LAATSTE BERICHTEN. Het getob met kinderen BEURSNOTEERING VAN HEDEN. 'AMSTERDAM, 15 Juni 'Slotkoers) 6 pet. Nederland 1923 103 een zes tiende; 6 pet. Nederland 1922 106 elf eest Lende; 5 pet Nederland 1918 102 een zestiende; 4% pet. Nederland 1917 99'/j 2% pet. Nederl. W. Schuld 62; 3 pet- do Oblig. 76; 3 pet. do. Certitf, 74 Cert. Ned. Hand. Mij. 144%*—145; 'Aand. Ned. Ind. Handelsb. 163; Aand. Koloniale Bank 192%; Koninkl. Petrol. Aand. 400i/a—402;. Cult. Mij. Vorstenlanden 1723'4; Han- delsv. Amsterdam 671—675; Javasche Cultuur 3231/2Aand. Deli Maatsch. 115— 418; Amsterd. Rubber 301—30672. Ned. Anuerik. Vaart 41; Ned. Scheep vaartunie 171 VbKomjnkl. Holl. Lloyd 25; Ron. Ne<l. Stoomb Mij 85; Aand. Pnket- vaart 210%. Gouda A. 305; Philips A. 352; Jurgens A. 170i178; Anaconda 941steels 1371/s; Erie 35%; Union Pacific 153; Common Marino 8%; Pref -red do 36%,; Maxwell Gr C. v. A. 5 een zestiende; Maxwell Land Cert. v. Inc. Ronds 15Vfe"- Prolongatie 3 pCf. Russen: Obl. 1880 I; Consols 1 ne gen zestiende; Hope 3 derüjen zestiende; Markt sluit flink prijshoudend. Wisselkoersen Londen chèquc 12 11%; Berlijn 59.26; Parijs 0.97; Brussel 7.15; Dollar Cable 2.48 vijftien zeslijonde. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Juni. Hoogste barometerstand: 771.8 te Yanmayen. Laagste barometerstand. 74G.8 te Breslau. Verwachting van den avond van 15 tot den avond 16 dezer: Matige tot zwakke Z.YV. tot W. wind Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen regen. Weinig verande ring in temperatuur. Thermometerstand alhier des morgens 9 uur 62 gr., 32 uur 66 gr,, 3 uur 68 gr1. vorigen verdachte, P. H. I>., landbouwer te Weert. Deze was eveneens tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij ontken de. De advocaat-generaal eischte beves tiging van het vonnis. Mr. Toosten vroeg de lichtste strar wanneer het Hof tot veroordeeling mocht besluiten. De Hooge Raad heeft beschikt op een verzoek om revisie van een vonnis van liet Gerechtshof te Amsterdam,, waarbij J. G. A F., aldaar, was veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf wegens diefstal met braak ten huize van mevr. v. V. in de Van Kinsbergenstraat te Am sterdam. Dit verzoek was gegrond op de om standigheid, dat eenige gestolen goederen waren teruggevonden ten huize van ze keren B bij wie de politie om andere redenen huiszoeking deed, en dat de vader van B. zich tegenover derden zou hebben uitgelaten, dat zijn zoon gearres teerd was in verband met de inbraak bij mevr. v. V Overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal, heeft de Hooge Raad het verzoek om revisie afgewezen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens. overtreding Arbeidswet- D. v. H., Oostkapclle 2 m f 15 s. 2 ra. 15 d. h. en 2 in. f 40 s. 2 m. 40 d. h.; Sf Veere 2 pr. f 5 s. 5 .'cl. {h.; openbare dronkenschap bij 2de her haling: P W. D., Middelburg d. h voor waardelijk met een proeftijd van 2jaar; dronkenschap C. J M,, VHeereuhoek, f 10 1). s. 10 d. h.; L. Du L,, Vlissin- gen, f5 s. 5 d. h met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden. C. J. T.r Middel burg, f2 s. 2 d. h,D. de V., Mid delburg, 1' 3 s. 3 d. h. als bestuurder met een motorrijtuig rijden zonder rijbewijs: P. L., Zoute- lande, f 10 s. 4 w. t. s. te Zoutelande zonder toestemming van den burgemeester een tent op het strand plaatsen G. S., Zoutelande. f 0.50 s. 1 d. h.; de wegen in verboden richting be rijden. S. O. B. Middelburg, fis. 1 w. t. s., D. G. C. H.i Middelburg, f 2 s. 2 d h., S. de R Middelburg f2 s. 2d.h.; te Vlissingen met een rijwiel het niet verbrcede gedeelte van den Boulevard Bankert berijden: C. J. F., Vlissingen f3 s. 3d. h.; te Vlissingen met een rijwiel de ro tonde rond den z. g. Gevangentoren be rijden AV. O., Middelburg, f 5 s. 2 w. t. s. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERU. Zaterdag j.l. werd te Bruinis- se een vergadering gehouden, door mos selkweekers om te komen tot overeen stemming in hel verkoopen, van mos selen naar België. Met algemeen© stem men werd besloten, om te vereenigen, mits de zustervereenigingen, dit op de andere plaatsen ook doen. Daarna wer den drie afgevaardigden benoemd, naar de aanstaande Zaterdag, te houden ver gadering te Goes, waar alle afgevaardig den van de betrokken mosselplaatsen zullen zijn. Groote rijstlading voor "Zaandam. Het Britsche stoomschip „Defender" is Maandagavond met een lading van ruim honderdduizend balen rijst van Rritsch- Didië in de haven van Zaandam aange komen. Naar de Msb. verneemt, is dit één der grootste ladingen rijsl, welke tot dusver aldaar wérd aangevoerd. Deregense nde Garnalen. Men schrijft aan de Telgr. uit Fijh- sterwolde De bijna dagelijltsche regens van de laatste weken zijn oorzaak, dat zeer veel zoet water in den Dollard wordt afge stroomd door de groote waterschappen Wësterwolde en Reidprland, waarvoor de garnalen zijn gevlucht. In geen jaren was de aanvoer van garnalen uit den Dol lard om dezen tijd van 't jaar zoo gering als thans Consumptiegarnalen werden zeer weinig door de Visschers verkocht en de machinale drogerijen staan bijna doorloopend stil. Er is veel vraag naar droge garnalen voor den uitvoer naar Duitschland, doch de visschers kunnen weinig afgevend NAGEKOMEN BERICHTEN. HET AFTREDEN VAN PERET. PARIJS, 15 Juni V.D. De kamer heeft besloten het finanüeel debat uit te stel len tot Pénel is vervangen. Het schijnt, dat zijn opvolger spoedig benoemd zal worden. Men gelooft dat liet kabinet zal besluiten in zijn geheel af te treden, om <len weg vrij te maken voor het vormen van een nationaal bloc op denzelfden voet als tijdeus den oorlog. De ministerraad vangt onV 6 uur aan. DE MIJNINDUSTRIE. LONDEN, 15 Juni V.D Het Lagerhuijs zou heden den toestand ia de mijni|udu- strie bespreken. TWEEDE KAMER. Medegedeeld wordt, dat thans in de afdeelingen moeten worden onderzocht o. m. het Nederlandsch-Belgisch Verdrag, het Nederlandsch-Duitscli Handelsver drag, de wegenbelasting en de wijziging der belastingwetten. Vrijdag a.s. zal in openbare vergadering worden behandeld de conclussie der Naarder Kweekers. Op verzoek van den heer Mollen om te mogen inlerpolleeren inzake Classificatie der gemeenten, in verband met de bezol digingen, zal nader worden beslist. De wijzigijag van do wet op de in komstenbelasting wordt verzonden naar de openbare commissie voor belasting zaken. Zonder h. s. worden aangenomen de wijziging van de leeningswet, de tc Bre men gesloten spoorweg overeenkomst, en de tot onteigening in verband met den aanleg van het Juliana-kanaal. OPLICHTING. Het Amsterdamsche Hof bevestigde heden het vonnis der Alkmaarsche recht bank, waarbij de twee beruchte oplich ters H. C. v Z. en K. P. 8. wegens op lichting van een Alkmaarder voor f27.50, tot 1 jaar en 6 mnd. gevangenisstraf zijn veroordeeld. B-EURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 15 Juni 3 uur. De beurs had vandaag een kalm voor komen. Evenwel was de algemeene ten- denz niet slecht. Rubbers geen noemenswaardige ver andering, doch desniettemin legden de rubberaandeelen ecu vaste houding aan den dag. Amsterdam Rubbers, die op on geveer de vorige slotnoteeringcn waren ingezet, volgden reeds spoedig een op- waartsehe richting. Goed gedisponeerd waren weer de ta bakken, klaarblijkelijk nog steeds in ver band met mededeelingen omtrent verbe terde climaloiogische omstandigheden ten O. kust van Sumatra. Suikers eveneens sterk, waarschijnlijk naar aanleiding van "de kleine stijging der Amerikaansche suikerprijzen. Olie-afd. Koninkl. slotprijzen van gis ter. Scheepvaartmarkt was verlaten Ned. Induslrieclen: Jurgens waarden op peil. Amerikanen veronachtzaamd. Prolongatie 3 pCt. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 15 Juni. 3 uur De Qijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.IH/4 (12.11%.) Berlijn 59.26 C59.26.) Parijs 6.97 (7.ÖU/2.) Brussel 7.15 (7.19.) Zwitserland 48.20 (48.20). Weenen 35.20 (35.20) Kopenhagen 66.00( 66.05.) Oslo 55.20 (55.10.) Stockholm 66.70 (66.65). New York 2.4873 2.4878.) PERET AFGETREDEN PARIJS, 15 Juni. V.D. - De Fransche minister van Financiën Péret is afgetre den. HET AFTREDEN VAN PÉRET. PARIJS, 15 Juni. V.D. De minister raad zal hedenavond bijeenkomen om over den toestand te beraadslagen. DE FRANKDALING. PARIJS, 15 Juni. V.D. De nieuwe daling van den frank, afgezien van de communistische interpellatie, die heden bij de Kamer zal worden ingediend, zal niet zonder invloed op het lot der re geering zijn. De positie der regeering is verder nog ongimstjger geworden. Men verwacht dat Briand in de huidige Ka merzitting een verklaring zal afleggen. Vermoedelijk zal de kamer heden geen beslissing brengen. Morgen komen de radicaal-socialisten bijeen. HET MIJNCONFLICT. LONDEN, 35 Juni. V.D Gisterenavond had tusschen de leden van het kabinet en de vertegenwoordigers der mijn eigenaren een bespreking plaats, waar bij de mogelijkheid Van een oplossing van het conflict op de basis der huidig© loonen en den acht urendag inplaats van den 7-urigen werkdag besproken werd. LEGER EN VLOOT. - Bij Kon. besluit is aan den lipofd- officier van gezondheid le kl. D. J. Vrij dag, op zijn verzoek, wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uil den zeediensit verleend, onder toekenning van levens lang pensioen en is bevorderd tot hoofd officier van gezondheid le kl. de hoofd officier van gezondheid 2e kl. dr. H. F. Minkema. Gisteren heeft vice-admiraal C. Fock, commandant der marine te Wil lemsoord, zich ingescheept aan boord van Hr Ms. „Tromp", welk oorlogsschip de fcommandovlag voert van het op 8 dezer geformeerde oefeningseskader, be staande uit de panterschepen „Tromp" (vlaggeschip), ..Hoemsberck", de torpe- dobooten Z 7 en Z 8 en de nieuwe on derzeebooten O 9 pn O 11, Heden zullen lanceeroefeningen voor de torpedobooten en de onderzeebooten buitengaats worden gehouden, gevolgd door de eerste oefeningen in eskaderver- band en zal het eskader ter reede aanwe zig zijn om de naar Indiê Vertrekkende nieuwe flottieljevaartuigen „Soemba" en „Flores" een laatsten groet te brengen. A.s. Maandag wordt de oefeningsreis naar de Noord- en de Oostzee aanvaard, waarbij o a. Kiel en Oslo zullen worden bezocht. Officier van den marinestoomvaart dienst 2e kl. J. G. Charmes is van Hr. Ms. artillerie-instructieschip „Gelderland" overgeplaatst bij hel vliegkamp De Kooy nabij Den Helder. De Nederlandsche onderzeeboot K. XIII, op reis naar Ned. Indiê is te Las Palmas (Canarische eilanden) aangeko en. Naar wij vernemen zal Woensdag morgen a.s. om 10 uur door vice-admi raal Wellsh een krans worden gelegd op het graf van admiraal De Ruïjter in de N. Kerk te Amsterdam. Een compagnie mariniers en een afdeeling matrozen van de Pittsburgh zullen bij deze huldiging tegenwoordig zijn, terwijl mejuffr. D. Moorlag, begeleid door