B2UKSN0TEERING VAN HEDEN. AMMSTERDAM, 5 Juli SLotkoors.) G pel. Nederlands 1923 103 een zes tiende, 6 pel. Nederland 1922 106 negen zestiende; 5 pet. Nederland 1918 101»/*; U/s Pd. Nederland 1917 100; 2«/s pel. W Schuld 62%3 pet. do. Oblig. 133/*.; 3 pel. do. Certif. 7-(7/8. Cert. Ned. Hand. Mij. 148%Aand, Ned. Ind, Handelsb. Idly?, Aand. Kolo niale Bank 1873/4—188; Konijnkl. Petrol Aand. 40V/<*—i0t. Cult. Mij. Vorstenlanden 165; Handels- vereenigiug Amsterdam 61462S; Java- sche Cultuur 340; Aand. Deli Maatsch. 4271/y—1293/4Amsterd. Rubber 322'/*— 325. Ned. Amerik. Vaart 47; Ned. .Schcep- vaartunie 1718/41723/4; Kon. Ned. Stoom" boot Mij. 913/4921/1Aand. Pakefvaarf 215% Philips A. 350; Jurgers A 175—176',1; Anaconda 96 zeven zestiende; Steels US'/»; Frie 37%; Uny?n Pacific 158%; Common Marine 81/4; Prcfered do. 36; Maxwell Gr. C. v A. 5%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 14 vijftien zcstüendo. Prolongatie 33/4. Russen: Obl. 1880 3 vijftien zesthmde; Hope 3 zeven zestiende. Markt sluit flink prijshoudend behalve voor rubber. Wisselkoersen - Londen chèque 12.11%Berlijn 59.30, Parijs 6.75; Brussel 6,52; Dollar Cable '2."49%'. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Insliluut Ie De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Juli. Hoogste barometerstand 767.6 te Thorshaven. Laagste barometerstand 756.6 te Frauklurt. Verwachting van den avond van 5 tot tot den avond van 6 Juli": Zwakke tot matige N-O. tot N W. wind.' Betrokken lot zwaar bewolkt. Regen- btfien met kans op onweer. Weinig ver andering in temperatuur. Tliermometerstand alhier des v.m. 9 uur 63 gr., 12 uur 68 gr., 3 uur 67 gr. Dinsdag V'oei'Bdag 7 Donderdag 8 Vrijdag 9 Zaterdag 10 SSondag 11 Siaandag 12 HOOG WATER. Vlissingen. Zomertijd. 6 Juli v.m. 11.44 12.38 1.26 2 08 2 49 3 26 4 02 (Het tijdstip van hoog water te Do m- burg valt 9 minuten na dat te Vlls- sdngen.) Het aanhouden en. fokken met het in die enkele jaren verkregen onzuivere type zal echter steeds een gevaar blijven in-< houden. Dal er weer een lichtstraal op de ver- eeniging nel, was dan ook wel noodig, want het was de viering van haar tien jarig bestaan, haar tiende keuring, fin, als mep, terugdenkt aan het paardenma- teriaal dat vroeger op Walcheren rond liep, dan mag men zeker de vereeniging „Hippos" wel gelukwertschcn met de groote verbetering, die zij in die jaren beeft weten tot stand te brengen. Er waren meerdere goede dieren aan wezig en de bekende fokkers en jury leden, die wederom als keurmeesters op hun post waren, uitten zich onomwonden met lof over de klasse tweejarigen, die aan hun oordeel onderworpen werd. Op initiatief van de jury werden dan ook in deze categorie enkele prijzen bijge voegd. Als gevolg van de slechte verkoopmo gelijkheden van tegenwoordig was het -aantal inschrijvingen nog wat ingekrom pen bij vroeger vergeleken. Dit is een zich overal vertoonend verschijnsel. De kwaliteit maakte ,liet echter wreder goed. De uitslag was als volgt: categorie I merrieveulens: 12 inschrij vingen. 1 Corrie, J. J. Mesu, Nieuwland; 2 Bertha, C. Mesu, Nieuwland; 3. Flora, idem; 4. Annie, W. Gastel, Souburg. Volgens onzen berchtgeiver hadden 2 en 3 aan het hoofd moeten staan. Dit zijn beide veulens van den hengst Comte, de eerste uit eene Mon Rève-doehter Categorie II hengstveulens. 