22 jaar aan de spits WASCH Constructie-Qualiteit-Prijs is er weer! en nog zonder weerga in hoofdelijke verantwoordelijkheid van ieder hunner vaststaat en het er nifct toe doet, hoe de werkzaamheden onderling waren verdeeld. Ook het door gedaag den gedaan beroep op décharge, welke hun door W. M. Broekhuys, als houder van bijna alle aandeelen zou zijn ver leend, faalt, aangezien nipt is gebleken dat aan de décharge het doen van re kening en verantwoording werkelijk is voorafgegaan. i /VERSCHILLENDE BERICHTEN. De man die Woensdagochtend op Oen Schiedamscheu Dijk te Rotterdam is aangehouden "in verband met her drama dat zich daar in den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft afgespeeld, werd gistermorgen naar liet Huis van Bewaring overgebracht. Hjj blijft ont kennen zich iets te herinneren van wat er in het café of in zijn woning is ge beurd. Naar het Iidbl. verneemt zal hem doodslag subs, mishandeling den dood ten gevolge hebbend worden ten laste De bestrating langs de Leijdsche Vaart te Haarlem is ter hoogte van de viaduct opgebroken. De tram' moest daar door op een verkeerd spoor een eindje terugrijden. Het 9-jarig jongentje A. slak zijn hoofd uit een raam en kwam daar mee zoo hevig tegen een naast de lijn staaande mast terecht, oat de dood bijna onmiddellijk intrad. Woensdagmorgen was het Water- j looplein te Amsterdam het tooneel van oploopjes. Er waren honderden op de been, die het laatste nieuws over een voorval met elkaar uitwisselden. Ontdaan van alle bijkomstigheden kwam de zaak neer op "het feit, dat een man, die dien morgen zou huwen, zijn verloofde bericht had, dat hij zich toch maar niet aan het experiment zou wa gen. Hij had zich namelijk bedacht. Vandaar de groote drukte, vandaar de taxi, dije al voor de deur stond om het gelukkige paar ten stadhuïze Ie voe ren en vandaar de politiebeambten, die voor alle securiteit een oogje in het zeil hielden. Op den weg tusschen Hoeven en Etten is het rijtuig van den heer C. K., uit Moerdijk, die met zijn vrouw naar huis reed, door een van achter aanko menden auto aangereden, waardoor het rijtuig tegen een boom terecht kwam. De beide inzittenden werden uit het rijtuig geworpen. De heer K lcwanv er tamelijk goed af, doch zijn vrouw had 'u arm gebroken en de schouder ernstig ontwricht. De automobilist reed door, zonder zich van het ongeval iets aan te trekken. De marechaussee te Roosendaal heeft de zaak in onderzoek en zal trachten, den dadefr op te 'sporen. Uit baloorigheïd over een kleine terechtwijzing, heeft een 33-jarige knecht van id.cn landbouwer M., te Barneveld, bij het melken, een van diens koeien doodgestoken. Woensdagmiddag werd door de electrische tram te Kaalheide, gem. Kerk- rade, het 2-jarig dochtertje der familie H aangereden. Een arm en een been werden van het lichaam afgereden. In zorgwekkenden toestand werd de arme kleine naar het hospitaal gebracht. Jolly, de Berlijnsche hongerkunstenaar die eenigen tijd geleden zooveel van zich liet hooren, is in hechtenis genomen. Zijn manager beweert namelijk bijjj de afrekening bedrogen te zijn en beschul digt Jolly ook, tijdens zijn opsluiting 10 pond chocolade te hebben gegeten. Jol ly beweert het slachtoffer te zijn van de wraak van den manager, daar hij gewei gerd heeft met deze een 'tournée naar Amerika te doen. Geld bezit hij niet. Na zijn hongerkuur heeft hij zich in een sanatorium moeten laten verplegen en hiermede is al het geld, hetwelk hij1 ver diend had, verloren gegaan. De Berlijnsche rechtbank) heeft twee jonge lieden ter dood veroordeeld, dije eenigen tijd gelden in Gemmendorf bij Oranienburg een bejaarden koopman hadden vermoord om in het bezit te komen van 80 mark, die zij noodig had den voor betaling van reparatie aan een motorfiets Hun handen waren nog geheel bebloed toen zij bij' den fietsenmaker ver schenen. De vertegenwoordiger van hef openbaar ministerie had de doodstraF geêischt. Aneta seinl uit Makassar, dat dr. Rruyt, op weg naar Posso, nabij Pa- loppo aan een zeer groot gevaar ont snapt is. Zijn