No. 147. Vrijdag 25 Juni 1926 169' Jaargang. MIDDELBURGSCHE COURANT. i dit nummer behoort een Bijvoegsel. KAMEROVERZICHT. Serste Kamer. Zitting van Donderdag. Ce gister door ons uitgesproken ver wachting dat er wel Van antwoord ge diend zou worden op de philippica van den heer Mendöls, is uitgekomen. In de zitting van gister heeft allereerst de heer De M uraït verschillende be weringen en voorstellingen van den heer Men de Is als onjuist bestreden, en later heeft Minister Koningsberger dat ook gedaan. Tegenover de sombere bladzijden door den heer Mendels aangehaald uit het wdlvaartsrapport, wees de Minister erop dat er in Indië streken zijn alls bij ons Drenthe. En men beoordeelt Nederland 'toch niet naar de toestanden in Drenthe. De conclusie van het rapport heeft een heel andere strekking. Dat do gestie van de Javiasche Banik Voor 50 pet. oorzaak zou zijn geweest van de dalling van den Indischen gulden, is een 'bewering zonder grond. Spr. zon even goed kunnen zeggen dat het voor 3 pet. is. In het ingewikkeld© complex van van factoren is dat niet uit te maken. Ten opzichte van de geheime ver gadering van het suikersyndicaat zea de Minister toe dat hij telegrafisch om dn- Uichtingen zal vragen. Waarop de heer d e M u r a il t inter rumpeerde: En ook of inr. Schrieke voor de regeering de vergadering heeft bijgewoond, want dat wordt telegrafisch ontkend. Dat de suikercultuur een bljjvende be dreiging is voor sawa's der bevolking noemde de Minister onjuist. Slechts één twintigste gedeelte daarvan wordt door de suikercultuur ingenomen. Voor dat één twintigste gedeelte heeft men een goed belalenden huurder die de sawa's beter achterlaat dam hij ze ontvangt. Ten opzichte van Atjeh is overleg gepleegd met den nieuwen Gouverneur Generaal. De Minister kan zich daar nog niet over uitlaten, maar wel verwacht hij dat een goede gedragslijn zal worden gevolgd. En eindelijk sprak de Minister nog over de Ulrechtsche leerstoelen voor op leiding van Indische ambtenaren. Hij bleek ook v»an meenfng dat men over eenige jaren niet meer over de kwles- tie zal spreken. Het speet hem dat dit nu met een jaar Verminderd is. Voor een staatsexamen voelt hij niets. De begrooting werd z. h. st. aangeno men nadat de soe. dem. bij monde van den lieer Mendels verklaard hadden er tegen te zijn. BINNENLAND. HET VERDRAG MET BELGIË. De commissie voor huilenlandsche za ken uit de Belgische Kamer heeft het ontwerpverdrag Nederland-Belgiê onder zocht en eenstemmig goedgekeurd, daar bij als haar oordeel uitsprekend, dat het in iiet belang is van de goede betrek kingen tusschen beide landen, dat het verdrag doro het parlement wordt aange nomen. Tot rapporteur 'werd benoemd de heer van Cauwclaert. Het verdrag zal nog in de huidige zit tingsperiode door het parlement worden behandeld. bestemming der paarden, betreurt de de regeering zeer. Intusschen heeft, en zulks geldt tevens als antwoord op de destijds reeds door heit lid der Kamer den heer van den HeuveJl gestelde