8 inschrij vingen 1. Abraham v. Elzenoord, mr. v. Minne, M'burg; 2. Sultan II, A'. J. K30W- pe, Nieuwland; 3. zonder naam, mej. M Corré, Souburg; 4. zonder naam, P. de (Visser Szn., Aagetekerke. De nummers 1 en 2 hebben den hengst Sultan tot vader. Volgens onzen deskundige was no. 4 niet bekronen swaard. Categorie III Eenjarige merries- 1. Laura, C. Wielemaker, Iioudekeirke; .2 Cora, C. Mesu, Nieuwland; 3. Neelie van Nieuwland, E. Verlare, Nieuwland; 4. Mina, W. Rooze, St. Laurens. No 1 blonk boven de andere uit, nos 2 eh 3 waren ongeveer gelijk, no. 1 nog al wat minder. Categorie IV eenjarige hengsten, ver viel. Categorie V tweejarige merries. 1. Ida de Lassus, C. Mesu, Nieuwland; 2. Jolio d'Octinghen, A. A. v. Nieuwen- liuijzeu, Nieuwland; 3. Emma, J. J. Mesu„ Nieuwland; 4. Hermina de Oscar, E. Verlare, Nieuwland; 5 Fannie, A. A. v. Nieuw-enliuijzenNieuwland; 66. Irma, C. Mesu, Nieuwland; 7. Sultana de Labou- rcur, E. Verlare, Nieuwland, Alle prijs winnaars behooren in Nieuwland thuis, liet geeft te denken. No. 1 is uit een Mon Rève merrie en heeft Sultan tot vader. No. 2 is ingevoerd. No. 7 had een. paar ,plaptsen hooger kunnen staan. Categorie VI merries met minstens twee afstammelingen: I. Flora, A. P. r. Nieuwenhuijzen, Oostkapelle; 2. Cora, J. J. Mesu, Nieuw land; 3. Irma, E. Verlare, Nieuwland. No. 1 beste kweekmoeder. Veulenkeuring Kortgene. Begunstig door goed weer, werd j.I. Vrijdag te Kortgene vanwege den Bond van Noord-Bevelandsche paarden fokkers, de jaarlijksche veulenkcuring gehouden. De belangstelling van het pu bliek was gering, wat vermoedelijk tot oorzaak heeft de momenteele malaise, in de paardenfokkerij. Gekeurd werden 2-j. hengsten en mer ries, 1-j. hengsten en merries, hengsk en merrieveulens, merries met afstam melingen, vierspan merries en tweespan merries. De uitslag was als volgt: 2-j. hengsten: 1. Elegant van Klaver- wijk. d. Elegant de.Laboureur B 524, eig. A Ilartog te Colijnsplaat; 2. Avanti, d. Isaac de Laboureur B 847, eig Abr. Re- meijnse te Kamperland. 2-j. merries: 1. Roza, van C. Vogelaar te Kortgene; 2. Nora, van P. van Hoorn te Kortgene; 3. Isabella, van Iz. van Maklcgcm te Kortgene; 4. Marietje, van L. M. de Vos te Kats; 5. Cato, van F. van Hoorn, te Kortgene; 6. Dorine, van A. M. van Nieuwenhuizen te Kam perland. 1, 2. 3 en 4 d. Isaac de La boureur B 847, 5 *?(nf 6 <3. Constant B 1068. 1-j. hengsten: Efienne, d. Marilmont B 601, eig. M. van Oeveren te Kortgene. 1-j, merries: 1. Elza de Fantan, van F Kïaassen; 2. Kilty Van Noord-Holland, van M. van Oeveren voornoemd; 3. Mar tha van ICIaverwijk, van A. Hartog voorn. 4. Airlce, van Gebr. Leendertse te Kam perland; 5. Nellie, van F. van Hoorn 'voorn. 1, 3 en 5 d. Fantan B 1085, 2 en 4 d. Elegant de Laboureur B 524. Hengstveulens: 1. bruin veulen van J. J. Verhuist te Geersdijk; 2. vossehim- mel" veulen van Abr. Remeijnse voorn,, 1 d. JFrits B 1092, 2 d. Elegant de Laboureur B 524. Merrieveulens.- 1 en 2 van Gebr. van der Linde te Kortgene, 3 en 4 Van( M. van Oeveren v.n., 5 van A. Hartog v.n., 6 van F. van Hoorn v.n)., 7 van 0. Ji. de Kam fl'e Wissenkerke, 8 van A. M. van Nieuwenhuizen v.n,, 1, 2, 3, 4, en 6 d. Frits B 1092, 5 d. Laboureur van Kip verwijk VI b 27844, 8 d. Elegant de La boureur B 524. Merries met afstammelingen: 1. Ari adne B 3698, van Joh. Vogel; 2. Wand a A 9580, van M. van Oeveren v.n.; 3. Nelly A 9581 van. Gebr. v. d. Linde v.n.; 4 Gamanora B 5689 van A. Hartog v.n. Vierspan merries: 1. Joh. Vogelaar v.n.; 2 Gebr. van de Linde v.n.; 3. 