59 B i H X B1 H was van de directie der „Union" een schrijven ingekomen, waarin de leden van do „Zeeland worden verzocht bij aankoop van stroop „Union" te vragen. In het verslag van den directeur der Zeeland den lieer dr. P. J. H van *Ginrieken, wordt o a. gemeld, dat de campagne begon op 6 October en ein digde op 22 December 192.5. Er werden -verwerkt. volgens de berekening 162 201.980 bielen met een gehalte der snijdsels van 16 81 pet., op de fabriek werden ontvangen 160.004.680 K G met een gehalte van 17.31 pel., terwijl de hoeveelheid betaalde, dus op de lading- plaatsen ontvangen bieten bedraagt lfi0 03f>.S64 KG met een gehalte van 17.72 pet. fn het algemeen is de verwerking regelmatig verloopen, de hoogste "dag- verwerking bedraagt ook nu weer ruim 2J/i mïllioen KG De aanvoer verliep eenigszins ongeregeld \u en dan was de aankomst van schepen Overstelpend druk. De pulpdrogerij heeft normaal ge werkt. met dezelfde goede resultaten als verleden jaar De raffinage-installatie 'kwam 9 October in bedrijf. Op 5 Juni was tol den houw dezer vrij omvangrijke installatie besloten Het is den directeur een genoegen te constateeren, dal de werklieden der fabriek, beseffende wat er van af hing, loyaai alles hebben ge daan wat in hun vermogen was om dit stuk werk in zoo korten tijd gereed te maken Niettegenstaande vele moeilijk heden is de kwaliteit van de geraffineer de suiker van hel begin tot het einde uitstekend geweest. Er warden verkregen 156.786 zakken ruwe suiker van hoog gehalte. 77 919 zakken geraffineerde sui ker van u itstekende kwal. en 3.100 000 K.G. melasse De hoeveelheid droge pulp was gelijk aan die van het vorig jaar, en van dezelfde hoogstaande^, kwaliteit. Waar alle landen der wereld min suiker industrie op de een of andere wijze be schermen, daar is de N'ederlandsche in dustrie ondanks hare' uitstekende inrich ting niet in een gunstige, situatie In verband mei de suikerraffinage is liet wenschelijk gebleken een stoomketel bij te plaatsen Dit brengt mede. dat voor hel uitnntten der rookgassen een toestel voor het pulpdrogen wordt bij geplaatst Overigens heeft de ondervin- dnig aanleiding gegeven eenige plaatse lijke veranderingen en verbeteringen aan de raffinage-installatie in studie Ie ne men en uit te voeren. Als leider der fabriek' brengt spr. een woord van waar deering aan allen, die aan deze voor hel bedrijf zware campagne hebben mede gewerkt. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Men meldt aan de N. RL Crt. i Eindhoven Een inval is gedaan in de woning v Th. de G, bankwerker, te Eindhoven, in het vermoeden, dat daar een geheime distilleerderij te vinden was. Inderdaad vond men op een zolderkamertje een volledig ingericht apparaat, dat in volle jerkina bleek le zij» Hel apparaat is inIS'r^'ro'liel'ïeCTraier. beslag genomen. De vrouw des huizes1 hebben om zijn leven te redden, want hij was er in geslaagd zich van zijn schoenen en van eenige kleedingslukken te ontdoen- Aangaande de oprzaak van <Je neer storting is niets opgehelderd en de lijk schouwer kwam tot de slotsom, dal do dood hel gevolg van „een ongeluk" was. Uit Straatsburg wordt liet volgende merkwaardige geval van slaapwandelen vermeld, dat bijna een zeer tragischen af loop had. Een jongmenscb van 18 jaar stond, nadat hij bad gedroomd, dat hij zich opgehangen had, nog steeds in diepen slaap, op en deed inderdaad een poging om zich op deze wijze van hel leven te berooven Zijn moeder werd juist nog op lijd wakker om haar zoon van dezen