond van 13 dezer Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind, later uit Zuidelijke richtingen, ge deeltelijk bewokt, droog weer, behoudens geringe kans op onweer, later iets war mer. Thermomelersfand alhier des v.m>. 9 uur 69 gr.. 12 uur 74 gr., 3 uur 77 gr. eigenlijk heel de bedoeling van de pas nieuwe heffing weer te niet wordt ge- daan. IbVvoorz. zegt van ja. Nadat op een vraag van den heer' Huson geantwoord is, dat in den Ouden Havenpolder niet alleen het gebouwd, maar ook het ongebouwd vrij van be lasting zal zijn, verklaarde de heer Je- ronimus, dat de indieners er geen prijs op stellen er gestemd wordt over hun amendement, waarna het voorstel van het dag. bestuur werd aangenomen. Rond vraag. De heer Huson vraagt of er nog geen weg is gevonden om de Vlissiugers in de gelegenheid te stellen in hun woon plaats het »ihjkgeschot te betalen. De voorz. doet voorlezing van een juist ingekomen schrijven, dat het ge meentebestuur een lokaal heeft voor het houden van zitting voor het in ontvangst nemen der belasiingpenningen voor den polder en spr. raadt de VJissingers aan te wachten, lol hierover nadere be kendmaking is geschied, zij zullen intus- schen niet worden aangemaand. De heer Jcronimus wijst op een uitlating van mevrouw BergsmaBerg- sma in een vergadering van Yrijz. Dem. Statenleden, waarin zij de h.i. treurige toestanden schelste van den polder Wal cheren. „De zoo noodige bemaling wordt tegengehouden door enkele groot-grondl- bezitters. De verkiezingen zijn zoo gere geld, dat steeds dezelfde commissarissen gekozen worden." Spr. zegt dat hem van die z.g. treurige toestanden niets bekend is; men is trou wens in die vergadering er ook verder niet op ingegaan. Spr. vraagt hoe het dag. bestuur hier over denkt. De voorz. vindt het voor mevr. Berg sma jammer, dat zij in zulk een slechte streek woont, maar hem is van dit alles niets bekend. Hierna sloot mr. Lantsheer de ver gadering. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Ritthem, door H. van Ooijen, hulpprediker te Heemstede. Aangenomen naar Sint Anna ter Mui- den door ds. J. P. Scholte Te Schoon- dijlte. Ger Gem. Op het drietal te ierselce zijn ge plaatst ds. De Biois van Dirkslaiid, Hoffman, Krabbendijke en Kieviet, Vee- nendaal. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Te Vee re is in het perceel Markt 202 een Veersche Kunsthandel onderden naam „The Studio" geopend. Hierin zijn geëtalcërd schilderijen, etsen en hout sneden van de Veersche kunstenaars Jan Heijse, Karei van Veen, A. J. van Dijck en tevens oude Oostersche kunstvoor werpen, Japausche houtsneden en an tiquiteiten. Woensdagmiddag arriveerde te noorn met het zeiljacht „Helvetia" een gezelschap Duitsche lilmavtisten, w.o. Mady Christians, Marcella Albani, Bruno Kastoor, Walter Rilla e.a. In hotel „Doelen", waar het gezelschap logeerde, hebben wij hen opgezocht, meldl de „Telg.", en Mady Christians was zoo vriendelijk ons een onderhoud toe 4e staan. Ze deelde ons mede, dat men bezig was voor de Ufa-film „die geschicdene Frau", naar de bekende ope rette van Lehar, te verfilmen. Voor de opname op het water had anen de Zuiderzee gekozen, omdat de Noord zee voor filmen minder geschikt is. Ook speelt zich een deel der geschiedenis te Scheveningen af, waarheen het gezelschap binnenkort vertrekt. Het is niet voor de eerste maal, dat Mady Christians in