0. .T. de Kam v n. Tweespan merries: 1. Joh. Vogelaar v.n.; 2. M. van Oeveren; 3. Joh. Voge laar; 4. C. J. de Kam; 5. Gebr. van die- Linde; 6. Iz. van Maldegem. Beide laatste nummers vielen bij helt aanwezige publiek zeer in den smaak en! heeft duidelijk doen "zien, dat Noord- Bevoland op alle gebied der paardenfok kerij bij is. Ook heeft deze keuring dui delijk doen zien. dat de hengst Frits B 1092 een best fokpaard zal blijken te zijn. RECHTZAKEN. Benoemd lot rijksklerk 2e kl. ter Griffie van de rechtbank alhier, de heer W. F. Wiessner, Uians tijd. hulp schrijver ter genoemde griffie. o De klacht van den commissaris van politie te Culemborg. De raadkamer van den Hoogen Raad heeft in de quastie betreffende de klacht van den commissaris van politie te Cu lemborg, den heer J. Blok, tegen den redder-commissaris bij de rechtbank te Tie], mr. Hofdijk, afgewezen het verzoek van den officier van justitie te Tiel, die, hoewel van oordeel zijnde, dat geen re delijk vermoeden van schuld aan eenig strafbaar feit tegen mr. Hofdijk rechter in de rechtbank te Tiel is gerezen, den hoogen Raad heeft verzocht, om, indien de Raad art. 510 van het wetboek van strafvordering van toepassing .acht, een ander gerecht aan te wijzen. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Bij de betrokken mosselschippers- vereenigingen is van den inspecteur der visscherijen bericht gekomen, dat tot den overeengekomen datum nu van de Zui- dcrzeemosselen mogen gehaald worden (tot aan 4 c.M. groot. De visschersen kwee kers, zoo merkt onze correspondent op, hebben zeker nog geen mosselen genoeg. De prijs der mosselen is nu reeds fl per Ion onder den wal LAATSTE SERKHÏES, DE CURSUSSEN IN MOTORKENNIS VOOR DE POLITIE. Hedenmorgen had le Goes bij de Rijks- landbouwschöol de eindles van den laal- sten dei- vier Cursussen voor motorken nis plaats, die door de K.N.A.C. zijn gege ven voor politiemannen in onze provincie en wel le Middelburg, Terneuzen, Oost burg en Goes. Deze eindles had plaats in tegenwoor digheid van verschillende politie- en an dere autoriteiten en vertegenwoordigers van het bestuur der K. N. A. C. Na afloop dezer laatste les, begaven allen zich naar hel Schuttershof, waar de uitreiking der behaalde diploma's plaats had, Jhr. van Vredenburch hield daarbij als voorzitter van de Iv.N.A.C. een uitvoerige rede waarin hij dank uitbracht aan dr. Hondelink, secr. van de Vrijw. Verkeers- inspectie, die het initiatief nam waarop de K.N.A.C. gaarne inging. Dank bracht hij ook voor de daarbij ondervonden medewerking van den Commissaris der Koningin, do rechterlijke macht, de bur gemeesters en de kommandanten van de rijksveldwacht on de marechaussee. Een woord van hulde voegde hij daaraan toe aan den heer Ed. Visscher leeraiar aan de Ambachtsschool te Middelburg. Hij vermeldde dat hier en daar reeds pntc- tische resultaten van de lessen zijn te consfcaleeren. De heer van Meerendonk, inspecteur van de Rijksveldwaeht sprak een woord van dank namens alle deelnemers aan den cursus, en de heer Joh. Pilaar betuigde erkentelijkheid aan de verkeers inspectie. Wij komen op het gesprokene nader terug. HET AUTOBUS-ONGELUK OP THOLEN. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch deed heden uitspraak in de zaak tegen den chauffeur L van V. uit Stavenisse, die door de Bredasche rechtbank in verband met het aulobns-ongeluk aan het Thoolsche veer op 29 December jwas verooroeela lot 4 nr. gev.straf. De adv. genei-aal had eenzelfde ver oordeeling gevorderd. Het Hof heeft den beklaagde vrijge sproken. EEN DRIFTKOP. Gisteravond had op het Bussumschul- hofje bij de Rapenburgerstraat te Am sterdam een vechtpartij plaats, waarbij een man, die de ruziemakers lot kalmte wildo brengen met een dolkmes in de borst geslopen werd, waardoor hem een ernstige bloedende verwonding is toege bracht. In zorgwékkenden toestand