vreeselijken dood te redden. De jongen, die zeer normaal is, vroo- lijk en levendig eu niet den minsten- reden had om een einde aan zijn leven te maken, herinnerde zijch vaag zijn droom, maar verklaarde dat hij er,geen idee van had, dal hij trachtte den droom tol werkelijkheid te maken. Vele jongens en meisjes van ver schillende dorpen in Oxfordshire moes ten nog al een eindje loopen om op school le komen Dait was al jaren zoo1 geweest Hun ouders hadden hef zoo gedaan en hun grootouders eveneens. Maar voor de moderne jeugd werden de .gezonde wandelingen te bezwaarlijk en de ouders, die zich misschien hun/ eigen schooltijd nog herinnerden en wis ten wat het zeggen wilde steeds zulkie groote afstanden te moeten loopen om wat wetenschap te verzamelen, dachten dat het beier zou wezen ajls de kinderen fietsten. En na lieel wat gepraat, is heü er dan van gekomen Van de gemeente waar ze op school gaan zullen die kin deren rijwielen "krijgen Maarer i9 altijd een maar bij zoo iets mooi.?; de kinderen mogen alleen op de rijwïelien rijden als ze naar school gaan of er van daan komen. Een fietstochtje op eigen gelegenheid is niet alleen niet geoor loofd. maar zelfs streng verboden We hebben er zoo'n idee van dat deze ver ordening weIoeens overtreden zal .wor den. Tn de Engclsche badplaats St. Leo nards gebeurde dezer dagen iets niet alledaags. Op de strandpromenade. die vlak langs de zee loopt, wandelde eeiu kindermeisje, een wagen met levenden inhoud vpor zich uitduwend, maar zelf in druk gesprek met een vriendin. Om beter te kunnen betoogen, stonden de meisjes een oogenblik stil, waarbij het eerste hay wagen losliet. Plotseling kwam een windvlaag en woei den wagen in zee. Op het hulpgeroep van het meisje sprong een moedig voorbijganger in de hoogopgaande golven, en het gehikte hem, na eenige bange minuten, den kin derwagen. die reeds half was omgesla gen, op het laatste moment ie grijpen en niet gevaar voor eigen leven, ondier de jubelkreten der talrijke toeschouwers, weer aan land le brengen. Heit kind. dat ondanks den val, rustig had vooitfgc- sluimerd. bleek lieclemaal niet nait. Al onrechte ongezegeld afgegeven bon een boele van f 100 verbeurd De lcooper die een ten onrechleon- gezegelde cassabon in ontvangst neemt en die niet binnen een maand na ont vangst aan den ontvanger van het zegel Ier conslateering van de overtreding anbiedt is voor deze boele aansprake lijk. LONDENSCHE BRIEVEN. (Van onzen Londenschen Correspondent. werd in verhoor genomen, waarna de man. die op een fabriek te Eindhoven werkte, werd aangehouden. Medeplic.il- tigen in deze zaak zouden zijn J. van U te Strijp, en L. A., die momenteel in Frankrijk vertoeft. Van U. zou den je never aan den man gebracht hebben voor een zeer matigf prijsje, waardoor tiet geval dan ook schijnt uitgelekt te zijn. Het apparaat moet op een buitenge woon ingenieuze wijze vervaardigd zijn. Het alcoholgehalte werd geschat op niet minder dan 90 pet. I-ren 13-jarig meisje uit Amsterdam logeerde bij familie aan de Haarlemmer straat le Zandvoort. Dinsdagmiddag 3 uur was 't meisje alleen thuils mei de order niet uilt te gaan. voordat haar .oom en tante waren thuis gekomen. Het meisje gijog wandelen en schijnt in de duinen den weg njfet meer te hebben kunnen vinden, toen de bewoners van het nuis thuis kwamen, vonden zij het kind niet. De politie werd onmiddellijk met de verdwijning in kennis gesteld en mei zes politiemannen en enkele burgers is men tot 12 uur des nachts met lan taarns in de duijnen