BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 22 Juni. (Slolkoers). 6 pet. Nederl. 103 elf zestiende; 0 pet. Nederl. 1922 10G vijftien zestiende; 5 Nederl. 1918 10ls/4 -li/s pet. Nederl. !17 993T; 21/2 pet. Nederl. W. Schuld 62 vijftien zestiende; 3 pet. do. Öblig. 751/2; 3 pel do Certif. Ityl Cert. Ned. Hand. Mij. 1403/,—1471/2; 'Aand. Ned. Ind. Handelsb. 168—169; A. Kol. Bank 199i/«; Kon. Petrol. Aandt '3981 101Cult. Mij. Vorstenlanden 1851/2Ilandelsv. Amsterd. 681—683; A'. Deli Maatsch. 119—122; Amsterd Rub ber 325—328y2; Ned. Amerik. vaart 44'/2—48; Nederl. Schecpvaartimie 164i/3—166; Kon. Ned. Stoomb. Mij. S7i/2- 89'/2; Aand. Paket- vaart 203y2—204'/»; Gouda A 308; Philips A. 351; Jurgens A. 176-178. Anaconda 90i/2; Steels 138ys; Erie 35 dertien zestiende; Union Pacific 155; Common Marine 9; Prefered do. 37»/i; Maxwell Gr. C v. A 5y8; Maxwell Land Cert. v. Inc Bonds 15 Prolongatie 3. Russen Obi. 1880 4; Consols 5i/<i Hope 3 dertien zestiende. Markt sluit flink prijshoudend. Wisselkoersen: I.onden 1211 negen zestiende; Berlijn 59.271/2; Parijs 0.99; Brussel 7 01; Dol lar Cable 2.49. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Konrnkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Juni. Hoogste barometerstand 765.2 te Isafjord. Laagste barometerstand 749.8 te King. Verwachting van den avond van 21 tot den avond van 22 dezer Matige Westelijke tot N. W. wind, half- tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk en kele regenbuien, iets koeler. Thermometerstand alhier des v.m. 9 uur 65 gr-, 12 uur 67 gr., 3 uur 70 gr. HOOG WATER. Vlissingen. Z o m e r t ij d. Woensdag 23 Juni n.m. 12.38 Donderdag 24' 1.21 Vrijdag 25 2. Jaterdag 26 2 40 Zondag 27 3 23 Maandag 28 4 06 Dinsdag 29 4.52 (Het tijdstip van hoog water te Do m- burg valt 9 minuten na dat te Vlis- m.) overzien. Bruinisse kan zich geheel aan sluiten bij Zierikzce. Philippine de eeni- vereenigi/ng die een plaatselijke ver- koopvereeniging heeft is het geheel eens met Zierikzee en Bruinisse, om reden ze van deze geen concurrentie heeft te vreezen, terwijl zij bij centralisatie een gedeelte van haar afzetgebied ziet ver loren gaan. Algemeen is men van gevoe len dat er iets moet gedaan worden, doch men ziet geen kans de daarvoor zoo noo- dige samenwerking te vinden. Moet de nood nog liooger stijgen? Of ohtbreekt de man met organisatorische talenten die hen allen samendrijft. Nogmaals zullen de vereenigifcgen in hun plaatselijke ver gaderingen de zaak bespreken om le trachten overeenstemming te bereiken ofschoon de afgevaardigden nu reeds als hun meening uitspreken dat er wel niets van zal komen. HET KABINET BRIAND. PARIJS, 21 Juni. V. D. Briand zal een republikeinsche concentratiekabinet vor men met persoonlijkheden, wier politieke meening van secundair belang is. Hij zal heden middag zijn besprekingen voortzetten. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 29 Juni, 's middags 3 uur ir een der lokalen v. h. Burgerwees huis te Middelburg, bijbouwen van drie klasse-kamers boven best. Laboratorium in Z. vleugel Gasthuis aldaar. Zie Midd. Crt. van 16 Juni 1926. Woensdag 30 Juni v.m.' 11 uur geb. Prov. besluur te Middelburg: 't leveren twee reserve binnen-eb- deuren, schoonmaken, weder in- hangen enz. kanaal door Walche ren te Veere. Raming F 15.360. Zie Staatscrt. 