ÜMorplie Coml FEBUIETOH. of ui in n liman. B IJ VOEGSEL iVAN DB VAN Zaterdag 19 Juni 1926, No. 142 RECHTZAKEN'. V en- duistering door een havenmeester. Ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg werd gisteren nog behandeld de zaait tegen E. S. 49 jaar, havenmeester te Graauw, verdacht van verduistering van kaaigelden, die hij in zijn kwaliteit voor de gemeente Graauw inde, gedurende de jaren 1923, 1924 en 1925. Verdachte, door den President onder vraagd, zegt sedert October 1918 als havenmeester door het Gemeentebestuur van Graauw te zijn aangesteld. In die kwaliteit moest ik, zegt verdachte, de kaaigelden ontvangen en deze aan den gemeente-ontvanger afdragen. Het tarief bedroeg 1 cent per baal. Verdachte her kent de ter terechtzitting aanwezige kwitanties waarbij 1.5 cent per baal wordt in rekening gebracht, te hebben geteekend, doch beweert dit onbewust te hebben gedaan. Verdachte zegt niet te weten wat hij met het teveel betaalde geld heeft gedaan. Getuige Van Darame, handelaar in kunstmeststoffen zegt in October 1923, Februari 1924, September 1924 en Fe bruari 1925 eenige honderde balen Guano te hebben ontvangen en daar voor aan verdachte 1.5 cent per baal kaaigeld te hebben betaald, in de mee ning van dit tarief juist was. Later ver nam getuige dat het tarief slechts 1 cent is, tengevolge waarvan getuige ruim 39 gulden aan verdachte teveel heeft be taald. Getuige Verhage, gemeente-ontvanger te Graauw zegt, dat de instructie die aan verdachte was uitgereikt inhoud, dat het kaaigeld-tarief 1 cent per baal bedraagt, meer mag niet worden gerekend. Ge tuige vernam dat verdachte een hooger tarief in rekening bracht, hetgeen niet geoorloofd is. Op een vraag van den Officier van Justitie, hoe de fraude is uitgekomen zegt getuige, dat de kunst- mesthandelaar Van Damme bij hem was gekomen hem vragende na de hoe groot heid van het tarief, waarop getuige hem gezegd had, dat dit 1 cent per baal was. Op een vraag van verdediger wie de vervolging heeft uitgelokt zegt deze ge tuige, „de vervolging^ is niet uitgelokt". De Officier van Justitie requisitoir ne mende is van oordeel dat hier tegen verdachte wegens knevelarij een ern stige straf op zijn plaats is en eischt 5 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr. A. H. Kuipers, advocaat te Middelburg, zegt dat volgens de geldende gemeente verordening aan verdachte een instruc tie zal moeten zijn afgegeven bij diens aanstelling als havenmeester, hetgeen nimmer is gebeurd. Volgens verdediger heeft verdachte de gelden in ontvangst genomen namens den gemeente-ontvanger en niet als ge meenteambtenaar De instructie, welke voor hem geldt geldt, betreft alleen het havenmeesterschap, doch het innen van de kaaigelden betreft weer iets anders. De gemeente-ontvanger beweert zelf, zegt verdediger, dat hem van een in structie op dit punt voor verdachte niets bekend is. Verdachte heeft een blanco strafregis ter, zegt verdediger en staat gunstig be- Uit het Engelsch van Baronesse Orczy. (Geautoriseerde vertaling van A. T.) lBoek I. De vooravond van den storm.' J2). Toen op haar huwelijksdag Jim ge tracht had, haiar te kussen was er iets in hem, dat haar tegenstond hoewel zij destijds nog maar een kind was en vier jaren later toen zij hoorde dat hij een verrader van zijn Koning was en zich bij het oproerige Parlement had aangesloten wist zij, dat zij hem bepaald haatte. Instinct, meer dan me delijden was oorzaak dat zij dien dag tusschen hem en den toorn van den Squire gestaan had, maar dat Instinct had haar meer er toe geleid de hand van een man -dien zij zoo liefhad, tegen te houden om een misdaad te begaan dan om te trachten het leven van haar echtgenoot te redden, en den eed, dien de oude Squire daarna van haar eis eli te, legde zij zeer bereidwillig af. Toen gingen de jaren voorbij en Bar bara was