is het slachtoffer in het Isr. Ziekenhuis iter verpleging opgenomen Dc verdach te, die reeds op het poliLiebureau is in gesloten, staat in de buurl als een vech tersbaas bekend. Toen hij gister in den namiddag met zijn auto in de Rapenbur- gerslraat kwam, begon hij zonder eeni- ge feitelijke reden ruzie te maken met de bewoners van genoemd hofje. De kal moerende woorden van den man, die daler gestoken werd, hadden een tegen overgestelde uitwerking op den driftkop, die zijn dolkmes greep en zijn slachtof fer fe Tijr ging. De verdachte is heden (er beschikking van de justitie gesteld, ter zake van zware mishandeiing. LIJK AANGESPOELD Te Schiermonnikoog is uil zee aange spoeld in een verren staat van ontbin ding verkeerend lijk. Alle kleedingstuk- keu ontbraken, behalve de schoenen. DOOR AUTOBUS OVERREDEN. a Nabij de HoUandsche Rading te Maar tensdijk (Utr.) werd Zaterdagmiddag een wiclrijdende 9-jarige knaap door een autobus overreden. De jongen kwam on der ïle wielen terecht. Met een gapende wonde aan het hoofd werd hij opge nomen en in zorgelijlcen. toestand in een naburig hotel binnengebracht. BROEDERLIJKE TWIST. Men meldt uit Rotterdam: Bij een Imiselijken twist tusschen den 15-jarigen G. K. en diens 19-jarigen broe der A. K., maakte de jongste zich over een kleinigheid zoo driftig, dat hij een scherp mes, dat toevallig op tafel lag, greep, en daarmee zijn ouderen broeder in den buik stale. In zeer ernsfigen toe stand werd A. K. naar het ziekenhuis vervoerd. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM:, 5 Juli. 3 uur. De qijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. Londen 12.11% (12.31V&). Berlijn 59.20 (59.27.) Parijs 6.75 (6.7U/s.) Brussel 6.52 (6.70.) Zwitserland 48.20 IS.20.) Weeuen 35.25 (35.25.) Kopenhagen 66.00 (66.00.) Oslo 54.75 (54.75.) Stockholm 66.82% (66.82%.) New York 2.49i/s (2.48.) BETJRSOVERZKHï. AMSTERDAM, 5 Juli 3 uur. Op de Cultuurafdeeling ontwikkelde zich nogal wat affaife in H. V. A.'s en Claims, die boven het vorig slot werden ingezet, en zich a aar na tamelijk goed wis ten te handhoven. Van de rubherwaartlen waren 't Am sterdam rubbers, die eenige levendigheid teweegbrachten Een kleine hoek vormde zich op de mijnadeeling in Algemeene Exploratie, dio een kleinigheid hooger werden afge daan. Oliefondsen kalm verloop. Koninklijken bewogen zich op een weinig veranderd koersniveau. Prolongatie 33/4. RAMP MET EEN MOTORBOOT. Bij Manncrbach op de Bodensee is een motorboot lek gestoten en gezonken. Zes personen verdronken; vier werden ge red. Mr. ZIMMERMANN HIT WEENEN. AVEENEN, 5 Juli. V. D. Mr. Zim- mermann is hedenmorgen vroeg naar Rotterdam vertrokken- Op het perron waren vertegenwoordigers der regeering, hooggeplaatste, ambtenaren en het gehee- diplomatieke korps aanwezig om af scheid te nemen van den scheidenden commissaris-generaal van den Volken bond. INKRIMPING VAN DEN ITALIAAN- SCTEEN CTVIELEN DIENST. LONDEN, 5 Juli. V.D. De special© correspondent van de „Daily Mail" te Rome meldt dat Mussolini thans drasti sche maatregelen genomen heeft, tot in krimping van den civielen dienst. Hij heeft een boodschap gezonden aan den minister om geen nieuwe ambtenaren aan fe nemen. De civiele dienst is ge durende de laatste 5 jaar ingekrompen van ongeveer 460 duizend tot 350 duizend ambtenareh De Staat betaalt ieder jaar nog circa 4 milliard Lire voor het amb tenarencorps. HET LOT VAN ABD EL KRIM"~~ PARIJS, 5 Juli. V. D. De Fransch- Spaansche Conferentie zal deze week be ëindigd worden. Ter onderleekening van de Fransch-Spaansche Conferentie zal Primo oe