blijven zoeken Zon der resultaat. Woensdagmorgen ongeveer half zes vond een burger toevallig het kind sla pende in de duifoen. Het meisje leek inderdaad te zijn verdwaald; na heel lang rondloopen was ze eindelijk van vermoeienis iu slaap gevallen. CHbld. Te Kerkrade werd de 70-jarige E die een bezoek had gebracht aan zijn zoon, des avonds bij het huiswaarts keeren door een auto aangereden ep zoo ernstig gewond, dat hij bewusteloos naar hel hospitaal werd gebracht. In het begin van de vorige week verdween de Fransche vlieger de Masin op een vliegtocht van Frankrijk naai* Engeland. Zijn lijk is later midden uit hel Engelsche Kanaal opgehaald en gis teren in Oost-Londen geschouwd. De Engelsche dokter, die het lijk on derzocht had, verklaarde: „Het lichaam van den vlieger was een van de vol maaktst gebouwde, die ik ooit onderzocht heb en had een copie kunnen zijn- van een Grieksch beeld. Hij was heel sterk; alles was volmaakt aan hem, met inbe grip van zijn hersens." Richard de Masin, de broer van den omgekomen vlieger, deelde mede, dat zijn broer ook een puik zwemmer was geweest. Hij moet ook hevig geworsteld CASSABONS. Het s chijnt, dat bij velen nog steeds de meening heerscht dat cassabons, welke bij de betaling van a contant gekochte zaken worden afgegeven, niet aan zegelrecht zijn onderworpen of dat deze bons niet aan zoodanig recht zijn onderworpen, wanneer daarop voorkomt een aanduiding als: „Geen kwitantie", „Geen bewijs van betaling", .Volgbriefje alleen geldig op dag van afgifte" en der gelijke. Noch het één, noch het ander is juist, wanneer deze stukken betrekking hebben op een aankoop van meer dan 10 gul den. Volgens artikel 34 Ic der Zegelwet 1927 zijn, alle stukken, welke bestemd zijn om bij de betaling te worden uitge reikt, aan het zegelrecht van 10 cent onderworpen en daarbij is het onver schillig of de stukken al dan niet eenig bewijs voor de betaling opleveren en eveneens of ze al dan niet ondertee kend zijn. De a and uiding „Volgbriefje alleen geldig op dag van afgifte" lean daarin ook geen verandering brengen. De on verwerpelijke stukken blijven in handen van de lcoopers, terwijl een volgbriefje uit z ijn aard bij het afleveren der goe deren wordt ingehouden. Doch zelfs al worden de in den vorm van cassabons opgemaakte stukken, waarop de zooeven genoemde aanduiding voorkomt bij de afgifte der goederen ingehouden, dan is er nog geen sprake van een volgbriefje, omdat deze stukken naar hun inhoud en aard het karakter van een kwitantie dragen en niets den kooper belet, on danks de aanduiding bijv. eerst den volgenden dag de gekochte goederen af te halen. Als volgbriefjes kunnen slechts die stukken worden aangemerkt die naar hun inhoud inderdaad een volgbriefje zijn. Cassabons voor bedragen boven f 10 zijn s lechts dan vrij van recht, wan neer de bons niet in handen van den kooper komen, doch bijv. door den kas sier worden gegeven aan het personeel met het inpakken belast, die na ont vangst van dien bon, de gekochte goe deren, zonder den bon, aan 'de lcoopers afgeven. Het recht ad 10 cent op deze bons verschuldigd kan door den verkooper aan de koopers i n rekening worden ge bracht. Door den verkooper is voor elke (en BUITENLAND. Van de ,,Derby" Voor de racesle Brillen is „Derby Day" (de dag waarop de fameuze, populaire paardenren wordt gehouden) de dag dei- dagen. Reeds weken van te voren maakt men er zich warm voor. zijn de men schen .die over wijsheid en godsdienst, politiek en maatschappij staan te pralen in den