bijna vergeten, dat zij ooit ge trouwd geweest was. De tijden waren, zoo onrustig en de staats werkzaamheden zoo ongeregeld, dat er weinig of geen kans bestond om het huwelijk nietig verklaard te krijgen; dit zou moeten wachten tot gelukkiger tijden, ais al kend. Verdediger vraagt de aandacht der Rechtbank voor de zware straf die verdachte reeds heeft gekregen door zijn onmiddellijk ontslag uit den gemeente dienst, wat voor hem een verliespost beteekend van f 1000 per jaar. Voor her haling der feiten bestaat geen vrees om- rede de man is ontslagen. Met het oog daarop, verzoekt verdediger, wanneer de Rechtbank mocht straffen hem een voorwaardelijke veioordeeling op te leggen. Voorts werden nog de volgende zaken behandeld W. V., 22 jaar, grondwerker Veere, gedetineerd te Middelburg, werd be klaagd dal liij op 13 Mei j.l. to Domburg een rijwiel, toebehoorende aan A. Tevel, heeft weggenomen. Eisch tegen verdachte, die recidivist is, 8 maanden gevangenisstraf. N. de N., 67 'jaar, huisvrouw v. M. M. te Arnemuiden, was gedagvaard ter zake dat zij omstreeks April van dif jaar te Arnemuiden opzettelijk kokend water over haar hond heeft gegoten. Eisch f25 b. s. 25 d. bi- P. J. 1. D., 35 jaar, kelluer, zonder! vaste woonplaats, thans gedetineerd, werd ten laste gelegd dal hij op 14 April j.l. te IJzendijke oen rijwiel, toebehoo rende aan 3- O. Geers, welk rijwiel hij voor één dag gehuurd had van Geers zich heeff toegeëigend. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. C P. II., 52 j., reiziger te Middelburg werd beklaagd dat l\ij in 1925 en 1926 opzettelijk een gedeelte van de gelde lijke opbrengst van een partij vlecht- en matwerk dat hij aan G. Koopman moest verantwoorden, een som groot pl.m. f 34 heeft verduisterd. Tevens werd hem ten laste gelegd dat hij in 1925 en 1926 een geldsbedrag van pl.m. f 60 toebehoorende aan G. Koop man, welke bedrag hij had ontvangeu om er een spoorwegaboonnement voor te koopen eveneens heeft verduisterd Eisch 4 maanden gevangenisstraf. IC. L. D., 41 j., IColenhandelaar le St. Jansteen werd ten laste gelegd dal hij op '26 Februari j.l. te Hulst, A S. M- de Vos heeft bewogen hem te Ter Neuzen pl.m. 30000 IC.G. steenkolen én te Hulst pl.m. 90000 IC.G. steenkolen wederrech telijk af te geven, althans heeft uitgelokt tol het aangaan van een schuld tot een bedrag van den prijs, waarvoor hij die kolen had verkocht. Deze zaak werd uitgesteld tot 10 Sep tember. A. D. de R., 39 j sigarenreizjger te' 's-Hertogenbosch werd te laste gelegd dat hij op 11 (Maart j.l. te Middelburg op zettelijk aan Pieter Quisl, sigaren onder hel merk „Turorc" hopft verkocht, ter wijl ze niet van hel merk „Turorc" wa ren, Eisch f 50 boete of 50 dagen hechte nis. M N, 23 j. en J. N>v 20 j. landbou wers te Borsselen hadden-voor het Kan tongerecht te Goes terecixt geslaan we gens overtreding der Jachtwet op -1 Apri^l 1926 te Borsselen De le verdachte was vrijgesproken, de 2e was door den Kantonrechter ver oordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van hel geweer tegen welke uitspraak deze in hooger be roep was gekomen. De Ambtenaar van het O. M. was zoowel tegen de vrijspraak als tegen de veroordeeling in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. v G. J., 31 j,, vrachtrijder le Iloedekcas- kerke was door den kantonrechter te Goes d.d. 23 April j.l. ter zake yan liet neerleggen van haonen op gemeente grond, gepleegd te Goes op 10 Maar/, j.l. veroordeeld tot 1 25 of 25 dagen hecht De verdachte was in liooger beroep gekomen. Deze zaak werd uitgesteld. die schandelijke oproerlingen om genade hadden gesmeekt en de Koning weer in het bezit van al zijn rechten was. Intusschen was het garnizoen van het kaslee,! Broughton genoodzaakt gewor den zich aan den Koning over te geven en het kasteel werd door konings gezinde troepen bezet. Er