GRAT/S Advertentiën. daar door onvoorzichtigheid zwavelkool stof tot ontploffing te hebben gebrachjt- Nabij den Rijksdag reed een student met zijn. motorfïetst in volle vaart op een auto. Hij' vloog van zijn fiets doior de achterste ruit van de auto Zijn beide halsslagaders werden daarbij doorgesne den. De ongelukkige was terstond dood. Elders werd een liflbestuurder tus- schen de lift en den muur, doodgedrukt. Een brouwer in Schöneberg werd door een vallenden paal verpletterd en een metselaar die van een stelling viel be zweek eveneens weldra ten gevolge van zijn verwondingen. Te Bath (Engeland )is Donderdag mej. J. L. Raby overleden. Zij: was 106 (jaar oud. Tot het laatst van haar leven Was zij zonder gebreken en helder van geest gebleven. Men herinnert zich het geval der twee studenten te Chicago, die een knaapje uit een bevriende familie haddon meegenomen in hun auto, het kind had den gedood en het lijk verstopt, Zij wer den ontdekt en kregen levenslang. Thans doet de familie van een der moorde naars, Loeb, pogingen om den jongen man uit de gevangenis te krijgen, op grond van het feit. dat hij krankzinnig is. Het desbetreffende verzoek is nog niet ingediend, maar valt binnenkort te verwachten. De jonge Loeb, die zich ter terecht zitting zoo cynisch-hooghartig en ver waten had gedragen, is door een paar jaar gevangenis totaal geknakt. Zijn ge zondheid is slecht, zijn gestalte gebogen «en zijn geestvermogens zijn aangetast. Hij heeft dikwijls aanvallen van wildheid, die het noodzakelijk maken, dat hij op zijn bed wordt vastgebonden. Zondag deden vier bandieten een inval in het kantoor eener groote han delsonderneming nabij de havens te New York, met het doel de kas te berooven. Zij hadden zich echter mi'srekend en bevonden zich plotseling in een vertrek met meer dan vijftig menschen, in plaats van de drie, dfe Zij daar verwacht had den. In hun angst begonnen zij in het wijlde weg om zich heen te schieten, waarbij' een jonge typiste werd gedood en een andere zwaar werd gewond. Op hun vlucht schoten zij nog een derde typiste neer, en hoewel door het schieten en het hulpgeroep talrijke cmployè's uit de omliggende kantoren waren toegesneld, die de in razende vaaft met een auto wegrijdende bandieten een hagel van baksteenen achterna zonden, slaagden de moordenaars erin, onverlet te ontsnap pen. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Brazilië en de Volkenbond. [Brazilië is thans definitief uit den Volkenbond getreden. De minister van buitenl. zaken heeft dit n.l. thans offi cieel aan het Volkenbondssecretariaat bericht. Overeenkomstig 't eerste artikel van het pact zat'de inwerkingtreding van dit ontslag echter eerst over twee jaar geschieden. Het kon worden verwacht en heeft dan ook weinig indruk gemaakt in de kringen van den Volkenbond. Men acht 't bovendien geenszins uitgesloten, dat bij een wijziging in de binnenlandsche politiek Brazilië weer toe zal treden. Spanje en de Volkenbond- Maar ook Spanje dreigt hetzelfde te doen! Volgens de bladen heeft er n.l. Za terdagnacht een ministerraad plaats ge had, waarin besloten werd ,dnt Spanje zich niet candidaat zal stellen bij de verkiezing voor de niet-permanente ze tels. De kwestie der verhouding van Spanje tot den Volkenbond is dus vol doende besproken. Het kabinet beeft den minister van buitenlandsch© zaken opdracht gegeven een beslissing te ane- men op het oogenblik en volgens do beslissing welke de Volkenbond