noordoost-Iioek van Hvde Park. vervangen door „tipsters", die raad over het verloop van den ren probeeren te verkoopen, geven de bladen kolommen wetenswaardigheid over de mededingen de paarden, hun stamboom, stallen, trai ners en jockeys. Zoo laat zich de open bare belangstelling in dit luidruchtigste sportfeest van hel jaar opstoomen tot geestdrift en vertier, die de bevatting van niet-Britten tart. De race wordt ge houden in de omgeving van het stadje Epsom, dicht bij Londeri. in een soort natuurlijk amphitheater, daar de renbaan omgeven is van golvende en in dil jaar getij lachend groene heuvels, die de .downs" heeten Van liet lachende groen is rechter op den. Derby-dag niets - te zien. daar evenals de rangen op het ren- veld de heuvels zijn bezet met een half millioen „sportliefhebbers" en „paarden kenners" van allerlei rang, stand en slag. De ren ontleent zijn naam aan een der vroegere lords Derby, die hem instelde, en der traditie getrouw liebben alle vol gende lords Derby steeds een paard in den liistorischen wedstrijd laten loopen, maar hem zelden gewonnen Twee jaar geleden had de huidige Lord Derby het geluk zijn paard het eerst den' eindstreep te zien passeeren; ditmaal was zijn paard, Colorado, favoriet, maar kreeg, zooals ge woonlijk in de paardenwereld met favo rieten gaat, geen kans. De prijs, die ,op het winnen van den ren staat, is vrij aanzienlijk, hij varieert om en nabij de tienduizend pond sterling. Maar dit be drag is lultel vergeleken bij de bedra gen aan „sweepstakes" en weddenschap pen, die er mee zijn gemoeid Er is nau welijks een "Bril, die zichzelf respecteert, die niet in spanning en opgewondenheid verkeert overi den uitslag van de „Der by" Hij heeft zijn geld gezet op een der mededingende paarden en hoopt dat hij een goeden neus heeft gehad, dat „he has backed the winner", zooals de uitdrukking is De straatjongen heeft een „copper" (siuiver) of zelfs een ..tanner'" (sixpence of zes stuivers) geriskeerd. De rijke winkeliers van hel West End en de business men" van de CJÜy wagen guin- jes en ..fivers" (bankbiljetten van vijf pond) of meer. De graven en horlogen des lands beproeven hun geluken de gansche rest. misschien met de zeer schaarsche uitzondering van een man van onwankelbaar beginsel, die zijn ziel zuiver wenscht te houden. Wie niet van zijn jeugd af vertrouwdheid heeft loeren verwerven met de termen en stelsels van de renbaan en het wedden, kan uit het bedrijf niet te best wijs worden en aangezien gij iu Nederland niet wedden leunt en er geen of weinig paardenrennen worden gehouden, schijnt het nutteloos mij hier te begeven iu een verklaring van „odds" en „long and short prices'" van ,,a place" en van. de functie van boobies" (bookmakers) en „tipsters" Maar ik lean wel be_proeven eenige ken schetsende feiten van dezen onthutsen den „Derby Day" naar voren te brengen, opdat de lezer althans een denkbeeld kan krijgen van den omvang, de financi eele zijde en het karakter van deze1 Britsche sportorgie. De „tip" speelt een rol van belang bij races en weddenschap pen. Theoretisch is het eeji „vriend schappelijke, geheime wenk van ingewij den over de kansen in een paardenren". Maar praktisch is het een prachtig mid del om onnoozelen mee te bedriegen en geld uit den zak te kloppen. Barbiers, kellners en „barmaids" verschaffen gratis en lang voor den grooten dag „•vriendschappelijk" alle ,-lips", die ge wenscht. Maar sommige „tipsLers" ver koopen hun raad voor grof geld aan wie simpel genoeg is er waarde