MiUeUiiHrpebB toni DEfOAND HET BET LITTEEKEN. FEUILLETON. BIJVOEGSEL «ft» DB kVAN Dinsdag 22 Juni 1926, No. 144 STUKKEN VOOR DE PROV. STATEN VAN ZEELAND. De agen/dja. In de a.s. zomerzillting van de Prov. Staften komen aan de orde o.a. mede- deelingen over de electrici|teitsvoorzie- ning in de Provincie, en over de verlen ging van het stoomschip „Luctor et Emergo"; Vervolgens drie voorstellen van Ge deputeerde Staten lot aanhouding van de adressen van: a. de vereeniging voor handelsonder wijs te Middelburg, om subsidie voor hare handelsdag- en avondscholen; b. de gemeentebesturen van Westka- pelle, Zoutelande, Biggekerke en Koude- kerke inzake hel onderhoud enz. van de wegen van Middelburg en Vlissingen naar Westkapelle, loopcnde door genoemde gemeenten; c. M, Isheim, agent van den Provinci alen stoorubootdiensl op d© Ooster-Schel- de te Zierikzee, om verhooging zijner jaarwedde; Voorts voorstellen tot: wijziging van de drinkwaterleidingver ordening voor Zeeland; wijziging van reglementen en yerorde- ningen in verband met de invoering van het nieuw wetboek van strafvordering; wijziging van hel reglement op het ge bruik van de steigers in Zeeland,; nadere wijziging van het besluit toil handhaving van hoogere pensioensaan spraken in verband met de Pensioenwet 1922 (Staatsblad 240); verklaring, dat geen bedenkingen be staan tegen de vyijzigingen, aangebracht in het reglement der schoolonderwijzers- weduwenbeurs in Zeeland; verleening van een bijdrage aan de ge meente Veere in de kosten van herstel vgn het raadshuis aldaar; toekenning van subsidie aan de Ro'tter- damsche Tramwegmaatschappij voor ha ren sloombootdienst tusschen Zijpe en Anna-Jacoba-polder en afwijzing van het verzoek van C. J. Maas en A. Westbroek, veerlieden, om subsidie en aanbrengen van pontons ten behoeve van een veer dienst tusschen Zijpe—Willempolder; samenvoeging van de gronden, gelegen in het Dijk water, met het waterschap Schouwen; toekenning van subsidies voor wegsver- belering en aanleg van wegen; verleening van een renteloos voorschept aan de Zeeuwseh-Vlaamsche Tramweg maatschappij voor den aanleg van de tramlijn Hoofdplaat—Breskens; afwijzing van het verzoek om subsidie van het Comité van organisatie voor liet TEIe internationaal congres voor redding wezen en eerste hulp bij ongelukken te Amsterdam vaststelling van de rekening en goed keuring der verantwoording van 3e Pro vinciale inkomsten en uitgaven over 1924; wijziging van de begrooting der Pro vinciale inkomsten en uitgaven voor 1925 en 1926; vaststelling van de begrooling der Pro vinciale inkomsten en uitgaven voor 1927; heffing van opcenten op de Rijksbelas tingen voor 1927. Provinciale rekening over 1 9 2 4. Ged. Staten sLellen Prov. Staten voor goed te keuren het genouden beheer van Uit het Engelsch ran Baronesse Orczy. (Geautoriseerde vertaling van A. T.) !Boek I. De vooravond van den storm. 14.) Zij was pas zeventien jaar, toen het Wapengekletter tusschen haar bloedver wanten en haar vrienden haar op eens van meisje tot vrouw maakte. Zij was weinig meer dan een kind geweest, en reeds zag zij de menscliclijke hartstoch ten losgebroken; zij had bijna zelfs mis daad gezien op een tijd, dat de meeste meisjes slechts genot en liefde zien. En zij had, als het 'ware, geleerd haar ziel te onttrekken aan het gedruisch, om haar eigen leven te leven, haai* eijgen gedach ten en idealen te koesteren, op dezelfde manier als zij, als Irijnd, geleerd had haar eigen spelletjes te spelen en haar eigen leventje 1© leiden te midden yam 3e drukte en bezigheden in de groote om geving van Stolfie Lark. En deze terugge trokkenheid, dpze gewoonte van zélf in keer, had haar schoonheid geestelijk ge maakt, een geestelijkheid, die des te aan trekkelijker was, omdat ziji zulk een ware vrouw was, lang, met vollen boezem, haar. dat iets van de kleur van het rijpe graan, had, als de ondergaande zon er Ged. Staten van Zeeland, met betrekking