vraag de Duitsche regeering erkend dat Neder- Jand voor zijne zuiver koudhloedpaar-» den, voor zoover die zijn van het VIaam- sche Brabander of Ardenner ras, of krui singen daarvan, op grond) van de meest- begunsliging aanspraak heelt op dezelfde behandeling als België. De regeering bestrijdt de meening dat er niet veel terecht zou zijn ge komen van hetgeen indertijd werd be oogd met het verleenen van het crediet aan Duitschiand. Uitvoerig wordt dat toegelicht. Van een concurrentie met de Nederlandsche nijverheid is de jegee- ripg niets gebleken. DE INVOER VAN VLEESCH. Op vragen van den heer Wieitkamp 'be treffende tijdelijke sluiting van onze grenzen voor den invoer van vreemd vleesch, in verband met de slutting der Engelsche markt voor onze vleoschpro- ducten heeft de lieer Kan, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het volgende geantwoord 1. Gelijk blijkt uit verschillende maat regelen door den ondergeteekende* getrof fen en stappen door hem gedaan, is hij ten volle overtuigd van de hoogst erustige gevolgen, die de sluiting der Engelsche markt voor onze veeteelt en daarmee verband houdende bedrijven kan meebrengen. 2. Artikel 12 der Veewet opent slechts gelegenheid den invoer van builen- Iandsch vleesch te verbieden, als dit noodzakelijk is tot wering van besmette lijke veeziekten. Het spreekt van zelf dat thans uit dezen hoofde zeker geen invoerverbod zich laat moliveeren. Trou wens 't motief dat de vraag schraagt, van gansch anderen aard; het beoogt tegemoetkoming in haar bedrijf aan een bepaalde klasse der burgerij. liet geldt' hier dus een kwestie van handelspolitiek die c.q. tot oplossing zou zijn le brengen 7door een speciale wet. Zoolang de mo gelijkheid niet is uitgesloten, dal Enge land op zijn verbod terugkomt, besllaat er reeds uit dezen hoofde nipt de minste aanleiding om stappen te doen teneinde tot zoodanige wet te geraken. IIET VERDRAG MET OUITSCIILAND. Verschenen is de Mem. v. Antw. in zake het Nederlandsch-Duitsche verdrag. Na een uiteenzetting van de redenen der lafe indiening betuigt de Minister zijn teleurstelling over het feit dat de verdragen in de afdeêlingen vrij alge meen in veel opzichten onbevredigend worden geacht. De Minister betoogt dat tegenover twee concessies onzerzijds inzake liet erediet, vier concessies van. Duitschiand staan 1c. een regeling van de „meest! begunstiging; 2e. een sterke verlaging van invoerrechleu voor een aanzienlijk aantal artikelen; 3e een verruiming van de invoerinoge 1 ijkheicl van Nederlandsche steenkool in Duitschiand; Ie. wegne ming van de ongelijkheid tusschen Ne derlandsche en andere zeehavens van derden terzake van de voorkeurtarieven op de spoorwegen. Van heropening der onderhandelingen kan moeilijk sprake zijn, en de kansen zouden thans niet meer dezelfde zijn als vroeger. Ten opzichte van de producten van land- en tuinbouw bestrijdt de regee ring de meening dat de verkregen voor- deelen gering zouden zijn. Dat Duitschiand tal van tariefposten