aan te hechten. De waarheid is, dat een ieder, van den hoogste tot den laagste, in vol strekte onzekerheid verkeert over het •verloop van de Derby of van welke andere, race ook. Dat is ook ditmaal weer zoo duidelijk gebleken uit het feit, dat een „outsider", wiens naam zelfs niet gehoord was, als eerste aankwam. Een van de best ingewijden, Lord Derby in hoogst 'eigen persoon, kon aan den voor avond van de race geen andere „tip" geven dan deze, dat een van de paar den, die zijn Colorado zouden passeeren. het eerst zou aankomen. Alle andere beroemde mannen van de renbaan nemen de voorzichtigheid in acht gelijksoortige nietszeggende verklaringen af te leggen. Niettemin slaagt de beroepstfpster er in velen goed geld af te troggelen in ruil voor een waardeloos papiertje, waarop de haam van een der mededingende paarden is gekrabbeld De Engelsche vrouwen, die even verwoede wedders zijn als dc mannen en zeker voor de klassieke en populaire Derby halen haar „tips" vaak uit het rijk der droo- mcn. Zij zoeken bij het ontwaken haar droomherinneringen af om na te gaan of er misschien ook een aanwijzing in over het mogelijk verloop van den ren. of er eventueel namen in zijn1, die- herinneringen aan de namen der deel nemende paarden opwekken. Behalve hel iiidividueele wedden, aan gegaan bij een clandestiene» „bookma ker" op straat of aan een geheim adres, bij dc „bookmakers" op de baan of op crediet (door de grooten en welgeslelden des lands) bij dc reubaanagenten, die er in de stad weelderige kantoren op a houden, biedt de paardenrcnncrij ook. nog een ander middel geld te verliezen .of - bij de hoogst mogelijke uitzonde ring een „windfall" deelachtig te wor den Een „windfall" is een buitenkansje in den vorm van plotselinge» geldelijken rijkdom door hel toeval verkregen. Het a'nderè middel is de „sweepstake", een loterij (en als zoodanig bij de wet ver boden. maar oogluikend toegelaten), waarbij de winnende paarden dc drie besten de prijzen nangevcn. Elk kan toor, elke winkel, elke werkplaats houdt onder het personeel een „Derby sweep stake" Men offert een shilling of meer en krijgt dan een kans een paard of een .blanc" (niet) te trekken. De namen dei- paarden worden op briefjes geschreven en er worden „blancs" bijgevoegd, totdal het aantal briefjes even groot i,s als het aantal deelnemers aan de loterij Er zijn gewoonlijk drie prijzen. De bezitter van het briefje van het winnende paard (dc trekking heeft vóór den renjilaats) krijgt het leeuwenaandeel van hel dooi de deelnemers gezamenlijk opgebrachte bedrag. De beroemde sweepstake van Calcutta, waaraan millioenen mensclien uil alle deelen van het Britsche rijk deel nemen, brengt dit jaar den winner van den eersten prijs meer dan anderhalf millioen gulden op In Engeland zijn de voornaamste sweepstakes voor den Der bydag die van de Effectenbeurs, de Bal tic Exchange (Scheepvaartbeurs). Automobielclub. de Conservatieve en de Liberale Club, die de winners der Eer ste prijzen, respectievelijk bedragen va ongeveer 800 duizend, 100 duizend. 60 duizend. 