tot de inkomsten en uilgaven der Pro vincie over het dienstjaar negentien non- derd vier en twintig; vast te Stellen, overeenkomstig de dooi de Algemeeiie Rekenkamer deugdelijk verklaarde relceuing over gemeld dienst baar; de ontvangsten op vier miülioen een honderd vijf en taentig duijzend drie hon derd twaalf gulden vijf en veertig en een halven cent f 4.185.312.451/2-; de uitgaven op1 vier millioen drie hon derd negen en dertig duizend een hon derd vier en twijutig gulden negen en dertig en een lialven cent f 1.339.124,39VL>. en het kwaad slot op1 een nonderd drie en vijftig duizend acht nonderd elf gul den vier en negentig cent f 153.811.94. Begrooting 1927. Ged. Stalen doen bij, de aanbieding der begrooting 1927 o.a. nog de volgende mfededeelingen Gelijk in de laatste jaren gebruik is geworden, zijn in deze begrooli<ng geen saldi van vorige dienstjaren opgetrómen. Eensdeels, omdat deze saldi, voor zoo verre zij vaststaan, reeds geliquideerd, zijn, anderdeels, omdat zij, en dit be treft meer in hei bijzonder net saldo van den dienst 1925, thans nog slecnts bij benadering zijn te bepalen, terwijl in de maanden, dïe nog verloopen moe ten, voor en aleer hel betreffende dienst jaar kan worden afgesloten, de thans Be kende gegevens nog wijzigingen kunnen ondergaan. Velgen wij derhalve ten aanzien van saldi van vroegere dienstjaren de tot dusverre gevolgde gedragslijn, in afwïj- kking van vroeger hebben wij "gemeend, reeds in deze begrootilng een post voor buitengewone uitgaven ie moeten bren gen. Een bedrag van f 100.000 is uitgetrok ken ter bestrijding van de kosten van verbetering van wegen. Voor de toelich ting daarvan verwijzen wij' naar ons voorf- stel van 11 Juni 1926 no. 5 (bijl. not. no. 15 a). De «ogenschijnlijk niet ongunstige stand der Provinciale financiën, gelijk die ui,'l de begrooting zou kunnen worden afgeleid, en die in hoofdzaak veroorzaakt •wordt door de liooger geraamde op brengst der belastingen en door de ver mindering van de' bijdrage der Provincie in de kosten der verpleging van behoef tige krankzinnigen, overeenkomstig TJw besluit van 23 Juli 1925, mag in geen en kel opzicht aanleiding zijn, om de tot dusverre steeds betrachte zuinigneid uit het oog te verliezen, zoowel waar die tot uiti|Ug komt in de beperking der onver mijdelijke, als in het acütcrwege blijven der niet-noodzakelijke uitgaVen. Uwe vergadering zal niet uit het oog willen verliezen, dat de Provincie in de toekomst nog voor groote uitgaven zal komen te staan. Naast de uitbreiding cn verbetering van het wegennet zal ook de voortgezette eleclrifieatie van Zee land in de toekomst; offers blijven vragen, ai vertrouwen wij', dat die offers gaande weg zullen verminderen. Daarbij komt, dat de door de Re geering in uitzicht gestelde wijziging van de wet op de personeele belasting" eeue belangrijke daling van de opbrengst diier belasting en daarmee eene geduchte ver mindering van de ten voordecle der Pro vincie komende opcenten ten gevolge zal hebben. Met al deze mogelijkheden dient een voorzichtig beleid voortdurend rekening te houden. Ged. Staten vinden aanleijding, op deze plaats te voldoen aan het verzoek van lieer Wiallien, in de vergadering van 22 December 1925 tot hen gerient bij de behandeling van het ontwerpbesluit tot wijziging der Provinciale begrooting voor 1925, om bij de behandeling van een volgende begrooling te willen overleggen een juiste opgave, waaruijl zou kunnen blijken, hoe op liet oogenblik financieel de verhouding' is tusschen de Provincie en de N. V. Provinciale Zeeuwschc Elec- tricileils Maatschappij. Aan de N. V. 