7 Juni 1926. Woensdag, 7 Juli v.m. 11 uur ge bouw Prov. ,bestuur te Middel burg 't (blaken van den onderbouw van een aanleginrilchting met bij komende werken in de haven te Breskens ten behoeve van de veerverbinding VlissingenBres kens. Raming f215.000. Zie Staatscrt. 1 Juni '26. Zaterdag, 10 Juli 'smidd. 12 uur logement Hermans te Walsoorden door bestuur Waterschap Wals oorden, 't maken werken djjksver- betering waterk. bovengenoemd waterschap. Zie Middelb. Crt. 19 Juni 1926. Brabant en Limburg is de stand minder dan in de overige provincies. De gerst, zoowel de zomer- als de wintergerst. geeft een zeef bevredigenden stand te zien. De haver staat zeer goed tol goed. Met uitzondering van de b r u i'n e b o o n e n, welke vrij goed staan, blijken de peulvructhen het over het algemeen goed te doen; de erwten staan iets beter dan de veldboonen. Het vlas is vrij goed. Het kanariezaad vertoont een goe den stand. Het koolzaad staat in het Noorden goed en in de zuidelijke provincies vrij goed. Behalve in Groningen en zuidelijk Zuidholland, waar de stand vrij goed is, staat het bl a uwmaanzaad goed Karwijzaad staat vrij goed. Mosterdzaad staat zeer goed lot goed in liet noorden en goed in de an dere provincies De aardappelen staan zeer goed tot goed in noordelijk Friesland en in Zuidholland en vrij goed op de lichtere gronden Elders is de stand goed. De suikerbieten zijn in haar ont wikkeling achter, in Noordholland is de stand matig, in Zuidholland goed en ove rigens vrij goed De uien vertooncn een goeden stand, evenals de cichorei. IIAXDEL, NIJVERHEID EN VISSCIIERIJ. De mosse 1 v isscher ij. Zaterdag 1.1. werd in café Boudcligig te Goes een vergadering gehouden van mosselkweekers uit Zeeland, waarbij te genwoordig waren de besturen der ver- eenigïngen van ZLefikzee, Yerseke, Brui nisse en Philippine. De besturen der vcr- eeniging te Tholen, Clinge en De Grauw hadden berient van nüet-medewerking ge zonden. Het doel van deze vergadering was te trachten in den treurden toestand van het mosselbedrijf verbetering te brengen. De vercenigiing van Ierse.ke Ijverde ten sterkste voör Provinciale Cen- trale-verkoopvereenigiug, zij ziet alléén daarin heil, terwijl hun Inziens plaatse- lijke vereenigingen slechts een eerste stap op den goedeh weg zijn, maar on derling zullen moeten concurreeren. Zije- rikzee is voor plaatselijke verkoopver- eenigijng h. j-.. is dan het terrein beter te WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 22 Juni 3 uur. De gijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gister: Londen 12.11 negen zestiende (12.1V/S) Berlijn 59.27y2 (59.27i/s). Parijs 6.99 (7.14). Brussel 7.04 (7.17i/2). Zwitserland 48.20 (48.20). Weenen 35.20 (35.20). Kopenhagen 66.05 (66.05). Oslo 55.10 (55.05). Stockholm 66.82 <66.82'/») New-York 2.49 (2.49). BERICHTEN UIT DE 2de OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER. ÏEH VOORKOMING VAN VERTRAGING zjj er aan herinnerd, dat: verslagen, berichten en in gezonden stukken benevens ande re mededeelingen betreffende het redac- tioneele gedeelte der courant, behooren gezonden te worden aan: de Redactie der Middelburgsche Courant; adressee ring aan een der leden der redactie persoonlijk, is ongewenscht; advertenties, aanvragen om, en afsluiting van speciale advertentietarie ven, abonnementen op de courant, adresveranderingen enz. enz., behooren gericht te worden aan de Ad ministratie der Middelburgsch Cou rant. Het telefoonnummer der Redactie is -9; dat der Administratie