zelf zal nemen over het verzoek, dat Spanje op grond der bestaande regelen, heeft ingediend. Donmergue naar Londen. President Domergue staat een schit terende ontvangst te waditen in Lon den! Bij het landen te Dover op Dins- dal 22 Juni zal de. president door deU prins van Wales worden ontvangen, waarna hem een fldfes zal worden aan geboden door de stad Dover. Bij zijne aankomst aan het Victoriastation zal hij worden ontvangen door den koning,, naar het Buckinghampaleis rijden en aldaar worden ontvangen door de ko ningin. Later op den namiddag za 1de president den cenotaaf bezoeken en het graf van den onbekenden soldajat in de Westminster Abdij, terwijl hij ook be zoeken zal afleggen aian de leden der koninklijke familie. Vervolgens zal hij zich naar het St. James-plaleïs begeven waar hij adressen zal ontvangen van den graafschapsraad van Londen en van de city van Westminster, terwijl hij re ceptie zal houden van het personeel «der Fransche ambassade, de Fransche kolonie ,en de Kamer van Koophandel. In den avond zal een staatsbanket plaats hebben in het Buckingham-paleis. Woensdag zal de president zich per auto naar Oxford begeven, waar hem de graad van doctor in de rechten zal wor den verleend. In den avond zal' hjj een diner bijwonen in de Fransche "emba-1 Donderdagochtend zal de president het Fransche ziekenhuis in de Shaftsbury Avenue bezoeken en receptie houden van het diplomatieke corps op het Buc kinghampaleis. Daarna, zal hij naar Guild hall gaan, waar hem een adres zal wor den aangeboden door den lord-mayor en den gemeenteraad van de city van Londen, en hel ministerie van buitenl. zaken. Doumergue vertrekt op Vrijdag 25 Juni van Londen. De president krijgt vermoeiende da gen. Hij zal veel te hooren en te zeggen krijgen over de vriendschapsbanden tus schen Frankrijk en Engeland. FV.-SpaanscIie conferentie. Abd El Krim krijgt waarschijnlijk Ma dagascar het eiland bij Z.-Afrika als oord om te peinzen over de gevolgen eener rebellie. Gisteren zouden de onderhan delingen tusschen Frankrijk, Spanje en de Riffmannen beginnen. Drie punten staan op het programma, t.w.r de rege ling van de Fransche en Spaansche zo nes, de administratie der Riffmannen en do verbanning van Abd el Krimi. Delwee cersle punten zullen geen moeilijkhe den opleveren, maar het derde punt rel. Spanje- eischt n.l. dat Abd el Krim voor een Spaansch gerechtshof zal ver schijnen omdat alle Spaansche gevangen officieren zijn omgekomen. Abd el Krim had zi ch persoonlijk voor dö gevange nen verantwoordelijk gesteld. Daar hij zich echter vrijwillig onder de hoede der Franschen stelde, kan de Fransche regeering hem niet uitleve ren. Belgische bezuinigingsmaat regelen In België heeft de. regeering de be zuiniging flink aangepakt. De kabinets raad heeft na onderzoek van den toe stand der schatkist de stelselmatige be spreking voortgezet van de inkrimping der openbare uitgaven. 0. a. het corps torpedobooten zal wor den opgeheven en er zullen bij de lands verdediging eenige andere maatregelen worden genomen, waardoor in het ge heel een bezuiniging van zeven mil- lioen wordt bereikt. Het Belgische bureau voor de verdee ling der Duitsche kolen zal worden op geheven. De raad besloot met ingang van 1 September een eind te maken aan de leveringen van herstelkolen door Duïtsch- land. Hef referendum-. De sociaal-democraten en vakvereeni- gingen hebben gisterenavond te Berlijn gedemonstreerd ten gunste van het re