den organist Fr. Hasselaar, door het zingen van eenige lieaeren de plechtigheid zal opluisteren. Opheffing garnizoen Delft. Naar de Maasbode verneemt, zal de opheffing van het garnizoen Delft niet voor 1 Juli van het volgend jaar (1927) geschieden. Regeling pensioenen res er ve- adjudanten-onderoffic i;er Ingediend is een wetsontwerp tot re geling van de pensioenen van de reservc- adjudanten-onderofficier van de land macht, die op grond van de door hen be- kleede betrekking geacht worden voort durend in werkelijken dienst te zijn of geweest zijn, alsmede van hunne. duwen en weezen- In de Memorie van Toelichting wordt opgemerkt, dat bij de toepassing van de wet van 2 Juli 1923, zooals d«e is gewij zigd is bij de wet van; 5 Juni 1925 deze gewijzigde wet wel uitzicht opent op hel verkrijgen van gezinspensipen voor die reserve-adjudan ten-onderofficier, die als zoodanig op 1 .Tuli 1922 in functie waren, maar niet voor dijegënen, die als zoodanig zijn gepensiionneerd in het tijd vak, 1 Jan. 1918 tot 1 Juli 1922 en op Iaatstvermelden datum nog m leven wa ren. Dit laatste is nimmer de bedoeling geweest niet alleen, maar aldus wordt tusschen de verschillende functionarisen een onderscheid geschapen, dat nipt an ders dan onbillijk kan worden genoemd. De regeering is daarom van meening. dat deze leemte in de wet difcnt ïe wor den aangevuld. De hierbedoeldo gepen- sionneerden zullen dan van 1 Jein. 1920 af worden beschouwd als ge-pensionneer- de mililtairen in den zïfi van art. 3, onder a. der militaire weduwenwet 1922, waar door zij voor hun eventueel na te laten betrekkingen uitzicht krijgen op pen sioen op grond van di|3 wet uit hoofd van de laatstelijk door hen bekleede functie. 'Vliegtuigen voor Nederl.- Indiê. Zooals korten tijd geleden werd ge meld, was de commissie van proefneming voor vliegtuigen der Kon- Nederl. ma rine, bestemd voor Nederl -Indiê, naar Italië en wel naar Marina di Pisa ver trokken, ter keuring van de eerste twee voor Indië bestemde vliegtuigen van hel type-Dornier. Dezer dagen zijn die beide, voor Ne- derlandsch-Indië gemaakte vliegtuigen door onze marine overgenomen, daar zij uitstekend aan de eïschen voldeden. SPORT. - Zondag j.l. konden wegens het on gunstige weer de wedstrijden op de Sassche wielerbaan geen volledig ver loop vinden, zoodat de match moest wor den verdaagd tot 's Maandags. Slechts een half uur kon den Zondag worden gereden, waar toen de regen 'spelbreker kwam spelen. De totaal-uitslag is: Dick—van'Rij ssel- berghe 18 punten, tijd 2 uur 10 min. 31/5 sec.; Fonteyne—van Eetvelde 14; Merkx— van Overloop 16; Baetslier—van Renter- ghem 17; Van den Branden—Meerschaert 18; E. Piccavet—De Bruycker 20. Op één ronde: Ranschaert—Deblock 8; Kennis—Verhaegen 14. Op Zondag 27 Juni zullen weer wed strijden op het Sassche cement plaats vinden met deelname van de sterren: Ranschaert—Degelas, Van den Bogaerd- Méchant, Louis MaesThysman, Piet Leene—Hector Piccavet, Kees Erkelens Edm. Piccavet, Naast een koppelwedstrijd zullen waar schijnlijk nog bij wed strijden het pro gramma aanvullen. Turnen. De Turnkring "Walcheren van liet K. N. G. .V. zal op Zateerdag 3 Juli een openlucht turnuitvoering geven te Oost en "West Souburg. Op deze uitvoe ring zal voor het eerst door het Keur korps worden gewerkt aan verschillende werktuigen. Dit keurkorps, dat samen gesteld is uit 3e beste 'turners van de verschillende bij den kring aangesloten vereenigingen, heeft gedurende het afge- loopen winterseizoen geregeld geoefend onder leiding van den lieer Smit, leeraar 'aan de Handelsschool le Middelburg. Van dit korps mag iets bijzonders wor den verwacht. wier spijsvertering niet in orde is, wordt vlug en zonder schade voor het jeug dige organisme weggenomen door Laxin- drops, hel heerlijk smakend, zacht en zeker werkend laxeermiddel. Per doos 75 cent. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ind. Stoomvaartlijnen. Texel. st. p. 14 Juni Ouessant, Rotter dam n. Java. Tapanoeli, p. 14 Juni GraVeseml, Ja va n. Londen. Oranje Nassau, p. 13 Juni Prawlfe- point, Amsterdam n. W. Indi;ë. Van Goens, 12 Juni te Port Said, Rot terdam n. Batavia. Slamat, 13 Juni v. Belawan, Batavia n. Rotterdam. Koningin der Nederlanden, 12 Juni v, Genua n. Amsterdam. Insulinde p. 13 Junil V.mf. 5 u. Kaap «lel' Armi, Rotterdam n. Batavia. Bandoeng, 13 Juni v. Oran, Batavija n. Rotterdam. Blitar, p. 12 Juni Point de Galle, Rot terdam n. Batavia. Merauke, 14 Juni v. Batavia n. Rotter dam. Nias, 14 Juni te Port Said, Amsterdam n. Batavia. Bengkalis, 12 Juni v. Suez, Amster dam n. Batavia. Batoe, 11 Juni v. 'Suez, Amsterdam n. Eatavia. Bdntang, p. 11 Juni Malta, Batavia n. Amsterdam (vermoedelijk). Prinses Juliana, p. 13 .Tuni Perim', Am sterdam n. Batavia. Rotti, 12 Juni v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Radja, 13 Juni n.m. 12 u. 11 m. 100 mijl Zuid v. Land's End, Amsterdam n. Java. Sumatra, 13 Juni te Amsterdam v. Java. Stoomvaartlijnen op Noor d-A merika. Volendam, 13 Juni v.m. te New York v. Rotterdam. Veendam, 12 Juni v.m'. v. Néw York n. Rotterdam. Stadsdijk, 11 Juni, nm. 10 u. te New Yiork v. Rotterdam/ Rotterdam, 14 Juni te Rotterdam v. New Y'ork, Rotterdam'. Leerdam1, p. 13 Juni Ouessant, Roller- dam n. New Orleans. Burgerdijk, 12 Juni v. Havana, Rot terdam n. New Orleans. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Er loopen op het oogenblik Wonder baarlijke geruchten te Wlaaïwijki Ver schillende, en voegt het Hdbld. erbij', zeer bezadigde, personen, zouden op dui delijk waarneembare wijze gezien hebben dat het beeld van O. L. V. van Lourdeö, een eenvoudig, wit beeld, met de over bekende voorstelling n.l. gevouwen han den en ten heme! gerichte oogen, staande in de kerk van St. Jan Baptijst, meer malen de oogen heeft bewogen, op- en neergeslagen Anderen verzekeren bij;: hoog en bij laag, dat zij de handen vau bet beeld hebben zien bewegen, enz. De geestelijkheid der parochflc laat zich nfet uit. Vrijdagmiddag kwamen de fietsers- L. D. en P. V. in de Stieltjesstraat te Rotterdam met elkaar in botsfng. Beide mannen vielen, vlak Voor! een aanrijdende autobus. L. D, schoot onder de bus en werd eenige meters meegesleurd. Hij liep- een kneuzing aan den linkerenkel op en zijn fiets en zijn kleeren werden ernstig, gehavend. De andere fietser kwam met den schrik en een geringe ""beschadiging, aan zijn fiets vrij. Bij een woordenwisseling tusschen de vrouwen van eenige woonschuitbe woners aan de linker-Rottekade te Rot terdam, heeft de 35-jarige stoeienmatter A. B. de J. een schot uit een revojven gelost, naar zijn zeggen, om zijn vrouw., die door de andere vrouwen bedreigd werd, ie ontzetten en deze laatsten schrik aan te jagen. Het schot trof de 20-jarige P V., welk meisje aan hals en rechterschouder bloedend verwoud werd. Zij is in het ziekenhuis aan den Berg weg opgenomen- De dader is aangehou den. Dezer dagen werd een bejaard en bekend ingezetene der gemeente Nieu wer Amslel in een <ler Amsterdamsche ziekenhuizen opgenomen voor het on dergaan eener operatie. Woensdagmor gen werd een oer naaste familieleden te Amstelveen opgebeld door een persoon., welke voorgaf namens de bewuste zie- keninrichting te spreken en die de ont