UUnrplejiiiA FEUILLETON. 1 li IIII «IN. KW£ms5£ UVOEGSEL VAN DE •VAN Vrijdag 11 Juni 1926, Ho. 135 Uit Stad en Provincie, U it Middelburg. In het vierslag betreffende de auto tocht op Woensdag j.l., is verzuimd te melden, dat de firma Schulte en Tnileme belangloos een verband trommel ter be schikking nad gesteld, welke gelukkig niet is gebruikt. Gisterenmiddag werd in de sociëteit St. Joris, alhier de algemeene verga dering gehouden van de Gescnfed- en letterkundige vereeniging, ónder voorzit terschap van den neer dr. L. A. J. Bur- gersdijk. Door de secretaresse, mej. M. M. Jungius werd het jaarverslag uitge bracht, waaruit blijkt, dat 4 lezingen •werden gehouden, die echter slechts ma tig bezocht waren. Er is te Middelburg steeds meer te doen en 'het is daarom zeer moeilijk geschikte avonden te vin den. Het ledental onderging weinig ver andering. De penningmeester, de heer dr. W. S. Unger, bood de rekening aan welke aan wijst f420.96 in ontvang en F 384.50 in "uitgaaf, alzoo een goed slot van f 36.48 tegen f 68.46 eind 1924. Dit jaar zullen dan ook maar 3 lezingen worden ge houden want het aantal leden is toch wel achteruitgegaan. Het verslag en de rekening werden goedgekeurd en alle bestuursleden her kozen. Toen dezer dagen bleek dat tijdens de school gesloten was, ongewenschte gasten een bezoek hadden gebracht ,aan de Rijksleerschool alhier, stelde de politie een onderzoek in, hetwelk leidde tot de aanhouding van een 13-jarigen en een 11-jarigen jongen, die ,zich in die school een aantal potloden, stukken go melastiek enz. hadden toegeëigend, en bleek dat zij reeds eerder een poging hadden gedaan in de Verwer ij straat. De beide jeugdige deugnieten werkten in den avond en gebruikten stukken kaars om naar den buit te zoeken. Toen de politie hen had verhoord, wei-den zij heen gezonden met de vermaning dipect naar schop! te gaan. Maar aan dit bevel werd niet gehoorzaamd en de jongens gingen op den wandel Zuid-Beveland in. De politie in de gemeenten van dat eiland werd gewaarschuwd en te Schore werd het tweetal weer aangehouden en per trein naar Middelburg terug gezonden. In een der laatst verloopen nachten zijn twee mannen aangehouden die op een terrein aan het Stadswegje lompen hadden ontvreemd. Proces-verbaal werd opgemaakt. De politie alhier hield een man aan. die nog twee maanden geyange- nisslrnf moet onderghan Uit Walcheren. Dinsdagmiddag kwam de raad der gemeente 'Zoutelande in voltallige vergadering bijeen. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering door den raad genomen besluit, tot het bestraten van een gedeelte van den Molenweg Uit het Engelsch van Baronesse Orczy. (Geautoriseerde vertaling van A. T.) Boek I. De vooravond van den storm. 7). „Kus mij!" herhaalde hij. En zij uit de hoogte en nadrukkelijk: „Dat wil ik nietl" Had zij niet een paar uren te voren ge zworen. dal zij Jim Eiennes nooit zou toestaan haar te kussen? Daarop drukte hij zijn verhit gelaal tegen het hare, en zij voelde iets akelig brandends tegen haar wang. haar oogen en haai' mond. Zij had wel willen schreeuwen, maar was te verontwaardigd, te diep verne derd om een klank te uiten. Zij kreeg haar kracht een beetje terug en zij vocht en worstelde met een vuur, even redig aan haar opgekropte woede. Na een paar seconden slaagde zij er in, zich los te maken en liep weer weg; ditmaal met ver, njjet verder dan dan rand van het meer, waar de weeke grond al wat' wegzonk; en het water stond al boven haar enkels. Zij moest zich stevig vast houden aan een bos stevig riet, anders zou zij tot haar knieën tusschen de wa terlelies gezonken zijn Maar Jim was al weer bij haar, en strekte zijn groole warme handen uit. om Iraar weer te grijpen. deelde d,e voorz. mede dat hij een on derhoud heeft gehad met de meest belanghebbende personen