25 duizend en 10 duizend, in den schoot werpen. Al dip sweepstakes zijn clandestien en hoewel men zoo nu en dan wel eens hioort van wilskrachtige pogingen de wet tegen de loterijen te doen handhaven, blijven de groote sweep stakes ongestoord in leven, waarschijnlijk op hel motief, dat de paardenfokkerij niet in gevaar mag worden gebrachjt. Maar de paardenfokkerij, waarvoor de rennen middel moeten zijn, raakt ge heel op den achtergrond bij de uitbun dige bijkomstigheden der groote races. Het is moeilijk om melt het stille en kille gedrukte woord een indruk te ge ven van de levendige en opgewonden' L'ooneelen van Epsom op Derby-Day. Men stelle zich een wjjd, groen veld voor, waar een renbaan is aangelegd, waar omheen een half millioen mensclien zich ruim kan scharen. Heuvels, rijk van beplanting, omringen het veld en vor men een schoonen achtergrond voor het gevarieerde sportspel dat er wordt ge speeld. Duizenden en duizenden, te voet en per as uit alle "windstreken en van heinde en verre samengestroomd, heb ben zich hier twee etmalen lang, die iaan de groote gebeurtenis voorafgaan, verzameld. De meestem zijn te voet ge komen, soms honderd en meer K.M. ver, gehoorzaamd aan onweerstaanbare in stincten. Dit veld is hun Mecca gevter- den. Zij plengen er hun offer op liet 'altaar van het paard, dat op den Derby- dag koning zal zijn, zoo uiet profeelt. Anders gezegd, zij zijn bereid hun laatste sixpence te wagen aan de beenen varf het ros hunner keuze Temidden van liet onbeschrijfelijke gewoel en de even on beschrijfelijke herrie staan „bookma kers" bij honderdtallen en scharrelen al lerlei meer of tuinder duistere individuen rond. profeten, orakels, hagepredikers, narren en leugenaars. De profeten Staan op zeepkisten en verkoopen raad, die zal maken of breken. Men ziet banieren en vaandels, vlaggen en tenten mei op schriften en adressen. De adressen hebben beteelcenis. Ze moeiten vertrou wen gcyen aan de gare mannen in geruite pakken" en niet berstensvolle geldzakken voor hun gewoonlijk dikke buiken, die uw weddenschappen aannemen met geld bij de visch. Daar i,s Jolly Johnny, die weddenschappen heeft aanvaard „at the same old place For fifty years" Ginds staat een andere „bookmaker", wiens/ bedrijfsnaam „Honest Henrv" de eerlijke Hendrik) is. Een man, die „tips" ver schaft, heeft met groote letters op zijn? tent slaan „that he has picked the win ner in twelve consecutive Derbies" dat' hij het winnende paard heeft uitgepikt in twaalf achtereenvolgende "Derby-ren nen). Naast Henry voornoemd, is het podium van Skipper Sparrow, die zijn. klanten prompte betaling, eerlijke zaken en hoffelijke behandeling belooft. Zij gil len hun „odds" en „prices!" uit ntett rauwe stemmen. Er zijn zeer zwarte schapen in deze kudde, „welshers" ge- heeten, die weddenschappen aannemen en er in de drukte en de opgewonden heid oogenblikkelijk na den afloop met de ontvangen gelden tusschenuit kny- penzonder een adres achter ta la ten; en dievenbenden, populair de „boys' geheeten, die loeren naar menschen, die flinke bedragen hebben gewonnen, hen volgen en van hun prijs trachten te be rooven. Soms krijgen de „boys" onder ling ruzie over de verdeeling van een buit. ontslaan er twisten, die soms maan den lang blijven smeulen en die van renbaan lot renbaan gaan, waar revol vers en messen bij tijden den strijd lus- schen deze „toffe jongens" moordend maken. De Koning en de Lords van het land gaan. naar de Derby. Maar ook het vunzigste bezinksel van een stad als Lon den. Troepen Zigeuners met bronskleu rige gezichten, lange haren en scherpe trekken, kruipen door het menschen- gewoel, sarren, bedeten en voorspellen de toekomst Men ziet er legioenen am bulante scharrelaars, verlcoopers van pa tent-geneesmiddelen, zendelingen, her vormers. die gemoedelijke provincialen en landmannen en de pientere kinderen an de stad Hcjt oog rijkt lot de toppen der heuvels en hel gansche land is be dekt niet