Holland voor de rol prent werkt. Men kent haar waarschijn lijk wel uit „De Millioenendiefwelks scenario deels te Volendam speelde „De geschiedene Frau" zal, zoo moge lijk, de bekende „Walzertraum" overtref fen. Donderdagmorgen vroeg reeds, liep de „Helvetia" de haven uit om onder den rook van 'dit stadje een gefingeerde schipbreuk, een ontvoering over zee, of iets dergelijks in beeld te brengen. Ter verzachting en genezing van atukgcloopen voeten, zadelpijn,schrij nen en smetten der huid, mugge- böten en zonnebrand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, Tube 80ct. PUROL (Ingez. Med.) ONDERWIJS. Heden werd het einddiploma Van. school G a 1 h i er uitgereikt aan de da mes: M. M. Alberts, F. J. de Baare, A'.t v. Holthuijsen en^ H. Kraak. Bij het j.I. gehouden examen voor het Mercurius-di(ploma zijn geslaagd voor diploma Boekhouden P. J. Faasse, voor diploma Ned. Handelscorrespondentie I. Wisse en voor Duitsche handelscorres pondentie Wl Bliek allen leerlingen van den vervolgcursus Handelsavondschool alhier. Geslaagd te leiden voor het doc toraal examen wis- en natuurkunde, de heer W. J. II. Salet, vroeger te Vlis- singen. Het onderwijzersgczelschap „Wal cheren" hield Zaterdagmiddag te Dom burg zijn zomervergadering. Door het bestuur werd aan. de leden de vraag voorgelegd: Is de tijd gekomen om he't gezelschap op te heffen? De toelichting was: Het gezelschap, de oudste der on- derwijzersvereeniging van Walcheren, beoogt z.i. niet meer aan het doel, waar mede het indertijd is opgericht. Verder de verschillende veranderingen op on derwijsgebied, het verminderen van het ledenaantal, dat thans nog 40 bedraagt, en het niet getrouw bezoeken der verga deringen van vele leden. Met '/rij groote meerderheid werd cellier besloten niet tot dc opheffing over te gaan, maar het aantal vergaderingen te verminderen. De lieeren H. Jongepier en G. Molle- ma \Verden met bijna algemeene stem men als bestuurslid herkozen. Na een gezellige wandeling door de bossclien, vereenigden de leden zich aan een gemeenschappelijken maaltijd. Geslaagd te Breda voor het M. U. L. O. examen diploma A., A. Baart, M. v. Bergen, C. Kuijpers, J. Knijt en G. Reitsma, allen Vlissingen; J. Mesu, Arnemuiden; G. Bastüaanse, S t a - venisse, A. Schippers, Oud-Vosse- meer; L. van Stee en 'V. Laban, Tho len; A. Carol en G. V. Sas, S t. Maar tensdijk. Geslaagd aan de Landbomvhooge-1 school te Wiageningcn voor het prop. examen de heer P. N. Ilackenberg. LAATSTE BERICHTEN. UIT CLINGE. Zaterdag werd onder groote belang stelling van de zijde der bevolking de lieer J. W. Vieuings geïnstalleerd als bur gemeester dier gemeente. In éen bui tengewone vergadering van den raad werd hij door den oudsteu wethouder toege sproken, die hem tenslotte de ambtsketen omhing. De heer Vijeniags aanvaardde daarop met een toespraak het burge meestersambt. OVERTREDING LOTERIJWET. Voor het Kantongerecht Terneuzen heeft terecht gestaan E. M. Th. Di. 40 jaar, •winkelierster te Philippine om dat zij in haar winkel ten verkoop i voorhanden had een 95-tal pakjes zeep poeder, waarbij er 5 aanwezig waren in welke een bon was verpakt, vermel dende den naam van eenig huishoudelijk artikel, verkrijgbaar tegen inlevering van den bon. Verdachte verklaarde dat zij de pakjes en de voorwerpen van een grossier ontving, op wiens last zij de cadeaux uitreikte. De Ambt. van