en dat deze liever met de verharding zouden willen wachten tot na den winter, dat is tot het volgend jaar, daar het hun dan gemakkelijk zou vallen om er aan te werken. Omtrent ie.en geldleening af te los sen in 14 of 20 jaar waarover de stem men staakten in de vorige vergadering (abusievelijk werd gemeld dal besloten werd dit in 14 jaar af te lossend wordt thans met meerderheid van stemmen besloten dit in 20 jaar te doen. Ingekomen was "een circulaire van Ged. Staten omtrent een jaarwedderege- ling van gemeenteambtenaren, burge meester, secretaris, outvanger en wet houders. B. en W. adviseeren zich te verecnigen met de stelde regeling, be halve met den aftrek van vereenigde betrekkingen, daar h. i. daar een onbil lijkheid inzit, omdat enkel van de laagst-» bezoldigde betrekking wordt afgetrokken een concept antwoord, dat aan Ged. Staten zal worden gezonden, wordt voorgelezen. Het advies van B. en W. wordt aangenomen. Een schrijven, van het bestuur rijwiel pad Vlissingen—Zoutelande, dat zij de subsidie onder de gestelde voorwaarden niet kunnen aannemen. Een voorstel van B. en W. om zonder eenige voorwaarde de gestelde subsidie te verleenen wordt aangenomen met 4 stemmen voor en 3 tegen. Voor de heeren Jansen, de Witte,' Stroo en Adriaanse. Tegen de heeren Koppejan, de Visser en Maljaars. Een verzoek van P. J. Entink en L. Gabrielse om van af heden tot eind September hunne herbergen open te mo gen houden tot 's avonds 11 uur. De voorz. zegt dat dit verzoek te laat is ont vangen dat B. en W. geen behoorlijk advies kunnen geven. Hij merkt op dat geen ontheffing lean worden verleend, maar dat in bijzondere omstandigheden de burgemeester bevoegd is om het slui tingsuur later te stellen. De heer de Visser zegt, dat de verordening is ge maakt als het geen zomertijd was, hij vindt geen bezwaar het verzoek in te willigen. De heer Koppejan zegt, dat het wel in het belang is van het reizend publiek, maar vreest voor meer her bergbezoek. De lieer Stroo zegt er voor te zijn omdat het in 't belang van de verzoekers is. De 'voorz. is van meening dat het het aanleiding kan geven tot meer her bergbezoek door de jongelui, vooral des Zaterdagsavonds,- neemt de raad een be sluit om het verzoek in te willigen aan en den burgemeester te machtigen om het als een buitengewoon geval te be schouwen, dan is spr. er niet tegen om hel verzoek, als proef, in te willigen. Z. li. st. wordt aangenomen de toestem ming te verleenen- Vervolgens deelde de voorz. mede, dat offerte is gemaakt om aan de ge meente een schrijfmachine, de Rem mingion, te leveren, die volgens zijn meening aan alle eischen voldoet. De lieer de Visser zou maar willen wachten tot dat er meer behoefte aan gevoeld wordt. De heer Adriaanse vraagt of 't bij B. en W. in behandeling is geweest en 't ook niet op de agenda voorkomt. De heer Stroo zegt dat het nu de derde keer is, dat dit aan de ordp komt, het gaat je de keel uithangen: ik zou maar voorstellen om het voor ken nisgeving aan te nemen. Alzoo besloten. Aan de orde is een wijziging der ver ordening op het brandwezen. Daar met het oog op de brandspuit minder perso neel noodig is, stellen B. en W. voor den leeftijdgrens van het personeel van 20 lot 10 jaar, inplaiats Van 18 tot 55 jaar te brengen. De lieer Koppejan zegt groot bezwaar te maken tegen 't af schaffen der waterdragers dit zou wel eens moeielijkheden kunnen opleveren bij brand in de kom der gemeente, omdat men dan het water moet halen uit wel-1 putten en regenbakkeu; ook de heeren „Als je mij weer aanraakt, James." zei zij vastberaden, „werp ik mij in het meer." Al haan opwinding, haar ademloosheid waren verdwenen. Zij voelde zich vol maakt kalm, en heel zeker van zich zelf. Als Jim beproefde haar weer te kussen, zou zij zich in het meer werpen, en als hy