tenten, kermiswagens, rijtuigen. ezolWagentjes, paarden en armada's auto mobielen En dan komt nog onverwacht hol supreme oogenblik. Een paar dozijn an de heerlijkste volbloeden van Enge land steigeren en trappelen voor liet lint Een oogenblik van de diepste stilte treedt in; eu dan schiet als een lawine van ge luid dc kreet door de massa: thgy are off, de paarden zijn op weg Een phalanx van glanzende paarden enkel spier zenuw jaagt door de haan Nog geen tien percent van de enorme men- sclienvcrzameling kan hel schouwspel volgenEen paar minuten later weet de gansche wereld welk paard als eerste de „winning post" is voorbijgegaan De wereld is een paar millionairs rijker ge worden. ten koste van een paar millioen andere stervelingen, die hun verlies met lankmoedigheid dragen. De „Derby" is beroemd om zijn regen en zijn verrassing. Ook ditmaal heeft de ren ons in dal opziclït niet beschaamd. Die geheimzinnige macht, die de weer kundigen een anticycloon noemen, schijnt Epsom en zijn paarden-race te schuwen. Verstandige anticycloon. Londen-, Derby-dag 1926. Ingezonden Stukken. EEN PRETTIGE HAG VOOR DE GE BREKKIGE EN ZIEKE JEUGD. Wat in de kinderjaren Het leven boeit en looit, Dat prent zich in het harte Fn men vergeet het nooit. "Ziel liter, geachte lezers, liet motto van den „Gids voor schoolreden", welke Gids door ons gratis en franco in 12 000 exemplaren is verzonden aan belangstel lenden. In dat boekwerkje werd mededeel ing gedaan van een vorstelijke gift van f 5000 van de firma Anl. Jurgens' Marggarfnefa- bricken te Oss, ten behoeve van de Zwakke en gebrekkige Nederiandsche kinderen. "Waar meer dan 500.000 gezon de kinderen met hun onderwijzer een schoolreisje maken, wenschte genoem de firma het mogelijk te maken, dat de zieke en zwakke kfnderen ook hun Uit gaansdag zoude» hebben. Welnu, lezers, er mag niet onnood^g een achterblij ver tje zijn. Herleest ons motto. Vraagt aan ons bu reau, Acaciastraat 174 's-Gravenhage^ een formulier en nadere inlichtingen Or ganiseert een uitstapje voor een patientje uit uw omgeving. Stelt niet uit lot mor gen, wat gij lieden doen kunt. Tot 20 Juni kunnen aanvragen om steun bij ons worden ingediend. U, Mijnheer de'Redacteur, onzen dank voor de opname. J. H. BOON. JAC. DAM. Onderwijzers. BEKENDMAKINGEN. ONTTREKKING GEMEENTEGROND AAN OPENBAREN DIENST. Zij, die bezwaren mochten hebben te gen de voorgenomen onttrekking aan den openbaren dienst van ongeveer 140 M2 gemeentegrond, gelegen op den hoek van het Oud Arnemuidsclie voetpad en de Dwarsstraat, lead- bekend gemeente Middelburg in sectie B no. 2268, worden uitgenoodigd daarvan vóór 22 Juni 1926 schriftelijk kennis te geven aan Burge meester ie,n Wethouders. Middelburg ,den 8 Juni 192C. Burgemeester en Wethouders DE VEER, lo. voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een schrijven dd. 7 Juni 1926 van A. J. Adri|aansen, wo nende te Middelburg, houdende verzoek hem wel verlof le willen verleu nen voor den verkoop van alcoholhou denden drank anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in de benedenvoorzaal van per ceel D nr. 27, ter oppervlakte van 50 vierk. M. Binnen twee weken na lieden kun nen bezwaren tegen het verleenen van h et gevraagde verlof schriftelijk bij hun College worden, ingediend. Middelburg, den 8 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voorn., DE VEER, lo. voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretarie. If Electr. Drukkei W. DBN BOER, lurg.

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 6