het O. M. eischle ver oordeeling tot f 3 b. s. 3 d. h. De Kantonrechter het ten laste gelegde niet bewezen achtende sprak de ver dachte vrij, van wellc vonnis de Ambt'. O. M. hooger beroep aanteekende. GEZONKEN. Het motorschip „Engelina", dat gis termiddag te Lemmer binnengekomen is en Zaterdagmorgen van Amsterdam ver trok met het slcepschip „Hollandia", bei den geladen met schuimaarde, werd des middags om 12 uur tusschen Marken en L'rk door een hBvige onweersbui overvallen, waarbij he't slecpschip vol water liep en zonk. De stuurman van het motorschip w'st echter met zijn sloep, hoewel met veel moeite, nog juist bijtijds de opvarenden van de „Hollandia" be slaande uit den schipper, diens vrouw en twee kinderen, le redden. GESTIKT. Te Bussum is een anderhalfjarig) knaapje met het hoofd voorover in een rioolput gevallen en gestikt. Het knaapje had zelf het deksel verwijderd. ONWEER IN DEN ACHTERHOEK. Tijdens een onweder van schier onge leende hevigheid, sloeg de bliksem in de) woning van Dirk van Arragon te Zelhem. De man werd terstond gedood. Het begin vim brand werd gebluscht. Nabij Varsse- veld werd de woning van den landbou wer Biermsen door hel hemelvuur ge troffen, waarbij de vrouw van B. werd gedood. Ook hier werd een begin van' brand door de buren gestuit. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 12 Juli. 3 uur. Han del van bescheiden afmetingen. Op de Cultuurafdeeling vormde zich een hoek in H. V. A., die op een lichtelijk ver hoogd peil werden verhandeld. Rubberwaarden badden een kalm ver loop en waren niet veel veranderd. Van dc olieaand.gaven alleen Ko ninklijken nu en dan een kleine beweging te zien. De koers kon zich eenigszins boven het slot van \^rijaag verheffen. Tabakken waren meerendeels prijshou dend. Kunstzijde aand. tamelijk prijijshou- dend. Prol. 23/i pel. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 12 Jirti 3 uaur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag: Londen 12.11 (12.11i/8). Berlijn 59.28»/? (59.28»/?.) Parijs 6.31 (6.49). Brussel 5.48 (5.90.) Zwitserland 48.22 (48.23). Weenen 35.20 (35.28.) Kopenhagen '66.05 (66.05.) Oslo 54.65 (54.65. Stockholm 66.80 (66.80.) New York 2.49 (2.4St/8—2.49»/8.) - IJ II VERKIEZINGEN IN SAARBRÜCKEN. SAARBRüCKEN, .12 Juli. V.B. Do gemeenteraads- en districtsverkiezingen zijn in het Saargebied rustig verloopen. Dc. "deelname bedraagt 65 pet. De vele partijen en de moeilijke economische toe stand zijn oorzaak van deze geringe deel name. In het algemeen is er een ver schuiving naar links waar te nemen; Democraten en communisten hebber/ in de beide grootste steden Saarbrücken en Neurkirchen winsten 'geboekt. In Neu- kirchen is de burgerlijke meerderheid nog zeer gering. ONWEER IN DUITSCHLAND. TROPPAU, 12 Juli. V. D, Gister woed de in de omgeving van Troppaueen ontzettend onweder. De wolkbreuk en de langdurige aanhoudende regen verwoest ten den geheelen oogst. Vele dorpen zijn overstroomd, talrijke personen zijn dakloos. De watermassa's drongen ook een mijnschacht binnen. Twee arbeiders konden aanvankelijk niet meer bevrijd worden, doch na 3 uur werden zij ge red. AUTO-ONGEVALLEN. BERLIJN, 12 Juli. Y-B. Bij de auto races Berlijn—Grünewald hadden Zondag vier ernstige ongevallen plaats. Een per soon werd gedood en zes werden ernstig gewond. BERLIJN, 12 Juü. V.D._ Te Tegel is een autobus bij het uitwijken tegert een boom gereden. 