'werd uit de Provinciale fondsen reeds verstrekt in totaal 2.456.100 een gouden tiut aan geeft, een mond, die om een kus riep, en oogen, die zoo wel uitdaagden als weigerden. lederen stoutmoedigen groet beanl" woordde zij beleefd, en schonk in het voorbijgaan eeu glimlach of blik. Maar zij 'was dankbaar toen zij de eenzaamheid van het veusterlioekje bereikt had, waar juffrouw Dawdsley zelf haar het avond eten bracht, terwijl er in de keuken goed voor haar kamerjuffer gezorgd werd. De waard had zelf een groot scherm gezet, waardoor haar plaats van het 'overige deel der zaal gescheiden- was, terwijl de hooge ruggen der eiken stoelen aan iederen kant van een tafel, die in het midden stond het voorkomen van een afzonderlijke kamer verhoogde, waar men geheel uit het geziicht zat. Hef eten was uitstekend en de wijn boven allen lof verheven. Barbara al met gezonden eet lust, daarna voelde zij zich slaperig en kroop in het hoekje van de groote bank tegen een zacht, fluweelen kussen aan, dat juffrouw Dawdsley met moederlijke voorzorg, achter haar rug gelegd had. De zon was al lang ondergegaan en de schaduwen van den avond bedekten al les. Door liet open venster boveu haar kwam een zacht avondwindje bifnnen, dat de neteldoeksche gordijnen deed ge lijken op witte vleugels van reusachtige sprookjesvogels, en de droomster in slaap maakte. In de eetzaal stak iemand lichten aan en werden kaarsen binnenge-, gulden van 1919 tot het einde van 1925. Op dit bedrag moet in mindering ge bracht worden een som van f 100, welke van de gemeente Sas van Gent werd te rug ontvangen, in verband met een reeds verrichte en in de Provincaile rekening over 1923 verantwoorde storting op een nadien aan haar overgedragen half a&n haar overgedragen half aandeel. Van het overblijvende bedrag van f 2.456.000 vertegenwoordigt een som' van f998.000 de storting van 50 pol. op de aandcelen der Provincie, terwijl het overige ad f 1.458.000 bij wijze van geld- leening door de Provincie werd ver strekt. In de balans van de P. Z. E. M., over 1925, komt aan de creditzijde laatstge noemd bedrag voor als geldteening van de provincie Zeeland. Verder is daar vermeld hot aandeelenkapitaal ad f 2.000.000 waarvan gestort is f 1.000.000 namelijk f 998.000 door de Provincie en f 250 door elk der gemeenten Middel burg, Vlissingen, Goes, Zierikzec, Oost- burg, Neuzen, Sas van Gent en Hulst. De gelden werden door de Provincife aan de P. Z. E). M. verstrekt zonder nadere aanwijzing, voor welk doel zij moesten dienen. Daarvoor bestond aan vankelijk ook geene aanleiding Deze ont stond eerst, nadat de uitkomsten van de exploitatie bekend waren, d. w. z. in den zomer van 1924, toen de balans en de exploitatierekening over 1923 waren vastgesteld. Eerst toen kon voldoende aanwijzing worden verkregen, hoe de boeking moest plaats hebben. Te dien aanzien wijzen Ged. Stalen qp de zevende conclusie, door professor Feldmau in zijn rapportvan '17 April 1917 voorgesteld- „Het verdient aanbeveling de aanvan kelijk te lijden verliezen te dekken door rentelooze voorschotten van de Provin cie, die door het eleclriciteiltsbedrijf te rugbetaald zouden moeten worden, zoo dra en tot hel' bedrag dal er winst wordt gemaakt." De Staten van "Zeeland hebben zich in het dlgemeen met het rapport van prof. Feldmann vereenigd; het is niet geble ken, dat zij ten aanzien van "deze con clusie daarvan zouden willen afwijken. Dit komt Ged. Stalen niiet wenschelijk voor. Hoeveel bedragen nu de „aanvankelijk te lijden verliezen"? Daarvoor zal men wederom licht moeten halen uR de ba lans over 1925. Aan de debetzijde vindt men vooreerst nadeelig saldo 1923 en 1924 f 179.325.395 en nadeelig saldo 1925 f 25.514,60, ter wijl hel lolaal der verliezen gesleld kan worden op f238.189.85, w.o. f17.296 aan kosten van voorbereiding voor midden- en noordgroep. Trekt men dit bedrag af van de dooi de Provincie in het geheel uitbetaalde som ad f2.156.000, dan volgt daaruit, dat aan kapitaal i(u den eigenlijken zin is verstrekt f 2.217.810,15. Uit de voordracht van "Ged. Stalen van 23 Juni 1922 en de daarbij overge legde stukken blijkt, dat, behalve de in 1919 toegestane 1' 400.000, noodijg ge acht werden voor den eersten uitbouw der electrificatie van Zeeuwsch -Vlaan deren f 