trachtte haar na te springen, zou zij hem naar beneden trekken, en zijn hoofd onder water houden, tot hij ver dronken was. Zij haatte hemt Oh! hoe haatte zij hem' Zij voelde zich al dieper in den mod der zinken Het was een afschuwelijk gevoel, waut ofschoon zij zwemmen kon. was zij altijd, als zij baden wilde, naar het heldere, diepe water van de -mollen heek vlak bij gegaan. Dit gevoel van ingezogen te worden door waterbiezen en modder was vreeselijlc en verlam mend. Maar zij gaf het niet op. Zij wilde verdrinken, voordat zij zich weer door Jim liet kussen. De gloed van den zons ondergang was niet langer in zijn oogen die kwam nu" recht in de hare. en ver blindde haar bijna met zijn pracht, en tegen liet rood en goud van de lucht zag zij zijn hoofd als een donkere vlelc met het weerspannige haar er om heen; en wat de uitdrukking op zijn gezicht op dat oogenblik was. Icon zij niet zeggen. Hij zei echter niets, en een tijd lang was zij zich van niets zoo zeer bewust als van een groote stilte boven en ron dom baar. mot de groote vuurroode schijf van de zon langzaam dalend achter Mean Hill ver weg en aan de tallooze kleine Stroo en Maljaars zijn van die raeening. "Be heer Maljaars zou ook willen dat de domenée en onderwijzers wierden vrij gesteld om bij de brandweer dienst te doen. De voorz. zegt dat er geen bezwaar is de waterdragers af te schaffen. Het aanvoeren van water is veel eenvoudi ger als men den zuiger in de putten brengt, dan scheppen. Het vrijstellen van personen is niet toelaatbaar vol gens de Gemeentewet. De heer de Wit te merkt op, dat toch plaatsvervangers kunnen worden gesteld, of de diensten kunnen worden -afgekocht. Op voorstel van den heer de Visser wordt besloten Om in de verordening op te nemen, dat 6 personen worden aangewezen, die bij geval van brand speciaal toezicht zullen houden, dat de goederen goed zullen worden geborgen en ook dat de Leeftijd grens wordt bepaald van 20 tot 50 jaar. Alzoo wordt de wijziging z. h. st. goedgekeurd en aangenomen. Een af en .overschrijving op de begrooting '1925 en op die van 1926 worden z. h. st. goedge- gekeurd. Daarna rondvraag en sluiting door den voorzitter. Besmettel ij ke ziekten 1 Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 30 Mei tot en inet 5 Juni ia de provincie Zeeland, be droeg Roodvonk: Hoedekenskerke 3, Ierseke 1. Diphterftus Oosterland 5. (Voor verder Stad 'en Provincie zie men het Hoofdblad.) VOLLE-MELK-RÉEP Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Beter d«w Goed: DE BISTE (Ing. Med.) OPENBARE LEESZAAL EX BIBLIOTHEEK TE VLISSINGEN. Gisterenavond hield de Vereeniging Openbare Leeszaal en Pibliolheelc Ic Vlissingen eeue algemeene verga dering. Door den lieer J. de Me ij, tweeden secretaris, werd het jaarverslag ty ver tie jaren 1924 en 1925 uitgebracht, 'waaraan liet volgende is ontleend Door verschillende omstandigheden, o.tq. ongesteldheid van voorzitter en secretaresse kon vorig jaar geen jaar vergadering worden gehouden en werd ook geen jaarverslag uitgebracht Het ledental bedroeg op 1 Januari 1924 538. op 1 Januari 1925 535, op 1 Januari 1926 507. In deze. 2 jaren is dus het ledental met 31 gedaald. Daalde het ledental, met het aantal bezoekers liep 't wat' beter In 1924 wierd de leeszaal bezocht door 7040 personen waaronder 1118 vrouwen. In 1925 waren deze getallen 7586 en 975 een stijging dus met 546 personen Was in 1921 een kleine daling te boeken van 151 be zoekers. een daling die vermoedelijk toe geschreven zal moeten worden aan 't niet openstellen der leeszaal gedurende de zomermaanden in de morgenuren, in 1925 werd dit ruimschoots ingehaald .Tammer dat het aantal vrouwelijke be zoekers daalde. Vermeld dient nog te worden dat in 1921 5 bewïjfcen van toe gang voor 16—18-jarigen werden ver strekt en in 1925 