nog weer onderverdeelt en a.o. de ta riefpost „paarden" splitst in verschil lende rubrieken, al naar afstamming of KINDERVERPLEGING IN DEN WINTER. Het Centraal Genootschap voor ICin- derherstellings- en Vacantiekolonies kan melden dat alle plaatsen in alle negen huizen behouden behoudens enkele on- beleekeuende hiaten, reeds tot Octo ber besproken zijn. Aan de 358 afdeelingen is eéhter nu jevraagd dit jaar een afzonderlijke actie n te stellen voor de winterverpleging. Het is in de practijk gebleken, dat over geheel de resultaten in. den winter het grootst zijn. De oorzaak is, dat in het ongunstige jaargetijde in stad en lande kinderen juist des winters binnenshuis blijven en als regel in ongunstige hygië nische omstandigheden verkeeren. Zes van de negen huizen zijn reeds of wor den geschikt gemaakt voor de winter- verpleging. HET GELAAT VAN DEN MENSCH teekent zijn jeugd en kenmerkt zijn aard. Bij elk gesprek, hetzij in zakelijk of hui selijk verkeer, treedt het gelaat op den voorgrond en trekt het de meeste aan dacht. Men behoort daarom juist aan de verzorging van het gelaat bijzondere aandacht te wijden. Het eenvoudigste en natuurlijkste middel is en blijft: Keizer- Borax, hetwelk men dagelijks aan het waschwater toevoegt, waardoor dit zacht en kiemvrij wordt en buitengewoon rei nigend, heilzaam, verfraaiend en con- serveerend op de huid inwerkt. Gegarandeerd zuivere Keizer-Borax wordt nooit los, maar alleen en uit sluitend in de bekende roode cartons met handelsmerk: knielende vrouwen figuur, geleverd door de firma Heinr. Mack Nachf., Ulm a/D. (Adv.) kwam. Hij werd 's morgens ontvangen in de trouwzaal en in tegenwoordigheid van het geheele personeel der gemeentewer ken en der secretarie, toegesproken door den gemeente-secretaris, die hem onder hartelijke woorden namens allen een schemerlamp aanbood. Uit Zcid-Bevelana. Door leden van de Herv. en Gcref. gemeenten te Krabbend ij ke is een wereeniging voor Chr. Wónterlezingen op gericht met ongeveer 150 leden. Eau viertal sjxrekers zullen in het a.s. winter- ^itóaën worden uilgenoodigd. Het be stuur bestaat uit de heeren ds. Andree, voorzitter; O. Geerling, secretaris; J. L. Allaart, penningmeester; A. Valk; van Liere en Dey. Uit Noor d-B e v e 1 a n d. De broodprijs is te C o 1 ij n s p 1 a a t verhoogd met 1 ceut per 8 H.G. en ge bracht van 19 op 20 cent. (Voor verder Stad en Provincie zie men het bijvoegsel.) Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. De particulier klerk L. J. II. Wil- Iemsen fe Middelburg is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd lot rijks- Iderk len kantore van de Hypotheken en hel Kadaster te Eindhoven. Uit Viissingen. De heer J. C. de Koster, hoofdop zichter bij de gemeentewerken te V1 i s- singen herdacht heden den dag, waar op hij voor 25 jaar in gemeentedienst MET DE 7. L. M. TE AXEL. De tentoonstelling van de Z. L. M. en den Chr. Boeren- en Tuindersbond heeft het gisteren uitstekend getroffen met heit weer en dat is