ferendum inzake een algeheel© onteige- ging der vorsten. De betooging droeg een reusachtig karakter. Meer dan 5000 personen liepen mede. Incidenten had den niet plaats. Borden werden mee gedragen met opschriften tegen Hin denburg. Asqnith ziek. Asquith heeft zich de onaangenaam heden met Lloyd George blijkbaar zóó aangetrokken, dat hij thans ziek is, en volkomen rust moet houden. Ingezonden Stukken. ONZE STRAATVERLICHTING. Mijnheer de Redacteur! Mag ik u een klein plaatsje in uw blad verzoeken voor het volgende? Het zuinig werken van de verschil lende takken van gemeentediensl^ kan zeker worden toegejuicht Doch ook hier aan is een grens en dan doel ik in dit geval op de wijze waarop de straatver lichting alhier wordt uitgevoerd. Spe ciaal liel> ik het oog op de Stationsstraat. Daar heeft men de beide jgroote lampen in de straat, die bij het binnentreden! der stad een goeden aanblik geven, al thans als zij branden. Nu worden cleze lampen gedoofd te elf uur, terwijl de laatste trein te 11.35 hier aan komt. Dan dus de Stationsstraat zonder licht Waarom, zoo zou ik willen vragen, deze lampen niet tot 12 uur aangelaten? Zou dit den post straatverlichting zoo bezwa ren? Met dank voor de verleende plaats ruimte, D. LIEFDADIGHEID. Door wijlen Vrouwe W. J. de Bruïjn, Douairière Graaf van Lvnden, overle den op het Slot „ter Hooge" te Koude- kerke op 9 April j.l. zijn o. m. de na' volgende legaten gemaakt, alle vrij van het recht van successie: aan de Vereeniging tot het bezoe ken der Armen te Middelburg, eene contante som van f2500; aan de Vereeniging tot Bevordering van de belangen van den Dienstbaren stand te Middelburg, eene contante som van f 2500; aan de NaOmlooze Vennootschap „Ver pleeghuis'-' te Middelburg, eene contante som van f 2500 aan het Diaconie Armbestuur derNe- derduitsch Hervormde Gemeente te Mid delburg, eene contante som van f 2500; aan het Diaconie Armbestuur der Ne- derduitsch Hervormde Gemeente teKou- dekerke, eene contante som van. f 1500; aan de Vereeniging „Boddaert-Tehui- zen" te Amsterdam, eene contante som van f2500; aan de Vereeniging „Kinderzorg" te Middelburg, eenige obligatiën in de 3 pet. geldleening ten lasle dier vereent- ging; en i aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg, eene ver zameling Indische voorwerpen en wape nen. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit F r a n k r ij k. Het unitaire cartel van beambten had een betooging tej Parijs georganiseerd om een glijdende loonschaal te eischen. Voor liet stadhuis hadden er enkele bot singen mfet de politie plaats en werden eenige arrestatijes gedaan, die niet ge handhaafd werden. Daarna trokken de betoogers naar het parlement, waar zij werden teruggedreven. Er werden onge veer 20 lieden gearresteerd. De algc- meene secretaris van den bond van be ambten bij de indirecte belastingen js ontslagen, omdat hij' aangeslotenen had aangespoord, de algemeene staking voor te bereiden. Door de aanhoudende regens is de Marne zeer gewassen. Hierdoor is de Seine in 24 uur ongeveer 3 voet geste gen. V't talrijke deelen van Frankrijk en ook uit Zwitserland werden hevige stormen gemeld. In Belfort staan ver schillende stadsgedeelten onder water. In Centraal Frankrijk is groote schade toegebracht aan de oogsten. Honderden boomen zijn ontworteld. Uit Polen. De staal van beleg, die sedert de staatsgreep van generaal Zalinowski in het WSlnagebi,ed voor 6 jaar van kracht was, zal volgens het