10 personen werden gewond, van wie de chauffeur het ern stigst. PFTROLEUM OP MARTINIQUE. PARIJS, 12 Juli. V.D._ Volgens een be richt van de „Matifi" is op het eiland Martinique, petroleum gevonden. WEEKS, y LANCASHIRE (N. Hampshire), 12 Juli. V.D. John W>. Weeks, de vroegere Amerikaansche minister van oorlog, is overleden. BOTSINGEN IN CALCUTTA. CALCUTTA, 12 Juli. V.I>. - Zondag avond hadden in een voorstad' van Cal cutta op 6 mijl afstand van de stad ern stige botsingen plaats tusschen Hindoes en Mohammedanen. De laatsten vielen een processie aan- 15 deelnemers werden gewond. Dc politie herstelde de orde. DE ONTPLOFFING IN LAKE DENMARK. NEW-YORK, 12 Juli. V. D. In het munitiedepot der marine te Lake Den mark in den staat New Jersey, waar Zaterdag de bliksem ingeslagen was, (is ongeveer één tiende gedeelte van den geheelen munitievoorraad der Ameri kaansche marine opgeslagen. De ont ploffingen duurden den geheelen nacht van Zaterdag op Zondag voort. Aange nomen wordt, dat de explosie's niet vóór Maandagmorgen geëindigd zouden zijn. De springende granaten werden mijlen ver in den omtrek weggeslingerd. Dc om liggende dorpen werden a. h. w. ge bombardeerd. De ter hulp gesnelde troe pen ontruimen alle dorpen die opeeni- gen afstaud van Lake Denmark liggen. Uit een 12Ial steden in de omgeving is de brandweer naar de pfaats van do ramp vertrokken. Door de geweldige liitte is deze even wel voortoopig nog niet te bereiken, Het geheelc depot bestaat uit ongeveer 200 magazijnen. Drie daarvan, die 700 000 pond kruit bevatten zijn met vele andere in de lucht gevlogen. Zij vormden geweldige kraters, die vuur en dikke rookwolken verspreidden Overeen oppervlakte werd de streek door deze rookwolken verduisterd. In Mounthope, welk dorp zoo goed als geheel verwoest is, stortten bij de eerste ontploffing meer dan 20 huizen in. De schade be draagt vele millioenen dollars. NE"W-YORK, 12 Juli. V. D. Volgons telegramtaen uit Dover (N. Jersey) wer den tot nu toe 9 dooden geborgen. Een groot aantal personen wordt nog ver mist. Het aantal gewonden, dat naar de ziekenhuizen is overgebracht, bedraagt .reeds over de 200. De dorpen Rocko- way en Hibernia zijn bijna gebeel ver woest. Ook andere dorpen in de om geving hebben schade geleden. De ont ploffingen duurden den afgeloopen nacht nog voort, zoodat de hulpbrigades en de brandweer nog niet op de plaats van de ramp konden doordringen. Tot nu toe zijn ongeveer 15 magazijnen van het munitiedepot in de lucht gevlogen. Zooals gemeld, is het meerendeel der fmariniers, die het depot bewaakten, ge dood. Vijf officieren behooren waar schijnlijk tot de slachtoffers. Tot de vermisten behooren ook vele vrouwen en kinderen. NAGEKOMEN BERICHTEN. DE BRAZILIAANSOHE DELEGATIE VAN GENÈVE. GENÈVE, 12 Juli. V.D. De Erazili- aansche delegatie in den Volkenhond heeft instructie ontvangen, waarin o.m. de datum van het vertrek wordt vastge steld. CAELLAUX NAAR LONDEN. PARIJS, 12 Juli. V.D. Gaillaux ia per vliegluig naar Londen vertrokken. Men verwacht dat hij binnen 24 uur de overeenkomst der Fransche schulden aan Engeland geleekend zal hebben. Men wil in Engeland de overeenkomst gaarne bevorderen en hoopt dat de onderhan delingen met de Britsche schatkist zoo gemakkelijk gevoerd zullen worden als in Frankrijk wordt verwacht. De heer Barnand van het Fransche ministerie van financiën is reeds te Londen aangeko men. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Yan 9—12 Juli. Ondertrouwd: A. G. Huijbregsen, 27 j. en M. Reijnhout, 21 j. Overleden: J. Sturm, 51 j., man van L. Dingemanse. J. P. H. de Graaf, 56 j., man van J. Sanderse. J. Janse, 65 j„ man van 0. P. de Vroom. VOLLE-MELK-REEP fieer voedingswaarde dan 12 fc,K Beter dara Goed-. (Ingse. Med.) /VERSCHILLENDE BERICHTEN. De klacht tegen den deurwaarder De G. in Den Haag is ingetrokken, aange zien hij betaald heeft. Te Schoonhoven heeft zekere G. V. zijn dertienjarigen stiefzoon die bij een anoeren patroon wilde gaan werken, wat de vader niet wilde toeslaan, met de klomp een zoodanigeu trap gegeven, dat daardoor inwendige verbloeding is ont staan. Getuigen hebben de zaalc bij de politie aanhangig gemaakt, die een on derzoek instelde. Daarbij bleek haar, dat de jongen met zijn zusje door den stief vader en hun moeder niet goed behan deld werden. Van de mishandeling is proces-verbaal opgemaakt. Men zal po gingen aanwenden om de kinderen aan de ouderlijke macht te onttrekken. Vrijdagmiddag is in het Paterswold- sclie meer, onder de gemeente Haren, bij het baden verdronken de heer Fr. V., uit Essen aan de Roer. Een der dorpen aan de Lek is in „groote beroering" gebracht door..... een pagekopje. Een der bewoonsters van het dorp had in Rotterdam gelogeerd en daar haar coiffure laten moderniseeren. Dat jonge meisjes dat doen, dat kan er nog mee door, maar voor een 56-jarige komt dat toch niet meer te Pas ten minste, zoo schijnt men er over te denken in dat dorpje aan de Lek. De omroeper trok daarom in den na middag door het dorp en verkondigde, na bekkenslag aan een ieder die maar luisteren wilde: Do vrouw vanheeft heur haar ge knipt. Dë omroeper heeft in z'n veeljarige practijk nog nooit zoo'n succes gehad. Het publiek verdrong zich 's avonds voor de woning van de geknipte, die ook niet verlegen op een stoel voor haar" woning ging zitten om dc resultaten van. do Rolterdamsche tondeuse en schaar te laten bewonderen. Doch lal er in den avond werd de toeloop zoo groot, dat do politic er aan te pas moest komen om verkeersstremming te voorkomen. Donderdagavond is een bewoner le Arnhem, die op zijn balcon zal, door het breken van de vermolmde ballustrade, op straal gevallen en heeft daarbij een ern stige hersenschudding bekomen, terwijl hij bovendien zijn beide schouders brak. Het slachtoffer is naar het züekenhnis overgebracht en verkeerde in bewuste-- loozen toestand. Men meldt aan'de- Msb. uit Ter- borg: Tijdens een kort maar lievig onweer, dal zich hier Zaterdagvoormiddag ont lastte werd vrouw Bi op 'deu Yarsseveld- schen weg onmiddellijk gedood. Donderdagmiddag is een autobus van Appingedam op Groningen bij Win- nepeer in een sloot gereden. Een der vier passagiers, een beer, werd aan bet hoofd gewond. Te Bollingwolde (Gr.) is Vrijdag hel1 geheel© gezin van den arbeider J. S. on gesteld geworden. De geneesheer con stateerde vergiftiging tengevolge van liet eten van. cocosnolen. 