eveneens. Het aantal lezers die gebruik maakten van de uitleenbibliotheek bedroeg in 1924 8012, in 1925 7219. daarentegen werden in 1924 uitgeleend 13720 banden en in 1925 13144 banden, zoodat gecon stateerd kan worden dat de daling van het Iezerstal en de daling van de uitge leende banden geen gelijken tred hiel den. vlokkige grijze wolken in de lucht een bloedrooden gloed gevend. Toen riep Jim plotseling uit: „Wat een kleine heks!" En hij wierp het hoofd achterover en lachte: ja' lachte op die akelige, sarcastische ma nier, die hij had. terwijl zij langz.aam wegzonk in een koud en waterachtig graf Hij stak zijn hand naar haar uit maar ofschoon z.ij wist, dat zij hel heet moeilijk zou vinden om straks uit don kleverige» modder te komen, sloeg zij zijn helpende nand met verontwaardiging af. „Zal ik Tubal sturen, om je uit den vijver te balen5" vroeg hij, zonder met lachen op ie houden- Oh! was hij niet het afschuwelijkste wezen, dat op don aardbodem rondliep? Daar ze 'n trotsch stilzwijgen bleef bewaren, haalde hij zijn schouders op, stak zijn handen in zijn zakken draaide zich om en liep kalm weg in de richting van het huis. het aan haar zelf overlatende, om zich zoo, goed mogelijk uit haar lastigen toes'land te redden. Zij had haar kleed bevlekt, haar schoe nen en kousen bedorven en haar prachtig kanten kapje verloren; zij was nooit zoo op het punt van huilen geweest, sedert zij volwassen was, of zoo ellendig, of zoo warm of zoo rampzalig. Jim was weg gegaan onder het fluiten van een vroo- lijk deuntje; hij was beleedigd en zij haatte hem Gelukkig gaf hij zich niet de moeite, om om te kijken en te zien^ hoe zij er uit Icwam, ofschoon zij oven1, toen zij in zijn richting keek, meende Genoemd worden nog de cijfers van 1923 welke resp. 7058 en 11463 bedroe den, waaruit blijkt dat de uillecnbiblio- theek kerngezorfd is en in een behoefte voorziet. vTaar de penningmeester levens mede deelt dat over 1926 plm. f250 meer aan aankoop van n feu we Doeken worden besteed dan over 1925, gelooft de secre taris re mogen zeggen dat aeze nïdcelimg het bestuur geen zorg baart. Aan niet inwoners der gemeente wor den in 1924 7 leeskaarten ui/lgereikt, in 1925 6. Bij het personeel kwam' in deze 2 ver slagjaren groole verandering De allcr- nefangrjjksle was wel het plotseling ver scheiden in April 1924 van den heer De Ifondt sedert 1913 bibliothecaris, juister gezegd de ziel, de spjjl, waarom heel de leszaal draaide. Het zou onkiesch zijn thans 2 jaren later over de verdiensten van den lieer Hondt hier nog uilt te wei den, maar een warm woord van dank voor de keurige wijze waarop gedurende .11 Jaar de overledene zijn taak heeft vervuld mag in dift verslag niet ontbre ken Gelukkig had de lieer De Hondt fijdens zijn leven zijn dochter zoodanig opgeleiid, dat zij in staat bleek te zijn, haar vader op te volgen. Werd mej De Hondt voor- loopig tijdelijk aangesteld, na eenige maanden, 1 Januari 1925 kon het be stuur vrijheid vinden deze le doen vol gen door een vaste aanstelling Ontslag wegens huwelijk werd ver leend op 1 Januari 1925 aan mej. Har der, die vanaf 1921 aan de leeszaal was verbonden. Gaarne brengt de secretaris haar nog een woord van dank voor de wijze, waarop zij haai- werk heeft ver richt Thans bestaat het personeel uit moj. De Hondt, bibliothecaresse en de dames Batten en Anemaat assistenten Met de geldmiddelen gaat 't nu wat beter. Is vorige jaren voortdurend met tekorten gewerkt moeiten worden, thans voor het eerst komt op de rekening van den penningmeester een batig1 saldo voor De oorzaak hiervan moet ^ezoent wor den in de veranderde personeelsorga nisatie waardoor de uitgaven zeer daal den. Evenals vorige jaren kan dok in dit jaarverslag een warm woord van dank worden uitgebracht aan net gemeentebe stuur van Vlissingen voor