werd door rechtsgeleerden over gesproken, dat Mevrouw Barbara bezit zou nemen van wat wettelijk ha,ar huis was, maar die gedachte stond haar tegen en zij bleef bij den Squire wonen, soms te Stake Lark, dan weer in Oxford bij het hof en den Koning. Van Tubal, den zoon van Jeremiah Longshnnkes, den pachter, had zij weinig of niets gehoord in den laat ste» tijd Er gingen praatjes, dat Longs- hankes een vermogen verdiend had met het verkoopen van veevoeder aan de beide legers, en toen gestorven was zijn zoon hel bezit der boerderij en eeni ge duizenden ponden nalatend ,dïe bij oen Joodscli geldschieter te Banbury op interest gezet waren. Het bericht omtrent dit vermogen werd niet bevestigd, maar Barbara's gedachten vertoefden dikwijls bij haar voormalige» speelmakker, die haar eer ste aanbidder was geweest, en zij koes terde als een geurige bloem de herin nering aan zijn vurige liefde, zijn hart stochtelijk uitingen en geloften van trouw, en aan het litteeken op zijn lin kerhand dat hem tot den ridder zonder blaam maakle, die bereid was zijn leven voor zijn uitverkorene le geven. 1 R. F. H. L. S., 61 j., winkelbediende te Vlissiïigen was door den Kantonrech ter le Middelburg ontslagen van rechts vervolging liet stoken van vuur in een localiteit waarin tabak was opgeslagen. De ambtenaar van liet O. M was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van liet vounis van den kantonrechter. IV. C. van II», 21 j., werkman te Ylis- singen werd ten laste gelegd dat hij in 1925 of begilp 1926 te Vlissingen een geldsbedrag van f 106.28, dal loebehoor- de aan liet Rotterdamsch Nieuwsblad, heeft verduisterd Eisch 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Naar de Telg verneemt lieeft de ar beider P. van de Ned. Spoorwegen die bejrokken is geweest bij de kwestie aan het station te Roosendaal, thans bericht van zijn definilief ontslag 'ingaande 17 Juli a s., ontvangen. P was, zooals men zich herinneren zal, in beroep geko men bij het scheidsgerecht. Dit college had geadviseerd hem en nog enkele an deren, wederom in dienst te nemen. Een paar weken geleden moesten de betrokkenen opnieuw gehoord worden (overeenkomstig de bepalingen van het R.V.D., waarbij dnarloe 7>evoegdheid wordt verleend) door de Commissie van Advies. Het resultaat is nu. dat P. de finitief ontslagen wordt. Te Venlo ontstond Donderdagnacht in het rijwielmagazijn van P. H. B brand. De brand liet zich ernstig aanzien en men vreesde voor de omliggende gebou wen. De inhoud van het magazijn, zijnde 500 rijwielbanden. 20 rijwielen benevens een groot quantum onderdeelen. werden (een prooi der vlammen. Tegen brand schade is men verzekerd. In de Maas tegenover de kerk op St. Pieter bij Maastricht waren een vijftal werklieden bezig niet hel lossen van een schip. Door hel slingeren van het schip geraakten zij allen te wafer. Tivèe konden zichzelf redden, twee an deren werden door een zekeren S. op liet droge gebracht, doch de 23 jarige A. B ongehuwd afkomstig uijt Oirschot ver dronk. Zijn lijk is nou m>( gevonden. De Duitsche recherche moet thans op ecu spoor gekomen zijn van den ver- moedelijken dader van kindermoord op een broertje cn een zusje te Breslau. Zij ,zoekl thans een jongeman "van 23 5 25 jaar,die de kinderen hij het vervoeren van riet geholpen heeft Hij moet de kinderen in een dor straten hebben ge troffen en zich hij hen hebben aange sloten. Tn verband met den diefstal van ruim 11000 gulden in de woning van de wed. Roux le Schinyeld, zijn een twee tal verdachten gearresteerd. In een bosch is een som van 100 gulden opgegraven. o DF GESHINGELDE DOMINEE Reverend Patty Horn, predikante bij de Methodislenker van Promise City in den Amerikaanschen staal fowa, is een 19-jarig, nlleeraardigst meisje, dal het poeierdoosje niet veracht en haar wel bespraakte lippen met een lippenstift graag