Rivera uaar Parijs komen. Abd el Krïra met zijn naaste familie pullen naar Madagascar verbannen wor den. De overige Riffleiders zullen naar ZJiid Marokko gestuurd worden. NAGEKOMEN BERICHTEN- IIFT TYPOGRAFENCONTRACJ. In de lieden alhier gehouden Bonds vergadering van den Ned. Grafiischen Blond werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen het bestuursvoor stel om het arbeidscontract, dat op 31 Maart 1927 afloopt vóór één jaar to ver lengen. To Delft slaagde voor liet Cnnd- examen civiel ingenieur de heer II. v. Haffen te Goes. Voor het examen .vroedvrouw slaagde mej. IClaaysen te a a'r o c n f> u r g. en stukloopen van huid 1 en voeten geneest men mei (Ingez. MedA LEGER EN VLOOT. Bij faescfu'kkijig D. v. O. is aan den dienstplichtige der lichting 1914 uit 's- Heer Arendskerke C. 'Steenblok met ingang van 1 Aug. 1926 voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend; en aan den dienstplichtige der lichting 1923 uit Zierikzee W. van Burgh voor 1926 uitstel van herhalings oefeningen verleend tot 2 Maart 3927. Dc kapitein ter zee K. A. Telders, thans chef van de afdeeling Personeel aan het departement van Marine, zal met 1 'September e.k. den zeedienst ver laten. Op 8 Juli wordt aan de Javakade te Amsterdam verwacht Hr. Ms. „Su matra", die half September van Am sterdam uit naar Indië zal vertrekken. Volgens bij de marine-autorideiten ontvangen bericht is het oefenïngseska- der heden te Gothenburg aangekomen. —o De reis der K XIIIk Aan boord van de K HU is alles wel. "Als vermoedelijk tijdstip van aankomst te Curasao wordt opgegeven Donderdag middag Bezuiniging bij de cavalerie. Naar de „Haagsche Crt." uit welinge lichte bron verneemt, ligt hetin het voornemen van den minister van Oorlog op de cavalerie te doen bezuinigen dooi de vredessterkte der eskadrons met 20 paarden te verminderen. In totaal geeft dat 'n bezuiniging opl '<n vrièdessterkte van. 10 eskadrons van 200 paarden. De jaarlijksche sterkte der in. het re montedepot aanwezige paarden zal hier door dus ook worden verminderd Bo vendien zal door het verblijf der jonge paarden van het remonte-depot van een jaar op een half jaar terugbrengen, een niet onaanzienlijke bezuiniging worden verkregen. In hoever de inkrimping van de vre dessterkte der paarden, een contingents- vermindering van hel wapen der cavale rie tengevolge zal hebben, valt niet te voorzien. Noodzakelijk hieraan verbon' den schijnt dit niet le zijn. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Naar de Br. Crt. meldt zijn de werkzaamheden aan de tramlijn Cadzand- Cadzand-haven, de vorige week aange vangen. „Gevaarlijke" weg en hout gewas. Men schrijft ons van andere zijde: Den schrijver uit Walcheren zij opge merkt, dat hij het wellicht heel goed' meent, doch totaal de plank misslaat. Over- de geheele wereld zijn de be kende S-signalen aangebracht, hetzij door de Aulomobiclclubs, hetzij door de Tou- rislenbofiden, hetzij door adverteerendc firma's. Het doel is niet den bestuurders af te schrikken, doch attent te maken op gevaarlijke punten. Zoo ook op Wal' cheren. Door de K. N. A. en den A. N. W. B. worden telleen jare aanzienlijke sommen besteed om openbare lichamen financieel le steunen bij het opruimen van gevaarlijke wegbochten; ook het weghalen van kreupelhout. Zoo oolc kort. geleden op Walcheren. Doch op eenmaal gaat dit niet en zoolang zal het bekende S-signaal in het belang van voetganger en automobist blijven slaan. Geachte inzender uit Walcheren, ik wilde u gaarne toeroepen: schoenmaker, houdt u bij uw leest. U kent de.gevaren van