Lithausche fele- gram-agentschap spoedig opgeheven wor den. Het parlement van Lithauen heeft in tweede lezing een wetsvoorstel' tolt opheffing van den staat van beleg aan genomen. Het parlement te Köwno be handelt thans tevens een wetsontwerp tot afschaffing van den censuur teneinde dp pers van Lithauen algeheele vrij heid te geven. U i t de Ver. Staten Hevige regenstormen hebben ge woed in Midden en West Illinois. Ei- vieren'zijn buiten haar oevers getreden. Bruggen zijn weggeslagen. De schade aan de oogsten is groot. 10 personen zijn ge dood. Talrijke gewond. Fen indrukwekkend schouwspel was Zaterdag te zien in de straten van New- York toen 500,000 R.K. langs den weg geschaard stonden om den zegen te ont vangen van Kardinaal Bonzano, den ver tegenwoordiger van het Vaticaam op het eucharistisch congres. Een enorme pa rade had plaats, waaraan 10.000 sol'- aaten en cadetten en alle landen der burgerlijken stand. Middelburg. Van 11—14 Juni. Bevallen: J. Steutel, geb. Lahr, d. Verhagen, geb. Bode, T. Coppoolse, geb. Roos, d. Overleden: J. W. Larooij, 63 j., gehuwd met E. J. Contant. Zierikzee. Van 29 Mei—12 Juni. Getrouwd: L. J. van Burgh, 21 j. en J. P. Stoel, 23 j. K. Hart, 64 j. en C. Tuinman, 66 j. Goeltsch, 62 j. en J. P. Kaan, 54 j. Bevallen: N. v. d. Have, geb. Kloet, z. N. Bakker, geib., Wallenburg, d. J. Schot, geb. Kaat, d. N. P. Timmer man, geb. Polappel, z. en d. K. Goede- gebure, geb. Ooie, z. Overleden: C. T. Steur, 67 j., vr. v. W. Vorstheuvel la Brand. - W. Peute, 85 j., weduwe van P. Papeveld. Jkvr. J. E. Schuurbeque Boeije, 79 j., ong. d. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 15 Juni. Grpote vei ling. Kruisbessen ill—12, aardappelen 5.80—6.60, poters 2.50, alles per 100 K.G. •b° Vlissingen, 14 Juni. Spinazie 9— 16 c., postelein 1522, snijboonen 8699, doppers 25, asperges I 75, id. EC 46—54, id. m 38, peulen 45—50, moskrul 6,5, tuinboonen 18, aardbeien 38—55, aard appelen 8—10, poters 6,5—7, alles per K.G. Bloemkool 3,5—14, sla 0,5—1,5, kom kommers 13—15, alles per stuk. Rozen 10, roospioenen 28—30, radijs 2, sel derie 9,510, sjalotten 2—8, peeën 10,5 17,5, rabarber 6,5—8, kroten 11,513, ra- manas 2,5—4, alles per bos. Zuring 11— 22, peterselie 68 per bak. Goes, 15 Juni. Eieren f3.70, boter f 0.85. Aanvoer V. P. Z, 29900 stuks, f 4 per 100 stuks. Rotterdam, 15 Juni. Op de vee markt van beden waren aangevoerd: 228 paarden, 48 veulens, 741 magere runde ren, 300 vette- en graskalveren, 1004 nuchtere kalveren, 32 schapen en lamme ren, 15 varkens, 250 biggen en 7 bokken of geiten. Prijzen voor: vette koeien: le kw. f 1.10 -1.15, 2e kw. 1000.90, 3e kw. 0.8Ó— 0.70; ossen: le kw. 1.00—1.05, 2e kw. 0.90— 0.80, 3e lew. 0.70—0.60; stieren: le kw. 0.90—0.95, 2e kw. 0.80—0.70^ 3e kw. 0; 0.50; kalveren: le kw. 1.35—1.55, 2e kw. 1.15—0.95, 3e kw. 0.80—0.60. Prijzen voor: melkkoeien f185—280; kalikoeien 195—295, stieren 180—285, pin ken 150—170, vaarzen 160—180, werk paarden 95—190, slachtpaarden 90—150, hitten 90—100, nuchtere kalveren 7—11. fokkalvercn 16—26, biggen 16—28, over- loopers 26—42. Eieren: Rotterdamsche consumptievei- .ling. Aangevoerd 125.000 stuks. Prijzen Katholieke organisaties deelnamen. In de voor kipeieren f 4.25—6, eendeieren 4.50— St. Patrich Kathedraal woonden 700015.25, ganzeneieren 11—12, kalkoeneaeren menschen den dienst bij'. 