'Een tweehonderdtal zijn van den. voorraad cocosnolen bij den handelaar II. in be slag genomen. Vrijdagavond is, naar de Limb. Koer. meldt het 14-jarige zoontje van Th. V., te Urniond op een vrachtauto gesprongen en er af gevallen, waarbij hij onder een wiel geraakte. In het gast huis to Sittard is de jongeu 's avonds overleden. Uit Verviers wordt bericht, dat te Saint Vith een landbouwer in een aanval, van waanzin zijn vijf kinderen met revol verschoten heeft gedood en voordal men dit kon verhinderen, de revolver op zich zelf richtte en zich doodschoot. Te Ragnit bij Tilsit is een indus trieel in een gevecht met een gemas- lceraen inbreker doodgeschoten. De in breker ontkwam. EEN STOUT STUKJE. De bestuurder van het Nederland- sche watervliegtuig W 6S, komende van Amsterdam, haalde Üezer dagen het stou te stukje uit, om onder de spoorbrug, te Velsen door te vliegen en daarna weer op le stijgen. DE SPAARDUITEN VERDUISTERD; Toen ruim 3 jaar geleden de heer B. zich te Frincenhage vestigde, had hij in', zijn dienst een thans 62-jarige dicnjslk bode, die ongeveer 40 jaar lief eu leed met de familie B. had gedeeld. Deze oud© getrouwe had in die lauge jaren een flink duitje bijeen gespaard en de heer B. was zoo bereidwillig geweest, dit be drag met nog enkele sieraden in eeni kisljc, waarvan de dienstbode den sleu tel in bewaring hield, in zijn brandkast op le bergen. De inhoud! bestond uit 4 obligaties elk van f1000, een hoeveelheid; zilvergeld enz., tot een gezamenlijk be drag van f4900. Toen de heer B. als hotelhouder fail leerde, verliet hij het hotel Liesbosch, huurde in dc nabijheid een villa, maar liet "Sijn brandkast in het hotel achter. Meermalen werd hem door den nieuwen eigenaar, den heer E., die inmiddels het hotel exploiteerde, verzocht de brandkast weg te halen, waaraan echter geen ge volg werd gegeven. Toen dezer dagen! familieleden van de dienstbode den heer B. vroegen naai- de in bewaring gegeven! geldswaardige papieren enz., trachtte hij deze menschen gerust te stellen met de mededeeling dat alles nog veilig in de brandkast was opgeborgen, maai- dat do sleutel van die brandkast verloren was. geraakt. Daar de familieleden echter arg waan begonnen te koesteren, deden zij aangifte bij de politie, met liet gevolg, dat op last van den officier van justitie te 'Breda de brandkast door de politie te Princenhagc werd verzegeld. De heer B. zou alsnog trachten een passenden! sleutel te krijgen en men gaf hem tot Vrijdagmorgen gelegenheid daarvoor to zorgen. Daar de heer B. zich echter uit de gemeente verwijderde en Vrijdag morgen nog niet in zijn woning was te ruggekeerd, werd op last van de justi tie dc brandkast opengebroken. Men vond er niet meer in dan f 34 en enkele» bclcenbriefjes der obligaties. B. zal nu vervolgd worden wegens verduistering. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zondag whs een groep jongelui van de afdeeling Rotterdam der A. J. C. naar het strand bij Kijkduin getrokken om te baden. Allen keeraen terug, op één na, het 18-jarige meisje G. G., zij' zwom in d© omgeving van de pijer, waar de zuiging van het water zeer groot was, Plotseling zagen haar kameraden, dat ze werd weg gezogen en in zee verdween. De 18-jari(g© J. B., die gekleed op de piff-r stond, sprong onmiddellijk te water om tc trach ten het meisje te redden. Ook hij echter werd door den stroom meegesleurd. De lichamen der verongelukten zijn tot nu toe niet aangespoeld. (de Crt.) DE RAMP OP SUMATRA. Aneta meldt d.d. 10 Juli uit Padang: Gisteren werden hier nieuwe schokken gevoeld. V,an den gouverneur-generaal van Ned. Indië is Zaterdag het volgende telegram

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2