zeker mede oorzaak ge worden van't overgroote bezoek, dat uit alle deelen van Zeeland, maar natuurlijk het meest uit Zeeuwsch-Vlaanderen, aan de tentoonstelling is gebracht. Het was den geheelen dag een komen en gaan, maar in de middaguren was het uit den aard der zaak het drukst. En niet alleen op het terrein, maar ook in de stacï was het druk, wat voor het plaatsje een ongekend iets is. Niet minder dan 4100 betalende bezoekers kwamen door de controle, terwijl de leden, die gralis toe gang hadden, nog wel op minstens 1000 kunnen worden geschat. Als wij onze aanteekeningen op som mige stands, nog even nazien, dan dien't nog even naar voren te worden gebracM, dat de leerlingen van het Huishond- onderwijs ook fraaie nuttige handwer ken etaleerden. Verder dan in den stand der P.Z.E.M. ook de bekende Philipsfabrieken een be langrijke verzameling harer artikelen etaleerden en de firma P. B. Mandersloot liit Maarssen, "zaag- en andere machines voor het timmerbedrijf, die eleclrisch gedreven, op ongelooflijke wijze het w|srk verlichten en bespoedigden. Nog op een Zeeuwsche fabriek willen wij de aandacht vestigen, namelijk op die van den heer R. J. de Kraker. Axel, die carosseries voor auto's maakt, w.o. zeer praclische, namelijk bruikbaar voor zaken en voor genot. Zijn buurman, de heer J. L. Kerckhaert uit Hulst bracht de nieuwste modellen Chervoilet- en Oaklandautomobieleu. Wij zouden van den tentoonstelling kunnen afstappen, als wij nog niet had den mede le declen, dat heden (Vrijdag) dc geprimeerde dieren weer werden ge ëxposeerd en nog werd beslist over de kampioenen van de paarden en over groepen van paarden Dok morgen 'zul len de stands nog te bezichtigen zijn. In Axel zelf bleef het Donderdagavond zeer druk, vooral op de Markt, waar het muziekgezelschap uit Westdorne een concert gaf en waar het Gemeentehuis schitterde door een keurige gasverlich ting. Tegen half elf trok alles naar den weg naar Drie Schouwen, om le genieten van het vuurwerk dat over de kom was geplaatst Wat gegeven werd was-goed, maar voldeed niet aan de verwachtingen het programma had opgewekt. Mooi weerkaatste het licht in het water. Andere werkzaamheden riepen ons huiswaarts en wij verlieten hedenmorgen vroeg Axel, met ons medenemende de overtuiging, dat ieder met dankbaarheid op de welgeslaagde feestdagen kan terug zien, ook mede door de goede orde, die. alom heerschte, ondanks de Overgroote drukte. Dat in de hier en daar nauwe straten geen ongelukken voorvielen, is zeker voor een groot deel te danken aan marechaussée's, die zich hier als uilslekende verkeersregel aars hebben doen kennen. Ook wij zullen sleeds met genoegen aan de landbouwdagen le Axel terug- denkon. De bekroningen. Thans laten wij volgen de door dc jury's toegekende bekroningen, althans dc prijzen, de vele eervolle vermeldingen laien wij buiten beschouwing. Wij komen dan eerst bij de afdeeling Paarden. Hengs ten 4 jaar en ouder (lel. maat tot 1.65 M.) 1. Wilson, H.V. De Ver wachting, Axel; 