een koenerc welving geeft. De jongedame, die een zeer geliefd voor" gangster is en den kerkgang in Promise City een onvermoeide stijging heeft doen ondergaan, werd kort geleden geïnter viewd en heeft zich over haar vorming, haar beroep en haar levensopvatting on dubbelzinnig uitgesproken Patty is de telg uil een geslacht van geestelijken, zij heeft haar opleiding ge noten aan de Phitilpsuniversiteit cn deze later voortgezet aan het Bible-College van de Drake-Universiteit. Nadal zij on der heurs vader leiding reeds op zeer prille» leeftijd de laagste klasse van de Zondagsschool had onderwezen, probeer de zij, als studente, bij afwezigheid van haar vader predikbeurten le vervullen op den kansel te Lindsay in Oklahoma, 8 2. Mevrouw Barbara Brent was geheel alleen te Stake Lark, terwijl Oxford be legerd werd, Squire Brent was in dien tijd bij het leger van den Koning te Leicester; maar later in de eerste dagen van Juni toen Fairfax het beleg opbrak vreesde de Squire voor haar veiligheid, als het parlementsleger zich over het land zou verspreiden, en vroeg haar daarom zich bij hem te voegen te Da- ventrv, waar hij zelf met den Koning was heengegaan. Daarop verlrok Mevrouw Barbara Brent, vergezeld door twee gewapende bedienden en juffrouw Leake, haar trou we kindermeid,1 den llden Juni 'soch- tens van Stake Lark. Ilel was een echte Engelsche voor zomerdag, met een koel westenwindje; de heuvels rondom waren met purperen hei en gouden brem bedekt en in de ha gen bloeide de wilde roos. Spoedig nadat de kleine groep Ilunington voovbij was, zagen zij op den weg van Northampton iets, wat op een grooten troep mannen geleek, die zich in Noord-Oostelijken richting voortbewogen Zij meenden dat dit hel hoofdleger van Fairfax wias waar over Squire Brent zoo bevreesd was, maar op een afstand schenen zij zich in uitstekende orde voort te bewegen; er waren maar .weinig achterblijvers, waar van er dikwijls zoo veel zijn in een leger op marsch, en de mannen verspreidden zich ook niet over de aangrenzende velden, maar scneneu in gesloten ge- alwaar haar vader dominee is. Drie pree- ken vielen buitengemeen in den smaak. Zoo viel het niet te verwonderen, dat zij met haar negentiende jaar ter leilding van de „Kerk der leerlingen van Christus" naar Promise City werd beroe pen, en weldra merkten de gemeen tenaren, dat zij met hun nieuwe <1 rum nee een goede keus hadden gedaan. Wanneer Patty preekt, maakt zij een even waardi ge n als bekoorlijken indruk. En niet al leen preekt zij, maar ook verzorgt zij de zwakken en zieken barer gemeente, is steeds met troost en opwekking bij de hand en zorgt voor passend vermaak van de jeugd. Zij heeft in de nabijheid der kerk een speellokaal ingericht, waar rolschaatsen kan worden gereden en al le mogelijke sport beoefend kir worden zelfs tooneelopvoeringen in de kerk ge houden, waarbij bijbelsche tafereelen, als b v. de „verloren Zoon" of ..Rulh en Naomi" worden uitgebeeld Dominee Pattv wordt door den één „reverend"' genoemd, door den ander „dominee", door een derde „zuster Horn". De jeugd zegt eenvoudig „Patiy". Kortom echt Amerikaanse!) BUITENLAND. UIT RUSLAND. (Nadruk vebroden.) Onder familieleden. Tot kort geleden was Zinofjef de on beperkte heer en meester van Peters burg en van liet geheele gebied van Noord-Westelijk Rusland. Hij verander de hel gebied in een wingewest van hem zelf en van zijn familieleden. Zoolang Zinofjef almachtig was, durfde niemand tegen dezen toestand te protesteeren en slechts fluisterend werd verteld over de eigenaardige toestanden in de verschil lende staatsinstellingen van de vroegere hoofdstad, waar vaak alle ambtenaren en beambten familie van elkaar waren, waar een vreemde geen kans had een betrekking te krijgen. Na den val van Zinofjef veranderde de toestand. Op be vel van StalLn den overwinnaar, werd een