is 139. Bewerkelijke advertenties en adverten ties van eenigen omvang dienen tijdig te worden ingezonden, daar wij anders niet voor directe plaatsing kunnen in staan. Voor kleinere advertenties is het uiterste uur van ontvangst 's middags twaalf uur; 's Zaterdags des morgens half elf uur. LAATSTE BERICHTEN. UIT GROEDE. Zondagmiddag begaf P. B. te Groede zich met zijn motorrijwiel met zijspan naar het strand aldaar Toen hij zijn motorrijwiel aan den kant van den weg had geplaatst en zich op het strand be vond, kwam men hem verwittigen, dat zijn motorrijwiel met zijspan in de sloot lag. Bij onderzoek bleek, dat J. v. O. en P. D., beiden te Breskens, dien motor hadden aangetrapt 'en er mede wilden wegrijden, waarna ze in de sloot te recht kwamen Het been van v. O. ge raakte daardoor leelijlc in de klem, ter wijl de voorvork van het rijwiel op twee plaatsen was gebroken. OVER HET VERDRAG MET BELGIË. In de openbare vergadering van de Kamer van Koophandel te Amsterdam werd voorgesteld een adres te richten tot de 2de Kamer der Staten Generaal be treffende het verdrag tusschen België en ons land. In dit uitvoerig schrijven wordt er aan herinnerd dat reeds medio 1925 een vertrouwelijk schrijven aan den Mi nister van Buitenlandsche Zaken is ver zonden; dat door het Protocol van 18 Mei 1926 aanzienlijk aan de bezwaren is tege moet gekomen, maar desniettemin het Verdrag nog niet aannemelijk is, daar de regeling van levensbelangen voor Neder land in het verdrag onvolledig en scha delijk is. INZAKE DE WEELDEBELASTING EN WEGENBELASTING. Door de Amsferdamsche Kamer van Koophandel wordt in een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer inzake de weeldebelasting geconcludeerd, dat deze Voor hel bedrijf levensgevaarlijke belasting niet behoort tot stand te komen. En voorts wordt betreffende liet ont werp van wet lot het heffen van een belasting en treffen van verdere voor zieningen ten behoeve van de openbare verkeerswegen in ons land in een adres betoogd dat het ontwerp instem ming verdient. BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 22 Juni, 3 uur. De handel was heden wel niet bepaald uitgebreid, doch de markt had een le vendiger voorkomen dan gisteren In rubbcrwaarden traden Amsterdam rubbers op den voorgrond. Vast gestemd waren de tabakken, waarin de Suma trasoor ten een klein avance wisten te behalen. OliefcndsenKoninklijken hooger. Aand. Indische cultuurbanken goed prijshoudend. Scheepvaarlén stil. NAGEKOMEN BERICHTEN. VERKCOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Juni. 23 Seroosk., Huis en Land, v. d. Harst. 24 Middelburg, Rijwielen, De Neeling. 24 Middelburg, Winkelhuis, v. d. Harst. 29 Middelburg, inboedels. Notarishuis. 30 Zoutelande, Huis en Land, Loeff. 30 Vlissiingen. Meubelen, Botting. Juli. 1 Middelburg, Huizen en Bouw terrein, Kioolen en Blaupot ten Oate. 8 Middelburg, Bouw- ien Weilanden Hioolen en Blaupot t. Cate. 20 Vrouwepolder, Vruchten te velde, Struve. 21 Meliskerke, Goederen Loeff. 