2. Matador, M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe; 3. ïngersol de La bo ureur, H.V. De Toekomst, Axel. .Toubert, H.V. Hoop op Vooruitgang, Zaamslag. Hengsten 4 jaar en ouder (gr maat boven 1.65 M.) 1. Lumino, Ph. J. van Dixlioorn, Axel; 2. Epatant du Kat, H.V, Stoppeldijk lo Stoppeldijk; 3. Klaas, B. L. Ysebaert, Axel; 4. Hippolyte, Ph. J. van Dixlioorn, Axel; 5. Blesson de Ron de Pulten, E. Dekker Pz., Axel; 6. Robert de Wilson, H. Bonte, Koewacht; 7. Albi- naxos, Gebr. Kindt, Philippine; 8. Man doer de Laboureur, N.V. Stal van Dix- hoorn, Axel. Hengsten 3 jaar. 1. Carlo, Em. 0. Fas- saert, Lamswaarde; 2. Avenir de Nil, H.V. Kloosterzande te Kloosterzande; 3. Atilla, Gebr. de Waal, Ossenisse; 4. Mon Beau, Alpkons Magnus, Boschkapelle; 5. Mayeur du Sartiau, M. van Fraaijenkove- Koster, Axel; 6. Brillant N.likStal van Dixhoom, Axel; 7. Marius, A. TL Dekker Jz., Zaamslag; 8. Fafnir, Joh. Scheele, Boschkapelle. Hengslen 2 jaar (kl. maat lot 1.58 M.) I. Nico, P. B. van Hoeve, Axel; 2. Wilson de Modern, Gebr. de Kindt, Philippine; 3. Bosco, F. Dekker Pz., Axel; 4. Carlo, B. L. IJsebaert, Axel; 5. Oswald, 'd Issu, N. V. Stal van Dixhoorn. Hengsten van 2 jaar (gr. m. boven 1.58 M.) 1. Aldebaran van Rondeputten, F. Dekker Pz., Axel; 2. Opéra de Marquis, D. Temmerman, Philippine; 3. Marnix van Wilson, S. van Hoeve, Axel; 4. Albi- nados van Stelle, Gebr. de Kindt, Phi lippine; 5. Oscar Orange, Jan de Pulter Jz., Axel. Hengsten van 1 jaar. Lodewijk van Luntershock, Corn, de Feïjter, Boschka pelle; 2. Julius, Joh. de Feïjter; 3. Isaac, de Bruin, Jan de Putter, Axel; 4. Hector van Zwartcnhoek, E. B. van Acker, West- dorpe; 5. Henri, 0. van Hoeve, Zaamslag; 6. Daddy, Jac. de Putter, Axel- Hengstveulens, geboren in 1926. 1. Jou- bert de Laboureur, A. H. Dekker Jz., Zaamslag; 2. Clairon de Wilson, P. Dek ker Pz., Axel3. Qualm de Coegors, W. M. Dielcman, Axel; 4. Edison d'Albinaxos, Gebr. Kindt, Philippine; 5. Veulen zonder naam, S. van Hoeve, Axeil; 6. Hamid, A. de Koeijer, Zaamslag; 7. Cambrinus, Ad. van Arentlials, Zaamslag; 8. Giro, Hilto, P. B. van Hoeve, Axel. Merrien 5 jaar en ouder (kl. m, tot 1.(52 M.) 1 Kitty de Laboureur, N.V. Stal van Dixlioorn; 2. Dora, P. Dekker Pzn., Axel; 3. Annie, E. Bi. van Acker, Wcstdorpe, 4. Bertina., E. P. Staal, Stop peldijk; 5. Flora, F. Dekker Pzn., Axel; 6. Trees, Lev. de Putter, Axel; Merries van 5 jaar tem ouder ,(groo(e. maat boven 1.62 M.) 1. Caline, B. L Yse.baert, Axel; 2. Al- manda, J. den Hamer, Axel; 3 Eiga d' Oranje, W. G. Dieleman, Hoek; 4. Kli|ina de Frau ,stal de Feïjter, Axel; Meis, H. de Eeijter, Axel, 6. Galette, NV. stal van Dixlioorn; 7. Aubergjtaa, A. C. Yse baert—Temmerman, Axel; 8. Calhcrma, H. de Feyler; 9 Stella, Gebr. Kracht; 10 Freda de Frau, stal de Feyter; 11, Juf frouw de Clinge, II. de RegtIiuijssen, Terueuzen; 12 Oipoes, Floran de Moor, Zaamslag; 13. Lola de Lauboureur, 'stal van Dixhoorn. Merries van 4 jaar (kl. m. tot 1.62 M.) 1. Juliana van