auto passeerde een brug, welke met donderend geraas instortte, toen de auto haar juist had verlaten. De landbouwer t. B. te Groenlo, die per rijwiel de reis naar Zulphen maakte, is op den terugweg bij het station Lae- velde door den trein gegrepen en ver morzeld. Zijn rijwiel vond men, op eeni gen afstand van. de spoorrails. De gemeente-deurwaarder H te Siltard was Difnsdag 22 Juni belast, te Heerlen bij de mijnen f 1200 te innen. Na deze opdracht te hebben volbracht, heeft hij vanuit Heerlen een telegram aan^zijn vrouw gezonden, dat hij dien avond niet meer thuis kwam. Tothedeuis hij niet teruggekeerd. Eeu onderzoek, dooi de politiie ingesteld, had nog geen resul taat. Men Vermoedt, dat hem een on geluk is overkomen. H. staat te Sitlard als zeer oppassend bekend. Majoor William L. Moose en de ca det William Joint uit Westfort zijn om het leven gekomen door een val met een vliegtuig. Zij gaven een vliegdemonstra- tie voor de cadetten te Satchel (N.-Y.) toen het vliegtuig van een hoogte van 100 M. omlaag stortte. De beide lijken waren onherkenbaar verminkt. In het krankzinnigengesticht te Kö- mgsfelpen in Aargau (Zwitser!.heerscht typhus. Reeds zijn 5 patiënten overleden; in totaal zijn lot dusverre 71 personen door de ziekte aangetast. De epidemie is bij het verplegend personeel ontstaan tengevolge van infectie, in verband met de onvoldoende sanitaire inrichting der privaten en der rioleering. De rust van Frankrijks onbekenden soldaat onder de Are de Triomphe zal niet langer verstoord worden door de schreeuwende lichtreclames in de naaste omgeving. De politie-autoriteiten hebben namelijk bepaald, dat er voortaan geen reclame, van welken aard ook, mag wor den gemaakt binnen een straal van 300 M. rond den Are de Triomphe, welke afstand voor dak-reclame zelfs 600 M. bedraagt Ook voor andere historische monu menten van Parijs is een dergelijke rege ling getroffen. Voorts is reclame ver boden op de Avenue du Bois-de-Bou- logne. De spoorweg Schaesberg—Simpel- veld, met den aanleg waarvan men bezig lis, gaat door een zeer heuvelachtig ge bied. Een gedeelte van de lijn moet zeer sterk worden opgehoogd. Dit gedeelte onder ICerkrade is Maandag verzakt Groote massa's grond hebben zich ver plaatst, en een hulpspoor is over een grooten afstand vernield. Persoonlijke ongevallen hadden er niet bij plaats; een der arbeiders, die bedolven werd, kon spoedig worden gered. Twee Alpenbek]immers zijn omge komen in een sneeuwstorm op den Schei- blingsteinberg in Oostenrijk. Een gruwelijke misdaad, die in me nig opzicht herinnert aan den dubbelen moord die onlangs te Breslau werd ge pleegd, heeft liet Silezische dorpje Neu- sackisch in de nabijheid van de bekende badplaats Kudowa in beroering gebracht. Ook ditmaal zijn de slachtoffers twee kinderen en net als te Breslau zijn het broer en zuster, namelijk de 17-jarige zoon en 13-jarige dochter van een sto ker der spoorwegen. Dinsdag waren bei de kinderen alleen thuis. De vader was naar zijn werk en de moeder naar het naburige stadje Glatz. Toen de ouders des avonds thuis kwamen, vonden zij eerst in een stat hun twee geiten mel| afgesneden hals en in den kplder hunner woning ontdekten zij daarop het lijk van hun dochtertje, wier hals eveneens af gesneden was. Ten slotte vonden zij op den zolder hun zoon met verbrijzelden schedel. De jongen leefde nog, doch overleed weinige oogenblikken nadien. De ambtenaren van de recherche, die te Breslau het onderzoek in den dubbe len kindermoord in handen heeft, zijn naar Neusackisch gegaan, daar 't schijnt dat bij dezen nieuwen aanslag dezelfde dader betrokken is. Gewapende boeren hebben den gan- schen nacht met fakkels den omtrek doorzocht zonder echter een spoor van den dader te ontdekken. Men acht het niet uitgesloten, dat deze over de Tsjechische grens is gevlucht. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug t« bekomen zijn a. Op het Politiebureau: KLndertaschje met ink., kinderporte- monnaie, een riempje, gepolijste ledi- kantdop, insigne, damestaschje inh. por- tcmonnaie en zakdoek, een ceintuur, si garenpijpje, grijs-witte kat, zilveren arm band, huissleutel, mantelband, zweep. b. Bij particulieren Rijwielbel.pl. 1926, B de Neeling, War genaarslr. D 84; een duif, J. Kuijs, Win- terstraat Q 111; binnenband (rijwiel) dr. Simons, Tramsingel; dameszak met inh., J. de Koning, Dokstraat P 180; schil- dersstopmes, C. v. d. Broek, VtfLss. str.i I 171, sponsdoos, J. Durst, Cellebroers- hof E 128; vulpen, Slabber, Pijpslraat N 216a; tabaksdoos, J. v. d. Berge, Kor te Breestraat O 175; rijwielbelpl. 1926^ H. de Groot, Bogardstraat D 46; pen houder en kinderschortje, L. Janse, K. Noordstraat L 105; zwarte portemonnaie met inh. Borgers, N. Vliss. weg E 150; lot Goesche N. Tentoonstelling, J. Kroon, Kapoenstraat A 19; kindertaschje met inh., C. Kieboom, Tuindorp (Souburg) Di 56; paar nieuwe wolle kinderkousen Ten Harmsen v. d. Beek, Heerqnslraaitl H 144; een balletje, N. Stam, L. Gist- straat F 162; een paiar kousen, B. J. Akkerman, Seissingel R 189; een lede ren riem, A. de Kam, Smidsbolwerk O 108, zilveren manchetknoop, D. Krijger Middelburgsclie straat (Souburg) A 288; pan met deksel, Vinke, Oostkepkplein O 151; autostep, C. v. Gemert, Oude Kerk straat B 77; rijwielbel. pl. 1926, A. Ize- bout, Noordweg R 13; zilveren dames armband, P. de Kam, Volde-rijlaagte M 88; herdershond, Janssen, Bellinkstraat G 193; twee zwempakken en een hand doek, Schuilwerver, Segeersweg V 8; zil veren dameshorloge met gouden randje, K. ;M ontenari. Zusterstraat I 215; gouden broche, J. Minderhoud, Aagteikerke N 94; bruine portemonnaie, L. v. d. Driest, Nieuwstraat H 42; roode zakdoek, P. Jacobson, Dam N Z. N 15; vulpotlood, Beokers, Koepoortstraat E 58; armband (doublé), Flipse, Spanjaardstpa,at E 80; alpaccabeursje, Zandwijk, K. Geere K 360. Inlichtingen aan het Bureau van Poli tie, alléén des Zaterdags tusschen 7 en 8 uur namiddav. HENDRIKSE C» BANKIERS- EFFECTENKANTOOR MIDDELBURG. IMCA8SEERINGEN DEPOSITO'S EFFECTENORDERS HANDELSCREDIETEN GOEDERENBELEENING SAFE-DEPOSIT ASSURANTIËN. mm VOOR DE I DE ZEEPPOEDER I I BEROEMD OM HAAR I GROOT REINIGINGSVERMOGEN prachtig" schuim PRIJS IQ CENT PER FM bijtijds, tegen het hol worden door het geregeld gebruik van DE ELF MAAL BEKROONDE Tandpasta's Poeders, HoMers. J. A. TAK Co. ontvangen GELDEN k DEPOSITO met rentevergoeding thans 2$ pCt bl| SCHULTE THIEME, Middelburg. Runabout Touring Coupé Tudor Fordor Fl. 1355— 1435— 2000— 2125— 2275— Alle prijzen f.o.b- Rotterdam. Kenmerken, waardoor Ford zich aan het hoofd geplaatst heeft en nog steeds aan de spits staat: Linksch stuur. Oorspronkelijk in 1908 door Henry Ford op den ModelT wagen ingevoerd en sinds dien voor de meeste in Amerika gebouwde wagens toegepast Drie-punts ophanging van den motor. Het eerst in 1903 door Henry Ford toegepast en gedurende 18 jaar een ken- merkvan den Model Tmotor. Dubbele ontsteking. Fordwagens zijn voorzien van dubbele ontsteking (1) de Fordmagneto en (2) de dy namo met batterij. Dit is een zeer belangrijke factor ge weest voor het vestigen van de Ford betrouwbaarheid. Planetaire transmissie. Deze kost meer in construc tie dan het gebruikelijke type met schuivende tandwielen, maar is beter. Natte meervoudige platen koppeling. De natte meervoudige pla- tenkoppeling wordt alge meen als het beste systeem beschouwd, dat de soepelste werking heeft. De Ford koppeling loopt in olie Thermosyphon koeling Buitengewoon eenvoudig, steeds effectief. Geen water pomp. die dikwijls opnieuw verpakt moet worden. De watercirculatie wordt ge heel geregeld door de tem peratuur van den motor. Eenvoudige betrouwbare smering. Uitermate eenvoudig, com bineert het spatsysteem met het toevoer - door - eigen zwaartesysteem. Geen pomp noodig. Drijfaskoker met diago naalstangen. Henry Ford heeft in 1908 voor het eerst den drijfas- koker met diagonaalstangen toegepast een aandrijf- principe. dat men thans in vele der duurste wagens vindt. „Prijsverlaging nooit ten koste van qualiteit.'

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6