1.600.000 en voor den verderen uitbouw f 700.000 samen f 2.300.000, voor welk bedrag dan ook door Prov. Staten bij besluit van 18 Juli,' 1922 eene gcld- Ieeniug werd vastgestd. De electrificatie van Zeeuwsch-Vlain- derennu is dus ijn het gèheel geraamd op f 2.700.000. Daarvan is bereids betaald f 2.217.S10,15. Dus nog beschikbaar f482.189,85 o frond f482.000, welk be drag bij besluit van 22 December 1925 op de begrooting voor 1926 werd ge bracht. Volledigheidshalve zij hier nog opge merkt, dal de N. V. slechts rente cn af lossing vergoedt van het bedrag, waar mede het haar uitbetaalde kapitaal de som van één millioen te boven gaat, aangezien dit millioen aan de N. V. ver strekt is als storting van 50 pcit op de aandeelen, over welk bedragl uit den aard der zaak eerst rente- kan worden vergoed, bracht, want zonderlinge fantastische schaduwen kwamen en gingen langs de witte zoldering, liet leven en geraas was niets verminderd, het gekletter van bor den en bekers ging door, evenals iiet rammelen van dobbelsteenen, het schreeuwen en lachen en zingen en roe pen om den waard of de "bedienende meisjes. Maar gaandeweg werden al die klanken onduidelijk, in Barbara's ooren werden zij zóó vermengd, dat zij geleken op liet geruisch der golven op een steen achtig strand, uit de verte gehoord. De lichten uR de zaal drongen niet tolt' dit plekje door en zij was veilig voor in dringing, daar haar tegenwoordigheid blijkbaar vergeten was. Zij werd in vol komen afzondering, rust en volstrekte duisternis gelaten. En weldra viel ziji ih slaap. Hoe lang zij in volstrekte onbewust heid bleef wijst zij niet. Maar later, toen zij half wakker was en haar hogen nog gesloten hield, drong iets tot lïanr door. In het eerst wist zij niet, wat' dat iets was; liet kostte haar ©enigen tijd om' te begrijpen, of zij wakker was oF sliep, en zich de gebeurtenissen van den dag te herinneren; haar reis, de volle straten, het hoekje, waar zij een toevfucht gevonden had. Zij opende haar oogen echter, en zonder te bewegen trachtte zij de duisternis rondom' haar te doordringen. Waar zij zat, in het verste hoekje van het raam, was liet wanneer de N. V. rendabel zal zijn ge- Worden. Ten slotte zij nog in verband met de storting van f 2.000 als aandeelenkapiljaal door acht gemeenten het volgende aan- geteekend. Neemt men aan, dat deze storting bij Üe bepaling van het bedrag van 2.700 000 gulden buiten beschouwing gelaten tis, m. a. w. dat de Provincie dit laatste be drag heeft te fourneeren, dan blijven de hierboven vermelde 'cijfers onaangetast. Is men daarentegen van oordeel, dat de beslissing van 1922 de strekking had, aan de N. V. f2.700.000 te verschaffen, met inbegrip van de stortingen ook van ande re aandeelhouders, dan is het duidelijk dat hel bedrag, waartoe de Provincie gehouden kan worden, met f 2.000 be- lioort te Worden verminderd. Ged. Staten vertrouwen hierbij de ge vraagde gegevens in voldoende mate te hebben verstrekt. Verlenging s.s. „Luc tor e't Emergo". De dekruimte ,van het thans nog voor reservcschip bestemde s.s. „Luctor et Emergo" blijkt yoor het steeds toene mend vervoer van auto's enz. niet vol doende meer te zijn. Ten. einde aan dat gebrek aan yuimle 'tegemoet te komen, zou het schip een verlenging van onge veer 4,5 M- dienen te ondergaan. Helli zal dan op alle trajecten in den gewonen dienst kunnen varen en voldoen aan de eischen, welke pan het gewone verkeer worden gesteld. Hel voornemen bestaat, die verlenging te doen plaats hebben; de kosten, ge raamd op f20.000, zullen ten laste van de begrooting van den Wester-Schelde- dienst worden gebracht. Ged. Staten stellen voor, deze medc- deeling voor kennisgeving aan te nemen. Wijz. Regl. op het ge bruik der steigers in Zeel and. Bij het toenemend verkeer komt het herhaaldelijk voor, dat bestuurders van autobussen en van andere, voor het ver voer van personen bestemde rij- en voer tuigen do Provinciale steigers