Rondeputten, F. Dekker Pzn, Axel, 2 Willy de Carta, Th II. P. Daelman, Westdorpe; 3. Mina, P. Dek ker Azn., Axel, 4. Louise, G. Dees Pzn, Zaamslag. Merries van 4 jaar (gr. m. boven 1.62 M.) 1. Emma Oranje, Jan de Pulter Jzn., Axel; 2. Mira, F. Dekker Pzn., Axel, 3. Marlha de Bosch, stal de Feyter; 4. Mina van Zwartenhoek, F. B. van Acker, Wesldorpe. Merries van 3 jaar, (kl. maat tot 1.60 "M.) 1. Annie, Jac. de Feyler, Boschkapel le; 2. Blondine Oranje, Jan de Putter; 3. Roza van Zwartenhoek, E. B van Acker, Wesldorpe; 4 Vera, P. F. de Nijs, Terneuzen; 5. Laura Oranje, Jan de Putter. Merries van 3 jaar (gr. m. hoven I.60 M 1. Zitta, P. B'. van Hoeve, Axel; 2, Julma de Brin d'Or, H. de Regt—Huijs- sen, Terneuzen. 3. Dahlia, P. de Vael Ysbaert, St. Jansteen; 4. Fiorina, E. P. Staal. Stoppeldijk; 5 Amanda van Wil son, A. de Feyter Czn., Axel; 6. Helena van Wilsou, S. van Hoeve, Axel, 7. Nou- ni de Laboureur, stal van'Difdioorn, 8. Mina, L. van Hoeve) Jzn., Axel Merries van 2 jaar (kl m. var. 1.58 M.) 1. Flora, I-I. C. Begheijn, St. Jansteen 12. Caline, P. VaelYsebaert, St. Jansteen 3. Osmose, de Joviaal, N.V. stal van Dixhoorn, Axel; 4. Cortina van Wilson, S. van Iloeve, Axel; 5. Flora, P. Dek ker Pzn, Axel; 6 Ridelle de Moustiip, Th. II. P. Daelman, Wesldorpe. Merries van 2 jaar, (gr. m. boven 1.58.1 1. Orr de Laboureur, stal van Dix hoorn,- 2. Martha, J. den Hamer, Axel; 3. Flza, P. F. de Nijs, Terneuzen; 4. Ri delle de Mouslic, Th. H. P. Daelman, Wesldorpe; 5. Blondine, F. DeMccr Fzn., Axel; 6. Viclori/ie, J. Weijns, Axel; 7. •Oijiong de Labourteur, stal van Dixhoorn; 8. La fille d'Issu de Laboureur, Adolf van Arenthals Zaamslag. Merries van 1 jaar. 1. Elly, Jac. de Putter, Axel, 2 Josie, Th. H. P. Daelman, Wesldorpe, 3. Laura van Zwartenhoek, F. P. van Acker, West- dorpe; 4. Dora, F. J. de Feyler, Axel, 5. Frida vaii Joubert, Jos Scheele, Boschkapelle, 6. Juliana, P. H. de Jonge v. d. Broecke, Terneuzen. Merrievculens, geboren in 1926. 1. No- ra. J. Weijns, Axel; 2. Bauda, Jac. dei Pulter, Axel; 3. Cappa de Rondeputten, F. Dekker Pz., Axel, 4. Irene van Wilson, Jac. de Feijter Cz., Boschkapelle; 5. Dora, F. Dekker Pz., Axel; 6. Een veulen van Gebr. Kindt, Philippine, 7. Een veulen van S. de Klerk, Axel; 8. Gidia, P. B. van Hoeve, Axel; 9. Catasid, Jac. Weijns, Axöl; 10. Paula de Hal. G. Dees Pz., Zaamslag. Bij het hoefbeslag werden de volgende prijzen behaald: Minstens 8 stuks, uilsluilcnd dienende voor trekpaard, met de hand gesmeed en alleen scherpe kanten afgevijld, hier onder begrepen een paar Belgische balk- ijzers: 1. J, A. Schieman, Axel; 2. D. Luteijn, Axel; 3- M. Boerman, Axel; 4. President Pieters, Philippine. Inzending hoefijzers en leermiddelen door onderwijzers in practisch hoefbe slag: 1. Arie J. Schieman, Axel; 2. Jo seph Roovers, Beek bij Breda. Inzending fabrieksijzers door hoefijzer - fabrikanlen: 1. H. Kerckhaert, Stoppel dijk. Inzending materialen en gereedschap pen voor hoefbeslag: 1. Gebr. Schieman, Axel. Inzending