liet verkeer zoo heel slecht. Juist liicr op Walcheren "is naast het lastige uitzicht op de bochten, de snel heid een der redenen van het gevaarlijke der JYalchersche wegen. Ilc rijd al een. twintig jaar door heel Europa, doch ik beschouw Walcheren met zijn schilder achtige, doch kronkelende wegen als ge vaarlijk in den eersten graad, en juist het snel rijden wel degelijk uit den» booze. Mijn parool is: rijdt op Walcheren al heel bijzonder langzaam. Met u verheug ik mij dat er gemeente besturen zijn die het uitzicht op weg bochten willen verruimen. Bravo Koude- kerke en andeime autoriteiten op Wal cheren, o.a. de polder Walcheren, die reeds veel hebben gedaan. Ook de fietsers kijken verlangend naar verbetering uit en in dien tussehentijd blijven we: goed uitzien, onze ooren wijd' open zeiten voor signalen, rijden heel langzaam en bedachtzaam en kijken in dankbaarheid naar de», letter S: het in ternationale baken op den weg. De heer jhr. P J. Boogaerl, afd. con sul van den A. N. "Wi. Bi. voor Zeeland schrijft ons voorts nog het volgende Na een verleden jaar plaats gehad hebbende botsing werden op mijn voor stel 2 waarschuwingsborden geplaatst; éón le Koudekerkc en een le WeStka- pelle, om de gebruikers van den weg Koude kerke Biggekerke Zoütelande "Westkapelle te waarschuwen voor de zen zeer gevaarlijken weg. Het was na tuurlijk ondoenlijk dit voor Iedere bocht afzonderlijk (e <ioen. Genoemde weg kan zeer goed bereden worden ook door auto's) daar is geen: „moed" of „trouw" voor noodig, maar enkel en alleen „beleid", waf voorzichtig heid insluit en om vooral op deze laatste den nadruk fe leggen, gebruiken de A. N. AV. B.. en de jK. N.. A. C. de waarslcliu- wingsborden van hel bekende model mek „de sierlijke S." Geloof! „men" nu werkelijk, dat deze beide vereenigingen ver over de duizend waarschuwingsborden in ons land heb ben geplaatst om gevaren; te presenleeren of liet verkeer tegen te werken'? Het is een Zonderlinge waardeerijng van het prachtige werk, dal zij verrichten. Overi gens ga ik gelieel met „men" accoord, wal betreft de begroeiing der zijkanten onzer AValcliérsclie wegen. Hoe be treurenswaardig ui,l een oogpunt van na tuurschoon dat moge zijn, het houtge was, z. g. kaphout daar langs, althans ze ker in de bochten, zal spoedijg ter willé- van een veililg verkeer moeten ver dwijnen. En wat de opruiming van oude steen betreft, wijs ik er „men" op, dat dijt reeds veel sneller geschiedt, dan eenige garen geleden, doch eenigen tijd is aaar natuurlijk mede gemoeid. Dr ij f bakens bij St. Anna land en licht op SI. P.hilipsland. Naar aanleiding van desbetreffende verzoeken, kwam bij „Schuttevaer" be richt in, dat de drijfbakeus nabij den hoek en de haven van St. Annalaud; waaromtrent vervanging door tonnen) werd verzocht, zijn vervangen door drijf- bakens der le grootte, die beter waken dan de vorige, welke van de 2e grootte waren. Omtrent het licht van St. Philipsland1 werd nog medegedeeld, dat de proef met een ander soort robd glas wel eenige verbetering heeft ge geve fi; maai' niet dat resultaat hetgeen er van verwacht werd. Aan het lichthuis zal nu een inrichting aangebracht worden, waardoor het mo gelijk is liet gekleurde glas buiten het lichthuis, op grooteren afstand van de lichtbron te plaatsen, waardoor scherp afkomen der .gekleurde sectoren verze kerd wordt. Haven te Geersdijk. Door het hoofdbestuur van ..Schutte vaer" werd aan het bestuur van de ha ven te Geersdijk, gemeente Wdssekerkë, een adres verzonden, aandringend op

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2