oprijden, zonder dal de inzittenden voorar in de» gelegenheid zijn gesteld, het voertuig te verlaten. Het is duideljjk, dat deze praktijk niet niet zonder bedenking is; een onvoor ziene weigering der remmen of een an dere oorzaak kan ten gevolge hebben, dat een met passagiers b'ezel voertuig te ver doorrijdt en van den steiger stort Ten einde een dergelijke ramp, dia zich tot dusverre nog niet heeft voor gedaan, ook in de toekomst zooveel mo gelijk uit te sluiten, meenen Ged Staten in overweging te moeten geven, het Re glement op liet gebruik vau de steigers in Zeeland aan te vullen met een bepa ling, die ten doel heeft het berijden dier steigers in den zin als hierboven bedoeld tegen te gaan. Uiteraard zal daarbij een uitzondering gemaakt dienen te worden voor de voertuigen, bestemd voor het transport van zieken; verwacht mag wor den. dat dc bestuurders van dergelijke voertuigen ook zonder bepaald verbod, de moest mogelijke omzichtigheid in acht zullen nemen. Ged Staten stellen voor in dezen zin te besluiten. Veerdienst Zijp e— Ann a-J acobapolder. In de vergadering van 1 Dec. 1925 werd door Prov. Staten voor kennisge ving aangenomen de mededeeling van Ged. Stalen op de vraag van de Staten leden Boogerd c.s. en het adres van de K. .N A. C. ej a. inzake het in de zomer- zilliug van 1925 aangehouden verzoek van C. J. Maas en A. Westbroek, veer lieden tusschen Bruinisse (Zijpe) en den Willempolder, om subsidie en het aan brengen van pontons. In deze vergadering verklaarden Ged. Staten zich bereid, om, zooveel dal mo gelijk zou zijn, gevolg t© geven aan 'dief molie-Boogcrd, om op de doelmatigste wijze den veerdienst Zijpe—Aima-Jacoba- polder zoodanig in te richten of te doen inrichten, dat de tarieven ongeveer gelijk pikdonker, maar boven het scherm en de hooge banken zag zjj schemerachtig de witte zolderijng in het zwakke licht, dat van de andere zijde der kamer kwam; en tusschen de vouwen van het scherm en de banken aan weerszijden lagen lange, smalle lichtstrepen Na een poosje begreep zij, wat het was, dat haar had wakker gemaakt. Het geraas waar zij zoo rustig doorheen ge slapen had, was van anderen aard ge worden, er werd nog gepraat en ge lachen, maar er was minder gerinkel van borden en niet meer het gerammel van dobbelsteenenaan den anderen kant was er veel voetgeschuifel, gedrang en geduw, als van menschen, die haastig weggingen. Ja, dat was het. De meeste mannen, die in de gelagkamer hun avondeten gebruikt hadden, gifrgen nu heen: Barbara kon lachende afscheids groeten hooren, het kraken van gordels, die omgegespt werden, en het gekletter van zwaarden, slagen op den schouder, die de eene makker den anderen gaf, en al die geluiden werden zwakker en zwak ker en het gestommel1 van voeten en het gelach werd meer verwijderd, en maakte j plaats voor andere geluiden, nog weer afscheidsgroeten op den drempel en het gerinkel van sporen op de groote straat- steenen. Daarna werd het heel stil ih de eet zaal. Zij was zich vaag bewust van dienstmeisjes, die de overblijfselen van, zullen worden als op den veerdienst Kortgene—Wolphaartsdijk en dat het ge- lal reizen per dag eene behoorlijke uit breiding verkrijgt. De commissie van toezicht op de stoombootdiensten dezer provincie heeft zich daarna onmiddellijk nader in ver binding gesteld mei den directeur van do Rotterciamsche tramwegmaatschappij mol het gevolg, dat eindelijk overeen stemming werd verkregen. Alzoo zal, indien door Prov. Staten hel daarvoor benoodigde bedrag wordt toegestaan, gedurende een proeftijd van twee jaren de dienst in den zomer en in den winter op de weekdagen niet drie vaarten in beide richtingen boven de tlians bestaande vaarten worden uitge breid legen een subsidie van f 3 per en kele vaart en zullen dan, zonder dat daarvoor een subsidie uit de provinciale kas wordt verleend, de tarieven voor liet vervoer van auto's ongeveer gelijk zijn aan die, welke op den veerdienst tusschen