noodstallen: 1. Gebr. Schie man. Axel Rund vee. Stieren, alle stamboekslieren met breede tanden: 1 Bcrtus. Slierenver. De Volharding, Zuiddorpe; 2. Constantijn Ja cob, S. V. Herleving. Kloosterzande; 3- Jan. H. C. Begheijn. St. Jansteen. Alle stieren met breede tanden: 1. Ge rard van de Stapel, S. V. De Yeeteelïj Zaamslag, 2. Robert, S. V. Ter Verbete ring, Axel; 3. Ileinrich, S. V. De Samen werking, Terneuzen Stieren van 6 tol 12 maanden: 1 Daan, H. C. Beghijn, St. Jansteen; 2 Monus, Jan dc Putter, Axel; 3. Nelus, A. G. IJsebaert, Axel. Stierkaivereu 3 tot 6 maanden: 1. Pe ter, Jan van Hoeve SzTerneuzen; 2. Jan, J. J. HuijssenDe Koeijer, Ter neuzen- Melkgevende slamboekkoeien 'S.ofR.) De Volharding, en reserve-kampioen Con stantijn Jacob van S. V. Herleving. Vrouw el ij k rundvee. Melkgevende stamboekkoeien (S of KA 2 maal gekalfd, minder dan 6 maandéït- drachlig en alle koeien 2 of meermaal jekalfd. 1. Emnia, Jac. de Pulter. Axel; 2 Truus. J. Huijssen - Dieleman. Terneu zen. 3. Sterre, M. dc Bruijne Az Ter neuzen; 4. Janske, J. Huijsman—Diele- i; 5 Irma, Jan de Putter; 6. Trien, M. Dieleman. Axel, 7. Clara. C de Clcrcq, Zuiddorpe. 8. Rosa, wed. E de Munck, Zuiddorpe; 9. Sara. H. A A. baron Collot d'Escurv, Kloosterzande; 10 Theetje, J. P. Dieleman den Hamer. Axel; 11. Ser geant, wed. de Munck; 12. Anna Baron: Collot d'Escury Droogstaande stamboekkoeion 1 Elza, R. J. van Waes, Zuiddorpe, 2 Nora, J. HuijssenDieleman; 3 Boerin, M Die leman. Zaamslag; 4 Anna, J Breure, Hoek; 5. Rachel, A C van Waes. Zuid dorpe. Koeien, die hoogstens driemaal gekalfd hebben voor hoogste melkopbrengst El- ia van R. J van Waes; voor hoogste bo- teropbrengst Nora van J HuijssenDie- Jleman, voor hoogste vetgehalte Anna van baron Collot d'Escury. Koeien, die viermaal of /neer gekalfd hebben: voor de hoogste melk- en de hoogste hoteropbrengst beide Elza van wfed. De Munck; voor het hoogste vet gehalte Sterre. van M de BruijneDie leman. Koeien niet in het stamboek ingeschre ven, die twee- of meermalen gekalfd hebben 1. Marie van Jac 'de Putter. Axel; 2. Lady van wed De Muiick; 3 Berlha. van Alf. d'Hert. Zuiddorpe, i. Mina van A. C. van Waes; 5. Berlha. van C- dc Clercq. Zuiddorpe Koeien, eenmaal of tweemaal gekalfd, cn hoogstens 6 maanden drachtig, in Istamboek ingeschreven: 1 Emma. Levs. de Putter, Axel; 2 Jauke, baron Collot d'Escury, 3. Marlha, A. de Bruijnede Koeijer. Terneuzen. 4 Wiepkjc, baron Collot d'Escury; 5. Marie, A. de Bruijne- de Koeijer; 6. Elza, R J van Waes. Koeien, eenmaal of tweemaal gekalfd en hoogstens 6 maanden drachtig, niet ingeschreven in het stamboek; 1. Lena, C. de Clercq; 2 Alma., Alf d'Hert; 3. Marie, C. de Clercq; 4. Nelly, C. van Waes. Kalfvaarzen, zichtbaar drachtig 1. Nora, Jac.v an Hoeve; 2. Roza, Alf. d'Hcrl; 3. Lies, R. J. van Waes; 4. Mol, Jan de Putter; 5. Geertje van Driewegen, J. HuijssenDieleman; 6. Marie, P. de Regt, Axel7b Clara, J den

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 1