2G Middelburg, Inboedel, Rosier en Vervaat. Goes, Hofstede en Land, "Blaupot ten Cate en v. Dissel. Zondag en Maandag vond te Sas van Gent de vermaarde ^Statieker mis" plaats. Des Zondagsnamiddags gaf het Sassche muziekgezelschap een con cert op een voor het station opgebouw de kiosk en mocht de harmonie zich. in een talrijk en dankbaar gehoor ver heugen. Na afloop hiervan had een belrouw- baarheidsrit plaats, waarvan de af te leggen weg liep van het tramstatioln, Ouden Weg, Wilhelmipalaan, "Stations straat, Poelstraal, Staakje Assenede en terug via de wijk Valclte. Deze roujto moest 5 maal worden afgelegd, zoodat er een dikke 50 K.M. mee gemoeid was. Waar de publiciteit eenigszins te laat was geschied, schreven slechts een 12-tal ren ners in, waaronder als Hollanders: Van Hulle, Ingels, Ph. van Acker en M. v. d. Troost. Aan hel einde van iedere ronde werd een premie uitgeloofd en waarvan de beide eerste werden veroverd door L. Bauwens, Selzaete, terwijl de derde en vierde in handen vielen van J. van Paemel, die bij het controleeren der der de rond reeds een minuut voorsprong boekte op het peleton. De Selzaetenaar wist nog steeds zijn voorsprong te ver- groolen en voerde deze op tot 5 min. 45 sec. met welk vooruit hij als eerste de finish passeerde en meesterlijk beslag legde op den rit. Van het pëleton won. Bauwens in den sprint voor Frippiat (iy2 lengte) Redel (i/2 wiel) Van den Hove, Acker, Van Hulle, De Bruycker, Mau- rials en Ingels. Wat betreft de Sassenaar Ingels op de laatste plaats, zij erkend, dat deze beslist een betere plaats verdiende. Ge durende den geheelen rit had hij ver dienstelijk werk geleverd, doch moest op 400 meter van de finish, toen hij heit peleton leidde, bandenpech noteeren en waardoor hem alle kans op een behoor lijke plaats ontvlood. Des avonds vermaakte zich het publiek in de verschillende dansgelegenheden, terwijl des Maandags de jeugd een at tractie wachtte in den vorm van volks spelen. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Dinsdag 15 J uniD onderdag 15 Juli. Tent. nagelaten werken van Waalkoo J. Dingemans en van bloemstukken van Mevr. H. Dinge mans—Numans. „In de Steen- rotse". Woensdag 23 Juni le Abonnements concert. Schuttershof. Vrijdag 25 Juni Jaarverg. Vereen, v. Oude Gebouwen. Vreemdelin genverkeer 4y> u. Zondag 27 Juni 2e Zondagochtend concert. Abdij. Maandag 5 Juli. Kerkconcert door de zangeres Theodora Versteegh, den violist Francis Koene en organist George Robert. Nieuwe Kerk. Maandag 5 en Dinsdag 6 Juli. Verg. Nederl. Grafisdhen Bond. St. Joris. Maandag 12 Juli. Verg. Vereen. Bur gemeesters en Secrt. en "Weth. Caiy. levens- en -weréldbeschou wing „Groen van Brinsterer". St. Joris. Maandag 12, 13 en 14 Juli, Alg. verg. en Congres der Vereen, van Ned. Gemeenten. Strandhuis Vlissingen. lederen Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijd. Aftern. Tea Concert. 3.30— 5.30 u. 's Zaterdags en 's Zondags Thé Dansante, 's Woensdag, 's .Vrijdags, 's Zaterdags en 's Zon dags Soirée Dansante; 's Maan dags, 's Dinsdags en 's Donderdags Concert. Woensdag 6 Oct. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. R. de Jos- selin de Jong, Utrecht. Woensdag 3 Nov. Piano-avond Dirk Schafer. Concertzaal. Maandag 8 Nov. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Rector Jos. Cre- mers, Maastricht. Maandag 20 Dec. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Prof. "dr. L. Bou- man, Utrecht. 1927. Maandag 10 Jan. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Ir. J. A. Ringers, IJmuiden. Maandag 24 Jan- Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. Ir. Ian G. Sloff, Bergen op Zoom. Maandag 7 Maart. Lezing Natuurk. Gezelschap. Spr. Prof. dr. A. Smits, Amsterdam. Maandag 28 Maart. Lezing Natuurk. Gezelschap. Spreker de heer A. E. J. Portielje. Amsterdam. SPORT. Postduiven. Zondag 6 Juni 1.1. hield de combinatie van Walchcrsche Postduivenvereenigin- gen (Concourscommissie „Walcheren") een bekervlucht vanuit Orléans, afstand lot Middelburg 418 K M., Veerc 424 K.M Vlissingen 411 K.M. De duiven werden te 9.30 uur in vrijheid gesteld mét N.W. wind. De eerste duif werd geconstateerd s avonds te 6.44 uur, de laatste prijs winnende den volgenden morgen te 10.31 uur. De prijzen werden als volgt be haald: le, 7e en 23e A. van Hoofstadt, Mid delburg; 2e en 17e D>. Klaassen, Mid delburg; 3e, 4e en 15e P. Neve, Middel burg; 5e H Duijm, Vlissingen; 6e en 13e Gebr. v. Peene, Vlissingen; 8e en 22e W. Adriaansen, Middelburg; 9e en 12e J. de Bree, Middelburg; 10e C. Jo- ziasse, Middelburg; 11e en 21e J de Buck, Middelburg; 14e 0. J. Witte, Mid delburg; 16e F C. Poppe, Middelburg; 18e H. v. Dilst, Vlissingen; 19e L. Petiet. Middelburg; 2de J. Snoep, Middelburg. Winnaar van den wisselbeker werd voor de eerste maal A. van Iloofstad Middelburg. 0 Postjdui ven Z. VI. W.-tD. De Bond van Pósitduivenliefhebbers in Zeeuwsch Vlaanderen W.-D., hield met 98 duiven een. wedvlucht op Tours De duiven werden los gelalen te 5.42 uur met Zuidwesten wind. De eerste prijswinnende duif arriveer de -te Ooslfourg op een afstand van 482.75 K.M. te 12 7:59 uur met een snelheid van 1250.7 Meter per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveer- de te Zuidzande op 'n afstand van 482.81 K.M. te 12 29:55 uur met een snelheid van 1183.6 Meter per minuut. De prijswinners waren als„ volgt \V. Leenhouts, Oostburg, le en 4e M. A. Mabesoone te Oostburg, 2e; A. J. Risseeuw te Oostburg 3e; J. Becu te Cadzand, 5e en 17e; Iz. Baas le Sluis, 6e en 12e; B. P. de Ridder te Cadzand,, 7e en 19e; R- van de Voorde te Sluis 8e< 11e en 22e; D. Porreij te Cadzand, 9e. J. Verplanke te Oostburg, 10e; F. Roets te Oostburg, 13e; P. Goedhals te Oost burg, 14e en 16e; F. Ynlema te Oost burg, 15e; A. Nijssen te IJzendijke, 18e A. van Dale te Cadzand, 20e; Aug. Coens le Oostburg 21e; 'A. A. de Vreeze te Eede, 23e; E. van der Weijde te IJzen dijke 24e en A. W-age te Zuidzande 25e VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De bioscoop in dienst van de Nederlandsehe spoorwegen In de groole steden wordt thans door de Nederlandsche Spoorwegen in de voornaamste bioscopen een film vertoond om de aandacht te vestigen op de op 1 Juli a.s. ingaande tariefsverlaging van het reizigers ver voer. Het is een film. die grootendeels als karikatuur opgevat is. Gedurende 5 weken zal achtereenvol gens in bijna alle plaatsen in Nederland deze film vertoond worden, telkens in elke bioscoop gedurende een week. Ind. Stoomvaartlijnen. Koningin der Nederlanden, 20 Juni v. ml 8 u. v Batavia te IJmuijden en 11 u. Amsterdam verwacht. Bandoeng p. 18 Juni, n.m'. 8 u. Oues- sant, Batavia n. Rotterdam. Ternale, 19 Juni v. Rotterdam n- Java via Londen. Tosari, p. 18 Juni Perim, Batavia n. Rotterdam. Oranje 'Nassau, p. 18 Juni Florcs, Amsterdam n. Barbados. Prins der Nederlanden p<- 18 Juni Dungeness, Amsterdam n. West Indië. Toba, 17 Juni te "Medan v. Rotterdam, vertrok 18 Juni n. Batavila. Vondel, 18 Juni v. Genua, "Amsterdam n. Batavia. Jan Pieterszoon Coen p. 18 Juni, Perim Batavia n. Amsterdam. Kambangan, 18 Juni te Medan v. Ba- tivia. Riouw, 19 Juni v. Batavia n. Amster dam. Siantar, 20 Juni te Genua, Rotterdam n. Batavia. Teruate, 20 Juni te Londen, Rotterdam n. Java. Boeton, 18 Juni v. Syracuse, Amster dam n. Java. Eintang, p. 20 Juni Gravesend, Bata via n. Londen en Amsterdam. Prinses Juliana, 20 Juni v. Colom bo, Amsterdam n. Batavia. Insulinde, p. 20 Juni Perim, Rotter dam n. Java. Koningin der Nederlanden, 20 Juni te Amsterdam v. Batavia. 