9jo. jE 24 nietjes en porceleinen kurk in specialen koker bij een f/esch echte (jfeanja. EENIGE FABR: NV; C,POLAK G3LÜ GRONINGEN Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde en zorgzame Echtgenoote, Moeder en Grootmoeder, MARIA CORNELIA DE VISSER, in den ouderdom van ruim 74 jaar. C. JONGEPIER. D. JONGEPIER. M. JONGEPIER.— Vrkeke en Kinderen. Middelburg, 14 Juni 1926. Dampoortstraat O 205b. Chocolade ROD. LINDT Bern. Dix Heures, Napolitains, Squares, Pastilles. M. PETERSE, Firma GBAVESTEIN. Voor de bewijzen van deel- neming na het overigden onzer Schoonzuster en Tante betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naam E. BLAAS Az. Middelburg, 15 Jnni 1926. Voor de bewijzen van deel neming, öns betoond bij het over lijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. Wed. C. PH. PLOEGSMA— STOEIT, overleden te Haarlem, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. N. PLOEGSMA. Middelburg, Juni 1926. De Notaris J. C. BLAUPOTTEN CATE zal op DINSDAG 22 JUNI 1926, des namiddags te half twee uur, op de hofstede bewoond door den Heer P. KODDE Sz. te Seroos- kerke, aan den Vrouwepolderschen Straatweg, in het OPENBAAR VERKOOPEN: Bruin Merriepaard, oud 15 jaar, met bruin Merrieveulen, 3 Melk koeien, 2 Aanhoudkal veren, 2 Melkgeiten, 2 jonge Geiten, 2 .Var kens, 50 Kippen, 15 Eenden en 1 iWoerd. Veerwagen, 2 Menwagens, Ploeg, Eggen in soort, Veldslede, KortmO- len, Mangelmolen, Windmolen, Meelkist, Tonnen, Slijpsteen, Krui wagens, .Vïeeschblok, Afsteker, Kort- en Langtouwen, Reep en Blokken, Geeselstoel met Steen, Handgereedschappen, Ladder, (Trap, Horden en Staken, Zakken, Dekkleeden, Graanzeeft, Mestput planken, Rijtuig- en Stallantaarns, Bascule met Gewichten, Tarwe- stroo, Paardewant, Mest in den mestput, Melkersgereedschap, als Ontroomer, Karn, Room ton, Em mers, Jukken, Roomemmers, Bo- terbascule met Gewichten Huis raad, als Kabinet, ronde Tafel. Stoelen, Linnenkast, Fornuiskachel, Hanglamp, Klok, Inlegpotten, Vloerkleed, Petroleumstellen enz. Veldvruchten, alsTarwe, Witte Boonen, Erwten, Aardappelen, Gerst, Haver, Paardeboonen en Etweide. Geen stalling. Bergplaats voor fietsen. Geen muziek. ARSAVON HAARWASCHMIDOEL ttUXlDCO TOOZHPfSOWWlT iR£S5Ctt£tf TARSAVPN COMPANY -HAARLEM Eerste Middelburgsche Radiohandel. Radiotoestellen met uitsluitend eerste kwaliteit ondBrdeelen Aanbevelend P. i. VAN AARTSEN, SegeerBtraat Telefoon 556. De Deurwaarders ROSIER en YERVAAT zullen op Zaterdag 19 Juni 1926 deB middags om 2 uur aan het woonhuis en ten ver zoeke van dhr K. J. WIESSNER te Middelburg, Bogardstraat D 41 VERKOOPEN: Bufiet, Tafels, Stoelen, Ledikanten, Bedden met toebehooren, Schilde rijen, Spiegel, Karpetten, Zeil, Kenkengerief, Glas- en Aardewerk, Trap, TimmermanBwerkbaBk enz. van de werkzaamheden be staande in het BIJBOUWEN VAN DRIE KLASSE-KAMERS boven het bestaande Labora torium in den zuidelijken vleugel van het GASTHUIS te MIDDELBURG, voor reke ning van bet BESTUUR DER GODSHUIZEN, aldaar. Bestek en teekening zijn tegen betaling van f 2.50 te verkrijgen ten kantore van den Secretaris- ningmeester, Burgerweeshuis, Molenwater, vanaf Woensdag 16 Juni tot Zaterdag 26 Juni a. s., des morgens tusschen 10 en 12 uur en deB middags tusschen 2 en 4 uur, behalve des Zaterdag- middags. De aanbesteding zal plaatsheb ben Dinsdag 29 Juni 1926 des middags drie uur in een der loka len van het Burgerweeshuis. Het BestuHr der Godshuizen, HERMAN SNIJDERS, Voorzitter. A. J. VAN DER WEEL, Secretaris-Penningmeester.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 3