stellende meüedeeling deed, dat de pa tiënt tijdens ae operatie overleden was. De schrik onder de kipder e 11 en ver dere familie, welke telegrafisch gewaar schuwd werd, was buitengewoon groot,, daar men een acrgelijken afloop aller minst had verwacht. Doch toen men de- ziekeninrichting opbelde om nadere in lichtingen, bleek dat aldaar van een der- gelijken afloop niets bekend was. Men had hier dus te doen met de handeling van den een oï anderen onverlaat welke geen nadere aanduiding behoeft wegens zijn veregaande lafheid. Door de politie Wordt dan ook een ernstig onderzoek ongesteld. Zaterdagmiddag kwam een auto- waarin een dame- en een lieer, terugko mende van de huwelijksreis, in de bocht bij paal 18 te Muiden te slippen en reed. pardoes in de vaart. Tot het mipdel ge raakten de inzittenden in 't Watlier. Een Urker-visscher heeft in de Noordzee met zijn vischnetten het lijk van een jongetje opgehaald. Zaterdag morgen is het aangebracht bij de poliitie te Scheveningendaar is het door fa milie herkend als dat van het tweede van de beide zoontjes van Groen, di<e on- fangs bij de zeesluizen bij het Verver- schingskanaal zijn verdronken. Mevrouw B. te Oldenzaal is in een waterput verdronken. Door de Belgische douanebeambten ■werd nabij de grens, onder B'aerle-IIer- tog, een auto aangereden, waarin, twee reizigers, die trachtten een hoeveelheid: van 500 liter jenever uit België naar Holland te smokkelen. De auto kwam in volle Waart uit de richtijng van Turnhout en daar de be stuurder op de eerste sommatie ni{st stil hield, sprong een andere beambte, diie korter bij de grens had post gevat, plot seling te voorschijn. Deze dwong den; bestuurder onder geweerschoten de auto tot staan te brengen. Nadat fraude was geconstateerd werd! tegen de beide inzittenden Neder landers, van Wie de een uift Chaam1 en de ander uit Ginneken proces verbaal! opgemaakt, waarna zij tégen een borg stelling ten bedrage van 20.000 franc op vrije voeten werden gesteld. Auto ea lading werden echter in beslag geno men. Naar de „Limb. Koerier" verneemt, hebben Oanner blokmakers er bij de op sporingsbrigade in den Muizenberg te Oanne nog op aangedrongen om liet op sporingswerk van d© ingesloten blokma kers nog een beetje voort te zetten. Pertinent wordt door de bewoners vara Oanne verzekerd, dat de verongelukten zich Zullen bevinden in het re stee rend© gedeelte Karreweg op Nederlandsch ge bied, 'tot waar de weg een draai maakt in de rrchting van den 'Oanner Bosch- berg. Deze afstand is nog een acht meter» Waar ook'de reddingsbrigade ér veeK prijs op stelt om het opsporingswerk ook tot een eigen voldoening gevend einde le brengen, heeft het Mijntoezicht Zaterdagmorgen om half elf besloten over deze acht meter het werk nog voort te zetten. Gisterenavond zou men met dit graaf werk klaar zijn. Gerth, een agent' van de Schupo, die die enkele maanden .geleden twee slecht beraamde vrouwen, een moeder en haar dochter, in hun wonifng had vermoord., is Zaterdag door de Bcrlijhsche ge zworenen vrijgesproken, daar rij hem' ontoerekenbaar achtten. Het openbaar ministerie had 12 jaar gevangenisstraf geeischt. Gerth werd echter niht in vrij heid gesteld. Hij' zal eerst door psychi aters worden onderzocht en van diens oordeel zal het afhangen, of hij aan de maatschappij zal worden teruggeven. Te Berlijn zijn Vrijdag een apntal ernstige ongevallen gebeurd. Bij een ont ploffing vond te Schöneberg een behan ger den dood. Hij was met een bran dende sigaar naar den kelder van een huis waarin hij werkte, gegaan en schijnt

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 2