'Tabanan p. 21 Juni Sagres, Rotterdam n. Batavia Itawi 21 Juni 's fhiddags 12 u. v. Mar seille, Batavija. n. Rotterdam. Kedoe, m.b. 20 Juni v. Balavfa n. Rot terdam. Palembang, 21 Juni te Marseille, Ba tavia n. Rotterdam'. Stuyvesant, 22 Juni te Plymouth ver- Wacht, W'.-Indië n. Amsterdam. Blitar, 19 Juni te Penang v. Rotterdam. Grotius, 18 Juni v. Singapore, Batavia n. Amsterdam. Jacatra, 19 Juni te Penang V. Rotter dam. Krakafau, p. 19 Juni Perijm, .Amster dam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noor d-A meriki. Burgerdijk, 18 Juni te Tampico, Rot terdam n. New Orleans. Nieuw Amsterdam, 18 Juni v.m. te Newyork v. Rotterdam'. Binnendijk, 20 Juni le Rotterdam v. New Orleans. Leerdam, 19 Juni v. Vigo, Rotterdam n. New-Orleans. Rotterdam, 20 Juni n.m. 3 u. 5 m. v. Southampton, Rotterdam n. New York. Voleudam, 19 Juni v.m'. v. NeW-York n. Rotterdam. Véendam, st. 21 Juni v.m/. "8 u. 45 m. v. Plymouth, New-York n. Rotterdam. LEGER EN VLOOT. Het Nederlandsche oefeningseskader, bestaande uit de pantserschepen „Tromp" (vlaggeschip) en „Heemskerck", de groo- te torpedobooite(n( Z 7 fen Z 8 en de nieu we onderzeebool(e 11 O 9 en O 11, onder commando van vice-admiraal 0. Fock, is naar het Haagsch Anotakantoor ver neemt, Maandag om 11 uur v.m. uiit Nieuwediep naar ze(e vertrokken, ter aanvaarding van den ocfeningstocht in de Noord- en Oostzee en in de Noorsche wateren. De stafmuziek dier marine deed het eskader op het havpnhoofd met op wekkende muziek uitgSèleide, Met het oog op de mijnwerkjersslaking in Engeland en dientengevolge onzekere kolenvoorziening in de Engelschje havens, zal het eskader Drontjem in stede van Edinburgh aandoen. Het eskader zal van 25 tot 30 Juni te Kiel, van 3 'tot 8 Juli te Oslo, van 21 tot 24 Juli Ie Drontjem! vertoeven De torpedobooten zullen tus schen Oslo en Drontjem Bergen even aandoen om kolen te laden. Op 30 Juli wordt het eskader le Nieu wediep terugverwacht. De officieren van den marinestoom vaartdienst le klasse J. Jongepier en H. L. E. van Gelder worden den 26sten dezer geplaatst aan boord van resp. Hr. Ms. Wachtschip té.V 1 i s s i n ge n en Hr. Ms. Sumatra. De dezer dagen te Utrecht tot arts bevorderde heer J. N; C. Broodman van Slavenisse is bestemd tot rés.-off. van gezondheid 2e ld. bij het personeel van den geneeskundigen di|enst der landmacht Bij beschikking van het dep. van Oorlog is aan den dienstplichtige C. Ilagesteijn der lichting 1920 uit Zie- rik zee voor 1926 uitstel van herha lingsoefeningen verleend tot 2 Maart '27. Naar het Haagsch Anotakantoor verneemt, is de kapitein ter zee mr. J. O. Jager, laatstelijk commandant van Hr. Ms. „Tromp", die 30 Juni a.s. met de „Palria" van den Rotterdamschen Lloyd naar Ned -Indië vertrekt, voorloopig be stemd om op te treden als commandant der marine te Soerabaja, als opvolger van kapitein ter zee IC- K-. B. Bendorp, aan wien inmiddels vergunning is ver leend te repatrieeren. Het verzoek van de Nijmeegsche burgerij aan den minister van kolomen om het muziekkorps der koloniale reser ve niet op te heffen, is vruchteloos ge-

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2