het onveran derd toekennen der subsidie van f 3000 Na 't Slechte voorbeeld van nel rijk dat ongeveer f1000 van de subsidie afnam, doet het weldadig aan te mogen consta- teeren dat de vereenigitag hier plaatselijk van de overheid geen fipancaeele moei lijkheden ondervindt bij bet voortzetten van den ontwikkelingsarbeid Jamnier ge noeg volhardt net provinciale bestuur in zijn afwijzende houding om ook maar iets bij te dragen en het bestuur zoo doende in staat te stellen hare vleugels wat wijder uit te slaan Wanneer men dan ook, zooals in dit verslag reeds gememoreerd wordt, wat meer zorg kon gaan besteden aan de uitbreiding der leesbibliotheek en na slagwerken is dat ondanks het provin ciaal bestuur.. De secretaris waagde het aan 't slot van dit verslag nog eens een beroep te doen op a'llen, die liet ontwikkelings werk een goed hart toedragen, om te steunen; de minimum-contributie be draagt slechts 50 ets per jaar en kan dus voor niemand een bezwaar zijn LANDBOUW. Coöp. Beclwortelsuikerfabr. Zeeland te Bergen op Zoom (Slot.) De aan de vergadering ter goedkeuring aangeboden winst- en verliesrekening per 31 Maart 1926 over het boekjaar 1925 —'26, geeft in credit de volgende posten opbrengst suikeren bieten f 2.359.003.03s; maai* neen! zij had het zeker mis zij hoopte dat zij zien vergist had, omdat, kind als zij was, zij toch wel wist, wat een ongelukkig schouwspel zij oplever de en haar vrouwelijke ijdelheid spoor de haar aan, zich ergens te gaan ver bergen, waar zij zeker kon zijn, dat nie mand haar zou zien, of anders bescher ming le gaan zoeken in de armen van haar geliefde kindermeid. Een paar mi nuten later was Jim in het huis verdwe nen, en op eens kwam, als door too- verij, haar kindermeid, en met veel klachten en vleierijtjes sloot zij de wee- nende Babs in haar moederlijke armen, en droeg haar getroost en lijdzaam naar haar bed. Boek II. De Storm. HOOFDSTUK I. Hel rollen vanden donder. "Vier jaren waren voorbijgegaan sedert dien Junidag, toen twee kinderen, op bevel van hun. ouders, elkander trouw beloofden. Babs had den meesten tijd in de leerkamer doorgebracht. Daar Squire Brent besloten had, dat zij de best moge lijke opvoeding zou hebben, en daar hij zelf veel in Londen met de zaken van den Koning te doen had, zond hij haar naar de school van Mevrouw Makyn te Putney, waar Babs Grieks en Latijn, ver schillende wetenschappen en logica, Fransch en Italiaansch, en ik weet wat niet al, leerde, want dit waren tijden dat de meisjes veel algemeene ontwikkeling ontvingen ,en Mevrouw Barbara had zoo wordt ons vermeld „een scherp na-opbrengst suiker en bieten pro me morie; opbrengst natte pulp f255 945.90, idem droge pulp f 284.555 43, getaxèer- de opbrengst melasse f129.754 83, id. schuimaarde f2788.71, pachten lande rijen f 1251.15; netto na-opbrengst vorige campagnes boven taxatie op 31 Maart 1925 f381 458.34. De debetposlen zijn de volgende algemeene onkosten f 60.937.62in terest f205.929.79, loonen en sala rissen f247.924 04. hulpgrondstoffen f 222.592.99s. onderh kosten 1 238 279 59^ onkosten bietenontvangst f 111 346 32; 'Spoorwegbedrijf f8908.18, afschrijvingen 'cn reserves f204 640.976, uitgekeerd aan bietenleveranciers f2.668.272.97, saldo campagne 19251926 f64.469.57; nabe talingen aan bietenleveranciers campagne 1921—1925 f381 458.84 De eveneens overgelegde balans geeft aan passavi aaud.kapitaal f562 500. 