Kortgene en Wolphaartsdijk- sclie veer thans gelden,, terwijl ook de tarieven voor 't vervoer van motorrijwie len en rijwielen als passagiersgoed een aanmerkelijke verlaging zullen onder gaan. Het verzoek van de veerlieden C. J. Maas en A. Westbroek zou dau afgewe zen kunnen worden. Ged Stalen stellen voor alzoo te be sluiten. Samenvoeging gronden. In verband met den aanleg van den stoomtramweg Brouwershaven—Steen bergen door de Rotterdamsche Tram wegmaatschappij te Rotterdam, werd aan de gemeente Zierikzee vergunning ver leend lot het leggen van een dam mei uitwateringssluis in het voormalige Dijk- water, tusschen Schouwen en Duivcland, ter vervanging van liet Zierikzeesche- of Dichlstc-Sas, hetwelk als sptiisluis dienst deed. Na den aanleg van dien dam, genaamd Sasdain, in 1899, had hel Dijk-, water opgehouden een spuiboezem te zijn. Door deze afdamming was feitelijk een indijking van de gronden, gelegen onder de gemeenten Zierikzec, Nieuwer kerk en Noordgouwc. in het voormalige Dijkwater, waaromheen in vorige eeuwen reeds ver schillende bedijkingen hadden plaats ge had, tot stand gekomen. Het waterschapsrecht is echter op deze inpoldering uit den aard der zaak niet van toepassing; hetgeen niettemin, bijzonderlijk wegens suatiebelangen, daar immers de polders Henriëtte, St. Jeroen, Nieuwe- of Suzanna, Klein-Beddewaarde, Groot-Bedde waarde (grootendeels) en het waterschap Gouweveer-en-Zelke op het Dijkwater uitwateren, zeer gewensclil zou zijn. Om zulks te bereiken, zal eemel samenvoeging der gronden in hel Dijk water met hel waterschap Schouwen wel de incest aangewezen weg zijn. Hef komt Ged. Staten billijk voor, dat deze gronden, welke lot nu toe nimmer eenige polderlaslen hebben betaald, na die samenvoeging dan slechts een dijk- gesehot betalen van ten hoogste fl per H.A. voot do erkenning in het algemeen, dat ook zij in de huishouding van ge noemd waterschap behooren bij te dra gen. Alleen in zeer buitengewone omstan digheden zou, met goedkeuring van Ged. Staten, een hooger dijkgeschot geheven mogen worden. De gebouwde eigendom men in die gronden behooren, behalve in zeer buitengewone omstandigheden en onder gelijke goedkeuring, van ge schot vrijgesteld te zijn. Voorts zouden de kosten van. den af voer van hot water door de bestaande poldersluizen naar de sluis onder den Sasdam en van de bestaande waterlei dingen moeien blijven ten laste der uit- waterende polders en der gemeente Zie rikzec, welke thans daarmede reeds be last zijn. De in het Dijkwater uitwaterende pol ders zullen ingevolge het algemeen regle ment voor de polders of waterschappen in Zeeland nadere regelingen omtrent] de sualie mot liet waterschap Schouwen kunnen maken. De algemeene vergadering van ge- het avondeten opruimden en van iemand, die eenige kandelaars uitblies, want de duisternis om haar werd groo- ter, en de lichtstrepen aan weerszijden van het scherm doffer. Maar enkelen schenen nog te blijven, nadat de onderen waren heengegaan, want 'Barbara kon een zacht gefluister hooren, als van menschen, die vertrouwelijk met elkan der sprekeu en bang zijn, beluisterd te Worden. Nu en dan troffen een paar af- gebrokken woorden haar oor. „De brieven van den Koning" hoorde zij een paar maal, en „particuliere brief wisseling", gevolgd door „dwaasheid, dwaasheid," dat bij tusschenpoozcn met sterken nadruk herhaald werd. I-Ict gesprek scheen door een zestal mannen gevoerd te worden, tusschen het drinken door, want Earbara kon het bonken van tinnen kroezen op de tafel hooren, en eenmaal werd er geroepen om „meer van dien uitstekenden )Rijn- wijn." De tafel, waaromheen deze man nen zaten, was blijkbaar zeer dicht bij' do bank, tegen de fhooge leuning waar van Barbara leunde, want Zij' kon zei fS het gekiok van den wijn hooren bij liet schenken uit de flesschen cn liet her haaldelijk gesmak van lippen. 1 <!Wor*t verrol#!).

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5