onderzoek ingesteld naar de vreem de toestanden in de satrapie van Zinof jef en daarbij werden wonderlijke din gen „ontdekt", Het woord „ontdekt" is niet geheel juist, want te Pfilersburg wist ook voordien iedereen, dat het bestuur van Petersburg en het beheer van de belangrijkste staatsbedrijven zoo iets als een speciaal domein van de familieleden van Zinofjef en van zijn vrienden en par tijgangers was. Stalin zelf wist dit na tuurlijk ook heel goed, maar nu kon hij veel misbaar maken en den neergevel- den tegenstander nog een slag toedie nen. Ook het Centrale Comité van de R.K.I. (Boeren- en Arbeiders-Inspectie, zooaL de officieele naam van de staats- inspeclie van de Sovjet-Unie luidt) wist natuurlijk drommels goed, hoe de toe standen in het Noord-Westen waren, maar vroeger durfde de inspectie haar neus te Petersburg niet te vertoonen. Nu vatte de inspectie moed en „ont dekte" den janboel te Petersburg. Ten slotte heeft de pers, de slaafsche, kruipe rige bolsjewistische pers, nu ook moed gevat, en zij haast zich een trap te ge ven aan hem, dien zij nog kort geleden zoo vreesde. In de „Wetsjernjaja Krasnaja Gazeta" vonden wij een typische beschrijving van -de ondervinding van een lid van het Centrale Comité van de RKI (van de staatsinspectie) bij een bezoek aan het gebouw van den „Sewzaptorg", de centrale voor den handel van Noord- Westelijk Rusland. Het geeft een tafe reel van de toestanden in Bolsjewikie, dat meer spreekt dan folianten. Een heer met ernstig gezicht betrad de vestibule van den „Sewzaptorg" en vroeg den portier: „Hoe kom ik bij den voorzitter?" „Om bij den voorzitter te komen moet u naar kamer N 5 gaan. Aan de eerste lederen yoort te gaan, schouder aan schouder, en met langzame^ gelijken tred Spoedig echter maakte de zijweg, die afsneed naar Daveutry, en dien Mevrouw Barbara en haar geleide volgden, een scherpe bocht naar links en weldra ver borg dc tusschenliggende, hoogere grond den grooten weg en het voorttrekkende leger voor het oog. Tegen zonsondergang kwam de kerk toren van Daventry in het gezicht. Toen de reizigers de stad naderden, zagen zij een aantal menschen, die allen in de zelfde richting als zij gingen, mannen in lederen wambuizen of burgerkleeding vrouwen in donkere gewaden of vroolijk gekleurde rokken; zelfs kinderen haal den zij onderweg in. Bijna zoodra zij de stad binnen kwamen bevonden z\ zich in een verwarde menigte, die de nauwe straten in iederen hoek en zij- steeg vulde zóó zelfs, dat hun paar den groole moeite hadden om zich een weg te banen en onrustig werden door hel geraas rondom hem. Hel marktplein ,dat zij over moesten gaan, om bij de herberg te kometf, waar Squire Brent hen wachtte, was vol van mannen en paarden terwijl kar ren en wagens en andere toebehoor- selen van een artrlterietrein rond het plein i a gesloten rijen waren opgesteld. De toegangen tot de verschillende loge menten waren bijna onbereikbaar; man nen zaten op banken en vaten voor de deuren, en lieten maar weiniv tafel in die kamer zit een juffrouw, een brunette. Het is een nicht van me. Zij geeft informaties. Zij zal u vertellen, hoe u bij den voorzitter kunt komen." De man men het ernstige gezicht be gaf zich naar kamer N 5. Aan de eerste tafel zat een juffrouw, die in een spie geltje keek en haar neusje poederde. Dit nam haar zóó in beslag, dat zij geen tijd had op de vraag van den heer met hel ernstige gezicht te antwoorden. „Mara, waarom antwoord je niet?" zei een oude dame, die aan de tweede tafel zat ,.Je vergeet, dat wij voor het publiek zijn en niet het publiek voor ons." „Ach, moeder, je bemoeit je altijd met zaken, die je niet raken", snibde het meisje. „Je denkt, dat als je mijn moe der bent.... Maar hierover zullen we thuis spreken. Wat moet u hebben?" Deze laatste woorden richtte zij tot den bezoeker. ,U wilt den voorzitter