5 pCt, hypothecaire leening f 1.100 000 5V» pCt. obligatieleening '18 f 420 000, 5 pCt. leening 1925 f 1 100.000, gecon- vert 61/21 en 7pCl. leeningepi f390.400. deposito o/g f 483.529.75 intrest f39.453.34; niet afgehaalde coupons f 14 021.75; niet betaalde aflosbaar ge stelde obligaties 440, reservefonds f46.691.20, reserve belangen .personeel f 15 424.676, crediteuren 135 107.38; te betalen onkosten 27.191 49; saldo cam pagne 1925'26 f 64.469.57. De activa zijn de volgende terreinen f237.736.716, machtneriên 1.495.639.756» gebouwen i'946 2G8.786, los en laadin- nchliug f94 489.756. haven- en brugge- bouwen f268.959 205, laboratorium- en kantoormvenlaris f8736 25; spoorweg- maler f59.916 966, mater f21.575.38; aanoeelen in oudernemingen f 57.500; ef fecten f 37.840, reservefonds Centrale Werkg Risicobank f 6306 61, kas en kas siers f 88.715.176; debit, f 133.297.66- conversiekoslen 61/2 en 7 pet leeningen disagio 5 pCt. leening f65 465, voorra den en vorderingen f 776.781.S96 Aan het verslag, uitgebracht door het dag. bestuur, ontleenen wij, dat hulde wordt gebracht aan den directeur en degenen, die hem ter zijde stonden, voor de wijze, waarop hij er in geslaagd is in korten lijd een raffinage-iustallatie aan het bedrijf toe te voegen. Niettegen staande enkele strubbelingen, bij het in bedrijf stellen van dit gedeelte, die men echter spoedig onder de knie liad. wist men van den beginne af een suiker van uitstekende kwaliteit te maken. Mede door het plaatsen van ruim 500 aandee- Jen in de Haarlemmermeer, steeg het aantal aaudeelcn tot 5625, verdeeld over 1855 leden. De coöperatie trad voor de lielft toe als aandeelhoudster in de N.V Glucose- en Tafelsiropenfabriek „Unionte Oudenbosch. Hel dag bestuur hoopt daaruit eeni ge directe voordeelen te halen, doch acht van nog grootere waarde de tech nische kennis, welke daar kan worden opgedaan en welke vermoedelijk in de naaste toekomst zal kunnen leiden tot eenige rendabiliteit van de zaak, ook buiten de bietencampagne. Ondertus- schen kunnen de leden eenigszins mede werken tot de rendabiliteit van genoemde N.V. door hun Huishoud- en keukeu- stroop aldaar te betrekken Ofschoon het verlies op de ladingplaalseu in zijn geheel gering is geweest, zijn er nog en kele waar toezicht noodig blijft. De vraag is bij het dag. bestuur opgekomen of elders geen kunstmiddelen worden toe gepast, waarvan men hier de dupe is en gedacht wordt om in samenwerking met anderen hierover gegevens te verzame len Als daarvoor stappen moeten wor den gedaan, welke vrij ingrijpende ge volgen zouden kunnen hebben, rekent het dag. bestuur bij voorbaat op aller steun. Op 3 Maarl j.l was hel 12*/*jaar geleden, dal de vereeniging werd opge richt. Dit koperen feest is in de boeken der vereeniging vastgelegd, door de uit reiking van een voorzittershamer aan den voorzitter In aansluiting met bel bovenstaande verstand en een goed geheugen." Zij zag haar jongen echtgenoot niet dikwijls, wat heel gelukkig was, daar zij sedert haar Huwelijksdag 'u waren baat tegen hem had opgevat. Inderdaad stond hij in het graafschap niet hoog aangeschreven; de menscnen zeiden, dat hij lui en brommig was en terwijl zijn twee broeders, Nathaniel en John, reeds vaandrig in het leger waren en een werkzaam deel in de woelige partij - geschillen van den dag namen in het gevolg van hun strijdlustige» vader, scheen James, de oudste, zich tevre den te stellen met zijn tijd te ver knoeien mei boeken en gedichten te schrijven. Nu en dan maakte hij een reis op het vasteland en dan hoorde men in maanden niets van hem. In den laalsten tijd had Babs ook niet veel van Tubal gehoord- In de maanden die onmiddellijk op haar huwelijk volg den en voordat zij naar school ging, had zij hem gezien telkens, als zij mei den Squire uitreed, om een bezoek op hel kasteel Broughton te brengen Tubal was zoo vurig als ooit, en er had den een paar aandoenlijke tooneelen tusschen hen plaats gehad, waarbij zij elkander eeuwig en kuische trouw zwoe ren. Babs had met tranen in de oogen neergezien op Tubai's hand de linker die zoo duidelijk het merk van Dina's scherpe tanden droeg (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1926 | | pagina 5