spreken? Gaat u naar kamer no. 7 Aan de derde tafel zit oom Misja en die zal u alles ver tellen". In kamer no. 7 werd de bezoeker on vriendelijk ontvangen. „U wilt den voorzitter spreken? Het kan natuurlijk, maar ik waarschuw u, dat oom. „Ik moet den voorzitter spreken en niet uwen oom" „Dat hoor ik. Ik weet het. Dus, ik waarschuw u, dat oom alleen voor zeer belangrijke zaken menschen ontvangt. Weet u wat, gaat u maar liever eerst naar mijn vader. Hij zal u te woord staan. Dertiende kamer; den gang over, rechts". De man met het ernstige gezicht be gaf zich naar kamer no. 13. Het wa» een groot vertrek. Daat zaten twee personen: een man van een jaar of vijf- lig en een jongeling van een jaar of achttien, De oudere hoorde het verzoek van den bezoeker aan en zei: ,,U wilt dus mijn broeder spreken. Hij heelt het erg druk. Maar u zegt, dat het een belangrijke zaak is. Als het zoo is, dan is er natuurlijk niets aan te doen. Zaken moeten voorgaan. Zjorzjik, ga eens naar Kostja en vraag hem of Pasja ontvangt". (Ter verduidelijking diene het volgende; in Rusland bestaat de gewoon te, dat familieleden elkaar bij den voor naam noemen en daarbij steeds den ver- klein-vorm van gebruiken, ook wanneer jongere mei ouderen spreken, dus, zij zeggen; Jantje, Pietje, enz. Misja is ver kort van Michaïl, dus Machieltje, Zjorzjik is verkort van George, Kostja is ver kort van Konstantien (Constantijn), Pasja is verkort van Pawjel (Paul). Zjorzjik verdween en keerde dadelijk terug met de mededeeling: „Neefje Kostja is nu vrij^ en wacht op den burger. Gaat u mee" „Neefje Kostja" ontving den bezoe ker met de volgende woorden; „Zjorzjik heeft me reeds verteld. U wenscht vader te spreken? Dat kan. Mag ik u voorstellen? Dat is mijn vrouw. Zij is tevens mijn secretaresse. Zij zal u naar vader brengen". „Vader" was een echte patriarch, een hoofd van een grooten stam; hij was grijs, wijs en kalm. Evenals de opper hoofden in de oude tijden zat hij onder een palm (van papier weliswaar) en sprak recht over de leden van zijn stam, die zich aan iets hadden bezondigd. Toen hij den bezoeker zag binnenko men, beval hij allen de kamer< te ver laten en vroeg: „Voor zaken?" zonder het antwoord van den bezoeker af te wachten, zei hij op norsche wijze: „Ik moet u waarschuwen, dat wij al leen met familieleden zaken doen. In dien u dus geen familielid bent „Ik ben ook een familielid" „Een familielid? Dan is het wat an- Natuurlijk ben ik een familielid. Ik ben lid van het Centrale Comité van de RKÏ." J Wat er verder is gebeurd vertelt de geschiedenis niet. Uit de mededeelingen in de straten voor paarden. Lederen wambuizen hadden hier de overhand, maar er waren toch ook heel wat laken buizen, en tusschen de tallooze gepluim de hoeden, die aan alle kanten gelijk schuim op de golven der zee uitstaken, zag men ook enkele mutsen van eenvou diger vorm terwijl hier en daar het staal van Iialsstuk of helm den glans yan een straal der ondergaande zon opving. Daar de Koning zelf in Daventry was en zijn leger gekampeerd was op Bo rough Hill, was er maar weinig meer dan een staanplaats in de stad Er wa ren vier duizend man onder de wape nen in en om de stad, waardoor de overgroote volte op de pleinen en in de straten verklaard werd ,om nog niet te spreken van hel gepeupel, dal gewoonlijk met de achterhoede van een leger mee trekt, en waarvan de koningsgezinden een groot aantal hadden vagebonden, die niets te verliez.en en alles te win nen hadden, als het vechten aan den gang was en de voorraden groot waren, bedelaars en landloopers van oliesoort mannen en vrouwen, die de zaak van den koning misschien meer kwaad de den in de oogen der eenvoudige middel klasse van Engeland dan een buitenge wone aanvraag om geld, of een misbruik maken van voorrechten. 1 (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5